PDA

View Full Version : Съвет относно покупка на 159



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32

powerf00l
22-10-2017, 21:53
След едно бързо търсене единствената кола в България, която май отговаря на всички изисквания е тази: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11505903131216903&slink=507dlb :)

Blue&Me не съм сигурен, че искаш - много ядове с нови телефони, аз самия съм пробвал може би 5 и всички не работят както трябва с него.

Мултиволана си е голямо удобство, темпомата също го ползвам по магистрали, но така или иначе почти всички коли, които се продават ги имат.

Моята конкретно е с фабричен ксенон и съм много доволен, но крушките са изприщващо скъпи :)

stu
22-10-2017, 21:55
Бюджет за ремонти?Какво точно беше решил да ремонтираш, че да го смяташ предварително?То всичко може да се скапе, но повечето части освен двигателя са еднакви.Аз за над година смених само маркуча на турбото с (неръждавейка+силикон) и амортисьрчетата на задния капак.Аааа, също така и маслото на хидравликата, тъй като беше червено!Данъкът и градският разход са по-високи, но пък като знам, че щеше да ме е яд, че не е 2.4!Единственно съжалявам, че няма подгрев на седалките, но май италиянките рядко имат, а пък тези от северна Европа "компенсират" с ръждички!

Grishata
22-10-2017, 22:02
Бюджет за ремонти?Какво точно беше решил да ремонтираш, че да го смяташ предварително?То всичко може да се скапе, но повечето части освен двигателя са еднакви.Аз за над година смених само маркуча на турбото с (неръждавейка+силикон) и амортисьрчетата на задния капак.Аааа, също така и маслото на хидравликата, тъй като беше червено!Данъкът и градският разход са по-високи, но пък като знам, че щеше да ме е яд, че не е 2.4!Единственно съжалявам, че няма подгрев на седалките, но май италиянките рядко имат, а пък тези от северна Европа "компенсират" с ръждички!Ремонти много общо казано :) вземи например дискове и накладки и разликата в цените на комплектите както и много други

Под ремонти имам предвид, че частите за 2'4 по мое наблюдение са по-скъпи
Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

stu
22-10-2017, 22:14
Ремонти много общо казано :) вземи например дискове и накладки и разликата в цените на комплектите както и много други

Под ремонти имам предвид, че частите за 2'4 по мое наблюдение са по-скъпи
Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

Вярно, че спирачките са други, но това принципно е плюс, който струва малко повече.

Grishata
22-10-2017, 23:08
Вярно, че спирачките са други, но това принципно е плюс, който струва малко повече.Абсолютно, както и всички други неща в 2.4ката са плюс , който си заслужава просто е малко по-скъпо . Както казах малко по - горе , единствената причина да не си взема 2.4 е просто , че си знам скъсаните чорапи и че все още не мога да си я позволя :д

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

dhtj
22-10-2017, 23:47
Още повече, че ако е 2.4 , трябва да е фейслифта, 210 коня.

Мотор с по-добра турбина, много по-хубава графика на въртящия момент, по-малко проблеми, реално е с 20 коня повече от стария , а не с 10, също и купето е малко олекотено, разхода е по-нисък и динамиката подобрена.

Поне така пишат специалистите, аз само превеждам :)

stu
22-10-2017, 23:58
Още повече, че ако е 2.4 , трябва да е фейслифта, 210 коня.

Мотор с по-добра турбина, много по-хубава графика на въртящия момент, по-малко проблеми, реално е с 20 коня повече от стария , а не с 10, също и купето е малко олекотено, разхода е по-нисък и динамиката подобрена.

Поне така пишат специалистите, аз само превеждам :)
И сега какво, ние с 200к.с. все едно не сме с 2.4:)

dhtj
23-10-2017, 00:07
Ми те и тези с 1.9 също карат 159, но с 2.4 казват че било по-хубаво :D

Така и с фейс 210кс е много по-хубаво отколкото със стария мотор 200кс(реално 190) в по-тежкото купе. :)

stu
23-10-2017, 00:15
Ми те и тези с 1.9 също карат 159, но с 2.4 казват че било по-хубаво :D

Така и с фейс 210кс е много по-хубаво отколкото със стария мотор 200кс(реално 190) в по-тежкото купе. :)

Чак пък много по-хубаво!Нали се сещаш, че графиката се променя след ремап.С колко по-олекотена е фейсовата?Единственната по- същественна разлика си остава турбината!

dhtj
23-10-2017, 00:52
На различни места пише различно, но около 50 кила е по-лека фейсовата.

Графиките преди и след ремап сега ще ти ги покажа:


https://www.squadra-tuning.nl/content/uploads/95.gif

https://www.squadra-tuning.nl/content/uploads/96.gif

Най-голяма е разликата в ниските обороти.
Виж на 1500 оборота примерно - префейс има 239 нютона и 51 коня, а фейса има 412 нютона и 88 коня!
Също на фейса графиката е много по-плавна, а на стария мотор е по-пикова.

4ofito
23-10-2017, 10:15
Пичове не се карайте, в крайна сметка всички караме един и същ автомобил. Всеки иска и харесва по големите мотори, просто за някой са важни финансовите разлики. Тези който карат 1,9 150к.с. се заяждат с тези 1,9 120 к.с. (1 секунда е разликата в ускорението) а тези с 2.4 се заяждат с 1,9 150к.с. Не сме тук да се заяждаме и да се ядем един друг а да споделяме и да помагаме един на друг, всички сме Алфисти в крайна сметка. Кефа цена няма, но аз от скоро съм семеен тип, чакам детенце и за мен има разлика дали плащам 180лв. данък или 400лв.,дали маховика ми е 500лв. или 1500лв. и т.н. и т.н. избора ми да карам 1,9 120к.с. е чисто морално-финансов.

mirchozo
23-10-2017, 11:30
Това са фабрични данни. Няма лошо, ама тук първото нещо дето се прави е да се изключат еко-карантийте и да се ремапне. Там вече графиката далеч не е същата, както на 200, така и на 210кс. Спор няма че 210ката е с по-добра турбина и дюзи, както и някакви си 50-80кила по-лека, но и те са за сметка на някой компромиси. По същата логика можеш да си сложиш 2260 гтб и след малко настройки ще стане кукла.

alfa_romeo_forever
23-10-2017, 11:56
Ми те и тези с 1.9 също карат 159, но с 2.4 казват че било по-хубаво :D

Така и с фейс 210кс е много по-хубаво отколкото със стария мотор 200кс(реално 190) в по-тежкото купе. :)


и като застанат един до друг са абсолютен кантар , демек Плюса е само в това че тубинката и дюзите са по ОК на фейсовия мотор , разлика в вървежа - неразличима от нулева :razz:

danchev
23-10-2017, 19:53
По-големия двигател звучи много изкушаващо, но реших да се спра на 1.9 (основно от финансова гледна точка).

Имам още един въпрос към вас, свързан с фейслифта от 2008. Освен пластмасовия колектор, намаленото тегло и отварянето на багажника има ли още нещо съществено в моделите от края на 2008г. Някъде бях прочел, че и спирачките са подобрени, но не съм сигурен за това. Мисълта ми е ако избирам между два автомобила - единия (например 2007г), а другия фейслифт, дали си заслужава евентуалната разлика в цената или компромис спрямо някоя екстра за сметка на по-новия модел. Оставям на страна, че много вероятно по-новата кола да е на по-малко километри.

Бобби
24-10-2017, 00:10
Пичове не се карайте, в крайна сметка всички караме един и същ автомобил. Всеки иска и харесва по големите мотори, просто за някой са важни финансовите разлики. Тези който карат 1,9 150к.с. се заяждат с тези 1,9 120 к.с. (1 секунда е разликата в ускорението) а тези с 2.4 се заяждат с 1,9 150к.с. Не сме тук да се заяждаме и да се ядем един друг а да споделяме и да помагаме един на друг, всички сме Алфисти в крайна сметка. Кефа цена няма, но аз от скоро съм семеен тип, чакам детенце и за мен има разлика дали плащам 180лв. данък или 400лв.,дали маховика ми е 500лв. или 1500лв. и т.н. и т.н. избора ми да карам 1,9 120к.с. е чисто морално-финансов.
Много си прав.....нека си лаят тия с 2,4...:)))...да не им се налага да сменят алтернатор, или да го обслужват....както и да е, всеки си има глава на раменете и сам си решава.....
Колегата е прав, по добре да си помагаме, отколкото да си мерим пишките....и когато трябва да ги покажете тези пишки....то излиза само приказки, ако ме разбирате....
А с здраве....;)

---------- Post added at 20:52 ---------- Previous post was at 20:44 ----------


Е как бе, нали 59ките не струват толкова :о

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk
Да определено, това дет се предлага на нашият пазар не струва....и затова съм го казал след сумати обикаляне.....

---------- Post added at 20:54 ---------- Previous post was at 20:52 ----------


Нещо цифрите станаха други!!!:)
:))...в твоето джобче не съм бъркал...и не виждам какъв е проблема.....;)

---------- Post added at 21:10 ---------- Previous post was at 20:54 ----------


Това са фабрични данни. Няма лошо, ама тук първото нещо дето се прави е да се изключат еко-карантийте и да се ремапне. Там вече графиката далеч не е същата, както на 200, така и на 210кс. Спор няма че 210ката е с по-добра турбина и дюзи, както и някакви си 50-80кила по-лека, но и те са за сметка на някой компромиси. По същата логика можеш да си сложиш 2260 гтб и след малко настройки ще стане кукла.
Аз не ги отбирам тия работи, ама само мапвате, ремапвате и еди какво си......искам някой да ми обясни, Но от тия така наречени инженери дет го правят това нещо, а не от вас дет ви залъгват......
1. Като премахнеш агр клапана...тоез пускаш повече кислород за горене в цилиндъра.....какво става с температурата, която там вътре няма как да я отчетеш...повишава ли се, или намалява...?
2.Като и увеличиш развъртането в даден диапазон, какво натоварваш в мотора и трансмисия...?
3.Има ли смисъл да направиш един мотор от 150к.с. на 180....след като ти се предлага 200к.с...?
Безмислено е за мен...;)

Бобби
24-10-2017, 00:44
Тоест ще че я подариш?

=========================================


Стъклата с дръжки/манивелки ли се свалят и вдигат?

Пиши малко за екстрите де, човекът се интересува.
=====================================

Той си е за 2.4 двигател след като е мислил за такава кола независимо дали 200 или 210 коня, в зависимост какво намери запазено, но не виждам в Бг 159-ка с 2.4 за тази цена . Иначе в autoscout24.de има с почти всички екстри и започват в равностойност от 5600 -5800лв, а за 3200€ - 3500€ мисля че все нещо свястно ще намери и ще му останат пари за докарване и регистрация http://www.autoscout24.bg/rezultati?cid=&atype=C&sort=&desc=&makemodelmodell ine=6&mmvco=1&make=6&mmvmk0=6&model=18681&mmvmd0=1 8681&makemodelmodelline=18681&version=&pricefrom=& priceto=&fregfrom=&fregto=&kmfrom=&kmto=&fuel=&gea r=&PowerType=hp&powerfrom=146&powerto=0&powerFrom R aw=199&powerToRaw=&zipc=A&cy=A&cy=B&cy=D&cy=E&cy=I &cy=L&cy=F&cy=NL&bcol=&doorfrom=&doorto=&seatsf rom =&seatsto=&uph=&icol=&prevownersid=&ustate=N%2CU &e mclass=&custtype=&adage= (http://www.autoscout24.bg/rezultati?cid=&atype=C&sort=&desc=&makemodelmodelline=6&mmvco=1&make=6&mmvmk0=6&model=18681&mmvmd0=18681&makemodelmodelline=18681&version=&pricefrom=&priceto=&fregfrom=&fregto=&kmfrom=&kmto=&fuel=&gear=&PowerType=hp&powerfrom=146&powerto=0&powerFromRaw=199&powerToRaw=&zipc=A&cy=A&cy=B&cy=D&cy=E&cy=I&cy=L&cy=F&cy=NL&bcol=&doorfrom=&doorto=&seatsfrom=&seatsto=&uph=&icol=&prevownersid=&ustate=N%2CU&emclass=&custtype=&adage)=

Да не говорим, че в този форум няколко човека недоволни явно от покупката на 1.9 защото са искали 2.4 силно спекулират с консумацията на гориво.

На мен последното дълго извънградско до Гърция и обратно, с 20-на км в Солун и около 35 км в задръстване на връщане след Кулата ми даде 6.3 за 955км, а ако не бях влизал на връщане в Солун и не бях попаднал на връщане в задръстването щеше да ми даде 6.1 литра на 100 колкото ми даде на отиване за 420км.След това на връщане навъртях допълнително км в Солун и консумация на 1-ва и полусъединител в задръстването и се връщах обратно да мина по друг път и да заобиколя задръстването което си беше доста сериозно.

Това с дизел на Круиз + бардал BDC.

И при това в България съм карал за удоволствие -натискал съм я колкото ми е кеф, особено по завоите нагоре .На изкачване към Попови Ливади минах покрай 2 аварирали автомобила -Нисан и Опел.

В Гърция спазвах ограниченията с малки изключения при изпреварване когато се налага.

================================================== ===


Направи си списък с екстрите на който най-много държиш и с други екстри които не са ти приоритет.

1. ходи на огледи само на такива коли които имат желаните от теб екстри
2. ако се окаже, като отидеш че нямат тези екстри =====>>>>>

====>>>>Така като тръгнеш да купуваш ще знаеш какво искаш, а не някой да те "къпе с шеребет" и в един момент да се окажеш с кола която не искаш ...

Има няколко човека които са купили 1.9, а след това ги продадоха и си купиха 2.4.

Мотивите им на някои от тях можеш да прочетеш във форума, на останалите не писали не са много ясни.
Ако имаше такава с манивелки......щях да си я взема, защото доста им дават фира на ел. стъклата, особено задните.....да не говорим за чупещите се копчета....но както и да е....умеете да гадаете.......но за врачки не ставате....:)))
За мен е важно автомобилът да е технически изправен и визията да ме задоволява...като външно, така и вътрешно....а не след като го закупя...да започна да сменям определени детайли, защото са износени, или захабени....толкова е просто да ме разбереш, а не да ми задаваш тъпи въпроси.....и да ми постваш некви бараки на картинки.....ходи ги виж и тогава ги препоръчвай тез обяви.....:photo:

mirchozo
24-10-2017, 08:41
[/COLOR]
Аз не ги отбирам тия работи, ама само мапвате, ремапвате и еди какво си......искам някой да ми обясни, Но от тия така наречени инженери дет го правят това нещо, а не от вас дет ви залъгват......
1. Като премахнеш агр клапана...тоез пускаш повече кислород за горене в цилиндъра.....какво става с температурата, която там вътре няма как да я отчетеш...повишава ли се, или намалява...?
2.Като и увеличиш развъртането в даден диапазон, какво натоварваш в мотора и трансмисия...?
3.Има ли смисъл да направиш един мотор от 150к.с. на 180....след като ти се предлага 200к.с...?
Безмислено е за мен...;)[/QUOTE]

Съмнява ме някой да тръгне да ти обяснява но...
Въпроса ти за ЕГР само показва че незнаеш как действа въпросния клапан. Принципа е елементарен, вкарва беден на кислород въздух за да успокои мотора на празен ход, както и за да влезе в някакви еко норми уж. В момента в който подадеш газ, клапана се затваря (напълно или частично можеш да видиш с диагностиката). Та така, общо взето по време на напъните, егр не е от значение дали е там или не.

stu
24-10-2017, 11:41
[/COLOR]
:))...в твоето джобче не съм бъркал...и не виждам какъв е проблема.....;)[COLOR="Silver"]

Хаха, аз нямам проблем, нито съм казал, че ми бъркаш в джобчето.Имах предвид, че накрая ти си бръкнал по-дълбоко в твоето джобче, защото явно си се убедил, че няма свястна 159-ка за 4-5000лв.На мен ми казваше, че съм се прецакал купувайки моята , а се оказва, че ти сега няма да я продадеш твоята под 9000!По предходната ти логика излиза, че който купи твоята кола ще е прецакан!

maxaaa9
24-10-2017, 12:02
Колеги не се залъгвайте. 200 коня и 210 коня са абсолютно еднакви главата и блока. Разликата идва от по-голямата турбина и настойките. Но желязото си е еднакво :BBQ:

mirchozo
24-10-2017, 12:27
Колеги не се залъгвайте. 200 коня и 210 коня са абсолютно еднакви главата и блока. Разликата идва от по-голямата турбина и настойките. Но желязото си е еднакво :BBQ:

И дюзите са различни, поне по номера, уж са по-големи на 210.

maxaaa9
24-10-2017, 12:51
На размер са еднакви и са съвместими няма проблем.

a.parushev
24-10-2017, 18:46
Здравейте,

Гледам всички пишат основно за 1.9 и 2.4.

