PDA

View Full Version : Съвет относно покупка на 159



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

rusiq86
06-04-2014, 11:22
Немам само големо нави, но си имам даже вградено радарче :flirt:
От всички екстри най-тача: босето, гласовите команди да ми чете смс-те като карам...Blue&Me системата, Q4, hill-holder-a, адски удобните седалки, падащите седалки (задни).

BO
06-04-2014, 11:42
Немам само големо нави, но си имам даже вградено радарче :flirt:
От всички екстри най-тача: босето, гласовите команди да ми чете смс-те като карам...Blue&Me системата, Q4, hill-holder-a, адски удобните седалки, падащите седалки (задни).
Значи да разбирам, че имаш и шибедах, и тризонов климатроник, преден парктроник, система за налягането в гумите, ербег за коленете на пътника. Общо взето тези екстри са малко над "стандартното' оборудване, стил кожен салон.:handshake:

iee
06-04-2014, 11:52
Значи да разбирам, че имаш и шибедах, и тризонов климатроник, преден парктроник, система за налягането в гумите, ербег за коленете на пътника. Общо взето тези екстри са малко над "стандартното' оборудване, стил кожен салон.:handshake:
То, пък шибедаха е е..ти екстрата :) Добре, че я нямам ;) На мнение съм, че си има достатъчно екстри колата, даже някой не са особенно необходими.

rusiq86
06-04-2014, 12:11
Значи да разбирам, че имаш и шибедах, и тризонов климатроник, преден парктроник, система за налягането в гумите, ербег за коленете на пътника. Общо взето тези екстри са малко над "стандартното' оборудване, стил кожен салон.:handshake:

Нямам шибедах, система за налягане на гумите...другото го имам...че даже и други над стандартните заядливко :)
Екстрите коиtо избройх по-горе са стандартни викаш....хахаха

thecleaner
06-04-2014, 12:31
За екстрите е много лесно да се направи съпоставка да речем на Ванката 159ката и Файтона, той да каже има ли някакви разлики, като Файтоня не съм го и виждал дори, но съм сигурен, че 59ката е много назад.

rusiq86
06-04-2014, 12:39
И много случайно това са два коренно различнно автомобила, файтона е базово е тъпкан с екстри и това му е идеята. Все едно да си купиш а8 или s-class без екстри, много трудно ще се намерят такива, екстрите ги правят такива. Карал съм и съм се возил във файтон, замисал е друг. ....Айде малко по-сериозно със сравненията...

Идеята беше, че има и алфи с достатъчно много екстри...
п.с. шибедах и система за следене налягане на гумите отдавна не са екстри, а базово оборудване на много марки!!!!

BO
06-04-2014, 13:19
Нямам шибедах, система за налягане на гумите...другото го имам...че даже и други над стандартните заядливко :)
Екстрите коиtо избройх по-горе са стандартни викаш....хахаха
Не, не се заяждам.
Просто аз казвам, че не съм виждал в този форум, а и на живо 159-ка, която да е тъпкана с екстри.
Ти казваш, че на твоята "Немам само големо нави", което се вижда, че не е вярно.
Както и да е. Надявам се някога да видя 159-ка натъпкана с екстри.


То, пък шибедаха е е..ти екстрата :) Добре, че я нямам ;) На мнение съм, че си има достатъчно екстри колата, даже някой не са особенно необходими.
Кои толкова екстри използваш всеки ден?
Ако вървим по твоята логика, то нещо различно от централно заключване, предни ел. стъкла и климатик е излишно.

koolio
06-04-2014, 13:35
159 е спортен седан/комби, не е лимузина. Това, че няма всякакви възможни гъзобъркалки не я прави по-малко кола.
И друго - я кажете колко струва някое от великите халдита или вентилатори с "всички" екстри, за които говорите. ;) Чак от Аутобилд се възмутиха.

code
06-04-2014, 13:38
159 е спортен седан/комби, не е лимузина. Това, че няма всякакви възможни гъзобъркалки не я прави по-малко кола.
Точно така - по мое мнение екстрите само развалят колата :hehehm: в 159 има точно колкото трябва.

iee
06-04-2014, 13:50
Кои толкова екстри използваш всеки ден?
Ако вървим по твоята логика, то нещо различно от централно заключване, предни ел. стъкла и климатик е излишно.

Ползвам си blue&me, мултиволана,usb-то, борда за някой нещица, follow me, hill holder-a си го усещам всеки ден....казвам просто, че си има достатъчно не, че има много ;)

thecleaner
06-04-2014, 13:53
159 е спортен седан/комби, не е лимузина. Това, че няма всякакви възможни гъзобъркалки не я прави по-малко кола.
И друго - я кажете колко струва някое от великите халдита или вентилатори с "всички" екстри, за които говорите. ;) Чак от Аутобилд се възмутиха.

И пак стигаме до парите. "Имаш крава пиеш млеко". Немаш пари и ставаш индивидуалист караш кола със "сърце и душа". Има и изключения разбира се ма те потвърдават правилото ;)

rusiq86
06-04-2014, 15:23
Пичове, излишни глупости се пишат...
Какви есктри искаш да има Бо, нямам пибидах, налягане на гуми, голямото нави....като първите две са супер малоумни...какви глупости се говорят...
Има много повече от средното ниво на екстри, че дори и повече.

Jivko7777
06-04-2014, 15:48
За екстрите е много лесно да се направи съпоставка да речем на Ванката 159ката и Файтона, той да каже има ли някакви разлики, като Файтоня не съм го и виждал дори, но съм сигурен, че 59ката е много назад.

Еми по назад е то Файтона си е баси чудовището :evil:

http://www.swotti.com/tmp/swotti/cacheDM9SA3N3YWDLBIBWAGFLDG9UQXV0B21VDGLVBI1DYXJZ/imgVolkswagen%20Phaeton3.jpg

http://www.scenicreflections.com/files/VW_Phaeton_302_1024x768.jpg

koolio
06-04-2014, 16:29
И пак стигаме до парите. "Имаш крава пиеш млеко". Немаш пари и ставаш индивидуалист караш кола със "сърце и душа". Има и изключения разбира се ма те потвърдават правилото ;)

Или имаш пари и си правиш сметката например, че за Х отделени пари е по-добре да ги дадеш за кола, отколкото за емблема. ;)
Или пък ти е малка пишката и си купуваш вентилатор с екстри на Дачия (или пък с много екстри, но на половин милион километра) и си мислиш, че си хванал Господ за шлифера, каквито са 80% от собствениците на баварци и халдита.
А ако наистина имаш пари и се чудиш какво да ги правиш - има Инфинити, Субару и т.н.

BO
06-04-2014, 18:06
Пичове, излишни глупости се пишат...
Какви есктри искаш да има Бо, нямам пибидах, налягане на гуми, голямото нави....като първите две са супер малоумни...какви глупости се говорят...
Има много повече от средното ниво на екстри, че дори и повече.
Не знам дали особено първата екстра е тъпа, но аз лично съм преживявал случка да си караш по магистралата с гуми на има няма 100км, като в последствие след тръгването и монтирането на гумите единия винтил бил дефектен и докато се усети човек, че гумата му е фира, тя вече не става за нищо.
За голямо мое щастие колата не беше моя и не аз олекнах с поредните 400лв за нова гума. И тази нова гума беше съпроводена с чакане от една седмица.
Пък ти се радвай, че имаш алуминиев педал като "екстра".:clap2:


Или имаш пари и си правиш сметката например, че за Х отделени пари е по-добре да ги дадеш за кола, отколкото за емблема. ;)
Или пък ти е малка пишката и си купуваш вентилатор с екстри на Дачия (или пък с много екстри, но на половин милион километра) и си мислиш, че си хванал Господ за шлифера, каквито са 80% от собствениците на баварци и халдита.
А ако наистина имаш пари и се чудиш какво да ги правиш - има Инфинити, Субару и т.н.
Абсолютно автоматично - за какво да караш Алфа, вместо Дачия. Преценяваш, че за една емблема няма смисъл да даваш още толкова пари и просто си задоволяваш нуждите с Дачията. :)

Не мога да ви разбера защо винаги гледате само едната страна - защитавате тезата за Алфата срещу по-скъп автомобил, а автоматично изключвате сравнението с по-евтин такъв. Нали говорим, че разликата е само в емблемата и рекламите. За какво карате 159-ки ако е така?

sasho_n2
06-04-2014, 18:39
Ами освен да се похваля, че от вчера една форумна 159 ка, вагонетка:notworthy:, си смени собственика.....:clap2:. Скоро - след преригистрацията и мивка, ще се похваля официално и с актуални снимки...

koolio
06-04-2014, 18:43
Не знам дали особено първата екстра е тъпа, но аз лично съм преживявал случка да си караш по магистралата с гуми на има няма 100км, като в последствие след тръгването и монтирането на гумите единия винтил бил дефектен и докато се усети човек, че гумата му е фира, тя вече не става за нищо.
За голямо мое щастие колата не беше моя и не аз олекнах с поредните 400лв за нова гума. И тази нова гума беше съпроводена с чакане от една седмица.
Пък ти се радвай, че имаш алуминиев педал като "екстра".:clap2:


Абсолютно автоматично - за какво да караш Алфа, вместо Дачия. Преценяваш, че за една емблема няма смисъл да даваш още толкова пари и просто си задоволяваш нуждите с Дачията. :)

Не мога да ви разбера защо винаги гледате само едната страна - защитавате тезата за Алфата срещу по-скъп автомобил, а автоматично изключвате сравнението с по-евтин такъв. Нали говорим, че разликата е само в емблемата и рекламите. За какво карате 159-ки ако е така?
Защото Алфата ти дава мнооого повече от Дачията.
А вентилатора, ако е с ниско ниво на оборудване и малък двигател, не ти дава нищо повече от Алфата.
Отделно - аз бих дал и 10 бона за запазено БМВ Е46 330 хд от последните - 2004-та. Но не бих дал и 12 бона за е90 каквото и да е - просто не ми харесва.

rusiq86
06-04-2014, 19:45
Еми човека, да се научи да си проверява налягането на гумите, а и при намаляване на гумите с 1 атмосферта (изпробвано на гърба ми), се усеща и имаш време да отбиеш.
А ти за моите педали грижа не бере, аз съм педант, трябва да ми е приятно за окото, и това е. Ти като си купуваш 50 инчов тв, да не го купуваш да има, или за да ти гали окото на някое филмче...

Както и да е, жив и здрав...аз не съм си купил алфа 159 защото исках кораб, а просто е логичното продължение на 156, която карах 6 години...има лев, и беше дошло време за нова кола....след 2 години ще се смени живот и здраве за Рендж Ровър спорт...защото алфа нямат джипка...а ми се кара сега джип.

5-ците са адкси грозни машини. Новите троики са по-арни...ако те интересува, когато купувах 159, гледах и бмв 3-ка, 2006...пробвах няколко и не ми хареса.

DiStefano
06-04-2014, 19:59
Жив и здрав Пешо .. квото ти е на сърце брат - такова ти пожелавам. Дано в следващата петилетка от Алфа изкарат нещо ново като модели та да има верно за какво да помечтаем.

koolio
06-04-2014, 20:14
Е90 наистина е отвратителна кола във всяко едно отношение.
Бих се прежалил за такова само ако е 330 хд, м-пакет и ми го дадат с доказана история и с 30% по-евтино от пазарната цена.
Т.е. реално никога. ;)

krasy
06-04-2014, 20:59
Еми човека, да се научи да си проверява налягането на гумите, а и при намаляване на гумите с 1 атмосферта (изпробвано на гърба ми), се усеща и имаш време да отбиеш.
А ти за моите педали грижа не бере, аз съм педант, трябва да ми е приятно за окото, и това е. Ти като си купуваш 50 инчов тв, да не го купуваш да има, или за да ти гали окото на някое филмче...

Както и да е, жив и здрав...аз не съм си купил алфа 159 защото исках кораб, а просто е логичното продължение на 156, която карах 6 години...има лев, и беше дошло време за нова кола....след 2 години ще се смени живот и здраве за Рендж Ровър спорт...защото алфа нямат джипка...а ми се кара сега джип.

5-ците са адкси грозни машини. Новите троики са по-арни...ако те интересува, когато купувах 159, гледах и бмв 3-ка, 2006...пробвах няколко и не ми хареса.
По тази логика можеш и сам да си четеш СМС-ите и да си ползваш ръчната при наклон ;)

---------- Post added at 20:59 ---------- Previous post was at 20:58 ----------


Ами освен да се похваля, че от вчера една форумна 159 ка, вагонетка:notworthy:, си смени собственика.....:clap2:. Скоро - след преригистрацията и мивка, ще се похваля официално и с актуални снимки...
Честито колега, само да те радва колата ти пожелавам

Yavor
06-04-2014, 21:26
Извинявам се, но ми се струва че споровете от последните няколко страници са пълен офтопик. Предлагам тук да се съсредоточим конкретно при помощта за покупка, а пишкомеренето да се премести в общо приказки за модела... Или в отделна тема с подходящо заглавие. Нека в тази тема има полезна информация за покупка - обща и за конкретни коли.

Не искам да се изживявам като модератор, за което се извинявам на колегите от този форум!


Е, на, няколко пъти вече питам за тази...
http://www.cars.bg/c548717
Която май не е ку4... Щото ку4 почва от 2007ма доколкото знам.

И за тази:
http://www.cars.bg/c632513

Явно никой не ги е гледал.
Моля, някой знаещ ако има възможност да ги погледне, ще бъда много благодарен и ще почерпя!
Дотолкова нямам избор на 159ки, че днес ходих едно Е61 да гледам... Ама като почетох в техния форум, разбрах че ние сме доста добре. И като атмосфера във форума и като дефекти по колите... Там за такива "страшни, сложни и неразбираеми" неща си говорят, и такива цифри се спрягат...

Най странното е ле говорят за сходни дефекти - маховици, турбини, пеперудки, термостати ( имат по три, моля ви се), дпф-и, егри... Само дето там има още едн тон неща да се развалят - въздушно окачване, адаптивни фарове, сума ти електронни модули, дето си горят ей така, като решат.
Макар че в Е61 като седнах ми хареса, честно казано. Ама свежа май трудно се намира, поне не и на достъпни за мен пари.

renyx
06-04-2014, 21:48
По-назад в темата е писано и за двете коли. Монтанската се продава от доста време и до колкото си спомням беше с удар. Стоя известно време в Дупница и след това се върна обратно в Монтана. За другата колега беше писал , че на живо е по-зле отклокото на снимките.

DiStefano
06-04-2014, 21:51
Извинявам се, но ми се струва че споровете от последните няколко страници са пълен офтопик. Предлагам тук да се съсредоточим конкретно при помощта за покупка, а пишкомеренето да се премести в общо приказки за модела... Или в отделна тема с подходящо заглавие. Нека в тази тема има полезна информация за покупка - обща и за конкретни коли.

Не искам да се изживявам като модератор, за което се извинявам на колегите от този форум!


Е, на, няколко пъти вече питам за тази...
http://www.cars.bg/c548717
Която май не е ку4... Щото ку4 почва от 2007ма доколкото знам.

И за тази:
http://www.cars.bg/c632513

Явно никой не ги е гледал.
Моля, някой знаещ ако има възможност да ги погледне, ще бъда много благодарен и ще почерпя!
Дотолкова нямам избор на 159ки, че днес ходих едно Е61 да гледам... Ама като почетох в техния форум, разбрах че ние сме доста добре. И като атмосфера във форума и като дефекти по колите... Там за такива "страшни, сложни и неразбираеми" неща си говорят, и такива цифри се спрягат...

Най странното е ле говорят за сходни дефекти - маховици, турбини, пеперудки, термостати ( имат по три, моля ви се), дпф-и, егри... Само дето там има още едн тон неща да се развалят - въздушно окачване, адаптивни фарове, сума ти електронни модули, дето си горят ей така, като решат.
Макар че в Е61 като седнах ми хареса, честно казано. Ама свежа май трудно се намира, поне не и на достъпни за мен пари.
Колега не съм сигурен каква точно 159-ка търсиш, за колко пари, колко точно екземпляра досега си разглеждал и дори дали изобщо си "узрял" в избора си - както обича да се изказва един наш виден съфорумец, но определено избор има на въпросния модел и то солиден. Ако очакваш някой да продаде 159 - като на Пешо за 6 бона или 8 бона - по-добре наистина се ориентирай към друга марка. Свежи има доста и ти гарантирам, че за голяма част от тях дори НЕ са публикувани обяви.

Yavor
06-04-2014, 21:59
За дупнишката съм го чел, но не я беше палил и нищо повече не можеше да каже.

За монтанската съм мяркал някъде нещо, ама не мога да го намеря.. Два пъти преглеждах от 50та страница насам...

---------- Post added at 21:59 ---------- Previous post was at 21:53 ----------


Колега не съм сигурен каква точно 159-ка търсиш, за колко пари, колко точно екземпляра досега си разглеждал и дори дали изобщо си "узрял" в избора си - както обича да се изказва един наш виден съфорумец, но определено избор има на въпросния модел и то солиден. Ако очакваш някой да продаде 159 - като на Пешо за 6 бона или 8 бона - по-добре наистина се ориентирай към друга марка. Свежи има доста и ти гарантирам, че за голяма част от тях дори НЕ са публикувани обяви.

Добре де, като не са публикувани обяви, аз как да ги намеря, за да ги видя? Пак някакъв мистицизъм.

Знам какво намекваш с това, не съм чак толкова несхватлив.

И повярвай, не очаквам за 6 или 8 бона да си купя като светия Граал на 159 ките - Пешовата... 2-3 страници по назад съм писал едно мнение по този въпрос.
А за това колко съм узрял, остави аз да се тревожа.
Ако знаеш нещо за колите, за които питам, отговори ми, не ми давай оценки ако обичаш. Все пак си малко по малък от мене, а и не ме познаваш. Аз оценки давам ли за тебе?

