PDA

View Full Version : Съвет относно покупка на 159



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32

cec21
30-03-2017, 23:44
Е това е добър довод, щом търгаша е написал куатро значи колата не става. Ако беше написано Q4 по-добра ли щеше да бъде?

archimedes
30-03-2017, 23:52
Е това е добър довод, щом търгаша е написал куатро значи колата не става. Ако беше написано Q4 по-добра ли щеше да бъде?
За мен да. Ако е лекарство пък пише отговора ще го вземеш ли? (Само пример.) Не го приемай като заяждане, но не харесвам хора, който искат пари да правят пък елементарни неща бъркат.

Бобби
31-03-2017, 00:27
Може ли да попитам каква е българската методология за проверка на остатъчна стойност (дали заемът е изплатен на кредитора)? За автомобили, разбира се.

Благодаря.
Най точно ще ти отговорят в лизинговата компания....тук не сме запознати с договора.....приказки много файда никаква....определено прехвърлянето от лизинг към лична собственост не излиза ефтино....от 1000 до 2000 лв....зависимост от автомобила....защото се действа както трябва да е по закон, а не с нотриоса Х...

Бобби
31-03-2017, 00:48
.....

Takahiro
09-04-2017, 08:26
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11491665112813391&slink=2npiqe

Някой знае ли нещо за тази ?

svetlin pilev
09-04-2017, 22:48
За мен да. Ако е лекарство пък пише отговора ще го вземеш ли? (Само пример.) Не го приемай като заяждане, но не харесвам хора, който искат пари да правят пък елементарни неща бъркат.
Ами,то и в тоя форум доста хора са с ужасен правопис,но това означава ли,че са некомпетентни?

archimedes
09-04-2017, 23:58
Ами,то и в тоя форум доста хора са с ужасен правопис,но това означава ли,че са некомпетентни?

А обратното? След като е с ужасен правопис, че са супер компетентни?

gboiaj
10-04-2017, 20:21
Ами,то и в тоя форум доста хора са с ужасен правопис,но това означава ли,че са некомпетентни?

Означава, че са неграмотни...

Dimitar Antonov
02-05-2017, 07:55
Здравейте и аз оглеждам за 159 sw дали някой е гледал тази?
http://m.mobile.bg/details/11493222450645978
За да знам дали да я гледам че нещо само кочини гледам в последно време :bored:

Yavor
02-05-2017, 10:25
Здравейте и аз оглеждам за 159 sw дали някой е гледал тази?
http://m.mobile.bg/details/11493222450645978
За да знам дали да я гледам че нещо само кочини гледам в последно време :bored:

Не изглежда зле, само тоя волан ми прилича на претапициран, но те по принцип оригиналните обикновени волани бързо се скапват.

Dimitar Antonov
02-05-2017, 11:59
Не изглежда зле, само тоя волан ми прилича на претапициран, но те по принцип оригиналните обикновени волани бързо се скапват.

Еми днес ще и хвърля едно око, какво да търся като гледам по нея? А и я кажи гратско в София с какъв разход да се потготвя на този двигател :/ ?

Yavor
02-05-2017, 12:17
Еми днес ще и хвърля едно око, какво да търся като гледам по нея? А и я кажи гратско в София с какъв разход да се потготвя на този двигател :/ ?

200магарета с ръчна кутия - зависи колко висиш в задръстване, но си предвиждай поне 11-12/100 в София.

Ако се движиш предимно по околовръстното и извън час пик, може и доста надолу да е.

Извънградско - 6,5-7 по нормален път, магистрално 7,5-8/100, макар че има доста колеги които показват доооста по ниски разходи, но аз не им вярвам.

vudi
02-05-2017, 12:58
200магарета с ръчна кутия - зависи колко висиш в задръстване, но си предвиждай поне 11-12/100 в София.

Ако се движиш предимно по околовръстното и извън час пик, може и доста надолу да е.

Извънградско - 6,5-7 по нормален път, магистрално 7,5-8/100, макар че има доста колеги които показват доооста по ниски разходи, но аз не им вярвам.

Мммдаааа....Потвърждавам посочените стойности

undy
02-05-2017, 13:10
Дребни неща като емблеми,халогени...иначе става, изглежда добре.Поне джантите компенсират салона,люка компенсира навигацията :devil:Няма и заводски ксенон.Заслужава да се провери все пак.

Dimitar Antonov
02-05-2017, 14:13
Еми стискайте палци дано да става да взимам вече нещо че толкова много ми се кара 159 че не се издържа хахахаха. Само се притеснявах от разхода но 12 градско ще го преживея хахаха

stu
02-05-2017, 14:29
Може и повече!

alfa racer GTA
02-05-2017, 15:06
Зависи от това дали "висиш" в задръствания.

Иначе в градове извън София, зимата максимално ми е показвало среден разход 9.7 литра на 100, но с едно извънградско от 220 км преход спадна на 7.6 литра на 100км.

Това по компютър.

А "по резервоар" точно преди 10-на дни направих едно 650 км извънградско, но само по планини(изкачване и спускане), от които около 250 км бяха по магистралите Тракия и Струма.

Останалите километри -около 20 км "околомръсно" на София + 15-на километра в разни малки планински градчета.

Даде ми 6.9 литра на сто по метода пълня до горе при излизане от града и пълня до горе при влизане в града.

Това си беше с около 110 км в час по магистралите и от целият пробег около 60-на километра "натискане" на газта на 3-4 скорост по планински пътища на изкачване.На спускане не натискам, а и отделно на връщане последният ден където ми се искаше да натискам и пътят даваше тази възможност времето не даде - при изкачване на планините валя силен дъжд, след това в планината се появиха и облаци(мъгла) и не ставаше.



По равнинни пътища и магистрали с около 30 метра планински пътища за около 1000 км пробег съм я докарвал на 6.2 и дори на 6.00 литра на сто.

Има възможност и за още "икономии", но при 90-100км с тази кола все едно се търкаляш със 50-60 км и изобщо не се усещат.Тоест колата си иска сама натискане на газта ...

Някои със стоманени нерви може да я докара до 5'4-5'8 на сто по равнинни пътища които нямат или почти нямат наклони.


Аз нямам такива нерви.

Dimitar Antonov
02-05-2017, 18:42
Хора ходих да я гледам въпросната и видях следното:
Хубави неща- джантите са яки (и яко надрани), запали лесно и работи добре. Шибедаха работи и май не е текъл. Салончеро е велурено но е запазено. Волана е претапициран.
Лоши неща: никаква сервизна книжка и каквито и да било дакументи. След като запалих подадъх газ и се чува едно свирене (можеби ролка или помпа) , разбирасе всякакъв вит инструменти от зад липсват ( добрече резервната гума са оставили хахай), предната броня е пребоядисвана а можеби и не само нея. Според мен е имала лек удар защото и единия халоген нещо седи странно. Климатика не работи (бил за зареждане ама де да знам). Дисковете от пред ще искарат още едни накладки ама от зад са за смяна. А и накладките ги няма почти. Гуми също няма, тия са тоталка.
Може и да има други ама още ми е някво странно след срещата с продавача (беше решил че ще ми я продава и само ме навиваше)
Имам лошото предчувствие че е караня яко и е на поне 300к и незнам колко добре е гледана. Незнам дали си струва инвестицията защото като я гледам и трабват мин 2000 лв за да е в движение и горе долу обслужена.
Кво да правя?!?

maxaaa9
02-05-2017, 19:10
Покарахте ли колата ? Някой приятел с диагностика да я закачи поне. 1500-2000 лева ще важи не само за тази конкретно. Ако под капака всичко е наред и на диагностиката няма проблеми ако Ви е харесала опитайте да смъкнете цената. Реално погледнато ние не сме поглеждали екземпляра ,за да Ви кажем какво да правите.
На снимки не изглежда зле ,но като видя "перфектна ,за перфекционисти" а не е така просто ... и все пак копчето за палене не е захабено :)

МИТАКА1654
03-05-2017, 11:20
Само да вметна по темата с километрите-моята 159 1,8 140к.с. бензин е 2009год,от автокъщата я взех на 149000км и по нищо в салона не личеше да не е на реални километри,на диагностика със софтуер за алфа/фиат,показа реалните 291000км,та ме съмнява дизела да е на по-малко от 400к+.

stu
03-05-2017, 12:23
Само да вметна по темата с километрите-моята 159 1,8 140к.с. бензин е 2009год,от автокъщата я взех на 149000км и по нищо в салона не личеше да не е на реални километри,на диагностика със софтуер за алфа/фиат,показа реалните 291000км,та ме съмнява дизела да е на по-малко от 400к+.

Принципно е възможно и да е под 200, независимо, че е дизел.Но това трябва да се докаже по някъкъв начин, защото си мисля, че километрите могат да се променят така, че да не ги хванеш и с диагностика.

mirchozo
03-05-2017, 15:08
В дпф могат да се видят реалните километри, дори и да е пипано пак се виждат.

acho_
03-05-2017, 15:11
А ако след пипане на километрите се покара докато направи регенерация няма ли да запише "новите реални" километри на последно регенериране на дпф?

Dimitar Antonov
03-05-2017, 15:51
Абе то ми е ясно че няма да мога да взема млада такава хаххаах ама поне да е гледана. Че раставрации не ми се правят. Тази която я гледах беше много истормозена а и като питах за два ключа дали има ме изгледаха странно хахах. Аз мойта 164 я взех с 4 ключа. Два за палене и два само за отключване. Незнам кое ми беше странното на въпроса дали е с два. Ама както и да е. Търсенето продължава!!!

Yavor
03-05-2017, 16:04
Абе то ми е ясно че няма да мога да взема млада такава хаххаах ама поне да е гледана. Че раставрации не ми се правят. Тази която я гледах беше много истормозена а и като питах за два ключа дали има ме изгледаха странно хахах. Аз мойта 164 я взех с 4 ключа. Два за палене и два само за отключване. Незнам кое ми беше странното на въпроса дали е с два. Ама както и да е. Търсенето продължава!!!

Момента с двата ключа в много важен - не стига че ги няма, ами са и зверски скъпи.

stu
03-05-2017, 16:11
Километрите май можеха да се сравнят и с броя на обслужванията в компа.Възможно е да имаш проблем при сключване на пълно каско ако нямаш два ключа.Нов ключ от АИ май е към 600-800лв, а в България не знам дали някой може да препрограмира ключ от друга кола.

Dimitar Antonov
03-05-2017, 19:01
Е мислех че са скъпи ама не знаех че чак толкова :tooth: значи ще си се търси убава, гледана и пазена. Лошо е че бюджета е малко малък ама все ще излезне нещо :)

night_pz
03-05-2017, 19:44
Колеги, днес гледах една 159-ка 1.9JTD 120кс. и състоянието и цената и доста ми харесаха.
Единственото което ме притесни беше, че на прясно измития двигател имаше омасляване върху маркуча над турбото(там където се снаждат дебелия маркуч от турбото и тънкия, който май е за картерните газове) Това нормално ли е?
Другия проблем е, че е с най-ниското ниво на оборудване.
Искам да попитам колеги които са минали по този път - лесно ли се добавят екстри?
Например да сменя салона с кожен, да сменя централната конзола с метална(че тази е пластмасова), да добавя темпомат и мултиволан... То това са основните неща които ми липсват.
Също и тази сервизна книжка ми се струва доста фалшива?

alfa racer GTA
03-05-2017, 20:18
При смяна на салона има риск от проблем еърбега- може да започне да дава грешки.

Смяна на темпомата не е лесна, имаше писано във форума- общо взето доста нерви или доста пари(да ти го направят).

Мултиволана също не е лесно.

Иска се задействане на функции, препрограмиране или адаптиране на компа...

Изобщо ако мислиш да я преправяш заради екстрите по-добре си търси такава с екстри.

============================


Моят съвет е да седнеш и да си напаравиш списък с всички желани от теб екстри/функции.

След това да зачеркнеш тези от тях от които би направил компромис да се лишиш.

Това е най-разумното.

==========================================


За омасляването от маслени газове от картера - има и такива без омасляване, но от друга страна чета доста постове и колеги пишат че било нормално и който иска да няма омасляване да си бил "пуснел" маркуча за картерните маслени пари някъде отдолу ..

Кой колко е вярно да кажат автотехниците които упражняват тази професия ...

Dimitar Antonov
03-05-2017, 20:34
Значи ощо взето каквато я вземеш такава ще си я караш. Добре че споменахте тази тема с добавянети на екстрите че и аз мислех да взимам някаква по упоскана и да си ги добавям ама явно няма да стане. Мерси за инфото.

night_pz
04-05-2017, 00:59
Има ли желание всичко е възможно, но явно няма да е Plug n Play
Сетих се за още един въпрос да питам за тази 1.9jtd:
При първото палене(може би не е палена от седмици) доста се позамисли - въртя около 4-5 секунди преди да запали и след като запали лампата за подгревните свещи мигаше около 10 сек. Нямаше нетичпични вибрации, двигателя "мъркаше" още от първата секунда. Следващите паления нямаше никакъв проблем - дето се вика "От раз"
Правилно ли се ориентирам към проблем с подгревните свещи?

thecleaner
04-05-2017, 01:33
Има ли желание всичко е възможно, но явно няма да е Plug n Play
Сетих се за още един въпрос да питам за тази 1.9jtd:
При първото палене(може би не е палена от седмици) доста се позамисли - въртя около 4-5 секунди преди да запали и след като запали лампата за подгревните свещи мигаше около 10 сек. Нямаше нетичпични вибрации, двигателя "мъркаше" още от първата секунда. Следващите паления нямаше никакъв проблем - дето се вика "От раз"
Правилно ли се ориентирам към проблем с подгревните свещи?

Правилно.

night_pz
04-05-2017, 07:12
А в такъв случай няма ли да покаже грешка и на бордови компютър?

thecleaner
04-05-2017, 08:05
А в такъв случай няма ли да покаже грешка и на бордови компютър?

Със светещата лампа за подгрев, след като е запалила е показала грешката.

mirchozo
04-05-2017, 08:37
Ако акумулатора е слаб, може да светне туй онуй, тъй че не бързайте да се шашкате. След като поработи малко, гасиш, пак палиш и гледаш. Така или иначе на всяко палене се чекват тия неща. Като цяло също е предпоставка за отбив от цената, дам вече трябва малко и дар слово.

Vichev
06-05-2017, 09:08
Момчета, колата ми е от 'опосканите' и първоначално се чудих дали да пробвам да добавя някоя екстра. В последствие свикнах със салона, дори започна да ми харесва черният плюш. Мултиволанът също го забравих, бутоните са разположени достатъчно удобно. Много ми харесват металните елементи по конзолата и лесно могат да се сменят, другият вариант (от които се възползвах) е да се пребоядисат пластмасовите елементи (снимки по-долу), повече от доволен съм от резултата. Понякога се сещам за темпомат - една полезна екстра за дълъг път, но може би единственото, което наистина ми липсва е парктроник отзад. Такива са изводите ми след година и половина каране на 'опосканата' 159-ка, другото е, че много ми харесва...

https://s19.postimg.org/lnmnybrmn/WP_20170408_18_07_38_Pro.jpg (https://postimg.org/image/lnmnybrmn/)

https://s19.postimg.org/uh8z1op7j/WP_20170319_18_51_33_Pro.jpg (https://postimg.org/image/uh8z1op7j/)

dhtj
06-05-2017, 11:57
Няма от какво да се притесняваш, колега.
Има някаква шантава мода сред хората да се впечатляват от безсмислици... шарени дисплейчета, копчета по волана...

Мен пък копчетата по волана ми пречат като карам. И копчетата на касетофона са на 20см вдясно, нищо не пречи да си ги пипаш с дясната ръка.

Темпомата също е излишна екстра в България.
В Европа, където пътищата са хубави и водачите имат култура на шофиране е полезно да си пуснеш на 110, да си махнеш краката от педалите и да се влачиш приспивно и еднообразно.
В БГ е неприложимо :D

A парктроник винаги може да си сложиш... но може и да се научиш да паркираш и без.
Ако си сложиш един спойлер отзад, ще виждаш в огледалото точно къде ти свършва задницата.

stu
06-05-2017, 14:41
Няма от какво да се притесняваш, колега.
Има някаква шантава мода сред хората да се впечатляват от безсмислици... шарени дисплейчета, копчета по волана...

Мен пък копчетата по волана ми пречат като карам. И копчетата на касетофона са на 20см вдясно, нищо не пречи да си ги пипаш с дясната ръка.

Темпомата също е излишна екстра в България.
В Европа, където пътищата са хубави и водачите имат култура на шофиране е полезно да си пуснеш на 110, да си махнеш краката от педалите и да се влачиш приспивно и еднообразно.
В БГ е неприложимо :D

A парктроник винаги може да си сложиш... но може и да се научиш да паркираш и без.
Ако си сложиш един спойлер отзад, ще виждаш в огледалото точно къде ти свършва задницата.
Копчетата ти пречат като караш:)

invinceble
06-05-2017, 14:48
И аз щях да пиша за темпомата. Имам го, но нито веднъж реално не съм го ползвал.

dhtj
06-05-2017, 14:56
Копчетата ти пречат като караш:)

Mда.
Обичам да си хващам волана където искам.
А не без да искам докато паркирам да усиля до дупка или да звънна на любовницата :hump:

Копчетата на алфите не са толкова натрапчиви, но на модерните фолкщайгени, аудита и бмв-та с колелцата за звука са супер изнервящи.

Scrapera
06-05-2017, 20:12
Аз пък карам само на темпомат.
Започвам да се чудя, дали не живея, в друга държава. :-P

Bella
09-05-2017, 01:32
Аз пък карам само на темпомат.
Започвам да се чудя, дали не живея, в друга държава. :-P
Ха ха ах ....
И ти ли ;) ?

Явно двама сме в друга държава ;)
Аз пък да си кажа,че това темпомата си е голяма работа ... най - накрая си усещам крака след няколко часово каране :)

dhtj
09-05-2017, 01:51
Без да се заяждам, бих ви препоръчал да си нагласите правилно седалките.
Аз съм карал няколко пъти по 700 километра за ден и не ми се схващал нито крака, нито кръста. :)

Масово хората не знаят как е правилната позиция на шофиране.
Сядал съм в много чужди коли и ме е изумявало как собственика е по-нисък от мен, а кара с по-дръпната назад и надолу седалка...
"Гъзарията" при карането полулегнал също е тенденция...

stu
09-05-2017, 02:49
Виж сега, с 156-цата ми се е случвало да карам 400 км със схващаш се десен крак, и да си мечтая за темпомат, затова моля те да спреш с тъпотиите, че е безмислен!Ако беше безмислена екстра нямаше изобщо да я добавят.По твоите критерии трябва да си купим по една гола пушка:)

dhtj
09-05-2017, 03:49
Не е безсмислен по принцип. Безмислен е в България. ;)
И не знам дали знаеш, но също и вдига разхода.

За мен си остава една от много "лигави" и излишни екстри.
Ако си карал по-нова и луксозна кола, да видиш пък там какво е... дистроници, лейн асист, автоматично спиране ... направени са за Хансовете дето пътуват всяка сутрин по 150 километра за работа по аутобана да могат да си пият кафето, да пишат мейли и да се бръснат докато колата сама ги вози :D
Само че в България и това е неприложимо.
Та ние имаме всичко на всичко една магистрала и половина...

lordliness
09-05-2017, 04:51
Автопилота е предпоставка за заспиване. На магистралата и без това е еднообразно,, скучно и монотонно за каране. Автопилот, автоматик, разни други екстри, без които лигльовците не могат, все неща които ти отнемат част от радостта на шофирането.

T-Jet
09-05-2017, 14:53
То по тази логика трябваше все още всички да караме лади, за да не сме лигльовци. Там имаше страшна радост от шофирането

alfa racer GTA
09-05-2017, 15:31
Вярно е че темпомата предпоставя към задремване, но само ако си настроил температурата в колата да е такава - задремваща.При мен зимата е на 21.5 градуса, лятото на 23.5 градуса и не заспивам.

Темпомата го използвам на магистралите и на първокласните пътища, включително скоростните пътища.
Все пак на първокласни скоростни пътища се ползва по-малко отколкото на магистралите.

Темпомата е удобство.
Вярно е че е възможно да ти се схване прасеца или поне да започнат симптоми за това.

На мен не ми се е схващал, но е имало такива симптоми, тъй като като тръгна на море което на 400+ километра и не ползвам темпомат на 400+ километра вече се усещат симптомите.
Това се случва, защото аз не обичам да си губя времето за спирания и почивки, тоест взимам тези 430-500 км "на един дъх" .Ако за тези 500 км направиш една 15-20 минутна почивка вероятно няма да ти се схваща прасеца или какъвто и да е мускул.

Както и да застанеш кракът и мускулът който натискат газта и спирачката не можеш да не ги ползваш и те са постоянно под напрежение без ползването на темпомат.
Положителното с темпомат е че през повечето време кракът си почива, а се използва само при изпреварване и намаляване на скоростта под тази зададена на темпомата.

=========================================


Като стана въпрос и за "радост от шофирането", то за такава радост по магистрала не може да се говори кой знае колко.Има камери, има натоварено движение ...съобразяваш се с всички ...


Виж любимото ми шофиране е при изкачване на планина по планински път.Тогава е приятно да "раздаваш газта" в нанагорното и да оставяш пътя и завоите зад себе си.Особено по планински пътища с много малко натоварване ...

Та общо взето истината на вашият спор е някъде по средата между двете мнения ...

dhtj
09-05-2017, 15:38
Точно и изчерпателно мнение.

Общо взето смисъл от темпомат има ако живееш в южна България и редовно изпъваш софия-пловдив-бургас... Или в европа, както казах вече.

В северна България не е имало момент в който да си кажа "ей как ми се иска да имам темпомат сега" ... А за много други екстри съм се сещал...

Dimitar Antonov
09-05-2017, 16:09
http://m.mobile.bg/details/11486381423896904
Хора я кажете някой гледал ли е тази? Малко ми е скъпичка ама ме кефи испълнението. А и е малко далеч и ако някой я е гледал да сподели :)

sasho_n2
09-05-2017, 16:30
Писъл съм си със собственика няколко пъти, дори влизаше във форума по едно време. Не съм я виждал на живо.

mirchozo
09-05-2017, 16:35
Аз лично съм с темпомат и му се радвам всеки път като ми потрябва. Дори си стои постоянно включен. Ползвам го винаги като изляза извънградско, особенно като уцелиш скороста на трафика, да речем около 110км/ч. Не че е кой знае каква екстра, но като я имаш винаги можеш и да не го ползваш, нали... Общо взето е една идея по-приятно като го имаш ;)

dansguardian
09-05-2017, 21:16
От темпомат има смисъл само в чужбина, където ако те спрат за превишена скорост ти одират кожата.

stu
09-05-2017, 21:41
Странна логика!

alfa racer GTA
10-05-2017, 07:20
В България първо ще ти свалят номера на колата и ще те свалят от регистрация и след това ти сам ще отидеш доброзорлен в КАТ да си самоодереш кожата ...

BO
10-05-2017, 10:34
Ебаси логиката за круиз контрола, честно.
Аз лично го ползвам всеки ден и постоянно където мога.
Градско, извънградско, навсякъде. И това, че живея в България, съвсем не ми съсипва кефа.

Scrapera
10-05-2017, 13:09
В България първо ще ти свалят номера на колата и ще те свалят от регистрация и след това ти сам ще отидеш доброзорлен в КАТ да си самоодереш кожата ...

Спри да манипулираш хората.
Преди подкрепяше тезата, че вече било забранено и задните стъкла да се затъмняват.
Сега нова глупост - за превишена скорост в България, щели да свалят номерата, наред с регистрацията.
По-добре спри да се изказваш по юридически въпроси.
:wink:

alfa racer GTA
10-05-2017, 17:40
Ами "манипулирам" я.

И хвърлям "бомби" .

В продължение на 4 дни от 22 до 26 януари 2017г. беше абсолютно забранено затъмняването на предно обзорно, предни странични и задно обзорно стъкло.Само на задни странични се допускаше затъмняване със светлопропускливост не по-малко от определените в Правило № 43 на Икономическата комисия за Европа на Организацията на обединените нации .


Чл. 105. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.; изм. и доп., бр. 101 от 2016 г., в сила от 22.01.2017 г.)

(1) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 101 от 2016 г., в сила от 22.01.2017 г.) Забранява се ограничаване на видимостта през челното, задното и през страничните стъкла на автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на прозрачността им.

(2) (Доп. - ДВ, бр. 101 от 2016 г., в сила от 22.01.2017 г.) Ограничаване на видимостта през стъклата на задните странични врати на леките автомобили, както и намаляване на прозрачността им, се допуска само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.

(3) (Нова - ДВ, бр. 101 от 2016 г., в сила от 22.01.2017 г.) Намаляване прозрачността на стъклата по ал. 2 (javascript: Navigate('чл105_ал2');) се допуска само в границите на стойностите, определени в Правило № 43 на Икономическата комисия за Европа на Организацията на обединените нации.

А от 26 януари 2017 е забранено затъмняване на задно и задни странични стъкла над определени стойности.

Сега действащ закон:
Чл. 105. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.; изм. и доп., бр. 101 от 2016 г., в сила от 22.01.2017 г.; изм., бр. 9 от 2017 г., в сила от 26.01.2017 г.) (1) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 101 от 2016 г., в сила от 22.01.2017 г.) Забранява се ограничаване на видимостта през челното, задното и през страничните стъкла на автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на прозрачността им.

(2) (Доп. - ДВ, бр. 101 от 2016 г., в сила от 22.01.2017 г.; изм., бр. 9 от 2017 г., в сила от 26.01.2017 г.) Ограничаване на видимостта, както и намаляване на прозрачността на стъкла, различни от челното и стъклата на предните странични врати, се допуска само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.

(3) (Нова - ДВ, бр. 101 от 2016 г., в сила от 22.01.2017 г.; изм., бр. 9 от 2017 г., в сила от 26.01.2017 г.) Намаляване прозрачността на стъклата по ал. 1 (javascript: Navigate('чл105_ал1');) се допуска само в границите на стойностите, определени в Правило № 43 на Икономическата комисия за Европа на Организацията на обединените нации.

Сега е разрешено на задни странични и задно обзорно, НО в границите посочените в Правило 43 на Икономическата комисия за Европа на Организацията на обединените нации.

http://automedia.investor.bg/a/0-nachalo/29353-oficialno-zadnite-stykla-mogat-da-sa-zatymneni/ (http://automedia.investor.bg/a/0-nachalo/29353-oficialno-zadnite-stykla-mogat-da-sa-zatymneni/)

А ти се надявай да не те спрат пътни полицаи с светломер който да покаже по-малко светопропускливост от посочените в Правило 43 на Икономическата комисия за Европа на Организацията на обединените нации независимо на кое стъкло...

И мацката-журналистче от клипчето не я слушай, няма да дойде да ти плати глобата.За задно обзорно и задни странични и сега си важи забрана за светопропускливост по-малко от посочените в Правило 43 на Икономическата комисия за Европа на Организацията на обединените нации.

За свалянето на номерата чети какво се случва във форума.

И по-добре
спри да се изказваш по юридически въпроси.

Със здраве.:wink:

---------- Post added at 17:40 ---------- Previous post was at 17:30 ----------

А ето ти текста действащ до 22 януари 2017 година
Чл. 105. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) Забранява се ограничаване на видимостта през челното стъкло и през страничните стъкла на автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на прозрачността им. (2) Ограничаване на видимостта през стъклата на задните врати на леките автомобили, както и намаляване на прозрачността им, се допуска само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.

Сбогом.

И със здраве да си ползваш алфата .

stu
10-05-2017, 18:10
Ти изобщо прочете ли това което си написал и текста в линка, който си постнал?

alfa racer GTA
10-05-2017, 18:24
Аз съм прочел и чета и директиви, регламенти и законопроекти, ама ти не се нервирай.
Защото и маниака е чел моят предишен пост за който пише като теб.

Виж колко е допустимо затъмняване и ще разбереш, че на практика за 4 дни действие на закона изобщо не е било допустимо затъмняване, защото фабричните стъкла така или иначе имат около 80% пропускливост и ако сложиш фолио си в нарушение.Фабричното тониране е между 5% и 17%. Най-често е около 15%

Не гледай и какво пише буквално в текста, защото 2 месеца преди обявените избори като нададе вой избирателя за забраната за затъмняване на стъклата и тези депутати които бяха приели забраната си потрошиха краката да опровергават какво са приели и отново насраха закона с надежда да омилостивят избирателя и той да ги избере отново.Не ги избра.
Две промени за 2 месеца на една и съща разпоредба...


Ама скоро избори няма да има и отново ще има забрана за затъмняване( и увеличение на ток, газ, вода и т.н.).

Защото България отново е на върха на ЕС по починалите при ПТП на 1000 човека...

stu
10-05-2017, 19:03
"Депутатите отмениха забраната за затъмнените задни стъкла (ОБНОВЕНА)
Спорната поправка в закона отпадна, преди да е влязла в сила
Текст БОЖИЛА СИМОВА

Депутатите официално гласуваха днес да отпадне въведената през декември забрана за затъмняване на задните прозорци на леките автомобили. Спорният член 105 от Закона за движение по пътищата дори не успя да влезе в сила - това щеше да стане на 21 януари.

Официално: затъмнените задни стъкла са разрешени
КАТ няма да спира колата ви от движение за затъмнени задни стъкла, както предвиждаше последната корекция в закона

Така и занапред ще остане забранено само затъмняването (под 75% прозрачност) на челното и предните странични стъкла. За задните то ще е допустимо, стига автомобилът да има странични огледала.

Приетата през декември промяна в член 105 на закона не разрешаваше да се затъмняват задни стъкла под 70% прозрачност. Нарушителите щяха да се наказват с глоба и спиране на автомобила от движение. Това на практика би забранило употребата не само на фолио за затъмняване, но и на рекламни стикери и дори детски сенници. След срещи с недоволни шофьори и търговци на фолио вносителите на поправката признаха, че става дума за недоглеждане."

Това е текста от линка!

Защо изобщо го постваш, след като в него се твърди нещо съвсем различно от това което пишеш ти?Поради тази причина те попитах какво имаш предвид с този линк, и дали си го чел.Честно казано не мога да ти схвана "мешаната скара"
Кое е истина-не се ли усещаш, че може да заблудиш някой?
Не се притеснявай за моите нерви.

mirchozo
10-05-2017, 20:30
Аз пък имам задно оригинално затъмнено, могат да ми измерят оная работа със светломера си и да си го наврат в ....

Пс Простотия велика, сякаш бусовете и камьоните са прозрачни и виждаме през тях. Като искаш безопастност ще караш на дистанция, то така или иначе си длъжен де.

Scrapera
10-05-2017, 21:05
Както казах, манипулираш хората.
Сега ще го докажа, съвсем накратко.

http://i67.tinypic.com/ju93ip.jpg

Тогава не получих отговор.


Относно свалянето на номера:

Законосъобразно милиционер на пътя може да ти свали номерата само заради управление под въздействието на алкохол, наркотици, или други упойващи вещества, както и за неправоспособност.
И то само ако управляваш собственият си автомобил.

:big_whoops:

ges
13-05-2017, 13:59
Здравейте колеги,
дойде време и аз да сменя вярната ми 145-ца и от известно време се оглеждам за 159-ка.Решил съм да тръгна най-сетне на оглед и първата на която се спрях е тази:
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11488898493014743

Мисля, че е купувана от съфорумец,но дали все пак някой има повече инфо за нея?
Благодаря предварително.

Bella
18-05-2017, 01:30
Здравейте колеги,
дойде време и аз да сменя вярната ми 145-ца и от известно време се оглеждам за 159-ка.Решил съм да тръгна най-сетне на оглед и първата на която се спрях е тази:
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11488898493014743

Мисля, че е купувана от съфорумец,но дали все пак някой има повече инфо за нея?
Благодаря предварително.

Ако я вземеш предлагам бартер на салоните , моят е алкантара в същият цвят :mobile:

Yavor
18-05-2017, 10:32
Ако я вземеш предлагам бартер на салоните , моят е алкантара в същият цвят :mobile:

То на тая това не й е оригиналния салон.

ges
18-05-2017, 11:32
Благодаря за инфото.

Scrapera
18-05-2017, 11:40
Ако волана е оригинален, вероятно, колата е прозведена през 2006г., а не през февруари 2007г.

acho_
18-05-2017, 11:48
Ако волана е оригинален, вероятно, колата е прозведена през 2006г., а не през февруари 2007г.

29/12/2006

kalojan
18-05-2017, 18:04
http://www.cars.bg/c1651248

Някой да има информация за тази кола? Най-евтината Ti в момента на обява, а седи от доста време.

acho_
18-05-2017, 18:33
Не е фабрично Ti, с присаден интериор е. Което пък не е критерий, че не става, просто имай предвид ;)

kalojan
18-05-2017, 22:01
Не е фабрично Ti, с присаден интериор е. Което пък не е критерий, че не става, просто имай предвид ;)

Благодаря ти! Явно Ti си струва повече пари просто. А и според мен ако не е комби, черно и на 19-ките (оригиналните) и с червените апарати му се губи смисъла.

В конкретната обява по скоро ме притеснява, че седи отдавна. Някой ако я е гледал да си каже 🙄

Scrapera
18-05-2017, 22:49
Онзи ден засякох сивата 2.4, която обсъждате на една автомивка на самообслужване.
Изглежда добре, пали и работи много добре.
Цената и преди беше с няколко хиляди лева отгоре, доколкото помня.
Може това е причината да се застои.

Dread
18-05-2017, 23:22
Не съм я гледал на живо, но се съмнявам заради цената да стой. Доста по-скъпи се продадоха последните няколко месеца и не всичките бяха Ti.

Bella
19-05-2017, 00:00
Нямам идея , но пък изглежда много запазен , направо като нов . Макар , че май започвам да свиквам с моят салон и това лято след като го изпера ще реша дали да го сменям с кожен или да си остане така . Кожата има много предимства , но през зимата без отопление на седалките е ужас , а през лятото залепваш за седалката :(

acho_
19-05-2017, 00:10
Нямам идея , но пък изглежда много запазен , направо като нов . Макар , че май започвам да свиквам с моят салон и това лято след като го изпера ще реша дали да го сменям с кожен или да си остане така . Кожата има много предимства , но през зимата без отопление на седалките е ужас , а през лятото залепваш за седалката :(
Този салон върви с черно-бежови кори на вратите и табло, колегата е прав. За зимата +1, предпочитам да стоя навън 10-ина мин докато тръгне парното, отколкото да седна и да тръгна :)

Bella
19-05-2017, 00:24
Моят салон е точно такъв : черно с бежово по таблото , корите на вратите са бежови и салонът също , но за съжаление всичко е доста зацапано .
Правя си една проста сметка : поръчков салон е 800 лв.
Едно пране на година е 100 лв .
Едва ли ще карам колата цели 8 години .
От друга страна кожата е непретенциозна и няма нужда от пазене . Винаги изглежда отлично след едно забърсване с влажна кърпичка дори .
Хммм ... :(

sasho_n2
19-05-2017, 08:34
Bella, далеч не съм сугласен с мнението ти, че кожата е по-непренциозна. Да, може би по-лесно се почиства, но ако човек иска да я поддържа наистина добре, си изисква необходимите усилия. Аз веднъж месечно минавам целият салон с препарат за почистване и всяка седмица с мляко....

Bella
19-05-2017, 11:26
Bella, далеч не съм сугласен с мнението ти, че кожата е по-непренциозна. Да, може би по-лесно се почиства, но ако човек иска да я поддържа наистина добре, си изисква необходимите усилия. Аз веднъж месечно минавам целият салон с препарат за почистване и всяка седмица с мляко....

Имала съм 2 коли е кожен салон , едната карах 1 година , а другата 5 ( АР 156 ) и двете бяха с перфектен салон като освен елементарно почистване и от време на време ( 1 - 2 пъти , понякога и 0 пъти ) годишно мазане с един препарат закупен от IAA в Германия . Това е .
Мисля, че с това мазане всяка седмица се вживяваш излишно . Не забравяй все пак , че това са 10 , а понякога и повече годишни бараки . Не вярвам да имаш амбиции да се пенсионираш с Алфата си . А ако мислиш , че можеш да я караш 3-4 години и да я продадеш за същите пари за които си я купил : забрави го тоя филм . Обикновено Алфа си остава завинаги твоя , а ако успееш да я продадеш то ще е на цена близка до подаръка :(

night_pz
19-05-2017, 11:33
Човека си му е кеф да си я поддържа просто! И аз карам кола дето струва под два бона но редовно си наливам в поддръжка и си я мия и чистя с кеф. Ако взема да мисля дали си струва ще я заслия към първата морга :)

mirchozo
19-05-2017, 11:41
Темата не е кой как си поддържа кожения салон, всеки има различни виждания и предпочитания, няма смисъл от излишни спорове. Темата е за съвети при покупка. Конкретно тази последната обява с бялата 159ка, дотук стана ясно че не е фабрично ТИ, въпреки че има такъв салон, волан, прагове и може би още неща които не се виждат на пръв поглед. Това в никакъв случай не я прави лоша кола. Имам предвид че такъв салон е от 500-1000лв, които не всеки би извадил лесно от джоба си, което пък от своя страна говори че може би не са жалено средства за подръжка. Така че ако някой има желание, неко погледне и да пише. Като цяло и това също е в идеята на тази тема, да си бъдем полезни. Невсеки може да мине 500+ км само за едната разходка.

m1lk4
19-05-2017, 11:56
А ако мислиш , че можеш да я караш 3-4 години и да я продадеш за същите пари за които си я купил : забрави го тоя филм . Обикновено Алфа си остава завинаги твоя , а ако успееш да я продадеш то ще е на цена близка до подаръка :(


Чета и се смея хахахаха . Обикновено алфа си остава винаги твоя, ако е ПЪЛЕН боклук. Хубавите коли се търсят и заминават за нула време. Старата ми алфа я карах 3 години и я продадох със 100лв. Надолу от цената от която съм я взел, а беше произведена 2007ма г., не е някоя дърта пръчка. Поздрави

Bella
19-05-2017, 12:04
Bella, далеч не съм сугласен с мнението ти, че кожата е по-непренциозна. Да, може би по-лесно се почиства, но ако човек иска да я поддържа наистина добре, си изисква необходимите усилия. Аз веднъж месечно минавам целият салон с препарат за почистване и всяка седмица с мляко....


Чета и се смея хахахаха . Обикновено алфа си остава винаги твоя, ако е ПЪЛЕН боклук. Хубавите коли се търсят и заминават за нула време. Старата ми алфа я карах 3 години и я продадох със 100лв. Надолу от цената от която съм я взел, а беше произведена 2007ма г., не е някоя дърта пръчка. Поздрави

И моята беше почти перфектна ама като тръгнах да я продавам само цигани ми звъняха и накрая обрах каквото можах и след това я закарах на ход до моргата .
До тук извън темата .

kalojan
19-05-2017, 14:51
Темата не е кой как си поддържа кожения салон, всеки има различни виждания и предпочитания, няма смисъл от излишни спорове. Темата е за съвети при покупка. Конкретно тази последната обява с бялата 159ка, дотук стана ясно че не е фабрично ТИ, въпреки че има такъв салон, волан, прагове и може би още неща които не се виждат на пръв поглед. Това в никакъв случай не я прави лоша кола. Имам предвид че такъв салон е от 500-1000лв, които не всеки би извадил лесно от джоба си, което пък от своя страна говори че може би не са жалено средства за подръжка. Така че ако някой има желание, неко погледне и да пише. Като цяло и това също е в идеята на тази тема, да си бъдем полезни. Невсеки може да мине 500+ км само за едната разходка.

Да, всъщност за 10 годишна кола е важно по-скоро състоянието и как се е грижил за нея човека, а не толкова дали е оригинален салона. Но пък идва въпроса и дали оригиналните салон и волан са били прекалено износени, за да се сменяват..

acho_
19-05-2017, 14:55
Темата не е кой как си поддържа кожения салон, всеки има различни виждания и предпочитания, няма смисъл от излишни спорове. Темата е за съвети при покупка. Конкретно тази последната обява с бялата 159ка, дотук стана ясно че не е фабрично ТИ, въпреки че има такъв салон, волан, прагове и може би още неща които не се виждат на пръв поглед. Това в никакъв случай не я прави лоша кола. Имам предвид че такъв салон е от 500-1000лв, които не всеки би извадил лесно от джоба си, което пък от своя страна говори че може би не са жалено средства за подръжка. Така че ако някой има желание, неко погледне и да пише. Като цяло и това също е в идеята на тази тема, да си бъдем полезни. Невсеки може да мине 500+ км само за едната разходка.
Няма прагове. Иначе да, може да значи, че не са жалени средства (което е много добре), или пък че на оригиналния салон са му гърмяли беговете (не чак толкова добре), всичко е хвърляне на боб и догатки, най-добре е да се види. Според мен на обявена нормална цена, подмененият салон с такъв от ТИ е по-скоро +, отколкото -

ivjordan
20-05-2017, 00:09
Някой гледал ли е тази, а ако не, забелязва ли нещо нередно на първо четене?

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11491074682749638&slink=3ag67k

На мен ми хваща око, но не разбирам много, та всяка помощ ще е от полза.

YNN
22-05-2017, 13:04
Виждам само, че колата се продава от една автокъща, а на снимките там където са били старите номера има реклама на друга авто къща. Иначе са я лъснали добре :) Но за тази пари поне навигация щеше да е хубаво да има според мен :) Погледни я на живо, покарай я и задължително на майстор, ако преди това нещо не ти направи много лошо впечатление. Успех

acho_
22-05-2017, 16:30
Интересно ми е дали това "Спринт ауто" от надписа на рамката на номера е "онова" Спринт ауто с яко напомпаната 147-ца, или е просто съвпадение :)

https://www.youtube.com/user/cvtmih/videos

Иначе тази обява я има от доста време, може би от миналото лято или ранна есен, първоначално беше в Горубляне.

la squadra azzurra
25-05-2017, 16:23
От този автомат, някой с конкретни впечатления:lupe:

http://www.cars.bg/c2130126

ivjordan
27-05-2017, 21:41
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11478261249710172&slink=3eva55

Тази дали е форумна и някой знае ли нещо за нея?

cec21
27-05-2017, 22:04
Появява се от време на време в обявите. Преди няколко месеца беше на цена около 10 000лв, преди няколко дни на 8500, а сега е на тази цена от 7900. Не знам нищо друго за колата, но на снимките изглежда доста прилично

ivjordan
27-05-2017, 22:06
И на мен ми хвана око, но от скоро ги гледам и не съм ги научил всички. Не знам коя обява е подновена стара и коя наистина нова.
Ще му звънна утре, да я видя и ако няма проблем с преглед в доверен сервиз, може и да се разберем нещо.

d3v1l
30-05-2017, 12:40
http://www.cars.bg/c2150901

Атака!

alfa_romeo_forever
30-05-2017, 20:30
http://www.cars.bg/c2150901

Атака!

Гледам я от 3-4 дни .. не трябва ли да е повече пари ? 2010та , 2.0 JTDm, TI .. на тези пари са доста по "лоши" алфи от нея .. :dunno:

d3v1l
31-05-2017, 10:22
Гледам я от 3-4 дни .. не трябва ли да е повече пари ? 2010та , 2.0 JTDm, TI .. на тези пари са доста по "лоши" алфи от нея .. :dunno:

Не съм я гледал на живо, споделям обявата, ако някой търси.
И аз мисля, че парите не са много, така че да се гледа внимателно и ако излезе сметката покупка+ремонти...

m1lk4
31-05-2017, 12:39
Момцииии с гледане не става. И аз гледам КуВето в мобилето ама само точа лиги хаха. Цената е добра волана и скоростния лост изглеждат претапицирани. Който го устройва двигателя да скача смело. Основен ремонт е не повече от 2 палки

valery_
31-05-2017, 17:30
Не съм я гледал на живо, споделям обявата, ако някой търси.
И аз мисля, че парите не са много, така че да се гледа внимателно и ако излезе сметката покупка+ремонти...

Само по снимките виждам -
1. От дясно фугата на капака и калника малко бяга.
2. бредната броян най дол е огъната на 2 места леко.
3. Шофьорската седалка е мега надрана, загледайте се ..
4. алуминия на волана на средния лъч е много надран, също около копчето явно ключодържател е играл...
5 Емблемата предната.

със сигурност ще има още надрано по алуминия което не се вижда на снимките. Мене лично ще ми вади очите тоя надран волан. Не знам за вас.

alfa racer GTA
31-05-2017, 17:42
За 159-ка без забележки или са малки такива се пригответе за 15 000 +.

А за много добре запазена според мен 17 000++, та дори 20 000+.

За много добре запазена на до 70000 км с повечето желани екстри = 15 000€ +++ .Ето една http://www.autoscout24.bg/objawi/alfa-romeo-159-alfa-ti-20-jtdm-16v-finanz-ab-199-дизел-бял-313106503

Единствено няма ел.седалки, има отопление на седалките.

Искате почти нова кола = цена почти като за нова ...

Цените падат, но на коли с базово оборудване и с малките/слабите двигатели.

Искате 1.75 турбо бензин =плащате, искате 2.4 дизел с навигация, темпомат, парктроник, кожен салон = плащате ...

d3v1l
01-06-2017, 10:59
Само по снимките виждам -
1. От дясно фугата на капака и калника малко бяга.
2. бредната броян най дол е огъната на 2 места леко.
3. Шофьорската седалка е мега надрана, загледайте се ..
4. алуминия на волана на средния лъч е много надран, също около копчето явно ключодържател е играл...
5 Емблемата предната.

със сигурност ще има още надрано по алуминия което не се вижда на снимките. Мене лично ще ми вади очите тоя надран волан. Не знам за вас.

Съжалявам, но за 8 годишна кола, това за мен не са фрапиращи забележки.

valery_
01-06-2017, 12:16
Съжалявам, но за 8 годишна кола, това за мен не са фрапиращи забележки.
За тия пари и ТИ не са фрапиращи, съгласен съм.

borislavpixely
01-06-2017, 19:13
За 159-ка без забележки или са малки такива се пригответе за 15 000 +.

А за много добре запазена според мен 17 000++, та дори 20 000+.

За много добре запазена на до 70000 км с повечето желани екстри = 15 000€ +++ .Ето една http://www.autoscout24.bg/objawi/alfa-romeo-159-alfa-ti-20-jtdm-16v-finanz-ab-199-дизел-бял-313106503

Единствено няма ел.седалки, има отопление на седалките.

Искате почти нова кола = цена почти като за нова ...

Цените падат, но на коли с базово оборудване и с малките/слабите двигатели.

Искате 1.75 турбо бензин =плащате, искате 2.4 дизел с навигация, темпомат, парктроник, кожен салон = плащате ...

А на каква цена би казал, че трябва да са тези с по-слабите двигатели (1.9 120, 1.9 150). Защото има много такива на около 8К и не знам дали е това е нормална цена или имат много проблеми. Разбира се трябва да се огледа, но 8К добра цена ли е за 120 кс например?

Dread
01-06-2017, 22:26
А на каква цена би казал, че трябва да са тези с по-слабите двигатели (1.9 120, 1.9 150). Защото има много такива на около 8К и не знам дали е това е нормална цена или имат много проблеми. Разбира се трябва да се огледа, но 8К добра цена ли е за 120 кс например?

Повярвай ми не искаш 159ка 120 коня :D

alfa racer GTA
01-06-2017, 23:11
За по -слабите двигатели не мога да кажа.

Моят ориентир е Аутоскаут24.де .Влизам страницата им избирам си каквато кола искам с каквито екстри искам и гледам.

Влезни и виж - кликни например на екстрите темпомат, преден парктроник, заден парктроник, навигация, кожен салон и ще придобиеш реална представа за цените.

В България може да намериш разбира се по-евтина, НО трябва я прегледа някой който разбира, за да няма скрити бомби.При късмет може и да намериш здрава 159-ка без проблеми на поносима цена.

Ето едно търсене в аутскаут на 159-ка с темпомат, преден и заден практроник и навигация.Без да съм задал задължително да има кожен салон: http://www.autoscout24.bg/rezultati?cid=&atype=C&sort=&desc=&makemodelmodelline=6&makemodelmodelline=18681&mmvco=1&make=6&mmvmk0=6&model=18681&mmvmd0=18681&version=&pricefrom=&priceto=&fregfrom=&fregto=&kmfrom=&kmto=&fuel=&gear=&PowerType=kW&powerfrom=0&powerto=0&powerFromRaw=&powerToRaw=&zipc=A&cy=A&cy=B&cy=D&cy=E&cy=I&cy=L&cy=F&cy=NL&eq=129&eq=23&eq=128&eq=38&bcol=&doorfrom=&doorto=&seatsfrom=&seatsto=&uph=&icol=&prevownersid=&ustate=N%2cU&emclass=&custtype=&adage= (http://www.autoscout24.bg/rezultati?cid=&atype=C&sort=&desc=&makemodelmodelline=6&makemodelmodelline=18681&mmvco=1&make=6&mmvmk0=6&model=18681&mmvmd0=18681&version=&pricefrom=&priceto=&fregfrom=&fregto=&kmfrom=&kmto=&fuel=&gear=&PowerType=kW&powerfrom=0&powerto=0&powerFromRaw=&powerToRaw=&zipc=A&cy=A&cy=B&cy=D&cy=E&cy=I&cy=L&cy=F&cy=NL&eq=129&eq=23&eq=128&eq=38&bcol=&doorfrom=&doorto=&seatsfrom=&seatsto=&uph=&icol=&prevownersid=&ustate=N%2cU&emclass=&custtype=&adage)=

Има една 15-ка с почти всички екстри, дори с кожен салон ел.седалки, отопление на седалките, ел,огледала, но тя е 5500 евро.Има почти всички екстри.Да ти свалят най-много 200-300 евро. Става 5200€ .С отиване връщане и докарване, прегледи в КАТ регистрации, екотакси едно най-малко 1500 лв ще те "разтоварят", тоест отиваш на цена от 12 000 лева.И едва сега започваш да плащаш за подмяна на филтри, масла, ремъци и ролки -пиши ги поне още 500 лева в най-добрият случай.

Та като погледнеш в аутоскаута за 1.9 с екстрите които искаш придобиваш някакъв относителен ориентир за цената.Трябва да си даваш сметка че ако колите на първата страница или втората страница са с най-ниските цени, тоест това е дъното на пазарните цени за 159-ка.

Там можеш и да "уцелиш кьоравото" но трябва много да внимаваш, а ако си в чужбина и си похарчил пари да отидеш до там- вече си назад едно 500-600 кинта само за твоето ходене.

Нещата са много относителни.

Хвърляй по едно око и на форумните продажби на 159-ки.Повечето се знае какви са им били проблемите и в кой сервиз са карани за поправки.

borislavpixely
02-06-2017, 00:33
Благодаря за детайлите :D!

Бобби
07-06-2017, 01:00
Повярвай ми не искаш 159ка 120 коня :D
Аз пък точно такава бих си купил, ако търся 159-ка....след допитване с хора, който са запознати с проблемите на модела....се оказа, че това е най дуракоустойчивият...;)

mirchozo
07-06-2017, 08:29
Аз пък точно такава бих си купил, ако търся 159-ка....след допитване с хора, който са запознати с проблемите на модела....се оказа, че това е най дуракоустойчивият...;)

Може би е дуракоустойчив мотор, но динамика и екстри липсват. Просто колата е едно голямо семейно комби.

gboiaj
07-06-2017, 15:42
Някой да е гледал тази?
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11489942610433491&slink=3kmey6

alfa racer GTA
07-06-2017, 16:40
Обсъждана е по-напред в темата.Мисля имаше и мнения на гледали я хора.

Бобби
07-06-2017, 20:01
Може би е дуракоустойчив мотор, но динамика и екстри липсват. Просто колата е едно голямо семейно комби.
Екстрите са въпрос на опция.....то и първите 400 метра твоята 159-ка е по динамична от моята 156- ца нали....?....макар, че аз съм 140 к.с..., а ти 200......ти си 16 винтила, а аз.. само 8...ти си с по иновинирани дюзи от моите, ама издишаш.....защо така.....?:)))

stu
07-06-2017, 20:03
Екстрите са въпрос на опция.....то и първите 400 метра твоята 159-ка е по динамична от моята 156- ца нали....?....макар, че аз съм 140 к.с..., а ти 200......ти си 16 винтила, а аз.. само 8...ти си с по иновинирани дюзи от моите, ама издишаш.....защо така.....?:)))

Ти си с 10, той с 20!

Бобби
07-06-2017, 20:22
Ти си с 10, той с 20!
Верно бе..:)))....моя грешка......ама разсъждавай по нататък по загадката.......след 250...300 хиляди...той няма начин, как да не е преебал цилиндрова глава, ако я юрка....а аз продължавам да трупам километри, той има вече навика да следи температурата на охлаждането.....;)

mirchozo
08-06-2017, 08:40
Екстрите са въпрос на опция.....то и първите 400 метра твоята 159-ка е по динамична от моята 156- ца нали....?....макар, че аз съм 140 к.с..., а ти 200......ти си 16 винтила, а аз.. само 8...ти си с по иновинирани дюзи от моите, ама издишаш.....защо така.....?:)))

Ужас...
Моята кола беше с проблем в налягането на турбото, по-скоро клапана който го управлява клатеше. Освен това 2-300кг е по-тежка.

Бобби
10-06-2017, 01:14
Ужас...
Моята кола беше с проблем в налягането на турбото, по-скоро клапана който го управлява клатеше. Освен това 2-300кг е по-тежка.
Няма никакъв ужас....м/у другото 159-та ми харесва много...особено външно......а това до голяма степен предопределя нещата.....същото като при жените...по добре красива италианка, дори и капризна, отколкото дебела здрава германка....:)))
159-та, ако я бяха олекотили като джулия и бяха е направили с задно....нямаше да има равна.....

alfa racer GTA
10-06-2017, 05:43
Тя и сега няма равна.В дизайна -външен и вътрешен.

След като беше представена и пусната за продажба се появиха една камара имитации на дизайна й - щеш лансер, щеш лексус ...

Жалкото е че за нея нямаше двигател 500+ коня.

ivjordan
19-06-2017, 18:06
Някой дали е гладал тази:
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11493181322136408&slink=3r9l9k

Аз я видях всъщност и горе-долу ми хареса, но нямах време за много обстоен оглед, а и не разбирам много, та ако някой я е гледал и е забелязал нещо нередно, ще съм благодарен...

NPP
26-06-2017, 22:46
Колеги, някой нещо за тези каляски знае ли?

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11497534275465452

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11498482024238533

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11494695328544571

ivjordan
27-06-2017, 00:21
Втората мисля да я видя утре и ще споделя.

acho_
27-06-2017, 07:19
Третата категорично отказа да я караме на сервиз, трябвало да си затвори автокъщата за половин ден :mrgreen:

thecleaner
27-06-2017, 07:32
Третата категорично отказа да я караме на сервиз, трябвало да си затвори автокъщата за половин ден :mrgreen:

Колите в Габри Ауто, ги гледайте с особено внимание, според мен са доста поизносени, да не се наиграе някой, а продавача или собственика, не го знам кой е точно изобщо не искам да го коментирам. Като цяло съм останал с негативно мнение от авто къщата.

Yavor
27-06-2017, 10:44
Бих обърнал особено голямо внимание на първата - там всичката задължителна работа е свършена. Даже и ЕКО таксата е платена. Това са си близо 1,5 бона за всичките изброени неща. Реално колата е по евтина от другите.

Valenses
27-06-2017, 13:25
Тая втората познат ходи да я гледа. Била удряна отпред и отзад, не вървяла добре, според продавача запушен дпф.

acho_
27-06-2017, 14:41
Тая втората познат ходи да я гледа. Била удряна отпред и отзад, не вървяла добре, според продавача запушен дпф.
Тя и третата на снимките не се вижда много, но на живо има доста сериозни фуги между калниците и предния капак, дясна предна врата е пребоядисвана малко през просото, както и задните вежди са одрани и замасмкирани с черна боя, което са дреболии де, но май е била челосвана, кой знае...

NPP
27-06-2017, 15:03
Благодаря за съветите! Спряхме се на тази:

http://mobile.bg/details/11490538562552143

stu
27-06-2017, 15:08
Благодаря за съветите! Спряхме се на тази:

http://mobile.bg/details/11490538562552143

Тази е форумна и колегата има обява тук!
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=95440

Бобби
01-07-2017, 02:34
Търся 159 да купя....предпочитам 1.9...120 к,с..
Моля за предложения....:mail2:

komi
01-07-2017, 13:35
Колега 1.9 120к.Пробвал ли си,малко да покараш,нищо лично,ама е куц кон.

stu
01-07-2017, 13:59
Разхода поне бива ли го, че да се правят такива жертви.Данъкът се предполага, че ще е доста по малък?

acho_
01-07-2017, 15:21
Разхода поне бива ли го, че да се правят такива жертви.Данъкът се предполага, че ще е доста по малък?
-72 лв за София спрямо 150к.с

Scrapera
01-07-2017, 16:02
Дали бива разходът на малкия мултиджет?
Минавал съм 1136км с един резервоар, и ми оставаха още 80км по борд. Заредих 65л. до капачката (5.72/100).
Почти 60км. от тях са градско в час пик.
С малко повечко старание към икономия, и без градско, ще мине 1300км. с един резервоар, гарантирам!
Някой с 2.4, нещо ? :devil:

komi
01-07-2017, 19:35
На градско разликата е голяма.Моята е2.4 автомат на градско 10-13л.зимата 16-17л.на дълго 6.5-8л.Като крака ми е доста тежък.Ноо кефа е неописуем.Разликата между 1.9 120к. и 2.4 извънгратско ще е 0.5л.на 100км.Лично мнение.Всичко зависи и от стила на шофиране.

alfa racer GTA
02-07-2017, 10:00
Със 70 литра мога да ти мина между 1050 и 1150 км в зависимост от скоростта и пътя- ако е равнинен или е с малко изкачване по планински път.

За последно ми даде 6.9 на сто за 650 км = 200км магистрали, около 50 км градско, 400 км първокласни, второкласни и третокласни пътища.Мерено по метода -пълен резервоар-пълен резервоар.

Това с натискане на педала, но не по магистралите, а по планинските пътища на изкачване, защото няма камери там .Тоест направих си кефа.По магистралите 110-120кмч.


До 5.8 по равен път мога да я докарам, макар че ще ми скъса нервите, защото скоростта ще е между 85 и 95 кмч на пета скорост.Докарвал съм я до 6'00 литра на сто за около 380км разстояние от което 280 магистрала 100 първокласен път.

С ръчна скоростна кутия и дизел на Круиз + бардал BDC.

Scrapera
02-07-2017, 13:44
Със 70 литра мога да ти мина между 1050 и 1150 км в зависимост от скоростта и пътя- ако е равнинен или е с малко изкачване по планински път.


Което не е никакво постижение.
Ако скоростта е 80км/ч и пътя е равнинен, тогава отиваме на 1400км. и отгоре с малкия мултиджет. Ето:
http://pichost.name/images/2017/07/02/IMG_20170316_15295530cc8.md.jpg (http://pichost.name/image/LB2xe)

BO
02-07-2017, 16:24
Което не е никакво постижение.
Ако скоростта е 80км/ч и пътя е равнинен, тогава отиваме на 1400км. и отгоре с малкия мултиджет.
Това са много ако-та и заключение от някакво условие, което в реалността няма как да го постигнеш.
Измини ги тия 1400км с резервоара и тогава постави снимка.
И при мен с бензиновата кола мога при дадени условия да покажа снимка, как с 45л мога да мина от порядъка на над 1800км градско, ама до сега в реалността не съм правил над 1100. :)

komi
02-07-2017, 19:06
Абе колеги май оспамихме и объркахме темата.Има си тема за разхода.Да пишем където трябва.Поздрави!

Бобби
02-07-2017, 22:25
Колега 1.9 120к.Пробвал ли си,малко да покараш,нищо лично,ама е куц кон.
:))...а 2.4 не е куц кон.....щом го бегам с 156 2.4...140к.с...:go:....:shocked:.....
Какво ли става, ако се бега с бнв 3.0...дизел...:))
п.п.
Точно такава търся заради дуракоусточивият мотор.....м/у другото 159 който и да е мотор...не е бърза кола, а има визия.....има ли нужда да спорим....?

Scrapera
02-07-2017, 22:34
Това са много ако-та и заключение от някакво условие, което в реалността няма как да го постигнеш.
Измини ги тия 1400км с резервоара и тогава постави снимка.
И при мен с бензиновата кола мога при дадени условия да покажа снимка, как с 45л мога да мина от порядъка на над 1800км градско, ама до сега в реалността не съм правил над 1100. :)

Естествено, че ще ги мине.
След като с каране през повечето време със 110-115км/ч, изпреварвания, 60км. градско в час пик минава 1136+80 оставащи, които нека закръглим на 1200км,
къ пъ няма да мине 1400км с каране с 80 и без градско.
Разходът на 1.9 120 к.с. е точно 4.8л./100 извънградско извадено от книжката.
За ECO версията е 4.4л./100,но не коментираме нея
Проста сметка: 4,8*14=67.2л.
Резервоарът с гърловината не е 72л., а над 72л.

А на теб как така борда ти показва колко ще минеш градско?
Как колата ти разбира, че ти имаш намерения да караш градско, и ти показва колко ще минеш градско?
Май затова ти показва 1800км.

koolio
02-07-2017, 22:43
Хванете се на бас коя кола колко километри ще мине градско с един резервоар. И ще ви кажа как да спечелите - излизате на Околовръстното и въртите от Младост до Княжево на темпомат, на 6-та с 1800 оборота. Градско ли е - градско е! Значи - печелите.

Като млад дихател с изминати по-малко от 20 х км и аз много се впрягах по теми за разхода, по-опитните шофьори се смееха. Сега, като съм минал близо 200 х км ви се чудя, понеже поне единият от участниците в спора със сигурност има много повече.

---------- Post added at 19:43 ---------- Previous post was at 19:42 ----------


:))...а 2.4 не е куц кон.....щом го бегам с 156 2.4...140к.с...:go:....:shocked:.....
Какво ли става, ако се бега с бнв 3.0...дизел...:))
п.п.
Точно такава търся заради дуракоусточивият мотор.....м/у другото 159 който и да е мотор...не е бърза кола, а има визия.....има ли нужда да спорим....?

Ми тогава що не 1.8 на газ? ;)

П.С. 159 има не само визия, но и уникална стойка на пътя, само че де факто няма един свестен двигател.

stu
03-07-2017, 00:11
:):)

alfa racer GTA
03-07-2017, 00:36
Файда от приказки никаква.

Който иска си купува, който не му отърва не се купува.

Някога и аз исках супер икономична, ама без да искам пораснах и си купих 2.4/ 5.

stu
03-07-2017, 00:40
:):)

mirchozo
03-07-2017, 08:07
Боби, Боби..., казах ти да не взимаш моята кола като фактор за сравнение насериозно, но... Сега ако се гордееш че си дръпнал проблемна 2.4-ка вече е друга работа. Ако се сещаш, пуснахме се тогава и с 2.4 автомат, пак ме натупаха, сам си направи изводите.

Пс Защо е този хейт спрямо 159 като цяло?
Колата не е лоша, който иска си купува, който неиска - плюе, защо така бе хора? Отделно за 5000лв да намериш читава 159-ка звучи несериозно, имайки напредвид че има 156ци и за повече пари.

Бобби
03-07-2017, 08:19
Знам, че файда няма, но се дразня, че доста хора пишат в раздела за 159 само за да плюят двигателите, особенно 2.4
:))...не е хубаво да се дразниш виртуално.......не смесвай темите.....за въпросната кола в раздел продава бих дал и 7000....ако беше регистрирана и обслужена......дали ще ме огрее слънцето си е мой проблем......аз сам преценявам, как да си харча парите......
п.п.....специално аз никога не съм плюл по марката.....30 години карам Алфа.....и предварително се интересувам за слабостите на дадения модел.....и то не от форума.....

---------- Post added at 05:11 ---------- Previous post was at 05:07 ----------


Хванете се на бас коя кола колко километри ще мине градско с един резервоар. И ще ви кажа как да спечелите - излизате на Околовръстното и въртите от Младост до Княжево на темпомат, на 6-та с 1800 оборота. Градско ли е - градско е! Значи - печелите.

Като млад дихател с изминати по-малко от 20 х км и аз много се впрягах по теми за разхода, по-опитните шофьори се смееха. Сега, като съм минал близо 200 х км ви се чудя, понеже поне единият от участниците в спора със сигурност има много повече.

---------- Post added at 19:43 ---------- Previous post was at 19:42 ----------



Ми тогава що не 1.8 на газ? ;)

П.С. 159 има не само визия, но и уникална стойка на пътя, само че де факто няма един свестен двигател.
Защото 1.8 бензин похапва масло....

---------- Post added at 05:19 ---------- Previous post was at 05:11 ----------


Боби, Боби..., казах ти да не взимаш моята кола като фактор за сравнение насериозно, но... Сега ако се гордееш че си дръпнал проблемна 2.4-ка вече е друга работа. Ако се сещаш, пуснахме се тогава и с 2.4 автомат, пак ме натупаха, сам си направи изводите.

Пс Защо е този хейт спрямо 159 като цяло?
Колата не е лоша, който иска си купува, който неиска - плюе, защо така бе хора? Отделно за 5000лв да намериш читава 159-ка звучи несериозно, имайки напредвид че има 156ци и за повече пари.
Виж сега.....щом търся, значи желая да си купя 159-ка....друг е въпроса, че за дадена кола съм предложил 5 бона......моя преценка....и т.н..много добре знаеш, че са ти необходими....поне още 2 бона за да обслужиш, регистрираш и т.н....нов внос от този модел....доста съм възрастен за да ме съветвате откъде изгрява слънцето...:)).......

stu
03-07-2017, 08:56
:):)

МИТАКА1654
03-07-2017, 08:59
Колеги,не знам откъде тия легенди за 1.8,но моята 1.8 140к.с. НЕ ГОРИ масло,върви си 210 по километраж и поне при моя стил на каране дава среден разход 9.5-10/100 ГАЗ,като повече е градско в Плевен.За мен лично е по-смислена покупка от 1.9 дизел,съобразно поддръжката и проблемите,които изникват при дизелите на незнайни километри.

ivaylo todorov
03-07-2017, 10:32
Здравейте колеги, обмислям покупката на 159 SW бензин но не знам към кой двигател да се насоча - 1.8 MPI 16V 140 кс., 1.9 JTS 160 кс. или 2.2JTS 185кс. Кой от трите двигателя е най-здрав и безпроблемен, като забравих да кажа че ще се кара предимно на газ.

thest
03-07-2017, 10:45
Здравейте колеги, обмислям покупката на 159 SW бензин но не знам към кой двигател да се насоча - 1.8 MPI 16V 140 кс., 1.9 JTS 160 кс. или 2.2JTS 185кс. Кой от трите двигателя е най-здрав и безпроблемен, като забравих да кажа че ще се кара предимно на газ.

Ми то само 1.8 може да се газифицира безпроблемно.1.9JTS и 2.2JTS са с директно впръскване и там филма с газифицирането бил голям,доколкото съм чел из форума!

ecotronic
03-07-2017, 10:46
Здравейте колеги, обмислям покупката на 159 SW бензин но не знам към кой двигател да се насоча - 1.8 MPI 16V 140 кс., 1.9 JTS 160 кс. или 2.2JTS 185кс. Кой от трите двигателя е най-здрав и безпроблемен, като забравих да кажа че ще се кара предимно на газ.

Щом ще го газифицираш, имаш само един вариант и той е 1,8.
Всичко останало е с директно впръскване.

Scrapera
03-07-2017, 11:53
Колеги,не знам откъде тия легенди за 1.8,но моята 1.8 140к.с. НЕ ГОРИ масло,върви си 210 по километраж и поне при моя стил на каране дава среден разход 9.5-10/100 ГАЗ,като повече е градско в Плевен.За мен лично е по-смислена покупка от 1.9 дизел,съобразно поддръжката и проблемите,които изникват при дизелите на незнайни километри.

Потвръждавам, че Опела върви с 210 по километраж, които са 208, колкото пише в книжката.
Но я кажи, с колко качва Витиня на Хемус, или Траянови врата на Тракия, и двете посока София? Ама честно!

alfa_romeo_forever
03-07-2017, 12:40
Потвръждавам, че Опела върви с 210 по километраж, които са 208, колкото пише в книжката.
Но я кажи, с колко качва Витиня на Хемус, или Траянови врата на Тракия, и двете посока София? Ама честно!


Достатъчно е да кара на ограничението , + това не мисля че е проблем .

ПП: щом се е насочил към този мотор колега , не мисля че се интересува толко много от , power-a или Top Speed-a на дадена кола :roll:

МИТАКА1654
03-07-2017, 13:15
Потвръждавам, че Опела върви с 210 по километраж, които са 208, колкото пише в книжката.
Но я кажи, с колко качва Витиня на Хемус, или Траянови врата на Тракия, и двете посока София? Ама честно!

Витиня я качва със 160 на 4-та в лютеницата,но да,съгласен съм,че й липсват нм,но не това е целта при покупката на този мотор.Поне аз затова го купих.На фона на предната ми кола-ауди 335к.с.,не съм си и помислял за нещо друго да гледам тук,освен разход и дизайн.Исках 159 на газ и това е единствената опция.

---------- Post added at 13:15 ---------- Previous post was at 13:12 ----------

Не знам новия 1,8 тби-200к.с. дали е добър мотор,как е с разхода и дали може да се газифицира.

ivaylo todorov
03-07-2017, 13:34
Ми то само 1.8 може да се газифицира безпроблемно.1.9JTS и 2.2JTS са с директно впръскване и там филма с газифицирането бил голям,доколкото съм чел из форума!

В такъв случаи ще трябва да се насоча само към 1.8 щом лесно се газифицира. Чесно казано наи-ми харесваше 2.2 JTS ама щом ще имам ядове с газта ще отпадне.
Та за 1.8 каква слава му се ниси. Здрав ли е като двигател, гори ли мало и т.н.
Аз карах 5 години 145 1.4 TS и съм изключително доволен, капка масло не гореше и никакви грижи не сам имал

thest
03-07-2017, 13:42
В такъв случаи ще трябва да се насоча само към 1.8 щом лесно се газифицира. Чесно казано наи-ми харесваше 2.2 JTS ама щом ще имам ядове с газта ще отпадне.
Та за 1.8 каква слава му се ниси. Здрав ли е като двигател, гори ли мало и т.н.
Аз карах 5 години 145 1.4 TS и съм изключително доволен, капка масло не гореше и никакви грижи не сам имал
Мотора е опелски Ecotec!Слагат го на Vectra.Питай колегата няколко поста по-нагоре за преки впечатления.Той явно кара такъв!

svetlin pilev
03-07-2017, 14:45
Аз си бях купил чисто нова Зафира с тоя мотор,газифицирана от вносителя.Брах големи ядове-два пъти клапани и легла в гаранция(на 15 и на 65 хил км.) и веднъж извън гаранцията.Папкаше 2 л. масло на 10 хил км.Обаче познавам бакшиши със същите коли,които нямат ядове.Много е важно каква е уредбата и кой я е слагал.

ivaylo todorov
03-07-2017, 14:51
Нямах представа че мотора е на опел. Знаех че на опел вектра слагат двигател 1.9 на алфа и карах такава. Доколкото знам e тези двигатели екотек неса многи добри и горят масло. Но неканякои с преки впечатления да каже.

ivaylo todorov
03-07-2017, 15:24
JTS моторите въобще ли не се газифицират или трябва просто добра уредба и добър газаджия да я настрои? Чесно казано въобще не ми се занимава с опелски двигатели - то по добре да се насоча към дизел.
А с 3.2 V6 мотора как стоят нещата?

acho_
03-07-2017, 15:30
JTS моторите въобще ли не се газифицират или трябва просто добра уредба и добър газаджия да я настрои? Чесно казано въобще не ми се занимава с опелски двигатели - то по добре да се насоча към дизел.
А с 3.2 V6 мотора как стоят нещата?
Ако под "добра уредба" разбираш такава за 4к, тогава да, но се губи смисъла от занятието :)
А тия мотори май разтягали вериги на интервала на ангренажен ремък.

МИТАКА1654
03-07-2017, 15:52
Но неканякои с преки впечатления да каже.
Аз карам такъв мотор,да.Питай каквото те интересува.

ivaylo todorov
03-07-2017, 16:11
Аз карам такъв мотор,да.Питай каквото те интересува.

Интересуваме дали гори масло, имаш ли някакви по сериозни проблеми с него и като цяло дали са здрави. Защото аз лично от ecotec на опел бягам далече понеже знам че горят масло и като цяло са доста калпави, и много се изненадах че алфата е с такъв двигател.

ecotronic
03-07-2017, 16:15
А с 3.2 V6 мотора как стоят нещата?

Той също е JTS. Т.е - не става за газификация.

dhtj
03-07-2017, 16:25
Грешен пост... Не съм чел до края,

Scrapera
03-07-2017, 16:35
За опелския двигател се предлагат усилени клапани.

МИТАКА1654
03-07-2017, 17:09
Интересуваме дали гори масло, имаш ли някакви по сериозни проблеми с него и като цяло дали са здрави. Защото аз лично от ecotec на опел бягам далече понеже знам че горят масло и като цяло са доста калпави, и много се изненадах че алфата е с такъв двигател.

Не,не гори масло грам.Колата я взех с проблеми-прецакан клапан на картерните газове и светещ чек,заради който ми смениха компа.Оттогава-5-6000км нямам проблеми.Засега съм доволен от колата и най-вече от разхода.Електронните компоненти по мотора са много евтини.Понякога тракат дефазаторите на газорапределението,но това си е типично за този мотор.Абе за тия пари и година,няма по добре изглеждаща кола,и то икономична,с оглед на коне и кила.

ivaylo todorov
04-07-2017, 08:59
Абе за тия пари и година,няма по добре изглеждаща кола,и то икономична,с оглед на коне и кила.[/QUOTE]

Наистина няма по добре изглеждаща кола за тия пари. Познавам няколко човека с опел и ecotec двигател и знам че имаха проблеми и накрая се отърваха от колите, затова съм предубеден към тези двигатели - / те напълно идентични ли са или имат някви доработки от алфа ? /. Иначе знам че опел се газифицира много лесно.

WarsteineR
04-07-2017, 11:44
[/COLOR]
Виж сега.....щом търся, значи желая да си купя 159-ка....друг е въпроса, че за дадена кола съм предложил 5 бона......моя преценка....и т.н..много добре знаеш, че са ти необходими....поне още 2 бона за да обслужиш, регистрираш и т.н....нов внос от този модел....доста съм възрастен за да ме съветвате откъде изгрява слънцето...:)).......
Колега, да направим бърза сметка ;). Всички ремъци, ролки, водна помпа, масло, филтри и смяна 500, макс. 600лв. Регистрация в КАТ 370 лв(екотакса-275, номера талони и преглед-45, гражданска-50. До тук около 900лв. Варианта в който си купиш кола от БГ имаш прехвърляне при нотариус(300лв) и смяна на номера и талони в кат(45лв). Да не говорим кой ще ти обслужи перфектно колата преди да ти я продаде. Не знам как си правиш сметката, но явно мислиш продавача да ти поеме и прехвърлянето :naughty:

angels
04-07-2017, 14:11
Наистина няма по добре изглеждаща кола за тия пари. Познавам няколко човека с опел и ecotec двигател и знам че имаха проблеми и накрая се отърваха от колите, затова съм предубеден към тези двигатели - / те напълно идентични ли са или имат някви доработки от алфа ? /. Иначе знам че опел се газифицира много лесно.

Само блоковете са на GM иначе другите неща са доработка на Алфа и слава богу, че иначе щяха да са съвсем отчайващи. Но, като цяло основния проблем идва с тънката верига на газоразпределението, която налага смяна малко по-дълга от тази на ремъка. Преди да продам моята за 40 000км. единственото по двигателя, което наложи смяна беше веригата.. а и чистене на инжектори, но то е по-скоро заради лошите ни бензини. Разбира се аз изхождам от моя опит и това съвсем не означава, че всички са безпроблемни, просто аз купих пазен екземпляр.

svetlin pilev
05-07-2017, 00:36
За опелския двигател се предлагат усилени клапани.
Мдаа,при втория ремонт такива сложиха и си доплатих,нищо че колата беше в гаранция.Просто тия от Каргоекспрес Варна бяха монтирали мн.калпава газова уредба
и то на чисто нова кола!И последва трети ремонт след 30 хил км.!
Имам приятел с когото заедно си купувахме колите от магазина,той не сложи газ и си я кара неговата вече 8г. без проблеми.

ivaylo todorov
05-07-2017, 06:50
Аз почвам сериозно да се замислям дали да се насоча към дизелов двигател, макар че въбще не съм фен на дизела ако ще копувам 159-ка.

alfa_romeo_forever
05-07-2017, 09:03
Аз почвам сериозно да се замислям дали да се насоча към дизелов двигател, макар че въбще не съм фен на дизела ако ще копувам 159-ка.


Иначе браточка , ако не е дизл ще е 14-15/100 км , говориме за 3.2 то (вчера ме возиха и го видех на борда) .. Ма па като знам как варви то с 260 коня .. Си предстаам 2.2 каф труп е .. ... Затва си земи една 1.9ка да ти ем що годе кеф , ем да си у алфа :cheers:

Бобби
05-07-2017, 09:20
Колега, да направим бърза сметка ;). Всички ремъци, ролки, водна помпа, масло, филтри и смяна 500, макс. 600лв. Регистрация в КАТ 370 лв(екотакса-275, номера талони и преглед-45, гражданска-50. До тук около 900лв. Варианта в който си купиш кола от БГ имаш прехвърляне при нотариус(300лв) и смяна на номера и талони в кат(45лв). Да не говорим кой ще ти обслужи перфектно колата преди да ти я продаде. Не знам как си правиш сметката, но явно мислиш продавача да ти поеме и прехвърлянето :naughty:
:coolio:....бързата кучка слепи ги ражда, те и твоите сметки не са много верни, за 50лв.....ще имаш Г.О. за макс три месеца, прехвърлянето при познат нотариус е макс 120..... не се засягай, аз разсъждавам за себе си....ако говорим за колата, която предлагаш....?......Да хареса ми по снимки.....жалко, че в момента нямам време да отскоча до Търново за да я видя реално, а и там нямам доверен сервиз, за да я погледне и да ми даде по точна оценка.......един 10 годишен автомобил не се оправя само със смяна на масла и ремъци....например при теб има изгоряла свещ....ако е карано дълго така... по електрода и се образува нагар, и при смяната има голяма вероятност да се скъса и след това леко се филмираш...:))....да не говорим да сменяш нещо по окачването на една австрика и, че няма как ръждата отдолу да не е тръгнала...и отвиването на болтове и гайки е мъчение....и т.н....това съм преценил, толкова съм ти предложил.....при реален оглед е възможно и цената да е друга.....
п.п...никога не си изпразвам джоба до край....и след това да се оглеждам като обран евреи...;)
Ако се задържи до края на месеца на пазара....по всяка вероятност ще я погледна колата реално....и тогава може да коментираме.....а не тук бля, бля и напразни съвети
За сега с здраве... и успех с продажбата...:cheers:

maxaaa9
05-07-2017, 10:48
:coolio:....бързата кучка слепи ги ражда, те и твоите сметки не са много верни, за 50лв.....ще имаш Г.О. за макс три месеца, прехвърлянето при познат нотариус е макс 120..... не се засягай, аз разсъждавам за себе си....ако говорим за колата, която предлагаш....?......Да хареса ми по снимки.....жалко, че в момента нямам време да отскоча до Търново за да я видя реално, а и там нямам доверен сервиз, за да я погледне и да ми даде по точна оценка.......един 10 годишен автомобил не се оправя само със смяна на масла и ремъци....например при теб има изгоряла свещ....ако е карано дълго така... по електрода и се образува нагар, и при смяната има голяма вероятност да се скъса и след това леко се филмираш...:))....да не говорим да сменяш нещо по окачването на една австрика и, че няма как ръждата отдолу да не е тръгнала...и отвиването на болтове и гайки е мъчение....и т.н....това съм преценил, толкова съм ти предложил.....при реален оглед е възможно и цената да е друга.....
п.п...никога не си изпразвам джоба до край....и след това да се оглеждам като обран евреи...;)
Ако се задържи до края на месеца на пазара....по всяка вероятност ще я погледна колата реално....и тогава може да коментираме.....а не тук бля, бля и напразни съвети
За сега с здраве... и успех с продажбата...:cheers:
Сервиз около Търново който да Ви кажат всичко точно е Елит в с.Първомайци. Ако искате мога и аз да я огледам дори да я закача на диагностика. Живея много близо ,но все пак е по-добре Вие да си я видите (око да види ,ръка да пипне пък може и да плати) :cheers:

Бобби
05-07-2017, 11:56
Сервиз около Търново който да Ви кажат всичко точно е Елит в с.Първомайци. Ако искате мога и аз да я огледам дори да я закача на диагностика. Живея много близо ,но все пак е по-добре Вие да си я видите (око да види ,ръка да пипне пък може и да плати) :cheers:
Благодаря колега.......ако не е проблем дай тел...номер на л.с.....ако тръгна към Търново да ми съдействаш по възможност...

WarsteineR
05-07-2017, 12:17
Така е колега, гражданската е на вноски, цялата в моята компания(ОЗК) ще е около 150лв. За познат нотариус не съм сигурен как седят нещата, но мисля че има застрахователна оценка, която не може да се пренебрегне. Като цяло, бели кахъри. За свещта, знам че е филм ако се скъса, но това зависи и от майстора, а ако трябва сервиз ще съдействам. Колегата с диагностиката е добре дошъл, ако има желание съм насреща по всяко време. Със здраве :cheers:

МИТАКА1654
05-07-2017, 13:46
Само блоковете са на GM иначе другите неща са доработка на Алфа и слава богу, че иначе щяха да са съвсем отчайващи. Но, като цяло основния проблем идва с тънката верига на газоразпределението, която налага смяна малко по-дълга от тази на ремъка. Преди да продам моята за 40 000км. единственото по двигателя, което наложи смяна беше веригата.. а и чистене на инжектори, но то е по-скоро заради лошите ни бензини. Разбира се аз изхождам от моя опит и това съвсем не означава, че всички са безпроблемни, просто аз купих пазен екземпляр.

Колега,ти говориш за 1,9 бензин,а ние с колегата по-горе коментрираме 1,8 мпи 140к.с. който си е директно нахлузен опелски мотор без никакви доработки от Алфа.Единствената разлика,която съм установил е,че компа е отгоре на смук.колектор,а не отстрани и съответно софтуера е различен от Опел.

ivaylo todorov
06-07-2017, 11:50
Колега,ти говориш за 1,9 бензин,а ние с колегата по-горе коментрираме 1,8 мпи 140к.с. който си е директно нахлузен опелски мотор без никакви доработки от Алфа.Единствената разлика,която съм установил е,че компа е отгоре на смук.колектор,а не отстрани и съответно софтуера е различен от Опел.

В такъв случаи реших да се насоча към дизел. Сега въпроса е към кои двигател да се насоча - 1.9 JTDM (120кс), 1.9 JTDM (150кс) или 2.4 JTDM. Кои е за предпочитане от към здравина, съотношение вървеж - разход и общо взето кои създава по-малко главоболия?

alfa racer GTA
06-07-2017, 12:18
2.4 си купи, да не съжаляваш после.

Дизел 1.9 освен 120 кончета има и 136 кончета от Белгия мисля.

120 коня се чипва до към 150 коня.

Имаше една 150 коня която беше направена на 190, но със смяна на турбо + нов по-голям интеркулер.

За вървеж = 2.4, независимо дали 200 или 210 коня.Най-важното е да няма проблеми.

за здравина =120 коня.

За 136 -те "белгийски" коне не мога да кажа нищо, а и досега в обявите за България не съм виждал такава.Ето в аутоскаута: http://www.autoscout24.bg/rezultati?cid=&atype=C&sort=&desc=&makemodelmodelline=6&mmvco=1&make=6&mmvmk0=6&model=18681&mmvmd0=18681&makemodelmodelline=18681&version=&pricefrom=&priceto=&fregfrom=&fregto=&kmfrom=&kmto=&fuel=&gear=&PowerType=hp&powerfrom=100&powerto=100&powerFromRaw=136&powerToRaw=136&zipc=A&cy=A&cy=B&cy=D&cy=E&cy=I&cy=L&cy=F&cy=NL&bcol=&doorfrom=&doorto=&seatsfrom=&seatsto=&uph=&icol=&prevownersid=&ustate=N%2CU&emclass=&custtype=&adage= (http://www.autoscout24.bg/rezultati?cid=&atype=C&sort=&desc=&makemodelmodelline=6&mmvco=1&make=6&mmvmk0=6&model=18681&mmvmd0=18681&makemodelmodelline=18681&version=&pricefrom=&priceto=&fregfrom=&fregto=&kmfrom=&kmto=&fuel=&gear=&PowerType=hp&powerfrom=100&powerto=100&powerFromRaw=136&powerToRaw=136&zipc=A&cy=A&cy=B&cy=D&cy=E&cy=I&cy=L&cy=F&cy=NL&bcol=&doorfrom=&doorto=&seatsfrom=&seatsto=&uph=&icol=&prevownersid=&ustate=N%2CU&emclass=&custtype=&adage=)=


За проблеми по всичките разновидности на двигателите на 159-ката ето тук : https://www.honestjohn.co.uk/carbycar/alfa-romeo/159-2006/?section=good (https://www.honestjohn.co.uk/carbycar/alfa-romeo/159-2006/?section=good)

Успех в търсенето и покупката.:thumbup:

Scrapera
06-07-2017, 12:44
2.0 JTDм 136 коня от Белгия след ремап = 199 коня, справка squadratuning.nl, има графика.
Плащате 136 коня данък, карате 200 коня кола.

Докато 2.4 200 коня се ремапва до скромните 220 коня, пак има графика в същия сайт.
И плащате данък за 200 коня, а карате 220 коня, и гори като ЗИЛ.

:plane:

sasho_n2
06-07-2017, 14:13
Стига бе, чак смяна на турбо, при 1.9с 150 к.с.
Аз съм с този модел, + чип ( без допълнителни интервенции) на 192 к.с.
Според мен това е най- оптималният вариант. Разбора се, ако си готов за по-висок разход, вземи си 210 к.с. 2.4

Bodom
06-07-2017, 15:02
2.4 си купи, да не съжаляваш после.

Дизел 1.9 освен 120 кончета има и 136 кончета от Белгия мисля.

120 коня се чипва до към 150 коня.

Имаше една 150 коня която беше направена на 190, но със смяна на турбо + нов по-голям интеркулер.

За вървеж = 2.4, независимо дали 200 или 210 коня.Най-важното е да няма проблеми.

за здравина =120 коня.

За 136 -те "белгийски" коне не мога да кажа нищо, а и досега в обявите за България не съм виждал такава.Ето в аутоскаута: http://www.autoscout24.bg/rezultati?cid=&atype=C&sort=&desc=&makemodelmodelline=6&mmvco=1&make=6&mmvmk0=6&model=18681&mmvmd0=18681&makemodelmodelline=18681&version=&pricefrom=&priceto=&fregfrom=&fregto=&kmfrom=&kmto=&fuel=&gear=&PowerType=hp&powerfrom=100&powerto=100&powerFromRaw=136&powerToRaw=136&zipc=A&cy=A&cy=B&cy=D&cy=E&cy=I&cy=L&cy=F&cy=NL&bcol=&doorfrom=&doorto=&seatsfrom=&seatsto=&uph=&icol=&prevownersid=&ustate=N%2CU&emclass=&custtype=&adage= (http://www.autoscout24.bg/rezultati?cid=&atype=C&sort=&desc=&makemodelmodelline=6&mmvco=1&make=6&mmvmk0=6&model=18681&mmvmd0=18681&makemodelmodelline=18681&version=&pricefrom=&priceto=&fregfrom=&fregto=&kmfrom=&kmto=&fuel=&gear=&PowerType=hp&powerfrom=100&powerto=100&powerFromRaw=136&powerToRaw=136&zipc=A&cy=A&cy=B&cy=D&cy=E&cy=I&cy=L&cy=F&cy=NL&bcol=&doorfrom=&doorto=&seatsfrom=&seatsto=&uph=&icol=&prevownersid=&ustate=N%2CU&emclass=&custtype=&adage=)=


За проблеми по всичките разновидности на двигателите на 159-ката ето тук : https://www.honestjohn.co.uk/carbycar/alfa-romeo/159-2006/?section=good (https://www.honestjohn.co.uk/carbycar/alfa-romeo/159-2006/?section=good)

Успех в търсенето и покупката.:thumbup:


Стига бе, чак смяна на турбо, при 1.9с 150 к.с.
Аз съм с този модел, + чип ( без допълнителни интервенции) на 192 к.с.
Според мен това е най- оптималният вариант. Разбора се, ако си готов за по-висок разход, вземи си 210 к.с. 2.4

Мисля, че колегата alfa racer GTA се е объркал и става дума за 8V мотор.
Даже подозирам, че се визира бившата кола на 1912
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=82326

AR147
10-07-2017, 17:58
Някой да е гледал следните обяви и да има впечатления :
http://www.cars.bg/offer/c2209810

http://www.cars.bg/offer/c2189169 - тази май я има от известно време и цената беше по висока ?

Мерси за всяко мнение.

acho_
10-07-2017, 18:05
Някой да е гледал следните обяви и да има впечатления :
http://www.cars.bg/offer/c2209810

http://www.cars.bg/offer/c2189169 - тази май я има от известно време и цената беше по висока ?

Мерси за всяко мнение.

Първата си я спомням от обява от преди няколко седмици, в която по спомен пишеше, че съединителя е за смяна, а втората някой беше ходил да я гледа отдавна и не беше с положителни впечатления като за оная цена (май 15к).

night_pz
10-07-2017, 18:16
2.0 JTDм 136 коня от Белгия след ремап = 199 коня, справка squadratuning.nl, има графика.
Плащате 136 коня данък, карате 200 коня кола.

Докато 2.4 200 коня се ремапва до скромните 220 коня, пак има графика в същия сайт.
И плащате данък за 200 коня, а карате 220 коня, и гори като ЗИЛ.

:plane:


Този 2.0 не е ли същия който се слага на Инсигния и там масово имат проблеми с колянов вал?

ivaylo todorov
10-07-2017, 22:04
Онзи ден чух нещо и искам да питам, както си говорехме за 159-ки един пич ми каза да си търся "TI" изпълнение, че било по-специално. Имали нещо вярно и какво е по-специалното?

maxaaa9
10-07-2017, 22:18
Онзи ден чух нещо и искам да питам, както си говорехме за 159-ки един пич ми каза да си търся "TI" изпълнение, че било по-специално. Имали нещо вярно и какво е по-специалното?

Да не става спам отново понеже тази тема е говорена много пъти. Пишете ми на лс :)

ivaylo todorov
11-07-2017, 13:58
Да не става спам отново понеже тази тема е говорена много пъти. Пишете ми на лс :)

Не знам поради каква причина не мога да ти пратя лс дали щото пиша от тел. при мен показва че нищо не съм изпратил затова ще копна съобщението и тук.

Здравей, понеже търсих във форума (явно недостатъчно) ме интересува какво е по-различното в "TI" изпълненията и как лесно да позная коя кола е такава, защото може да има некоректни търговци. И понеже се насочих към 1.9 150кс. прави ли се в "TI" вариант? Ако може даи и линкове към темите че нещо не се ориентирах.

П.П. Предварително се извинявам на колегата ако по някаква причина получиш няколко лс

alfa_romeo_forever
11-07-2017, 16:13
Не знам поради каква причина не мога да ти пратя лс дали щото пиша от тел. при мен показва че нищо не съм изпратил затова ще копна съобщението и тук.

Здравей, понеже търсих във форума (явно недостатъчно) ме интересува какво е по-различното в "TI" изпълненията и как лесно да позная коя кола е такава, защото може да има некоректни търговци. И понеже се насочих към 1.9 150кс. прави ли се в "TI" вариант? Ако може даи и линкове към темите че нещо не се ориентирах.

П.П. Предварително се извинявам на колегата ако по някаква причина получиш няколко лс

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11488714359494782&slink=41eu2f

Алфа 159 1.9 ТИ ( 19ки джанти , прагове , различен волан , различен салон , спортно окачване ) ако има още нещо нека някой добави .

vesko_iotov
11-07-2017, 16:19
Накратко TI изпълнението включва специален кожен салон ,спортен волан ,черен таван,спортно окачване (20 мм по ниско),боядисани в червено спирачни апарати Брембо 4 бутални,спирачни дискове отпред 330 мм , хромирани капачки на огледалата и джанти 19 цола.Ако съм пропуснал нещо ме допълнете.
пс. като прочетох горния пост видях че съм пропуснал праговете

alfa racer GTA
11-07-2017, 18:26
Така е.

Пропуснал си праговете от двете страни също за различни.


Ама да знае, че при 2.4 Jtdm дизела всички са от пред с 330 мм дискове и отзад с 292 мм дискове.Има разлика само в цвета на спирачните апарати до 2008 средата(фейслифта) са червени, след това са бронзови металик на цвят.

Отделно според мен е можело да се заплати за такива апарати като екстра.


Разлика в двигатели и скоростна кутия няма.

Отделно да кажа, че в TI версията много малко са 159-ките с навигация и с ел.седалки.

Има с отопляеми седалки, но с ел. седалки съм виждал само една и то на снимка.

Когато харесаш някоя пускай снимка и веднага ще я :doctor::mrgreen:

А ако ме питаш мен търси си 1.75 tbi 200 коня.

Сега поне ги има.

Пишеш в аутоскаута tbi и всичките ще излязат на светло без :moon::spiteful:.

---------- Post added at 18:26 ---------- Previous post was at 18:19 ----------

Ето една която е едновременно и tbi и Ti : http://www.autoscout24.bg/rezultati?cid=&atype=C&sort=&desc=&makemodelmodelline=6&makemodelmodelline=18681&mmvco=1&make=6&mmvmk0=6&model=18681&mmvmd0=18681&version=tbi&pricefrom=&priceto=&fregfrom=&fregto=&kmfrom=&kmto=&fuel=&gear=&PowerType=kW&powerfrom=0&powerto=0&powerFromRaw=&powerToRaw=&zipc=A&cy=A&cy=B&cy=D&cy=E&cy=I&cy=L&cy=F&cy=NL&bcol=&doorfrom=&doorto=&seatsfrom=&seatsto=&uph=&icol=&prevownersid=&ustate=N%2cU&emclass=&custtype=&adage=&paging=3

acho_
11-07-2017, 19:02
Мисля че по някое време малко променят стандартното оборудване и се получават такива екземпляри като тези:

http://m.cars.bg/offer/c1896930
http://m.cars.bg/offer/c1865078

Scrapera
11-07-2017, 20:42
Нито една от тези, не е TI.
Това е SPORT пакет.

Neokill
11-07-2017, 20:56
Начи, гледах доста TI-ки, предимно 1.9 и 2.0 JTD, ама и другите разгледах. Търсихме в Полша, Чехия, Словакия и Швейцария. Мислих си, че искам седан и си търсих такова животно, ама жестоко се бях лъгал, докато не се качих на SW (особено ако е с BOSE).
Прагове - различно стоят от нормалната 159.
Джанти - старите са 19', последните излизат с 18'. Мисля, че съм виждал 3 разновидности на цвят на джантите, но един и същи дизайн. Старият собсвеник може да не са му харесвали оригиналните и да е сложил какви ли не. Или търговеца да е скатал TI-ските и да е оставил другият комплект, дето е ползван за зимни гуми, били те 18ки или 17ки.
Кожен волан, скоростен лост и ръчна спирачка- кожа с червени шевове. Спортен волан с удебеления.
Кожен салон - виждал съм 3 разновидности, черен, бежов и комбинация черна кожа с алкантара с червени кантове. Има ел. седалки ама наистина май са доста редки. Edit: Мисля че мернах и салон алкантара (или плюш беше) с плат ...
Спортни алуминиеви педали.
Уреди на таблото - черни с цял червен кант, критичните обороти са маркирани с бяла лента. Светят в сребристо бяло, не се учудвай ако ти се струва че тлеят едвам през деня.
Вярвам, че няма си носиш линийка да мериш размера на дисковете, но апаратите са заводски боядисани в червено, на по-новите съм виждал и сиви.
Праговете под вратите са лайсни с надпис 159 ti.
При по старите, огледалата изглеждат алуминиеви, при по новите съм виждал и в основният цвят.

Имай предвид, че 19ките са с един шугав размер на гумите и са си цифра, хубава гума(не дето майстора каза че става) е 300+лв, да не кажа и 350+. Демек, по нашите пътища караш и псуваш и кълнеш къде ти отидоха причките дето си платил данъци.