Имам възможност да закупя една 2.0 170ps (октомври 2010 година на ~99300 км). Изцяло поддържана в Extreme сервиз, първи собственик.

Какво можете да споделите за този мотор и за колата като цяло? Тъй като явно не се срещат толкова много, ще оскъпи ли това ремонтите или не?

Поздрави!

Alfa tuner
24-10-2017, 20:41
2.0 ЖТД е с 1мм по-големи бутала от на 1.9,скъп термостат и е съсипано смазването

LYBRAtor
24-10-2017, 21:42
Това със смазването не е съвсем вярно. Сменя се една гумичка долу като се свали картера. Добре е да се направи превантивно и в последствие не би трябвало да има проблем.

Бобби
25-10-2017, 00:38
2.0 ЖТД е с 1мм по-големи бутала от на 1.9,скъп термостат и е съсипано смазването
За мазането и аз съм дочул и то от хора дет ги отбират тез коли....е тоя модел е пълен хлопел...то всички 159 имат болежки на опел дължащо се на съвместното сътрудничество...:))

Бобби
25-10-2017, 01:12
[/COLOR]
Аз не ги отбирам тия работи, ама само мапвате, ремапвате и еди какво си......искам някой да ми обясни, Но от тия така наречени инженери дет го правят това нещо, а не от вас дет ви залъгват......
1. Като премахнеш агр клапана...тоез пускаш повече кислород за горене в цилиндъра.....какво става с температурата, която там вътре няма как да я отчетеш...повишава ли се, или намалява...?
2.Като и увеличиш развъртането в даден диапазон, какво натоварваш в мотора и трансмисия...?
3.Има ли смисъл да направиш един мотор от 150к.с. на 180....след като ти се предлага 200к.с...?
Безмислено е за мен...;)

Съмнява ме някой да тръгне да ти обяснява но...
Въпроса ти за ЕГР само показва че незнаеш как действа въпросния клапан. Принципа е елементарен, вкарва беден на кислород въздух за да успокои мотора на празен ход, както и за да влезе в някакви еко норми уж. В момента в който подадеш газ, клапана се затваря (напълно или частично можеш да видиш с диагностиката). Та така, общо взето по време на напъните, егр не е от значение дали е там или не.[/QUOTE]
Аз казах, че не ги отбирам тез неща....ама и ти малко се изказа неподготвен за "принципа".....значи според моите познания егр...вкарва изгорели газове от изпускателният колектор в смукателният.....не знам колко бедни на кислород са те, след като са изгорели....друга бира е бедната смес на кислород в цилиндъра според мен....там играе роля и дебитомера.......няма как да стане горене с въглероден двуокис....малки познания по химия, макар, че едва изкарах 3-ка едно време по тоз предмет....
Та въпроса ми 1...явно не го разбра....какво става след като е изолиран агр......имаме горене с повече кислород в цилиндъра...?...или де да знам.....нещата ги променят с някакъв китайски софтуер....едва ли работят с заводският.....или са толкова добри, че могат да кандидатстват в някоя автомобилна компания със собствен софтуер за даден мотор.....просто въпроси...човек по някой път има грешна информация и никога не е късно да се научи....
Аз за туй питам...?...ама инфото е кът....нали...?:)))

mirchozo
25-10-2017, 14:27
Е много ясно че бедния на кислород въздух е съвкупност от изгорелите газове през егр и въздуха идващ от дебитомера/турбината/кулера. Явно не съм го написал достатъчно разбираемо...
Ако искаш пробвай да покараш с отворен егр малко и ще разбереш дали е по-добре с него или без него.

Бобби
25-10-2017, 22:03
Е много ясно че бедния на кислород въздух е съвкупност от изгорелите газове през егр и въздуха идващ от дебитомера/турбината/кулера. Явно не съм го написал достатъчно разбираемо...
Ако искаш пробвай да покараш с отворен егр малко и ще разбереш дали е по-добре с него или без него.
Въпроса ми не беше дали е отворен, или затворен егр.....а че мотора, тоез софтуера му е програмиран да работи с него.....и след като го премахнем, механично и софтуерно, което за мен е малко жмел работа......какво става....програмираме нещата на око, или това което знаем като параметри....ама.....:smoke:......да се върнем точно на първият ми въпрос (прочети го внимателно и виж какво питам, а не как работи и кога).....какво става с температурата вътре в цилиндъра......качва се..?...намалява....?...
Повтарям...просто съм лаик и не ги отбирам тез неща......и затова питам....
Как искам някой, който ги засилва тез коли...да каже ++++...толкова....- - - - толкова......за да сме наясно за какво иде на реч.....
тия лафове с по ниския разход и еди какво си....просто не са ми ясни...а и не пуши....:smoke:....да бе......попадала ми е кола с чип.....е да има някакъв ряз в определен момент и до там....да не казвам за проблемите.....:smoke:

mirchozo
25-10-2017, 22:16
Факт е че тия с егр загряват по-бързо, но все пак има и топлообменник в схемата. Също е факт и поставените калорифери или подгреватели, явно 2те изброени по-горе толкова вършат работа в студовете. Общо взето едва ли някой е мерил какво става с температурата в цилиндрите, на теория доста здраво можем да разтеглим локума.

Faylin
26-10-2017, 10:57
Здравейте,

Някой да има наблюдения върху двете коли долу. Търсих за тях из форума, но нищо не намерих та сигурно не са форумни, но понеже и двете се продават от бая време реших да проверя, пък някой може да е ходил да ги гледа.

http://www.cars.bg/offer/c2039245

http://www.cars.bg/offer/c2278442

1.9-ката ми изглежда по-добре и по описанието ми вдъхма повече доверие, но 2.4-ката си е 2.4-ка, пък и е фейслифт с новата турбина(Гарет, ако не се лъжа), само тея джанти май не са много на Ti, а оригиналните като гледам нямат намиране пък и са цифра.

Всякаква информация отностно тези два екземпляра е добре дошла, тенк ю! :notworthy:

BO
26-10-2017, 12:24
Въпроса ми не беше дали е отворен, или затворен егр.....а че мотора, тоез софтуера му е програмиран да работи с него.....и след като го премахнем, механично и софтуерно, което за мен е малко жмел работа......какво става....програмираме нещата на око, или това което знаем като параметри....ама.....:smoke:......да се върнем точно на първият ми въпрос (прочети го внимателно и виж какво питам, а не как работи и кога).....какво става с температурата вътре в цилиндъра......качва се..?...намалява....?...
Повтарям...просто съм лаик и не ги отбирам тез неща......и затова питам....
Как искам някой, който ги засилва тез коли...да каже ++++...толкова....- - - - толкова......за да сме наясно за какво иде на реч.....
тия лафове с по ниския разход и еди какво си....просто не са ми ясни...а и не пуши....:smoke:....да бе......попадала ми е кола с чип.....е да има някакъв ряз в определен момент и до там....да не казвам за проблемите.....:smoke:
С ЕГР и максималното налягане, и съответно температурата на горене в цилиндъра намалява.

vovata
26-10-2017, 15:18
Здравейте,

Някой да има наблюдения върху двете коли долу. Търсих за тях из форума, но нищо не намерих та сигурно не са форумни, но понеже и двете се продават от бая време реших да проверя, пък някой може да е ходил да ги гледа.

http://www.cars.bg/offer/c2039245

http://www.cars.bg/offer/c2278442

1.9-ката ми изглежда по-добре и по описанието ми вдъхма повече доверие, но 2.4-ката си е 2.4-ка, пък и е фейслифт с новата турбина(Гарет, ако не се лъжа), само тея джанти май не са много на Ti, а оригиналните като гледам нямат намиране пък и са цифра.

Всякаква информация отностно тези два екземпляра е добре дошла, тенк ю! :notworthy:

И двете са 2008 г. но само по регистрация, не са фейслифт ! Попитай за джантите (ТИ), много хора имат по два комплекта джанти с гуми.

Бобби
26-10-2017, 18:40
С ЕГР и максималното налягане, и съответно температурата на горене в цилиндъра намалява.
От следва, че като махнем еко карантиите и я засилим увеличаваме температурата на горене в цилиндъра и.....май скъсяваме живота на мотора....?
Или не разсъждавам правилно.....?

МИТАКА1654
26-10-2017, 18:53
Не,просто КПД-то на сместа/мотора става по-голямо,когато постъпващият въздух е по-богат на кислород,т.е. когато мотора не "вдишва" изгорели газове.Оттам и по-голямата температура на горене,заради повечето кислород.Естествено,прекалено бедната смес води до прекомерно висока температура в цилиндрите и се получават "някои" нежелани неща.Но това категорично не може да стане заради изолиран ЕГР,който се явява паразитна система,която заедно с катализатора,вдига разхода и сваля мощността.

dhtj
26-10-2017, 18:53
Не разсъждаваш правилно, а и се напрягаш излишно. Отдавна има отговори, на въпросите които те тормозят.

С хубав ремап и премахнати "еко карантии" дизеловите двигатели вървят повече, горят по-малко, нямат толкова лаг и като цяло са по-приятни за каране.

Минусите са, че загряват по-бавно, замърсяват повече и натоварват трансмисията - съединител, диференциал, карета, полуоски...

За живота на двигателя не трябва да се притесняваш, ако всичко е направено както трябва. Един дпф и регенерациите му са много по-вредни за мотора и турбото, отколкото един хубав чип и премахнат дпф.

svetlin pilev
26-10-2017, 23:40
Колега Faylin,ако ти се ходи до ИТАЛИЯ,виж какво се предлага там за тия пари:
http://www.autoscout24.bg/objawi/alfa-romeo-159-alfa-sport-%D0%B4%D0%B8%D0%B7%D0%B5%D0%BB-%D0%B1%D0%B5%D0%B6%D0%BE%D0%B2-318672928
И е наистина фейслифт!
Даже и без пазарлък и с докарването ще ти дойде на 13 хил.

Бобби
27-10-2017, 00:38
А бе за мен, не е баш така.......защото ако беше така, състезателните автомобили щяха да ги правят от туристически, като изрежат "паразитите" и сменят софтуера.....а те са с различни бутала, биели, лагери , горивна система и т.н....
Даденият мотор е заложен за направата му с определените "паразити"...група инженери 1,2-3 години работят над него, изпитват го , тестват замерват и т.н....и след като е влезнал в зададените параметри той влиза в производство....от там нататък се появява баш Майстора, който изрязва "паразитите", бърка и променяна софтуера и ако е баш, баш...го прави по динамичен, ако не...бедна ти е фантазията....и това го прави с познания, а къде са изпитанията, като надеждност и здравина....?...доста жмел работа за едни пари и т.н...
п.п...според мен трябва да се сменят "паразитите" като дадат фира, а не да се прави изрязване и уж подобряване........логика...то и човек след дадена операция не е същият....;)

---------- Post added at 21:35 ---------- Previous post was at 21:33 ----------


Не,просто КПД-то на сместа/мотора става по-голямо,когато постъпващият въздух е по-богат на кислород,т.е. когато мотора не "вдишва" изгорели газове.Оттам и по-голямата температура на горене,заради повечето кислород.Естествено,прекалено бедната смес води до прекомерно висока температура в цилиндрите и се получават "някои" нежелани неща.Но това категорично не може да стане заради изолиран ЕГР,който се явява паразитна система,която заедно с катализатора,вдига разхода и сваля мощността.
Тук си противоречиш в самият отговор, или не се изказваш на пълно....

---------- Post added at 21:38 ---------- Previous post was at 21:35 ----------


Не разсъждаваш правилно, а и се напрягаш излишно. Отдавна има отговори, на въпросите които те тормозят.

С хубав ремап и премахнати "еко карантии" дизеловите двигатели вървят повече, горят по-малко, нямат толкова лаг и като цяло са по-приятни за каране.

Минусите са, че загряват по-бавно, замърсяват повече и натоварват трансмисията - съединител, диференциал, карета, полуоски...

За живота на двигателя не трябва да се притесняваш, ако всичко е направено както трябва. Един дпф и регенерациите му са много по-вредни за мотора и турбото, отколкото един хубав чип и премахнат дпф.
Хубаво е и ти да се напрегнеш малко..:))) защото използваш инфо от нета....а там истината е не доказана, и трябва голямо пресяване....;)

dhtj
27-10-2017, 00:57
Не само от нета.
Нужно е само да мислиш логично и ще разбереш кое е вярно и кое не.

Ти как мислиш? Как ще ти е по-лесно да дишаш? С противогаз(филтър) или без?
Така е и с двигателя. Всичките дпф-и и катализатори са една тапа за изгорелите газове и мъчат турбото, също задържат и топлина.
Никаква полза за мотора няма от тях, само екологична.

А за чиповете, отвори един европейски форум, примерно alfаowner и прочети отзивите на хората. Никой не съм видял да се оплаче от строшен двигател след чип.
Всички са доволни.

А за това дето "инженерите са го сметнали" не си точно прав. Защото един и същ двигател(хардуерно) може да се продава с най-различни мощности за различните пазари и нива на оборудване.

Примерно 1.9JTD 16v CF4 във 147 и ГТ се предлага заводски като 150 и 170 коня.
Нищо не пречи като имаш по-слабата версия, да си сложиш по-силния софтуер и тя ще си работи както трябва, защото дюзите, турбото и т.н. са еднакви и всичко си е "сметнато и тествано" както викаш ти.

Така е с всички турбо двигатели. Примерно новия 2.2 дизел в джулия се предлага в 4 варианта на мощност - 136, 150, 180 и 210 коня. Всичките са с еднакви чаркове, само с разлика в софтуера. Взимаш 136, чипваш го на 210 и си караш смело.

Бобби
27-10-2017, 01:04
Не само от нета.
Нужно е само да мислиш логично и ще разбереш кое е вярно и кое не.

Ти как мислиш? Как ще ти е по-лесно да дишаш? С противогаз(филтър) или без?
Така е и с двигателя. Всичките дпф-и и катализатори са една тапа за изгорелите газове и мъчат турбото, също задържат и топлина.
Никаква полза за мотора няма от тях, само екологична.

А за чиповете, отвори един европейски форум, примерно alfаowner и прочети отзивите на хората. Никой не съм видял да се оплаче от строшен двигател след чип.
Всички са доволни.

А за това дето "инженерите са го сметнали" не си точно прав. Защото един и същ двигател(хардуерно) може да се продава с най-различни мощности за различните пазари и нива на оборудване.

Примерно 1.9JTD 16v CF4 във 147 и ГТ се предлага заводски като 150 и 170 коня.
Нищо не пречи като имаш по-слабата версия, да си сложиш по-силния софтуер и тя ще си работи както трябва, защото дюзите, турбото и т.н. са еднакви и всичко си е "сметнато и тествано" както викаш ти.

Така е с всички турбо двигатели. Примерно новия 2.2 дизел в джулия се предлага в 4 варианта на мощност - 136, 150, 180 и 210 коня. Всичките са с еднакви чаркове, само с разлика в софтуера. Взимаш 136, чипваш го на 210 и си караш смело.
Нещо с топлината, изгарянето и задържането не си наясно....ама аиде...поредният баш майстор...я ми покажи колко са еднакви чарковете на 136 и 210к.с. при Джулия, че ще взема да ти повярвам...

stu
27-10-2017, 01:07
А бе за мен, не е баш така.......защото ако беше така, състезателните автомобили щяха да ги правят от туристически, като изрежат "паразитите" и сменят софтуера.....а те са с различни бутала, биели, лагери , горивна система и т.н....
Даденият мотор е заложен за направата му с определените "паразити"...група инженери 1,2-3 години работят над него, изпитват го , тестват замерват и т.н....и след като е влезнал в зададените параметри той влиза в производство....от там нататък се появява баш Майстора, който изрязва "паразитите", бърка и променяна софтуера и ако е баш, баш...го прави по динамичен, ако не...бедна ти е фантазията....и това го прави с познания, а къде са изпитанията, като надеждност и здравина....?...доста жмел работа за едни пари и т.н...
п.п...според мен трябва да се сменят "паразитите" като дадат фира, а не да се прави изрязване и уж подобряване........логика...то и човек след дадена операция не е същият....;)

---------- Post added at 21:35 ---------- Previous post was at 21:33 ----------


Тук си противоречиш в самият отговор, или не се изказваш на пълно....

---------- Post added at 21:38 ---------- Previous post was at 21:35 ----------


Хубаво е и ти да се напрегнеш малко..:))) защото използваш инфо от нета....а там истината е не доказана, и трябва голямо пресяване....;)

Много се тормозиш, все едно, че ще караш тази кола 15-20 години!?156-цата я карах почти 4 години след ремап и затапен егр, и все още я карат без проблем!159-ката вече 1 година и все още нищо и няма, нито дава някъкви признаци за проблем!

dhtj
27-10-2017, 01:16
Нещо с топлината, изгарянето и задържането не си наясно....ама аиде...поредният баш майстор...я ми покажи колко са еднакви чарковете на 136 и 210к.с. при Джулия, че ще взема да ти повярвам...

Имаш интернет, търси, чети, мисли. :)
И изобщо не те карам да ми вярваш.
Живей си в собствения свят като искаш, където всички дето се занимават с чипове и ремапи са глупави в твоите очи :D


The other 136/150 and 180 hp are all factory-grade downgrades of the 210 version. It also fits all in the tuning story.

В превод и с обяснение: Проектира се първо най-силната версия и в последствие се ограничава софтуерно, за да попада в различни данъчни и ценови категории ;)

Бобби
27-10-2017, 08:20
Много се тормозиш, все едно, че ще караш тази кола 15-20 години!?156-цата я карах почти 4 години след ремап и затапен егр, и все още я карат без проблем!159-ката вече 1 година и все още нищо и няма, нито дава някъкви признаци за проблем!
Просто спорим.....ни най малко се натоварвам....;)

---------- Post added at 05:20 ---------- Previous post was at 05:07 ----------


Имаш интернет, търси, чети, мисли. :)
И изобщо не те карам да ми вярваш.
Живей си в собствения свят като искаш, където всички дето се занимават с чипове и ремапи са глупави в твоите очи :D



В превод и с обяснение: Проектира се първо най-силната версия и в последствие се ограничава софтуерно, за да попада в различни данъчни и ценови категории ;)
А бе пич, четеш ми постовете през ред.....за маперите, казах, че са в час с технологиите....щом барат софтуера, но както и да е...едно си баба знае, едно си бае....аз просто се интересувам.......
И това с джулията много интересно го каза...взимаш най слабият мотор, отиваш на чип и за некви къси пари оп 60- и няколко кончета отгоре....:roll:...а другите будали, нека си цакат в магазина за по силната версия с хиляди.....

mirchozo
27-10-2017, 12:18
Ех Боби, пак си прекалил с Нешънъл Джиографик и предаванията за космоса с Нийл Де Грас Тайсън.

Компютъра на колата е доста далеко от космическите технологии. Какво толкова има да "бараш" по софтуера, няма да го пишеш наново я, задават се някакви минимални корекции на няколко места по картите и тва е. Не казвам че е толкова лесно колкото звучи, иска се време да се обмислят и преценят малко нещата, защото са навързани едно с друго, но общо взето това е принципа.

Аз лично като гледам насъсканите жтд на какъв бой търпят, невиждам защо да се притеснявам от някакъв Еку-чип вдигнал 10-15% на автомобил който се движи ежедневно и далеч от максимума на силите си през 90% от времето в което се движи.

ZaRoo
27-10-2017, 13:56
Бобби не се напрягай, сега това е модерно както на времето преместваха прекъсвача на TWIN SPARKa oт 7000 оборота на 7800, изписаха се един куп неща колко е по добре за двигателя, и как била задължителна тази процедура и пазела двигателя,и след време повечето изреваха какъв боклук е TWIN SPARKa

BO
27-10-2017, 14:52
От следва, че като махнем еко карантиите и я засилим увеличаваме температурата на горене в цилиндъра и.....май скъсяваме живота на мотора....?
Или не разсъждавам правилно.....?
Разсъжденията са ти в грешна посока.
Пример ще ти дам.
Да кажем мажеш фурната във вас с препарат, за да я почистиш. Стандартно с препарат, който не се загрява. Чистиш я и си щастлив.
След това някой ти казва, че може да използваш друг препарат, който обаче се загрява да кажем до 80 градуса.
И вместо да чистиш печката на 30 градуса, то я натоварваш термично и започваш да я чистиш на 80 градуса.
И в този момент ще се притесниш ли, че си загрял фурната до 80 градуса, при положение, че пилето си го печеш на 220 градуса? Ще я натовариш ли термично при почистването, което би ѝ се отразил на живота според теб в този случай.
Е точно толкова натоварваш термично и двигателя, като му премахнеш ЕГР-а в режимите, в които реално се използва.
Или по-накратко - в режимите, в които работи ЕГР-а са много ниско натоварени, в сравнение с номинала, за който е изчислен двигателя.

dhtj
27-10-2017, 18:13
И това с джулията много интересно го каза...взимаш най слабият мотор, отиваш на чип и за некви къси пари оп 60- и няколко кончета отгоре....:roll:...а другите будали, нека си цакат в магазина за по силната версия с хиляди.....


Мда. А с бензинката е още по-голяма разликата

Двата мотора са 200 и 280 коня. Напълно еднакви, само с разлика в софтуера.
Отиваш в някоя голяма западна тунинг компания и даже няма да ти слагат някакъв "гаражен" софтуер, а ще ти сложат оригиналния Алфа софтуер от по-мощната версия :)

BO
27-10-2017, 18:31
А бе не е баш така.
Да кажем на 210кс дизеляк турбината е по-голяма, радиаторите за охлаждане са по-големи, полуоските са ѝ по-големи, дисковете са по-големи...
Не е баш само един софтуер, както се опитваш да го изкараш.

dhtj
27-10-2017, 18:37
Дисковете са ясни, а най-голямата разлика е , че е 4х4 най-мощната версия.

Но турбини, дюзи, бутала, биели са еднакви.
За радиаторите не съм чел, не мога да кажа.

Бобби
27-10-2017, 19:26
Страшни сте.....незнам в Фиат, как не знаят за вас..:))

---------- Post added at 16:24 ---------- Previous post was at 16:22 ----------


Мда. А с бензинката е още по-голяма разликата

Двата мотора са 200 и 280 коня. Напълно еднакви, само с разлика в софтуера.
Отиваш в някоя голяма западна тунинг компания и даже няма да ти слагат някакъв "гаражен" софтуер, а ще ти сложат оригиналния Алфа софтуер от по-мощната версия :)
Ти докъде е докара с твоята бензинка...май имаше тема там в ония силният раздел......:gruebel:

---------- Post added at 16:26 ---------- Previous post was at 16:24 ----------


Разсъжденията са ти в грешна посока.
Пример ще ти дам.
Да кажем мажеш фурната във вас с препарат, за да я почистиш. Стандартно с препарат, който не се загрява. Чистиш я и си щастлив.
След това някой ти казва, че може да използваш друг препарат, който обаче се загрява да кажем до 80 градуса.
И вместо да чистиш печката на 30 градуса, то я натоварваш термично и започваш да я чистиш на 80 градуса.
И в този момент ще се притесниш ли, че си загрял фурната до 80 градуса, при положение, че пилето си го печеш на 220 градуса? Ще я натовариш ли термично при почистването, което би ѝ се отразил на живота според теб в този случай.
Е точно толкова натоварваш термично и двигателя, като му премахнеш ЕГР-а в режимите, в които реално се използва.
Или по-накратко - в режимите, в които работи ЕГР-а са много ниско натоварени, в сравнение с номинала, за който е изчислен двигателя.
Ебати и пимерите....аз като набухам яко дърва на камината и отворя клапата на комина и жалузите за втздух....кво стаяа знаеш ли...?:)))

alfa racer GTA
27-10-2017, 20:33
Имаше една холандска тунинг фирма която беше от първите туниговала бензинова джулия.

По техни думи 200 и 280 коня е една кола.Бяха също казала, че това ще е само първите 8 месеца до 1 година и след това фиат предвиждат да има промяна и на 200-те коня да се слага по слаба турбина.

Ето ги за Джулия:

http://www.giuliaforums.com/forum/28...-promised.html (http://www.giuliaforums.com/forum/289-alfa-romeo-giulia-general-discussion/5474-alfa-romeo-giulia-2-0-t-more-powerful-than-promised.html)

https://www.squadra-tuning.nl/chiptu...-romeo/giulia/ (https://www.squadra-tuning.nl/chiptu...-romeo/giulia/)


За 159-ка, демонтиращ се чип тунинг за "печка":
http://www.novitec-sportiva.com/en/30-Novitec-Powerrail-5?c=155



Има поне още 2-3 фирми из нета, ама не ми се търси.Който се интересува да дири.

BO
27-10-2017, 23:14
Дисковете са ясни, а най-голямата разлика е , че е 4х4 най-мощната версия.

Но турбини, дюзи, бутала, биели са еднакви.
За радиаторите не съм чел, не мога да кажа.

Е нали ти казвам, че на 210кс турбината е друга.

dhtj
27-10-2017, 23:36
Еми аз съм чел едно, ти си чел друго явно :)

GTD1752MVKR e модела на турбото. На всички 2.2 дизел джулия.


Si possono identificare i due modelli di Giulia 2.2 diesel, da 180 e 210 CV e il modello di turbocompressore sembra sempre quello, il GTD1752MVKR.

Бобби
28-10-2017, 00:34
Еми аз съм чел едно, ти си чел друго явно :)

GTD1752MVKR e модела на турбото. На всички 2.2 дизел джулия.
Е до там води интернета...;)

danchev
29-10-2017, 14:29
Здравейте! Как ви се струват автомобилите на тези две обяви (поне на снимки)? Забелязвате ли нещо съмнително? Ясно ми е, че без оглед не може да се придобие ясна представа, но все пак реших да ви попитам.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...3&slink=52lz1e (https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11504960704903563&slink=52lz1e)

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...7&slink=52lz1e (https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11507323768706757&slink=52lz1e)

Бобби
29-10-2017, 19:37
Здравейте! Как ви се струват автомобилите на тези две обяви (поне на снимки)? Забелязвате ли нещо съмнително? Ясно ми е, че без оглед не може да се придобие ясна представа, но все пак реших да ви попитам.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...3&slink=52lz1e (https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11504960704903563&slink=52lz1e)

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...7&slink=52lz1e (https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11507323768706757&slink=52lz1e)
Втората обява изглежда по добре колата.... и по добре оборудвана, макар, че е по стара......другата, се намира на бул. Т. Александров и собственика на автокъщата или някой от персонала до скоро вписваше в форума......разгледай ги......така си говорим по картинка....поискай тестдрайв.....

BO
30-10-2017, 10:10
Еми аз съм чел едно, ти си чел друго явно :)

GTD1752MVKR e модела на турбото. На всички 2.2 дизел джулия.
Това, че на цифри е еднаква, не означава, че нямат разлика. Капиш?
И малко инфо ще ти дам, да видиш, че не се заяждам. На 210кс турбината има сензор, с който ѝ се следи с какви обороти се върти. На другите нямат въпросната обратна връзка с ЕКУ-то. И к'ът моднеш 150кс с карти от 210кс, явно лесно ще изкараш турбината от максималните ѝ обороти, а тя е съчмено-лагерна и айдеее, оидеха лагерите в коша.
За това кът четеш, просто чети повече бе.:magic:

M.Genov
21-11-2017, 06:51
Колеги моля за съдействие дайте си мнението тези 2 коли http://www.cars.bg/offer/c2199940 и др. http://www.cars.bg/offer/c2294169

dhtj
21-11-2017, 07:08
Мнение не мога да дам, но мога да ти кажа че тази с 4х4-то се продава поне от юли...

corvette
21-11-2017, 13:21
Първата не става

gorang
21-11-2017, 16:27
Колеги, някой ходил ли е да гледа тази брера (https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11507872532221393&slink=5asvpf)? Далечко ми идва на мен....

alfa racer GTA
21-11-2017, 19:27
Струва ми се че или годината няма да е вярна или мощността.

От 2008 мисля би трябвало да е 210 коня, а тази пише че е 2009год. и е 200 коня?

acho_
21-11-2017, 22:41
Автоматите са по 200 до края. Само че за тая някой беше писал във фейсбук, че едвам я запалили.

mirchozo
22-11-2017, 11:19
Колеги, някой ходил ли е да гледа тази брера (https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11507872532221393&slink=5asvpf)? Далечко ми идва на мен....

За тази незная нищо, но мога да кажа за една червена в Стара Загора която гледахме преди време - не си струва.

acho_
22-11-2017, 11:57
А тази? https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11504200318664110
Все се каня да отскоча, но излиза по нещо уикендите, пък и съм с резерви към автоматите като цяло.

За ТИ-то в Темпо, ако човек е по-придирчив си е за боя, има доста точки от камъчета, както и вратите са одрани по ръбовете. А, и гаранция-Франция :)

На тази продавача си каза, че е на 240к, задната врата е за боя, иначе изглежда ок, но нещо много клекнала.
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11509565780940775

mi6o_boom
22-11-2017, 21:35
Здравейте, мисля да си купя Алфа. Но се колебая между 159 и Брера. Искам да ви питам на задната седалка на Брерата може ли да седне човек? Защото на снимките които гледам няма никакво място.

Bella
22-11-2017, 21:58
За тази незная нищо, но мога да кажа за една червена в Стара Загора която гледахме преди време - не си струва.

Червената я гледах и аз малко след като я докараха ...версията им беше,че била карана във Франция . Не бях виждала Брера в по лошо - състояние . Вече не помня всичките проблеми , но имаше и теч на масло , доста елементи под капака бяха стабилно омаслени .

mirchozo
23-11-2017, 06:26
Червената я гледах и аз малко след като я докараха ...версията им беше,че била карана във Франция . Не бях виждала Брера в по лошо - състояние . Вече не помня всичките проблеми , но имаше и теч на масло , доста елементи под капака бяха стабилно омаслени .

Мда, по тяхните думи имаше "тампон на двигателя отдолу по средата на мотора за смяна", то такъв тампон няма на това място. Отделно запали трудно, някакви черно-сини орляци пушек, сякаш запалихме гума под колата - "не била палена отдавна", а мотора сякаш не е от тая кола и иска да излезе от коша.

don_pepone
23-11-2017, 22:39
А тази? https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11504200318664110
Все се каня да отскоча, но излиза по нещо уикендите, пък и съм с резерви към автоматите като цяло.

За ТИ-то в Темпо, ако човек е по-придирчив си е за боя, има доста точки от камъчета, както и вратите са одрани по ръбовете. А, и гаранция-Франция :)

На тази продавача си каза, че е на 240к, задната врата е за боя, иначе изглежда ок, но нещо много клекнала.
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11509565780940775

А нещо повече за това ТИ в темпото че доста хваща окото и вътре сякаш бая запазена

acho_
24-11-2017, 09:01
А нещо повече за това ТИ в темпото че доста хваща окото и вътре сякаш бая запазена
Вътре е претапицирана, шофьорската седалка вероятно боядисана тук-там, защото дясната е малко по-захабена. Но изглежда доста добре.

4ofito
24-11-2017, 09:42
във Фейсбук страницата има тема за тая червената ТИ, бая хора са я гледали на живо и казват ,че само на снимки изглежда добре. От Темпото казали ,че са правили ремонт на главата

acho_
24-11-2017, 11:01
Да, боята е с доста забележки, има точки от камъчета дори по капака на багажника.

don_pepone
24-11-2017, 21:40
значи класическо понапудрена за продан, затова и цената е такава за фейсова ТИ-ка
Иначе това червено с ТИ пакет седи скандално добре :headbang: и вътре също, нооо боя тук там вътре, вънка за боя, неизвестно какъв ремонт по мотора е правен и какъв ще иска още....:sad:

Bella
28-11-2017, 23:13
Мда, по тяхните думи имаше "тампон на двигателя отдолу по средата на мотора за смяна", то такъв тампон няма на това място. Отделно запали трудно, някакви черно-сини орляци пушек, сякаш запалихме гума под колата - "не била палена отдавна", а мотора сякаш не е от тая кола и иска да излезе от коша.

О,да сега се сещам , че и тогава запали много трудно и къдеше стабилно и имаше много вибрации и .... толкова много проблеми според моите бегли разбирания за коли , че не ми се мисли какво още би излезнало ако я погледне човек който разбира от това . Отделно отвън беше много занемарена и с много козметични забележки . Дори не си спомням как беше вътре , но бях доста разочарована ...а отидох с такъв мерак да я погледна :)

freezy
05-12-2017, 14:59
Здравейте, някой случайно има ли впечетление от тази кола
http://www.cars.bg/offer/c2287765
на снимките изглежда добре, но Русе ми е доста далече за безмислена разходка. Някой дали случайно е виждал наживо. Прави ми впечатление, че цената се променя доста

dilian alfa gtv
05-12-2017, 16:01
Използвания Ключ не изглежда никак Добре за 90х.км.Моят ключ за 166х.км Реални е в пъти по Запазен.

2fast4you
05-12-2017, 17:08
Използвания Ключ не изглежда никак Добре за 90х.км.Моят ключ за 166х.км Реални е в пъти по Запазен.

Това не е фактор.
На моята използваният и ключ си е изтъркан а самата кола е много пазена.
https://www.mobile.bg/11506928343425635

alfa racer GTA
05-12-2017, 19:42
И аз мисля, че не е фактор.Има хора които си носят ключовете всеки ден по джобовете, независимо дали ползват колата или не.

В такива случаи ключът може доста да се изтърка, но това не означава че колата е ползвана.

azotos
06-12-2017, 19:55
Здравейте,
някой да е гледал въпросните два автомобила или да може да сподели мнение по обявите

https://www.mobile.bg/11510997267747938

https://www.mobile.bg/11512084289679338

Благодаря предварително :)

146_JTD
11-12-2017, 22:02
Здравейте и от мен!
Реших да сменя алфата след почти 10 години вярна служба :) ... просто ми омръзна.
Насочил съм се към 159 и по-конкретно тази: https://www.cars.bg/offer/c2373099
Някой дали я е видал на живо? Да сподели мнение, ако може, че бая далеко ми идва. :D
Благодаря!

Bella
12-12-2017, 20:50
Здравейте,
някой да е гледал въпросните два автомобила или да може да сподели мнение по обявите

https://www.mobile.bg/11510997267747938

https://www.mobile.bg/11512084289679338

Благодаря предварително :)

Бягай от първата . Човека който я продава е изпечен измамник !
За втората поне знаеш реални факти .

anttonev
12-12-2017, 21:31
Първата не е ли снимана пред сервиза на Радо? Той ли я продава?

thecleaner
12-12-2017, 21:45
Бягай от първата . Човека който я продава е изпечен измамник !
За втората поне знаеш реални факти .

Брей много крайна оценка даваш. Това че ти имаш лично отношение не означава, че трябва да плюеш по хората.

Bella
12-12-2017, 23:09
Здравейте,
някой да е гледал въпросните два автомобила или да може да сподели мнение по обявите

https://www.mobile.bg/11510997267747938

https://www.mobile.bg/11512084289679338

Благодаря предварително :)


Брей много крайна оценка даваш. Това че ти имаш лично отношение не означава, че трябва да плюеш по хората.

Чувствам се длъжна да предупредя хората след като бях измамена . Ако с това мога да помогна на някого да не минава по моят път ще го направя с удоволствие .

Бобби
13-12-2017, 00:00
Чувствам се длъжна да предупредя хората след като бях измамена . Ако с това мога да помогна на някого да не минава по моят път ще го направя с удоволствие .
Евала мацко....ценя откритите хора...;)...рано, или късно всеки мошеник се наиграва....не знам за какво иде на реч в конкретният случай, но ценя истината....и пари давам за нея, а не както повечето го правят за измами....;)

Bella
13-12-2017, 00:11
Евала мацко....ценя откритите хора...;)...рано, или късно всеки мошеник се наиграва....не знам за какво иде на реч в конкретният случай, но ценя истината....и пари давам за нея, а не както повечето го правят за измами....;)

За съжаление в България малко хора ценят истината ,а още по - малко искат да я чуят ако им я каже жена .
Фактите са на лице и те са много .
Въпросният ми продаде кола около която имаше много лъжи , но всичко си дойде на мястото след няколко разговора с предишните собственици и сервиза в който е била поддържана .
Факт е, че след като разбрах истината въпросният ме блокира . Ако човек няма нищо за криене не би реагирал по този начин , а би се постарал да запази добрият си имидж . България е малка и никога нищо не може да остане скрито за дълго време .

vovata
13-12-2017, 08:48
Здравейте и от мен!
Реших да сменя алфата след почти 10 години вярна служба :) ... просто ми омръзна.
Насочил съм се към 159 и по-конкретно тази: https://www.cars.bg/offer/c2373099
Някой дали я е видал на живо? Да сподели мнение, ако може, че бая далеко ми идва. :D
Благодаря!

Колата работи много неравномерно, има някакъв дерт, май е глътнала клапа !

alfa racer GTA
13-12-2017, 09:23
Е, като глътне клапа не показва ли някаква грешка?

Може ли да работи с "глътната клапа"?

Не ме разбирайте погрешно, не съм я виждал на живо, нито съм я чувал как работи, не ми й това работата и не разбирам от коли, двигатели, механика и т.н., но "глътнатата клапа" ли е единствено възможното и докога може тази клапа да е "глътната", тоест в цилиндъра ли отива като я "глътне" ???

stelt
13-12-2017, 11:40
Гълта я и после я изплюва, тя няма как да стои там. Но по пътя си прави поразии.Например, нарушава се херметичността на клапаните и оттам загуба на компресия и неравномерна работа.

acho_
13-12-2017, 12:02
За съжаление в България малко хора ценят истината ,а още по - малко искат да я чуят ако им я каже жена .
Фактите са на лице и те са много .
Въпросният ми продаде кола около която имаше много лъжи , но всичко си дойде на мястото след няколко разговора с предишните собственици и сервиза в който е била поддържана .
Факт е, че след като разбрах истината въпросният ме блокира . Ако човек няма нищо за криене не би реагирал по този начин , а би се постарал да запази добрият си имидж . България е малка и никога нищо не може да остане скрито за дълго време .
Ще ми е интересно да разкажеш с повече детайли.

vovata
13-12-2017, 13:20
Гълта я и после я изплюва, тя няма как да стои там. Но по пътя си прави поразии.Например, нарушава се херметичността на клапаните и оттам загуба на компресия и неравномерна работа.

Да добавя, може да надере цилиндър, да съсипе турбо и тн.

Bella
13-12-2017, 13:34
Ще ми е интересно да разкажеш с повече детайли.

Ще , ще ... съвсем скоро . Мислех да оставя нещата така , но сега се убеждавам , че не е редно . Съвсем скоро ще има подробности ОТ ... ДО . След това който желае на своя отговорност нека си купува кола от него ! Аз лично повече никога не бих го направила .

lordliness
13-12-2017, 13:44
Ако става дума за 159 аз четох само суперлативи за кола и хора.

thecleaner
13-12-2017, 14:13
Ще , ще ... съвсем скоро . Мислех да оставя нещата така , но сега се убеждавам , че не е редно . Съвсем скоро ще има подробности ОТ ... ДО . След това който желае на своя отговорност нека си купува кола от него ! Аз лично повече никога не бих го направила .

Точно така, като обвиняваш някого, излагаш твоята версия по казуса и всеки си прави сам изводите за себе си.

146_JTD
13-12-2017, 18:40
Колата работи много неравномерно, има някакъв дерт, май е глътнала клапа !

Това беше полезно. Честно казано се чух със собственика, той ми обясни, че автомата трябвало да се синхронизира, защото леко придърпвала.
Вече всеки си преценява колко ще му "придърпва" после.

Бобби
13-12-2017, 19:24
Точно така, като обвиняваш някого, излагаш твоята версия по казуса и всеки си прави сам изводите за себе си.
Ае, по темата на Белла...интересно ми е...:roll:

DiStefano
13-12-2017, 19:28
Ае, по темата на Белла...интересно ми е...:roll:

Аз немам нищо против да си го коментирате .. ама айде да не е в тая тема .. Отворете друга .. И без това спама е много тука.

Бобби
13-12-2017, 19:31
...мразим дребните тарикати....

---------- Post added at 17:31 ---------- Previous post was at 17:29 ----------


Аз немам нищо против да си го коментирате .. ама айде да не е в тая тема .. Отворете друга .. И без това спама е много тука.

Стига бе.....и ти ли моделираш....нека да отворят нова, ама кел файда в тоя форум......примери да ти давам ли...:roll:, или да си седнем да си пием...:))

DiStefano
14-12-2017, 06:42
Не искам примери, а искам да седнем да си пием ...
Много хора не заслужават дори да бъдат коментирани ..

Chernoto zlo
07-01-2018, 17:40
Колеги някой да я гледал тази.И евентуално мнения https://www.cars.bg/offer/c2294542

undy
07-01-2018, 19:33
Колеги някой да я гледал тази.И евентуално мнения https://www.cars.bg/offer/c2294542

Колата изглежда много добре и е с най-високото ниво на оборудване, заслужава си да се погледне.

dhtj
08-01-2018, 06:20
Толкова много пари за стария мотор не си заслужава.

Новия мотор (210кс) е много по-добър и купето е малко по-леко.

undy
08-01-2018, 09:17
С оглед на това как изглежда отвътре и отвън ,може да се предположи,че Алфата е поддържана съвестно. Какво му е на мотора,ако е обслужван редовно и както си трябва? И какво като е по-тежка?
Сигурно не върви,харчи повече и по-трудно спира...хайде моля ти се с тоя тип безсмислени изказвания.

dhtj
08-01-2018, 09:37
Засегна ли се нещо?
Сигурно щото ти караш същата със стария мотор и затова според тебе е най-хубавата, нали ;)

Е не е. Фейслифта е много подобрен. :)
И да, наистина върви повече и харчи по-малко. Фактите са си факти. Поствал съм и динографики преди, новия мотор има 20 коня повече реално и много по-добра графика, заради по-хубавото турбо.
Специалистите съветват да се избягва стария 200 коня мотор и да се търси новия.

stu
08-01-2018, 10:05
Засегна ли се нещо?
Сигурно щото ти караш същата със стария мотор и затова според тебе е най-хубавата, нали ;)

Е не е. Фейслифта е много подобрен. :)
И да, наистина върви повече и харчи по-малко. Фактите са си факти. Поствал съм и динографики преди, новия мотор има 20 коня повече реално и много по-добра графика, заради по-хубавото турбо.
Специалистите съветват да се избягва стария 200 коня мотор и да се търси новия.
Ако си сменя турбото кво ще кажат специалистите?

dhtj
08-01-2018, 10:18
Може. Сменяш турбото, ремапваш и тя ше ти излезе 14 000 лева. Напълно безмислено упражнение, при положение че за 8-10 хил. може да се намери фейслифт 210 коня с хубавото турбо и олекотеното купе.

stu
08-01-2018, 10:23
Дай обави с такива цени и в такова състояние!В момента моята примерно няма да я дам за 8, независимо, че е 200к.с.
Някъде бях срещнал мнение, че автоматите си били 200кс и след фейслифта?

mirchozo
08-01-2018, 11:13
Айде почна се спора коя кола е по...
Истината е че по-запазена е по-хубавата кола, без значение дали е 200 или 210кс. Това е нещо което се определя на място или се пита в случая дали някой я е гледал тази кола. Сега, кое колко струва е субективно и ненужно мнение.

undy
08-01-2018, 16:29
Засегна ли се нещо?
Сигурно щото ти караш същата със стария мотор и затова според тебе е най-хубавата, нали ;)

Е не е. Фейслифта е много подобрен. :)
И да, наистина върви повече и харчи по-малко. Фактите са си факти. Поствал съм и динографики преди, новия мотор има 20 коня повече реално и много по-добра графика, заради по-хубавото турбо.
Специалистите съветват да се избягва стария 200 коня мотор и да се търси новия.

От какво да се засегна ? От теб ли ? Абсурд.
Имал съм възможност да си взема и 2008 и 2009 ,но като не ме кефят самите екземпляри,годината ми е последния проблем. Така че не подвеждай хората,нека си преценят на място. Ти специалист ли си ? ...или пак кавзаш какво казват другите,м?

Scrapera
08-01-2018, 17:11
Толкова много пари за стария мотор не си заслужава.

Новия мотор (210кс) е много по-добър и купето е малко по-леко.

И двата двигателя са абсолютна дупка за пари.
210к.с е почти същата бездънна яма като 200к.с.
Не се сещам за нито едно здраво нещо, в нито единият.
И двата не си дават конете на дино.
Придобиеш ли 2.4 евро 4, можеш само да се молиш да не се строши, докато колата е в теб.

Рано или късно нещо подобно се случва на почти всеки собственик на такъв:
http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1537485&postcount=2465

Сега чакаме включване от stu, който да ни припомни, че неговият не се е счупил, все още. :Bolt:

stu
08-01-2018, 18:27
И двата двигателя са абсолютна дупка за пари.
210к.с е почти същата бездънна яма като 200к.с.
Не се сещам за нито едно здраво нещо, в нито единият.
И двата не си дават конете на дино.
Придобиеш ли 2.4 евро 4, можеш само да се молиш да не се строши, докато колата е в теб.

Рано или късно нещо подобно се случва на почти всеки собственик на такъв:
http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1537485&postcount=2465

Сега чакаме включване от stu, който да ни припомни, че неговият не се е счупил, все още. :Bolt:
Нещо за мезе ме хванахте:)
От време на време припомням, тъй като от първия ден на покупката , все някой ми казва, че съм взел най-смотаната кола, която ще е само по сервизите!Е, към момента - година и 3 месеца по-късно, все още няма нищо, като ремонт по колата!Профилактично смених маслото на хидравликата, антифриза, масло и филтри.А, забравих и маркуча на турбото, но той вече е неръждавейка+силикон за под 100лв.Всичко друго са разни джанти и др.Написаното от теб "все още" като пожелание ли да го приемам?!Може пък и да се счупи, може и да не се счупи.

code
08-01-2018, 19:37
Скоро идва при мен една 9-ка 2010г на 118 хил км момчето беше дало една прилична сума за нея, като я закачих се оказа, че е на 315хил и някой беше творил по нея.. та като стане така дали е 10 коня отгоре или отдолу ти е последния проблем. Като си наумиш точно определена модификация обикновено или стоиш без кола или ти писва да търсиш и налиташ на някоя кашлица. Важното е да не висиш по сервизите щото и най-тъпканата с екстри 9-ка ще ти се види черна.

Scrapera
08-01-2018, 21:54
Нещо за мезе ме хванахте:)
От време на време припомням, тъй като от първия ден на покупката , все някой ми казва, че съм взел най-смотаната кола, която ще е само по сервизите!Е, към момента - година и 3 месеца по-късно, все още няма нищо, като ремонт по колата!Профилактично смених маслото на хидравликата, антифриза, масло и филтри.А, забравих и маркуча на турбото, но той вече е неръждавейка+силикон за под 100лв.Всичко друго са разни джанти и др.Написаното от теб "все още" като пожелание ли да го приемам?!Може пък и да се счупи, може и да не се счупи.

Включването изобщо не закъсня. :mail2:

stu
08-01-2018, 22:08
Включването изобщо не закъсня. :mail2:

Нещо не мога да разбера- дразниш се, че не ми се развалила колата до момента ли?Само негативни коментари ли трябва да има в страницата на 159!Честно да ти кажа, заради мнения като твоето, бях настроен за постоянни ремонти, но уви, чак аз съм учуден и затова споделям-не за да се правя на най, най, защото има много по-добри 159-ки от моята.Всичко, което си писал за този двигател е било негативно, то направо пусни нова тема-"Кажете нещо негативно за Алфа 159, 2.4"

krisangelov
08-01-2018, 23:23
Не раздела, ами може би целия форум трябва да прекръстим на анти алфа. Тук последните няколко пъти се зачитам и все повече и повече негативни мнения как се чупели и т.н...
В крайна сметка кола е разваля се, поправяме и пак си свиркаме - все пак нали е важен кефа от марката и специално модела!
А това че има правилно поддържани екземпляри, които не влизат за щяло и нещяло в сервизите, може да ни говори само, че имаме адски добри коли и трябва да им се наслаждаваме на макс!

corvette
08-01-2018, 23:39
159 е в n пъти кола, спрямо аналози в този клас

Scrapera
08-01-2018, 23:57
Нещо не мога да разбера- дразниш се, че не ми се развалила колата до момента ли?Само негативни коментари ли трябва да има в страницата на 159!Честно да ти кажа, заради мнения като твоето, бях настроен за постоянни ремонти, но уви, чак аз съм учуден и затова споделям-не за да се правя на най, най, защото има много по-добри 159-ки от моята.Всичко, което си писал за този двигател е било негативно, то направо пусни нова тема-"Кажете нещо негативно за Алфа 159, 2.4"

Пробвай да намериш маслена помпа или глава за този иначе здрав двигател, прозвъни обявите в мобиле, да видим, има ли изобщо някъде. От сега ти казвам - няма.
Мисля, че това което съм написал, е съвсем обективно - може и да се докаже.
А за твоята кола - късмет, дано не ти се разваля, аз интерес в противното, нямам.
И без това нямам нищо останало за 2.4-ка! :grin:
За да не съм съвсем негативен, останал съм много доволен от 1.9 120 к.с. 2009г. :wink:
Съединител к-т на промоция - 225лв, труд 150 - 375 тотал.
Електроника - фазов сензор - 40лв, труд - от мен.
Бюджет, колкото на най-дъртата 155ца,нале? :wink:

dhtj
09-01-2018, 00:23
Абе честно казано предпочитам да карам 2.4 и да го ремонтирам, отколкото да се мъча с някое уж здраво 1.9 120 коня и да ме изпреварват разни кадети, рено 19ки и жигули с пипнат карбуратор :D

stu
09-01-2018, 01:18
Пробвай да намериш маслена помпа или глава за този иначе здрав двигател, прозвъни обявите в мобиле, да видим, има ли изобщо някъде. От сега ти казвам - няма.
Мисля, че това което съм написал, е съвсем обективно - може и да се докаже.
А за твоята кола - късмет, дано не ти се разваля, аз интерес в противното, нямам.
И без това нямам нищо останало за 2.4-ка! :grin:
За да не съм съвсем негативен, останал съм много доволен от 1.9 120 к.с. 2009г. :wink:
Съединител к-т на промоция - 225лв, труд 150 - 375 тотал.
Електроника - фазов сензор - 40лв, труд - от мен.
Бюджет, колкото на най-дъртата 155ца,нале? :wink:

Ако примерно маслената помпа не е наред, няма ли да окаже влияние на налягането на маслото и да запише грешка, или да светне индикацията на таблото?Често проверявам моята за грешки и гледам налягане на масло, корекции на дюзи, и разни др. , но за момента всичко е наред.Дано не ме оставя и късметът ми:)

BO
09-01-2018, 18:21
Абе честно казано предпочитам да карам 2.4 и да го ремонтирам, отколкото да се мъча с някое уж здраво 1.9 120 коня и да ме изпреварват разни кадети, рено 19ки и жигули с пипнат карбуратор :D
То е една Лада с пипнат карбуратор и валове такива шамари ще ти раздава с 2.4-ката, че пак ще ти е тъжно, че караш такава. Точно си се напънал зад Ладата, за да не ѝ се дадеш, че нали, все пак си със 159-ка и то 2.4 и аре, отиде главата.:waving:

mirchozo
09-01-2018, 20:00
Абе тъй то ама, ако си пипнал бечурата преди това и с малко доработки ще се озори ладичката на магистралата с 250км/ч

alfa_romeo_forever
10-01-2018, 07:43
Абе тъй то ама, ако си пипнал бечурата преди това и с малко доработки ще се озори ладичката на магистралата с 250км/ч


чак па с 250 , и 59 че се озори , се едно е родилка :)

Gogata
31-01-2018, 09:02
Някой да е гледал тази https://m.cars.bg/offer/c2373099 ?

Scrapera
01-02-2018, 01:51
http://www.clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1537031&postcount=6336

Gogata
01-02-2018, 09:40
http://www.clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1537031&postcount=6336

Благодаря, колега!
Говорих със собственика, колата е карана 1 година без даже да е обслужвана. След като му казах, че ще бия 400км да я видя си каза, че има дерт с автоматика. "Леко" лашкала кутията.

Jivko7777
05-02-2018, 23:59
Някой да е гледал тези:

1. https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11516266121995873&slink=623qzd

2. https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11515749532828418&slink=624crc

3. https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11517662864748742&slink=623qzd

Scrapera
06-02-2018, 00:13
Обява номер 3 - леко лъжат с годината.

flipz
06-02-2018, 17:28
Разхождахме се и минахме по автокъщите за спорта.
Видях една алфа 159 и после я намерих в обявите
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11505552785773389

Запалихме я на място, запали от раз, нямаше димове, нямаше притрисания, но на криминално ниска цена.
Това нормално ли е ? Някой да има наблюдения ?
Има забележки по външният вид, вътрешно е екстра .. не съм тествал, дали всичко работи и тн.

vernibgs
06-02-2018, 18:27
Според мен причината е,че е постна от всякъде.. даже мулти волан няма.. не знам и аз съм от Бургас и ще мина да е видя :-) и ми се струва,че е била удраня от зад (поне от снимките)

alfa racer GTA
06-02-2018, 21:32
Да, няма мултифункционален волан, а и са й свалили лятите джанти и са сложили желязни.

Отзад пластмасовия спойлер под броянта е счупен от страната от която на 2.4- ките излиза вторият ауспух.

flipz
06-02-2018, 23:19
Благодаря, много полезен отговор.
Може да няма и автопилот въпреки, че е отбелязано да има.
В обявата в 2 сайта пише, че има, а на място няма отбелязано.

acho_
06-02-2018, 23:28
Пред това бижу е пълна с екстри: https://m.cars.bg/offer/c2454844
По-постна май не съм виждал никога, дори борд комп няма :shock:

flipz
07-02-2018, 00:09
Понеже съм карал 145цата 11 години без екстри и никакви проблеми не ми направи впечатление.
Все пак благодаря, че ме светнахте за доста неща.
Честно казано имам нужда само от темпомат, другото ми е малко излишно.
Може би и едни хубави джанти. Да не се чудя за цената на колата .. тя няма нищо :D

LYBRAtor
07-02-2018, 10:38
Тази от по-предишното мнение е даже и с манивели на задните врати. А в обявата пише почти всички екстри. Предполагам са имали предвид, че ги НЯМА :D

flipz
07-02-2018, 13:22
Днес я закачих на multiecuscan .. 334 000km
Последна редакция на одометър 29 000км
Излязоха 4 грешки, изчистих ги и излизаше една, настойчиво ..
- повечето бяха липса на връзка с даденият датчик.

alfa racer GTA
07-02-2018, 13:24
Ха-ха, верно отзад е с "манивели" на задните врати за сваляне на прозорците.

И не че няма борд компютър, а екранчето между скоростомер и оборотомер не е "мултифукционално променящо се" .

Честно казано, макар и в упътването за ползването да са показани такива екранчета, не вярвах да има такава 159-ка.

Сега виждам че ИМА .

Тя е само със светещи иконки между скоростомер и оборотомер, без възможност да извежда друга инфорамция - за разход на гориво, за радиостанцията и песента която свири в момента и т.н. Все едно гледам таблото на един мой познат със ситроен от далечната 1992 година ...

Grishata
07-02-2018, 13:25
Еми за 12 000 лв толкова.. кво искате :д

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

flipz
07-02-2018, 16:23
Дано на нея, поне километрите и да са реални :)

Gogata
07-02-2018, 18:14
Дано на нея, поне километрите и да са реални :)

https://m.cars.bg/offer/c2255320

Колега,
Тази е доста запазена. Бях да е гледам, но не е моята кола, прекалено базова е. Иначе е доста свежа, съединителя е добре, има хубави гуми, салонът е доста запазен. При палене се разтресе малко повече, но иначе си работи добре. Вероятно някой тампон на мотора.
Не съм я закачал на мултиекоскана.

stu
07-02-2018, 22:22
Лето господне 2018-то.
467 дни след покупката, все още не съм спукал глава, не съм ремонтирал и сменял нищо, освен консумативи!
Амин:)

alfa_romeo_forever
07-02-2018, 22:36
Понеже съм карал 145цата 11 години без екстри и никакви проблеми не ми направи впечатление.
Все пак благодаря, че ме светнахте за доста неща.
Честно казано имам нужда само от темпомат, другото ми е малко излишно.
Може би и едни хубави джанти. Да не се чудя за цената на колата .. тя няма нищо :D


Много хора викат , екстри не ми трябват , да ама като ги имаш си е газариика , правят ти кеф , е например Ел. седалки .. използваш ги 1-2 пати в годината ама па ги имаш :) + това екстрите подържат цената на колата по добре :)

Scrapera
08-02-2018, 01:54
Пред това бижу е пълна с екстри: https://m.cars.bg/offer/c2454844
По-постна май не съм виждал никога, дори борд комп няма :shock:

Но има халогени.
Базово до 2011г. няма.
Врачани продаваха 2.0 JTDM 2011г. без халогени.
И даже я продадоха.

undy
08-02-2018, 08:15
Е... колко му е да се боднат или свалят едни халогени. Отделно може да е удряна,броня да е сменена и т.н.

acho_
08-02-2018, 08:19
За халогените не знам, ама като видях гумения волан... Май това ме впечатли най-много.

4ofito
08-02-2018, 08:46
Какво са няколко ескстри повече или по малко в сравнение с това да си купиш и караш любимия автомобил. Стига да не е оня за 12 000лв. дето няма нищо.

undy
08-02-2018, 09:13
За халогените не знам, ама като видях гумения волан... Май това ме впечатли най-много.

Друго си е да ти лепка :wazuuup: ,пък и винаги може да се сложи калъф от китеник:roll2:

Grishata
08-02-2018, 19:13
Вижте какво се подвизава в олкс-а. Някой гледал ли я е?

https://www.olx.bg/ad/alfa-romeo-159-ID7hAkd.html

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

undy
08-02-2018, 20:42
Вижте какво се подвизава в олкс-а. Някой гледал ли я е?

https://www.olx.bg/ad/alfa-romeo-159-ID7hAkd.html

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

Нещо позната ми се струва...дали пък във ФБ групата не я предлагаха тия дни...

Grishata
08-02-2018, 22:22
Нещо позната ми се струва...дали пък във ФБ групата не я предлагаха тия дни...Да да , стува ми се, че я видях и там

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

dimitarsh
09-02-2018, 11:48
Здравейте,
Някой дали е имал възможност да види тази (https://www.auto.bg/pcgi/details.cgi?adv=11517929234590996&page=1&searchres=4ratfqb1) красавица? Като цяло какво ви е мнението на база на информацията от обявата?

Благодаря предварително! :)

Grishata
09-02-2018, 12:08
Здравейте,
Някой дали е имал възможност да види тази (https://www.auto.bg/pcgi/details.cgi?adv=11517929234590996&page=1&searchres=4ratfqb1) красавица? Като цяло какво ви е мнението на база на информацията от обявата?

Благодаря предварително! :)Мисля, че имаше много негативни отзиви за 2.0 170 ,буталата са с 1мм по-широки ако не се лъжа и моторът бил по-чуплив ( нека колегите да потвърдят, че не съм сигурен)
Кодът за ключа е голям плюс според мен.
Също, много е хубаво , че е регистрирана и обслужена... ама 11 за нея според мен са твърде много.

Пс - Воланът не е ли от TI или ми се струва ?

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

ivjordan
09-02-2018, 12:57
Моята е горе-долу със същите екстри, но с 1,9 мотор. Готиния волан си е фабричен, а не доработка. Също удебелен ауспух, черен таван, алуминиева централна конзола.

vovata
09-02-2018, 20:19
Здравейте,
Някой дали е имал възможност да види тази (https://www.auto.bg/pcgi/details.cgi?adv=11517929234590996&page=1&searchres=4ratfqb1) красавица? Като цяло какво ви е мнението на база на информацията от обявата?

Благодаря предварително! :)

Тази се води "спорт" джантите и волана са специфични за тази версия. Фейслифтова 2009 г. цената е добра за тази година, вече състоянието на самия екземпляр трябва да се провери.

KroGh
11-02-2018, 01:14
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11516640855839806&slink=6438cx
Как ви се струва тази? На снимки изглежда доста свежа, но може и да пропускам нещо? Струва ли си цената и вниманието ?

archimedes
11-02-2018, 08:22
Със сигурност не е "всички екстри за модела"

alfa_romeo_forever
11-02-2018, 10:36
Със сигурност не е "всички екстри за модела"

хайде сега да не сме дребнави , до сега не съм попадал на обява в която е писано "всички екстри" и да е било така , но пък тази сиг има повече от 95% от 59-ките в БГ :)

Иначе да , много свежа и запазена изглежда , ако е и технически изрядна не мисля че има по добра на българския пазар в момента по отношение на това колко получаваш за парите си :) :wierdo:

acho_
11-02-2018, 11:13
Връщайки се към постната Алфа...
https://m.mobile.de/auto-inserat/alfa-romeo-159-sportwagon-1-9-jtdm-16v-dpf-münchen/249857088.html?ref=srp

Един колега изрази надежда, че за тая цена поне километражът ще е реален.

https://m.cars.bg/offer/c2454844

:)

KroGh
11-02-2018, 11:37
Предна дясна врата изглежда друг цвят? Или така ми се струва от светлината ?

kimi_raikkonen
11-02-2018, 11:43
Направо не е истина !!!!!!!
12 200лв.......... голям смях.
Еврото май много е поскъпнало. 2 800 ЕВРО = 12 200лв.

archimedes
11-02-2018, 16:52
хайде сега да не сме дребнави , до сега не съм попадал на обява в която е писано "всички екстри" и да е било така , но пък тази сиг има повече от 95% от 59-ките в БГ :)

Иначе да , много свежа и запазена изглежда , ако е и технически изрядна не мисля че има по добра на българския пазар в момента по отношение на това колко получаваш за парите си :) :wierdo:
Мен лично ме дразни когато видя подобна обява, която не отговаря на истината. И си вадя заключение за продавача:
а) мега тъп и не знае какво продава
б) дребен тарикат
И в двата случая предпочитам да не купувам от него.


Връщайки се към постната Алфа...
https://m.mobile.de/auto-inserat/alfa-romeo-159-sportwagon-1-9-jtdm-16v-dpf-münchen/249857088.html?ref=srp

Един колега изрази надежда, че за тая цена поне километражът ще е реален.

https://m.cars.bg/offer/c2454844

:)

Поредният "бизнесмен" за който важи "Ден година храни"

alfa_romeo_forever
11-02-2018, 17:06
[QUOTE=archimedes;1541222]Мен лично ме дразни когато видя подобна обява, която не отговаря на истината. И си вадя заключение за продавача:
а) мега тъп и не знае какво продава
б) дребен тарикат
И в двата случая предпочитам да не купувам от него.



Доста си краен , колега . Не мисля че има алфа , поне аз не съм виждал която е имала абсолютно всичко което може да се сложи.. колата както и да го гледаш си до горе с екстри на фона ма болшинството на пазара на тази цена .. :handshake:

vernibgs
11-02-2018, 17:13
[QUOTE=archimedes;1541222]Мен лично ме дразни когато видя подобна обява, която не отговаря на истината. И си вадя заключение за продавача:
а) мега тъп и не знае какво продава
б) дребен тарикат
И в двата случая предпочитам да не купувам от него.



Доста си краен , колега . Не мисля че има алфа , поне аз не съм виждал която е имала абсолютно всичко което може да се сложи.. колата както и да го гледаш си до горе с екстри на фона ма болшинството на пазара на тази цена .. :handshake:

Напълно съм съгласен.... няма как за 10к лв да искаш фулл пакет,сиреч TI пакет шибедах и нз какво още и липсва на въпросната Алфа...

archimedes
11-02-2018, 17:15
[QUOTE=archimedes;1541222]Мен лично ме дразни когато видя подобна обява, която не отговаря на истината. И си вадя заключение за продавача:
а) мега тъп и не знае какво продава
б) дребен тарикат
И в двата случая предпочитам да не купувам от него.



Доста си краен , колега . Не мисля че има алфа , поне аз не съм виждал която е имала абсолютно всичко което може да се сложи.. колата както и да го гледаш си до горе с екстри на фона ма болшинството на пазара на тази цена .. :handshake:

Съгласен съм с теб, че колата има доста екстри. Просто се дразня на израза "всички екстри за модела".

KroGh
11-02-2018, 20:44
Автомата проблемен ли е ? Ако има детски болежки, какви са те? Някой, който кара автомат нека сподели впечатленията си, моля :)

alfa_romeo_forever
11-02-2018, 21:41
Автомата проблемен ли е ? Ако има детски болежки, какви са те? Някой, който кара автомат нека сподели впечатленията си, моля :)

http://89.190.194.3/forum/showthread.php?p=1324226&langid=1
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=73040 :book: :book: :book:

Verm1n
11-02-2018, 23:19
Връщайки се към постната Алфа...
https://m.mobile.de/auto-inserat/alfa-romeo-159-sportwagon-1-9-jtdm-16v-dpf-münchen/249857088.html?ref=srp

Един колега изрази надежда, че за тая цена поне километражът ще е реален.

https://m.cars.bg/offer/c2454844

:)

Следващата ми кола мисля да е 159 и като видя такива обяви, направо отсега ми става лошо колко може да се "наиграя" .

green_energy
12-02-2018, 02:27
Здравейте,

И аз си харесах алфа,но се оказа че е по трудно с доставката отколкото си мислех.
Мнение за тази
https://www.autoscout24.bg/objava/alfa-romeo-159-2-4-jtdm-20v-210-cv-sportwagon-ti---3844fb5f-1ffd-3c02-e053-e350040a83cf?cldtidx=14

dhtj
12-02-2018, 03:07
Доста добре изглежда.
И е фейслифт, с новия 2.4 - 210 коня, много по-добър от стария мотор.

Естествено по снимка няма как да се каже повече. Трябва да се пробва.

Ако ще купуваш на сляпо си приготви пари за обичайните неща...
500 за регистрацията,
500 за обслужване - ремъци, масла, филтри,
500 за дпфи, вихрови клапи, ЕГРи, ремапи,
2500 за съединител и маховик,
1000 за окачване... И ще си спокоен.

Тоест едни 5000 лева трябва да имаш в джоба и да си готов да ги хвърлиш по тая кола.

alfa racer GTA
12-02-2018, 05:03
И аз си харесах алфа,но се оказа че е по трудно с доставката отколкото си мислех.
Мнение за тази
https://www.autoscout24.bg/objava/al...3cf?cldtidx=14 (https://www.autoscout24.bg/objava/alfa-romeo-159-2-4-jtdm-20v-210-cv-sportwagon-ti---3844fb5f-1ffd-3c02-e053-e350040a83cf?cldtidx=14)

Кое по-точно е трудното?

От Италия автомобилите идват повечето на автовози.

Италианец -физическо лице собственик няма да рискува да ти я продаде с номерата, макар че има директива и по нашия закон и наредба можеш да я докараш с неговите номера, и тук при пререгистрацията в Пътна полиция според наредбата свалят номерата и я ги унищожават, като уведомяват за това италианските власти.

Е, разбира се трябва и няколко образеца по директива да се подпишат и вземат.

Там и с плащането е малко по -сложно, но така както са го направили- само по банков път е по-добре и за нас(купувачите).
==========================================

За доставка би трябвало 800-900 лева да стигнат от тази част на Италия.Ако имаш познат, който да я докара с други коли на автовоз 650-700 лева.

На тези километри би трябвало ДПФ, вихрови клапи и ЕГР отдавна да са "оправени", но няма гаранция.
Тоест може и да ти потрябват едни 350 лева.

От ДПФ-а би трябвало да вземеш определена сума и като приспаднеш не би трябвало да плащаш повече от 350-400 лева.

Ако ти оставят ДПФ-а, но го "изтърбушат" и го оставят физически да си е на мястото може и да не получиш пари.Тоест може и да ти струва 500 лева горната процедура.

Маховик и съединител не е казано, че 100% ще са за смяна.Човекът си пише, че Има "пълна сервизна история" по книжка.

Окачване също не е казано че веднага се прави- може да няма какво да се прави.

Масла и филтри се сменят, а ремъците се гледат и по книжка и физически в какво състояние са.

Като гледам дисковете са поизтъркани, но може да изкарат още няколко хиляди километра преди смяна.

По-скоро трябва да се тревожиш за турбото, макар че и него в България го рециклират за 650 лева с 1 или 2 години гаранция(нямам точен спомен) в Турбос хют.Има и на други места.

Цената е много добра за TI пакета, но едно + 1500/1700 лева като за начало ще ти трябват(за докарване+регистрация+ смяна на масла и филтри), а след това може да минеш само с още 500 лева, а може и с 3000 лв...

Отделно за този двигател трябва да си готов с между 340 лева до 550 лева годишен данък върху превозно средство...

Те затова на Запад предпочитат новите автомобили, дори да са корейски компактен или среден клас.

========================

Най-лесният вариант за покупка на 159-ка е от физическо лице от България.Тук лошото е че има немалко недобросъвестни които не описват всичко и премълчават за проблеми, което може да те доведе или до голямо разкарване из България или до покупката на кола с проблеми.
Но поне можеш да я видиш.

Моят непоискан съвет е ако ще купуваш от чужбина си харесваш няколко коли които са близо - до 200км максимум 300 км една от друга.Отиваш гледаш, слушаш как работят и избираш.Ако не ти хареса едната, втората, ако не третата ...

Лошото е че тръгнеш ли за чужбина си ХХХ лева вече назад ...

Само да кажа, че в България 2.4 дизел за под 9 000 лева трудно ще намериш.В смисъл, да има поне шанс да е читав без сериозни проблеми по двигател, скоростна кутия и турбо.

green_energy
12-02-2018, 08:56
Здравейте,


Колеги благодаря за отговорите и особено на alfa racer GTA , аз разпитах 3ма с автовози в моят регион които внасят коли от Италия,но се оказа,че всички внасят от средна или южна част и не се наемат за тази, а за доставка на собствен ход ми изглежда много рисковано.

Да най вероятно на сляпо не е най добрата идея за покупка на кола и със сигурност ще има някакви проблеми.

Другата която гледам в БГ е тази,но не е ТИ изпъление,но пък поне може да я видя какво представлява

https://www.cars.bg/offer/c2468420

alfa_romeo_forever
12-02-2018, 10:18
Доста добре изглежда.
И е фейслифт, с новия 2.4 - 210 коня, много по-добър от стария мотор.

Естествено по снимка няма как да се каже повече. Трябва да се пробва.

Ако ще купуваш на сляпо си приготви пари за обичайните неща...
500 за регистрацията,
500 за обслужване - ремъци, масла, филтри,
500 за дпфи, вихрови клапи, ЕГРи, ремапи,
2500 за съединител и маховик,
1000 за окачване... И ще си спокоен.

Тоест едни 5000 лева трябва да имаш в джоба и да си готов да ги хвърлиш по тая кола.


Къде виде този фейс лифт ?

Grishata
21-02-2018, 22:27
Колеги, дали има изобщо прегради/мрежи за куче в 159св както ги има в 156? Не съм попадал на една такава , та се замислих фали изобщо има :?

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

mirchozo
22-02-2018, 08:15
Не че съм обръщал внимание, ама сякаш няма "закачалки" в краищата на колконките за такава щора като на 156 комби.

ivjordan
22-02-2018, 09:17
Моята има мрежа, но е текстилна и не знам доколко би вършила работа за куче. По-скоро, да не ти падат неща по главата, ако си препълнили багажника.

Grishata
22-02-2018, 09:54
Моята има мрежа, но е текстилна и не знам доколко би вършила работа за куче. По-скоро, да не ти падат неща по главата, ако си препълнили багажника.Ами да да, такова текстилно ми трябва и на мен.. то кучето не е динозавър :Д колкото да има преграда да не може да влиза в салона :Д Но явно са голяма рядкост, не мога да намеря такива

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

imbecile
22-02-2018, 09:56
Колеги, дали има изобщо прегради/мрежи за куче в 159св както ги има в 156? Не съм попадал на една такава , та се замислих фали изобщо има :?

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

https://www.alfaaccessories.com/alfa-159-dog-separation-grille-sportwagon

Оригиналните номера по ePer са 156072962 и 156072960 (бежов и черен), обаче дали се намират някъде изобщо.....ето пример как изглежда:
https://www.ilcats.ru/alfa-romeo/?function=getParts&model=159&modelCode=140&cat=X8&group=705&subgroup=23&subgroup2=70523-070&variant=1&revision=0&language=en

Grishata
22-02-2018, 10:31
https://www.alfaaccessories.com/alfa-159-dog-separation-grille-sportwagon

Оригиналните номера по ePer са 156072962 и 156072960 (бежов и черен), обаче дали се намират някъде изобщо.....ето пример как изглежда:
https://www.ilcats.ru/alfa-romeo/?function=getParts&model=159&modelCode=140&cat=X8&group=705&subgroup=23&subgroup2=70523-070&variant=1&revision=0&language=enМерси колега !

Ако някой продава или знае откъде мога да си купя такива, ще съм благодарен :д

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

ivjordan
22-02-2018, 10:58
https://www.alfaaccessories.com/alfa-159-dog-separation-grille-sportwagon

Оригиналните номера по ePer са 156072962 и 156072960 (бежов и черен), обаче дали се намират някъде изобщо.....ето пример как изглежда:
https://www.ilcats.ru/alfa-romeo/?function=getParts&model=159&modelCode=140&cat=X8&group=705&subgroup=23&subgroup2=70523-070&variant=1&revision=0&language=en

Явно даже са два варианта - решетка (първият линк) и тип щора (вторият). Моята е с щора. Оборудването е Lusso/Sport.

Grishata
22-02-2018, 11:23
Явно даже са два варианта - решетка (първият линк) и тип щора (вторият). Моята е с щора. Оборудването е Lusso/Sport.Да, с щора е по-красиво..

Ето един вариант в ибея , но според мен е малко грозно - https://m.ebay.co.uk/itm/ALFA-ROMEO-GT-04-10-Rear-Boot-Deluxe-Dog-Pet-Car-Barrier-Divider-Separator/182778930607?hash=item2a8e7925af:g:5SoAAOSwQNRZwsP a

Мисля , че има такова и в олкса

https://www.olx.bg/ad/pregradna-reshetka-za-alfa-romeo-159sw-ID72lbZ.html

Ама с мрежа са определно по-красиви

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

flipz
28-02-2018, 22:57
Оказа се че си купих екземпляр с всевъзможни екстри, дори ел. шибидах, оригинални лайсни за багажник на тавана (не знам как се казват), бял кожен салон, парктроник, двузонен климатроник, оригинален xenon, аларма, два ключа, датчици за налягането на гумите, мрежичка отделяща салона с багажника и няколко за багажника(май са за малко кученце :) , разни други.

---------- Post added at 00:57 ---------- Previous post was at 00:56 ----------


Много хора викат , екстри не ми трябват , да ама като ги имаш си е газариика , правят ти кеф , е например Ел. седалки .. използваш ги 1-2 пати в годината ама па ги имаш :) + това екстрите подържат цената на колата по добре :)

flipz
01-03-2018, 11:57
Колеги, дали има изобщо прегради/мрежи за куче в 159св както ги има в 156? Не съм попадал на една такава , та се замислих фали изобщо има :?

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

Хубаво е. Изглежда много добре, но на мен ми пречи за видимостта, просто съм свикнал с другата алфа да нямам, подобни неща на задното стъкло.
Вероятно скоро ще я разкача мрежата :)

Grishata
01-03-2018, 12:03
Хубаво е. Изглежда много добре, но на мен ми пречи за видимостта, просто съм свикнал с другата алфа да нямам, подобни неща на задното стъкло.
Вероятно скоро ще я разкача мрежата :)Хооп , много добра новина :Д дали няма да я продаваш случайно? Мога да ти дам моята обикновена :Д

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

ivjordan
01-03-2018, 13:32
Колега, имай предвид, че мрежата се закача горе, за тавана, а не за страничните колонки и вероятно ще ти трябва и нова облицовка за таван, ако искаш да е в оригинален вид, а не побългарявяне.
Ако не забравя, довечера ще го снимам, да видиш как е.
Иначе, и аз я държа прибрана, защото много ограничава видимостта.