DiStefano
06-04-2014, 22:05
Нищо не намеквам колега ! Нямам предвид моята кола .. тя вече се продаде. Аз не съм от заядливите, но тези неща стават с ходене и обикаляне, от обяви нищо сериозно не можеш да очакваш. Не съм ти дал никъде оценка и не мисля да го правя - не те познавам и не ми е работа да го правя.

RPWWD
06-04-2014, 22:06
Яворе, ходи гледай комбито 2009-ти набор, за 10800. Глупаво е да скочиш от кола 2003-та на кола 2006-та, за сходни пари с още 3 години по-нова. Кожите и навигациите няма да ти плащат ремонтите по периферията на мотора, сцепената глава /ако е 2,4/ и амортизираното окачване.

Yavor
06-04-2014, 22:18
Яворе, ходи гледай комбито 2009-ти набор, за 10800. Глупаво е да скочиш от кола 2003-та на кола 2006-та, за сходни пари с още 3 години по-нова. Кожите и навигациите няма да ти плащат ремонтите по периферията на мотора, сцепената глава /ако е 2,4/ и амортизираното окачване.

Хм, абе обмислям го, тези дни време нямам за пътуване...
Искам да ми се съберат няколко набелязани, за да си направя маршрут и да избера.

---------- Post added at 22:18 ---------- Previous post was at 22:15 ----------


Нищо не намеквам колега ! Нямам предвид моята кола .. тя вече се продаде. Аз не съм от заядливите, но тези неща стават с ходене и обикаляне, от обяви нищо сериозно не можеш да очакваш. Не съм ти дал никъде оценка и не мисля да го правя - не те познавам и не ми е работа да го правя.

Честито на купувача, вече бившата ти кола е хубава, поне по снимки, и много интересна.

Я кажи къде да ходя, щото явно не знам?
Да вися по горумните сервизи и да оферирам клиентите ли?
Малко са ми далече, все пак аз си имам и други занимания.

koolio
06-04-2014, 22:33
Ами аз, споделяйки скромния си опит от почти година обикаляне по нашенските автокъщи в търсене на 166-ца, мога да ти кажа, че това, което го търсиш тук, няма да го намериш.
Отвори сайтовете от големите пазари - Италия, Германия, виж колко струват коли на реални до 150 000 км, с редовна сервизна история и си направи сметката - по силата на каква пазарна логика тук тези коли ще струват на 70-80% от цената на пазара, от който идват, с включени транспортни разходи и печалба.
Да, може да има изключение, да е била по-евтина заради леко чукване или даже удар без нарушения в геометрията или заради сринат съединител например. Но няма как да знаеш дали е заради това или защото е била на три гуми или на 300 000 км.

Yavor
06-04-2014, 22:56
Хм, ами май натам духа вятъра, да ида да си докарам нещо.

Ето за това съм узрял...
http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=247131957&cd=635305168870000000&asrc=st%7Cfs

Някой за оглед на кола в района на Дортмунд? :)

Сериозно, точно това търся, все едно аз съм си я поръчвал.
И наистина търся някой да я погледне и ако е читава да я капарира. Аз ще си хвана самолета да си я взема. Лошото е ле всичките ми приятели и познати по Германия са далече от там... Или са жени, което е още по зле...

koolio
06-04-2014, 23:37
Бахмааму, госпойце, тая много арна, че чак съмнителна.
Верно трябва да се провери на място. Имай предвид, че съществуват и фалшиви обяви. Даже бяхме попаднали на руснаци, които искаха капаро предварително. :pirate:

thecleaner
06-04-2014, 23:45
Яворе, Ди Стефано е прав. Требва си обикаляне и трамбоване по пътищата за нещо свястно, а темата си е екстра, самото и заглавие предразполага към лакардии. Няма нормален човек който друг да му избира колата, освен ако не е от 600 юро с транспорта ;)

Коле относно цените на колите, пример давам http://www.mobile.bg/11394961853314168 това возило има ли 59ка която да му е конкурент по нещо и какво е то. На Пепи уникатната е по-скъпа с не малко. Споделете колеги, кой как ги вижда нещата в случая.


П.С. Нека е културен спора, не ми се четат и трият обиди и подобни щуротии.
П.С. 2 Пепи да се обаждам ли за номера на рамата да вадим екстрите на туи Бие еМ Вие, или са предаваш без бой ;)

koolio
06-04-2014, 23:50
Радко, да съм твърдял, че в класа над 2.5 дизели Алфа Ромео я има на картата въобще? ;) Само че за тоя клас човек трябва много добре да си направи сметката дали може да си позволи гребенче, щото да си пуснеш брада е много лесно.
Иначе за тоя екземпляр бих прежалил недоклатената външност и вътрешност на модела, ама пак май е съмнително евтина ...

thecleaner
06-04-2014, 23:53
Радко, да съм твърдял, че в класа над 2.5 дизели Алфа Ромео я има на картата въобще? ;) Само че за тоя клас човек трябва много добре да си направи сметката дали може да си позволи гребенче, щото да си пуснеш брада е много лесно.
Иначе за тоя екземпляр бих прежалил недоклатената външност и вътрешност на модела, ама пак май е съмнително евтина ...

Цената си е съвсем нормална средна за тая година и модел БМВ.

1912
07-04-2014, 00:23
единственото което ме спря от тия бмв та
са ,,,, интериора и таблото ,....
външния вид супер ,,, ама вътре,,,,,,

koolio
07-04-2014, 00:48
единственото което ме спря от тия бмв та
са ,,,, интериора и таблото ,....
външния вид супер ,,, ама вътре,,,,,,

На мен лично и външният вид не ми харесва.
Интериорът обаче е отвратителен. А ако не е и със спортни седалки е ебати пародията.

ivopetrov_1982
07-04-2014, 08:48
бая симпатично си е бмв-то:hehe: ако не бях си купил алфата мислех и за токова бмв:cheers:

Yavor
07-04-2014, 09:19
Бахмааму, госпойце, тая много арна, че чак съмнителна.
Верно трябва да се провери на място. Имай предвид, че съществуват и фалшиви обяви. Даже бяхме попаднали на руснаци, които искаха капаро предварително. :pirate:

Викаш, че всичките тия са фалшиви обяви ?

Италия

http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=247288313&cd=635307463120000000&asrc=st

http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=247225651&cd=635306742220000000&asrc=st|fs

Германия

http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=247135046&cd=635305246360000000&asrc=st|fs

http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=247779609&cd=635315535750000000&asrc=st|fs

http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=246887136&cd=635324398920000000&asrc=st|fs

Пак казвам - на текущите собственици на 159 не им харесва, ама истината е че в диапазона 5000-5500 евро има доста обяви от частни лица из чужбина. А в диапазона 5500-6000 евро има и доста коли от автокъщи, с по 1 година гаранция, което както знаем обикновено означава че колата е на истински километри.

Като поразсъждаваме реално, обявените цени обикновено падат с до 10% при плащане в кеш. Т.е. 5 000 евро са съвсем нормална средна цена за накичена кола. Имайте предвид че аз гледам само с кожа - без кожа има огромен избор.

Много интересно е че в Белгия има поне 10-15 коли до 5500 евро, които изглеждат доста обещаващо, и всичките са ЕКО версията - със 116 или 136 коня. Даже днес мисля да говоря с един съученик, който живее в Антверпен да иде да огледа 2, които са му наблизо.

ivopetrov_1982
07-04-2014, 09:30
Викаш, че всичките тия са фалшиви обяви ?

Италия

http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=247288313&cd=635307463120000000&asrc=st

http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=247225651&cd=635306742220000000&asrc=st|fs

Германия

http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=247135046&cd=635305246360000000&asrc=st|fs

http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=247779609&cd=635315535750000000&asrc=st|fs

http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=246887136&cd=635324398920000000&asrc=st|fs

Пак казвам - на текущите собственици на 159 не им харесва, ама истината е че в диапазона 5000-5500 евро има доста обяви от частни лица из чужбина. А в диапазона 5500-6000 евро има и доста коли от автокъщи, с по 1 година гаранция, което както знаем обикновено означава че колата е на истински километри.

Като поразсъждаваме реално, обявените цени обикновено падат с до 10% при плащане в кеш. Т.е. 5 000 евро са съвсем нормална средна цена за накичена кола. Имайте предвид че аз гледам само с кожа - без кожа има огромен избор.

Много интересно е че в Белгия има поне 10-15 коли до 5500 евро, които изглеждат доста обещаващо, и всичките са ЕКО версията - със 116 или 136 коня. Даже днес мисля да говоря с един съученик, който живее в Антверпен да иде да огледа 2, които са му наблизо.
ми аз за моята дадох 5500 евро:hehe: какво да не им харесва на текущите собственици?всеки сам си решава колко пари ще даде ако може и да е безплатно ще е най добре:party:

Yavor
07-04-2014, 09:40
ми аз за моята дадох 5500 евро:hehe: какво да не им харесва на текущите собственици?всеки сам си решава колко пари ще даде ако може и да е безплатно ще е най добре:party:


Ти не попадаш в тази категория...
Ама тука се смята че ако дадеш САМО 10к за 159 задължително си взел ебати и кошницата...

BO
07-04-2014, 09:47
Явка, както каза на огромна част от собствениците не им харесва, че колата струва масово вече под 10к.
Това им го казах още миналата година, че в тази година ще купуваме коли масово за по 8к, ама тогава ми се смяха. Както и да е.

Аз за едно нещо мога да си дам мнението. Ходи и гледай с Ку-4.
Или демек искам да ти кажа да си вземеш Ку-четворка. Качиш ли се веднъж на такова чудо, след това следващата задължително ще искаш да е пак Ку-4 или там наименованието на други производители както дойде.
Просто опитай веднъж и ще си спомняш за думи ми много пъти след това. Гарантирам.

п.п. Иначе тази (http://www.cars.bg/c548717) Ку-4-ка, която си дал малко назад в темата, не се връзват нещата. Ку-4 и автомат на едно място. :)

koolio
07-04-2014, 09:53
Викаш, че всичките тия са фалшиви обяви ?

Италия

http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=247288313&cd=635307463120000000&asrc=st

http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=247225651&cd=635306742220000000&asrc=st|fs

Германия

http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=247135046&cd=635305246360000000&asrc=st|fs

http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=247779609&cd=635315535750000000&asrc=st|fs

http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=246887136&cd=635324398920000000&asrc=st|fs

Пак казвам - на текущите собственици на 159 не им харесва, ама истината е че в диапазона 5000-5500 евро има доста обяви от частни лица из чужбина. А в диапазона 5500-6000 евро има и доста коли от автокъщи, с по 1 година гаранция, което както знаем обикновено означава че колата е на истински километри.

Като поразсъждаваме реално, обявените цени обикновено падат с до 10% при плащане в кеш. Т.е. 5 000 евро са съвсем нормална средна цена за накичена кола. Имайте предвид че аз гледам само с кожа - без кожа има огромен избор.

Много интересно е че в Белгия има поне 10-15 коли до 5500 евро, които изглеждат доста обещаващо, и всичките са ЕКО версията - със 116 или 136 коня. Даже днес мисля да говоря с един съученик, който живее в Антверпен да иде да огледа 2, които са му наблизо.
Колега, не казвам, че са всички, казвам, че има и такива.
И да, когато цените на пазарите, от които внасяме, са между 5000 и 6000 евро, внесените ТУК и обявени на цени около 10 000 лева не задължително, но на 80% вероятност са кошници.
Тези, които си пратил, си изглеждат добре, заслужава си да се видят, затова за дортмундската според мен трябва да побързаш. ;) Ако търсиш някой за внос по поръчка, пиши ми на лични.
А аз не съм нито настоящ, нито бъдещ собственик на 159, просто споделям опит.
Успех с търсенето! :)

Mury
07-04-2014, 16:50
Ти не попадаш в тази категория...
Ама тука се смята че ако дадеш САМО 10к за 159 задължително си взел ебати и кошницата...

Въпроса е друг майка,че за дойде тази кола на 10 бона с далаверата в тая цена,е измъкната от някоя морга с челен удар за 2-3000 евро................ :handshake::handshake::handshake: Кольо в тва отношение е прав,ако искаш хубава кола,с някаква гаранция дори,и евентуално реални км.,отиваш по Европа,или си купуваш врабче като мен с цялостна история в Бг,ама сега какъв избор иматеееее,преди 5г. беше съвсем друго.Доста коли напоследък идват дори от Германия с въртяни километражи,казаха ми че вече не ги дебнат толкова,освен ако не си немец,който си купува втора ръка кола.Аз лично те съветва кола от Белгия да забравиш,толкова ще е ръждива,че няма да ти се повярва :moon::moon::moon::moon:

DiStefano
07-04-2014, 17:00
Ебати ... по вашите приказки излиза, че моята е била ебати и кошницата .. и дефакто съм преебал колегата, на който съм я продал .. :icon_frown:

angel_angelov
07-04-2014, 17:04
Някой нещо за тази? http://www.cars.bg/c397450 Поздрави

Mury
07-04-2014, 17:05
Ебати ... по вашите приказки излиза, че моята е била ебати и кошницата .. и дефакто съм преебал колегата, на който съм я продал .. :icon_frown:

Няма такова нещо,за твойта кола сме си говорили.Естествено че има и такива екземпляри,но те са малко и свършват бързо,бързо..............:cheers::cheers::cheers:: cheers:

Yavor
07-04-2014, 17:08
Ебати ... по вашите приказки излиза, че моята е била ебати и кошницата .. и дефакто съм преебал колегата, на който съм я продал .. :icon_frown:

Аз мисля че казах точно обратното на миналата страница!

koolio
07-04-2014, 18:52
Въпроса е друг майка,че за дойде тази кола на 10 бона с далаверата в тая цена,е измъкната от някоя морга с челен удар за 2-3000 евро................ :handshake::handshake::handshake: Кольо в тва отношение е прав,ако искаш хубава кола,с някаква гаранция дори,и евентуално реални км.,отиваш по Европа,или си купуваш врабче като мен с цялостна история в Бг,ама сега какъв избор иматеееее,преди 5г. беше съвсем друго.Доста коли напоследък идват дори от Германия с въртяни километражи,казаха ми че вече не ги дебнат толкова,освен ако не си немец,който си купува втора ръка кола.Аз лично те съветва кола от Белгия да забравиш,толкова ще е ръждива,че няма да ти се повярва :moon::moon::moon::moon:

Именно затова ако ще се купува внос, трябва да е внос по поръчка, а не внесена от нашенска автокъща кола. Никой не е казал, че в Германия и Швейцария няма кошници на пазара. Те обаче обикновено са отбелязани - за експорт.
Вариантът за купена и карана само в България кола го има, обаче предвид колко Алфи са купувани нови тук, това по-скоро е 6-ца от тотото.

DiStefano
07-04-2014, 20:15
Аз мисля че казах точно обратното на миналата страница!

Немах предвид тебе, а Мурджев .. щото балалайката му като се пусне и нема спиранье :hehe: .. а и целия пост си беше на майтап

Истината колеги е, че ако имаш контакти е добре колата да я свалиш директно от автовоза.

rusiq86
07-04-2014, 20:45
Яворе, Ди Стефано е прав. Требва си обикаляне и трамбоване по пътищата за нещо свястно, а темата си е екстра, самото и заглавие предразполага към лакардии. Няма нормален човек който друг да му избира колата, освен ако не е от 600 юро с транспорта ;)

Коле относно цените на колите, пример давам http://www.mobile.bg/11394961853314168 това возило има ли 59ка която да му е конкурент по нещо и какво е то. На Пепи уникатната е по-скъпа с не малко. Споделете колеги, кой как ги вижда нещата в случая.


П.С. Нека е културен спора, не ми се четат и трият обиди и подобни щуротии.
П.С. 2 Пепи да се обаждам ли за номера на рамата да вадим екстрите на туи Бие еМ Вие, или са предаваш без бой ;)

Моята каляска не е уникат, а просто запазен и много обгрижван автомобил. За мен тя е най-красивата и най-хубавата. Никое бмв няма да ме направи толкова щастлив.
Гледах 3-ки, и пробвах, но не ми допаднаха, нито ме грабнаха. Видях моята 159-ка и знаех, че ще я имам.
И повярвай мина през 3 места преглед преди да я взема. 3 дена пазарихме цената с продавача, и аз трудно давам пари.
Просто нямаше такова животно на пазара, дори в немско и италианско, цената им там е по-скъпа, последна проверка януаруи 2014.
Мислех да я продавам поради лични причини, имах много предложения, човек с лев дойде на 24500лв да я купи без зимни джанти и гуми и не я дадох, в средата на декември.
Няма да я дам, в тоя живот ако една уникална за мен кола, не мога да си позволя и да се поглезя, за какво се бъхтя като луд.

Бо, много си прав за Q4, в началото си виках, само давам по литър отгоре разход...но после в зимни условия, на мокро, и се замислих. В тази кола ще возя семейството си, искам да няма проблеми с недозавиване/ презавиване. Да имам пълен контрол над управлението на дъжд, на сухо. Да мога спокойно да си карам зимата.
Нима 20 лв гориво в повече на месец ще ме управят в живота, надали...

Купих си големия двигател, защото когато искам да натискам да има тяга, и то не в червеното, а просто да набира по-бързо. Не съжелявам и за миг, и ако мога да върна времето назад ще я купя пак.

Помня деня в който я купих, бях най-щастливият човек на света. Венци (VFTI), ми донесе новите стелки час след като я купих, и за пръв път човек не ме погледна лошо, нито завист, човека се радваше за мен.
Няма да забравя този ден, това беше една моя малка мечта, за която се трудих и сбъднах.
И вие ми говорите за бмв-та, скучни, не благодаря!

Унесех се....