Faylin
13-07-2017, 22:42
Здравейте колеги!

Та така и аз да се възполвам от темата.
От бая време си търся 159, за предпочитане Ti, но уви, понеже са доста редки се спрях на Q4.

Едната която съм си харесал е тази. (http://www.cars.bg/offer/c2131383) Възнамерявам идната седмица да скоча да я погледна понеже ми е близко, но пак ще съм много благодарен, ако някой има някаква информация за нея. Като цяло на пръв поглед изглежда добре, бих казал даже твърде добре за цената си. :gruebel:

След нея погледа ми хвана тази. (http://www.cars.bg/offer/c2197050) Мислех, че е форумна, но след доста търсене в форума не успях да намеря нищо за нея тук.Визуално си изглежда добре, тук спор няма. Само не мога да разбера дали е Q4, има двата аспуха като на Q4(тук може да съм доста в грешка, но ми простете понеже това ще ми е първата Алфа) и ми изглежда по-височка, а и ако не се лъжа с тези 200 кончета си е точно такава. Лошото е че ми е на 400км, така че всякaква информация ще бъде от голяма полза.

И просто понеже вече съм се хванал на хорото, защо си мисля, че тази Brera(Spider?) (http://www.cars.bg/offer/c2177673) от бая време се мотае по сайтовете за коли, а и цената ми е малко съмнителна.

Благодаря Ви предварително! :waving:

mirchozo
13-07-2017, 22:46
Добружанката не е 4х4.

alfa racer GTA
14-07-2017, 07:12
Аз бих купил добричката.

Не харесвам комби.

На добричката се качваш и караш.Веднага.

От автокъщите не се знае - иска си оглед и проверка.Когато търсех 159-ка гледах една в с.Труд с джанти като на тази Брера спайдър от линка предна дясна джанта беше с две пукнати "спици" които се откриваха с много внимателно вглеждане.Ама такава джанта, за да е с пукнати такива дебели "спици" означава, че колата е имала сериозен удар, я в камък, я в дупка, я в бордюр ...А това означава най-вероятно и ремонт на предница ...

Аз моята досега 2-3 пъти съм минавал през дупки, едната от която сериозна(пропадане на асфалта) - миналата година и няма нищо да тропне или скръцне, нито имаше поражения/пукнати спици по джантите.

Представям си тази 159-ка която гледах със същите джанти като на Спайдъра през какво е минала, за да пукне ДВЕ спици ...

Трябва си гледане по тези автокъщи и дори и тогава, дори със специалист и софтуер няма гаранция.Може донякъде да разбереш моментното състояние, но само толкова-винаги може да остане нещо скрито което да "изплува" ...

Спортвагона/Спайдъра ще иска още поне едно 800лева = екотакса около 300лв+смяна на масла и филтри около 250-280лв(най-малко) и останалите за ремъци+ролки( дори няма да стигнат)...

Ами антифриз? = + 60/70лв ...

Ако изскочи и нещо допълнително ...то на спайдъра му свети индикатора за изгоряла лампа ...

acho_
14-07-2017, 10:40
На добричката се качваш и караш.Веднага.
Така викаше и софийският ѝ продавач преди 2 месеца :roll:

powerf00l
14-07-2017, 10:41
Комбито в София ходиха майстори да го гледат за мен (аз съм от Варна) - и ми се обадиха само да ми кажат "Пуши, не върви, почти гарантирани проблеми с турбото, бягай!" :)

alfa racer GTA
14-07-2017, 11:00
Турбо към настоящият момент има където го поправят за около 650 лева, мисля в Турбос хют мисля.Отделно са Адлер.

При добро желание може да се поправи и за около 400-450 лева.Стига да не е заминало цялото турбо. около 360-410 лева за вътрешната част на "охлюва" и 50 лева за балансиране. Това разбира се без гаранция и ако сам се "наемеш" с покупката и след това си занесеш сам за баланс.Демонторане и монтиране на турбо в автомобила и самото сглобяване/замяна на старата вътрешна част на турбото с новата също от теб.

За около 650-950 лева от Турбос хют с гаранция 2 години.

===============================================

А, бре по-принцип по-добре да не се купува кола с проблем, защото си е щуротия.Сега ако намалят с 1500-1700лева може и да се замисли...

powerf00l
14-07-2017, 11:14
По принцип си прав, но на мен ми е гърмяло турбо и като знам какво тотално мазало може да стане по двигател и т.н. и ме достраша :)

mirchozo
14-07-2017, 12:35
Турбото на 200кс версия е Борг Вагнер, трудно се рециклира. По-добре да се търси читаво, вече има няколко ударени 2.4 в България.

stu
14-07-2017, 13:06
Толкова ли са зле тези коли?

mirchozo
14-07-2017, 13:43
Толкова ли са зле тези коли?

Конкретно за добруджанката, казах че не е 4х4. Друго незнам за нея.

Относно турбото, само казах как стоят нещата спрямо 200/210кс версии, но нямах предвид конкретна кола.

stu
14-07-2017, 13:54
:):)

acho_
14-07-2017, 14:34
Въпросната я видях на живо, и дори на тогавашната цена не знам кой би тръгнал да я купи в състоянието, в което се намираше, а доколкото ми обясни продавача, сделката е сключена още по телефона и по снимки, човека е дошъл, платил е и я е отнесъл.

Естествено, може сега да е постегната, проблемите да са изчистени и т.н., това са само догадки, но 800км път за едното гледане не са никак малко, и изказвания от типа "палиш и караш" са малко изхвърлени.

alfa racer GTA
14-07-2017, 15:10
Помогни на кандидат купувачите, посочи конкретните проблеми, а не прави изводи "дори на тогавашната цена не знам кой би тръгнал да я купи в състоянието" .

След като си направил такъв извод, посочи какви са конкретните недостатъци/проблеми, за да си преценят кандидат - купувачите дали да се "хвърлят" или не.

С горният ти пост отново не стана ясно какво точно не е наред по тази 159-ка и какъв точно е проблемът/ите.

Faylin
14-07-2017, 15:35
Помогни на кандидат купувачите, посочи конкретните проблеми, а не прави изводи "дори на тогавашната цена не знам кой би тръгнал да я купи в състоянието" .

След като си направил такъв извод, посочи какви са конкретните недостатъци/проблеми, за да си преценят кандидат - купувачите дали да се "хвърлят" или не.

С горният ти пост отново не стана ясно какво точно не е наред по тази 159-ка и какъв точно е проблемът/ите.

Колегата ми е пратил лично съобщение с бая информация за което съм благодарен, предполагам с идеята да не се получава спам, но май пак си се получи. :grin:
Cъщо така искам да кажа едно голямо МЕРСИ и на другите колети които се отзоваха! :respect:

acho_
14-07-2017, 15:37
Аз съм му написал на ЛС какво съм забелязал и ми е направило впечатление тогава, пък той сам си преценява. Може човека, дето я е взел да е бил мераклия и да я е оправил, по никакъв начин не твърдя, че сегашното и състояние не се е променило.

Козметични:
* Натиснат заден десен калник (още е, виж обявата в мобилето)
* Подпората на шоф. облегалка е "ремонтирана" с цяло парче изкуствена кожа няколко нюанса по-тъмно (на снимките не влиза в кадър)
* След кражба на емблемата, новата е била пльосната обилно с лепило, което беше засъхнало по багажника и бронята, това може ли да се махне с пастиране или не - нямам представа
* Доволно мравки в купето (колата не се карала от половин година), как са влезли - не знам

Технически:
* Сериозно клатене на обороти непосредствено след запалване, докато не се изфорсира
* Остра миризма на нафта от ауспусите, вероятно свързана с горния проблем.

Като плюс, колата е с ниво на оборудване "Exclusive".

Естествено, всичко е въпрос на вкус - може на някой да не му пречи да кара с разпорена седалка или купето да е смачкано тук-там, на мен такива неща ми бъркат в очите, нямам приятели "майстори-бояджии" дето да не ме изпързалят с цялостно пребоядисване за натиснат заден калник и т.н., за това винаги гледам първо визуалното състояние.

Отделно с такива с бг регистрация трябва да се внимава не по-малко от горублянските, щях да се нахендря с една такава, "уж с история".

kavenaghi
15-07-2017, 14:12
Въпросната я видях на живо, и дори на тогавашната цена не знам кой би тръгнал да я купи в състоянието, в което се намираше, а доколкото ми обясни продавача, сделката е сключена още по телефона и по снимки, човека е дошъл, платил е и я е отнесъл.

Естествено, може сега да е постегната, проблемите да са изчистени и т.н., това са само догадки, но 800км път за едното гледане не са никак малко, и изказвания от типа "палиш и караш" са малко изхвърлени.


А на каква цена се е продавала преди 2 месеца?

alfa racer GTA
15-07-2017, 16:32
И на мен "ми бъркат в очите" и нямам познати бояджии, но знам къде има перфектни и съм виждал боядисвана светъл металик Тойота частично само на част от преден капак който изобщо не мога да разбера къде е "границата" боядисвано.
В цената е 85 лева за частично, 160 лева на цял детайл и около 1400-1600лв за цялостно боядисване.Ако има нещо леко китосване за закриване на лек натиск тогава може да достигне до 1800лв.

За мен притеснителното е колата да не е карана и последните три неща които си написал - мравките в купето, оборотите и миризмата на нафта ...

Останалите неща може да се изчисли колко ще струват и да се иска намаление на цената.Но последните три които си написал не се знае колко ще струват, а и отделно да се искат толкова пари, ако все още са налице тези проблеми е малко прекалено...

========================

Ама пишете ги тези неща, защото ти си му писал на лично, ама някой друг може да се "надене" много яко ...
А форума е да си помагаме ...

acho_
15-07-2017, 21:53
И на мен "ми бъркат в очите" и нямам познати бояджии, но знам къде има перфектни и съм виждал боядисвана светъл металик Тойота частично само на част от преден капак който изобщо не мога да разбера къде е "границата" боядисвано.
В цената е 85 лева за частично, 160 лева на цял детайл и около 1400-1600лв за цялостно боядисване.Ако има нещо леко китосване за закриване на лек натиск тогава може да достигне до 1800лв.

За мен притеснителното е колата да не е карана и последните три неща които си написал - мравките в купето, оборотите и миризмата на нафта ...

Останалите неща може да се изчисли колко ще струват и да се иска намаление на цената.Но последните три които си написал не се знае колко ще струват, а и отделно да се искат толкова пари, ако все още са налице тези проблеми е малко прекалено...

========================

Ама пишете ги тези неща, защото ти си му писал на лично, ама някой друг може да се "надене" много яко ...
А форума е да си помагаме ...
Съгласен съм, но напоследък от "помощ" стане проблем - за справка темата с кабелите - предупредих човека, че може да не работи, тъй като имам същият кабел дето не иска да се свърже с МЕС, дадох му и темата от форума на МЕС и после некомпетентни да не му давали съвети, защото вместо да разучи направо го купил :)

За бояджиите ако ми се наложи ще те разпитам да не става реклама, тъй като съм чувал какви ли не истории и не бих се доверил без препоръка :)

А относно колата - така е, тези неща са си за притеснение, отделно беше доста занемарена от предишния собственик - нямаше седалка дето да не с черни отпечатъци от мазни пръсти, задните прозорци ми каза, че ги е изключил "механично" с "прекъсване на жицата", щото внуците му си играли с тях като ги возел и т.н, от тия неща не знам кое е истина и кое не, но факт е че прозорците не работеха :) Сигурно пропускам още дреболии, нямам спомен вече. Някой пита за цената - върти ми се 6900 в главата.

alfa racer GTA
16-07-2017, 00:54
задните прозорци ми каза, че ги е изключил "механично" с "прекъсване на жицата", щото внуците му си играли с тях като ги возел

Е, това си е откровена лъжа.

Има си копче(задраскано с хикс прозорче) на вратата на водача на 159-ката с което се "разрешава" задните прозорци да могат да се вдигат и свалят .При мен по презумпция са забранени и аз трябва да натисна да разреша отварянето им отзад от пасажерите.

Не му са се правели механизмите, а може и друго да е.

==============================

А тези кабели мисля имаха производствен дефекет и трябваше да се преправят.
Трябва да се чете повече по форумите какви са отзивите.

Ама "Сам паднал, сам се ударил..."

Бобби
16-07-2017, 19:19
Някой може ли да поясни от коя година излиза фейса при 159....и какви са разликите...

dhtj
16-07-2017, 22:59
Аз знам, че най-важните разлики са олекотяване, малко променено предно окачване и много по-добър 2.4дизел.
Също се появява и турбо бензин.
Почват някъде след 2008.

stu
16-07-2017, 23:27
:):)

alfa racer GTA
16-07-2017, 23:33
Турбо бензина е от 2010 година.

Колкото до мотора, Чистачът ми е казвал че 2.4 моторите са еднакви преди и след фейса.Аз мислех, че са различни.

За олекотяването на шасито и аз съм чел, че започват да използват високоякостна стомана от Круп за шасито, което позволява да го намалят като тегло.

По-нова 159-ка е по-добре, но общо взето моето мнение което съм си оформил досега е, че от най-голямо значение е поддръжката на автомобила.

Не знам само дали може да се направи директна замяна на старото предифейслифтово турбо Борг Вагнер(или каквато е марката) със след фейслифтовото мисля беше Гарет.

---------- Post added at 23:33 ---------- Previous post was at 23:29 ----------


И кое му е МНОГО по-доброто на 2.4 дизела, освен минималната разлика в главата и различното турбо?

Сигурно има предвид, че уж са отстранили възможността, или поне са я намалили да дава дефект от прегряване или недобро смазване.

И аз не знам кое е вярно и дали изобщо има нещо вярно или са само слухове изпод Шипковия храст.

1.75 tbi си струва, но са редки, което автоматично води до по-висока цена.

МИТАКА1654
17-07-2017, 10:32
Моята е 07.2008 и е фейс.Това,което се вижда на пръв поглед е бяла подсветка на таблото с различен шрифт на буквите и цифрите,липсата на бутон за отваряне на багажника от тавана и малко по различен панел на климатроника,има копче off вместо mono.Не знам дали има други разлики.

dhtj
17-07-2017, 11:18
И кое му е МНОГО по-доброто на 2.4 дизела

Unfortunately, we must conclude that something is not quite right with the 2.4 JTDM 20v 200 bhp version, there are certain components are not well coordinated. The turbo does not properly handle a large torque increase. This results in an unstable boost pressure when there is too much torque is being programmed. This provides a greater amount of exhaust gas which can handle the turbo but difficult.

The confirmation of our observation was introduced in mid-2007 in the form of the 210 PS version, the differences are small paper. 400 Nm and 210 hp. However, the differences in practice are enormous (see November 2007).

November 2007
with the announcement of the arrival of the 210 hp version of the 2.4 JTDM engine we were very pleased. There are some basic components would be adjusted which we suspected that these were proper tuning of the 200 hp version in the way.

Meanwhile, this conjecture has become a reality. The 210 hp version is a glory to tune. None of the problems in the 200 hp version can be found in the 210 hp version, a real engine to our hearts. The new Garrett turbocharger (instead CCC) makes the big difference. The increase in torque below 2000 RPM is very noticeable. Compared with the 200 hp it is made more than 150 Nm gains in standard form. Unlike the 200 hp version that actually delivers only 190 hp, 210 hp delivers real horsepower. The promised torque of 400 Nm is taken over. A huge difference. The tuned results speak for themselves. Up to 475 Nm and 235 hp. In a word: AWESOME !!!

https://www.squadra-tuning.nl/content/uploads/95.gif
https://www.squadra-tuning.nl/content/uploads/96.gif

Погледнете графиките, колко е къдрава и нестабилна на стария мотор, и сравнете с плавната крива на новия...

mirchozo
17-07-2017, 11:40
Абе тия графики са...
След чип нищо не е така както на графиката, а то неминуемо се стига до чип, след премахване на детските болести.

dhtj
17-07-2017, 12:17
Е на тия графики се вижда и преди чип и след чип :)

Djaim
17-07-2017, 13:09
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11488379859979631&slink=4386ik

Някой има ли наблюдения върху горепосоченият автомобил?

k.andreev
17-07-2017, 14:47
Здравейте , колеги някой да е ходил да гледа тази http://www.cars.bg/offer/c2131383

Бобби
18-07-2017, 00:00
Здравейте , колеги някой да е ходил да гледа тази http://www.cars.bg/offer/c2131383
Тая ще я гледам в сряда......и ще споделя, но имай предвид, че не е от вчера на пазара....а и преди това ще ходя на консултации, за да знам какво да гледам...:))

Scrapera
18-07-2017, 00:04
Бобби, колко 6000лв мислиш да му предложиш, ако не е тайна, разбира се?

stu
18-07-2017, 00:39
:):)

powerf00l
18-07-2017, 10:37
Тая ще я гледам в сряда......и ще споделя, но имай предвид, че не е от вчера на пазара....а и преди това ще ходя на консултации, за да знам какво да гледам...:))

Стана по-нагоре въпрос, че тази я гледаха за мен и ме отказаха заради видими проблеми с турбото.

alfa racer GTA
18-07-2017, 11:27
В какво точно се състоят тези видими проблеми с турбото?


==============================================


Аз така като се пазарих за моята, която беше нов внос на цена над 10к и джамбазина ме изпрати в съседната автокъща, където имало и по 6-7к:-)

И ти отиде ли ?

stu
18-07-2017, 11:39
:):)

powerf00l
18-07-2017, 11:52
В какво точно се състоят тези видими проблеми с турбото?

Казаха, че пуши и не върви, бяха доста категорични в мнението си. Не съм ги питал за повече обяснения, аз самият почти нищо не разбирам от коли и им имам доверие.

Бобби
19-07-2017, 00:54
Бобби, колко 6000лв мислиш да му предложиш, ако не е тайна, разбира се?
А бе пич, май веднъж ти намекнах да си гледаш в твоето джобче......:lupe:.....нямам интерес да ти задоволявам любопитството....

---------- Post added at 21:54 ---------- Previous post was at 21:49 ----------


Аз така като се пазарих за моята, която беше нов внос на цена над 10к и джамбазина ме изпрати в съседната автокъща, където имало и по 6-7к:)
А бе вие двамата на колко годинки сте, че ще ми давате наклон на оная работа...?

stu
19-07-2017, 01:52
:):)

Бобби
19-07-2017, 08:57
Цената не винаги определя качеството.....една ябълка, може да е лъскава отвън и гнила отвътре .....
Предпочитам съвети от сорта погледни тук, погледни там, слабо място на модела е... еди какво си.....а не да ми се определя бюджет и да ми се казва, че за еди каква си сума, може да си купя пакетче семки, без да знаят с каква сума разполагам и т.н...както споменах, достатъчно съм възрастен, за да преценя как да си похарча парите....
Някой собственик на 159 ако има желание да ме посъветва технически.....Благодаря, ако не....здраве да е.....:prescription:

as9993
19-07-2017, 11:13
Цената не винаги определя качеството.....една ябълка, може да е лъскава отвън и гнила отвътре .....
Предпочитам съвети от сорта погледни тук, погледни там, слабо място на модела е... еди какво си.....а не да ми се определя бюджет и да ми се казва, че за еди каква си сума, може да си купя пакетче семки, без да знаят с каква сума разполагам и т.н...както споменах, достатъчно съм възрастен, за да преценя как да си похарча парите....
Някой собственик на 159 ако има желание да ме посъветва технически.....Благодаря, ако не....здраве да е.....:prescription:

Не знам дали ще ти бъда полезен, но мога да ти напиша до какви заключения стигнах след няколко месеца с моята.
Трябва да се внимава с маховика, когато колата работи на място не трябва да се чува чукане и т.н., а когато се изгаси (без натиснат съединител) не трябва да хлопа или тресе. Разбира се тресенето, ако го има може да е от тампони, но имай едно на ум. Ослушвай се за окачването отпред, което е доста по-здраво спрямо предишните модели, но се случва да скърца (особено по нашите хубави пътища). Също така, понеже Алфата е доста тежка, може да се случи да има заминало каре, като там проблема е, че понякога освен вътрешно (или външно) каре, има за смяна и чаша, която не е никак евтина (тези карета се ползват и в доста по-леки Фиати, което мен ме озадачава като инженерно решение). На някои има нагласяне на фаровете по височина автоматично, когато дадеш контакт и фаровете са пуснати, трябва и двата синхронно да се местят, а не този в автокъщата да ти каже, че нещо е клеясало и т.н. Това е за което се сещам, разбира се трябва да се гледат и за всички останали неща, когато се купува кола - удари и т.н.

KroGh
20-07-2017, 12:18
Здравейте, от набелязал съм няколко екземпляра и ще помоля, ако някой е гледал конкретните модели да сподели мнение или ако вижда нещо нередно на снимките, да посочи.

1. http://www.cars.bg/offer/c2033705
2. http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11488568379488811&slink=43y08d
3. http://www.cars.bg/offer/c1985928
4. http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11495193477404378&slink=43y08d

k.andreev
21-07-2017, 20:51
[/COLOR]
Тая ще я гледам в сряда......и ще споделя, но имай предвид, че не е от вчера на пазара....а и преди това ще ходя на консултации, за да знам какво да гледам...:))
колега ходили да я гледаш ..:)

Бобби
21-07-2017, 23:54
[/COLOR]
колега ходили да я гледаш ..:)
Минах от там...на близо ми е....но колата я нямаше в автокъщата....

---------- Post added at 20:54 ---------- Previous post was at 20:47 ----------

Някой колега от Бургас, ако има възможност да погледне тази.....http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11496892742133201&slink=44sw9t......и да подскаже дали си заслужава да ходя на море....:))

KroGh
22-07-2017, 10:28
Минах да я видя, но само отвън, тъй като никой не дойде 15 мин да ми обърне внимание.. Колата изглежда добре вътре и вън, лоста е протрит, вътре е запазена, отвън има дребни забележки над фара около 0,5 см чукнато и малко на капака съвсем леко вдлъбнато около 2 см. На задна дясна врата имаше осукано 3 тънки черти по 5 см по дължима.. Бръкнах в ауспуха, пръста ми почерня :D

Бобби
22-07-2017, 15:16
Минах да я видя, но само отвън, тъй като никой не дойде 15 мин да ми обърне внимание.. Колата изглежда добре вътре и вън, лоста е протрит, вътре е запазена, отвън има дребни забележки над фара около 0,5 см чукнато и малко на капака съвсем леко вдлъбнато около 2 см. На задна дясна врата имаше осукано 3 тънки черти по 5 см по дължима.. Бръкнах в ауспуха, пръста ми почерня :D
:))...недей да бъркаш в ауспуха без смазка.....:)))
Благодаря за инфото...все пак е нещо....

---------- Post added at 12:16 ---------- Previous post was at 12:11 ----------


Не знам дали ще ти бъда полезен, но мога да ти напиша до какви заключения стигнах след няколко месеца с моята.
Трябва да се внимава с маховика, когато колата работи на място не трябва да се чува чукане и т.н., а когато се изгаси (без натиснат съединител) не трябва да хлопа или тресе. Разбира се тресенето, ако го има може да е от тампони, но имай едно на ум. Ослушвай се за окачването отпред, което е доста по-здраво спрямо предишните модели, но се случва да скърца (особено по нашите хубави пътища). Също така, понеже Алфата е доста тежка, може да се случи да има заминало каре, като там проблема е, че понякога освен вътрешно (или външно) каре, има за смяна и чаша, която не е никак евтина (тези карета се ползват и в доста по-леки Фиати, което мен ме озадачава като инженерно решение). На някои има нагласяне на фаровете по височина автоматично, когато дадеш контакт и фаровете са пуснати, трябва и двата синхронно да се местят, а не този в автокъщата да ти каже, че нещо е клеясало и т.н. Това е за което се сещам, разбира се трябва да се гледат и за всички останали неща, когато се купува кола - удари и т.н.
Благодаря......интересно другите колеги си пазят проблемите за себе си...

KroGh
24-07-2017, 20:20
Явно никой няма наблюдения върху моите линкове :(

Бобби
25-07-2017, 00:15
Явно никой няма наблюдения върху моите линкове :(
Тоя последният линк...софийската....я мернах бегло.....нямах интерес към тоя модел....но да знаеш....на снимките изглежда много по добре, от колкото е....няма как 11 годишна кола да е на тези километри.....акумулатора е аут.....друго не забелязах, както споменах нямах интерес към нея....
п.п...пазара на Гурубляне е яко западнал....останали са боклуци....и като гледам докарват още по големи боклуци....

KroGh
25-07-2017, 09:25
Досега карах Ланчия Капа, бях се насочил към Ланчия Тесис, но няма читави бройки, а 159 винаги ми е харесвала. Просто не си представям да карам друга кола, освен италианска. Насочил съм се към 2,4 дизел мотора. Знам, че 159 е доста по-тясна от Капа-та и Тесиса, но все някак ще го преживея :) Ако някой има наблюдения върху читава 159 с 2,4 мотора, нека сподели :)

Alfa tuner
26-07-2017, 19:42
Взимай 2.4 няма да съжаляваш карам от една година и досега никакви проблеми първоначално инвестираш в премахването на дпф,егр и вихрови клапи и няма да имаш проблеми с двигателя всичко друго е до оглеждане .Други подробности мисля,че няма ако има колегите да ме допълнят.

Valterbs
27-07-2017, 17:59
Здравейте, надявам се бъдещи колеги.

Още преди години имах голям мерак за Алфа (тогава 156), но в крайна сметка се оказах с БМВ за добро или лошо. Но е време за смяна и съм хвърлил око на Алфа, в случая 159 (старата любов ръжда не хваща).

Попрочетох малко за модела из форума и съм се спрял на дизел, макар винаги до сега да съм бил на бензин. Или 1.9 150 коня или 2.4 200. Но имам въпрос относно скоростите. Имам голям мерак на автомат, но някъде бях чел, че автоматика при 159 е неособено надежден и доста скъп ако се наложи ремонт/смяна.

Тъй като аз съм от Бургас, за сега гледам коли само от Бургас и София (само там имам доверени сервизи за тест, а и са ми удобни като дестинации). Имам следните питания относно няколко автомобила, ако са били гледани или има информация на колеги от форума.

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11497534275465452&slink=46lj5n - първия ми избор.

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11494695328544571&slink=46lj5n Има ли някакви особености при 4x4 варианта?

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11488530195824726&slink=46lrvd Тази е от Бургас.

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11495536600528896&slink=46lj5n и една 1.9

Знам, че поста ми стана доста дълъг, но благодаря за вниманието ;)

Kamen911
27-07-2017, 18:01
Здравейте колеги, някой виждал ли е тази : Цък (http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11501051214787302&slink=46m20c)
Изглежда доста добре на снимките, но май е нова обява и е от скоро.
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11501051214787302&slink=46m20c

ivjordan
27-07-2017, 19:26
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11497534275465452&slink=46lj5n

На този се опитвам да му звънна цяла седмица, не си вдига телефона, съответно не съм виждал колата.

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11495536600528896&slink=46lj5n

Тази я гледах и по мое мнение не е лоша сама по себе си, но няма грам екстра. Постна е като каручка, така че не е за мен.

---------- Post added at 16:26 ---------- Previous post was at 16:24 ----------

Аз пък искам да питам, някой дали е гледал или може да види тази:

http://www.cars.bg/offer/c2164418

Много ми харесва на картинка, но нямам време да ходя до там да я видя.

Bella
27-07-2017, 22:53
Здравейте колеги, някой виждал ли е тази : Цък (http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11501051214787302&slink=46m20c)
Изглежда доста добре на снимките, но май е нова обява и е от скоро.
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11501051214787302&slink=46m20c

Тази съм я гледала аз с колега от Вентура сервиз , колата седи поне от 5 месеца там . Аз я гледах на 1-ви март .
Колата има доста външни забележки които не се виждат от снимките , НО най - големият проблем е в двигателят .
Сега виждам , че пластмасовият капак на двигателя е сменен , но тогава беше разяден от пистовият ремък . Освен това издаваше страшни звучи , тръгваше да се регенерира при вдигане на 40 градуса . Има удар отзад който се вижда при оглед . Също така я проверих в Швейцария , била е на тези километри преди 5 год до когато и е била поддържана в оторизиран сервиз . След това не се знае нищо за нея . При диагностика излезна , че е са правени промени в софт. над 150 пъти . Колегата от Вентура не ми я препоръча .

Бобби
28-07-2017, 01:12
Аз да напомня, че търся 1.9...120 к.с....някой някъде, ако е виждал нещо добро да подсказва.....почерпката е вързана в кърпа...:))

DiStefano
28-07-2017, 03:36
Аз да напомня, че търся 1.9...120 к.с....някой някъде, ако е виждал нещо добро да подсказва.....почерпката е вързана в кърпа...:))

Има тук при нас 8 клапанова вагон - черен .. И цената мисля, че ще ти е тамън по мярка ..Ела, виж и прецени

Бобби
28-07-2017, 08:52
Има тук при нас 8 клапанова вагон - черен .. И цената мисля, че ще ти е тамън по мярка ..Ела, виж и прецени
Стефчо, ти ги отбираш тия коли повече от мен.....ако имаш възможност да я погледнеш...па аз ще дойдем да се напием и твоето шише няма се загуби....в последно време бая съм ангажиран и едва намирам време да пикам...:))
То вярно, че кола и жена трябва да се види на живо и поязди....ама за тия неща ти имам доверие ;)

---------- Post added at 05:52 ---------- Previous post was at 05:40 ----------

п.п...за тази иде на реч....нали..?
http://www.cars.bg/offer/c1911265

maxaaa9
28-07-2017, 09:05
Аз да напомня, че търся 1.9...120 к.с....някой някъде, ако е виждал нещо добро да подсказва.....почерпката е вързана в кърпа...:))

Тук от доста време виждам в Павликени една ( http://www.cars.bg/offer/c2202997 ) се продава. Оказа се ,че била на кмета на града. Изглежда добре отвън ,но вътре как е нямам представа реално. Та колата се кара всеки ден :)

A.Velikov
28-07-2017, 10:43
Стефчо, ти ги отбираш тия коли повече от мен.....ако имаш възможност да я погледнеш...па аз ще дойдем да се напием и твоето шише няма се загуби....в последно време бая съм ангажиран и едва намирам време да пикам...:))
То вярно, че кола и жена трябва да се види на живо и поязди....ама за тия неща ти имам доверие ;)

---------- Post added at 05:52 ---------- Previous post was at 05:40 ----------

п.п...за тази иде на реч....нали..?
http://www.cars.bg/offer/c1911265

Тази съм я гледал април месец. Човека внасял предимно камиони и бусове с JTD и тази алфа просто му изпаднала в пакет с тях (наистина имаше бая IVECO-та). Даваше ми я за 5700лв, но ЦЯЛАТА е за боя. Вътре изглежда доста износена, но просто е в кир отвсякъде (волан, салон и т.н). Италианеца който я е карал сигурно е бил майстор и я е карал направо с масления гащеризон. Мотора работи добре (преди карах 8v JTD и ми се стори нормална), съединителя и маховика са добре и климатика и работи. Беше за смяна на дискове и на 4-те колела. Като погледнеш през решетките на предната броня се вижда отдолу цялата рама в старо, прашно масло. Не съм се задълбочавал от къде е. Дано съм бил полезен.

night_pz
28-07-2017, 11:20
И аз я гледах преди месец-два. Беше мръсна от дъжда и не успях да видя забележки по боята освен, че тавана има лека градушка.
Вътре не ми се стори чак толкова мръсна - може и да е прал след огледа на колегата. Даже ми се стори запазена.
Мотора първото палене беше след 4-5 оборота, но след това палеше от раз. Не пуши, по звук ми се стори добре, съединителя е добър и маховика не тропа. Ръчната държи, парктроника, ел-стъклата, климатика, музиката - всичко дето се сетих да пробвам работеше(P.S. Сега се сещам, че даваше грешка за изгоряла лампа, а видимо всичко работеше). Дисковете са за смяна и 4-те, гумите бяха зимни до колкото си спомням, имаха някъв грайфер. Има наистина два ключа. Има и сервизна книжка в жабката, ама нещо ми се стори съмнителна, мога да приложа и снимки да си прецените.
В общи линии за цента е супер колата според мен, просто спецификацията не ме устройва и за това не е моя в момента. Аз търся нещо с повече екстри и по як мотор.

Бобби
28-07-2017, 17:03
Благодаря Ви за инфото колеги....:waving: