PDA

View Full Version : Съвет относно покупка на 159



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

dino355
03-06-2012, 23:35
Здравейте на всички! Регистрирах се специално, за да Ви помоля за съвет. Фен съм на марката, разбира се, откакто се качих на първата си Алфа, която беше 156 2.0 TS. Бях изключително доволен от колата и преди 2 години реших да я сменя, тъй като тя вече беше на 11 г., независимо от обстоятелството, че беше в изключително добро състояние. Исках нова кола и идеята ми беше 159 - за мен, идеалът за автомобил в своя, че и в по-горния клас. Разполагах обаче с ограничени средства, а исках нова кола. Не мога да Ви опиша недалновидното поведение на Милано мотърс в разгара на кризата лятото на 2010г. Както и да е - никакви отстъпки, никакви промоции - нищо. Пазарих се с тях за един тест автомобил 1.9 JTDm 150 к.с. на 9000 км., като им давах за него 38 хил. лева. Но не се съгласиха. Както и да е. Изневерих на марката и купих Мицубиши Лансер 2.0 дизел за 32 хил. лева в промоция от 40 хил. От тогава, до ден днешен, всеки пък като се кача в тая кола ми идва да се самоубеся! Няма такъв страшен ташак! Две години вече се мъча да я харесам тая кола... Без успех. Реших да я продам, независимо, че й остава още повече от година гаранция. Как съм я купил, убийте ме, не мога да Ви кажа. Но да не Ви занимавам повече и на въпроса. В момента Милано Мотърс продават две 159. Едната е 1.9 JTDm 150 к.с., а другата 2.0 JTDm 170 к.с. 1.9 е по-оборудвана, но 2.0 също е достатъчно накичена с екстри. Не ми трябват повече. Моля Ви да ме посъветвате по следните въпроси:
1. Кой от двата мотора е по-сполучлив, като съдите по Вашите наблюдения. Това, което ме смущава при 2.0 е факта, че твърде малко се задържа в производство. После му намалиха мощността на 140 к.с. и днес именно в този вариант се монтира и на Джулиетата. Това трябва ли да ме притеснява. Означава ли, че във вариантът със 170 к.с. е бил проблемен?
2. Другото важно нещо е, че и двете коли са попрестояли много в склада на Милано Мотърс. Не ми казват, но по мое мнение 1.9 е производство 2008г., а 2.0 вероятно е 2009г. Сега, предполагам, че са ги поприпалвали от време на време, но това не е сигурно. Дилърът например се изпусна, че на 1.9 трябва да й се смени акумулатор и да се монтира казанче на охладителната течност. Второто например ме навява на мисълта, че са ги ползвали за донори на резервни части. По отношение на 2.0 такива отбелязвания в системата им няма, но... Въпросът ми е, как мислите, възможно ли е да имам сериозни проблеми с тези коли заради това, че дълго са стояли неизползвани. И какви биха могли да бъдат, по Ваше мнение? Колите разбира се имат 3 год., респ. 150 хил. км. гаранция, която ме увериха, че си действа, но все пак едва ли на някой би му било приятно час по час да ходи до сервиза и да седи с дни без кола.
3. На трето място - 159 - ките имат ли проблеми с ДПФ филтрите и колко често ако имате наблюдения, разбира се?
4. И накрая... ох кажете какво да правя, че се побърках с тия коли - страшна болест са ми?

Kuku
04-06-2012, 00:13
Не си купувай престояла по складовете кола!
За тези пари си поръчай прясна 'Жулиета' :)

RPWWD
04-06-2012, 01:32
Човекът може да не иска да слиза в голфовия клас, та да си взима Жулиета. Почти всички продадени чисто нови 159 от ММ са си поседяли на склад преди да ги купят, пък собствениците си ги карат, нали така ;-) Сделката за тия пари си заслужава, като аз бих се спрял на 2,0 JTDm мотора, тъй като е последно поколение комънрейл и тези 20 кончета отгоре са си от значение при доста тежкото купе на 59-ката.

dino355
04-06-2012, 06:58
Не си купувай престояла по складовете кола!
За тези пари си поръчай прясна 'Жулиета' :)
Действително не ми се слиза в Голфовия клас, макар да съм наясно, че и Джулиетата е с нива над най-доброто в този клас. Първо имам резерви относно дизайна й - наречете ме консервативен, но 159-ката е "симфония от метал", докато Джулиетата... Единственият вариант на Джулиета, който представлява интерес за мен е QV, но цената там е с 10 хил. повече от тази, която бих платил за 159 2.0 JTDm. Но ако много от Вас са на твоето мнение... относно престоялите коли?! Джулиетата със сигурност ще се наложи да я чакам, т.е. няма да е престояла. Не знам.

Stoyan Georgiev
04-06-2012, 08:20
мисля, че най-добрия вариант е да си вземеш някоя 2-3 годишна 1.9 с фул-макс екстри!

така хем ще победиш обезценяванет, през което е минала, хем ще е "разработена" хем няма да се занимаваш с тея РЕТАРДИ от милано моторс, които честно казано са може би едни от най-трагичните гаранционни сервизи в страната

между другото жулиетата не е мойта любима кола с външния си дизайн, но качеството на изработката вътре е на доста добро ниво също... но 159 си е 159

повтарям - насочи се към карана 159ка, отдели си 5-6 хиляди да я направиш като чисто нова и няма да съжаляваш

с кола висяла 2-3-4 години в склад само ще се видиш в неприятности според мен - това уплътнения, това гарнитури, това просъхнали пластмаси и интериор, двигател, окачване... абе по-добре не си самонабивай автогол

поздрави, и успех с покупката, няма да съжаляваш!!! (2008ма година и аз бях пред точно същата дилема, лансър или 159 и като покарах лансъра и поседях вътре ми се доповръща)

daskaloff
04-06-2012, 08:52
даже не са стояли и на склад през цялото време - едната доста дълго стоеше пред магазина на Булвария ( в съседство на ММ)...... но не беше 2009 - мисля че беше 2010 ( може и по нова да е била защото беше с по-нов салон на вид ( отстрани с кожа - в средата с плат ) черно комби със светъл салон
всичко си зависи от цената.... квото и да текне.. 3г. гаранция си имаш......

M.Gruev
04-06-2012, 09:14
Колега погледни и тези втора ръка. Има няколко доста добри в момента в Мобиле.бг. Добър вариант е и закупуването на тестовата кола на някое представителство на марката (визирам такива в Германия или Италия например), За ММ от всякъде се чуват само негативни отзиви и ако можеш да ги избегнеш, направи го. :)

NightRider
04-06-2012, 10:00
Свържи се с някой голям дилър в Италия - ще ти намери

Kuku
04-06-2012, 11:37
Аз не исках да предлагам употребявана кола, за това предложих 'Жулиета'.
Според мен, сценария с евтини складови автомобили е последния възможен и в тоя ред на мисли съм напълно съгласен със Стоян - за 15'000лв. си купи употребявана '159', приготви още 5'000лв. за пълно обслужване и евентуални ремонти, а после карай и пей :)

136
04-06-2012, 12:21
Това да си вземеш нещо за 15 хил и да дадеш още 5 пък и не се знае да ли ще ти стигнат е глупост.За 24-25 хил можеш да си вземеш много хубаво изпълнение на малко колометри от Германия , Холандия където има много предлагане и сервизното им състояние е гарантирано.И въпреки това аз търсих около два месеца и половина да изпадне 159 TI на хубава цена от дилър и в повечето случаи това изпълнение го продават първи собственици.

Kuku
04-06-2012, 12:46
Е, да де, ама ако си я купи от чужбина за 25'000лв., ще му струва поне 28'000лв. с всичките задължителни дреболии и пак не се знае дали няма да изкочи нещо :)
В този случай малко се обезсмисля идеята на употребяваната кола за 28'000-30'000лв., при наличието на чисто нова с гаранция за 36'000лв. :?
Да не говорим, че '159' по обявите в България може да имат забележки, ама не са чак толкова зле :)

Stoyan Georgiev
04-06-2012, 13:14
много сте ми готини като говорите за коли от емнайсе стотин километра, на никой не му се занимава с двеста хиляди документации и разговори и т.н. и т.н.

dino355
04-06-2012, 13:24
Абе аз принципно не искам дизел и съм се огледал в тези на Милано Мотърс, щото са добре оборудвани и се водят нови, пък и с гаранция. Пуснах обаче в момента всякакви връзки из Европа да ми търсят фабрично нова 1750 TBI. То се е видяло, че ще се влиза в тежки лизингови схеми, така че...
Ама Вие нищо не ми казвате по другите ми два въпроса. Това означава ли, че колата е тип-топ и няма никакви проблеми what so ever?

NightRider
04-06-2012, 13:37
Това да си вземеш нещо за 15 хил и да дадеш още 5 пък и не се знае да ли ще ти стигнат е глупост.За 24-25 хил можеш да си вземеш много хубаво изпълнение на малко колометри от Германия , Холандия където има много предлагане и сервизното им състояние е гарантирано.И въпреки това аз търсих около два месеца и половина да изпадне 159 TI на хубава цена от дилър и в повечето случаи това изпълнение го продават първи собственици.
Холандия, Германия, Австрия, Швейцария - хубаво. Ама отдолу за 5г. вече е тръгнало бавно, но славно. Хубаво е зимата да караш на разчистен път, но цената се плаща.
А и пак не се обади да почерпиш. Ще ти се развали музиката, да знаеш

---------- Post added at 13:37 ---------- Previous post was at 13:36 ----------


Абе аз принципно не искам дизел и съм се огледал в тези на Милано Мотърс, щото са добре оборудвани и се водят нови, пък и с гаранция. Пуснах обаче в момента всякакви връзки из Европа да ми търсят фабрично нова 1750 TBI. То се е видяло, че ще се влиза в тежки лизингови схеми, така че...
Ама Вие нищо не ми казвате по другите ми два въпроса. Това означава ли, че колата е тип-топ и няма никакви проблеми what so ever?
Колата е като жената - на слука. Но определено не от Бг

Kuku
04-06-2012, 13:48
И защо да не е от България?
Очи гледали, очи плакали!
На Мъри на колата какво й е? За 15 бона си купуваш регистрирана, обслужена, дизелова кола, с каско и достатъчно екстри.
Имаше съединител за смяна, профилактично едно масло, евентуално още нещо дребно от консумативите и после само каране..... за максимум 16'000лв. :idea:

_power_
04-06-2012, 14:32
Дрънкате...Според мен трябва да си поръча от ММ това което иска и да почака да му го доставят!
Най добре си е пръв да си пръднеш на седалката :!::devil2:

Kuku
04-06-2012, 14:44
Колкото пъти съм пърдял пръв, толкова пъти ми е излизала през носа тая пръдня - никога повече няма да си купя чисто нов автомобил :)

_power_
04-06-2012, 14:50
Колкото пъти съм пърдял пръв, толкова пъти ми е излизала през носа тая пръдня - никога повече няма да си купя чисто нов автомобил :)
Въпрос на личен опит. Но бъдещия колега говори за нова кола...пък изведнъж му се предложиха стари и ползвани коли.... Сега остава някой Логан да се предложи... и се завършва картинката...

NightRider
04-06-2012, 15:18
Дрънкате...Според мен трябва да си поръча от ММ това което иска и да почака да му го доставят!
Най добре си е пръв да си пръднеш на седалката :!::devil2:
И да поръча да му сложат някаква изгъзица, дето обикновено не я слагат, та да знае, че е неговата кола. И да чака 3 месеца

---------- Post added at 15:18 ---------- Previous post was at 15:16 ----------


И защо да не е от България?
Очи гледали, очи плакали!
На Мъри на колата какво й е? За 15 бона си купуваш регистрирана, обслужена, дизелова кола, с каско и достатъчно екстри.
Имаше съединител за смяна, профилактично едно масло, евентуално още нещо дребно от консумативите и после само каране..... за максимум 16'000лв. :idea:
Имах предвид чисто нова. И виж малко по-нагоре другото

dino355
04-06-2012, 15:30
Колеги...
1. Имате ли наблюдения, 2.0 JTDm 170 к.с. по-добър двигател ли е от 1.9 JTDm 150 к.с. и трябва ли да ме притеснява обстоятелството, че 2.0 170 к.с. се задържа твърде малко в производство. Някой чел или чувал ли е защо стана така и защо намалиха мощността му на 136 к.с. Дали беше заради някакви конструктивни проблеми или се дължи на политиката в ЕС откъм еко норми, данъци, застраховки и т.н.
2. Имате ли проблеми с DPF филтрите?

denq
04-06-2012, 15:32
Колкото пъти съм пърдял пръв, толкова пъти ми е излизала през носа тая пръдня - никога повече няма да си купя чисто нов автомобил :)
Що бе , колега? Таман съм се навил за една нова Мазда 3, и твоята реч ме хвърли в тъч :D
Сервизното обслужване по гаранцията ли имаш предвид, качеството на новите автомобили като цяло ли, или нещо друго??

daskaloff
04-06-2012, 15:37
2.0 продъжава да се слага в 159 до-последно.... даже в германия може да си поръчаш 159 още с този мотор. 2.0 ужким трябва да харчи по-малко - не ще е по претенциозен към гориво ( за БГ това не е много добре). Въри много добре (поне според мен ) но е шумен....
136 коня версията се води еко - най-вероятно за по-ниско СО2..... а в някой страни това се гледа... на 1.9 също има Еко версия - това е 120коня модела...

dino355
04-06-2012, 15:44
Съжалявам, взимам си думите за 2.0 JTDm 170 к.с. назад. В момента двигателят се монтира на Джулиетата. Значи изборът ми е ясен - 159 2.0 JTDm 170 к.с.... ако разбира се някой не ме изпревари докато продавам Скубиду-то... Остана само да кажете нещо за DPF филтъра, че тая със сигурност ще има.

Kuku
04-06-2012, 15:46
Имам предвид цялостната картинка - купуваш нов посредствен автомобил на цената на 5 годишна S-класа :?
Аз също от личен опит говоря - чисто нова кола никога повече няма да си купя! За същите пари (че и за по-малко даже) си купувам АВТОМОБИЛ (http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11333225087886899&f1=details) с пет класа по-нагоре и пет пъти повече екстри. Едва ли поддръжката ще ми струва повече от лизинга :!:


Никой не предлага Логан на колегата, просто изказахме мнение, че вместо застояла по складовете "чисто нова" кола, по-добре да се купи употребявана за двойно по-малко пари :)

ДПФ-филтрите се лекуват вече, не са проблем - има няколко теми по този въпрос :)

dino355
04-06-2012, 15:51
Въри много добре (поне според мен ) но е шумен....


О-о Приятелю... Намираш го за шумен, защото не си карал Мицубиши Лансер 2.0 помпа-дюза на VW. Все едно караш Форд Транзит. Като подам газ от място, инстинктът ми за самосъхранение рефлекторно вдига крака ми от педала на газта, твърдо убеден, че нещо ужасяващо се случва... Това е най-шумният автомобил, за който съм чувал... Trust me on that one!

daskaloff
04-06-2012, 16:04
на лансер-а мисля, че това му е последния проблем....... карах такъв с новия 1.8DI-D ..... Кенеф за 55хил.лв.......... правя сравнение с моя НЕавтомовил (Пежо 307)....
а и аз съм в процес на продаване на пежото и купуване на 159 - ама там поне няма дилема - или 159 или Жужа....

Bottata
04-06-2012, 21:49
Имам предвид цялостната картинка - купуваш нов посредствен автомобил на цената на 5 годишна S-класа :?
Аз също от личен опит говоря - чисто нова кола никога повече няма да си купя! За същите пари (че и за по-малко даже) си купувам АВТОМОБИЛ (http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11333225087886899&f1=details) с пет класа по-нагоре и пет пъти повече екстри. Едва ли поддръжката ще ми струва повече от лизинга :!:


Никой не предлага Логан на колегата, просто изказахме мнение, че вместо застояла по складовете "чисто нова" кола, по-добре да се купи употребявана за двойно по-малко пари :)

ДПФ-филтрите се лекуват вече, не са проблем - има няколко теми по този въпрос :)

Kuku,
Няма да забравя как хвалеше новите коли преди 5 години. Ама пръдна 2 пъти и видя къде е истината. За гащници като нас, и за дупките по пътищата ни само старо.
Колега, и аз по едно време взех да се изкушавам по тез нови стари алфи, че на старите им искаха едни кинти ум да ти зайде, допреди 1 година 20к минимум.(за 2,4)
Пък сега вече се намират и по 11к лв, а 2,4ките има 2 за 13-14к.
Прегледай ги и грабвай една. Аз пак ремонт ще правя (на апартамента, колата и стигат 1500лв да я) и отлагам за още една година.

dino355
04-06-2012, 22:12
Съгласен съм с всичко казано за новите коли и условията у нас. Ама всъщност, на тези стари 159-ки на 0 км, както ги рекламират в Милано Мотърс, аз всъщност гледам като на употребявани автомобили. Щото всъщност, по ценова листа 2011г., точно тази с 2.0 дизел и ниво на оборудване Елеганте й искаха 55 хиляди. Като се разходих из mobile.de, видях че се предлагат из цяла Европа 159-ки - фабрично нови - при приблизително същите цени. И даже по-високи от тези на ММ. И ако ми я продадат с 30% дискаунт, както са обявили, но с гаранция 3 години, респ. 150 хил км.... не знам, не си ли струва? Щото 2.4 за 15 хил. лв. не звучи зле, ама ако гюфне утре мотора, например... Щото пише, да кажем 166 км. пробег, ама колата е от Италия или от някакъв салон в Германия - собственост на някакъв арабин, което значи, че и на 266 хиляди може да е... Какво правим тогава? Все си мисля, че каквото и да й е станало от седене, едва ли няма да се обади за 3 години.

fred
04-06-2012, 22:23
Колкото пъти съм пърдял пръв, толкова пъти ми е излизала през носа тая пръдня - никога повече няма да си купя чисто нов автомобил :)

Това съм съгласен-нова кола за нашите доходи и стндарт на живот да си купиш е глупост, освен, ако не е службна, такси или нещо от сорта..
Само се чудя, защо кола висяла в склад, щяла да бъде "по-амортизирана", от карана такава.Единствено съм съгласен, че с карана, може да излее някой проблем, който да бъде оправен "в двжижение", както се казва.

Kuku
04-06-2012, 22:52
Чисто теоретично - кой казва, че колата е седяла в склада?
Продавача :)
Ходих да гледам едно такова 'Bravo T-Jet Sport' за 27'000лв. при цена по ценова листа към 40'000лв.
УЖ "стояло в склада", ама го били разтърквали по правата няколко пъти, че после се оказа май даже тестово :)
Вярно, колата си изглежда като нова и ако никой не ти каже 'абе изкарвали сме я два-три пъти' изобщо няма да се усъмниш, НО след като ни казаха, че е излизало от магазина и взехме да се заглеждаме по педалите, дисковете, боята по капака и тавана, ала-бала...... се оказа, че сигурно има към 2000км. навъртяни :)
ДА, може с тези '159'-ки случая да е друг - не знам, не съм ги виждал на живо никога, НО факта, че има подобен риск, лично мен ме отказва моментално :)

---------- Post added at 22:52 ---------- Previous post was at 22:45 ----------


Kuku,
Няма да забравя как хвалеше новите коли преди 5 години. Ама пръдна 2 пъти и видя къде е истината. За гащници като нас, и за дупките по пътищата ни само старо.Аз не казвам нищо лошо за новите автомобили - би било прекрасно да можем да си позволим чисто нови автомобили, НО при тези съпътстващи условия на експлоатация, просто е грехота :?

digitalundgrd
04-06-2012, 23:05
На последния Италфест на Сливен, където на едно тество Фиатче Браво му се "изреждаха" (в какъвто се сетите смисъл ;) ) от сутринта, до вечерта без почивка сите кандидат "майстор" карачи... Кой не пожела, той не го разпра от каране...То не беха вкарване на задна със зверско хъркане, то не бяха пилежи, ръчни - абе ужас...И като се сетиш, че после някой "щастливец" ще му го предложат като за тестов автомобил, където разбираш ли си е седял почти нон-стоп зад витринта....Е не мерси - тестов автомобил НИКОГА ;) За мене купуването на тестов автомобил малко ми бие на това да се ожениш за действаща до последно проститука (с извинение)...

Mury
04-06-2012, 23:06
И защо да не е от България?
Очи гледали, очи плакали!
На Мъри на колата какво й е? За 15 бона си купуваш регистрирана, обслужена, дизелова кола, с каско и достатъчно екстри.
Имаше съединител за смяна, профилактично едно масло, евентуално още нещо дребно от консумативите и после само каране..... за максимум 16'000лв. :idea:

Съединителя е сменен вече :idea2::idea2::idea2::idea2::idea2: ама честно като гледам какви казани продават,направо не искам да я подарявам на някой,защото само и единствено аз и знам състоянието.:idea2::idea2::idea2::idea2:затова и се отакзах.

136
05-06-2012, 00:06
В ММ гледах черната 159 за 35500 лв която си изглежда като нова и според мен си заслужава цената.Хубаво изпълнение и все пак с гаранция.Да не забравяме и кодовете за коя страна е произведена колата защото според мен това не е за пренебрегване.Все пак сме втора цедка и с продажби 10-20 автомобила годишно им, е все тая какви са одзивите.Гориво скапано ,пътища скапани до първата година пребоядисана трипъти имат хиляда мотива да ти кажат че производителя не е виновен.

Mury
05-06-2012, 11:11
Абе какво ви става бре хора,човека иска да си купи нова кола,пък вие му казвате купи си 2-3 годишна и налей в нея 10 бона,тва са пълни глупости.Тези коли в Аутоиталия на тези цени са си прекрасни,що не питате Боян за колко пари купи неговата,на всичкото отгоре без АСР и ВДЦ :screwy::screwy::screwy::screwy:

Kuku
05-06-2012, 11:58
Ама е била прясна, братче!
Много добре знаеш от стоене, какви красоти могат да станат :?

Mury
05-06-2012, 12:18
Ама е била прясна, братче!
Много добре знаеш от стоене, какви красоти могат да станат :?

Ми май не е била много прясна,била е единствената налична даже някакъв идиот си я поръчал за да я тунингова,затова няма АСР и ВДЦ :screwy::screwy::screwy:

bouncer
05-06-2012, 12:31
прясна, прясна - колко да е прясна. Колата я взех на 7 км. по километраж. Била поръчвана от някакъв, както каза вече Мурджев, за да си я помпа и тунингова и е без ВДЦ и ЕСП. За сметка на това е с кожа, би ксенон, 10 (май) еърбега и кво ли не. 51 350 лв струва колата без оскъпяването от лизинга И С 13% ОТСТЪПКА.

Колата е изкарана от магазина януари 2009, но е стария фейслифт и ДОТ-а на гумите казва 2007 края..... Не искам да мисля в тази насока....

До момента колата е перфектна! 76 000 км и съм сменил един носач - преден горен, една биалетка, рециклаж на рейка и задня лява дръжка на вратата (гаранционно). Толкоз. 3 години и полови на и около 700 - 900 лв за ремонти. Смятам си е много добре.

Адски съм доволен от колицата.

Mury
05-06-2012, 12:34
прясна, прясна - колко да е прясна. Колата я взех на 7 км. по километраж. Била поръчвана от някакъв, както каза вече Мурджев, за да си я помпа и тунингова и е без ВДЦ и ЕСП. За сметка на това е с кожа, би ксенон, 10 (май) еърбега и кво ли не. 51 350 лв струва колата без оскъпяването от лизинга И С 13% ОТСТЪПКА.

Колата е изкарана от магазина януари 2009, но е стария фейслифт и ДОТ-а на гумите казва 2007 края..... Не искам да мисля в тази насока....

До момента колата е перфектна! 76 000 км и съм сменил един носач - преден горен, една биалетка, рециклаж на рейка и задня лява дръжка на вратата (гаранционно). Толкоз. 3 години и полови на и около 700 - 900 лв за ремонти. Смятам си е много добре.

Адски съм доволен от колицата.
Никой не е казал че не си доволен майка,просто я дадох за сравнение заради цената :wow::wow::wow:159 с 10 Еърбега няма,макс 8 :metal::metal::metal:

Kuku
05-06-2012, 13:30
Вижте, аз не казвам, че колите са лоши - може пък да се уцели и да са тубиец.
Аз лично бих се навил да взема една такава '159', ако ми оценят Пунтото на 30% първоначална вноска, но едва ли ще се навият.
И при мен би било продиктувано от улеснението да не си продавам колата, което в момента е мисия невъзможна, а просто да ги разменя.
ОБАЧЕ, ако мога да избирам, не бих купил такава кола.

Бояне, едно е 15 месеца престой, друго са 40 месеца престой ;)

NightRider
05-06-2012, 14:11
Вижте, аз не казвам, че колите са лоши - може пък да се уцели и да са тубиец.
Аз лично бих се навил да взема една такава '159', ако ми оценят Пунтото на 30% първоначална вноска, но едва ли ще се навият.
И при мен би било продиктувано от улеснението да не си продавам колата, което в момента е мисия невъзможна, а просто да ги разменя.
ОБАЧЕ, ако мога да избирам, не бих купил такава кола.

Бояне, едно е 15 месеца престой, друго са 40 месеца престой ;)
Или коли, върнати от големи дилъри по определени причини

bouncer
05-06-2012, 15:28
безспорно има разлика дали колата е преседяла година или 4.

Сега погледнах офертата и в нея пише 7+1 еърбега. Бахти живял съм в заблуда до сега.....

Аз лично също с есъм сигурен дали ще си купя повече нова кола от магазина, освен ако не е някаква страшна далавера. Това гаранционно обслужване и ходене до техния сервиз за всяка малка неизправност се превръща в колосална драма. Аз до сега не съм имал случай да си закарам колата в сревиза на ММ и да не съм им я върнал на другия ден да си я дооправят. А веднъж ми я бяха измили и ме таксуваха 20 кинта за това....ама питахте ли ме беееееее....гъзове

fiore
05-06-2012, 17:23
мисля, че най-добрия вариант е да си вземеш някоя 2-3 годишна 1.9 с фул-макс екстри!

така хем ще победиш обезценяванет, през което е минала, хем ще е "разработена" хем няма да се занимаваш с тея РЕТАРДИ от милано моторс, които честно казано са може би едни от най-трагичните гаранционни сервизи в страната

между другото жулиетата не е мойта любима кола с външния си дизайн, но качеството на изработката вътре е на доста добро ниво също... но 159 си е 159

повтарям - насочи се към карана 159ка, отдели си 5-6 хиляди да я направиш като чисто нова и няма да съжаляваш

с кола висяла 2-3-4 години в склад само ще се видиш в неприятности според мен - това уплътнения, това гарнитури, това просъхнали пластмаси и интериор, двигател, окачване... абе по-добре не си самонабивай автогол

поздрави, и успех с покупката, няма да съжаляваш!!! (2008ма година и аз бях пред точно същата дилема, лансър или 159 и като покарах лансъра и поседях вътре ми се доповръща)
Стояне , нямам никави оплаквания от гаранционното обслужване на аутоиталия, дори напротив- доволен съм. Колкото до двете коли които продават- не са ползвани за донори а са били в шоурума. могат да се вземат на доста добра цена и гаранцията им е 3 години.

dino355
07-06-2012, 18:44
И така, колеги... Започвам този пост с уговорката, че ще бъде дълъг, с кофти тон, защото съм бесен побеснял! Ще има и правописни и всякакви грешки, защото едва ли ще се върна да го поправям. ДНЕС ХОДИХ ДО МИЛАНО МОТЪРС, ЗА ДА ВИДЯ ТЕЗИ 159 - КИ!!! В момента съм в истерия! Разбирайте ме, ако тона ми подразни някого, да не се сърди, агресията ми не е насочена към никого в този форум и няма отношение към автомобилите Алфа Ромео. Съзнателно отидох без да се обаждам, без да предупреждавам и заявявам - исках да видя нещата в истинската им светлина, а тя е следната: лъжи, спекулации и измами - това е политиката! Влизам в шоурума на ММ. Двама идиоти седят и си говорят. Аз съм с костюм, чанта, въобще не някакъв цървул, за когото да не ти мине през главата, че може да има сериозни намерения. А намеренията ми бяха повече от сериозни, повярвайте. И много се надявах да не заваря това, което заварих. Започвам да снова сред колите и да се оглеждам. Разни минават напред-назад и СЕ ПРАВЯТ, че не ме виждат. На метър от мен и си завъртат главата на другата страна. Не можех да повярвам. Така продължава около 10 минути. Няма кой да ме напсува, а казвам Ви, изглеждах добре - благонадежден 100%. Съзирам един на едно бюро в една ниша, в дясно от приемчиците на сервиза. така и не му разбрах името. Нито се представи, нито предложи визитка, нищо! Тръгвам към него. С видимо неудоволствие вдига глава от това, с което си губи времето на бюрото, щото точно това правеше, и ме поглежда косо с един израз: "Не към мене, пич, а съм голям началник". Изобщо не ме интересуваше какъв е - бранд мениджър, началник продажби или Папата. Викам му, все още доста любезен: "Бих искал да ми покажете 159-ките, които продавате в момента - тази дето я продавате за 36 600 и тези дето са по 39 200." В този момент той, все още не намиращ за редно да се изправи и дойде при мен, се отпуска назад в стола си, оглежда ме от горе до долу и ми казва: "Ами то, ние в момента нямаме 159-ки на такива цени." Викам му: "А, ама в cars.bg друго пише". "Не, не са на тези цени, а освен това не са тук." Само преди два месеца, ходих и говорих с едно от дилърчетата, което ми каза, че са им в склада колите. Викам му: "Добре, какви са им цените и къде са?" Отговаря все по-важен и досаден: "Ами, едната ни е в склада, другата е във Варна, а третата е зад Вас". Обръщам се - уникална черна SW с високо ниво на оборудване, чиста, лъскава. Викам му: "Тази колко струва?" "47 000" - отговаря ми. "Тази във Варна също струва 47 000." Започвам леко да се изнервям, защото обявена официално от теб цена за предлагана от теб стока за продажба, по закон, представлява оферта и ти си обвързан от нея. В cars.bg изрично са записали, че посочените в сайта цени, са предоставени от официалния представител и СА оферти. Поведението му беше абсолютно непрофесионално, а цените, които ми обяви, 100 % съм сигурен, че си ги измисли в движение. "Ами тази дето ви е в склада (това е колата, обявена за 36 600 - знам го, защото за нея бях говорил с дилъра два месеца по-рано, но той очевидно не знаеше това, независимо, че беше в шоурума тогава. Изобщо не се беше поинтересувал от служителя си какво съм искал), тя колко струва?" Направи се, че гледа нещо в компютъра и ми обяви цена от 37 070 лева. Няма грешка - 070 лв. Някакви аматьорски хватки на човек със самочувствие на голям търговец, който разбира от търговия, бизнес и коли, колкото аз разбирам от атомна физика, целящи да ме заблудят, че цената не е определена произволно. Няма система за формиране на цена на стока или услуга, която да е формирала два месеца по-рано 36 600, а два месеца по-късно цена от 37 070 лева. Очевидно видът ми, вместо да го мотивира да се държи като добър търговец спрямо надежден клиент, го мотивира само да вдигне цената - като един прост бакалин в кварталния магазин, почувствал, че тоя пред него не би направил проблем за 400 лева отгоре. "Искам да я видя тогава" - рекох. С някакво нежелание, неудоволствие, завъртя някакъв телефон, накара някой да му донесе ключовете и след петнадесетина минути тръгнахме към "склада". Вие знаете ли какво им представлява на тия склада?! Това е една поляна, която няма дори настилка, оградена с телена мрежа, буренясала, тревясала... ужас. Всички коли на представителствата, включени в групата Ауто Юниън се съхраняват при тези условия. Сняг, дъжд, пек, плъхове, каквото се сетите. Намираме въпросната Алфа, за която малко по-рано си призна, защото изрично го попитах, че е при тях от 2008г. Виждаше се, че е била прекрасен автомобил, но сега не беше. Всички гумени части - уплътненията, рамките около прозорците, пластмасовите детайли - като на амортизиран автомобил на 10 години. Защото има Алфи по на 10 години, съхранявани през всичките тях при по-добри условия от тези, при които тази Алфа е била съхранявана. Дисковете така бяха ръждясали, че е абсолютно неразумно да се мисли, че могат да се оправят без разглобяване. Всички хромирани части по предната маска, включително скудетто, бяха силно амортизирани, на петна и точки, избелели и ужасни. Сигурен съм, че тези детайли по вашите Алфи не са така амортизирани. Излишно е да казвам, че нито се отключи, нито запали, нито нищо. Коженият салон - вижда се - неползван, но тъй като беше черен, беше започнал леко да избелява по повърхността, а кожата изглеждаше някак пресъхнала. Просто са унищожили тази прекрасна машина с безхаберие и незаинтересованост. Наясно съм, че няма как всички коли да се съхраняват на закрито и проветриво, в специално изградени за това помещения. Но е недопустимо да нямат едно такова, в което да се прибират тези коли, които се заседят повече от година непродадени. Защото иначе се съсипват активи на огромна стойност. НЕВЪЗМОЖНО Е ТОЗИ АВТОМОБИЛ ДА НЕ ОТВОРИ ДЕСЕТКИ СЕРИОЗНИ ПРОБЛЕМИ ако започне да се ползва. Той например изобщо не следва да се прави опит да бъде стартиран, защото само този опит, ще доведе до редица сериозни повреди. По тревата около колата, както и по състоянието на гумите се виждаше, че не е мърдала от мястото си поне от година, но съм убеден че и от повече, ако съдя по плътния слой ръжда по дисковете. Огледах колата - съсипия, но не е напълно неспасяемо положение. Викам му:"Господине, тая кола не може да се продава за 37 хил. лева. На нея й предстои само на първо време подмяна на части за минимум 10 хил. лева. Има скъпи декоративни елементи за подмяна, които не могат да се покрият от каквато и да е гаранция. Целият интериор се е разсъхнал и това въобще не може да се ракламира като нов автомобил. Това е един стар, съхраняван изключително зле автомобил на точно 4 години. Обстоятелството, че е на 0 км., първо е страшно съмнително, но дори да е вярно, е по-скоро допълнително негативно обстоятелство, предвид на конкретната обстановка". Той ми се хили насреща и ми вика: "Ами то за това й е такава цената, тая кола иначе струва с 20 хиляди отгоре." Викам му:"Е да, струвала е някога, но днес е просто една съборетина, която няма да продадете никога за 37 хиляди, защото ще я държите на тая цена още една година, после ще я намалите на 30, които пак няма кой да ви плати и така докато я изхвърлите или малко по малко обезкостите." Което по мое мнение е единственото рационално действие по отношение на тая кола, за да донесе тя все пак някакви пари, защото за печалба въобще не може да се говори. В този момент той спря да ми говори по същество, започна да кима, да ми се усмихва нагло и да вика: "Така е, господине, прав сте!" - очивидно загубил абсолютен интерес към мен и желаещ да ми покаже това достатъчно красноречиво. Именно това е колата, за която бях преговарял с тях две години по-рано и която те отказаха да ми продадат с отстъпка от 3-4 хиляди лева, която им исках, за сумата от 42 хиляди. Тръгнах си бесен. Но от друга страна пък чудесно си припомних защо преди две години им теглих майните и си купих друга кола. И изведнъж изборът, който направих тогава, отново се изпълни със смисъл и здрав разум. Защото вината за това, че именно такива хора са техни официални представители, е изцяло вина на компанията Алфа Ромео и на никой друг. И забравят, че има един концерн, който ръси смърт по всичко до което се докосне, но пък иначе реализира колосални продажби, защото се управлява от читави бизнесмени и добри търговци. Този концерн само още малко ще почака преди да унищожи поредната европейска автомобилна легенда - автомобилът на народа, така да се каже. Идея нямат колко са близо до съдбата на СААБ. Аз съм заклет алфист - представете си как са ме посрещнали дилърите на Балкан Стар, за да му убедят да си купя Мицубиши Лансер. И сравнете това отношение с описаното по-горе. И днес си мисля - Мицубишито все пак не е чак толкова лошо!

Stoyan Georgiev
07-06-2012, 18:59
мисля че сега вече ще ме разберат хората за какво говоря, поздравления колега за усилието да напишеш този толкова дълъг пост!

да фалират дано и да не се продават официоално нови алфи в България, тези уроди не заслужават и 1 левче да видят от стоката, която продават

за щастие моят опит с търговците им преди 3.5 години беше съвсем различен - едно маце ме коткаше като да не беше влизал потенциален клиент от 1 месец - при това бях на 20 години тогава и изглеждах доста лежерно

Kuku
07-06-2012, 20:08
Когато аз избирах Пунтото, склада им беше в Суходол - имаше навеси и някакви псевдо ограждения, което не е никак малко, защото поне дъжд, сняг, слънце и до някъде вятър по-трудно можеха да амортизират автомобила.
Факт е, че много вносители имат подобни "складове", НО именно поради тази причина автомобилите, например, стоят с транспортното фолио до последно, за да не се съсипва боята. Както и да е.... за съжаление се връщаме в реалността по кофти начин, но не може да се отрече, че офертите изглеждаха особено примамливи :)

Денис
07-06-2012, 21:56
Колега вече можеш да се върнеш в Балкан Стар и да си вземеш не мицубиши, а Алфа или Фиат.:band:

Фиат, Алфа Ромео и Балкан Стар се сродиха.

(http://podtepeto.com/article.php?id=8993)И темата от форума. (http://www.clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1082323#post1082323)

dino355
07-06-2012, 22:11
Колега вече можеш да се върнеш в Балкан Стар и да си вземеш не мицубиши, а Алфа или Фиат.:band:

Фиат, Алфа Ромео и Балкан Стар се сродиха.

(http://podtepeto.com/article.php?id=8993)И темата от форума. (http://www.clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1082323#post1082323)

Сега го научавам това нещо. Имаше една стара статия някъде преди време, в която се загатваше такова нещо, но това сега е официално и със сигурност е добра новина. Сигурен съм, че скоро Балкан Стар ще вземат представителството изцяло. Те, разбира се имат трески за дялане също, но нивото и съвършено различно. Не бива да забравяме, че именно БС отвориха българският пазар по сериозен начин за Крайслер, Додж и Джип. Успех. А аз още другата седмица отивам да огледам ситуацията в Пловдив.

Mury
08-06-2012, 07:38
Сега го научавам това нещо. Имаше една стара статия някъде преди време, в която се загатваше такова нещо, но това сега е официално и със сигурност е добра новина. Сигурен съм, че скоро Балкан Стар ще вземат представителството изцяло. Те, разбира се имат трески за дялане също, но нивото и съвършено различно. Не бива да забравяме, че именно БС отвориха българският пазар по сериозен начин за Крайслер, Додж и Джип. Успех. А аз още другата седмица отивам да огледам ситуацията в Пловдив.
Ти хубаво ще гледаш,ама те 100% нямат 159-ки :frown::frown::frown:

П.С.По другата тема за дилърите в Аутоиталия,аз отдавна съм разбрал от приятели,че трябва да се държиш с тях като гъз,нагло и арогантно със скандали.Я питай Иво/DJ Raceman/,като го видят там и застават мирно,с още много хора е така............

dino355
08-06-2012, 08:12
Ти хубаво ще гледаш,ама те 100% нямат 159-ки :frown::frown::frown:

П.С.По другата тема за дилърите в Аутоиталия,аз отдавна съм разбрал от приятели,че трябва да се държиш с тях като гъз,нагло и арогантно със скандали.Я питай Иво/DJ Raceman/,като го видят там и застават мирно,с още много хора е така............

Е, аз мисля, че темата със закупуването на нова 159, вече я приключих. Пуснал съм връзки из Европа да ми търсят употребявана в добро състояние, но ако не стане, ще изоставя темата до появяването на Giulia... Да се надяваме, че това ще се случи до година-две. В Пловдив само ще видя оформлението на представителството, персонала, отношението и ще се опитам да се докопам до сервиза, за да огледам и него. Ще отида с на жена ми Фиатчето и някак си ще се добера да огледам ситуацията под претекст, че нещо по него искам да погледнат. То е чисто ново де, ама ще измисля нещо...

Stoyan Georgiev
08-06-2012, 09:55
Е, аз мисля, че темата със закупуването на нова 159, вече я приключих. Пуснал съм връзки из Европа да ми търсят употребявана в добро състояние, но ако не стане, ще изоставя темата до появяването на Giulia... Да се надяваме, че това ще се случи до година-две. В Пловдив само ще видя оформлението на представителството, персонала, отношението и ще се опитам да се докопам до сервиза, за да огледам и него. Ще отида с на жена ми Фиатчето и някак си ще се добера да огледам ситуацията под претекст, че нещо по него искам да погледнат. То е чисто ново де, ама ще измисля нещо...

каква е целта на занятието, при положение, че 100% няма да имат коли?


иначе мъри е прав, преди 3-4 седмици имах взимане даване с тях и се правиха на оборотни, като се развихак по телефона и отидох лице в лице гледай как се кротнаха и направиха каквото им се каза без да се церемонят, че и безплатно ;)

Mury
08-06-2012, 11:24
Е, аз мисля, че темата със закупуването на нова 159, вече я приключих. Пуснал съм връзки из Европа да ми търсят употребявана в добро състояние, но ако не стане, ще изоставя темата до появяването на Giulia... Да се надяваме, че това ще се случи до година-две. В Пловдив само ще видя оформлението на представителството, персонала, отношението и ще се опитам да се докопам до сервиза, за да огледам и него. Ще отида с на жена ми Фиатчето и някак си ще се добера да огледам ситуацията под претекст, че нещо по него искам да погледнат. То е чисто ново де, ама ще измисля нещо...

Ами пожелавам ти успех в търсенето на 159 из Европа,за Аутоиталия вече ти казах как трябва да се отнасяш с тях,за Балканстар ти трябва си знаеш,макар че и за тях не съм чувал хубави работи........:handshake::handshake::handshake::ha ndshake:

П.С.Като си купиш 159 да не се юрнеш в техния сервиз щото бил официален,има много други сервизи за италианки на в пъти по-високо ниво от АИ

dino355
08-06-2012, 23:11
Всички сервизи за италианки са по-добри от АИ ... то това никога не е било сервиз ...
В Европа има много хубави коли, но за тези пари, които се продават тук - няма! В БГ идват такива, които са рязали дървета или преминали 250-300 000 км, когато стане въпрос за евтини и хубави коли - те двете неща се самоизключват :lol_sign:
В момента 159 JTDm 136к.с. и 1.8 TB, моделна година 2011, може да се поръчат нови в Италия и Германия, като цената в най-евтин вариант идва около 58 хиляди лева, сещате се - без ДДС. Ех, ако ги имах... Въобще нямаше да му мисля.

Valio606
09-06-2012, 12:00
Хах малко съм потресен от този дълъг коментар - аз преди 3 седмици бях в ауто италия да преглеждат една 159ка, която взимам сега и в същото време гледах едно мито за приятелката ми. Появи се един образ, който ме изскефи много направо звездите ми свали, бях заедно с баща ми, който точно ми беше разправял за не доброто отношение на служителите но и той беше втрещен. В момента, в който питах моога ли да видя митото оня ми вика е кво ше гледаме тая кола трябва само да се кара и така отидохме и се возихме 40 мин. Направо ви казвам съм паднал от смях тоя пич как говореше и се бъзикаше и честно ако ги имах парите тоя така ме предразположи, че веднага щях да го купя тва мито-отделно, че беше уникално. Ная-якото беше, че като се връщахме тамън бяха разтоварили жулиети като една беше QV. Само, като я видях веднага тичам към нея да я видя и тоя се кефи и вика сега е в транспортен режим и не въврви ела другата седмица и щи я пробваме аз направо подпикнах от кеф. Даде ми визитка всичко както си трябва идеален търговец беше, като има нещо важно - преди това си говорихме за 159ката и аз му казах, че не мога да отделя повече от 17000 - 18000 лв. за кола в момента, но той наистина после държеше да дойда и да пробвам жулиетата нищо, че струва 50 и кусур. Така че и там има и читави хора. За този външен паркинг точно там бях спрели жулиетите и после щяха да карат в подземния той е точно под сервиза - там държът новите коли. Ако някой се интересува мога да кажа как се казва и човека само сега не мога да намеря визитката къде съм я сложил.:boo:

Mury
10-06-2012, 11:04
Хах малко съм потресен от този дълъг коментар - аз преди 3 седмици бях в ауто италия да преглеждат една 159ка, която взимам сега и в същото време гледах едно мито за приятелката ми. Появи се един образ, който ме изскефи много направо звездите ми свали, бях заедно с баща ми, който точно ми беше разправял за не доброто отношение на служителите но и той беше втрещен. В момента, в който питах моога ли да видя митото оня ми вика е кво ше гледаме тая кола трябва само да се кара и така отидохме и се возихме 40 мин. Направо ви казвам съм паднал от смях тоя пич как говореше и се бъзикаше и честно ако ги имах парите тоя така ме предразположи, че веднага щях да го купя тва мито-отделно, че беше уникално. Ная-якото беше, че като се връщахме тамън бяха разтоварили жулиети като една беше QV. Само, като я видях веднага тичам към нея да я видя и тоя се кефи и вика сега е в транспортен режим и не въврви ела другата седмица и щи я пробваме аз направо подпикнах от кеф. Даде ми визитка всичко както си трябва идеален търговец беше, като има нещо важно - преди това си говорихме за 159ката и аз му казах, че не мога да отделя повече от 17000 - 18000 лв. за кола в момента, но той наистина после държеше да дойда и да пробвам жулиетата нищо, че струва 50 и кусур. Така че и там има и читави хора. За този външен паркинг точно там бях спрели жулиетите и после щяха да карат в подземния той е точно под сервиза - там държът новите коли. Ако някой се интересува мога да кажа как се казва и човека само сега не мога да намеря визитката къде съм я сложил.:boo:

Абе теб нещо или много са те харесали в АИ или са те взели за канарче там,преди за парктроника,сега за некви коли те омайват..............:stumm::stumm::stumm::stumm:

Valio606
11-06-2012, 09:11
Човека се казва Мартин Христов може да пише и по форума шото си говорехме, че ходи по италфестовете.

DJraceman
11-06-2012, 21:31
Съжалявам, че подобни крайно неприятни случки карат определн човек да се откаже от дадена марка и да търси друга. Факт е обаче, че докато не се научим как да се държим с един клиент и да имаме нужното уважение към това което продаваме ситуацията ще е именно такава. Не е нужно само някой да се хване на кукичката и после да си променим отношението към този човек нужно е уважение.

dino355
12-06-2012, 07:47
Съжалявам, че подобни крайно неприятни случки карат определн човек да се откаже от дадена марка и да търси друга. Факт е обаче, че докато не се научим как да се държим с един клиент и да имаме нужното уважение към това което продаваме ситуацията ще е именно такава. Не е нужно само някой да се хване на кукичката и после да си променим отношението към този човек нужно е уважение.
Единствената причина да не купя пак Алфа всъщност бяха парите. Една банда идиоти не могат да ме накарат да се откажа от удоволствието, което тези коли ми доставят. Истината е, че когато си купих колата, разполагах с 35 хил. лева, исках нова кола (питайте ме за какво, но човек се учи цял живот). Лятото на 2010г. дори Бравото на Фиат с аналогично на Мицубишито оборудване, струваше доста повече. За Алфа да не говорим. 159-ката тогава я продаваха за 55 хил. лева. Така че беше добра сделка - 32 хил. лева... Но не е добра кола... или поне не толкова, колкото една Алфа. Всички близки, познати и приятели цъкат и ме мислят за откачен дето се оплаквам непрестанно от Лансера при положение, че не е отворил никакъв проблем хайвана. А аз им викам - Ако ми предложат чисто нова Алфа 156 и Мицубиши Лансер, никога няма да взема Лансера. А за 159 изобщо няма смисъл да говорим - It`s another league!!!

Kuku
27-06-2012, 10:17
......
Обръщам се - уникална черна SW с високо ниво на оборудване, чиста, лъскава. Викам му: "Тази колко струва?" "47 000" - отговаря ми.Интересна отстъпка от 12'000лв. за две седмици..... :Bolt:

http://mobile.bg/11340709549542742


Явно са се постарали малко от малко да ги приведат във вид :)

http://mobile.bg/11340712412469361

Mury
27-06-2012, 11:25
Интересна отстъпка от 12'000лв. за две седмици..... :Bolt:

http://mobile.bg/11340709549542742


Явно са се постарали малко от малко да ги приведат във вид :)

http://mobile.bg/11340712412469361

Кики тези цени са без ДДС,затова се получават тези разминавания :big_money::big_money::big_money:

Kuku
27-06-2012, 11:53
Никъде не пише нищо за ДДС :?
Ама пак, от 35 става 42 с ДДС - от нищото да свалят 5 бона :?

Mury
27-06-2012, 15:21
Никъде не пише нищо за ДДС :?
Ама пак, от 35 става 42 с ДДС - от нищото да свалят 5 бона :?

Нищо не пише,но като отидеш там и ти кажат цената,си е точно с ДДС отгоре :big_money::big_money::big_money:

daskaloff
18-08-2012, 15:45
Да използвам темата, да не отварям нова.
Здравейте колеги, понеже си продадох колата вече, и мога да се отдам на търсене на мечтаната 159-ка.
Някой вече да има наблюдения върху този екземпляр : http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11344101656312712&f1=details

по снимките се вижда, че пробега не е реален, но все пак може да изтървам и аз нещо от снимките.
Мерси предварително за отговорите Ви.

NightRider
18-08-2012, 16:30
Да използвам темата, да не отварям нова.
Здравейте колеги, понеже си продадох колата вече, и мога да се отдам на търсене на мечтаната 159-ка.
Някой вече да има наблюдения върху този екземпляр : http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11344101656312712&f1=details

по снимките се вижда, че пробега не е реален, но все пак може да изтървам и аз нещо от снимките.
Мерси предварително за отговорите Ви.
Страшно звучи с това 4х4

keel
18-08-2012, 17:22
Доста е странна според мен обявата, но можеш да се обадиш и да провериш. Ако не е от качеството на снимката, единия от фаровете за мъгла е по-новичък, което може да значи удар.

DiStefano
18-08-2012, 17:23
Страшно звучи с това 4х4

Пффф .. се едно не си гледал друг път изписани простотии по колите дето се продават :mrgreen:

NightRider
18-08-2012, 17:31
Пффф .. се едно не си гледал друг път изписани простотии по колите дето се продават :mrgreen:
Гледал съм. Ама има брера 4х4, що да няма и 159? Едно навеждане отзад ще си покаже бързо. А и салонът не е сниман целия. 2008г. без навигация Тi по поръчка също не звучи реално. Колкото до фара за мъгла - може и камъче да е счупил стария, не е гаранция за удар

keel
18-08-2012, 17:46
Казах, че може да е, не че е ... те от камиЧЕ така се чупят...

NightRider
18-08-2012, 18:00
Казах, че може да е, не че е ... те от камиЧЕ така се чупят...
И от ледена вода се пукат

V_A_N_K_A_T_A
18-08-2012, 18:07
Ако е 4x4 просто е Ti Q4,съвсем нормално.
Снимките са просто ужасни,но топката на скоростния лост и волана изглеждат добре,а според мен,кожата им не е много издръжлива.Джантите не се виждат добре.
Това което си личи на пръв поглед е,че колата не е произведена октомври 2008,защото е със стария климатроник,преди фейслифта...И, естествено не е 224к.с.
Трябва задължително да се прегледа в сервиз,все пак е Ti Q4 и ако нещо не е в час,няма да е евтино.

DiStefano
18-08-2012, 18:51
Абе 22 бона .. за Алфа .. втора ръка .. нещо някак си не ми звучи разумно :mrgreen:

Kuku
18-08-2012, 19:47
То това е най-страшното в цялата обява!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

NightRider
18-08-2012, 20:17
Всичко зависи от колата и дали някой ще извади парите

daskaloff
18-08-2012, 21:02
Званях да ходя да я гледам, но човека каза че бил на море.... колата е имала удар (сам си каза). Била с Босе и т.н.
За 4х4-то - в Германия е пълно с такива 4х4.
Относно цената - всичко си е пазарлък. Внос от Италия била. За пробега каза че няма даже серв. книжка.

А относно цената - за тези пари такава година трудно може да се намери друга кола. Кво да вземе човек - Пасат ли :wallbash: или Пежо..........
Според вас са 2-те крайности такали - 70 за нова или 7 за 10г. Средно положение няма.

Мерси за отговорите все пак

pinko
18-08-2012, 21:47
Страшно звучи с това 4х4

Абе човече, докога ще парадираш с невежеството си?

Като не са ти ясни нещата, поне си трай, защото само ставаш за смях.

Ето ти 159 2.4 JTDm Ti 4x4 - карах я над 2000 километра и си беше напълно реална. Снимките са правени в Албания и Македония..

http://i21.photobucket.com/albums/b263/IvanSM/IMG_4950.jpg

http://i21.photobucket.com/albums/b263/IvanSM/IMG_4958.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v145/IvanM/Testdrive/IMG_4935.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v145/IvanM/Testdrive/IMG_4932.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v145/IvanM/Testdrive/IMG_4918.jpg

daskaloff
18-08-2012, 22:03
гледам че на номерата има Авис, рент-а-кар ли сте я взимали, и ако да кога ?

pinko
18-08-2012, 22:06
гледам че на номерата има Авис, рент-а-кар ли сте я взимали, и ако да кога ?

Тестовите коли на Милано Моторс по онова време (Косьо Грънчаров) бяха на оперативен лизинг в AVIS.

Просто я взех за седмица и я разходих до Охридското езеро и Тирана. На връщане в македонските планини ме валя страхотен сняг - колата се държа превъзходно. Имаше само едно чукане (даже блъскане) в кардана при много рязко отпускане на съединителя - но според Алфа Ромео това било нормално - просто се обирали луфтовете в задвижването. Дори е имало recall, сменяли били някакви тампони или втулки, забравих вече. Конкретния екземпляр беше "модернизиран" и пак си блъскаше...

NightRider
18-08-2012, 22:31
Тестовите коли на Милано Моторс по онова време (Косьо Грънчаров) бяха на оперативен лизинг в AVIS.

Просто я взех за седмица и я разходих до Охридското езеро и Тирана. На връщане в македонските планини ме валя страхотен сняг - колата се държа превъзходно. Имаше само едно чукане (даже блъскане) в кардана при много рязко отпускане на съединителя - но според Алфа Ромео това било нормално - просто се обирали луфтовете в задвижването. Дори е имало recall, сменяли били някакви тампони или втулки, забравих вече. Конкретния екземпляр беше "модернизиран" и пак си блъскаше...
С това "страшно звучи с това 4х4" не искам да кажа, че няма. Т.е. във възторг съм. Даже в един пост, който явно не си прочел писах "защо да няма" Аз обожавам Алфите 4х4, макар, че винаги си имат проблемче с кардана.
Така, че като не си прочел всичко не ме нападай
П.П. Колата на снимките е хубава

boian
19-08-2012, 13:15
Хм, при мене такова блъскане в кардана няма /дано и да няма занапред/ и също я напазарувах от Авис по времето на Косьо.

ziko
19-08-2012, 21:51
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11344101656312712&f1=details

Колеги, някакви мнения за тези кола може ли да ми кажете?

V_A_N_K_A_T_A
20-08-2012, 01:25
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11344101656312712&f1=details

Колеги, някакви мнения за тези кола може ли да ми кажете?

Само една страничка назад,друг колега е задал същия въпрос.Върни се и прочети ;)

Rado145QV
20-08-2012, 01:48
колата от снимката дето я е качил pinko 2.4 Ti Q4 в момента се продава с оригиналните 19ки и тези 17ки дето са на нея с зимни гуми,колата е обслужена,в момента е на 70 000х км. ако някои се интересува цената е 25 000х лв с двата комплекта джанти.АКО има кандидати да звънкат

NightRider
20-08-2012, 06:49
колата от снимката дето я е качил pinko 2.4 Ti Q4 в момента се продава с оригиналните 19ки и тези 17ки дето са на нея с зимни гуми,колата е обслужена,в момента е на 70 000х км. ако някои се интересува цената е 25 000х лв с двата комплекта джанти.АКО има кандидати да звънкат
Много е готина, ама за тия пари ще строша 2 156-ци като на колегата 136 (Мишо)

daskaloff
20-08-2012, 07:03
ще изчакаме малко, че тия 25 наистина са си сериозна цифра вече....

NightRider
20-08-2012, 08:24
ще изчакаме малко, че тия 25 наистина са си сериозна цифра вече....
A и за тази май писаха по-горе, че си и чукал кардана въпреки направените интервенции още в гаранция

daskaloff
20-08-2012, 09:14
проблема не е това че чука, проблема е в ценообразуването ...... я коя година е колата все пак...

koolio
20-08-2012, 11:20
А според вас колко трябва да струва 4-годишна кола, която като нова е била не под 75 000 лева ?!?

Kuku
20-08-2012, 11:39
Според състоянието, Коле!
Според мен НЕ повече от 1/3 от цената на нов автомобил и то ако наистина няма дори дребни забележки :)

NightRider
20-08-2012, 13:42
А според вас колко трябва да струва 4-годишна кола, която като нова е била не под 75 000 лева ?!?
Толкова, колкото дадат за нея

koolio
20-08-2012, 14:08
Според състоянието, Коле!
Според мен НЕ повече от 1/3 от цената на нов автомобил и то ако наистина няма дори дребни забележки :)

Ами значи цената си е напълно адекватна ако колата е ОК.

Mury
20-08-2012, 14:50
Според състоянието, Коле!
Според мен НЕ повече от 1/3 от цената на нов автомобил и то ако наистина няма дори дребни забележки :)

Демек мойта трее струва 16-17 000 лв.некой ако иска да идва да я взима,давам я веднага.................:devil::devil::devil::devi l:

Доко
20-08-2012, 14:59
Ами значи цената си е напълно адекватна ако колата е ОК.

Ами явно не е още адекватна, а само обявена. Ще бъде факт когато има сделка, а на тази цена едва ли! ;-)

Kuku
20-08-2012, 16:50
Ами, как да се изразя.... сякаш "адекватна" не е точна дума за цената :?
По-скоро е максимална цена, която би могъл да получи собственика..... евентуално :!:

koolio
20-08-2012, 19:45
Ами явно не е още адекватна, а само обявена. Ще бъде факт когато има сделка, а на тази цена едва ли! ;-)

Зависи дали собственикът е на зор най-вече.

Аз съм продавал коли на доста над обявените от "разбирачите" цени за адекватни. Два пъти при това.

thecleaner
20-08-2012, 19:53
Зависи дали собственикът е на зор най-вече.

Аз съм продавал коли на доста над обявените от "разбирачите" цени за адекватни. Два пъти при това.

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=58653 Тази кола ако визираш я продаваш само за 8 месеца, като цената не е избила рибата все пак :)

keel
19-09-2012, 11:23
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11346177904253441&f1=details

И в тази обява май има грешка с посочените коне на колата.

Mury
19-09-2012, 11:46
Няма грешка,ако колата е внос от Белгия е точно 136 к.с. :busted_cop::busted_cop::busted_cop:

keel
19-09-2012, 11:59
За 8 клапановия знаех, че има по-малко коне за Белгийския пазар, но за 16 клапанов вариант незнаех. Благодаря за инфото.:bowdown:

Mury
19-09-2012, 12:22
За 8 клапановия знаех, че има по-малко коне за Белгийския пазар, но за 16 клапанов вариант незнаех. Благодаря за инфото.:bowdown:
Има има,само 2.4 в 159 няма за белгииския пазар,но в 156 има и е точно 162 коня.................:laughing1::laughing1::laughi ng1:

Kuku
20-09-2012, 21:24
Ко стана тука бре :? :? :?

http://mobile.bg/11348148545066779/

Доко
20-09-2012, 21:33
Ко стана тука бре :? :? :?

http://mobile.bg/11348148545066779/

Ааа, и по добре ще става... :-)

Kuku
20-09-2012, 21:36
То ясно, че няма да гонят колекционерски стойности, ама не е ли рано да струват колкото 156 лифтес :D :D :D

Доко
20-09-2012, 21:43
То ясно, че няма да гонят колекционерски стойности, ама не е ли рано да струват колкото 156 лифтес :D :D :D

Ами пазара си казва думата. ;-)
Аз чакам ГТ-то да стане колкото ГТВ и да отнеса едно, че тука не ги карат много. :-)

Mury
20-09-2012, 21:59
Вие двамата що се занимавате с тъпотии,мислите ли че цената наистина е такава..................:choice::choice::choice::c hoice:

Kuku
21-09-2012, 12:15
Според теб е ментак? :?

DiStefano
21-09-2012, 13:28
Цената е тази, следва да се прибавят едни 800~1000 лв транспорт ..

Друг е въпросът за тези пари какво купуваш. Като пристигне може да останеш .. как да кажа .. леко изненадан от състоянието.

Пък и някои от тези екземпляри нагодина стават на по 8 лазарника.

Mury
21-09-2012, 15:58
Според теб е ментак? :?
Абсолютен,наи евтината кола след 2007.2.4 в швейцарския аутоскаут е 6000 франка,следващата е 10 000...............

http://www.autoscout24.ch/de/autos/alfa-romeo--159?allmakes=1&ccmfrom=2000&hpfrom=200&make=12877,0,0&model=206348,0,0&nav=8&sort=price_asc&vehtyp=10&yearfrom=2007

A най евтината в италианския аутоскаут е 6000 евра............

http://www.autoscout24.it/ListGN.aspx?atype=C&mmvmk0=6&mmvmd0=18681&mmvco=1&make=6&model=18681&version=SW&fuel=D&fregfrom=2007&pricefrom=1000&cy=I&powerfrom=147&zipc=I&ustate=N%2CU

Kuku
21-09-2012, 16:41
Е, може да има да има някакъв проблем :?

koolio
21-09-2012, 18:24
Или п.чи въшки вместо пеперуди ;).

DiStefano
22-09-2012, 09:16
ей тук още една

http://www.cars.bg/u802711

нещо ми се струва, че GT-то примерно е по-удачно за купуване, макар, че нема нищо общо със 159 .. обаче за сметка на това държи цената си доста време

koolio
22-09-2012, 18:26
Стига бе, тая още като и видиш волана и лоста си личи колко е изтормозена. Все си мисля, че свестна 159 под 6 000 евро едва ли може да е намери.

За другото си прав - ГТ и Кросвагон са единствените Алфи, които си държат цената.

t-1000
23-09-2012, 18:09
Ко стана тука бре :? :? :?

http://mobile.bg/11348148545066779/
Тая цена сигурно е само капарото

Murano
26-09-2012, 09:33
Сега..регистрирах се специално поради факта, че смятам от немски да мина към италиански и то към Алфа :)

Като пари съм решил таванът да е 10 000 евро, като все ми се иска нещо по-евтино да взема, за да може и задължителните смени на консумативи и т.н. след покупката на кола втора употреба, да влезна в тези пари, плюс застраховките.

Доста изчетох из форума и както очаквах, колите са по-нежни и трябва да се кара внимателно, което не ме притеснява. Поразгледах и цените, които сте дали за поддръжка на различните модели, смятам, че са в границите на разумното.

Из мобиле какво намерих и какво харесах, ще постна тук, ще се радвам да чуя мнение както за моделите, така и за самите двигатели. Спрял съм се на GT или 159, като определено предпочитам бензин, заради по-големите претенции на дизела (а и нашата нафта е една..), но по-добър избор има сред вторите.

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11347848063922688&f1=details

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11340218992569757&f1=details

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11347622934128395&f1=details (тази ми е и фаворит на тази етап, поне на снимките изглежда идеална)

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11348430495454734&f1=details

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11259447400486553&f1=details

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11336923281002204&f1=details

Мерси :)

Доко
26-09-2012, 10:13
Сега..регистрирах се специално поради факта, че смятам от немски да мина към италиански и то към Алфа :)

Като пари съм решил таванът да е 10 000 евро, като все ми се иска нещо по-евтино да взема, за да може и задължителните смени на консумативи и т.н. след покупката на кола втора употреба, да влезна в тези пари, плюс застраховките.

Доста изчетох из форума и както очаквах, колите са по-нежни и трябва да се кара внимателно, което не ме притеснява. Поразгледах и цените, които сте дали за поддръжка на различните модели, смятам, че са в границите на разумното.

Из мобиле какво намерих и какво харесах, ще постна тук, ще се радвам да чуя мнение както за моделите, така и за самите двигатели. Спрял съм се на GT или 159, като определено предпочитам бензин, заради по-големите претенции на дизела (а и нашата нафта е една..), но по-добър избор има сред вторите.

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11347848063922688&f1=details

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11340218992569757&f1=details

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11347622934128395&f1=details (тази ми е и фаворит на тази етап, поне на снимките изглежда идеална)

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11348430495454734&f1=details

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11259447400486553&f1=details

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11336923281002204&f1=details

Мерси :)

Ето го и фаворита ти, колата си заслужава всеки лев, виждал съм я на живо, но най-добре си контактувай лично с колегата. ;-)

http://www.clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=70653

keel
28-09-2012, 09:45
http://www.carmarket.bg/alfa-romeo-159-1.9-jtdm-52561?rn=12&brand_id=4&model_id=19&sort=1

Тази колица толкова ли е зле, че още я продават?

Mury
28-09-2012, 10:48
http://www.carmarket.bg/alfa-romeo-159-1.9-jtdm-52561?rn=12&brand_id=4&model_id=19&sort=1

Тази колица толкова ли е зле, че още я продават?

За тази кола,ме беше спрял специално един полицай,да ми каже че е негова и я продава,според думите му е на реални км.,купувана е нова от АИ.Според мен си заслужава да се види................:respect::respect::respect:

keel
28-09-2012, 12:54
Да, заслужава си да се види, но си мисля че е наредена нещо.

code
28-09-2012, 22:52
За тази 9-ка съм се обаждал като си купувах аз, човекът нещо мънкаше по телефона все едно му се спи и въобще не си направих труда да я гледам, то аз си взех същата де :tongue:

fnt
29-09-2012, 00:46
........ въобще не си направих труда да я гледам.....:tongue:

И много добре си направил .

Кайо
01-10-2012, 08:00
Дублаж на питането ми.....А някой знае ли нещо за тази 159-ка?
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...762&f1=details (http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11335190621146762&f1=details)

Mirwais
03-10-2012, 11:30
Колега, просто иди да покараш и да си поговориш с този, който я продава. Хубавите и поддържани коли правят впечатление. За километрите и за цената няма да коментирам, но ако поразгледаш немското Мобиле за подобни коли на подобни километри и сравниш цените, ще си направиш сам изводи кои коли тук вероятно са въртяни и кои не. В крайна сметка всичко е до твоя преценка, бюджет, който си си определил и усещане за колата.

koolio
03-10-2012, 12:22
Колега, просто иди да покараш и да си поговориш с този, който я продава. Хубавите и поддържани коли правят впечатление. За километрите и за цената няма да коментирам, но ако поразгледаш немското Мобиле за подобни коли на подобни километри и сравниш цените, ще си направиш сам изводи кои коли тук вероятно са въртяни и кои не. В крайна сметка всичко е до твоя преценка, бюджет, който си си определил и усещане за колата.

Няма смисъл, колега, сега ще ти обяснят как запазените Алфи са по две за лев щото са алфи и такъв е пазарът.

Mirwais
03-10-2012, 17:33
Да, обясняваха ми вече. Един приятел се съсипа да ме убеждава, че една 159-ка на 5-6 години повече от 10 хилядарки не струва, но ходи спори. Те немците дето си ги продават тея алфи на по 7-8-9-10 хиляди евро са ги взели от друга планета :)

keel
04-10-2012, 13:00
Някой да е ходил на оглед на http://www.cars.bg/u677620 ?

Mury
04-10-2012, 13:08
Някой да е ходил на оглед на http://www.cars.bg/u677620 ?

Тая е близначка на мойта,само дето мойта е със 17-ки и мултиволан.Евро 5,дрън дрън....................:biggrin::biggrin::biggrin ::biggrin:
Иначе не изглежда зле.............:Lkingsmiley::Lkingsmiley::Lkingsm iley:

keel
04-10-2012, 15:24
:) За Евро 5 ясно че не е. А за същата кола има обява и в мобилето, там са още по-големи дрън дрън.

Mury
04-10-2012, 22:02
:) За Евро 5 ясно че не е. А за същата кола има обява и в мобилето, там са още по-големи дрън дрън.

Ето ти една по-хубава :biggrin::biggrin::biggrin::biggrin: http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1127252#post1127252

keel
05-10-2012, 09:20
Безспорно най-читавия екземпляр в момоента на нашия пазара, но комбитата не са ми на сърце.

sasho_n2
08-10-2012, 09:41
Някой да е ходил на оглед на http://www.cars.bg/u677620 ?
колега, аз се загледах по нея вчера - беше пред една от автокъщите на Горубляне, като цената й беше "13 хил. и малко" - малкото никой не успя да ми каже колко е...:-) . Иначе наистина изглежда запазена, както отвън, така и вътре. На пръв поглед двигателя работеше нормално, равномерно. За обстойни огледи, продавача каза, че няма проблем да се извика човек на място, да се закачи на компютър и т.н., защото колата е без номера.

keel
08-10-2012, 10:58
Мерси за информацията колега. Сега и ако открия някой, който може да закачи компютър и да я види...

luchobg
08-10-2012, 14:46
Mury знам че предлага услугата....аз лично бих го ползвал но при мен нещата отиват към екскурзия до Италия или Германия......а с автовоза от Италия никой не ми помогна в другата тема....

Mury
08-10-2012, 14:52
Mury знам че предлага услугата....аз лично бих го ползвал но при мен нещата отиват към екскурзия до Италия или Германия......а с автовоза от Италия никой не ми помогна в другата тема....

Що ще ходиш до Германия или Италия,тук няма коли ли кво,..........:surrender::surrender::surrender::su rrender:

koolio
08-10-2012, 16:18
Що ще ходиш до Германия или Италия,тук няма коли ли кво,..........:surrender::surrender::surrender::su rrender:

Е па нема, (почти) само кенефи.
Е има и изключения, но са само изключения.

Mury
08-10-2012, 16:42
Е па нема, (почти) само кенефи.
Е има и изключения, но са само изключения.

Те тея изключения никой не ще да ги купи обаче,защото им е скъпо,нали знаеш-защо трябва да е скъпо като мое да е евтино.....................:big_money::big_money:: big_money::big_money::big_money:

koolio
08-10-2012, 18:15
Те тея изключения никой не ще да ги купи обаче,защото им е скъпо,нали знаеш-защо трябва да е скъпо като мое да е евтино.....................:big_money::big_money:: big_money::big_money::big_money:

Щото евтиното обикновено излиза маалко по-скъпо, ама се разбира по-късно.

luchobg
08-10-2012, 18:36
Ами ако трябва да съм честен в момента само твоя автомобил и една TI в Бургас имат смисъл без да се четкаме.....твоята кола ако беше с моите изисквания отдавна да съм тя отнел повярвай ми, а и съм я виждал наживо след боята и виждам че е гледан автомобил и който я вземе няма да сбърка.......поръчал съм си кола и на автотърговци и големи автокъщи....познайте колко хора ми се обадиха?!?....така че съм склонен края на този месец да пътувам......

keel
08-10-2012, 18:59
Стига да имаш време си заслужава да се разходиш, но ако имаш 3-4 дни ще ти е трудно.

Kuku
08-10-2012, 19:18
Да не излезе дявол на магаре накрая :D

Mury
08-10-2012, 20:27
Да не излезе дявол на магаре накрая :D

Не се знае,знае ли се.:Bolt::Bolt::Bolt:

Kuku
08-10-2012, 22:12
Знае се, знае се..... :D

rusiq86
08-10-2012, 23:13
Какво лошо има за ходене до ГДР-то. Аз обмислям едно такова, в момента тече търсене на новата белисима. Пазара не ми предлага такава в Бг.
Търся 2.4 209кс, черна, с навигация, ТИ, автоматик. Но уви трудно се намира.
Има една http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11344101656312712&f1=details,
някой да каже нещо за нея?!

Stoyan Georgiev
09-10-2012, 00:31
по поръчка и всички екстри глупости

навигация няма даже

и какво е това 2004 в заглавието а е 2008 ??

rusiq86
09-10-2012, 03:05
За поръчката ясно...това в заглавието не ми е ясно и на мен. Някой преслушвал ли я е, на живо как е. Км ми се струват съмнителни!

Кайо
09-10-2012, 07:59
За поръчката ясно...това в заглавието не ми е ясно и на мен. Някой преслушвал ли я е, на живо как е. Км ми се струват съмнителни!

В обявата пише регион Благоевград,петък или събота ще съм там,ако колата е в Благоевград а не някъде из региона ще я погледна,не,че разбирам де ама имам човек за тая работа.;)
Аз днес ще ходя да гледам тази http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11335190621146762&f1=details,не се намери някой,който да я е гледал.

Kuku
09-10-2012, 08:23
2004 в заглавието е правописна грешка, вместо 2400 - куб.см. ;)

luchobg
09-10-2012, 08:29
В обявата пише регион Благоевград,петък или събота ще съм там,ако колата е в Благоевград а не някъде из региона ще я погледна,не,че разбирам де ама имам човек за тая работа.;)
Аз днес ще ходя да гледам тази http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11335190621146762&f1=details,не се намери някой,който да я е гледал.
Тази не си заслужава не е гледана читаво от предишните собственици има много на брой малки и дразнещи счупвания вътре по интериора а все пак ти ще прекарваш основно времето си там..... Като мотор без диагностика работи добре. Предницата е пребоядисвана от камъчета..... Няма да ти дадат да я закараш дори във Вантотрейд които са на 100 метра от къщата..... На мен лично не ми допадна няма автоматик 2,4 за тия пари......
И да добавя ако на някой витае идеята за Италия или Германия ама наистина сериозно може да се комбинираме с платформа под наем за няколко дена и да пътуваме. За мен читавите коли тук и сега са на на Mury и една TI в Бургас.....
Аз търся черно комби Distinctive ниво с бежава алкантара, 1,9, 150 коня.....без други претенции.... :)

Кайо
09-10-2012, 08:53
Тази не си заслужава не е гледана читаво от предишните собственици има много на брой малки и дразнещи счупвания вътре по интериора а все пак ти ще прекарваш основно времето си там..... Като мотор без диагностика работи добре. Предницата е пребоядисвана от камъчета..... Няма да ти дадат да я закараш дори във Вантотрейд които са на 100 метра от къщата..... На мен лично не ми допадна няма автоматик 2,4 за тия пари......
И да добавя ако на някой витае идеята за Италия или Германия ама наистина сериозно може да се комбинираме с платформа под наем за няколко дена и да пътуваме. За мен читавите коли тук и сега са на на Mury и една TI в Бургас.....
Аз търся черно комби Distinctive ниво с бежава алкантара, 1,9, 150 коня.....без други претенции.... :)

На мен по телефона ми казаха,че са съгласни да я водя в сервиз по мой избор за преглед но трябва да си намеря и платя за репатрак защото колата е без номера.
Не съм се навил 100% за 159-ка но много хареса на жената и реших да я погледна,иначе аз съм си намерил кола ама има проблем с регистрацията.:):):)
Тия счупвания какви са по интериора,много ли са фрапантни?

dilian alfa gtv
09-10-2012, 09:46
За поръчката ясно...това в заглавието не ми е ясно и на мен. Някой преслушвал ли я е, на живо как е. Км ми се струват съмнителни!

Колеги ти я търсиш 2 години вече,не намери ли...!
Ако продължаваш да се бавиш шансовете ти да намериш читава кола намалят,колите си остаряват вече.:biker:

keel
09-10-2012, 10:16
Аз хвърлих око на http://www.cars.bg/u677620, но да видим кога ще имам време да я видя. И някой с компютър да я види трябва и това не съм организирал още.

Mury
09-10-2012, 11:26
Тази не си заслужава не е гледана читаво от предишните собственици има много на брой малки и дразнещи счупвания вътре по интериора а все пак ти ще прекарваш основно времето си там..... Като мотор без диагностика работи добре. Предницата е пребоядисвана от камъчета..... Няма да ти дадат да я закараш дори във Вантотрейд които са на 100 метра от къщата..... На мен лично не ми допадна няма автоматик 2,4 за тия пари......
И да добавя ако на някой витае идеята за Италия или Германия ама наистина сериозно може да се комбинираме с платформа под наем за няколко дена и да пътуваме. За мен читавите коли тук и сега са на на Mury и една TI в Бургас.....
Аз търся черно комби Distinctive ниво с бежава алкантара, 1,9, 150 коня.....без други претенции.... :)

Taя бежова алкантара как ще я поддържаш не ми е ясно ама иамй предвид че са много редки и не се водят алкантара а Алфа тех..................Аз лично съм виждал само една такава кола и беше доста захабена................:innocent::innocent::innoc ent:До като се куми новия купувач на мойта кола,аз ще се откажа.........................:yes::yes::yes::yes :

---------- Post added at 11:26 ---------- Previous post was at 11:25 ----------


За поръчката ясно...това в заглавието не ми е ясно и на мен. Някой преслушвал ли я е, на живо как е. Км ми се струват съмнителни!


Километрите 1000 % не са реални,или ако са реални е имала удар и то не лек най-вероятно :innocent::innocent:

stelt
09-10-2012, 11:27
Какво лошо има за ходене до ГДР-то. Аз обмислям едно такова, в момента тече търсене на новата белисима. Пазара не ми предлага такава в Бг.
Търся 2.4 209кс, черна, с навигация, ТИ, автоматик. Но уви трудно се намира.
Има една http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11344101656312712&f1=details,
някой да каже нещо за нея?!


Тази ми се струва че някой я гледа, но не се сещам кой. Иначе се продава от доста време.

rusiq86
09-10-2012, 12:53
dilian alfa gtv, преди 6 дена се върнах от щатите, от там 6 месеца само гледах из сайтовете :)
Както й да е...сега се търси в Германия, хем ще саъчетая една почивка там.
бургаската ТИ e мн добра, бих я огледал, но е комби, което е проблем.

Mury
09-10-2012, 13:18
Само не знам,какво не ви харесва в комбито,като то е 100 пъти по красиво от седана :gruebel::gruebel::gruebel:

rusiq86
09-10-2012, 14:00
Не ми харесва на мен. Бих направил компромис за навигация или нещо друго, но не и за комби!

fnt
09-10-2012, 18:40
Taя бежова алкантара как ще я поддържаш не ми е ясно ама иамй предвид че са много редки и не се водят алкантара а Алфа тех..................

С обезмаслител всичко се чисти, не е болка :innocent:

wrc
09-10-2012, 20:42
http://obiavi.automedia.bg/pcgi/automedia.cgi?act=4&adv=11348760498367158&pic=4

тук има една на добра цена пък и не изглежда зле

Stoyan Georgiev
09-10-2012, 20:56
човекът ви каза, че не иска комби, защо го заливате с вагони само...

Mury
09-10-2012, 21:01
A пък аз май май се отказах да продавам..................:yes::yes::yes:

Stoyan Georgiev
09-10-2012, 21:20
A пък аз май май се отказах да продавам..................:yes::yes::yes:

аз се отказах от идеята да я продавам мойта преди време, тотално безсмислено е за тези пари

dilian alfa gtv
10-10-2012, 08:43
аз се отказах от идеята да я продавам мойта преди време, тотално безсмислено е за тези пари

Абсолютно,особено ако е купена нова и е на никакви километри да я продадеш за 10х.лв.По добре предай нататък на някой в семейството.:yes:

Колегата rusia86 търси седан 2.4 ti,каквато в момента на нашия пазар не се предлага,така че остава варианта от вън.

Stoyan Georgiev
10-10-2012, 13:04
Абсолютно,особено ако е купена нова и е на никакви километри да я продадеш за 10х.лв.По добре предай нататък на някой в семейството.:yes:


това ще се случи, но засега аз съм най-младия с книжка от семейството, така че ще си стои като семейна реликва... напоследък почнах да гледам към нещо от v8 сегмента :Д

Kuku
10-10-2012, 13:11
Поздравления за което ;)

Mury
10-10-2012, 13:20
Поздравления за което ;)

За кое ?????? :humpx::humpx::humpx:

Kuku
10-10-2012, 13:43
Че Стоян иска V8 ;)

Bottata
10-10-2012, 17:16
Колега, ето ти един седан.
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11348430495454734&f1=details

Че и с големия матор, че и сахара цвят, черна кожа, навигация, кво да искаш повече

rusiq86
10-10-2012, 21:03
ТИ пакет, черен цвят са ми в приоритета. Седан!

Кайо
11-10-2012, 20:09
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11335190621146762&f1=details Та значи тая днес я гледах,има си външни а и вътрешни забележки но поне аз не видях нещо фрапантно,утре ще я качвам на репатрак и на основен преглед в сервиз.;)

rusiq86
11-10-2012, 22:42
Успех с каляската, дано ме зарадваш с добри новини към края на седмицата :)

Кайо
11-10-2012, 22:57
Успех с каляската, дано ме зарадваш с добри новини към края на седмицата :)

Не е каляска,туй е вагон-катафалка.:):):)
Спи спокойно твоята ше я погледна.;)

Кайо
12-10-2012, 13:30
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11335190621146762&f1=details

Купих я!:on_da_beach:

pinko
12-10-2012, 13:39
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11335190621146762&f1=details

Купих я!:on_da_beach:

Честито!

Сега е много важно да смениш чорбата на автоматика, щото имам некои наблюдения върху тва Айсинче- нали търкалям същото.

Ако имаш въпроси, звънкай.

Кайо
12-10-2012, 13:52
Честито!

Сега е много важно да смениш чорбата на автоматика, щото имам некои наблюдения върху тва Айсинче- нали търкалям същото.

Ако имаш въпроси, звънкай.

Благодаря!
Ще я сменим и тази чорба,и други чорби и не само.:)
Ако има нещо ще питам.;)

Kuku
12-10-2012, 14:04
Хвърли малко светлина, че аз така само на снимки не бих отишъл даже да я оглеждам.... :?


ЧЕСТИТО!!!

Mury
12-10-2012, 14:53
Честито и от мен,със здраве да си я караш....................:tongue::tongue::tongue:

П.С.За колко я взе,ако не е тайна

thecleaner
12-10-2012, 16:35
Честито, ем със сума си екстри, ем 2,4, ем аутомат. Безаварийно колега.

daskaloff
12-10-2012, 17:18
Тази ми се струва че някой я гледа, но не се сещам кой. Иначе се продава от доста време. За тази 2.4 4х4 от Благоевград

за тази званях аз на човека, но до гледане не се стигна ( взех друга кола), каза че била като кола от Ф1 и т.н. - но била блъскана и мн трудно наврял ксеноновата крушка в китайския фар. ( оригиналния бил мн. скъп) иначе твърди че била на оригинални километри защото била от Италия а там всички коли били хубави не като българските... а тя по снимките е на кочина вътре.
Не се смейте - пресъздавам разговора с продавача.

Tsetso Milanov
12-10-2012, 17:35
Честито колега, да си я караш безаварийна много хиляди километри :on_da_beach:! Страшно ми е любопитно как се държи 2.4 двигателя с автоматична скоростна кутия... :go:

БТВ, ето малко интересна информация за всички мераклии на и пресни собственици на Алфа Ромео 159 2.4 дизел. Днес си приведох записките и фактурите за колата в ред (нали съм прибран човек и всичко си пазя :) ) и сухата статистика показа, че удоволствието да съм собственик на това прекрасно бижу за 2 години и 4 месеца без самата цена на автомобила се оценява на 16 936 български лева. В тази сума е включено всичко от ден едно, когато колата влезе в България до ден днешен - такси регистрация, номера, данъци, пълно автокаско и ГО за всички години, сервизна поддръжка (регулярна и чрезвичайна), гуми за съответните сезони - изобщо всичко с което ще се сблъска всеки колега придобил нововноска. Може да е и по-голяма, защото най-вероятно съм изпуснал някоя и друга дреболия през годините (я преглед в сервиз, я пера за чистачки - някакви такива незначителни суми). В посочената сума не се включва само горивото, автомивките и глобите от КАТ :) С други думи, удоволствието да сте собственик на прекрасно поддържан и изряден такъв автомобил може да ви излиза около 600 лева на месец.

Дано да съм бил полезен на някого.

rusiq86
12-10-2012, 17:42
За тази 2.4 4х4 от Благоевград

за тази званях аз на човека, но до гледане не се стигна ( взех друга кола), каза че била като кола от Ф1 и т.н. - но била блъскана и мн трудно наврял ксеноновата крушка в китайския фар. ( оригиналния бил мн. скъп) иначе твърди че била на оригинални километри защото била от Италия а там всички коли били хубави не като българските... а тя по снимките е на кочина вътре.
Не се смейте - пресъздавам разговора с продавача.

Говорих и аз със собственика, чакам колегата Кайо да каже струва ли си да ходя да я гледам, до няколко дена той ще я погледне. Тя ми е единствен избор от Бг, или заминавам за ГДР.

Kuku
12-10-2012, 17:46
С други думи, удоволствието да сте собственик на прекрасно поддържан и изряден такъв автомобил може да ви излиза около 600 лева на месец.Оперативен лизинг :)

Кайо
12-10-2012, 18:06
Хвърли малко светлина, че аз така само на снимки не бих отишъл даже да я оглеждам.... :?


ЧЕСТИТО!!!

Ми жената я хареса на снимки....отидох и я видях на живо,кола кат кола,има забележки,днес сутринта я откарах в сервиз на основен преглед,казаха ми бива и се навих.:):):)

---------- Post added at 18:01 ---------- Previous post was at 18:01 ----------


Говорих и аз със собственика, чакам колегата Кайо да каже струва ли си да ходя да я гледам, до няколко дена той ще я погледне. Тя ми е единствен избор от Бг, или заминавам за ГДР.

Утре иде ред на твойта.:)

---------- Post added at 18:04 ---------- Previous post was at 18:01 ----------


Честито и от мен,със здраве да си я караш....................:tongue::tongue::tongue:

П.С.За колко я взе,ако не е тайна

12 200 пари....

---------- Post added at 18:06 ---------- Previous post was at 18:04 ----------


Честито колега, да си я караш безаварийна много хиляди километри :on_da_beach:! Страшно ми е любопитно как се държи 2.4 двигателя с автоматична скоростна кутия... :go:

БТВ, ето малко интересна информация за всички мераклии на и пресни собственици на Алфа Ромео 159 2.4 дизел. Днес си приведох записките и фактурите за колата в ред (нали съм прибран човек и всичко си пазя :) ) и сухата статистика показа, че удоволствието да съм собственик на това прекрасно бижу за 2 години и 4 месеца без самата цена на автомобила се оценява на 16 936 български лева. В тази сума е включено всичко от ден едно, когато колата влезе в България до ден днешен - такси регистрация, номера, данъци, пълно автокаско и ГО за всички години, сервизна поддръжка (регулярна и чрезвичайна), гуми за съответните сезони - изобщо всичко с което ще се сблъска всеки колега придобил нововноска. Може да е и по-голяма, защото най-вероятно съм изпуснал някоя и друга дреболия през годините (я преглед в сервиз, я пера за чистачки - някакви такива незначителни суми). В посочената сума не се включва само горивото, автомивките и глобите от КАТ :) С други думи, удоволствието да сте собственик на прекрасно поддържан и изряден такъв автомобил може да ви излиза около 600 лева на месец.

Дано да съм бил полезен на някого.

Ми тя тънкач бре,горе-доле толоз ми излиза на мен 156-цата.:):):)

Благодаря на всички Ви за пожеланията!!!!
Извинявам се на останалите,че изневерих на свинският парк и,че от бензин минавам на отоплителни горива.:)

morfius
12-10-2012, 18:09
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11335190621146762&f1=details

Купих я!:on_da_beach:

Честит мързелив вагон (автомат), със здраве и безаварийно :)

Peter_63
12-10-2012, 21:28
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11335190621146762&f1=details

Купих я!:on_da_beach:

Ей браво !
Честито и от мен ! Със здраве да си я караш и усмивката да не слиза от лицето ти :-)

rusiq86
13-10-2012, 19:40
Колеги имам въпрос, 4х4 при 159-ките има ли копче за активиране или винаги е включено!?

thecleaner
13-10-2012, 19:41
Колеги имам въпрос, 4х4 при 159-ките има ли копче за активиране или винаги е включено!?

Винаги е включено.

Кайо
13-10-2012, 19:59
Колеги имам въпрос, 4х4 при 159-ките има ли копче за активиране или винаги е включено!?


Фного си бръз бре.....:):):)
Не се чуди много а ела по наше село и я виж колата.....вози арно,дърпа здраво....бе аз си мисля,че и на преглед в София ще се навие продавача и ако в сервиз ти кажат Ок с едно добро почистване колата става кукла.
......за пръв път,чух и видях в 159-ка ТЙ да се вози жито в багажника.:):):)

---------- Post added at 19:59 ---------- Previous post was at 19:54 ----------

....а аз чак днес зацепих,че имам и навигация,та я кажете как работи тва нещо,ако работи де.:)

rusiq86
13-10-2012, 20:08
Хаха, тъкмо говорих и със продавача. Каза ми, че има някакво копче, за бавни скорости или нещо такова. Някой да даде малко инфо по въпроса.
Бате Кайо е златен, при евентуално идване към Сф, щете търся да черпя за услугата.

Кайо
13-10-2012, 20:16
Хаха, тъкмо говорих и със продавача. Каза ми, че има някакво копче, за бавни скорости или нещо такова. Някой да даде малко инфо по въпроса.
Бате Кайо е златен, при евентуално идване към Сф, щете търся да черпя за услугата.

....еле па ако разбирах и от коли равен немаше да имам.:)
Ае успех ти пожелавам а аз изчезвам да правя това дет мога.:big_beer:

rusiq86
13-10-2012, 22:20
Колеги кажете нещи за това 4х4, дайте подробно инфо моля. Че май нещата отиват на разходка до Благоевград.
Утре сутрин ще звъння до Германия и Италия, да говоря за две коли!

boian
14-10-2012, 08:57
пишеш в гугъл за торсен диференциал и ще прочетеш за какво иде реч

rusiq86
14-10-2012, 13:17
Колеги дайте работещ Eper, да проверя по рамата инфо...ZAR93900007152011

thecleaner
14-10-2012, 13:19
Колеги дайте работещ Eper, да проверя по рамата инфо...ZAR93900007152011

http://eper.fiatklubpolska.pl/navi?FORCED=TRUE

rusiq86
14-10-2012, 13:23
Нe сработва, ZAR93900007152011 това е рамата.

thecleaner
14-10-2012, 13:29
Нe сработва, ZAR93900007152011 това е рамата.

Е тва излиза
X3 - ALFA 159 (2005-2008)
140.A76.0.0 - BN 4X4 2.4 JTD 20V 210CV 154KW E4 TI
Engine: 5756423 Vehicle: 07149229 Prod. date: 15/11/2007

Jivko7777
14-10-2012, 16:58
нова обява с добра цена и по снимки не изглежда лоша (няма различие на цветове на различните елементи) а и годината е добра

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11348760498367158&f1=details

stelt
14-10-2012, 22:35
http://obiavi.automedia.bg/pcgi/automedia.cgi?act=4&adv=11348760498367158&pic=4

тук има една на добра цена пък и не изглежда зле

Ето я.

rusiq86
14-10-2012, 22:57
Тази седмица ще се пътува към Сф, и Благоевград...две каляски еднакви като характеристики, очакват новия си купувач :)

viki
15-10-2012, 10:33
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11335190621146762&f1=details

Купих я!:on_da_beach:
Честито !:):):)
Да си я караш с удоволствие и само положителни емоции да ти носи!:wow:

Кайо
15-10-2012, 22:30
Честито !:):):)
Да си я караш с удоволствие и само положителни емоции да ти носи!:wow:

Благодаря подобно!!!!
Гледам и ти си се нредила със 159-ка.;)

dilian alfa gtv
16-10-2012, 11:06
Благодаря подобно!!!!
Гледам и ти си се нредила със 159-ка.;)

Честито и от мен колега,Със здраве.

136
16-10-2012, 11:50
Честито! С здраве, безаварийно и да ти е на късмет.

luchobg
19-10-2012, 08:24
Колеги привет отново: Искам да чуя вашето мнение по отношение на светлите салони на Алфа 159 - кожен или бежова алкантара - мнения като усещане....запарва ли кожата на Д-то.... препоръки и методи за подръжка....препарати и т.н. но само моля ви конкретно по въпроса да не се разпалваме с поне 100 поста сега от рано сутринта. Демек само който наистина има наблюдения конкретно за цветовете и материалите. Мерси предварително!

rusiq86
19-10-2012, 09:27
Имам светъл кожен салон на каляската в момента и дадох доста $$$ да възстановя кожения салон...и се поддържа една идея по-трудно от тъмните.
Мажеш с крем нивея, оставяш да престой през ноща.
Определено сега търся с тъмен такъв. На нея не и личат никакви забележки.

bouncer
19-10-2012, 10:20
аз съмс тъмен кожен салон и наблюденията ми са, че принципно качеството на кожата е много ниско и иска много поддръжка. Има едни специални препарати на БМВ за поддръжка на кожен салон - пияна и крем. Казват, че се най-добрите. Иначе СОНАКС имат много добри препарати също. Поне веднъж месечно мажи, защото иначе става много твърда кожата и се цепи.

Не запарва повече от все друг кожен салон и ако караш на климатик няма проблеми.

Stoyan Georgiev
19-10-2012, 12:09
от 3 години не съм мазал моята с нищо и е чистена само 2-3 пъти и кожата е в отлично състояние... за светъл салон става ваъпрос

luchobg
19-10-2012, 12:36
Ами на този етап благодаря колеги...общо взето съм съгласен че ако си на климатик няма запарване.....но мненията по отношенията на качеството на кожените салони са разнопосочни от ниско и лошо до безпроблемно на колегата от Бургас.... а все пак говорим за едни същи модели :).....сега преговарям за една която е с перфектен светъл кожен салон...но ме блазни това че е перфектен а не толкова че е кожен..... ще се похваля скоро надявам се!

koolio
19-10-2012, 13:09
Плюшът и алкантарата са по-удобни и функционални, кожата е за гъзария - лично мнение.

Mury
19-10-2012, 13:14
В 159 няма алкантара,има Алфа тех,което е по финно от алкантарата,нещо като плюш,другото е платнен салон,като моя................:afro::afro::afro::afro:

bouncer
19-10-2012, 14:32
лично за мен кожата е тъпотия - зимата студено, лятото горещо. Задължителна е за хора с малки деца или хронични мърлячи, защото се почиства безумно по-лесно.

На всичкото отгоре кожата в 159-ките е изкуствена и няма нищо общо с качествените кожени салони на високия клас. Иначе в офертата ми е калкулирана като екстра за около 3000 лв ....

koolio
19-10-2012, 15:39
лично за мен кожата е тъпотия - зимата студено, лятото горещо. Задължителна е за хора с малки деца или хронични мърлячи, защото се почиства безумно по-лесно.

На всичкото отгоре кожата в 159-ките е изкуствена и няма нищо общо с качествените кожени салони на високия клас. Иначе в офертата ми е калкулирана като екстра за около 3000 лв ....

Абсолютно подкрепям.
П.С. Моята е с кожа, да не кажете, че ми е кисело гроздето, но за мен плюшът е по-добре.

alfageorgi
19-10-2012, 15:47
Моята е със светлия плюшен-алфа -тех.Отначало и аз имах опасения , че много ще се цапа и ще е труден за поддръжка , но се оказа , че много лесно се отстраняват всякъкви петна , а такива бол -имам две малки момичета които са страшно палави , но вече четвърта година няма петно което да не се е махнало и то с най-обикновени препарати.В колата не се пуши , а си мисля , че за този салон това е най-опасното -дима и не дай си боже паднало огънче направо ще му разкажат играта и на вид и на мирис.

gadimir
19-10-2012, 20:19
Моята е със светлия плюшен-алфа -тех.Отначало и аз имах опасения , че много ще се цапа и ще е труден за поддръжка , но се оказа , че много лесно се отстраняват всякъкви петна , а такива бол -имам две малки момичета които са страшно палави , но вече четвърта година няма петно което да не се е махнало и то с най-обикновени препарати.В колата не се пуши , а си мисля , че за този салон това е най-опасното -дима и не дай си боже паднало огънче направо ще му разкажат играта и на вид и на мирис.

потвърждавам с две ръце-чистенето на този салон(алфа-тех или плюш)става лесно......за съжаление потвърждавам и другото...........аз пуша и това с падналото огънче и/или допряна цигара става кофти гледка....

code
19-10-2012, 21:12
На всичкото отгоре кожата в 159-ките е изкуствена и няма нищо общо с качествените кожени салони на високия клас. Иначе в офертата ми е калкулирана като екстра за около 3000 лв ....

Сигурен ли си в това? Те изкуствените кожи са даже по здрави, но все пак ми е интересно.

DJraceman
20-10-2012, 09:21
Само да вметна, че има 159ки с алкантара!

Mury
20-10-2012, 10:57
Само да вметна, че има 159ки с алкантара!

Иво тва не е алкантара,а Алфа тех,както казах вече,пак е обърната кожа,но доста по-фина :tongue2::tongue2::tongue2:Алканатарата е доста по груба и седи малко като велур..........................

pooh
20-10-2012, 11:33
Алкантарата не е кожа (нито лицева нито обърната), а микрофибърна материя. Най-новите ТИ-ки (като на Иво) ги има в комбинация алкантара и кожа и червен кант.

viki
20-10-2012, 14:51
На всичкото отгоре кожата в 159-ките е изкуствена и няма нищо общо с качествените кожени салони на високия клас.
Това не е вярно !:wow:
Понеже имах подозрения,че може да си предубеден към мен(жена съм,руса...http://r25.imgfast.net/users/2515/84/14/08/smiles/557763.gif),специално се обадих на приятел http://illiweb.com/fa/i/smiles/icon_twisted.gif ,чието мнение едва ли ще оспориш;)
Та,по темата :
Всички части на седалките ,които са по лицевата част и облегалките са от естествена телешка кожа(с изключение на гръб и облицовки,които са от изкуствена )
При вариант "pieno fiore"(включващ и облицовка на таблото с кожа) -всичко е от естествена кожа (понякога с екзотични кожи -като еленова например )

Mury
20-10-2012, 17:59
Алкантарата не е кожа (нито лицева нито обърната), а микрофибърна материя. Най-новите ТИ-ки (като на Иво) ги има в комбинация алкантара и кожа и червен кант.

Moже серия 3 наистина да има с алкантара,но аз не занех че не е кожа,като на всякъде така я водят..............:shocking::shocking::shocking:

Stoyan Georgiev
20-10-2012, 19:31
Moже серия 3 наистина да има с алкантара,но аз не занех че не е кожа,като на всякъде така я водят..............:shocking::shocking::shocking:

акантарата е много готина материя, която не е кожа както пух каза - много приятно проветрива и удобна материя - през зимата като седнеш не е безкрайно студена, а лятото е по-поносима.. като цяло супер яка материя :)

pooh
20-10-2012, 20:41
...готина е, стига да не е в Ланча Либра (http://images.forum-auto.com/mesimages/523048/Alcantara3.jpg) ;)

_power_
21-10-2012, 01:20
Питанка...алкантарата гори ли се с цигара?:shocking:

old alfist
21-10-2012, 10:06
Това не е вярно !:wow:
Понеже имах подозрения,че може да си предубеден към мен(жена съм,руса...http://r25.imgfast.net/users/2515/84/14/08/smiles/557763.gif),специално се обадих на приятел http://illiweb.com/fa/i/smiles/icon_twisted.gif ,чието мнение едва ли ще оспориш;)
Та,по темата :
Всички части на седалките ,които са по лицевата част и облегалките са от естествена телешка кожа(с изключение на гръб и облицовки,които са от изкуствена )
При вариант "pieno fiore"(включващ и облицовка на таблото с кожа) -всичко е от естествена кожа (понякога с екзотични кожи -като еленова например )
Ако кожата е такава като в 166, потвърждавам, че е много приятна и всички твърдения, че запарвала или изстудявала са с лек злобарски оттенък.
Подръжката се осъществява с тоалетно мляко за бебета.

DJraceman
21-10-2012, 13:50
159 ti серия 3 се прделага с избор от два салона стандартната кожа на всички ТИки и нов салон с алкантара и кожа. 102431

V_A_N_K_A_T_A
21-10-2012, 15:02
159 ti серия 3 се прделага с избор от два салона стандартната кожа на всички ТИки и нов салон с алкантара и кожа. 102431

И,въпреки че кожата се смята за екстра и е с доплащане,този салон е сто пъти по-добър.Не съм сядал в такъв,но кожата наистина не е от най-добрите и трябва да се поддържа редовно за да изглежда, що годе добре.Поздравления за правилния избор!

Stoyan Georgiev
21-10-2012, 15:40
И,въпреки че кожата се смята за екстра и е с доплащане,този салон е сто пъти по-добър.Не съм сядал в такъв,но кожата наистина не е от най-добрите и трябва да се поддържа редовно за да изглежда, що годе добре.Поздравления за правилния избор!

e то неговия е най-скъпия вариант :) това не е плюш + кожа, а акантара + кожа ;)

V_A_N_K_A_T_A
21-10-2012, 15:50
e то неговия е най-скъпия вариант :) това не е плюш + кожа, а акантара + кожа ;)

Знам много добре какво е :) Точно това имам предвид. Доколкото си спомням,когато гледах преди година конфигуратор и брошура за 159 TI,този салон излиза като стандартен без доплащане, а кожения,като моя е с доплащане.
Затова и казвам,че е тъпо,защото този е в пъти по-добър.

DJraceman
21-10-2012, 16:29
Не си спомням точно как беше но знам, че аз лично не исках кожа въпреки, че колата я поръчах с електрически седалки които са допълнителна екстра и уж можеше само с кожа. Беше една голяма кореспонденция може ли, не може ли с този салон и дали навигацията ще е от новите защото до определен месец на серия 3 се е слагало старата навигация а след това новата и за джантите беше драма защото 19ките вече не се предлагаха за серия 3 само като допълнителна опция.

Mury
22-10-2012, 11:14
Не си спомням точно как беше но знам, че аз лично не исках кожа въпреки, че колата я поръчах с електрически седалки които са допълнителна екстра и уж можеше само с кожа. Беше една голяма кореспонденция може ли, не може ли с този салон и дали навигацията ще е от новите защото до определен месец на серия 3 се е слагало старата навигация а след това новата и за джантите беше драма защото 19ките вече не се предлагаха за серия 3 само като допълнителна опция.

Абе голема драма,ама колата вече си е при теб и се кефиш.................:thumbup::thumbup::thumbup:: thumbup::thumbup:

bouncer
22-10-2012, 12:28
Това не е вярно !:wow:
Понеже имах подозрения,че може да си предубеден към мен(жена съм,руса...http://r25.imgfast.net/users/2515/84/14/08/smiles/557763.gif),специално се обадих на приятел http://illiweb.com/fa/i/smiles/icon_twisted.gif ,чието мнение едва ли ще оспориш;)
Та,по темата :
Всички части на седалките ,които са по лицевата част и облегалките са от естествена телешка кожа(с изключение на гръб и облицовки,които са от изкуствена )
При вариант "pieno fiore"(включващ и облицовка на таблото с кожа) -всичко е от естествена кожа (понякога с екзотични кожи -като еленова например )

може, но съм почти убеден, че на моята не е. Кожата е с изключително ниско качество и продължавам да твърдя, че е изкуствена. Вече веднъж сменях облицовка на предна дясна седалка. Виктор сменя два пъти шофьорска седалка на TI версия. Не може "естествена телешка кожа" да се къса и цепи така... плюс това ако погледнеш гърба на изключителната естества телешка кожа ще ти стане ясно :)

viki
22-10-2012, 15:08
може, но съм почти убеден, че на моята не е. Кожата е с изключително ниско качество и продължавам да твърдя, че е изкуствена. Вече веднъж сменях облицовка на предна дясна седалка. Виктор сменя два пъти шофьорска седалка на TI версия. Не може "естествена телешка кожа" да се къса и цепи така... плюс това ако погледнеш гърба на изключителната естества телешка кожа ще ти стане ясно :)
Бо,нали и аз това съм написала ( караш ме да се самоцитирам....http://www.foxes2.be/k/girl_blum2.gif
Не внимаваш ;)


Всички части на седалките ,които са по лицевата част и облегалките са от естествена телешка кожа(с изключение на гръб и облицовки,които са от изкуствена )


На 156-цата салонът беше от по-различна кожа ,определено :)Возя куче на задната седалка (като я покривам разбира се ) и съответно полагам повече грижи(всяка седмица се почиства и се маже с препарати) .Не съм видяла надрано или протрито :)
От кожата в 159-ката засега също нямам оплаквания :)
п.п.
Като я купих,салонът беше в идеално състояние ( а се е возило дете отзад ) :):):)

bouncer
22-10-2012, 16:14
Бо,нали и аз това съм написала ( караш ме да се самоцитирам....http://www.foxes2.be/k/girl_blum2.gif
Не внимаваш ;)


На 156-цата салонът беше от по-различна кожа ,определено :)Возя куче на задната седалка (като я покривам разбира се ) и съответно полагам повече грижи(всяка седмица се почиства и се маже с препарати) .Не съм видяла надрано или протрито :)
От кожата в 159-ката засега също нямам оплаквания :)
п.п.
Като я купих,салонът беше в идеално състояние ( а се е возило дете отзад ) :):):)

Алекси,

имам предвид задната страна на самия материал. Имах снимка някъде но не мога да я намеря - задната страна на "кожата" е облепена с издайническите бели конци, което говори за изкуствена кожа. Поне аз не съм виждал естествена кожа с бели конци на нея.

viki
22-10-2012, 19:46
О,това искам да го видя!
Зная,че не се шегуваш и въпреки всичко не ми се вярва,Алекси http://www.foxes2.be/k/girl_blum2.gif

boian
22-10-2012, 21:53
Там където сядаш и се облягаш е естествена кожа, другото е изкуствена, поне при мене е така

Кайо
22-10-2012, 23:23
А някъде продават ли се оригинални стелки,бежови???

Mury
23-10-2012, 07:04
А някъде продават ли се оригинални стелки,бежови???

Да в Аутоиталия срещу 300 лв. :twisted::twisted::twisted: Свържи се с Венци ВФТИ,той продава хубави стелки за 159,но не знам дали има бежови :smoke::smoke:

DJraceman
23-10-2012, 19:02
Стига с тези цени!!! Оригиналните стелки в Ауто Италия за 159ките струват 90 лева по спомен или 120 лева нещо такова.

Jivko7777
23-10-2012, 21:26
Rusiq86, Петре батка похвали се недей кри пред хората каква 159-ка TI черна с 19-ки имаш вече :lol_sign:

rusiq86
23-10-2012, 22:55
Днес се сдобих с една уникална красавица.
2.4 jtdm, 210kс, Q4, ТИ, всички възможни екстри за модела (без навигация, което ще се промени мн скоро).
Босето е уникално :) Ще кача снимки, само да я измия и изчистя утре.
Едни бързи в движение...

radostin_ivanov
23-10-2012, 23:09
Леле,страшна е,честито и много кеф да ти носи.

Jivko7777
23-10-2012, 23:59
Днес се сдобих с една уникална красавица.
2.4 jtdm, 210kс, Q4, ТИ, всички възможни екстри за модела (без навигация, което ще се промени мн скоро).
Босето е уникално :) Ще кача снимки, само да я измия и изчистя утре.
Едни бързи в движение...

Хихихихиих айде честито и от мене :)

Stoyan Georgiev
24-10-2012, 00:19
айде честито, сега и андроид телефон ако си вземеш и ще си точен хахахах :Yeeeehaaa:

Kuku
24-10-2012, 00:25
Амчи таз на прокурора ли е бря?!
Хай честито и със здраве :)

digitalundgrd
24-10-2012, 00:27
Мдаам ;) Колата е мн лачена. На живо е супер, имах възможността да я разгледам миналата седмица на сбирката на ОМВ-то на Цариградско :) Честито на колегата!

Doomguy
24-10-2012, 01:05
Много шикарно изпълнение. Да си я караш със здраве.

rusiq86
24-10-2012, 02:21
Благодаря Ви искрено! Колата ще отпътува за Русе утре сутрин. Ще има фотосесия след едно полиране и цялостно почистване.

п.с. Хиляди благодарности на колегите: Кайо (голям пич, мн точен и коректен) и Mury (Тони, страхотен човек), VFTI(Венци, отзова се днес за зова ми за нужда от стелки за 159-та, дори ми ги донесе, мн готин), и на последно място не не и по важност Радо от Поморие. Той е професионалист, мн помогна и той е главният виновник да притежавам тази страхотна машина днес!
Благодаря им за помощта и изгубеното време с мен.

Бившият собственик е голям алфист, и мн коректен човек, изуми ме, един от малкото истински ценители на алфа, от истинските!!!

Не мога да опиша радостта си, почерпих се добре за нейно здраве, дано само за масло и нафта давам пари, както ме поздрави един колега днес по телефона (той си знае кой е).

Живко, батка откъде веднага получи информация, луд си!
Бате Стояне, не заменям ябълката за нищо, днес благодарение на нея в Сф се оправих чудесно и на безплатната апликация на Syric Navi, на брейкната ябълка!

mihail_mladenov
24-10-2012, 09:14
Честито!

Mury
24-10-2012, 13:07
Благодаря Ви искрено! Колата ще отпътува за Русе утре сутрин. Ще има фотосесия след едно полиране и цялостно почистване.

п.с. Хиляди благодарности на колегите: Кайо (голям пич, мн точен и коректен) и Mury (Тони, страхотен човек), VFTI(Венци, отзова се днес за зова ми за нужда от стелки за 159-та, дори ми ги донесе, мн готин), и на последно място не не и по важност Радо от Поморие. Той е професионалист, мн помогна и той е главният виновник да притежавам тази страхотна машина днес!
Благодаря им за помощта и изгубеното време с мен.

Бившият собственик е голям алфист, и мн коректен човек, изуми ме, един от малкото истински ценители на алфа, от истинските!!!

Не мога да опиша радостта си, почерпих се добре за нейно здраве, дано само за масло и нафта давам пари, както ме поздрави един колега днес по телефона (той си знае кой е).

Живко, батка откъде веднага получи информация, луд си!
Бате Стояне, не заменям ябълката за нищо, днес благодарение на нея в Сф се оправих чудесно и на безплатната апликация на Syric Navi, на брейкната ябълка!

Снощи ти честитих по телефона,ама айде и тук.Радвам се че направи правилния избор,колата наистина е страхотна,за разлика от някои други нали :Lkingsmiley::Lkingsmiley::Lkingsmiley::Lkingsmile y::Lkingsmiley: Пепи ако реши,нека ви разкаже за ТИ-ката в Благоевград,ако не му се занимава аз ще го направя...................

П.С.Само нафта и масло да наливаш...............:Lkingsmiley::Lkingsmiley::L kingsmiley::Lkingsmiley:

code
24-10-2012, 15:44
Днес се сдобих с една уникална красавица.
2.4 jtdm, 210kс, Q4, ТИ, всички възможни екстри за модела (без навигация, което ще се промени мн скоро).
Босето е уникално :) Ще кача снимки, само да я измия и изчистя утре.
Едни бързи в движение...

Ослепях, мамо, окьоравях :big_whoops: :th_up:

Кайо
24-10-2012, 16:06
Благодаря Ви искрено! Колата ще отпътува за Русе утре сутрин. Ще има фотосесия след едно полиране и цялостно почистване.


Хайде отново честито,само радост да ти носи и много безаварийни километри!!!!


п.п.1.Ако някой знае добра автомивка в района на Стрелбище,Борово,Г.Делчев...за основно и цялостно почистване и полиране да казва.
п.п.2.Утре карам моята за обслужване.:)
п.п.3.Успях да си настроя менюто на английски.:):):):)

morfius
24-10-2012, 18:09
Днес се сдобих с една уникална красавица.
2.4 jtdm, 210kс, Q4, ТИ, всички възможни екстри за модела (без навигация, което ще се промени мн скоро).
Босето е уникално :) Ще кача снимки, само да я измия и изчистя утре.
Едни бързи в движение...

Евала, кефи 8)

Навигацията как се присажда, цялата конзола ли ще сменяш?

Mury
24-10-2012, 18:31
Хайде отново честито,само радост да ти носи и много безаварийни километри!!!!


п.п.1.Ако някой знае добра автомивка в района на Стрелбище,Борово,Г.Делчев...за основно и цялостно почистване и полиране да казва.
п.п.2.Утре карам моята за обслужване.:)
п.п.3.Успях да си настроя менюто на английски.:):):):)

Аз добра мивка около нас не знам,обикалям 5 г. и не откривам читава,а съм обиколил всичките.Единствено един път остнах доволен от тази горе до Била,но само един път,другите трагедия,а и са скъпчии...............

morfius
24-10-2012, 18:39
Хайде отново честито,само радост да ти носи и много безаварийни километри!!!!


п.п.1.Ако някой знае добра автомивка в района на Стрелбище,Борово,Г.Делчев...за основно и цялостно почистване и полиране да казва.
п.п.2.Утре карам моята за обслужване.:)
п.п.3.Успях да си настроя менюто на английски.:):):):)

Аз ходя в тая на средата на Каблешков като тръгнеш от Дойран към България в дясно... и килимите там си нося, прилично е.