PDA

View Full Version : Alfa 33 смрад на бакелит



pth7712
15-12-2004, 08:54
Здравейте на всички.

Имам Alfa 33 модел 1993 1.7 IE 8 вентила. Количката си движи съвсем наред. Вчера обаче съвсем ненадейно на един светофар, вентилацията започна да вкарва страхотна смрад като от бакелит. Отворих капака и започнах да гледам дали някое реле не прави туй чудо, но не открих нищо. Имаше нагар по тази-онази връзка - обаче го изчистих. Изключих вентилацията - така смрадта си остана само отпред, без да я вкарва в купето. Идва някъде отпред откъм страната на шофьора. Видях, че от някъде капе масло - най-вероятно от кормилната кутия, обаче това масло не мирише така (то си мирише на сервиз за рейката:) ). Проверих маслото, антифриза... всичко си е наред. Тмпературните датчици - също. Предположих да не е нещо по таблото, обаче не - мирише си откъм капака. Довавям само, че няма пушек от никъде:) Някакви идеи?!? Ще съм много благодарен.

Dexer
15-12-2004, 18:51
отвори и таблото с бушоните и релетата и виж как е там, може да е нагоряло някое реел, аз съм имал такъв проблем с друга кола.

pth7712
16-12-2004, 09:20
Благодаря за съвета. Довечера ще си пробвам способностите да намеря откъде се отваря таблото.