Grishata
01-03-2018, 13:37
Колега, имай предвид, че мрежата се закача горе, за тавана, а не за страничните колонки и вероятно ще ти трябва и нова облицовка за таван, ако искаш да е в оригинален вид, а не побългарявяне.
Ако не забравя, довечера ще го снимам, да видиш как е.
Иначе, и аз я държа прибрана, защото много ограничава видимостта.Да, да предполагам мога да ползвам на 156 пластмасите и да си ги сложа в тавана :? Но все пак снимай наистина ако имаш възможност, ще съм благодарен :)

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

vovata
01-03-2018, 14:59
Оказа се че си купих екземпляр с всевъзможни екстри, дори ел. шибидах, оригинални лайсни за багажник на тавана (не знам как се казват), бял кожен салон, парктроник, двузонен климатроник, оригинален xenon, аларма, два ключа, датчици за налягането на гумите, мрежичка отделяща салона с багажника и няколко за багажника(май са за малко кученце :) , разни други.

---------- Post added at 00:57 ---------- Previous post was at 00:56 ----------

Да не е една синя ? Гледах в София една точно такава :)

flipz
01-03-2018, 15:29
Може да има и други сини .. не знам :)
Но няма да продавам или подарявам мрежичката, просто мисля да я сваля :)
колата 159 1,9jtdm (https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10211053885678511&set=a.1931371999443.2097680.1096553970&type=3)

mi6o_boom
07-03-2018, 23:17
Здравейте
Някой да е гледал тази кола?
https://m.mobile.bg/details/11510313196344274

Бобби
13-03-2018, 23:55
Тази https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11520603749629799&slink=6fyn8m заслужава да се погледне, днес е разгледах на бързо и ми хвана окото....ако успее и 1 бонче да се свали от цената, май ще е добра покупка...

AR147
14-03-2018, 19:52
Отзиви за тази ако някой я е гледал :
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11515749532828418&slink=624crc

и за тази :
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11518846695803812&slink=6g89y4

flipz
14-03-2018, 21:10
Като ги разглеждаш, първо искай да се закачиш с компа за ecu .. разгледай на какви километри е .. грешки, преди колко км е подмяната на dpf филтъра .. колко пъти е сменяно маслото. Едно е кола на 150к .. друго е на 350к
Добре изглеждат :)



Отзиви за тази ако някой я е гледал :
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11515749532828418&slink=624crc

и за тази :
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11518846695803812&slink=6g89y4

powerf00l
14-03-2018, 22:27
Отзиви за тази ако някой я е гледал :
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11515749532828418&slink=624crc

и за тази :
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11518846695803812&slink=6g89y4

Втората мислех да я купувам лятото и собственикът закара колата при мой майстор в Пловдив (аз съм от Варна и нямаше как да я видя на живо) и заключението беше, че отдолу е цялата в масло и майсторът силно ми препоръча да се въздържа. Не знам дали междувременно е правено нещо по колата, но обявата е активна може би от Юли и цената беше променяна сигурно 20 пъти междувременно между 7000 и 9500, като на няколко пъти се вдигаше с по 1000 лева, за да започне после пак да намалява :)

alfa_romeo_forever
15-03-2018, 07:01
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11519326199388062&slink=6gd5ws

някой да я е гледал ?

WarsteineR
15-03-2018, 11:43
Колеги вчера получих 159 SW 1.9jtdm. Колата е с външни забележки, които все още не съм отстранил и за това, за сега няма да правя обява в раздел продава. Колата е с доста запазен интериор и е на 162к реални. Има приличен набор от екстри. Ще влезе за боя след около седмица, а ако има мераклия преди това, забележките ще бъдат отразени в цената. Прилагам няколко снимки.
0899 089195 - Борис

borislavpixely
25-03-2018, 23:23
Колеги, някой гледал ли е тази?

Бобби
14-04-2018, 20:54
Колеги, някой гледал ли е тази?
Адаш...гледам я, ама нищо не виждам...:))

Bimisagri
17-04-2018, 17:33
Някой да е гледал тази
https://www.cars.bg/offer/c2584594

Имам питане, нямаше ли снимка с ключовете и книжките, че сега не я виждам

alfa_romeo_forever
17-04-2018, 21:32
Някой да е гледал тази
https://www.cars.bg/offer/c2584594

Имам питане, нямаше ли снимка с ключовете и книжките, че сега не я виждам

Гаранция че не е на тея километри ... за др не знам :)

acho_
18-04-2018, 08:38
Червената TI (от тях, за която уж даваха 6 месеца гаранция), по която точехме лиги в темата преди няколко месеца, и за която се коментираше във фейса, че е пристигнала с пукната глава, я видях няколко месеца по-късно оставена за основен ремонт. Бих бил много внимателен, предвид цената на TBi-ките в чужбина като цяло, еле пък на "тия" километри :)

maxaaa9
18-04-2018, 15:03
С много лошо впечатление съм от обяви които в коментара вместо да рекламират колата рекламират автокъщата. Тези хора продават на конвейр .....

ReXi
23-04-2018, 15:40
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11524074994373421&slink=6u9or3

Колеги, някакви отзиви за тази ?

sasho_n2
24-04-2018, 10:39
На тази Смолянската от снимките е видно, че й свето чека за еърбега - трябва да се види причината.

DerMeister
02-05-2018, 14:32
Тази дали е дискутирана тук:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11522842632264598

Някой да я е гледал?

Doctora88
02-05-2018, 15:55
Според мен и е сменена топката на скоростния лост, но иначе изглежда добре! А защо не потърсиш след от 2008ма нагоре?

DerMeister
02-05-2018, 17:27
По принцип се отказах от 159, защото търся бензин и реших да дам макс 8000 лв за някакъв бензин не Алфа, комби. Мазда 6 2007 гледам насам натам но все ме дърпа към Алфите....

Calm&Relax
05-05-2018, 17:55
Тази дали е дискутирана тук:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11522842632264598

Някой да я е гледал?

Да, аз я купих пред два дни. За първи път си купувам кола със сърце а не с ум. Сменил съм много коли, никога не съм имал дизел или италианска и първото ми впечатление е, че салона е буквално като нов, купето е без драскотина...дори една(?!) и не е пребоядисвана никъде. Не зная кой и как е карал тази кола 152К километра, но дори и по джантите няма драскотина. Окачването е без проблеми за сега и мотора работи добре. Нямам много километри с нея все още защото не е минала през КАТ.

DerMeister
08-05-2018, 21:48
Обявата гледам е редактирана днес и си стои.
Много иновативен начин за реклама от страна на къщата, ако сега кажат, че някой я е купил, ама се е отказал, въпреки че няма драскотини и по джантите. :)

Grishata
08-05-2018, 22:21
Обявата гледам е редактирана днес и си стои.
Много иновативен начин за реклама от страна на къщата, ако сега кажат, че някой я е купил, ама се е отказал, въпреки че няма драскотини и по джантите. :)Май ще да си прав :Дhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20180508/472c63b81801cba367c80d0625b4aeec.jpg

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

DerMeister
09-05-2018, 10:14
Продадена е, няма конспирация :)

v_ned
09-05-2018, 12:37
Здравейте,

Някой гледал ли е тази:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11524161729011868&slink=6zje1x

ами тази:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11521064132115961&slink=6zje1x

Благодаря предварително

Calm&Relax
10-05-2018, 10:56
Продадена е, няма конспирация :)

Ха. Вярно, че стана малко като реклама, но наистина я купих. В тази връзка да ви предопредя за темпо сервиз, 6 месеца гаранция дават, само ако направите първоначалната смяна на масла, ремъци и ролки при тях, което е подвеждащо.

acho_
10-05-2018, 11:16
Ха. Вярно, че стана малко като реклама, но наистина я купих. В тази връзка да ви предопредя за темпо сервиз, 6 месеца гаранция дават, само ако направите първоначалната смяна на масла, ремъци и ролки при тях, което е подвеждащо.

Гаранция на кое? "На двигателЪ" не звучи много убеждаващо без възможност да се дадат повече детайли кое покрива и кое не. Документ с условията дадоха ли ти?

alfa racer GTA
10-05-2018, 11:22
Тя гаранцията по закон е цитирам "безусловна" .

Ако има условия не е "гаранция" по смисъла на ЗЗП.По-скоро е "бонус" срещу заплащане или покупка на други услуги.

Все пак хората са си прави донякъде - без обслужване на колата каква гаранция да ти дадат, след като не знаят къде и при кого и с какви части/консумативи са обслужена колата и колко грамотно е направено това обслужване?!

И аз да съм няма да искам да нося отговорност за (резервни)части и консумативи(масла) които не съм избрал аз и не съм сигурен че няма да има проблем с тях още повече ако някой друг е направил това обслужване и може "да си е оставил ръцете"...

Има известна логика в това тяхно "условие", само че ситуацията е там, че след максимум година и половина искат или не искат ще дават такава гаранция което означава само едно - че ще трябва да обслужат напълно колата преди да я предложат за продажба или непосредственио преди да ти я продадат.

Само по този начин ще могат да са сигурни, че няма да блокира двигател или да се получат повреди по него от некачествено масло.

acho_
10-05-2018, 12:00
За това като си закупиш продукта Х, получаваш и книжка с Y страници с гаранционните условия, понеже е "безусловна" :) А тия дето пристигат с двигател за ремонт, на тях старите ремъци и ролки ли слагат като ги сглобят?

Calm&Relax
10-05-2018, 22:35
Тя гаранцията по закон е цитирам "безусловна" .

Ако има условия не е "гаранция" по смисъла на ЗЗП.По-скоро е "бонус" срещу заплащане или покупка на други услуги.

Все пак хората са си прави донякъде - без обслужване на колата каква гаранция да ти дадат, след като не знаят къде и при кого и с какви части/консумативи са обслужена колата и колко грамотно е направено това обслужване?!

И аз да съм няма да искам да нося отговорност за (резервни)части и консумативи(масла) които не съм избрал аз и не съм сигурен че няма да има проблем с тях още повече ако някой друг е направил това обслужване и може "да си е оставил ръцете"...

Има известна логика в това тяхно "условие", само че ситуацията е там, че след максимум година и половина искат или не искат ще дават такава гаранция което означава само едно - че ще трябва да обслужат напълно колата преди да я предложат за продажба или непосредственио преди да ти я продадат.

Само по този начин ще могат да са сигурни, че няма да блокира двигател или да се получат повреди по него от некачествено масло.
За това се добавя, че има гаранция при извършено първоначално обслужване при тях. Иначе се подразбира, че имат сервизна история, или те са го направили вече и е включено в цената. Както и да е, аз не съм купил въпросната кола заради тази "екстра". Изобщо не съм ги слушал какво ми говорят, защото отидох с човек, който разбира от дизели и ми каза, че си струва парите, а останалото мога и сам да преценя. Имам доста километри и двуцифрено число сменени коли за 27 години шофьорски стаж. Единствената причина да взема италианска кола е перфектният и външен и вътрешен вид, както и факта, че за 11 годишен кошник е карана много малко, била е в гараж със сигурност и е пазена. Лекото разочарование за мен е, че освен радост за окото, не предлага нищо специално. Не робувам на марки и съм обективен. Изработка, комфорт, динамика и практичност...около средното ниво. И преди да ме полазят ултрасите, имам много богата база за сравнение ежедневно и това е лично мнение, с което нямам намерение да обидя някой. Ще добавя, че отидох да я взема с мой приятел със Saab 9-3 същата година и същия мотор, който съм карал до Франция и обратно и когато ги разходихме до Пловдив и обратно...единствения плюс в полза на Алфа-та беше дизайна.

invinceble
10-05-2018, 23:08
По принцип трябва да продават обслужени коли. Или поне прегледани дали са са ок и в състояние да си изкарат гаранцията. За това по белият свят ти се дава гаранция поне 6 месеца.....
В крайна сметка са автокъщи, не морги

Gogata
11-05-2018, 00:58
По принцип е така, но реално всички знаем как стоят нещата с колите втора употреба.
Последната ми кола е купих от познат, с който се знаем от години и на който имах доверие. Докато колата стоя при него и чакахме документите, въпросният ми смени полуоските с вътрешните карета и някои други дребни неща, за да изкара още някой лев...
Така че доверие на никой не може да имаш в България. Вече се ужасям от мисълта да си търся кола втора употреба.

alfa racer GTA
11-05-2018, 01:10
По "Белия свят" има създадени закони от преди ХХ години когато се борехме срещу "Загниващия капитализъм".Само че в държава в която всички заводи, производители и търговци са държавна собственост няма как държавата да разреши и да приеме закони според които собствените й "граждани" да имат право да съдят заводите на които държавата е собственик за некачествени стоки.

Да не говорим за "втора"(трета и т.н.) употреба стоки...

КОМУНИЗЪМ братя = беззаконие и безправие ...

Купих си някога от първите "ролери" - казвахме им кънки.Уж бяха много качествени, дадох за тях 32 лева които сам си бях събрал, при положение че масовата заплата беше 120 лева- все едно днес да похарча 180 лева за ролери.

На третия месец "джелязото" от което бяха направени взе да се огъва и да се разчопатват.А аз не ги карах много - само по 2-3 дни в седмицата за по 2-3 часа.За по-малко от 100 часа каране взеха да поддават в средата на стъпалото.

Носих ги да направя рекламация в "Спортния магазин" от който бях ги купил.Не ми приеха рекламацията...

Чичо ми беше фрезист и стругар - каквото можа направи.Ама и то не издържа дълго.Масово се гънеха на 3 тия до 5-тия месец и "поправянето" беше чрез заваряване, защото направо се чупеха иначе и имаше опасност в един момент да се счупят докато караш и да се претрепеш...

Обаче едно дете расте, а растат и стъпалата му...

Повече не си купих нищо произведено в соц-а ...

======================================

Та не ми говорете за "Бели държави" - за да сме "Бяла държава" трябва да има преобладаващо хора с "бяло мислене", а от това което видях през последните 30 години безкръвна демокрация все Тодор Живковски хитреци ни управляват и са със същото дребно"мислие" без визия и каквато и да е перспектива за България и народа- все хора която са жадни да си напълнят джобчетата с дребни джобни стотинки да имат за бонбонки и парцалки ...

С такива хора няма закони няма и бъдеще ...

П.П. Та тая цялата "тирада" горе я написах, защото доста време ще мине докато измрат хора с мисленето от "онова хубавото време" и заедно с тях умре и мисленето им ...Затова и у "нашата земя" всичко става много бавно и мъчително ... = борба със статуквото, мисленето и хората от миналото ...

============================================


Calm&Relax (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=27717) винаги можеш да я продадеш.

Не зная каква динамика очакваш от комби?Това е семейна кола.Ауди имат разни изгъзици в стил RS А4 мисля които всичките са комби, но дори с такъв двигател една по-ниска кола с по-нисък център на тежестта има разказва играта по завои в планина: https://www.youtube.com/watch?v=_VqvrsDHxZc

А ултраси според мен тук няма.

Аз лично от новите модели единствено харесвам GIULIA QV-то.Дизелите според мен не струват- не че са лоши, но предпочитам 5, 6 цилиндровите, а и вече изглежда, че с разните старт-стоп и други системи е по-добре бензин отколкото дизел.

Е, който иска за повечко километри дизелът си е икономичен.

BO
11-05-2018, 17:02
Не зная каква динамика очакваш от комби?Това е семейна кола.Ауди имат разни изгъзици в стил RS А4 мисля които всичките са комби, но дори с такъв двигател една по-ниска кола с по-нисък център на тежестта има разказва играта по завои в планина: https://www.youtube.com/watch?v=_VqvrsDHxZc

Интересно сравнение. 420кс срещу 570кс автомобил, по-нисък, срещу по-висок и накрая виждам, как всичко зависи от шофьора, защото реално на клипа, който си дал, тая Хонда не видях да "разказва играта" на Аудито, както си го изкарал. Добре, че Аудито спука гума, че на Хондаджията да не му е гадно, че е дал толкова пари.

alfa racer GTA
11-05-2018, 20:38
Тъпо е да си дадеш парите за комби, а да очакваш резултати като от суперспортен автомобил какъвто е NSX-a.

А какво виждаш си е твой проблем и виждане.Дали е спукало гума също - според мен на острия завой при тъпото си шофиране и в опит да се 'сравни" с NSX-a, гумата му на някой ръб където свършва асфалта или камък е изпуснала въздуха.

"Сравнението" не го правя аз, а тъпия шофер на аудито - той се опитва да догони и задмине NSX-a с тъпото си комби и да си "оправдае" парите, а не аз ...:doctor: с едно леко натискане на педала Акурата/хондата си играеше с него по завоите...:roll2:

https://www.youtube.com/watch?v=EHiw63VLcCU&t=4s

https://www.youtube.com/watch?v=v0CeYU1qGlY


=========================================

Забрави да споменеш колко скапани са алфите, вземи се поправи :tooth:

alfa_romeo_forever
11-05-2018, 23:27
Също така е тъпо да се сравнява кола на задно и 4х4 на 402м , някак си не ми изглежда правилно .

П.П да не говорим не Хондака е с Ел.мотори , които дават момента тяга при старта :)

BO
12-05-2018, 01:01
Да, както е и тъпо по принцип да дадеш някакво сравнение между два съвсем различни и като идея, и като мощност дори автомобила.


Също така е тъпо да се сравнява кола на задно и 4х4 на 402м , някак си не ми изглежда правилно .

П.П да не говорим не Хондака е с Ел.мотори , които дават момента тяга при старта :)
Да не забравяме все пак, че най-вървящата драгърска кола с ДВГ, в заводско серийно производство е именно на задно.:gangstah:

alfa racer GTA
12-05-2018, 04:38
Също така е тъпо да се сравнява кола на задно и 4х4 на 402м , някак си не ми изглежда правилно .

П.П да не говорим не Хондака е с Ел.мотори , които дават момента тяга при старта :-)
Именно!!!

Тъпите са собствениците на останалите автомобили, защото са ги наредили на пистата или се опитват да го задминат.

Обаче другите супер автомобили има логика да са на пистата с Акурата и имат своя шанс, а "прасето"-комби Ауди RS няма.

Да се беше пуснал с друго комби ОК, ама не е ...

П.П. Ама ако трябва да цитирам БО и няколко други от този форум "какво значение има, че Хондака има електродвигатели, важното е че "бие"...

Е, т'ва беше изръсено преди време на възражението ми че е тъпо да се сравнява 2.4 дизел в алфа с 3.0 литра обем дизел в БМВ...

Така че логиката е вярна.

П.П. Между другото, ако "състезанието" беше на 10-на км вероятно Акурата ще да даде фира, тъй като и нисана и ферарито имат по -висока скорост, а специално тази акура с RS аудито, тъй като е една от първите има вероятност да е с максимална скорост от 279 кмч - при първите излезли бройки влизах и гледах в страницата на Акура/Хонда този модел и тогава това беше максималната скорост.

Сега виждам, че има и такива с над 300кмч.

Drebnia159
14-05-2018, 12:29
http://mobile.bg/11522943105727645
Колеги може ли да дадете мнение, някой гледал ли я е.

alfa_romeo_forever
14-05-2018, 13:46
http://mobile.bg/11522943105727645
Колеги може ли да дадете мнение, някой гледал ли я е.

Този мотор на газ не може , разхода с тоя автомат ще ти е поне 15/100 смесен , а градско над 20 ..
Иначе цената е добра .

Jivko7777
18-05-2018, 22:28
Някой гледал ли е тези:
- https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526235009372498&slink=72r7rr
- https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11525125401475307&slink=72r7rr

acho_
19-05-2018, 00:36
Някой гледал ли е тези:
- https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526235009372498&slink=72r7rr
- https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11525125401475307&slink=72r7rr
Първата е с присаждан салон, ако има значение.

Jivko7777
19-05-2018, 03:51
Първата е с присаждан салон, ако има значение.

Гледал ли си я на живо, колега

acho_
19-05-2018, 08:57
На снимките се вижда, разцветката на таблото е за светлия вариант.

Drebnia159
23-05-2018, 13:23
Здравейте колеги, колебая се между 2.2JTS и 3.2 JTS, ще се радвам да си дадете мненията и за 2та двигателя. Става дума за 159 седан.

LYBRAtor
23-05-2018, 14:23
2.2 е по-икономичен и по-често можеш да намериш части за него втора ръка ако се наложи. 3.2 е по-рядък и доста гладен.

Alfa tuner
23-05-2018, 19:38
Здравейте колеги, колебая се между 2.2JTS и 3.2 JTS, ще се радвам да си дадете мненията и за 2та двигателя. Става дума за 159 седан.
Колега ако се колебаеш между 2.2 и 3.2 JTS избери 2.4JTDm

alfa_romeo_forever
24-05-2018, 17:40
Колега ако се колебаеш между 2.2 и 3.2 JTS избери 2.4JTDm

освен че харчи по малко , нищо друго :)

човека пита дали да си купи домат или краставица , ти ми предлагаш зеле ..

Chernoto zlo
05-06-2018, 19:40
https://www.cars.bg/offer/c2651714
Колеги някой да я е гледал.Ако да - да сподели ако може

Бобби
05-06-2018, 20:33
https://www.cars.bg/offer/c2651714
Колеги някой да я е гледал.Ако да - да сподели ако може
Според мен 8 500 за 12 годишна кола от тоя клас са много...преди един месеца имаше същата, но беше Q4...2008g. ..фейс.....препоръчах е тука, ама вече не е на пазара.....имай търпение по млада да си вземеш със същите параметри...на тия коли, цените падат всеки месец....

alfa racer GTA
05-06-2018, 21:03
Тази ми се струва добра, НО:

-мисля че се продава поне от 2 години

-предните гуми ми се струва че допълнително нарязвани и си личи текстила в дълбочината на протектора.

-за тези пари и екстрите които има цената е доста добра, Но едва ли това са действителните й километри.Това може да се провери във фирмен сервиз де.

Grishata
05-06-2018, 21:57
Тази ми се струва добра, НО:

-мисля че се продава поне от 2 години

-предните гуми ми се струва че допълнително нарязвани и си личи текстила в дълбочината на протектора.

-за тези пари и екстрите които има цената е доста добра, Но едва ли това са действителните й километри.Това може да се провери във фирмен сервиз де.Мислех да напиша и аз че я видях миналата година , но не бях сигурен дали не бъркам... явно не :д

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

alfa racer GTA
05-06-2018, 23:19
А бре то фрапантното е че и миналата година и личеше това изрязване на каналите на гумата с цел да се имитира дълбочина на протектора.То направо си личи текстила на гумата.

От друга страна пишат че може да се провери в "Сервиз по избор на клиента" ...

Офертата е прилична, а ако всичко по колата е ОК си заслужава, още повече че според мен може да се иска определена отстъпка от цената.

Другият вариант е "Да чака" стига да има време.

На някои хора не им се чака, а им се кара ...

acho_
06-06-2018, 09:47
Според мен 8 500 за 12 годишна кола от тоя клас са много...преди един месеца имаше същата, но беше Q4...2008g. ..фейс.....препоръчах е тука, ама вече не е на пазара.....имай търпение по млада да си вземеш със същите параметри...на тия коли, цените падат всеки месец....
Не знам какво си и гледал на "препоръчаната", но беше смазана от каране, шофьорската седалка беше боядисвана с нещо като вакса за обувки, един ключ, беше тръгнала и ръжда отдолу на някои места... Ясно е, че всичко опира до индивидуални предпочитания, но да обясняваш как за 5к се намират в перфектно състояние е малко далеч от реалността.


Тази ми се струва добра, НО:

-мисля че се продава поне от 2 години

-предните гуми ми се струва че допълнително нарязвани и си личи текстила в дълбочината на протектора.

-за тези пари и екстрите които има цената е доста добра, Но едва ли това са действителните й километри.Това може да се провери във фирмен сервиз де.
От няколко дни е, не от две години, бъркаш с някоя друга.

Бобби
06-06-2018, 16:31
Не знам какво си и гледал на "препоръчаната", но беше смазана от каране, шофьорската седалка беше боядисвана с нещо като вакса за обувки, един ключ, беше тръгнала и ръжда отдолу на някои места... Ясно е, че всичко опира до индивидуални предпочитания, но да обясняваш как за 5к се намират в перфектно състояние е малко далеч от реалността.


От няколко дни е, не от две години, бъркаш с някоя друга.
За коя кола говориш....?...аз говоря за един червен спорт вагон, който беше в една автокъща на бул. Н. Петков намираща се м/у ул. Любляна бул. цар Борис-3 , май се казваше Ивас.....но се продаде бързо...
А относно за 5 бона....ами купих си....2008 1.9....на 143500 км....според Румбата, който и прави обслужване реални.....докарах си я от Рим, и то миналата година края на септември.....имам само една снимка....

DiStefano
06-06-2018, 17:42
За коя кола говориш....?...аз говоря за един червен спорт вагон, който беше в една автокъща на бул. Н. Петков намираща се м/у ул. Любляна бул. цар Борис-3 , май се казваше Ивас.....но се продаде бързо...
А относно за 5 бона....ами купих си....2008 1.9....на 143500 км....според Румбата, който и прави обслужване реални.....докарах си я от Рим, и то миналата година края на септември.....имам само една снимка....

Гаден софийски циция !!! :hehe:

Бобби
06-06-2018, 18:06
Гаден софийски циция !!! :hehe:
:)))Е...не бе ,даже жълтите стотинки ги събирам, отивам в Каулфланд изсипвам ги в една машинка и ми дава бон за пазаруване.... исках да е здрава и на нормална цена, виждаш сега кво става у Европа, тия дизеляци ги чистят с метлата, та май съм и на загуба ;).....четири месеца обиколих половин България.....и накрая се сетих, че племеницата учи в Италия......просто късмет, да разчиташ на едно 19- годишно момиче.....е вярно, че макарона от който е взех и преподаваше, ама пак късмет...:))...
Затуй редовно я поливам....Наздраве Стефо...:drunk:

DiStefano
06-06-2018, 19:41
:)))Е...не бе ,даже жълтите стотинки ги събирам, отивам в Каулфланд изсипвам ги в една машинка и ми дава бон за пазаруване.... исках да е здрава и на нормална цена, виждаш сега кво става у Европа, тия дизеляци ги чистят с метлата, та май съм и на загуба ;).....четири месеца обиколих половин България.....и накрая се сетих, че племеницата учи в Италия......просто късмет, да разчиташ на едно 19- годишно момиче.....е вярно, че макарона от който е взех и преподаваше, ама пак късмет...:))...
Затуй редовно я поливам....Наздраве Стефо...:drunk:

Евала Старши ! ... и Наздраве !

Земи я снимай тая гарга да и се порадваме и ние бре !

acho_
06-06-2018, 20:10
За коя кола говориш....?...аз говоря за един червен спорт вагон, който беше в една автокъща на бул. Н. Петков намираща се м/у ул. Любляна бул. цар Борис-3 , май се казваше Ивас.....но се продаде бързо...
А относно за 5 бона....ами купих си....2008 1.9....на 143500 км....според Румбата, който и прави обслужване реални.....докарах си я от Рим, и то миналата година края на септември.....имам само една снимка....
Същата. Нямам интерес към комбита, но предвид че бях на гости в РК и критичните ти мнения към обявите на колегите, предположих че е някакъв топ уникат, щом си я одобрил на 60% над "реалната" ѝ цена, и реших да се отбия да погледна за какво става въпрос, нооо... :)

Бобби
06-06-2018, 20:23
Евала Старши ! ... и Наздраве !

Земи я снимай тая гарга да и се порадваме и ние бре !
Ти на такива си се радвал повече от мен...трябва да ти я дам да покараш, да видиш как е....вземете да организирате една хусварна у Пазарджик, че се разсъхнах...:))
За сега съм доволен от гаргата.....не ми е създавала ядове, вече осем месеца я карам всеки ден....то аз като се замисля, не съм имал Алфа дет да ми създава ядове, от нормално приетите, като им дойде времето...:roll:
Наздраве.....

---------- Post added at 17:23 ---------- Previous post was at 17:12 ----------


Същата. Нямам интерес към комбита, но предвид че бях на гости в РК и критичните ти мнения към обявите на колегите, предположих че е някакъв топ уникат, щом си я одобрил на 60% над "реалната" ѝ цена, и реших да се отбия да погледна за какво става въпрос, нооо... :)
Тази кола е бях видял само визуално...и ми допадна на пръв поглед, нито съм е тествал, нито залягал под нея, камо ли да си търкам задника у седалката та да си изцапам гащите с вакса :)), защото нямах намерение да купувам.....само препоръчах.....даже казах, че ако цената е минус хиляда лева е тамън.....но все пак за една седмица се продаде....например вчера в Боми Ауто ми спря погледа едно ГТ.....автокъщите по Околовръстното са ми клиенти....карам им храна и от време на време обръщам внимание на някоя бангия....визуално, докато се бъзикам със собствениците....сорри, че съм те подвел....ама да кажеш, че беше леш е пресилено...от Швейцария беше....нормално е да има ръжда по моста от долу, дет се жулят всички 159-.ки...но беше с фул екстри, на което вие младите много държите, за разлика от мен....

acho_
06-06-2018, 20:33
Чак за седмица не се е продала, защото поне седмица след като беше писал минах от там, после колко е стояла не знам. А за ГТ-то съм съгласен, на 147 тази модификация се казва Murphy&Nye и е доста рядка, само че не знам дали е имало такива GT-та. Ако е оригинално си е попадение.

Бобби
06-06-2018, 20:52
Чак за седмица не се е продала, защото поне седмица след като беше писал минах от там, после колко е стояла не знам. А за ГТ-то съм съгласен, на 147 тази модификация се казва Murphy&Nye и е доста рядка, само че не знам дали е имало такива GT-та. Ако е оригинално си е попадение.
Ае сега 7 или 10 дена подробности.....иначе ГТ се води Black Line.....съдейки по лайсните на бронята

Kamen911
14-06-2018, 17:29
Някой гледал ли е тази: https://www.cars.bg/offer/c2294542
Изглежда наистина много добре на снимки.

Scrapera
14-06-2018, 20:13
Колата е 2006г.
11.4K, и дори не е Q4?!

ecotronic
14-06-2018, 20:25
Колата е 2006г.
11.4K, и дори не е Q4?!

Абе щом е с адаптирани бик ксенони, очевидно я е карал Ханко - брат. А щом е с 5-та лета джанта, нямам думи :)

Кой знае - може пък това, че не можеш да говориш на майчиния си език, не означава, че не можеш да си стопанисваш добре колата. :) Ама вси си мисля, че ако беше помолил някого да му напише обявата, щеше да е доста по-добре.

marin_mv
14-06-2018, 20:28
Някой гледал ли е тази: https://www.cars.bg/offer/c2294542
Изглежда наистина много добре на снимки.

в този ценови диапазон - това - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11528901871123276&slink=7bpyg2

Мисля, че няма място за сръвнение ... :-)

B&V
14-06-2018, 20:33
Нали темата е съвет относно покупка на 159-ка. Търсих, но не можах да намеря информация за Алфа Ромео 159 с двигател 1.9 jtd 120 к.с. Притесненията са ми най-вече, справя ли се този двигател с тежкото купе? Не съм състезател, но и не искам да е съвсем мудна. Ще съм благодарен на информация по този въпрос. Благодаря.