андон.маслев
07-04-2014, 23:06
Браво пич.Даваи газ на арната кола.:rosso_racers:

BO
08-04-2014, 13:34
rusiq86, написаното от теб си е точно така, както казваш.
Само с едно уточнение за последното:


...
Няма да забравя този ден, това беше една моя малка мечта, за която се трудих и сбъднах.
И вие ми говорите за бмв-та, скучни, не благодаря!
...
.
Наистина, мечтата не може да я оцениш.
Може да дадеш и 20к за една прекрасна 145-ца дори, която я няма на пазара. Просто ти е мечта.
Примерно като на мен мечтата ми е една Ланча Тема, точно определена. И за нея бих дал 20к, нищо, че е кола на 20+ години.

Но не си прав за БМВ-то. Защото БМВ-то може да ти предложи точно обратното - различно от скуката.
159-ката е уникална, спор няма. Но там всичко идва от сърцето и душата. От мечтата. Но е скучна, защото просто няма какво да ти предложи физически.
Защото БМВ може да ти предложи такова усещане (физическо) докато го караш, където Алфата може да стои на скамейката между децата и само да гледа.
За това просто не е редно да се сравняват разни марки и лични предубеждения.
Надявам се да не ме разбереш погрешно и да не приемеш нещо като заяждане, както обикновено правиш. Просто нямам никаква такава цел.

Иначе и аз съм към твоето мнение. И аз така бях като теб с Типото ми, когато го купих. Купувах мечта, а не кола.
И до този момент това ми е колата в сърцето. Просто всеки ден като я поглеждах и бях щастлив. От там нататък всичко останало е просто кола. Няма го онова усещане. И не може БМВ да ми го предложи, защото просто ще си захраня нуждите от премахването на "скуката", която имах с Типото.
Иначе Типото когато излезе на пазара в края на 80-те си казах, че това ще е колата, която ще притежавам някой ден. И така се минаха години, в които всеки ден съм мислил за нея. Ами сети се след като се сдобих с това нещо какво ми е било.
Минаха се години и се разделих с Типото, защото просто исках следваща кола.
След около 3 години, случайно в 2 часа сутринта си видях колата на една бензиностанция - жената го видя и ме попита - това не е ли нашето Типо. То си беше останало наше завинаги.
За съжаление в този момент, тази кола не приличаше на нищо. Нямаше един здрав детайл, всички прагове огънати, страничните огледала висящи на жилата. Мъка. Почти щях да се разплача, буквално. 3 Години след като го бях продал. Да го видя в това състояние....
До ден днешен си спомням дори кода на боята - мечтата ми - green stone #624.
Ти знаеш ли си номера на боята, като ми говориш за мечта. :)

Хайде, поздрави, че както каза малко се отплеснахме от темата.

Guzzi
08-04-2014, 22:37
Баси,просълзихте ме.

Кайо
08-04-2014, 23:01
Баси,просълзихте ме.
Εσύ είσαι αναίσθητος.....

ivopetrov_1982
09-04-2014, 09:12
ето една хубава 159-ка която вчера я видях:cheers: до колкото съм запознат за боми там предлагат доста добри коли http://www.bomiauto.com/bg/auto/alfa-romeo-159-sportwagon-1-9mjtd-giugiaro-8231

koolio
09-04-2014, 10:50
ето една хубава 159-ка която вчера я видях:cheers: до колкото съм запознат за боми там предлагат доста добри коли http://www.bomiauto.com/bg/auto/alfa-romeo-159-sportwagon-1-9mjtd-giugiaro-8231

Доста добре напудрени по-скоро. ;)

code
09-04-2014, 15:04
Доста добре напудрени по-скоро. ;)

+1 в тази автокъща навремето когато си търсих моята гледах една прясно пребоядисана 9-ка. Цялостно. Имаше кусури по мотора, вече не помня какви.

DiStefano
09-04-2014, 17:18
+1 в тази автокъща навремето когато си търсих моята гледах една прясно пребоядисана 9-ка. Цялостно. Имаше кусури по мотора, вече не помня какви.

Колата изглежда свежа .. само тоя разход в тази обява - не знам ама и каталожни данни с хомологация май нема такива. :choice:

bouncer
09-04-2014, 17:56
Боми ауто имат тенелкиджийски и бояджийски сервиз и вкарват коли с ударчета, които после оправят. Сега не казвам че вкарват войнишки канчета търлкаляни по баир, но това им е играта на тях.

Кайо
09-04-2014, 17:59
Първата 156-ца взех от Боми,но не беше нов внос,нищо не беше пипано по колата,имаше си и други забележки,но съм доволен от колата и от автокъщата.

czd
09-04-2014, 21:15
+1 в тази автокъща навремето когато си търсих моята гледах една прясно пребоядисана 9-ка. Цялостно. Имаше кусури по мотора, вече не помня какви.

Тази трябва да е моята, ако си я гледал юли 2012. Ако се сетиш за кусура моля те пиши.

code
09-04-2014, 21:37
Тази трябва да е моята, ако си я гледал юли 2012. Ако се сетиш за кусура моля те пиши.

Да същата, ако е тази на снимката. Вътре май беше с черния салон.:) Честно казано нямам спомен какво беше, гледах много коли. Изкочиха някакви неща на диагностика и моторът работеше неравномерно след като им казах продавачът отби от цената, но така или иначе бях решил да не се занимавам, исках да взема автомобил, който да обслужа и само да карам. А и на сваляне от репатрака шофьорът задра предната броня от долна страна и се показа прясната боя и това преля чашата. :)
пп Бояджията им е добър.

czd
09-04-2014, 22:38
Да същата, ако е тази на снимката. Вътре май беше с черния салон.:) Честно казано нямам спомен какво беше, гледах много коли. Изкочиха някакви неща на диагностика и моторът работеше неравномерно след като им казах продавачът отби от цената, но така или иначе бях решил да не се занимавам, исках да взема автомобил, който да обслужа и само да карам. А и на сваляне от репатрака шофьорът задра предната броня от долна страна и се показа прясната боя и това преля чашата. :)
пп Бояджията им е добър.

Да наистина оборотите играят. Забелязах, че това го прави само, когато температурата на антифриза е около 50 градуса - стрелката тъкмо тръгва (незнам дали има нещо общо).

Кайо
10-04-2014, 00:01
Тия 159-ки още ли ги мъдрите бре?
Един съвет от мен,не си купувайте 159.

BO
10-04-2014, 09:57
Вчера, докато си висях в задръстване пред автокъщата (Боми), се оказах точно пред обсъжданата кола.
На пръв поглед от 10-на метра се забеляза, че задна лява врата е на вълни, а не гладка. Иначе изглежда добре колата, на външен вид. Само където с тези джанти стои грозно, но това си е вече лично мое мнение.

ivopetrov_1982
10-04-2014, 12:09
Вчера, докато си висях в задръстване пред автокъщата (Боми), се оказах точно пред обсъжданата кола.
На пръв поглед от 10-на метра се забеляза, че задна лява врата е на вълни, а не гладка. Иначе изглежда добре колата, на външен вид. Само където с тези джанти стои грозно, но това си е вече лично мое мнение.

на 18-ки ще е по готино:unsure: аз се замислям за 18-ки но ще вида до къде ще ми стигне мисълта:wierdo:

Mury
10-04-2014, 16:28
Да наистина оборотите играят. Забелязах, че това го прави само, когато температурата на антифриза е около 50 градуса - стрелката тъкмо тръгва (незнам дали има нещо общо).

И мойта е така,ама около 70 гр.,няколко други коли които са ми минали през ръцете и те са така.Това според мен се получава от корекциите на дюзите,заради нафтата.Моята съм я гледал,че точно около 70 гр. променя корекциите за малко,после пак ги сваля и спира да клати обороти.Естествено корекциите при тази температура пак са доста под нормата.:sleepy::sleepy::sleepy::sleepy:Зареждам само Лукойл,като сипя ОМВ,спира да го прави,но колата не върви и пуши повече.

ivan_petkov_stz
10-04-2014, 20:16
Тази (http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11385024002743194&f1=details&slink=66sfdq) вече не я гледайте!:hehehm:

rusiq86
10-04-2014, 20:43
Честито!

ivan_petkov_stz
10-04-2014, 20:54
Честито!
Оценям помощта ти. Остава :cheers:

iee
10-04-2014, 20:55
Честито!

rusiq86
10-04-2014, 20:58
Имаш номера ми, звънни като идваш към Русе без да се замислиш, за една снимка и бира винаги готов :cheers:
Правилният избор си направил...хубава кола, а не нововнесен кош.

Кайо
10-04-2014, 21:54
Тази (http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11385024002743194&f1=details&slink=66sfdq) вече не я гледайте!:hehehm:

А честито!!!!

czd
10-04-2014, 23:00
И мойта е така,ама около 70 гр.,няколко други коли които са ми минали през ръцете и те са така.Това според мен се получава от корекциите на дюзите,заради нафтата.Моята съм я гледал,че точно около 70 гр. променя корекциите за малко,после пак ги сваля и спира да клати обороти.Естествено корекциите при тази температура пак са доста под нормата.:sleepy::sleepy::sleepy::sleepy:Зареждам само Лукойл,като сипя ОМВ,спира да го прави,но колата не върви и пуши повече.
Мерси колега. Аз няма как да я хвана колко пуши, но като зареждам на ОМВ от скъпата нафта като, че ли си прави по на рядко регенерациите.

Тази (http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11385024002743194&f1=details&slink=66sfdq) вече не я гледайте!:hehehm:
Честито! Изглежда супер!

Yavor
11-04-2014, 00:27
Тази (http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11385024002743194&f1=details&slink=66sfdq) вече не я гледайте!:hehehm:

Честито и от мен!
Само радост и десетки хиляди безаварийни километри!
Дано и аз скоро да имам повод да се похваля...
Ама с тия мои капризи, най много да се надяна на от трите по дългото :lupe:

bager
11-04-2014, 01:07
Тази (http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11385024002743194&f1=details&slink=66sfdq) вече не я гледайте!:hehehm:

Честито и със здраве да си я караш! И не се отчайвай при първите симптоми на нещо "нередно". Тая "мацка"си иска нейното ;)
А ако ти идва в повече - готов съм на размяна :) !

ivan_petkov_stz
11-04-2014, 10:33
Благодаря!
Колата наистина е в много добро състояние. Нагледах се на морги по къщите на "много по-малко" км от тази. А тези които пробвах нямат ама НИЩО общо във вървежа.



А ако ти идва в повече - готов съм на размяна :) !
Така така, вече и оферти има. Ама нищо не казваш в долната тема 1.9 vs 2.4 :)

bager
11-04-2014, 13:34
...

Така така, вече и оферти има. Ама нищо не казваш в долната тема 1.9 vs 2.4 :)

Баш съм си го казал ;) Ето (http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1317225&postcount=25)

dilian alfa gtv
11-04-2014, 13:49
Благодаря!
Колата наистина е в много добро състояние. Нагледах се на морги по къщите на "много по-малко" км от тази. А тези които пробвах нямат ама НИЩО общо във вървежа.


Така така, вече и оферти има. Ама нищо не казваш в долната тема 1.9 vs 2.4 :)

Честито първо за автомобила колега.
Колата е знам и ако за нея казваш че е добра,не искам да си представя какво си видял по автосалоните.
Доста дълго се кара с различен от оригиналния софт,километрите и са доста,определено не е пазена и т.н.
Дано тепърва да не те съсипе от ремонти.

ivan_petkov_stz
11-04-2014, 14:22
Баш съм си го казал ;) Ето (http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1317225&postcount=25)

Вярно. Твоето изкaзвaне е мъжкa прикaзкa ;)
Кaрaнa е достa мaлко в БГ и само в БГ с ремап. Софтуерa е писaн от някой си Тихомир от Вaрнa. Някой знaе ли зa него нещо?

plamen76
11-04-2014, 16:02
Колеги предстои ми и на мен покупка на 159 2.4 но е 209hp.Някой може ли да ме светне каква е разликата между двата варианта 200 и 209

koolio
11-04-2014, 17:18
Честито за новата придобивка, със здраве и безаварийно да си я караш!
Интересно ми е за тази цена дадоха ли ти пълна сервизна история на колата?

rusiq86
11-04-2014, 20:23
турбото, ход на буталата...софтуер, и още някой подробности..

plamen76
11-04-2014, 20:30
турбото, ход на буталата...софтуер, и още някой подробности..

Благодаря за отговора и като напъдствия какво да предприема защото имам избор от двата варианта

Mury
11-04-2014, 20:36
Благодаря!
Колата наистина е в много добро състояние. Нагледах се на морги по къщите на "много по-малко" км от тази. А тези които пробвах нямат ама НИЩО общо във вървежа.


Така така, вече и оферти има. Ама нищо не казваш в долната тема 1.9 vs 2.4 :)

Честито и от мен колега,да си я караш със здраве и безаварийно.Добър избор,на добър екземпляр :beer::beer::beer:

ivan_petkov_stz
12-04-2014, 00:13
Честито за новата придобивка, със здраве и безаварийно да си я караш!
Интересно ми е за тази цена дадоха ли ти пълна сервизна история на колата?
Сервизнaтa книжкa я открих с упътвaниятa нa немски и кaрти нa гермaния в бaгaжникa. Сервизирaнa е от 0 до 200000 км през 30000 км. в немски сервизи с печaти и описaние зa мaнипулaциите. Не съм му я изискaл дaже в сумaтохaтa, но тестa ми беше достaтъчен. A ценaтa рaзбирa се беше коментирaнa.

rusiq86
12-04-2014, 09:45
210 кс е за предпочитане винаги...
Турбото дава макс. вътящ момент на 1500 оборота, развърта се доста по-бързо.
Май и смук. колекор беше от по-новия модел...определено е крачка напред.
В нета има много инфо за 200кс моторите, че не си вадят конете, а са около 185-190кс...при 210 кс мотора това животно го няма!!!

Mury
12-04-2014, 22:58
210 кс е за предпочитане винаги...
Турбото дава макс. вътящ момент на 1500 оборота, развърта се доста по-бързо.
Май и смук. колекор беше от по-новия модел...определено е крачка напред.
В нета има много инфо за 200кс моторите, че не си вадят конете, а са около 185-190кс...при 210 кс мотора това животно го няма!!!

2.4 се прави само със стария колектор.:evilsmiley::evilsmiley::evilsmiley:

Guzzi
12-04-2014, 23:53
210 кс е за предпочитане винаги...
Турбото дава макс. вътящ момент на 1500 оборота, развърта се доста по-бързо.
Май и смук. колекор беше от по-новия модел...определено е крачка напред.
В нета има много инфо за 200кс моторите, че не си вадят конете, а са около 185-190кс...при 210 кс мотора това животно го няма!!!

GTB2056V го слагат и на двата мотора/200 и 210кс/.

rusiq86
13-04-2014, 10:07
За турбото, явно има определена година след която се подменя...но досега не съм виждал или чувал 200кс с 2056 турбината...но и аз съм виждал 200кс до 2007 включително само.

Mury
13-04-2014, 12:40
За турбото, явно има определена година след която се подменя...но досега не съм виждал или чувал 200кс с 2056 турбината...но и аз съм виждал 200кс до 2007 включително само.
Тва че не си виждал,не значи че няма,все пак ти си виждал 3-4 2.4-ки най много :bounce8::bounce8::bounce8:

rusiq86
13-04-2014, 13:08
5-6 159 с 2.4 двигател найстина....предполагам с 2056 се слага след 2008 г...

valery_
13-04-2014, 22:37
Здравейте!

Имам едно питане. Ако взема VIN номер на дадена кола от автокъща, могат ли да ми кажа някъде (Примерно Ауто Италия) кога е и за какво е влизала в сервиз и на колко км е била?
Дали дават информация? За другите марки например рено знам че дават.

remixer
14-04-2014, 01:25
Ауто Италия дават информация само ако е водена сервизна история при тях.Нямат връзка със дилърите от Италия,мисля че и за другите държави е така,но за Италия съм сигурен.

valery_
14-04-2014, 15:47
Доста тъпо, че нямат връзка.
Мерси за инфото.

Stoyan Georgiev
14-04-2014, 18:38
то е цяло чудо че въобще има някаква история....

koolio
14-04-2014, 19:18
Доста тъпо, че нямат връзка.
Мерси за инфото.

Само ше кажа, че в представителството на Фолксваген може да се извади сервизна история на всяка кола, посещавала официалните сервизи в Европа.
После защо марките на ВАГ груп се продават, а италианските - не. Определено причината не е в самите коли.

KirilSol
14-04-2014, 21:17
Само ше кажа, че в представителството на Фолксваген може да се извади сервизна история на всяка кола, посещавала официалните сервизи в Европа.
После защо марките на ВАГ груп се продават, а италианските - не. Определено причината не е в самите коли

както и в представителтвото на Нисан (личен опит)

според мен ако някой си купува Алфа Ромео от Швейцария примерно, вероятността да получи пълна информация за сервизна история е много голяма.

warbah
15-04-2014, 05:55
Само ше кажа, че в представителството на Фолксваген може да се извади сервизна история на всяка кола, посещавала официалните сервизи в Европа.
После защо марките на ВАГ груп се продават, а италианските - не. Определено причината не е в самите коли.

In Heaven:


The police are British,


The cooks are Italian,


The lovers are French,


The mechanics are German,


The host is Peruvian,


and it is all organized and run by the Swiss…





In Hell:


The police are German,


The cooks are British,


The mechanics are French,


The lovers are Swiss,


and it is all organized and run by the Italians…

DZVERA
16-04-2014, 18:42
Здравейте колеги.Случайно някой да е гледал тази красавица http://www.cars.bg/c632513 ?

ivan_petkov_stz
16-04-2014, 21:29
Хиляди хора и е писано много за нея. Виж малко по-назад в темата...

sasho_n2
17-04-2014, 08:28
Тази съм я гледал и писах за нея по-назад в темата. Интериорно не става - имаше счупени парчета на някои пластмаси, салона беше доста захабен и напукан на места. Не можа да запали, когато бях там, уж и паднал акумулатора. За тази цена, по-добре се насочи към тези коли (освен ако не държиш 100% на 2,4):
http://bomiauto.cars.bg/c675402
http://www.cars.bg/c650743

Yavor
23-04-2014, 08:35
Колегите от Русе - имате ли някакви наблюдения над тази:

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11398151488990846&f1=details&slink=6atrs3

Не е вагон, и затова не съм се хукнал, ама ми е интересно!

И една в Габрово се появи интересна....

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11397820168386103&f1=details&slink=6ats42

Май ще завъртя следния маршрут: Хасково - Габрово - Монтана - София - Дупница... И после частично по обратния ред да купя тази, която ми е харесала. Лошото е че това са си два дни по пътищата на страната и то в работен ден, а хич ги нямам... та засега само скърцам със зъби. А моя човек в Италия вече 2 пъти ми предлага коли, които обаче нещо не ми се харесват.
Например - аз търся най вече черно комби, а той ми предложи бял седан :) Ама каквото излиза де, той човека не е виновен.

koolio
23-04-2014, 10:50
Колегите от Русе - имате ли някакви наблюдения над тази:

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11398151488990846&f1=details&slink=6atrs3

Не е вагон, и затова не съм се хукнал, ама ми е интересно!

И една в Габрово се появи интересна....

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11397820168386103&f1=details&slink=6ats42

Май ще завъртя следния маршрут: Хасково - Габрово - Монтана - София - Дупница... И после частично по обратния ред да купя тази, която ми е харесала. Лошото е че това са си два дни по пътищата на страната и то в работен ден, а хич ги нямам... та засега само скърцам със зъби. А моя човек в Италия вече 2 пъти ми предлага коли, които обаче нещо не ми се харесват.
Например - аз търся най вече черно комби, а той ми предложи бял седан :) Ама каквото излиза де, той човека не е виновен.
Тая русенската не е ли много клекнала отпред?

Yavor
23-04-2014, 11:19
И отзад.... Май нещо е правена.

koolio
23-04-2014, 13:19
И отзад.... Май нещо е правена.

По-ми прилича нищо да не е правена. ;)
Аз след около година търсене по нашите морги установих, че тук свястна кола няма да си намеря, еле пък Алфа. Интересно ми е ти кога ще стигнеш до същия извод. :)

Yavor
23-04-2014, 13:51
По-ми прилича нищо да не е правена. ;)
Аз след около година търсене по нашите морги установих, че тук свястна кола няма да си намеря, еле пък Алфа. Интересно ми е ти кога ще стигнеш до същия извод. :)

Хахахаха...
Все още храня някакви надежди... :strong:
Но не съм спрял да се оглеждам и навън чрез няколко човека - един в Германия и двама в Италия, а и един в Австрия - ама от там не стига че няма, ами ме е страх от лугата..

BO
23-04-2014, 17:31
И отзад.... Май нещо е правена.
Стойката ѝ е много зле.
Аз лично не бих отишъл дори да я видя.

ivo_63
23-04-2014, 17:42
русенската, или фотоапарата не е сверен, или снимките са от 2008 г., така че на какво прилича сега не се знае, ако се вържеш с човека мога да я погледна в събота. Аз лично от Русе от коте не бих си взел, ама знае ли човек...

rusiq86
24-04-2014, 18:31
Русенската е на половин милион км....регестрирана е в Рс от 1 година...

KirilSol
24-04-2014, 20:28
И една в Габрово се появи интересна....

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=6ats42 (http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11397820168386103&f1=details&slink=6ats42)



тази определено си струва поне да я видиш

ако си взимах пак Спортвагон, определено щях да търся само автоматик :flirt:

boyracer
19-05-2014, 08:12
Вижте какво е излязло на пазара :strong:
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11395074177010069&f1=details&slink=6ivh6p

Някой да е ходил да я види ?
Поръчково изпълнение след удар ?

Mury
19-05-2014, 11:05
Вижте какво е излязло на пазара :strong:
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11395074177010069&f1=details&slink=6ivh6p

Някой да е ходил да я види ?
Поръчково изпълнение след удар ?

Защо да е след удар,таблото не си личи да е дупчено,салона е нормален Биколоре,пък цвета всеки може да си ги направи.Ако е имала удар,е бил лек според мен.:thumbup::thumbup::thumbup:

BO
19-05-2014, 13:03
Лично за мен тази кола отива към селско изпълнение на така наречения "тунинг".
Добре, че Брерата е достатъчно красива, че да не могат толкова лесно да ѝ заличат чертите.:flowers:

boyracer
19-05-2014, 14:47
Може и да е читава гледах и в чужбина много са паднали цените за Brera. Колата е наистина красива и дори такива изцепки не я загрозяват.

don_pepone
23-05-2014, 06:42
Някой да знае нещо за тази,за предишен собственик или пък да я е гледал в автокъщата... http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11399970004323044&f1=details&slink=6k1pri

sasho_n2
23-05-2014, 08:44
Точно за този екземляр незнам, но в Автокъща Мак има много добре изглеждащо комби - http://mak02bg.mobile.bg/
Не съм я палил. но салона е много запазен, изглежжда не лош екземпляр. Онзи ден ходихме с един приятел да му гледаме някакъв Ситроен и се загледах в това комби. Тъкмо бяха вкарали и един седан сив ( бяха го свалили от автовоза) - беше със счупена предна броня и осдраскана задна.

Yavor
23-05-2014, 11:00
Тази в МАК аз ходих да я гледам преди няколко седмици.

Отвън и отвътре колата е в страхотно състояние, но имаше проблем в работата на мотора. Това което установихме при огледа е че тече нафта и то яко от рейката за дюзите - при подаване на газ направо я хвърля на метър и повече... Та не можах да преценя мотора как е, трябва този дефект да се отстрани за да се види мотора добре ли работи. Пропушваше доста бяло и претрисаше на малки обороти. Имам съмнения за проблемен ЕГР, но докато има теч, нищо не е ясно.

Иначе на компютъра показа еднакво работещи дюзи и само една грешка - липса на връзка с датчика за маслото, която се изчисти и не се появи повече. Нямах възможност да я гледам повече, но като я карахме влезе в авариен режим... Естествено я карахме преди да забележим теча на нафта... Добре че човека от автокъщата си я кара, та не можаха да ме обвинят че съм я счупил :)

Пак ще ходя да я гледам, ако са я пооправили и работи добре, да се пазаря за нея, защото много ми хареса. Въпроса е дали са сменили рейката или само са я закърпили колкото за продан, което е по-вероятно.

Sm0k
23-05-2014, 12:37
Някой да знае нещо за тази,за предишен собственик или пък да я е гледал в автокъщата... http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11399970004323044&f1=details&slink=6k1pri

:D Ходих да я гледам в понеделник, тогава цената беше 7800, сега явно поради "високия интерес" е вдигната с 2 бона :)

Ся по същество - последния предишен собственик е самия джамбазин, по негови думи бил я държал на ферибота в Бари и на летището в Рим и с нея си обикалял в Италия да си гледа коли :)

Състоянието на колата - още като й видях цената и снимките ми беше ясно, че не е за купуване, ама отидох да се разходя до Богров :) Колата е трагична, мисля че рядко съм виждал кола в по-лошо състояние в автокъща, особено на тия години. В салона всичко е леж, мръсно, захабено, палстмасите поожулени. Отвън колата е с някаква имитация на ТИ джанти, ама са 18 цола и са реплики, не са истински. Мотора не можа да запали, а аз направих 3 опита и след това човечеца направи още може би над 15 опита да я стартира, по едно време мислех да му кажа да не я мъчи повече, че ми дожаля :) Според мен е на около половин милион км, ама дори и да не е, подръжката й е била под всякаква критика :)

Като цяло тва е, не мисля, че ако някой си търси хубава или дори прилична 159, тая трябва да му е в списъка с опции :)


...Тъкмо бяха вкарали и един седан сив ( бяха го свалили от автовоза) - беше със счупена предна броня и осдраскана задна.

Какъв беше седана в МАК, как беше с екстрите или беше някъв базов :)

sasho_n2
23-05-2014, 12:56
Седана беше 1.9 мотор, сив, базов модел. Успях да го разгледам само отвън, защото беше качен вече на платформата. Нямаше кожа и навигация със сигурност. Цена не казаха, защото щели да го освеждат първо и тогава да я определят, но поне със сигурност нямаше сериозни удари и изкочили еърбези. Счупена предна броня и халоген, одрана задна броня и врата.

Кайо
23-05-2014, 13:36
Някой да знае нещо за тази,за предишен собственик или пък да я е гледал в автокъщата... http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11399970004323044&f1=details&slink=6k1pri

Тая аз я гледах миналата събота...вътре е пълна скръб,много мръсен,издран,занемарен интериор.....

don_pepone
23-05-2014, 22:56
тъжно е според мен,коли като 159-ката да се занемаряват и карат в такива състояния :(
Аз все още си мисля за някоя 159-ка,но и все още се колебая дали да е 1.9 или 2.4 че със сигурност нямам кинта за 3.2 (говоря за кинта след покупката)

Кайо
24-05-2014, 01:17
тъжно е според мен,коли като 159-ката да се занемаряват и карат в такива състояния :(
Аз все още си мисля за някоя 159-ка,но и все още се колебая дали да е 1.9 или 2.4 че със сигурност нямам кинта за 3.2 (говоря за кинта след покупката)

.....да,съгласен съм.
Тая 159 само хвърлих око през стъклата и си тръгнах,дори не поисках да я отворят,ужасяващо зле беше вътре.

don_pepone
25-05-2014, 10:58
Като гледам БГ пазара и се отчайвам. всеки гледа да продаде някакъв "боклук" и в повечето случаи на цената на кола в идеално здраве.... нямам думи просто.
Все повече клоня към внос на кола от вънка и ако ще е италянска то ще се ходи до италия да се избира. Вярно е че Жабарчетата не са от най-големите тертеплии що се отнасся до колите им,но поне като се вземе от ръка там на място , се знае точно какво се купува.

KirilSol
25-05-2014, 17:10
Само да кажа че регистрация СА....ТН е от месец Март 2013 година /даже 20-ти март, моята е 7934/

Може на някой да му е от полза

Иначе няма нищо по-красиво от червена Алфа :static:

А бежов салон на 200 000 е нормално мърляв според мен

Кайо
25-05-2014, 17:30
Само да кажа че регистрация СА....ТН е от месец Март 2013 година /даже 20-ти март, моята е 7934/

Може на някой да му е от полза

Иначе няма нищо по-красиво от червена Алфа :static:

А бежов салон на 200 000 е нормално мърляв според мен

Моята беше с бежоФ салон,и не кожа а Алфатекс-Алфатех или там как му се казва и на повечко километри но спрямо този салон беше като нов.
Колата вътре е зле,мръсна,напукана,издрана,седалки,кори,врати,коп чета,дръжки........гняс,кой иска да оди да я гледа.

Yavor
29-05-2014, 09:07
Някой знае ли нещо за тази, обърнатата надолу с главата :)

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11401111375687682&f1=details&slink=6ls17x

Първоначално се появи на 13 кръгло, после собственика явно реши че я е подцени и направи обявата ВИП и вдигна цената с 500лв... Ама за сметка на това не си оправи снимките.

iee
29-05-2014, 11:25
Някой знае ли нещо за тази, обърнатата надолу с главата :)

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11401111375687682&f1=details&slink=6ls17x

Първоначално се появи на 13 кръгло, после собственика явно реши че я е подцени и направи обявата ВИП и вдигна цената с 500лв... Ама за сметка на това не си оправи снимките.

Явно е с вертикално излитане:) Иначе изглежда много добре( заболя ме главата, докато я огледам обърната). Черно с червена кожа е супер. Имаме си една такава във Варна, ама е седан.

dilian alfa gtv
29-05-2014, 13:11
Някой знае ли нещо за тази, обърнатата надолу с главата :)

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11401111375687682&f1=details&slink=6ls17x

Първоначално се появи на 13 кръгло, после собственика явно реши че я е подцени и направи обявата ВИП и вдигна цената с 500лв... Ама за сметка на това не си оправи снимките.

На мен ми се струва че този салон е тапициран,аз поне оригинален такъв не съм срещал,не говоря за цвета...
Кажете и вие какво ви е мнението......

DiStefano
29-05-2014, 13:22
На мен ми се струва че този салон е тапициран,аз поне оригинален такъв не съм срещал,не говоря за цвета...
Кажете и вие какво ви е мнението......

Аз съм на същото мнение .. оригинален такъв не съм виждал, а съм виждал доста. Другото е, че лентите на задните облегалки вървят хоризонтално, пък на тези, които сме виждали - вертикално. Възможно е да е претапицирана, което не е лошо разбира се.

dilian alfa gtv
29-05-2014, 13:27
Аз съм на същото мнение .. оригинален такъв не съм виждал, а съм виждал доста. Другото е, че лентите на задните облегалки вървят хоризонтално, пък на тези, които сме виждали - вертикално. Възможно е да е претапицирана, което не е лошо разбира се.

Лентите са доста близо,вертикални,този изобщо няма въпросните "Ребра".Най-вероятно е претапицирана.
Кожата и тя изглежда коренно различна.

iee
29-05-2014, 13:52
Лентите са доста близо,вертикални,този изобщо няма въпросните "Ребра".Най-вероятно е претапицирана.
Кожата и тя изглежда коренно различна.
На този, който аз съм виждал лентите са с големината на тези на корите на вратите и са вертикални.

DiStefano
29-05-2014, 14:32
Лентите са доста близо,вертикални,този изобщо няма въпросните "Ребра".Най-вероятно е претапицирана.
Кожата и тя изглежда коренно различна.

Да де и аз това имах предвид, но не се изразих правилно.

damyanov
29-05-2014, 19:52
Претапицирана е, няма спор...
Ама и километрите са "истински":jumping:

valery_
03-06-2014, 21:13
Какво мислите за тази - http://www.cars.bg/c749554
Много евтино за TI а изглежда много наточена :new_Eyecrazy:
Дали няма нещо гнило ?

ivan_petkov_stz
03-06-2014, 21:37
Какво мислите за тази - http://www.cars.bg/c749554
Много евтино за TI а изглежда много наточена :new_Eyecrazy:
Дали няма нещо гнило ?
Опааа, внимавайте с тази!

Yavor
03-06-2014, 22:54
По специално защо?

bager
03-06-2014, 23:23
По специално защо?

На мен ми изглежда като бившата на "ziko" , а той май имаше някакви драми с нея. Но, може и да е в кондиция колата, знам ли !?!

Кайо
03-06-2014, 23:29
На мен ми изглежда като бившата на "ziko" , а той май имаше някакви драми с нея. Но, може и да е в кондиция колата, знам ли !?!

Цъъъъ,не е на Зико,тая е Сан Маринска регистрация....

Yavor
04-06-2014, 00:34
Хм, тя тая и тя ще е с драма, има ДДС да й се плаща...
Митото е 0% от Сан Марино, ама ДДсто е сигурно. Зависи договора за покупко продажба на какви пари е.

---------- Post added at 00:34 ---------- Previous post was at 00:28 ----------

Интересно, обавата в мобиле изчезна докато пишех...

Кайо
04-06-2014, 01:51
Хм, тя тая и тя ще е с драма, има ДДС да й се плаща...
Митото е 0% от Сан Марино, ама ДДсто е сигурно. Зависи договора за покупко продажба на какви пари е.

---------- Post added at 00:34 ---------- Previous post was at 00:28 ----------

Интересно, обавата в мобиле изчезна докато пишех...

Е я в Карс.....http://www.cars.bg/c749554
В Мобилето не съм я виждал.;)

Phanter
04-06-2014, 11:56
Привет господа.
Любопитно ми е дали някой от вас би споделил инфо за тази колаhttp://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11395658144549011&f1=details&slink=6nqhpi...
Защото пътя от Бургас до София не е малко, а проявявам жив интерес към колата.
благодаря.

ivan_petkov_stz
04-06-2014, 16:27
Хм, тя тая и тя ще е с драма, има ДДС да й се плаща...
Митото е 0% от Сан Марино, ама ДДсто е сигурно. Зависи договора за покупко продажба на какви пари е.

---------- Post added at 00:34 ---------- Previous post was at 00:28 ----------

Интересно, обавата в мобиле изчезна докато пишех...

И преди е изчезвала обявата :D

Колата е от Сан Марино.
- Видимо имаше следи от леки удари.
- Цялата беше надрана с ключ.
- Няколко грешки в двигателя.
- Нещо тропаше отзад по окачването
- Не отговаряше нито на указаните километри, нито на годината производство с обявата
- Не вървеше добре, както трябва да върви 210 к.с.

И въпреки всичко бях готов да я взема и стегна, след което разбрах, че не са и редовни документите. Те се оплетоха в лъжите си и се оказа, че няма как да ми я продадат. Имаше изказвания от сорта: "Ти да не си полицай, какво ме разпитваш за документи"! Спряха да вдигат и телефоните и се покриха с обявата. Този телефон е друг, сигурно вече други момченца я продават.

Имам номера на рамата ако някой се интересува.
След този пост вероятно пак ще изчезне и така...

Дано съм бил полезен, защото е лошо ако я обявят за издирване и ти я вземат в полицейския гараж.

Yavor
04-06-2014, 16:30
И преди е изчезвала обявата :D

Колата е от Сан Марино.
- Видимо имаше следи от леки удари.
- Цялата беше надрана с ключ.
- Няколко грешки в двигателя.
- Нещо тропаше отзад по окачването
- Не отговаряше нито на указаните километри, нито на годината производство с обявата
- Не вървеше добре, както трябва да върви 210 к.с.

И въпреки всичко бях готов да я взема и стегна, след което разбрах, че не са и редовни документите. Те се оплетоха в лъжите си и се оказа, че няма как да ми я продадат. Имаше изказвания от сорта: "Ти да не си полицай, какво ме разпитваш за документи"! Спряха да вдигат и телефоните и се покриха с обявата. Този телефон е друг, сигурно вече други момченца я продават.

Имам номера на рамата ако някой се интересува.
След този пост вероятно пак ще изчезне и така...

Дано съм бил полезен, защото е лошо ако я обявят за издирване и ти я вземат в полицейския гараж.

Абе и на мене ми е доста съмнителна с тази регистрация... Едва ли някой ще си даде колата с табелите - на ония хора им се водят номерата и по тях си плащат данъците. Не си ли ги вземе, няма отписване на колата.

Иначе другите работи се правят - и ламарините и грешките и тропането...
Ама виж, ако са проблемни документите е направо страшно.

dilian alfa gtv
04-06-2014, 21:00
Хубава 159-ка на 5 год струва 15 бона,поне моята е продадох за толкова без дори да стигне до обява или да съм имал намерение да е продавам.На реални 98000км.
Тези за 7-8 лева си представям какви кенефи са.....
В зависимост от модификацията и повече от 15 лева:BBQ:

iee
04-06-2014, 21:22
Какво мислите за тази - http://www.cars.bg/c749554
Много евтино за TI а изглежда много наточена :new_Eyecrazy:
Дали няма нещо гнило ?
Иначе й е платено ДДС-то. Познавам го тоя тарикат и му бях звънял да ми продаде салона, ама не се нави. Скоро ще ми звънне сам ми се струва, като я почне на части :)

renyx
04-06-2014, 21:32
Тези за 7-8 лева си представям какви кенефи са.....


Такива като тази: http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=250343707&cd=635347084940000000&asrc=st

ivan_petkov_stz
04-06-2014, 22:55
Иначе й е платено ДДС-то. Познавам го тоя тарикат и му бях звънял да ми продаде салона, ама не се нави. Скоро ще ми звънне сам ми се струва, като я почне на части :)

Кой от всичките познаваш. Те са навързани като свински черва там. Не ми се занимаваше иначе щях да ги занимая с доста институции.

Преди я даваха са 10к. Всеки знае колко върви 2.4 TI. Rusiq може да има най-добри наблюдения. Само джантите са 5 оригинални с добри гуми и струват 3-4к.

Kuku
04-06-2014, 23:45
Е, вия я изкарахте някаква безценна тая кола!
Ако беше чак толкова скъпа щяха да са оправили регистрацията вече - явно не си струва ;)
Оная червената 2.4 горе, дето я е гледал Кайче, е логично да бъде мърлява, защото всички коли в автокъщата са такива - изобщо не ги пипат след вноса и ги продават в автентично състояние.
Когато ги пудрят - защо ги пудрят?
Когато не ги пудрят - защо не ги пудрят?
:D :D :D

Кайо
05-06-2014, 00:43
Кой от всичките познаваш. Те са навързани като свински черва там. Не ми се занимаваше иначе щях да ги занимая с доста институции.

Преди я даваха са 10к. Всеки знае колко върви 2.4 TI. Rusiq може да има най-добри наблюдения. Само джантите са 5 оригинални с добри гуми и струват 3-4к.

Бах тия жанти....да не са магнезиеви бре?????
Оригинални жанти таквиз чистак нови са около 1500 евро.
Русия взе колата преди 2 години .....

---------- Post added at 00:43 ---------- Previous post was at 00:40 ----------


Е, вия я изкарахте някаква безценна тая кола!
Ако беше чак толкова скъпа щяха да са оправили регистрацията вече - явно не си струва ;)
Оная червената 2.4 горе, дето я е гледал Кайче, е логично да бъде мърлява, защото всички коли в автокъщата са такива - изобщо не ги пипат след вноса и ги продават в автентично състояние.
Когато ги пудрят - защо ги пудрят?
Когато не ги пудрят - защо не ги пудрят?
:D :D :D

Цици един път да съм полусъгласен с теб!!!!
Значи 159 Ti e убавиня и читаФ екземпляр държи цена у чужбина но не е супер кар,тая цръвената обаче не е ноФ Фнос и колко и да я пудрят е кенеФФФ....поне интериорно.

DiStefano
05-06-2014, 07:37
Аз пък не мога да си намера Брера дееба ... всичките са 2.2 JTS дето гледам. Гледах и 2 броя 2.4 JTD ама беха плачевни. Имаше ли Брера 2.0 JTDm ? .. щото имам некви такива спомени ..

Кайо
05-06-2014, 09:01
Аз пък не мога да си намера Брера дееба ... всичките са 2.2 JTS дето гледам. Гледах и 2 броя 2.4 JTD ама беха плачевни. Имаше ли Брера 2.0 JTDm ? .. щото имам некви такива спомени ..

Има двойка.;)

DiStefano
05-06-2014, 09:25
Еми сега проверих и аз .. верно има. Лошото е, че не съм сигурен дали 2.0 JTDm е по-добро като вариант от 2.4 .. жалко, че няма 1.9 .. то конверсия не е невъзможна, но е далече от рентабилна.

Както и да е .. имам оферта за една неро карбонио 2.0 JTDm, дето е в Италия и се чудя дали да не отскоча до терминала на летището.

туй трябва да е :

133216

Кайо
05-06-2014, 10:40
Па двойката е от 2009,демек нов матор,но има май и 2,4 от 2009 не змам дали е по-различен от по-старите 2,4.....

DiStefano
05-06-2014, 11:13
Па двойката е от 2009,демек нов матор,но има май и 2,4 от 2009 не змам дали е по-различен от по-старите 2,4.....

Немам представа за 2.4, но така или иначе 2.0-ката е супер скъпа все още, въпреки, че имам оферта както вече споменах за по-евтин екземпляр, но ... първо да я видя. Щото може да е дроб.

boyracer
05-06-2014, 17:07
Brera след 2008-ма има и други предимства освен в моторите. По лека е 25 кг , спирчната система на Brembo е включна в базовото оборудване както и Q2 Diff. Седалките също са по добри и изглеждат мн. добре.

DiStefano
05-06-2014, 20:11
Аххххххх .... днеска гледах и един Спайдър ... толко много ме сърбяха ръцете ... ама жената почна да ме гледа много накриво. Иначе бех преглътнал бензиновия 2.2 JTS.

1912
06-06-2014, 00:18
ела да ти дам катафалката поне да са повозиш в кола :))))
я пиши на лично колко идва тая брера

DiStefano
06-06-2014, 06:53
ела да ти дам катафалката поне да са повозиш в кола :))))
я пиши на лично колко идва тая брера

Като твойта катафалка миналата седмица карах само, че беше тази с цифра 8. Ми .. не ми е гот секи път като дам газ да ми се качват червата в гърлото дееа :biggrin1:
Без транспорт и без пазарлъци е 10 еврейчета

Mury
06-06-2014, 11:36
Привет господа.
Любопитно ми е дали някой от вас би споделил инфо за тази колаhttp://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11395658144549011&f1=details&slink=6nqhpi...
Защото пътя от Бургас до София не е малко, а проявявам жив интерес към колата.
благодаря.

Вчера беше при мен в сервиза,колата е хубава,на реални км.,всичко работи,салона е запазен,няма троп няма хлоп.Собственика твърди,че е сменяна веригата с всички колела,което е доста важно.8)8)8)8)

---------- Post added at 11:36 ---------- Previous post was at 11:32 ----------


Немам представа за 2.4, но така или иначе 2.0-ката е супер скъпа все още, въпреки, че имам оферта както вече споменах за по-евтин екземпляр, но ... първо да я видя. Щото може да е дроб.

Скачай на двойката,ако е читава си заслужава !!!!!!!! :starwars::starwars::starwars::starwars:

Sm0k
06-06-2014, 15:14
Е, вия я изкарахте някаква безценна тая кола!
Ако беше чак толкова скъпа щяха да са оправили регистрацията вече - явно не си струва ;)
Оная червената 2.4 горе, дето я е гледал Кайче, е логично да бъде мърлява, защото всички коли в автокъщата са такива - изобщо не ги пипат след вноса и ги продават в автентично състояние.
Когато ги пудрят - защо ги пудрят?
Когато не ги пудрят - защо не ги пудрят?
:D :D :D

Не че е безценна, ама в Европа истинско TI в добро състояние на тия години просто няма кой да ти го продаде за 5000 евро и даже и надолу :) По-скоро цената ше отива към 10 :) Факт е, че специално TI-ките държат повече цена от обикновените 159, явно щото са редки. Като прибавим факта, че тия папури не са автокъща и очевидно колата е купувана една бройка, а не пакет, е дефактно невъзможно да дойде тука на тия пари, ако няма някъв проблем. Според мене ше има проблем и технически и с документите, така като слушам отзивите :) Най-вероятно наистина ше я почнат скоро на части, таз криминалната TI-ка :D

А за пудренето, тука изобщо не говорим за пудрене - колата в лошо състояние, дори и да я пудриш се познава, че е в лошо състояние просто щото някои неща не се оправят с пудра. И обратно, хубавата кола със или без пудра си е хубава кола :) Тая червената в Богров, проблема и не е че не беше пудрена, а че беше зле. Ако от 15-те опита дето оня джамбаз се опита да я пали беше запалила поне веднъж, щях да преглътна факта че не е минал прахосмукачка и си е забравил вътре пакетчето фастъци и щях да кажа, момчета колата е мръсна, ама мотора и работи добре :D Ама просто ситуацията беше малко по-тежка :)

Иначе си прав че всички коли в къщата са такива. Само проблема е че всичките са не просто автентични, а че са автентично злекс :)

RPWWD
06-06-2014, 15:24
Не че е безценна, ама в Европа истинско TI в добро състояние на тия години просто няма кой да ти го продаде за 5000 евро и даже и надолу :) По-скоро цената ше отива към 10 :) Факт е, че специално TI-ките държат повече цена от обикновените 159, явно щото са редки. Като прибавим факта, че тия папури не са автокъща и очевидно колата е купувана една бройка, а не пакет, е дефактно невъзможно да дойде тука на тия пари, ако няма някъв проблем. Според мене ше има проблем и технически и с документите, така като слушам отзивите :) Най-вероятно наистина ше я почнат скоро на части, таз криминалната TI-ка :D

А за пудренето, тука изобщо не говорим за пудрене - колата в лошо състояние, дори и да я пудриш се познава, че е в лошо състояние просто щото някои неща не се оправят с пудра. И обратно, хубавата кола със или без пудра си е хубава кола :) Тая червената в Богров, проблема и не е че не беше пудрена, а че беше зле. Ако от 15-те опита дето оня джамбаз се опита да я пали беше запалила поне веднъж, щях да преглътна факта че не е минал прахосмукачка и си е забравил вътре пакетчето фастъци и щях да кажа, момчета колата е мръсна, ама мотора и работи добре :D Ама просто ситуацията беше малко по-тежка :)

Иначе си прtав че всички коли в къщата са такива. Само проблема е че всичките са не просто автентични, а че са автентично злекс :)
Ся, ако ми кажеш с кво комплект неизползваеми по нашите пътища джанти и кожен салон с червени конци имат отношение към цената на автомобил 2 ра ръка ще те черпя бира ;-) Тва ТИ се едно е друга кола, а не 159 ;-)

Sm0k
06-06-2014, 15:36
Ся, ако ми кажеш с кво комплект неизползваеми по нашите пътища джанти и кожен салон с червени конци имат отношение към цената на автомобил 2 ра ръка ще те черпя бира ;-) Тва ТИ се едно е друга кола, а не 159 ;-)

Както се сещаш цената на колите втора ръка не я определям аз, а пазара :) За мене и за тебе 19-ките и червения конец може и да нямат значение, ама ако за мнозинството хора имат, тва ше й вдигне цената, независимо дали на нас ни харесва :) Така че аз не казвам, имат ли или нямат отношение, просто коментирам факта, че дефакто се оказва че имат :)
Накратко мисълта ми беше, че шуменската TI-ка изглежда подозрително евтина, а както се чу явно има и защо :)

Ето едно примерно търсене в цяла Европа за такива коли: 159, TI, дизел от 199 коня нагоре (т.е. само 2.4):
http://www.autoscout24.bg/ListGN.aspx?vis=1&state=A&atype=C&make=6&model=18681&version=TI&fuel=D&pricefrom=1000&powerscale=PS&powerfrom=146&page=1&eq=6&results=20&ustate=N,U&sort=price&mmvco=1&mmvmk0=6&mmvmd0=18681&flzh=1
Най-евтината е седем хиляди евракис, 2008-ма на 230 К км :) И на мене не ми аресва, ама тва е положението:) И се пак има няква логика кола с повече екстри да е по-скъпа втора ръка от същия модел ама базова.

DerMeister
06-06-2014, 16:18
Ся, ако ми кажеш с кво комплект неизползваеми по нашите пътища джанти и кожен салон с червени конци имат отношение към цената на автомобил 2 ра ръка ще те черпя бира ;-) Тва ТИ се едно е друга кола, а не 159 ;-)
Е точно, защото колата си е все същата 159-ка, коженият салон и джантите ти определят цената. Няма как сменен ангренаж или педантична поддръжка да определя цената.

Kuku
06-06-2014, 16:34
Е, не е правилно да пренебрегвате (поевтинявате) обслужен автомобил, пред гробница с екстри :?

---------- Post added at 16:34 ---------- Previous post was at 16:23 ----------

Освен това, никой търговец не търси перфектна кола, а търси най-евтината възможна, което означава 'автомобили с проблеми', каквито има в Ti-версия и за около 6000 Евро :)
Да не говорим, че много търговци работят с определени автокъщи в европа, където ползват и полагаемите им се отстъпки, та цената отива съвсем надолу....
Реално, ако човек е решил да си купува 159 Ti, може да се обзаведе с такава за около 15'000лв. без никакви проблеми :)

http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=245847544

http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=252231933

Sm0k
06-06-2014, 16:39
Е, не е правилно да пренебрегвате (поевтинявате) обслужен автомобил, пред гробница с екстри :?

Е, тва вече е друго :) Аз лично ако трябва да избирам между такива топ изпълнения, ама криминални от шумен и кола с по-малко екстри ама добре подържана от собственик за същите пари, ше предпочета втората :)
За съжаление обаче, преобладаващите обяви са "дупнишки джамбази във клуба" ;)


Да не говорим, че много търговци работят с определени автокъщи в европа, където ползват и полагаемите им се отстъпки, та цената отива съвсем надолу....
Реално, ако човек е решил да си купува 159 Ti, може да се обзаведе с такава за около 15'000лв. без никакви проблеми :)

Е нали точно тва казвам, че можеш да се обзаведеш с такава за 15, ама за 10 вече, както се опитват да ни обяснят колегите от Шумен, малко ми се вижда трудно :) Отделно, прав си за отстъпките при търговците, ама специално тия образи с "ти да не си полицай" не ми изглеждат от тия дето в Италия ги чакат да им правят отстъпка щото вече са зели 20 коли от там :)

П.С. мисля че тука глагола "вземам" е по-подходящ от "купувам", щот то май не е ясно тая купена ли е, взета ли е ;)

DerMeister
06-06-2014, 16:40
Всеки по-разумен и запознат с автомобилите ще предпочете по поддържан автомобил, но масите гледат само цената. И 10000 да си вкарал в поддръжка, ако гробниците са по 5000, трудно ще я дадеш дори и за 8000. Примерно....

Mury
06-06-2014, 16:45
Всеки по-разумен и запознат с автомобилите ще предпочете по поддържан автомобил, но масите гледат само цената. И 10000 да си вкарал в поддръжка, ако гробниците са по 5000, трудно ще я дадеш дори и за 8000. Примерно....

Точно поради тази причина се отказах да продавам мойта,защото е ниско ниво на оборудване,но с всичко направено,ама кво от тва................дори за 11 никой не искаше да я вземе.:big_bow_down::big_bow_down::big_bow_down:

Stoyan Georgiev
06-06-2014, 16:46
истината е че всички коли са гнусни ламарини и трябва да не ни пука за тях, стига вътре да е топло, ама пусти прости хора сме си :dunno::dunno::notify:

BO
06-06-2014, 18:47
Точно поради тази причина се отказах да продавам мойта,защото е ниско ниво на оборудване,но с всичко направено,ама кво от тва................дори за 11 никой не искаше да я вземе.:big_bow_down::big_bow_down::big_bow_down:
За мен е абсолютно нормално това нещо.
Една кола когато я обслужваш, то си е за твоя сметка. Тя си носи цената и съответно обезценяването.

Ако пазара е определил цена на твоята кола между 5000 и 8000 (съвсем примерна, масова цена), то трябва да я поставиш в този диапазон. Понеже ти си инвестирал още 20000 в твоята кола, това ти дава възможност да ѝ определиш пазарна цена от 8000, спрямо пазара, а не да я оцениш на 6500+20000-те които си инвестирал и да ѝ искаш 26500 примерно, защото била добра.

За това винаги съм казвал, че една кола струва колкото пазара определи, а всички останали разноски, били те и 4-тно колкото струва колата, то са си в графата "невъзстановими".

Естествено винаги някой ще си продаде колата на някой на по-висока цена от пазарната, защото другия може да оцени нещо от вложеното, но това са си частни случаи, изключващи общата теза.

DiStefano
06-06-2014, 21:52
Точно поради тази причина се отказах да продавам мойта,защото е ниско ниво на оборудване,но с всичко направено,ама кво от тва................дори за 11 никой не искаше да я вземе.:big_bow_down::big_bow_down::big_bow_down:

На мен лично такова ниво на оборудване ми е напълно достатъчно .. да не кажа, че сигурно и половината от екстрите дето ги имаше моята не ги бях ползвал почти никога .. а те не бяха и кой знае колко.

rusiq86
06-06-2014, 22:47
Е, не е правилно да пренебрегвате (поевтинявате) обслужен автомобил, пред гробница с екстри :?

---------- Post added at 16:34 ---------- Previous post was at 16:23 ----------

Освен това, никой търговец не търси перфектна кола, а търси най-евтината възможна, което означава 'автомобили с проблеми', каквито има в Ti-версия и за около 6000 Евро :)
Да не говорим, че много търговци работят с определени автокъщи в европа, където ползват и полагаемите им се отстъпки, та цената отива съвсем надолу....
Реално, ако човек е решил да си купува 159 Ti, може да се обзаведе с такава за около 15'000лв. без никакви проблеми :)

http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=245847544

http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=252231933

Нещо снимките не си отговарят...различи волани, различни салони...не е ТИ.

Ти- си има много предимства...не е само прагове за 1600лв, джанти за 3600лв, салона, дето си е мнгоо густо и е едно 3000 хилки, нито алуминиевото табло, или въобще интериора, нито 4 буталните бреро апарати...нито многото други екстри.

Пичове една кола се различава от друга такава по екстри...
Сравнето една обикновена инсигния със спорт пакета...еми само двойна е цената...и да ви кажа има защо да е така...Малко тъпичко подхождате..

Има тв 42 инча за 800 лв...ма защо ли хората искат олед, 3д, ХД, връзка с нет....сиго има защо....който е доволен си купува този от 800 лв.

Кайо
07-06-2014, 00:01
На мен лично такова ниво на оборудване ми е напълно достатъчно .. да не кажа, че сигурно и половината от екстрите дето ги имаше моята не ги бях ползвал почти никога .. а те не бяха и кой знае колко.

Мноу си праффффф за екстрите,не искам кола тотал карабина ама и тва с мноу екстри не го вдевам.

---------- Post added 07.06.14 г. at 00:01 ---------- Previous post was 06.06.14 г. at 23:51 ----------


Нещо снимките не си отговарят...различи волани, различни салони...не е ТИ.

Ти- си има много предимства...не е само прагове за 1600лв, джанти за 3600лв, салона, дето си е мнгоо густо и е едно 3000 хилки, нито алуминиевото табло, или въобще интериора, нито 4 буталните бреро апарати...нито многото други екстри.

Пичове една кола се различава от друга такава по екстри...
Сравнето една обикновена инсигния със спорт пакета...еми само двойна е цената...и да ви кажа има защо да е така...Малко тъпичко подхождате..

Има тв 42 инча за 800 лв...ма защо ли хората искат олед, 3д, ХД, връзка с нет....сиго има защо....който е доволен си купува този от 800 лв.

Рус,батка не си праФ,и за колите и за телевизорите и принципно.
Екстри,HD телевизори и Full HD има от бая време,и хората се метаха яко да купуват оти са яко,супер,дупер,дидонди технологии,ама тогава у България HD сигнал още немаше,само ако имаш син зъб двд....тъй беше и по-рано със 100 херцовите телевизори,мноу яка работа,нищо,че сигнала на телевизията беше 50 херца.
Подобно е и с колите,хората искат коли с мноу екстри но не ги ползват,или защото са безсмислени или защото не са им необходими.
Един пакет променя много колата визуално съгласен съм,но под капака е същата кола като без този пакет,едно е БМВ с М пакет,друго е М-ка......
Да,усещането в една ТI вътре е различно от чисто естетическа гледна точка,но под капака каква е разликата?

Mury
07-06-2014, 10:26
На мен лично такова ниво на оборудване ми е напълно достатъчно .. да не кажа, че сигурно и половината от екстрите дето ги имаше моята не ги бях ползвал почти никога .. а те не бяха и кой знае колко.

Е да ама не е рошава гаргата :butt::butt::butt: На мен също иначе,нищо не ми липсва,можеби сега вече с магистралата до морето само темпомата,ама обмислям да си сложа.:hehe::hehe::hehe:

---------- Post added at 10:26 ---------- Previous post was at 10:25 ----------


За мен е абсолютно нормално това нещо.
Една кола когато я обслужваш, то си е за твоя сметка. Тя си носи цената и съответно обезценяването.

Ако пазара е определил цена на твоята кола между 5000 и 8000 (съвсем примерна, масова цена), то трябва да я поставиш в този диапазон. Понеже ти си инвестирал още 20000 в твоята кола, това ти дава възможност да ѝ определиш пазарна цена от 8000, спрямо пазара, а не да я оцениш на 6500+20000-те които си инвестирал и да ѝ искаш 26500 примерно, защото била добра.

За това винаги съм казвал, че една кола струва колкото пазара определи, а всички останали разноски, били те и 4-тно колкото струва колата, то са си в графата "невъзстановими".

Естествено винаги някой ще си продаде колата на някой на по-висока цена от пазарната, защото другия може да оцени нещо от вложеното, но това са си частни случаи, изключващи общата теза.

Никой не говори за инвестициите Боби,а за тва че можеш да купиш например обслужена кола,с оправен колектор,махнати ДПФ и ЕГР,ремап и т.н.,с всички отстранени детски болести.:hehe::hehe::hehe:

RPWWD
07-06-2014, 11:34
Е точно, защото колата си е все същата 159-ка, коженият салон и джантите ти определят цената. Няма как сменен ангренаж или педантична поддръжка да определя цената.

От гледна точка на купувач на автомобил втора ръка, водещото при избора му е състоянието на конкретният екземпляр, а не кви кожи и джанти има. Екстрите, червените конци, праговете и т.н. се броят при покупка на чисто нов автомобил и тогава наистина влияят на цената. В случая с 6-7-8 годишна кола, каквито са масовите 159 по обявите, последното нещо което бих търсил са кожа и джанти, вместо да гледам състояние на съединител, маховик, окачване, дюзи и прочее ;-)

rusiq86
07-06-2014, 16:31
Кайо бате, е че няма да имам ектериорни вид, интериорния вид, нито 210кс под капака, нито 4х4, нито blue&me, нито усб входа в жабката...нито босето, ето ти например мен какво ме кефи освен другите неща, тези неща ги ползвам, и ми харесват.
За мен една кола ектериорно я прави такава, джанти, прагове...интериорно не е нужно да го обсъждаме.
Но ти занеш как е, имаш бутикова кола сега, кажи че не е същото...

DiStefano
07-06-2014, 17:21
Но ти занеш как е, имаш бутикова кола сега, кажи че не е същото...

Както се каза за неговата кола - поръчкова, ръчна изработка .. около 100 000 лв ... червена :hump:

Кайо
07-06-2014, 18:17
Както се каза за неговата кола - поръчкова, ръчна изработка .. около 100 000 лв ... червена :hump:


:rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:

BO
07-06-2014, 19:05
Кайо бате, е че няма да имам ектериорни вид, интериорния вид, нито 210кс под капака, нито 4х4, нито blue&me, нито усб входа в жабката...нито босето, ето ти например мен какво ме кефи освен другите неща, тези неща ги ползвам, и ми харесват.
За мен една кола ектериорно я прави такава, джанти, прагове...интериорно не е нужно да го обсъждаме.
Но ти занеш как е, имаш бутикова кола сега, кажи че не е същото...
Точно.
Едно е да вземеш 156-ца ГТА, друго е да вземеш 159-ка, ама ТИ.
Едното е съвсем различна 156-ца като кола от базовата, другата си е проста 159-ка с "червен шев на седалкте" да го кажем. Демек крайния резултат е същата кола.

Ако мога да направя аналогията с БМВ.
Едно е да имаш БМВ с М пакет - малко по-шарено на вид, но си е абсолютно обикновено БМВ.
Друго си е да вземеш истинска М-ка.

И точно тази ралика ще допринесе едната кола на 20 години като я видиш пак да се обърнеш след нея, а другата ще си е просто обикновена кола с малко по-високо ниво на оборудване. И като стане на 20 години, няма да има абсолютно никаква разлика в цената с най-базовия модел 159-ка.
А ГТА-то на 20 години ще струва поне колкото 3 същите не ГТА екземпляри.

За това сравнението ти, или по-скоро въпроса ти, въобще не е релевантен.:gayfight:

don_pepone
07-06-2014, 19:10
Някой нещо за тази или да е обсъждана по-назад в темата
http://www.mobile.bg/11400824147582207

RPWWD
07-06-2014, 19:12
Кайо бате, е че няма да имам ектериорни вид, интериорния вид, нито 210кс под капака, нито 4х4, нито blue&me, нито усб входа в жабката...нито босето, ето ти например мен какво ме кефи освен другите неща, тези неща ги ползвам, и ми харесват.
За мен една кола ектериорно я прави такава, джанти, прагове...интериорно не е нужно да го обсъждаме.
Но ти занеш как е, имаш бутикова кола сега, кажи че не е същото...

Пешо, същата кола като моторизация и оборудване я има и в ниво "High", питай ме дали ще дам Х пари отгоре за едни прагове, джанти 19-ки и червени конци ;-)

---------- Post added at 16:12 ---------- Previous post was at 16:11 ----------


Някой нещо за тази или да е обсъждана по-назад в темата
http://www.mobile.bg/11400824147582207

10 бона за 8 годишна кола?!?

Кайо
07-06-2014, 19:43
Кайо бате, е че няма да имам ектериорни вид, интериорния вид, нито 210кс под капака, нито 4х4, нито blue&me, нито усб входа в жабката...нито босето, ето ти например мен какво ме кефи освен другите неща, тези неща ги ползвам, и ми харесват.
За мен една кола ектериорно я прави такава, джанти, прагове...интериорно не е нужно да го обсъждаме.
Но ти занеш как е, имаш бутикова кола сега, кажи че не е същото...

Рус,159 ТИ е ниво на обурудване,ГТА е модификация,разликата е голяма.
При 156 фейса също има ТИ.
Има 210 коньови 159 без да са ТИ,има 1,9 ТИ.....има 2,4 ТИ без Q4.
4х4 е хубаво нещо съгласен,blue&me също.....Босето и принципно музиката в една кола никога не са ме впечатлявали и вълнували.
Човече,не ме разбирай погрешно,колата ти е много хубава и не се заяждам,всеки преценява индивидуално кое,колко си заслужава и говорейки за екстрите и тяхното ползване не съм визирал никой конкретно.

---------- Post added at 19:43 ---------- Previous post was at 19:38 ----------


Точно.
Едно е да вземеш 156-ца ГТА, друго е да вземеш 159-ка, ама ТИ.
Едното е съвсем различна 156-ца като кола от базовата, другата си е проста 159-ка с "червен шев на седалкте" да го кажем. Демек крайния резултат е същата кола.

Ако мога да направя аналогията с БМВ.
Едно е да имаш БМВ с М пакет - малко по-шарено на вид, но си е абсолютно обикновено БМВ.
Друго си е да вземеш истинска М-ка.

И точно тази ралика ще допринесе едната кола на 20 години като я видиш пак да се обърнеш след нея, а другата ще си е просто обикновена кола с малко по-високо ниво на оборудване. И като стане на 20 години, няма да има абсолютно никаква разлика в цената с най-базовия модел 159-ка.
А ГТА-то на 20 години ще струва поне колкото 3 същите не ГТА екземпляри.

За това сравнението ти, или по-скоро въпроса ти, въобще не е релевантен.:gayfight:


Съгласен....
Примера за М и М пакет го дадох и аз.

DiStefano
07-06-2014, 20:05
Да допълня само .. 159 2.0 JTDm във най-висото си ниво също е Ti. Също като и при 1.9. Интересното е обаче, че 2.0-ката в по-ниските си варианти е с почти всичкото от Ti - като почнем от волана, километражите, конзолите, салона, праговете .. само не съм сигурен за 19-ките и за Брембото :baby: .. ма ако засека някъде Атанас Биков ше му я огледам

Кайо
07-06-2014, 20:22
Да допълня само .. 159 2.0 JTDm във най-висото си ниво също е Ti. Също като и при 1.9. Интересното е обаче, че 2.0-ката в по-ниските си варианти е с почти всичкото от Ti - като почнем от волана, километражите, конзолите, салона, праговете .. само не съм сигурен за 19-ките и за Брембото :baby: .. ма ако засека някъде Атанас Биков ше му я огледам

Е и jts TI има....;)

Mury
07-06-2014, 20:23
Е и jts TI има....;)

То има и 1.8 ТИ :biggringift::biggringift::biggringift:

Кайо
07-06-2014, 20:27
То има и 1.8 ТИ :biggringift::biggringift::biggringift:

Е да де,у Гърция са често явление даже.:gayfight:
.....влациииии!!!!

DiStefano
07-06-2014, 21:36
Да .. аз видех неколко 1.8 ЕмПеИ с тоя пакет, ама сигурно само за там е могло да се поръчва така.

Phanter
07-06-2014, 22:19
---------- Post added at 19:19 ---------- Previous post was at 19:13 ----------


Вчера беше при мен в сервиза,колата е хубава,на реални км.,всичко работи,салона е запазен,няма троп няма хлоп.Собственика твърди,че е сменяна веригата с всички колела,което е доста важно.8)8)8)8)

---------- Post added at 11:36 ---------- Previous post was at 11:32 ----------



Скачай на двойката,ако е читава си заслужава !!!!!!!! :starwars::starwars::starwars::starwars:

10х Mury. Вече я прибрах в Бургас и много и се кефя. ...От кога си търсих такъв бензиноЯД хихихи... Колата наистина е страхотна , а бившия собственик е страхотен пичага.

ivan_petkov_stz
07-06-2014, 22:30
---------- Post added at 19:19 ---------- Previous post was at 19:13 ----------



10х Mury. Вече я прибрах в Бургас и много и се кефя. ...От кога си търсих такъв бензиноЯД хихихи... Колата наистина е страхотна , а бившия собственик е страхотен пичага.

Честито на печелившите! :)

Mury
07-06-2014, 22:35
---------- Post added at 19:19 ---------- Previous post was at 19:13 ----------



10х Mury. Вече я прибрах в Бургас и много и се кефя. ...От кога си търсих такъв бензиноЯД хихихи... Колата наистина е страхотна , а бившия собственик е страхотен пичага.
Браво,радвам се,колата наистина е хубава,дано те слуша за напред.Един съвет от мен,карай само със 100 октана или 98,забрави за 95,защото тези мотори страдат от блокиране на дюзи,а една нова е 350 лв.:flirt::flirt::flirt:

Phanter
07-06-2014, 23:05
Браво,радвам се,колата наистина е хубава,дано те слуша за напред.Един съвет от мен,карай само със 100 октана или 98,забрави за 95,защото тези мотори страдат от блокиране на дюзи,а една нова е 350 лв.:flirt::flirt::flirt:
Благодаря колеги :ivan_petkov_stz & Mury
Благодаря за инфото, не съм си и помислил да зареждам друго освен 100 от ЕКОто.

Sm0k
08-06-2014, 03:17
Ти- си има много предимства...не е само прагове за 1600лв, джанти за 3600лв, салона, дето си е мнгоо густо и е едно 3000 хилки, нито алуминиевото табло, или въобще интериора, нито 4 буталните бреро апарати...нито многото други екстри.

Сега, TI е страшно пипната 159-ка, наистина изглежа адски добре и вън и вътре и честно казано, като имаме предвид че 159 е доста красива кола, понякога си мисля че е правена за да бъде TI - просто тогава изглежда като истинска Алфа :)

Но все пак TI в случая е просто ниво на оборудване което можеш да поръчаш и на най-малкия мотор. Примерно Брембо апаратите са опция която можеш да поръчаш на всяка 159 - половината коли са с такива, на по-големите мотори (над 150 коня) даже повечето. Разликата е че при TI същите апарати са боядисани в червено с бял надпис Alfa Romeo. При другите коли са сребристи с бял надпис :) За това и в брошурата на 159 TI пише "Red Brembo Brakes", а не "Brembo Brakes", което е малко несериозно - звучи като "ако си поръчате спортен пакет ше ви дадем същите апарати, ама боядисани в червено, за да плашите гаргите и абитюрентите по главната че колата ви е много бърза" ;)

Сега, ако трябва да сме честни при по-съвременните модели Алфа (напр. 156, 147, 159), TI е просто гъзария и ниво на оборудване, което можеш да поръчаш винаги. Затова аз лично съм със смесени чувства - хем ме кефят страшно, хем като знам че зад надписа TI може да се крият 120 коня...
Може би като изключим салона и джантите, единствената функционална разлика остава окачването - примерно 159 TI е с 2 сантиметра по-ниска, 147 TI е с Новитек пружини и амортисьори, ама ако колата е със слаб мотор, нещата са дотам ;)

rusiq86
08-06-2014, 11:58
Една кола екстрите я правят кола пичове, аз ползвам много от тях и мн ми харесва.
Една кола джанти, окачване, прагове я правят ектериорно да изглежда добре...
Една кола вътре салона, тавана, таблото я правят да изглежда добре.

Всичко горе добавени към един мотор 210 4х4 си е повече от готино. Bose си е повече от препоръчително. Blue&me, е екстрата която ползвам всеки ден.

Въврете се убеждавайте сега, че не си струва...на който му е кеф си купува една гола като пушка и си я кара!
Аз един път бях на 25 и си я купух, и да ви кажа струва си.

п.с. някой споменава червен конец, пич нямам думи просто...

Кайо, аз не се обиждам, а й да ти кажа боли ме фикуса кой какво мисли, важно е аз какво мисля...на повечето пищещи ще вземат ти ако имат възможност без да се замислят, опитват се подсъзнателно да си обяснят, че е тъпа покупка...

RPWWD
08-06-2014, 13:15
Една кола екстрите я правят кола пичове, аз ползвам много от тях и мн ми харесва.
Една кола джанти, окачване, прагове я правят ектериорно да изглежда добре...
Една кола вътре салона, тавана, таблото я правят да изглежда добре.

Всичко горе добавени към един мотор 210 4х4 си е повече от готино. Bose си е повече от препоръчително. Blue&me, е екстрата която ползвам всеки ден.

Въврете се убеждавайте сега, че не си струва...на който му е кеф си купува една гола като пушка и си я кара!
Аз един път бях на 25 и си я купух, и да ви кажа струва си.

п.с. някой споменава червен конец, пич нямам думи просто...

Кайо, аз не се обиждам, а й да ти кажа боли ме фикуса кой какво мисли, важно е аз какво мисля...на повечето пищещи ще вземат ти ако имат възможност без да се замислят, опитват се.
подсъзнателно да си обяснят, че е тъпа покупка...

Ако е в добро техническо състояние - да, но в никакъв случай не бих платил повече, отколкото за идентична като години и състояние 159 с по-ниско ниво на оборудване, ма аз съм на 37 години и съм над тия неща, и гледам на автомобила като на средство за подпомагане на бизнеса и семейството, а не като на паметник ;-)

rusiq86
08-06-2014, 13:29
Още съм млад и се забавлявам...като ми отмине времето ще се търси джип за семеен автомобил...сега съм на вълна да ме радва и да ми пълни сърцето...

За състоянието, ако ме познавахте, щяхте да знаете, че педантичност ми е второто име, и че всеки дребен косур се оправя незабавно, било то и козметичен.

п.с. понятието запазен автомобил е много относително, много хора възприемат даден автомобил за запазен, а за мен е кошник...

Sm0k
08-06-2014, 14:28
...вътре салона, тавана, таблото я правят да изглежда добре.
Всичко горе добавени към един мотор 210 4х4 си е повече от готино. Bose си е повече от препоръчително. Blue&me, е екстрата която ползвам всеки ден.


Мисълта ми беше, че 210-те коня, Q4-то, босето, блу&ме, брембото и дори спортния волан, табло и черния таван, можеш да си ги поръчаш като опция и без колата да е TI :) От всичко което си изброил няма как да поръчаш само седалките, праговете, джантите и хромираните огледала ако не е TI :)

Иначе си прав, повечето фенове биха избрали TI-ката. Аз лично ако има на пазара 10 такива и мога да си избера коя е най-хубава, няма да погледна другите. Ама то има една и тя я обсъдихме вече ква е :) Т.е. проблема с TI-ките е че повечето тук си купуваме коли втора ръка и ако искаш задължително да е такава, не се знае колко ше чакаш да се появи като си тръгнал да търсиш толкова рядка кола :) Всъщност ти най-добре знаеш де, доколкото знам твоята не си я намерил за една седмица ;)

RPWWD
08-06-2014, 19:45
Още съм млад и се забавлявам...

И аз правех подобни грешки като по-млад ;-)

Кайо
08-06-2014, 20:52
И аз правех подобни грешки като по-млад ;-)

Грешките са нещо относително и неизбежно,аз не съм млад и продължавам да греша.:)

Цената на колата на Русия за преди почти две години си е добра,ТИ на малко километри,запазена,с два комплекта джанти с гуми,добре поддържана и с доста подобрения.......в mobile.de в момента 2,4 Q4 TI почват от 8000 евро.

rusiq86
08-06-2014, 22:08
И аз правех подобни грешки като по-млад ;-)

Това не е грешка, а сукровенна мечта. Какво да карам баварец ли, или некое ауди, еми не ме кефят...това което ми е по джоба...Сега съм на вълна Рендж Ровър Спорт, някое по ново...но ще поизчакам да паднат цените, още не е за мен.

Когато си купих колата, 159-те бяха рядскост, а камо ли запазена...сега гледам всякакви кошове за 12-15к лв. И ги гледам и се оказва че за нищо не стават.
Много е относително като се каже запазена кола.

Купих си кола със страхотен екстериорен и интериорен вид, с хубав 210кс двигател, с 4х4...с босе, с Blue&me, всичко което ми допада като екстри. Взех я на реални 65000 км...сега е на 75000 км.
Нов комплект зимни гуми. Това грешка ли го наричаш...напротив!

don_pepone
08-06-2014, 22:38
Грешка ли... гроздето кисело :)

Иначе за идеята ти за рейнджа... ако е 2.7 мотора не се вкарвай в филм,не стига че не върви,че гори доста,ами и тоя мотор се слави с доста голяма "родилност" особенно по магистралите :).....
П.С. Шефа ми кара такъв и имам инфо от първа ръка:)

RPWWD
09-06-2014, 00:28
Това не е грешка, а сукровенна мечта. Какво да карам баварец ли, или некое ауди, еми не ме кефят...това което ми е по джоба...Сега съм на вълна Рендж Ровър Спорт, някое по ново...но ще поизчакам да паднат цените, още не е за мен.

Когато си купих колата, 159-те бяха рядскост, а камо ли запазена...сега гледам всякакви кошове за 12-15к лв. И ги гледам и се оказва че за нищо не стават.
Много е относително като се каже запазена кола.

Купих си кола със страхотен екстериорен и интериорен вид, с хубав 210кс двигател, с 4х4...с босе, с Blue&me, всичко което ми допада като екстри. Взех я на реални 65000 км...сега е на 75000 км.
Нов комплект зимни гуми. Това грешка ли го наричаш...напротив!
Не е грешка, че си я взел, грешка е убеждението, че като било ТИ. все едно не е 159 ;-) За съжаление като я запродаваш пазара няма да го оцени... Да, случката с гърка я знаем, да не тръгнеш пак да се обясняваш, това е било преди. В случая изобщо не става дума конкретно за твоят личен автомобил, сигурен съм, че е готин, става дума за едно обикновено ниво на оборудване, което се превъзнася излишно, тъй като с нищо не променя същността на колата, нещо добре обяснено с примерите за М пакета и М-ките.

Кайо
09-06-2014, 00:58
Не е грешка, че си я взел, грешка е убеждението, че като било ТИ. все едно не е 159 ;-) За съжаление като я запродаваш пазара няма да го оцени... Да, случката с гърка я знаем, да не тръгнеш пак да се обясняваш, това е било преди. В случая изобщо не става дума конкретно за твоят личен автомобил, сигурен съм, че е готин, става дума за едно обикновено ниво на оборудване, което се превъзнася излишно, тъй като с нищо не променя същността на колата, нещо добре обяснено с примерите за М пакета и М-ките.

......даммм,за жалост е тъй.
The beauty is not enough......но пък лошо нема,я па хич.;)

Kuku
09-06-2014, 09:34
Аз съм на мнение, че 535 е нещо много гадно!!!

rusiq86
09-06-2014, 09:55
Тея 5-ци са само за дърти дятки, айде не ми ги хвалете...ако съм над 40+ по може...

Кой си купува кола със мисълта да я продаде на профит след време...никой, освен ако не е класика.
И да Ти е много различна по всички параграфи от обикновена 159, лично съм ги сравнявал, не само космюма е друг, но и бельото е различно!

Поздрави
п.с. ако реша да я продавам пак ще нямеря на кого за сносна сума, хубавото и запазено си е такова дори след време. Виждам какво се продава на пазара...и на какво хората казват запазено!

5-ца, е грозна кола за мен, не ми харесва...ако ще е бмв ще е 7-ца, но там поддръжката не е за мен...то ми харесва.
Ауди а5 ми харесва, но ме дразни, че е с две врати, кола с 2 врати не купувам. Има нови с 4-ри но тях не ги гледам дори...много висока летва са.

За рендж само ги гледам, не съм мислел нито двигател, нито нищо, още е далеко...за двигател като му дойде времето и ще се разчета. Но сега е далеко поне 2 години не го виждам.

Kuku
09-06-2014, 10:45
Очиларката да кажеш, че е пенсионерска - да.
Ама 5-ца пенсионерска - нещо бъркаш :)
Има леееееко странен дизайн, но пенсионерска е последното нещо, което може да ти мине през ума!
Да не говорим за М-пакети, джанти, екстри и прочие.... в сравнение с TI :idea:

Mury
09-06-2014, 11:20
Очиларката да кажеш, че е пенсионерска - да.
Ама 5-ца пенсионерска - нещо бъркаш :)
Има леееееко странен дизайн, но пенсионерска е последното нещо, което може да ти мине през ума!
Да не говорим за М-пакети, джанти, екстри и прочие.... в сравнение с TI :idea:

ама в сравнение с ТИ и е около 2 пъти по-скъпа,Кире моля ти се брато,за бога ти караш Пунто,и си мечтаеш за БМВ :fuckoff::fuckoff::fuckoff:

Stoyan Georgiev
09-06-2014, 11:34
BMW, макар да са готини, за просто прекалено скъпи за това, което получаваш - всичко им е скъпо, окачване, части по двг... просто няма смисъл да ги коментираме на едно с алфа по какъвто и да е показател , първо не са конкуренция, алфа не предлагат това което могат да предложат бмв...

Kuku
09-06-2014, 11:37
Майка, 535 можеш да намериш спокойно под 30 бимберици, а то на фона на 159 си е своево рода летяща чиния :)

Пунтото не съм го карал.... не помня от кога :?
БМВ-тата далеч не са мечта за мен - предпочетох да си дам парите за нещо съвсем различно от автомобил :idea:

Mury
09-06-2014, 11:50
Майка, 535 можеш да намериш спокойно под 30 бимберици, а то на фона на 159 си е своево рода летяща чиния :)

Пунтото не съм го карал.... не помня от кога :?
БМВ-тата далеч не са мечта за мен - предпочетох да си дам парите за нещо съвсем различно от автомобил :idea:

Летяща чиния,с по скапана сглобка на интериора,доста по-скъпа за поддръжка,да не говорим,че трябва всяка вечер да си сваляш волана,джантите и фаровете,ако искаш сутринта да са твоя собственост.:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

П.С.На собствениците на БМВ има дават с колата специален сак,за джанти,волан и фарове,да си ги носят в хола.:bg::bg::bg:

rusiq86
09-06-2014, 12:21
Летяща чиния,с по скапана сглобка на интериора,доста по-скъпа за поддръжка,да не говорим,че трябва всяка вечер да си сваляш волана,джантите и фаровете,ако искаш сутринта да са твоя собственост.:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

П.С.На собствениците на БМВ има дават с колата специален сак,за джанти,волан и фарове,да си ги носят в хола.:bg::bg::bg:

хаха, и това е така!
5-ците са за пенсионери, и недоизживяли детството си селски пръчки...
Има моменти в живота когато се виждаш с повечко парички и си угаждаш...нима смисъла на живота не е да си щастлив...еми всеки се прави такъв по някакъв начин.

koolio
09-06-2014, 12:53
Очиларката да кажеш, че е пенсионерска - да.
Ама 5-ца пенсионерска - нещо бъркаш :)
Има леееееко странен дизайн, но пенсионерска е последното нещо, което може да ти мине през ума!
Да не говорим за М-пакети, джанти, екстри и прочие.... в сравнение с TI :idea:

Миии, аз за кола, дето са и уволнили дизайнера, толкоз пари няма да дам. е60 е една от най-нескопосните коли, които може да си представи човек. Хубаво, има мощни и наточени двигатели, има и екземпляри с много екстри, ама мощността и екстрите ще ги ползваш отвреме навреме, а грозотията и сбърканата ергономия ще ги усещаш всеки ден.

Виж, следващата, т.е. актуалната, петица е друго нещо, ама още ги чакаме да станат по 15 бона. ;)

Kuku
09-06-2014, 12:57
Да, те Алфите са за аристократи.... :D

Все още не казваш, защо реши, че 5-цата е пенсионерска?

Кайо
09-06-2014, 13:22
Да, те Алфите са за аристократи.... :D

Все още не казваш, защо реши, че 5-цата е пенсионерска?

Цици,М5 мое да е в пъти по-мощтна и бъкана с екстри спрямо ТИ,но е и в пъти по-грозна.
Алфата мое да не е за аристократи но е за естети.

А SMG-то дет ползват БМВ не е нищо по-различно от прекръстен Selespeed.

Kuku
09-06-2014, 13:37
Тя батка и 530 е по-кола от 159, ти скокна на М5 :D :D :D
Ше падна.... :D :D :D

---------- Post added at 13:37 ---------- Previous post was at 13:34 ----------

Зарежи 5-цата, че Алфа и без това няма аналог там, ама то и Е90 да вземеш за пример, много бързо ти се изясняват някои неща :)
Как и да е - кладенци много.... има откъде да носите вода :D

Mury
09-06-2014, 13:53
Тя батка и 530 е по-кола от 159, ти скокна на М5 :D :D :D
Ше падна.... :D :D :D

---------- Post added at 13:37 ---------- Previous post was at 13:34 ----------

Зарежи 5-цата, че Алфа и без това няма аналог там, ама то и Е90 да вземеш за пример, много бързо ти се изясняват някои неща :)
Как и да е - кладенци много.... има откъде да носите вода :D

Що не сравняваш 320 д с 159 2.0 ЖТДм ??????? :starwars::starwars::starwars::starwars:

Кайо
09-06-2014, 14:01
Що не сравняваш 320 д с 159 2.0 ЖТДм ??????? :starwars::starwars::starwars::starwars:

Е па 159 и некои петици си го отвева....

Kuku
09-06-2014, 14:43
Не бих могъл да сравнявам с 2 литра ЖТД, защото даже не съм виждал на живо таквоз....

А вие защо не сравнявате 159 с 330 или 335 ?

DiStefano
09-06-2014, 14:54
Е с 330 може да се сравнява 159-ката. За 335 независимо дали бензин или дизел - не може. Макар, че аз не виждал смисъл от тия големи мотори - чисто практично. Според мен италиянските коли от този клас си имат приличен асортимент от агрегати. Не знам тука в БГ или къде и да е в Европа да има нужда някой нужда от 300+ коня ежедневно ..

Mury
09-06-2014, 16:13
Не бих могъл да сравнявам с 2 литра ЖТД, защото даже не съм виждал на живо таквоз....

А вие защо не сравнявате 159 с 330 или 335 ?

Защо да не се сравни с 330Д ????? Чакам да кажеш с какво е повече БМВ-то от 159 с 2.4 210 коня ????? Говорим за едни и същи години,демек от 2005 до 2010 например.

BO
09-06-2014, 16:51
Защо да не се сравни с 330Д ????? Чакам да кажеш с какво е повече БМВ-то от 159 с 2.4 210 коня ????? Говорим за едни и същи години,демек от 2005 до 2010 например.
С това, че едната ти къса врата при тръгване, а за другата, цитирам "върви колкото 1.9", ама е със сто кила по-тежка. :drinking:

Както се каза по-горе, БМВ-то е надценен автомобил, но само ако гледаш чистата сума, която трябва да платиш за него.
Да кажем, че едно БМВ струва колкото 2 аналогични Алфи. То съответно не предлага двойно повече, ама предлага 1.5 пъти повече.
Демек ако гледаш чисто цена/качество, то Алфата в това съотношение излиза по-добрия автомобил. Но до там.

Mury
09-06-2014, 16:54
С това, че едната ти къса врата при тръгване, а за другата, цитирам "върви колкото 1.9", ама е със сто кила по-тежка. :drinking:

И само това ли,за 7-8 бона отгоре ?????? :sniping::sniping::sniping:

BO
09-06-2014, 16:59
И само това ли,за 7-8 бона отгоре ?????? :sniping::sniping::sniping:
Е защо някои хора си купуват ГТА да речем?
И накрая пак ще питаш - само това ли?:sniping:

Абсолютно алтернативно - да дадеш 7-8 бона отгоре за 159-ка, вместо да си купиш една Дачия?


BMW, макар да са готини, за просто прекалено скъпи за това, което получаваш - всичко им е скъпо, окачване, части по двг... просто няма смисъл да ги коментираме на едно с алфа по какъвто и да е показател , първо не са конкуренция, алфа не предлагат това което могат да предложат бмв...
А това е тотално сгрешено мнение. Да, колата е по-скъпа когато я купуваш, но поддръжката на аналогична Алфа излиза по-скъпо от това да поддържаш БМВ. Говоря като окачване, двигател...

Kuku
09-06-2014, 17:06
Ми всичко, майка!
Като почнеш от по-мощния двигател (и не забравяш, че има много по-мощни двигатели), опростения и изчистен интериор (на който във форума му казвате 'дървен'), всичките възможни екстри в ценовата листа (заради които разбира се и цената се повишава), задното предаване, цената на употребяван екземпляр и т.н.

Логично е и ти да кажеш, защо мислиш, че не е, при положение, че аз до сега не съм чул лоша дума за Е90?

Mury
09-06-2014, 17:23
С радиото мразя да споря,най-добре спрете с тея БМВ-та,остайте балъчетата в тоя форум да си дават парите за 159-ки и тва е,няма смисъл да си казвате е и без това некомпетентното мнение на някои от вас.Няма как да сравняваш две коли,като нито си имал едната,нито другата.:sniping::sniping::sniping::sniping:

---------- Post added at 17:23 ---------- Previous post was at 17:21 ----------


Ми всичко, майка!
Като почнеш от по-мощния двигател (и не забравяш, че има много по-мощни двигатели), опростения и изчистен интериор (на който във форума му казвате 'дървен'), всичките възможни екстри в ценовата листа (заради които разбира се и цената се повишава), задното предаване, цената на употребяван екземпляр и т.н.

Логично е и ти да кажеш, защо мислиш, че не е, при положение, че аз до сега не съм чул лоша дума за Е90?

Ужасяваща сглобка на интериора,неудобни седалки,тясно купе като цяло /аз лично получавам клаустрофобия вътре,а съм само 191 см./ проблемни двигатели,проблемно окачване,доста проблемна електроника-то не са антенни модули,то не са модули за светлините /постоянно виждам разни баварци,дето отзад са кат коледна елха/ :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

alfa racer GTA
09-06-2014, 17:28
Това е триене.Нещо не ми работи функцията "редакция"

Кайо
09-06-2014, 17:35
Ми всичко, майка!
Като почнеш от по-мощния двигател (и не забравяш, че има много по-мощни двигатели), опростения и изчистен интериор (на който във форума му казвате 'дървен'), всичките възможни екстри в ценовата листа (заради които разбира се и цената се повишава), задното предаване, цената на употребяван екземпляр и т.н.

Логично е и ти да кажеш, защо мислиш, че не е, при положение, че аз до сега не съм чул лоша дума за Е90?

Цици не си праФ,аз на интериора на БМВ си му викам грозен.:))))))

alfa racer GTA
09-06-2014, 17:37
Тея 5-ци са само за дърти дятки, айде не ми ги хвалете...ако съм над 40+ по може... Алоу-у-у-у .Русия Лос.. и ние +40 сме хора бре. Да го хм...хм ...:mrgreen:
Не така.И ти ще станеш дай Боже на 40, пък друго ще мислиш ...


Тя батка и 530 е по-кола от 159, ти скокна на М5 :grin: :grin: :grin:
Ше падна.... :grin: :grin: :grin:



Е па ти що не сравняваш 530/535-ците с Maserati Gilbi или Maserati quatroporte GTS?

BO
09-06-2014, 17:40
Mury, много извърташ нещата човек.
Никой не е казал, че един кой си бил балък, защото си бил купил еди каква си кола - в случая 159. Дори напротив - уважения в избора на всеки.
Никой не е казал, че БМВ са машини направо или някаква лудница. Никой не е казал и обратното - че 159 била боклук, напротив дори.
Няма безпогрешен производител. Винаги на всички автомобили има нещо, което се разваля, нещо което не е както трябва. И това е.
Но искам да ми кажеш колко лайт центъра на БМВ си виждал дефектни. Или пък окачването - дори напротив - окачването на Е90 е мега добро. Дефектите са много редки, но за сметка на това и евтини за отстраняване.
Но както и да е, както казах - всяка кола си има плюсовете и минусите.
Просто обаче не е редно да кажеш - е само това ли.
Да, само това.
И Ферарито върви двойно колкото една ГТА, но струва 10 пъти повече.
Е само това ли?

Кайо
09-06-2014, 17:41
Е защо някои хора си купуват ГТА да речем?

Аз лично щот немам пари за 8С или Granturismo.:drinking:

Щот е изчистена,интериорно и екстериорно....щоте е Алфа.

koolio
09-06-2014, 17:46
Ми всичко, майка!
Като почнеш от по-мощния двигател (и не забравяш, че има много по-мощни двигатели), опростения и изчистен интериор (на който във форума му казвате 'дървен'), всичките възможни екстри в ценовата листа (заради които разбира се и цената се повишава), задното предаване, цената на употребяван екземпляр и т.н.

Логично е и ти да кажеш, защо мислиш, че не е, при положение, че аз до сега не съм чул лоша дума за Е90?

Ама я кажи колко хора си купуват БМВ с всички екстри, еле па втора ръка. Нали 80% от БМВ-тата са дачии с емблема.
А интериорът на Е60 и Е90 специално няма нищо общо с ергономията. Да карам кола "бизнес клас" и да си удрям краката като вляза - аре нема нужда. 159 поне дава достатъчно простор и удобство на водача.

Mury
09-06-2014, 17:58
Mury, много извърташ нещата човек.
Никой не е казал, че един кой си бил балък, защото си бил купил еди каква си кола - в случая 159. Дори напротив - уважения в избора на всеки.
Никой не е казал, че БМВ са машини направо или някаква лудница. Никой не е казал и обратното - че 159 била боклук, напротив дори.
Няма безпогрешен производител. Винаги на всички автомобили има нещо, което се разваля, нещо което не е както трябва. И това е.
Но искам да ми кажеш колко лайт центъра на БМВ си виждал дефектни. Или пък окачването - дори напротив - окачването на Е90 е мега добро. Дефектите са много редки, но за сметка на това и евтини за отстраняване.
Но както и да е, както казах - всяка кола си има плюсовете и минусите.
Просто обаче не е редно да кажеш - е само това ли.
Да, само това.
И Ферарито върви двойно колкото една ГТА, но струва 10 пъти повече.
Е само това ли?

Това,което си изброил,не прави БМВ-то по-добро.Колкото да това за балъците,ами вижте си контекста на мненията,абе що ви 159,я виж кви БМВ-та има.Иначе на 3-4 БМВ-та съм сменял лайт модули.:bg::bg::bg::bg:

BO
09-06-2014, 18:01
Ама я кажи колко хора си купуват БМВ с всички екстри, еле па втора ръка. Нали 80% от БМВ-тата са дачии с емблема.
А интериорът на Е60 и Е90 специално няма нищо общо с ергономията. Да карам кола "бизнес клас" и да си удрям краката като вляза - аре нема нужда. 159 поне дава достатъчно простор и удобство на водача.
Е същото е и с 159-ките.
Колко хора в този форум имат натъпкана 159-ка с екстри. Май няма нито една ми се струва.
Сега ще излезе русия да каже, че неговата имала уж. И като го питаш за някаква тъпа навигация ще каже - ама мен не ми трябва да речем.
Да не говорим, че екстра при 159-ка е "блу енд ми". Тотален смях.
А същевременно мога да ти покажа бая БМВ-та с едно от най-високите нива на оборудване.

Sm0k
09-06-2014, 18:19
А вие защо не сравнявате 159 с 330 или 335 ?
Аз не виждам смисъла ако на някой във форума му харесва 159 с нейните двигатели да го караш да я сравнява с кола която първо НЕ харесва и второ говориш за агрет който е със 1100 кубически сантиментра по-голям от най-големия дизел на 159 :) Първо е безмислено математически и второ е безмислено щото едната кола просто е безинтересна за тези които не я харесват :D



...опростения и изчистен интериор (на който във форума му казвате 'дървен'), ...


Опростения и изчистен интериор, както и цялостния дизайн на колата му казват дървен не само в нашия форум :) И във форума на БМВ съм чувал че се срещат такива мнения. И доколкото знам от приятели които са фенове на БМВ, тая петица не им е любимия модел, първо щото е грозна и второ щото дизайна й, няма много общо с традициите и стила на марката :)

И в края на краищата не разбирам защо водим тоя спор сега. И на децата е ясно е, че БМВ е марка която и нова и на старо се продава по-скъпо от Алфа. Това логично би трябвало да значи че материалите в БМВто са по-скъпи, изработката би трябвало да е по-добра, качеството да е по-високо и т.н. Това че нещо по-скъпо и по-качествено не означава автоматично че 159 е лоша кола, нито пък означава че е задължително всички хора да я харесват по-малко от някоя друга :)

В края на краищата сме във форума на Алфа - никога не съм подържал мнението, че трябва да сме фанатици и да казвам че всички други марки са боклук, ама само да коментираме коя е по-хубава от Алфа също не го намирам за смислено - нито това е целта на форума нито с това помагаме на някого да си избере или подържа Алфата :)

Отделен е въпроса, че 159 и 5-ца дори не са в един и същ клас и не са преки конкуренти. 159 е конкурент на 3-ка и това че е 10 сантиметра по-дълга от нормална 3-ка не я прави конкурент на петица :)

Също отделен е въпроса че това че 535 е много убава няма нищо общо със съветите за покупка на 159 :)



Но искам да ми кажеш колко лайт центъра на БМВ си виждал дефектни. Или пък окачването...


И кво като не им горят лайт модулите? Тва я прави вечна ли :) Всяка съвременна кола има някакви проблеми, и на тея все нещо ше им има. Аз примерно имам един приятел дето е90-ката му скъса ангренажна верига. Ся трябва ли да тръбя колко гадна кола е и как нищо не става от нея :) Кола като кола - хубава е, карал я е, скъсала верига - опави я и пак я кара :) Тва е.

Не ме разбирайте сега погрешно - аз също харесвам БМВ-тата като коли, една от малкото немски марки които бих карал, ама цялата тая истерия как са най-хубавите, най-здравите, най-качествените, най-луксозните, най-ергономичните и най-спортните ми се струва че идва малко в повече :)

BO
09-06-2014, 18:39
Това,което си изброил,не прави БМВ-то по-добро.Колкото да това за балъците,ами вижте си контекста на мненията,абе що ви 159,я виж кви БМВ-та има.Иначе на 3-4 БМВ-та съм сменял лайт модули.:bg::bg::bg::bg:
А така, 3 викаш.
Я сега сподели на колко Е90-ки си правил окачването, колко е струвал ремонта и съответно да направиш ти лично сравнение с колкото аналогични ремонта си правил на 159-ки.

Да не говорим, че 159-ките са сигурно 50 пъти по-малко от Е90-ките и тогава работата става дебела ми се струва в негативизъм към единия модел.:mrgreen:

Да не говорим, че тия лайт модули в повечето случаи могат да се оправите като ги преинсталирате. :)

rusiq86
09-06-2014, 18:52
5-ца е уникално грозен автомобил, нищо хубаво не виждам...става за некой селски бек или човек без много вкус, на който са му казали, че ако има такава всички мадами от квартала ще са негови.
Това е едно недоразумение на дизайнер.

Бо, И да каруцата има достатъно екстри, повече от доволно, нещо проблем ли е това за теб. Май много искаш една 5-ца, ма не си признаваш ти. Ах ти!!!!

Айде пичове живи и здрави, отивам да видя дали съм уплоаднал тел. указател през блу анд ми екстратата, мега яко ти казвам!
Нямам навигация Бо, и повярвай нямам я защото не ми е нужда, иначе да съм я боднал...нещо май мнгоо те човърка, кажи си да те почеша ако някъде те сърби.

Kuku
09-06-2014, 19:24
Изказването ти звучи подобно на хорското възприятие за италианските автомобили - хубави са на дизайн, ама иначе.... :D

DiStefano
09-06-2014, 19:43
Сега аз да се изкажа .. щото тука става страшно ..
По принцип на Пешо патката сигурно му става повече от моята и таа на Кайо - щото и ние си отиваме дъртанян вече .. ама това нема нищо общо с факта, че Пешо си е манияк и лично аз супер много му се кефа на колата, на неговата педантичност и други .. сега нема да се обеснявам щото немам намерение да права любов с Пешо. Факт е, че неговата Ti-ка остава всички немски машини назад в тоя сегмент и този ЦЕНОВИ ДИАПАЗОН - подчертавам ЦЕНОВИ.

Относно великото Е90/Е92 - ми както не веднъж съм споменавал стопанисвам такова 335i - купено ново от Камор и ходовата част за здрава - да здрава е, дефектите са редки - да редки са - но е абсурдно изказването за ЕВТИНИ ЗА ОТСТРАНЯВАНЕ. Само да добавя, че и Камор Ауто и МКАР са клиенти на фирмата, в която работя и съм се нагледал в продължение на 5 години на секви драми в техните сервизи при следпродажбено обслужване. Тука ше помоля всички, които не карат НОВО БМВ - визирам НОВ МОДЕЛ - да не се обаждат щото изобщо си немат и най-малка представа за какви цифри иде реч. Ако некой тука има некви питания за цифри - с голем кеф ше ви ги кажа.

И в заключение да вметна, че темата е конкретна за Алфа 159 и това е Алфа Ромео форум - никой от Алфистите не го ебе кое е по-убаво от Алфа. И в този ред на мисли е време да се поспрете малко. Алфа си е Алфа ... това е .. ако ми се прииска 400 коньова лимузина си зимам КуатроПорте .. ебал съм ви и М5-ците.

Sm0k
09-06-2014, 19:47
А така, 3 викаш.
Да не говорим, че 159-ките са сигурно 50 пъти по-малко от Е90-ките и тогава работата става дебела ми се струва в негативизъм към единия модел.:mrgreen:

Е ти вярно ли смяташ че е сменил 30 лайт модула на 159 :) То няма толкова такива в града :D


Май няма нито една ми се струва.
Сега ще излезе русия да каже, че неговата имала уж. И като го питаш за някаква тъпа навигация ще каже - ама мен не ми трябва да речем.
Да не говорим, че екстра при 159-ка е "блу енд ми". Тотален смях.
А същевременно мога да ти покажа бая БМВ-та с едно от най-високите нива на оборудване.

На русия не знам има ли навигация, ама се пак е с доста високо ниво на оборудване като цяло :) Пък и все ще се намерят още 2-3 във форума дето да имат екстри над средното си мисля :)

Тва сравнение е напълно без никва основа - първо, както вече казах петцата e в Е-сегмента а 159 е D-сегмента. Нормално е по-високия клас кола да се продава с повече екстри :) И второ, в българия масово се карат коли втора ръка и тука е уловката с алфите. Като отвориш мобилето ше ти изкара 10 страници е60-ки и страница и половина 159. Като става дума за по-висок клас коли джамбазите вкарват масово БМВ, Мерцедес, Ауди щото тука това се търси. Не ги е страх и да вкарват от тия марки коли с повече екстри и да ги продават по-скъпи щото знаят че ше се продадат. Алфи, особено като 159 вкарват квото изпадне там в пакетната оферта :) Рядко се вкарват Алфи с високо ниво на оборудване щото ако и сложи табела 20 бона ше му виси там една година :)
А и е нормално когато избираш между 100 коли шанса да намериш оборудвана със много екстри да е по-голям отколкото като избираш между 5 ;)

rusiq86
09-06-2014, 20:11
Distefano, бате не става толкова много, а и аз съм моногамен.

Кайо
09-06-2014, 21:39
Eeeee,Стефчууууу,думай си за твойта патка,моята си рипа най-редовно.:):):)

'' И в заключение да вметна, че темата е конкретна за Алфа 159 и това е Алфа Ромео форум - никой от Алфистите не го ебе кое е по-убаво от Алфа. И в този ред на мисли е време да се поспрете малко. Алфа си е Алфа ... това е .. ако ми се прииска 400 коньова лимузина си зимам КуатроПорте .. ебал съм ви и М5-ците.''.

А те за тва си мноу праф!!!!!

---------- Post added at 21:39 ---------- Previous post was at 21:35 ----------


Distefano, бате не става толкова много, а и аз съм моногамен.

Рус,батка не се коси, напрай си едно секуро.....премести си го от левио у деснио крачол.:drinking:

BO
09-06-2014, 21:43
5-ца е уникално грозен автомобил, нищо хубаво не виждам...става за некой селски бек или човек без много вкус, на който са му казали, че ако има такава всички мадами от квартала ще са негови.
Това е едно недоразумение на дизайнер.

Бо, И да каруцата има достатъно екстри, повече от доволно, нещо проблем ли е това за теб. Май много искаш една 5-ца, ма не си признаваш ти. Ах ти!!!!

Айде пичове живи и здрави, отивам да видя дали съм уплоаднал тел. указател през блу анд ми екстратата, мега яко ти казвам!
Нямам навигация Бо, и повярвай нямам я защото не ми е нужда, иначе да съм я боднал...нещо май мнгоо те човърка, кажи си да те почеша ако някъде те сърби.
Рус, що се пениш бе човек.
Просто те дадох за пример, защото се сещам, че твоя автомобил е един от най-високото ниво на оборудване тук. А реално няма нищо повече от стандартните екстри на едно Е90, което е масово на пазара. Това имах предвид, а не друго.

И да, в едно Е60 ще се качат 90% от манекенките от улицата, а няма да ти изберат 159-ката, ако това си мислиш скрито.:mrgreen:
И да, ако някой ми предложи да избера едно Е60, което аз покажа или която и да е най-мега добрата 159-ка, то никога няма да взема 159-ката. Просто не мога да избера каруцата пред файтона, съжалявам. Пък нека файтона е грозен. Ама за теб. Това мен не ме боли за кой бил грозен.

Между другото гъзО ме сърби. Ела да го почешеш. Сам попита, съжалявам.:sex:

Кайо
09-06-2014, 21:45
Навигации,екстри и т...ци на рояци имал БМВ,ще се повторя за пореден път,миналата зима в Добринище такива супер БМВ към пистата не моеха ме стигнат с 59,на слизане от пистата се влачеха като цръва и отбиваха у лево въртейки задници да мина.:drinking::drinking:

BO
09-06-2014, 21:48
Навигации,екстри и т...ци на рояци имал БМВ,ще се повторя за пореден път,миналата зима в Добринище такива супер БМВ към пистата не моеха ме стигнат с 59,на слизане от пистата се влачеха като цръва и отбиваха у лево въртейки задници да мина.:drinking::drinking:
Значи за теб и едно Ферари пак ще ти дава път и то съответно е боклук, защото върти задницата. Да, да, страхотна логика.:spam_laser:

Кайо
09-06-2014, 21:55
Значи за теб и едно Ферари пак ще ти дава път и то съответно е боклук, защото върти задницата. Да, да, страхотна логика.:spam_laser:

Са па Феро с Финтелатор збъркахме......:drinking:
Бо,човече,стегни се.

RPWWD
09-06-2014, 22:00
Навигации,екстри и т...ци на рояци имал БМВ,ще се повторя за пореден път,миналата зима в Добринище такива супер БМВ към пистата не моеха ме стигнат с 59,на слизане от пистата се влачеха като цръва и отбиваха у лево въртейки задници да мина.:drinking::drinking:

Като върнат задното в новите модели и ние ще се влачим като черва зимно време.:drinking:

Кайо
09-06-2014, 22:06
Като върнат задното в новите модели и ние ще се влачим като черва зимно време.:drinking:

Трай бре,мое имаме и 4х4.:))))))))
Нямам нищо против заднот,то са и с предно се влача из София кът цръво.:)

alfageorgi
09-06-2014, 22:06
В България разбирачи /глупаци/ и манекенки /курви/ бол, но колкото и да са много не могат изкупи всички умрели немски таралясници.Както казват по селата: "Страшну Биемвие , ем та вози , ем та ибе".Смешки!!!

ivan_petkov_stz
09-06-2014, 22:16
Кво е тва Е60 бе...път ли?!

Айде стига с тия бездушни коли, че темата замириса.

Ако искате кола с душа...ето (http://www.cars.bg/c749554)

Ама не е нужно само да рипа парчока...тука трябват и големи топки!

Кайо
09-06-2014, 22:32
Кво е тва Е60 бе...път ли?!

Айде стига с тия бездушни коли, че темата замириса.

Ако искате кола с душа...ето (http://www.cars.bg/c749554)

Ама не е нужно само да рипа парчока...тука трябват и големи топки!

Тая е обсъждана бре.......

DiStefano
09-06-2014, 22:47
Айде ..
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11399466102136689&slink=6pfazt

Таз изглежда мноу добре. Салончето е текстил, поне на снимки мноо запазенко .. като Мурджевото .. само дето неговият гъз в таа не е седал :mrgreen: