PDA

View Full Version : Shell V-Power



SIS
16-12-2004, 09:41
Кажете си мнението за Shell V-Power (бензин). Има ли смисъл да карам с такъв; отразява ли се чувствително на "вървежа", разхода и т.н. Накратко, струва ли си 12-те стотинки вповече или няма никакъв смисъл да се набутвам?!

Kostadin
16-12-2004, 10:04
да ти кажа честно по лично мои наблюдения бензина горе долу го бива... наистина се чувства леееека промяна във вървенето от към плюс , за разхода дали намалява немога да преценя, но силно ме съмнява по-скоро разхода си е като при нормален 95H, но общо взето съм доволен от този бензин, но да си кажа честно не сипвам такъв по простата причина, че разликата м/у 95H и V-POWER като че ли ми идват малко множко защото примерно при цена на обикновен 95H=1,4лв. 20л=28лв., а при V-POWER
20л=31-32лв. откъдето и да ги погледнеш тези 3-4лв. са си няколко литра бензин в повече :wink: :wink: :wink:

SIS
16-12-2004, 13:12
Прав си, че е по-скъпо - връзва се около 1-1.50 лв. на 100км повече при каране в София. Ако,обаче колата работи и върви по-добре, мисля, че си заслужава!!! Та затова пиша тази тема, но като гледам няма много желаещи да дискутират...

hf hpe
16-12-2004, 13:29
аз лично съм сипвал един път на делта-та и не усетих разлика
но един клиент ми беше върнал една брава1.4 12В 85к.с. и ми каза че я е напълнил с в-пауър
та аз я карах по магистралата и със 150 нямаше никакъв проблем, след като свърши пауъра сипах от бензиноколонката при нас (от ефтиният бензин), да си призная имаше малка разлика но тя се състоеше в това че просто при пауъра мотора беше по-тих и като чели колата сама си ги искаше тези 150 км/ч
с другият бензин пак си ги вдигаше и си вървеше без проблем, но като чели аз я натисках
може и всичко това да е субективно де, незнам
за разход л/100км за жалост немога да кажа дали има разлика

SIS
16-12-2004, 14:11
А дали има някакво "благодатно" влияние върху двигателя. Все пак "имало някакви добавки, които подобряват работата му". Това вярно ли е, или са само рекламни трикове.....

Kostadin
16-12-2004, 14:24
определено има нещо в този бензин, което кара двигателя да се чувства по-добре от обикновенно, някакси по-еластичен става и като, че ли започва да се форсира с една такава лекота... немога точно да го опиша, но ми се струва, че наистина подобрява работата му!!!

alfamilano
18-12-2004, 00:29
Бе честно да си кажем разлика може да се прави между 95 и 100 октанов бензин другото фантазии! Днес като се прибирах от Казанлък сложих 95 +добавчица REDEX след 150 км, (от които 50 бяха на червено щото една Корса ме издразни),мотора работи къде къде по добре! :yes:

Bobo
18-12-2004, 02:36
Горкото ми животинче го карах с ОМВ Супер 100 доста време и се задръсти не искаше да пали без газ (има и свидетели;)) вече бях решил да я разглобявам ама ме трясна нещо и викам чакай да си се върна на шел (винаги съм я карал с шел) след две зареждания с В поуър и едно с рейсинг колата се оправи и върви повече отколкото с гадното омв. Горещо ви препоръчвам шел!

KGB
18-12-2004, 02:43
Shell :ranting:

Bobo
18-12-2004, 02:48
На капачката ти пише Diesel. Тук си говорим за бензин :yes:

Alfa User
18-12-2004, 12:02
И аз съм забелязал, че със Shell V-Power колата работи някак по-тихо и има малко по-добра динамика. Разбира се, ако преди това сте карали продължително време с кофти бензин благотворния ефект на V-Power ще се усети чак към втория резервоар... Доколкото знам в него има добавки за прочистване на горивната система. Но пък другата страна на въпроса е финансовата. Аз сега сипвам обикновен 95H от Петрол и съм страшно доволен от вървенето на колата. Но все пак от време на време за профилактика си сипвам по 20-ина литра V-Power :whistle:

MrX
18-12-2004, 16:06
преди година работех на бензиностанция и познайте на коя верига-Shell
работата ми беше да уговарям клиентите да зареждат V-power,като им се казваше че в него има добавки които почистват горивната система от отложени с времето боклуци от калпави бензини,също така че намалява разхода и увеличава мощността.Аз също съм зареждал от този бензин непомня 2 или 3 пълни резервоара и ......нищо.По принцип би трябвало след няколко пълни резервоара да прочисти горивната си-ма и да се усети разлика но ......Ако колата е нова и няма налепени бокллуци мойе и да се усеща разлика но на старите тояги надали

alfamilano
18-12-2004, 17:56
Винаги съм предпочитал Shell незнам защо никой нее доволен от тоя бензин! Но по принцип номера с прочистването и ефекта от бензина става когато караш на дълго! :yes:

KGB
19-12-2004, 01:04
....аз на Шел повече не зареждам.

alf
20-12-2004, 10:58
темата е за бенз ама да си кажа и аз - дори и на моята бангия се усеща разлика и то не само от добавките щото аз перманентно си наливам една, та осезамо се усеща разлика - има по-добър "ряз", двигателя работи по-тихо и не тресе, а и разхода ми падна с почти 1л!!!

Raphael
03-11-2010, 10:16
Да възродя темата, че скоро спорих с един познат. Като зареждам 33ката с Vpower 95 колата се чувства по-добре и разхода пада.

Furious 155
03-11-2010, 10:18
Да възродя темата, че скоро спорих с един познат. Като зареждам 33ката с Vpower 95 колата се чувства по-добре и разхода пада.
спрямо кое гориво?

old alfist
05-11-2010, 00:09
Да възродя темата, че скоро спорих с един познат. Като зареждам 33ката с Vpower 95 колата се чувства по-добре и разхода пада.
Пълни резервоара до капачката с Рейсинг и гледай какво шоу става.

Perdaha
05-11-2010, 00:58
ами много зависи до скоро само с такова я карах моята бабичка ама много зависи откъде го слагаш и на няколко пъти нещо не ме изкефи и си оставам на мнението за Екото на тоя етап ,че горивото им е с най-добро качество...

Raphael
05-11-2010, 08:32
спрямо кое гориво?

Спрямо горивата на OMV, Петрол и Еко.


old alfist Не би ли трябвало бензина с по-високо октаново число да изгаря по-бързо ? Иначе предполагам динамиката ще се промени още повече.

badmadafaka
05-11-2010, 09:13
Абе то не е лошо тая тема да се ъпва отвреме навреме да става ясно дали някъде са "развалили" бензина...
Мен лично 100-октановия ме интересува - навсякъде доминират мненията, че на ЕКО е най-свестен 100-октановия, но аз лично не съм останал с някакви звездни впечатления от него за 2-3 зареждания... На ШЕЛ никога не съм сипвал, а пък за ОМВ вече имам известни съмнения в качеството на 100-октановия им... :(

old alfist
05-11-2010, 10:31
Спрямо горивата на OMV, Петрол и Еко.


old alfist Не би ли трябвало бензина с по-високо октаново число да изгаря по-бързо ? Иначе предполагам динамиката ще се промени още повече.

Много добре си изгаря без детонации - на малки обороти двигателя мърка, във високите се развихря максимално.Отделно почистващият ефект на дюзи и пътищата на бензина. Единственият недостатък е цената, но всеки си преценява.

WhitePower
05-11-2010, 10:44
аз карам само с шел в-повер 100
http://tuning-parts.bg/data/images/553.gif

Raphael
05-11-2010, 10:48
Ще пробвам и ще споделя как се държи боксерчето.

badmadafaka
05-11-2010, 17:09
аз карам само с шел в-повер 100

Ама пробвал ли си примерно с карера 100 да видиш дали има разлика..? Защото и аз карам само с карера 100 и не съм пробвал с друг, освен с кинитрон-а и то само 2-3 зареждания и с карерата беше по-добре...
Между другото се позачетох в информацията на сайтовете на ОМВ, Шел и Еко за топ бензините им - ОМВ не казват, че бензина е 100 октанов а, че има детонационни свойства КАТО на 100-октаново гориво :pig: ... На Шел пишеше, че е 100-октанов, а пък Еко се бяха изхвърлили, че е МИНИМУМ 100-октанов... Не, че някой ще ги напляска ако са послъгали ама все пак...

fuji
05-11-2010, 17:26
Преди и аз зареждах Рейсинг 100 на шел от бензиностанцията която е в Зорница до жп прелеза.Лятото няколко пъти сложих пак и нещо не беше както трябва(лично мнение).Не намерих разлика примерно с 95 с добавката на Ром Петрол бензиностанцията която е до Метро в Бургас.Но веднъж заредих в Турция на Шел 100 октана там мисля че го водят Супер.Е разликата беше голяма в полза на турския.Тя и цената беше супер.:big_whoops:

rusiq86
05-11-2010, 17:40
Интересно е колко октана е горивото в Бг. В САЩ има 87, 90, 93 окатана бензин, и само един дизел. Как тези пичове в Бг го докарват 100 и колко е толкова оставям на всеки да си отговори за себе си!

Pinky
05-11-2010, 17:58
По различни системи се мери октановото число в Европа и в Америка.

rusiq86
05-11-2010, 18:00
Това е интересно, не го знаех. Все пак мерси за информацията!

GALIN4O
05-11-2010, 18:14
със v power 100 от Shell моята баба върви осезаемо по добре в сравнение със всички други марки и октани които съм слагал:notworthy:

Perdaha
05-11-2010, 23:54
на ОМВ откакто мои колега зареди и верно че калибрите харчат ама да даде 20 разход на сто извън града като преди тва е давала 9-10 някак е много странноо,чух за някви легенди че наливат топъл бензин парите лъжат ч е е пълен и като истине разход 20 на 100км

Raphael
06-11-2010, 21:48
със v power 100 от Shell моята баба върви осезаемо по добре в сравнение със всички други марки и октани които съм слагал:notworthy:


Какъв разход ти дава с този бензин ?

GALIN4O
09-11-2010, 17:50
точно не мога да кажа защото не съм го засичал, но по моя преценка е същото както и при другите, макар че съм чувал че би трябвало да е по малък

slaviego
09-11-2010, 19:46
Да споделя и моето впечатление. От около 3 седмици слафам от Еко 95 Plus и мога да кажа, че колата работи по-тихо, ускорява по-добре абе като цяло има подобрение.

old alfist
09-11-2010, 20:17
Какъв разход ти дава с този бензин ?
Ако търсиш икономическа изгода трудно можеш да я откриеш в краткосрочен план. В първите няколко резервоара можеш да усетиш само шоуто, ако колата ти е в ред - ако не ти е в ред колата каквото и да и сложиш все няма да върви, а пък и икономията ще ти куца. Или кратко казано - трябва да ти е в ред колата за да усетиш екстрите, които ти дава този бензин.