PDA

View Full Version : Изказванията на Борисов относно Македония



tokata_pz_flex
09-06-2012, 14:16
Колеги какво е вашето виждане относно въпросната тема - а именно изказванията на премиера относно македонския въпрос ? Аз твърдо подкрепям Борисов ! Как нито един политик не застана до сега и не им го каза на тия смотаняци ... Не стига , че винаги сме им помагали , ами и продължават да се правят на мъже , до кога ще продължава това не знам !

Кайо
09-06-2012, 21:33
Е дай да видим какво е казал ББ.....

myato
09-06-2012, 22:20
Няма лошо, но защо не го каже на официалните Скопски власти и да го утвърди като официална доктрина на България по отношетие на отцепената от Коминтерна Югозападна България, а се кара на някакви "журналисти"?

Omni
09-06-2012, 22:25
Няма значение дали го е казал на журналистите или на властите в Скопие. Със сигурност още докато е изрекъл думите макетата вече са разбрали.

myato
09-06-2012, 22:43
Няма значение дали го е казал на журналистите или на властите в Скопие. Със сигурност още докато е изрекъл думите макетата вече са разбрали.

Е, па остава да не го разберат.Нали им говори на Български.:-D

546
09-06-2012, 23:00
Абе по медиите пишат "Борисов изплашен",ако го е казал наистина, че е изплашен,според мен се бъзика. Първо всички знаят, че ББ е безстрашен и второ от македонски претенции не вярвам някой да е възможно да се изплаши .:-D

mordohy
09-06-2012, 23:13
Та какво е казал?

546
09-06-2012, 23:20
Ами напиши в гугъл "Борисов изплашен" и ако компа ти не се бъгне от вътрешни противоречия ще попаднеш на статии какво е казал

Кайо
09-06-2012, 23:22
Та какво е казал?

Глупости е казал,стах го било за Благоевград,па ние макетата с колци и камъни ке ги дрънкаме,само дума да обелят за градо ми и съм събрал опълчението.:bangin::hump:

mordohy
09-06-2012, 23:34
Глупости е казал,стах го било за Благоевград,па ние макетата с колци и камъни ке ги дрънкаме,само дума да обелят за градо ми и съм събрал опълчението.:bangin::hump:
Щом е така, пиши ме пръв у четата!

Кайо
09-06-2012, 23:39
Щом е така, пиши ме пръв у четата!

Знаменосец ше те правим!

546
09-06-2012, 23:39
То между България и Македония въоръжен конфликт няма как да стане,щото за тая работа трябва оружие,ма един бой като на селско мачле мож да напрайм:bangin:

Кайо
09-06-2012, 23:45
То между България и Македония въоръжен конфликт няма как да стане,щото за тая работа трябва оружие,ма един бой като на селско мачле мож да напрайм:bangin:

Е аз нали тва думам,с кой кво докопа,колци,лостове,камъни,ножове,вилици и лъжици:):):)
Кой падне плаща сметката.....имат пари макетата не ги жалете :)

mordohy
09-06-2012, 23:45
Знаменосец ше те правим!

Предпочитам знаме с дрянова дръжка!


То между България и Македония въоръжен конфликт няма как да стане,щото за тая работа трябва оружие,ма един бой като на селско мачле мож да напрайм:bangin:
Точно за това и казвам на Кайо, по-горе, че ако ще ме прави байрактар, то байрака да е с яка дрянова дръжка!:bangin:

Кайо
09-06-2012, 23:48
Предпочитам знаме с дрянова дръжка!


Точно за това и казвам на Кайо, по-горе, че ако ще ме прави байрактар, то байрака да е с яка дрянова дръжка!:bangin:


Кво кажеш ше имаш,лично аз ше ти я отрежа дряновицата и ше я изпека на огин,става гУема лупалак,нема трошене........

tokata_pz_flex
10-06-2012, 09:17
http://novatv.bg/news/view/2012/06/08/31621/%D0%91%D0%BE%D0%B9%D0%BA%D0%BE-%D0%91%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81%D0%BE%D0%B2-%D1%81%D0%B5-%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D0%BC%D1%83%D1%82%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D1%8A%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D1%81%D 0%BA%D0%B8-%D0%B6%D1%83%D1%80%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%81%D 1%82/

Този линк открих :) Бил изплашен ... за какво , че ги иронизира ли ... Аз не се наемам да коментирам политиката като цяло , но точно по въпроса с Македония ми се повръща от глупостите им !

mordohy
10-06-2012, 09:51
Вярно нета преди ми блокира,ама сега, като гледам изказването му, аз бих бил даже още по-откровен.
Няма друга държава, която да търпи толкова много простотии от своя съседка и да не предприема нищо.
А можем да ги наврем в миша дупка. Само който не се е сблъсквал с великосръбският им шовинизъм, защото там е корена, не знае за какво става въпрос.
Само глупак би искал Македония да се присъедини към България.
От чисто хигиенна гледна точка, това е безспорна глупост.
То е като да върнеш Цариград на гърците, барабар с 18 милиона турци:hump:

Кайо
10-06-2012, 11:23
Аз пък викам да спрем да им даваме българско гражданство.....

fred
10-06-2012, 11:46
Аз пък викам да спрем да им даваме българско гражданство.....
Има нещо вярно, но от друга страна това е бавния но сигурен начин след време това измислено "македонец", като нация да отмре.
ББ наистина е прав, но е и вярно, че това, което е казал е редно да бъде поставено официално като изискване пред Македония.
Но никой все още не повдигнал въпросът, че такъв език няма, тоест те си говорят диалектен български, със сръбски думи тук таме.

Кайо
10-06-2012, 12:20
Има нещо вярно, но от друга страна това е бавния но сигурен начин след време това измислено "македонец", като нация да отмре.
ББ наистина е прав, но е и вярно, че това, което е казал е редно да бъде поставено официално като изискване пред Македония.
Но никой все още не повдигнал въпросът, че такъв език няма, тоест те си говорят диалектен български, със сръбски думи тук таме.

Фреди и ти си прав но не е баш така,значи,че тия ,,макета" са си българи и говорят омешан български диалект спор няма по въпроса но в ,,Македония" не живеят само ,,макета",те са един буламач......но дори и баш ,,макетата" са промити-болни мозъци.
Има една част от тях,които наистина са с българско самосъзнание но повечето дет се редят за българско гражданство го правят не от българщина а от изгода,та благодаря от такива ,,българи".

По въпроса за отношението на всички наши правителства от 1989 до сега към Македонският въпрос не ми се коментира.

---------- Post added at 12:20 ---------- Previous post was at 12:09 ----------

Всъщност не се намери ни едно правителство дет да повдигне въпроса за българите във всички съседни нам държави.
Аз мисля,че този въпрос трябва да бъде поставен пред нашите съседи не от шовинизъм а просто наистина в тези страни живеят хора с българско самосъзнание но са лишени от правото да се самоопределят като българи и да говорят и учат езикът на своите предци.
Към тези хора се води все още асимилаторска и репресивна политика!

mordohy
10-06-2012, 16:38
За да се реши кардинално въпроса е необходимо да се забрани двойното гражданство.
Или си българин или не!
Всички араби, дето имат българско гражданство, имат и по още две.
Ха сетете се защо им е притрябвало българското.
Искаш български паспорт!?
Добре!
Научи добре български, историята ни, ако е на основа брак с наш гражданин- да има и венчавка в български храм, традиционно за България име и тн..

myato
10-06-2012, 18:16
За да се реши кардинално въпроса е необходимо да се забрани двойното гражданство.
Или си българин или не!
Всички араби, дето имат българско гражданство, имат и по още две.
Ха сетете се защо им е притрябвало българското.
Искаш български паспорт!?
Добре!
Научи добре български, историята ни, ако е на основа брак с наш гражданин- да има и венчавка в български храм, традиционно за България име и тн..

:respect:
И всички имена съгласно "Именник", като в "демократична" Турция.
Защита на ниво по Български.
Не е лошо и изисквания към образователното ниво.

fred
10-06-2012, 19:58
Фреди и ти си прав но не е баш така,значи,че тия ,,макета" са си българи и говорят омешан български диалект спор няма по въпроса но в ,,Македония" не живеят само ,,макета",те са един буламач......но дори и баш ,,макетата" са промити-болни мозъци.
Има една част от тях,които наистина са с българско самосъзнание но повечето дет се редят за българско гражданство го правят не от българщина а от изгода,та благодаря от такива ,,българи".

По въпроса за отношението на всички наши правителства от 1989 до сега към Македонският въпрос не ми се коментира.

---------- Post added at 12:20 ---------- Previous post was at 12:09 ----------

Всъщност не се намери ни едно правителство дет да повдигне въпроса за българите във всички съседни нам държави.
Аз мисля,че този въпрос трябва да бъде поставен пред нашите съседи не от шовинизъм а просто наистина в тези страни живеят хора с българско самосъзнание но са лишени от правото да се самоопределят като българи и да говорят и учат езикът на своите предци.
Към тези хора се води все още асимилаторска и репресивна политика!
Така е брато Кайо-в Македония живеят българи, малко сърби и още толкова албанци, горе долу, колкото българите.И другото, което казваш е точно така-но през 1300 тодишното си съществуване България е претопила всякакви народности, които са се омешали тук-та може спокойно да вкараме и в пътя българите и потомците, които са под влияние на сърбите.
Но е добре да имаме разумна и целенасочена политика по тоя въпрос, както и по въпросът за българите в Западните покрайнини, нещо което все още се пренебрегва в българската политика.
Та това е една проста и същевременно много сложна задача, която никой български политик не е разчепкал.

tokata_pz_flex
10-06-2012, 21:39
Но е добре да имаме разумна и целенасочена политика по тоя въпрос, както и по въпросът за българите в Западните покрайнини, нещо което все още се пренебрегва в българската политика.
Та това е една проста и същевременно много сложна задача, която никой български политик не е разчепкал.[/QUOTE]

Надявам се , че Борисов ще е основоположника в това начинание . Оплюван , или не , за сега само той се осмели да каже в прав текст на братята македонци , за какво иде реч .

Кайо
10-06-2012, 22:09
Така е брато Кайо-в Македония живеят българи, малко сърби и още толкова албанци, горе долу, колкото българите.И другото, което казваш е точно така-но през 1300 тодишното си съществуване България е претопила всякакви народности, които са се омешали тук-та може спокойно да вкараме и в пътя българите и потомците, които са под влияние на сърбите.
Но е добре да имаме разумна и целенасочена политика по тоя въпрос, както и по въпросът за българите в Западните покрайнини, нещо което все още се пренебрегва в българската политика.
Та това е една проста и същевременно много сложна задача, която никой български политик не е разчепкал.

Фреди не иде реч само за българите в Западните покрайнини има българи и в Гърция,в Румъния,в Турция,има и една цяла България наречена още от царска русия Татарстан!
Не съм съгласен с тези 1300 години България и с това претопяване и омешване за което ти говориш,омешване има то е неизбежно но не е толкова голяма,колкото ни набиват в главите.

---------- Post added at 22:09 ---------- Previous post was at 22:06 ----------


:respect:
И всички имена съгласно "Именник", като в "демократична" Турция.
Защита на ниво по Български.
Не е лошо и изисквания към образователното ниво.

За ,,Именник" не знам,но аз имам право и на гръцко поданство,но ако искам да се сдобия с него трябва да държа писмени и устни изпити по гръцки и по история на Гърция.

mordohy
10-06-2012, 22:26
Мисля, че трябва да се разделят българите по род и чужденците, които искат да вземат българско гражданство.
Интересно ми е, на някой чужденец, придобил българско гражданство поради брак или нещо подобно, дали има прецедент да му е отнемано.:screwy:

Кайо
10-06-2012, 23:00
Мисля, че трябва да се разделят българите по род и чужденците, които искат да вземат българско гражданство.
Интересно ми е, на някой чужденец, придобил българско гражданство поради брак или нещо подобно, дали има прецедент да му е отнемано.:screwy:

А как да ги отсееш тия българи по род,специално за макетата,много са българи по рода но имат ли българско самосъзнание?

546
10-06-2012, 23:35
Имат трънки,аз си знам рода сто и кусур години назад. И като много българи имам в него и македонци ,едната ми баба е родом от Охрид,та нейните родители говореха български,сръбски и гръцки,но не и "македонски".а прабаба и прадядо ми се самоопределяха като българи,въпреки фамилното име,завършващо на " ски".Тия там дето се имат за наследници на Александър Велики сигурно и баща си не знаят кой е,та се пишат македонска нация.

Кайо
10-06-2012, 23:45
Имат трънки,аз си знам рода сто и кусур години назад. И като много българи имам в него и македонци ,едната ми баба е родом от Охрид,та нейните родители говореха български,сръбски и гръцки,но не и "македонски".а прабаба и прадядо ми се самоопределяха като българи,въпреки фамилното име,завършващо на " ски".Тия там дето се имат за наследници на Александър Велики сигурно и баща си не знаят кой е,та се пишат македонска нация.

На ски завършват доста чисто български фамилии.....;)

mordohy
10-06-2012, 23:50
А как да ги отсееш тия българи по род,специално за макетата,много са българи по рода но имат ли българско самосъзнание?
Точно за това попитах, дали има прецедент на отнемане на придобито гражданство.
На един приятел сестра му се омъжи за един македонски шиптарин.
Има от него четири деца, но той нищо , че говори перфектен български, няма българско гражданство, нищо, че от 20 години кандидатства за него.
Скритият механизъм явно действа за него и службите знаят по нещичко, защото тия деца са загубени за нас.
Те учат и живеят тука и друг език не знаят, но навсякъде изтъкват, че са мюсюлмани, което за тях означава шиптъри и говорят: вие българите...
Все едно нямаме наше мюфтийство и ходжи.
Те и тях не ги признават.
Баща им почина и вуйчовците им се грижат за тях, но те не ги уважават, защото са "нечисти"
Абе много такива примери имам.

546
10-06-2012, 23:52
Мен много ме кефи първата част от фамилията на баба ми- Ракаджийска.:)
Ама не идва от рак.Ракаджийница викат на мястото с казана за ракията хехе.

Кайо
10-06-2012, 23:58
Мен много ме кефи първата част от фамилията на баба ми- Ракаджийска.:)
Ама не идва от рак.Ракаджийница викат на мястото с казана за ракията хехе.


:drinking::drinking::drinking:

Susscrofa
11-06-2012, 09:46
Но е добре да имаме разумна и целенасочена политика по тоя въпрос, както и по въпросът за българите в Западните покрайнини, нещо което все още се пренебрегва в българската политика.
Та това е една проста и същевременно много сложна задача, която никой български политик не е разчепкал.Надявам се , че Борисов ще е основоположника в това начинание . Оплюван , или не , за сега само той се осмели да каже в прав текст на братята македонци , за какво иде реч .

Писна ми от умници:)
Кога ще разберете, че този тип говорене и политика: ала "Владимир Берлускони" е супер безотговорен, наивен и в рамките на ЕС и съвременния модел на водене на външна политика е дори жалък.
Това говорене не върши абсолютно никаква работа на международно ниво. Единственият ефект е, че Ганьо за пореден път ще си каже "евала на ББ, казА им го".:tooth:
Такова говорене от политик на такова ниво само ще засили анти българските нагласи в Македония.
Костов бе първия политик, който започна да работи усилено за решаването на тези проблеми, но той никога не е правил изказвания тип: "Утре ще си поискат Благоевград, ние първи ви признахме, браточки макета".:tooth:
Селяния до шия, мъка.:picnic:

tokata_pz_flex
11-06-2012, 09:50
Добре , аз няма да съм толкова краен в изказванията ти относно умниците , просто защото не ги споделям пред монитора , а на 4-ри очи :pimp:
Такова говорене на политик , ще засили и затвърди анти македонската нагласа у българина ! Ми да, мен ме устройва напълно , и знаеш ли колко ми дреме за анти-българската нагласа у '' що е маке се е говно '' ? Хайде , остани си със здраве :

Susscrofa
11-06-2012, 10:19
Добре , аз няма да съм толкова краен в изказванията ти относно умниците , просто защото не ги споделям пред монитора , а на 4-ри очи :pimp:
Такова говорене на политик , ще засили и затвърди анти македонската нагласа у българина ! Ми да, мен ме устройва напълно , и знаеш ли колко ми дреме за анти-българската нагласа у '' що е маке се е говно '' ? Хайде , остани си със здраве :

На четири на две очи все тая, умниците са си умници.
Поне си изясних защо си пуснал тази възхваляваща нечия глупост тема:)
Познавам много хора от македония и не мисля, че са говна:tooth:
Виж ти е възможно и да отговаряш на този профил.:tooth:
Външна политика се прави с акъл, а не с еднодневки.
С това изказване, ББ развали почти всичко постигнато до тук, а то никак не беше малко, но какво да обяснявам на хора, които считат, че всичко започва и свършва с месията.:tooth:

tokata_pz_flex
11-06-2012, 10:26
Аз пък се убедих , че си меродията на форума . Дори някой да напише , че черното е бяло , ти ще си против . Нищо , трябва да има и такива хора :) Радвам се , че намери сили да ме класифицираш . Знаеш ли защо държавата ни е на такова деридже ? Защото са малко '' месиите '' и повече '' говната '' които само плюят и философстват , а когато трябва да са мъже - са мишки - да , като теб приятелю . Желая ти успех за напред , и ще те помоля докато не се запознаеш с мен , да не коментираш и да не класифицираш мои изказвания . Поздрави от Пазарджик !

Susscrofa
11-06-2012, 10:45
Аз пък се убедих , че си меродията на форума . Дори някой да напише , че черното е бяло , ти ще си против . Нищо , трябва да има и такива хора :) Радвам се , че намери сили да ме класифицираш . Знаеш ли защо държавата ни е на такова деридже ? Защото са малко '' месиите '' и повече '' говната '' които само плюят и философстват , а когато трябва да са мъже - са мишки - да , като теб приятелю . Желая ти успех за напред , и ще те помоля докато не се запознаеш с мен , да не коментираш и да не класифицираш мои изказвания . Поздрави от Пазарджик !

Молбата ти няма как да бъде удовлетворена.
Меродията е най-важната част от всяка гозба.:)
Аз не съм важен, обсъждаме темата.:picnic:
Държавата ни е зле, защото всички имаме висшО, но нито един няма средно образование.
ББ е доказателство за инфантилността ни като демократично общество, но това е нормално, все пак става дума за държава на има няма 120-130 години.:tooth:

Mind_Control
11-06-2012, 12:53
На четири на две очи все тая, умниците са си умници.
Поне си изясних защо си пуснал тази възхваляваща нечия глупост тема:)
Познавам много хора от македония и не мисля, че са говна:tooth:
Виж ти е възможно и да отговаряш на този профил.:tooth:
Външна политика се прави с акъл, а не с еднодневки.
С това изказване, ББ развали почти всичко постигнато до тук, а то никак не беше малко, но какво да обяснявам на хора, които считат, че всичко започва и свършва с месията.:tooth:

Аз пък познавам много македонски студенти в София и всичките до един са лекета. А тези взимащи българско гражданство го правят е едничката цел, то да им послужи за трамплин към Германия в повечето случаи.
И както беше вече казано- защо трябва да ни боли оная работа, какво си мислят македонците за нас? Те трябва да се съобразяват, а не ние!

Susscrofa
11-06-2012, 14:30
Аз пък познавам много македонски студенти в София и всичките до един са лекета. А тези взимащи българско гражданство го правят е едничката цел, то да им послужи за трамплин към Германия в повечето случаи.
И както беше вече казано- защо трябва да ни боли оная работа, какво си мислят македонците за нас? Те трябва да се съобразяват, а не ние!

За да се чувстват добре там, тези които определят себе си като българи.
За постигането на тази цел е необходимо да се пипа и да се говори малко по-дипломатично.
Но тогава няма кой да вика на ББ "Евала".
Е, голям мъж си, ама кат му звънне Путин или като дойде Хилъри, да бъде такъв, а не когато говори недоумици относно македонския въпрос.

Mind_Control
11-06-2012, 14:58
За да се чувстват добре там, тези които определят себе си като българи.


Боже.. та в коя държава може да получиш подкрепа от българското посолство или от външно министерство!? В никоя... България, като цяло е настроена така, че да не помага по никакъв начин на българите зад граница. Виж ако може да ги спъне нещо с удоволствие ще го направи.

Susscrofa
11-06-2012, 15:13
Боже.. та в коя държава може да получиш подкрепа от българското посолство или от външно министерство!? В никоя... България, като цяло е настроена така, че да не помага по никакъв начин на българите зад граница. Виж ако може да ги спъне нещо с удоволствие ще го направи.

Говоря за оношението на гражданите на Р. Македония към определящите себе си като българи.

Mind_Control
11-06-2012, 16:29
Говоря за оношението на гражданите на Р. Македония към определящите себе си като българи.

Ми не виждам как може да им се повлиае. Все едно манговците да ги накараш да уважават останалите хора, а те хем са ни под ръка тука.

Susscrofa
11-06-2012, 16:47
Ми не виждам как може да им се повлиае. Все едно манговците да ги накараш да уважават останалите хора, а те хем са ни под ръка тука.

Еми давай с напалм да горим всички, които не ни харесват!!!!!!!:beer:
Доста ограничен светоглед, показващ проблем с определяне на собствената идентичност.

Mind_Control
11-06-2012, 19:02
Еми давай с напалм да горим всички, които не ни харесват!!!!!!!:beer:
Доста ограничен светоглед, показващ проблем с определяне на собствената идентичност.

Гледай сега, ти имаш някакъв проблем с македонците и мангалите и на на последно място с Бойко. На мене не ми пречат. Само констатирам фактите. Това че живота ти е крив, си е чисто твой проблем и Бойко не е виновен за това, нито македонците още по- малко мангалите.

fred
11-06-2012, 20:04
Фреди не иде реч само за българите в Западните покрайнини има българи и в Гърция,в Румъния,в Турция,има и една цяла България наречена още от царска русия Татарстан!
Не съм съгласен с тези 1300 години България и с това претопяване и омешване за което ти говориш,омешване има то е неизбежно но не е толкова голяма,колкото ни набиват в главите.[COLOR="Silver"]

Има така е - но политиката в Македония, провеждана от сърбите и активно подпомагана от българските комунисти, е много жестока и агресивна.
Още преди 1944 тази политика е била такава-да си спомним само Мара Бунева, дейността на ВМРО от онова време (нищо общо със сегашното) на Иван Михайлов, който е обявен за фашист и прочее.А Мара Бунева и днес е трън в очите на "макетата", да не говорим за Ванчето,
След 1944, националния предател Георги Димитров прави всичко за да утвърди "македонското самосъзнание" и в България и в Македония.
Та, тия там са много дълбоко заблудени българи, които полека лека ще се събудят.И то основно заради глупостите, които са им натрапвани в главите-просто тая завеса изчезна.

mordohy
11-06-2012, 21:20
Пак заговорихте като стари моми за трипера.
Имам стара кумова рода в Босилеград и често ни идват на гости.
С кумеца Боян най-редовно спорим за политика.
-До кога, бе, макя ви дееба, ке траете и ке ни продавате? Нема ли да ревнетъе и да ни защитите като ората. Все едно не сме бугарье, а циганье. То и тях по-ги пазите. Крастави ли сме?!
Всичко това говори, че с Македонската държава не може со кротце.
Сака и малко кьотек!
Со кротце, с благ мохабед и студена анасонлийка в ръка може да се говори с Турция.
С Македония...:paddle:

fred
11-06-2012, 21:50
Така Мордохай и това е така.Липсва ни въобще стратегия и идея и по този въпрос, то за кой ли имаме де :excl:

mordohy
11-06-2012, 22:04
Така Мордохай и това е така.Липсва ни въобще стратегия и идея и по този въпрос, то за кой ли имаме де :excl:
Не мога да ти отговоря, Фреди!
Аз съм обикновен човек, но заради езиците, които говоря, съм бил на доста преговори.
В Гърция на нива епископи и владици, в Турция на валия с вилает 18 милиона.
С гърците, до де не се напием, все проблеми и мнителност.
Турците знаят какво искат и искат и ние да знаем какво искаме.
Накратко, идват подготвени с такива предложения, на които не можеш да откажеш.
Ти искаш да строиш болница за 5 милиона евро, те ти казват, че са малко, дават още 12 , плюс това са намерили най-доброто място за нея и три банки са зад гърба ти, ако се наложи нещо да се плаща.(болницата трябваше да е в Кюстендил, ама кмета поиска четвърт милион евро подкуп). Междувременно други амуджи са депозирали тлъсти суми, дето ги дават без условия, само и само да стане работата с болницата!
Мамка му!
В такива ситуации, за малко да си направя един сюнет!

Susscrofa
12-06-2012, 08:27
Гледай сега, ти имаш някакъв проблем с македонците и мангалите и на на последно място с Бойко. На мене не ми пречат. Само констатирам фактите. Това че живота ти е крив, си е чисто твой проблем и Бойко не е виновен за това, нито македонците още по- малко мангалите.

Аз имам проблем с ксенофоби, на които все някой им е виновен, че не им става пишката.:sleepy:

Кайо
12-06-2012, 08:57
За да се чувстват добре там, тези които определят себе си като българи.
За постигането на тази цел е необходимо да се пипа и да се говори малко по-дипломатично.
Но тогава няма кой да вика на ББ "Евала".
Е, голям мъж си, ама кат му звънне Путин или като дойде Хилъри, да бъде такъв, а не когато говори недоумици относно македонския въпрос.

Сусе само с нежна дипломация тези в Македония,които се определят като българи няма да се почувстват по-добре,нито тези в Сърбия,нито тези в Гърция.
Не знам,може би проблемът е в това,че нямаме добри дипломати.....но България трябва да има и малко по-твърда политика по тази тема,тези българи са факт и нашите съседи трябва да го признаят,както и да почнат да се отнасят човешки към тях.

Ако Путин му ревне на Бойко,Бойко ше се упути.....

fred
13-06-2012, 21:55
Не мога да ти отговоря, Фреди!
Аз съм обикновен човек, но заради езиците, които говоря, съм бил на доста преговори.
В Гърция на нива епископи и владици, в Турция на валия с вилает 18 милиона.
С гърците, до де не се напием, все проблеми и мнителност.
Турците знаят какво искат и искат и ние да знаем какво искаме.
Накратко, идват подготвени с такива предложения, на които не можеш да откажеш.
Ти искаш да строиш болница за 5 милиона евро, те ти казват, че са малко, дават още 12 , плюс това са намерили най-доброто място за нея и три банки са зад гърба ти, ако се наложи нещо да се плаща.(болницата трябваше да е в Кюстендил, ама кмета поиска четвърт милион евро подкуп). Междувременно други амуджи са депозирали тлъсти суми, дето ги дават без условия, само и само да стане работата с болницата!
Мамка му!
В такива ситуации, за малко да си направя един сюнет!

Но както е казал Христос-На Бог-божието, а на кесаря--кесарьовото.
Та, нещата може да стават и с политика.А при нас плюсът е, че Македония е кандидат член за ЕС и може да и се поставят разумни искания.Но и с тях и без тях е естествено България да прилапа бългасркото си потомство в тия земи

mordohy
17-06-2012, 22:19
Но както е казал Христос-На Бог-божието, а на кесаря--кесарьовото.
Та, нещата може да стават и с политика.А при нас плюсът е, че Македония е кандидат член за ЕС и може да и се поставят разумни искания.Но и с тях и без тях е естествено България да прилапа бългасркото си потомство в тия земи
От чисто хигиенична гледна точка не ща Македония нито в БГ- нито в ЕС.
От друга страна, Европа ще ги постегне. Я виж как се оказа, че половин Драма си говори на български, а в Ксанти и Комотини не може да се чуе гръцка реч.

Кайо
17-06-2012, 23:32
Я виж как се оказа, че половин Драма си говори на български, а в Ксанти и Комотини не може да се чуе гръцка реч.

Де да беше само Драма,па и тия дет са около Ксанти и Комотини и те на български думат......те някои даже гръцки не вдяват дори колкото малката дъщеря............

fred
18-06-2012, 20:15
От чисто хигиенична гледна точка не ща Македония нито в БГ- нито в ЕС.
От друга страна, Европа ще ги постегне. Я виж как се оказа, че половин Драма си говори на български, а в Ксанти и Комотини не може да се чуе гръцка реч.
Прниципно си прав, аз говоря от гледна точка на българщината.Не пречи да извоюваме малко права на тези, които се осмеляват да покажат, че са българи.
А иначе в момента и да бяха наши тия земи бихме ги осрали, както си осираме нашето черноморие.

---------- Post added at 23:15 ---------- Previous post was at 23:14 ----------


Де да беше само Драма,па и тия дет са около Ксанти и Комотини и те на български думат......те някои даже гръцки не вдяват дори колкото малката дъщеря............

А бая народ с гръцки имена се оказва с български корени, така е

Кайо
18-06-2012, 23:17
Прниципно си прав, аз говоря от гледна точка на българщината.Не пречи да извоюваме малко права на тези, които се осмеляват да покажат, че са българи.
А иначе в момента и да бяха наши тия земи бихме ги осрали, както си осираме нашето черноморие.

---------- Post added at 23:15 ---------- Previous post was at 23:14 ----------



А бая народ с гръцки имена се оказва с български корени, така е

Tе не са с български корени а са си българи с гръцки-погърчени имена,има две категории едните са го приели доброволно,всеизвестно наличието на голяма процент гръкомани през Възраждането,имало ги е из цяла България а не само в сегашна северна Гърция,на други тези имена са наложени по много зверски и насилствен начин но както бях писал някога,някъде в северна Гърция голяма част от зверствата са извършвани от българи гръкомани,едни от най-изтъкнатите гръцки андарти(комити) са именно гръкомани,бащата на гръцкото Възраждане се казва Евгениос Вулгарис,Паисиевите слова ,,О неразумний и слабоумний юроде....." са насочени именно към Евгениос Вулгарис и останалите гръкомани......

BLUE1
19-06-2012, 06:19
Tе не са с български корени а са си българи с гръцки-погърчени имена,има две категории едните са го приели доброволно,всеизвестно наличието на голяма процент гръкомани през Възраждането,имало ги е из цяла България а не само в сегашна северна Гърция,на други тези имена са наложени по много зверски и насилствен начин но както бях писал някога,някъде в северна Гърция голяма част от зверствата са извършвани от българи гръкомани,едни от най-изтъкнатите гръцки андарти(комити) са именно гръкомани,бащата на гръцкото Възраждане се казва Евгениос Вулгарис,Паисиевите слова ,,О неразумний и слабоумний юроде....." са насочени именно към Евгениос Вулгарис и останалите гръкомани......

Все пак да отчетем, че има и други българи- Кръстьо и Марко Бочар не просто участници в Гръцкото националноосвободително движение, Марко е един от водачите във войната за независимост от 1821 в Гърция.
Етническия произход на Кръстьо Бочар изяснява княза на албанския род Мирдити на гърка Фотос Цавелас:Той е българин, лично го познавам, нарича се Кръстьо Бочар. Не си присвоявайте прочутите мъже, като преиначавате техните имена.
Цялата фамилия изиграва важна рола за гръцката история както по време на освобождението така и след това. Журналистът Петко Бочаров е потомък на тази фамилия.

Кайо
19-06-2012, 08:20
Все пак да отчетем, че има и други българи- Кръстьо и Марко Бочар не просто участници в Гръцкото националноосвободително движение, Марко е един от водачите във войната за независимост от 1821 в Гърция.
Етническия произход на Кръстьо Бочар изяснява княза на албанския род Мирдити на гърка Фотос Цавелас:Той е българин, лично го познавам, нарича се Кръстьо Бочар. Не си присвоявайте прочутите мъже, като преиначавате техните имена.
Цялата фамилия изиграва важна рола за гръцката история както по време на освобождението така и след това. Журналистът Петко Бочаров е потомък на тази фамилия.

Нали това казвам бе Тъжно-син1,българи по род,гърци по съзнание Бочарите са епирски род,водачи на Сулиотите,официалната история ги определя като првославни албанци и с половин уста рядко се споменава,че са българи.......

Та кат стана реч и за албанци,защо никой не говори и за етническите българи в Албания и те са тъпкани и още ги тъпчат.....

BLUE1
19-06-2012, 19:46
Кайчо, Евгениос Вулгарис си е чист грък бе брато. Роден на Корфу, днес много четох за него ама не намирам връзка с нас.

Кайо
19-06-2012, 22:55
Кайчо, Евгениос Вулгарис си е чист грък бе брато. Роден на Корфу, днес много четох за него ама не намирам връзка с нас.

Чист грък..???А дали е така,всъщност новогръцкият етнос е съставен от Българи,Арванитес,Ромеи,Арамани-Власи....това не са мои думи а на Ригас Фереос.

Фамилията Вулгари е най-разпространена в Епир и Керкира-Корфу,всъщност Керкира е доста близо до Епир,та ето ти малко за фамилията на чист гръцки.;)

-Η οικογένεια Βούλγαρι(η) είναι αριστοκρατική οικογένεια της Κέρκυρας,Υδρας και Ηπειρος η οποία ανάγει την καταγωγή της στον Βούλγαρο πρίγκιπα Στέφανο Βούλγαρη που εγκαταστάθηκε στην Κέρκυρα στα μέσα του 15ου αιώνα. Το 1544 η οικογένεια γράφτηκε στην Χρυσή Βίβλο (Libro d'Oro) των ευγενών. Το 1698 της απονεμήθηκε ο τίτλος του κόμη.
-Фамилия ВУЛГАРИ е АРИСТОКРАТСКО семейство от Керкира-Корфу,Идра и Епир,която води своето начало от БЪЛГАРСКИЯТ ПРИНЦ Стефано Вулгари,който се заселва в Керкира в средата на 15 век.През 1544 фамилията е вписана в Златната Книга(Libro d'Oro ) на благородниците.През 1698 им е дадена титлата Граф.

mordohy
19-06-2012, 23:25
Тая вечер, ББ пак им завъртя пръст!
Май вече и на мен ми писва да съм ....

BLUE1
20-06-2012, 06:49
Чист грък..???А дали е така,всъщност новогръцкият етнос е съставен от Българи,Арванитес,Ромеи,Арамани-Власи....това не са мои думи а на Ригас Фереос.

Фамилията Вулгари е най-разпространена в Епир и Керкира-Корфу,всъщност Керкира е доста близо до Епир,та ето ти малко за фамилията на чист гръцки.;)

-Η οικογένεια Βούλγαρι(η) είναι αριστοκρατική οικογένεια της Κέρκυρας,Υδρας και Ηπειρος η οποία ανάγει την καταγωγή της στον Βούλγαρο πρίγκιπα Στέφανο Βούλγαρη που εγκαταστάθηκε στην Κέρκυρα στα μέσα του 15ου αιώνα. Το 1544 η οικογένεια γράφτηκε στην Χρυσή Βίβλο (Libro d'Oro) των ευγενών. Το 1698 της απονεμήθηκε ο τίτλος του κόμη.
-Фамилия ВУЛГАРИ е АРИСТОКРАТСКО семейство от Керкира-Корфу,Идра и Епир,която води своето начало от БЪЛГАРСКИЯТ ПРИНЦ Стефано Вулгари,който се заселва в Керкира в средата на 15 век.През 1544 фамилията е вписана в Златната Книга(Libro d'Oro ) на благородниците.През 1698 им е дадена титлата Граф.

Вярно, че имаше нещо такова. Точно на Корфу един приятел ми показваше някаква книга предполагам копие на споменатата от теб ама пусто узо ми е попречело да науча повече .....:cheers:

Susscrofa
20-06-2012, 08:48
Тая вечер, ББ пак им завъртя пръст!
Май вече и на мен ми писва да съм ....

Върти им пръст докато се мазни и хили на един международен терорист.

fred
20-06-2012, 19:30
Абе ББ ми става симпатичен с тия изказвания и с някои други прояви напоследък, въпреки всичките си други несъвършенства, но пък кой ли е съвършен :mrgreen:

---------- Post added at 22:30 ---------- Previous post was at 22:29 ----------


Tе не са с български корени а са си българи с гръцки-погърчени имена,има две категории едните са го приели доброволно,всеизвестно наличието на голяма процент гръкомани през Възраждането,имало ги е из цяла България а не само в сегашна северна Гърция,на други тези имена са наложени по много зверски и насилствен начин но както бях писал някога,някъде в северна Гърция голяма част от зверствата са извършвани от българи гръкомани,едни от най-изтъкнатите гръцки андарти(комити) са именно гръкомани,бащата на гръцкото Възраждане се казва Евгениос Вулгарис,Паисиевите слова ,,О неразумний и слабоумний юроде....." са насочени именно към Евгениос Вулгарис и останалите гръкомани......
Аз това имах предвид, ама не съм се изразил добре.Така е.Да не говорим, че тая политика си се прилага и днес.Познавам българи там, които живеят и косвено или не им се налага тая линия.

Кайо
29-06-2012, 22:48
Що става с темата бре хора?Няма ли да ги анексираме макетата? :):):)

fred
30-06-2012, 15:57
Народа се удрема :devil:

mordohy
30-06-2012, 22:07
Що става с темата бре хора?Няма ли да ги анексираме макетата? :):):)
В никакъв случай!
Заедно с тях вървят и двете кофи с мъда!:cry:
Пардон !
С шиптари и други, чужди нам вероизповедания!

Кайо
01-07-2012, 11:06
В никакъв случай!
Заедно с тях вървят и двете кофи с мъда!:cry:
Пардон !
С шиптари и други, чужди нам вероизповедания!

Тях ше ги депортираме........

Susscrofa
27-12-2012, 13:43
Никола Груевски: С България имаме изкуствено създадена криза, от тяхна страна 27 декември 2012 | 12:10 | Сител 3
Начало / Мнение
Премиерът на Македония Никола Груевски в интервю за предаването „Яж бюрек” на телевизия „Сител 3”. Откъс от предаването е качен в сайта youtube.

Водещ: ...Тъкмо почувствахме, че имаме някои приятели, еврокомисарят Щефан Фюле започна да бъде на наша страна – скочиха и българите. Какво се случва? Разбирам, че нашето стратегическо определение остава ЕС, но от друга страна получаваме все повече и повече спънки за членство в ЕС. Вие казахте преди няколко години: „Никога няма да променя името”. Че ще организирате референдум и ще гласувате против...
Никола Груевски: Не, казах конкретно за какво ще гласувам против. Питате ме за отношението на България? Откъде тази ситуация и тази криза? Трябва да Ви кажа, че по мое мнение с България имаме изкуствена криза...
Водещ: От кого?
Никола Груевски: От тяхна страна. И не мога да разбера за какво правят това. В нещата, които посочват като причини не мога да открия реална причина. Първото нещо, което посочват е, че управляващите в Македония, или по някога казват Македония, правителството и т.н., има националистическа риторика към България. Твърдя отговорно, че досега България не съм споменал в какъвто и да било контекст, а още по-малко в отрицателен. Второ – твърдя отговорно...
Водещ: Може би точно това е причината, че не сте я споменали?
Никола Груевски: Не съм се занимавал с България. А нямало и причина да се занимавам с България – да имаме някакви дебати и да кажа нещо негативно. Да бъде по-точен: нищо негативно, или националистически не съм казал за България. второ – не само аз. Всички министри в правителството, заместник-министри, държавни секретари, всички членове на парламента от мнозинството, за което като лидер на ВМРО-ДПМНЕ имам някаква отговорност. Ако искате, бих сложил и държавната телевизия, въпреки че правителството няма правомощия в държавната телевизия – там има други процедури чрез съвет за... Но бих споменал и държавната телевизия. Един път не съм чул някой националистически да каже нещо отрицателно за България. Нека да намерят едно мое изречение националистическо, което съм казал за България и бихме могли да разговаряме и да видим дали сме се разбрали добре. Досега обаче не чух, освен определението, че имаме националистическа риторика, няма нито един пример на тази националистическа риторика към България. Затова казвам, че е изкуствено създадена криза. Беше казано също така, че сме променяли историята.
Водещ: Антиквизация...
Никола Груевски: Не, по отношение на България. Ще припомня: българската историография и македонската историография от 1945 до днес имат различни позиции по някои въпроси. Голям брой революционери, които ние смятаме за македонски революционери, те смятат за български революционери. В Македония е общоприето, че Гоце Делчев е най-приетата личност от македонската история от края на 19-ти и началото на 20 век. В България има град Гоце Делчев. Не паметник – град Гоце Делчев. Яне Сандански е наш национален герой. Има град Сандански. Да не споменавам всичките. Най-известните наши революционери при тях ги смятат за техни революционери. Това не създаде Никола Груевски. Това не създаде това правителство на ВМРО-ДПМНЕ. От 1945 г. до днес нашите историографии имат различия. Не знам защо сега ние сме виновни и защо изведнъж се сетиха да се карат за това. Гоце Делчев имаше паметник в Македония не знам от кога – от 1955 г. може би, онзи в Градския парк. Вероятно има и в България, при това не един а повече, със сигурност. След като са сложили име на град, предполагам, че има един или много повече паметници. Сандански има паметник в Македония, има и при тях. Това не е нещо ново. Не може сега това да вадят като причина, че ние сме променяли историята. Ние не я променяме, ние пораснахме с тази история. Тази история всички сме я учили в училище. Това е нашата история.
Водещ: Можете ли да спекулирате за какво правят това?
Никола Груевски: Трето: Вадят маловажни случаи, за които е изключително трудно да докажат, че са прави, от типа на Спаска Митрова, че това било направено нарочно от управляващите, защото била българка, и трябва да й се вземе детето. Как да ви кажа, аз лично не знаех, че съществува такава жена в Македония. И не само аз, а цялото правителство сме разговаряли коя е Спаска Митрова. Никой не знаеше, че в страната има жена, с име Спаска Митрова, че тя се развежда, че има съдебно дело кой да вземе детето и, че съдът дава детето на нейния съпруг и, че някъде в този период тя взема български паспорт и казва: Аз съм българка и иска политически да бъде защитена от България, защото политически било отнето нейното дете. Знаете ли кога разбрах за първи път за това? В 2008 г. бях на кратка почивка в Бриони, Хърватия, по покана на хърватското правителство, и там ми се обади премиерът на България Борисов на мобилния телефон. Казва: „Имаме голям проблем и ще ви моля да бъде намерен начин да се реши”. „Какъв е проблемът?”, казвам. „Спаска”. „Коя Спаска?”. „Митрова”. „Коя е Спаска Митрова?”. „Как коя е, взехте й детето”. „Какво дете”, казвам, „аз нямам никаква представа, какво говориш, дай да се разберем...” Така за първи път разбрах, че съществува наш гражданин, който по-късно станала и български гражданин, чието име и фамилия е Спаска Митрова и, че има такъв проблем. От такива неща да се прави държавен случай, според мен е изкуствено създадена криза.
Водещ: Защо?
Никола Груевски: Дали заради вътрешнополитически причини, не знам. Там има няколко по-малки партии, които са one-issue party – партия с един въпрос и най-често този въпрос е Македония и ежедневно дебатират за това. Понякога правят натиск и над по-големите партии – че трябва да предприемат нещо, че не са достатъчно добри патриоти. По-големите партии и техните водачи отговарят, че са по-големи патриоти от по-малките. Дали става дума за това, или за нещо друго, не мога със сигурност да кажа. Такива случаи да наброявате... или заснел се филм. Любовна история за едно момиче и едно момче във време на Втората световна война, когато в Македония...
Водещ: Говорим за „Трето полувреме”...
Никола Груевски: За „Трето полувреме”...
Водещ: Извънреден филм...
Никола Груевски: ...Когато в Македония.. Отличен филм, майсторски направен...
Водещ: Не документален...
Никола Груевски: Филмът не е направен за България. Филмът е направен за да се покаже любовна връзка и нейната съдба, свързана с футболен клуб „Македония”. Това се развива във време, в което България администрира с територията на Република Македония по време на Втората световна война и време, в което се случва депортирането на евреите.
Водещ: Отново има повод за нещо съвсем друго. Г-н Груевски, това е натиск върху Вас...
Никола Груевски: Твърдя отговорно и съм подготвен да го кажа навсякъде – това е изкуствено създадена криза, поради някакви причини. Ние не сме участвали в създаването на криза, а още по-малко нарочно сме участвали. Очевидно някой имаше нужда от тази ситуация. Напротив, ние сме давали само положителни изявления за България.
Водещ: Нали винаги ви обвиняваха, че ВМРО-ДПМНЕ е пробългарски ориентирана партия. Сега излязохте най-големи кръвници...
Никола Груевски: Аз съм човекът, който подписа договор за свободна търговия с България през 1999 г. Аз преговарях и го подписах. Нашият търговски обмен по онова време беше 50 млн. долара годишно. Сега е над 1 млрд. За 13 години от 50 млн. долара, стигна до над 1 млрд. годишен обмен. Всичко, което съм направил в живота, не е било отрицателно, а напротив – само положително. Защо някой има нужда от изкуствена криза, е друг въпрос.

Източник:http://focus-news.net/?id=f23172

:picnic:

fred
28-12-2012, 16:41
Все едно агент Гоце или Станишев са го дали.

pininfarina
28-12-2012, 19:37
Според мен умишлено избраха Македонеца за финалист в Биг Брадър! За да потушат малко напрежението и по този начин да покажат приятелски чувства към Македония :-)

tokata_pz_flex
28-12-2012, 21:08
И аз така смятам ... Ако тихо и кротко го бяха избрали момчето - ОК , ама те изтъкваха 1000 пъти , че не било важно от къде е , че е македонец и т.н.

fred
29-12-2012, 00:01
Преекспонира се работата, да.Но от друга страна - по добре че го избраха - сърбофилите (у бивше българско, сега наречено македонско) реват срещу него,

mordohy
30-12-2012, 13:48
Преекспонира се работата, да.Но от друга страна - по добре че го избраха - сърбофилите (у бивше българско, сега наречено македонско) реват срещу него,
Ами получи се целувката на Сатаната.
Колкото до изказването на премиера им...
Ами след това словоблудство трябва да коленичи пред народа си, да поиска прошка за некомпетентността си и да рипне у ряката!
Медиите гърмят не само у нас, а и в целия ЕС, гърците се чудят как да се оправят с безочието им, а той синковеца не знаел какво става.
На него са му подчинени полиция, специални служби и военните, които си имат собствено разузнаване и всяка сутрин му докладват какво става.
Като не може да им чете и докладите, да се поразходи в центъра на Скопие и да се огледа. Току-виж се сблъскал с някой нов пакистански муджехидин, обявен за поредния "македонски" принц.

Susscrofa
30-12-2012, 15:00
Желев: Позицията ни за Македония трябва да се коригира
Не знам кой стои зад настоящата ни външна политика спрямо Македония, но тя трябва да се коригира. Това заяви президентът от 1990 г. до 1997 г. д-р Желю Желев по БНР, коментирайки отлагането на преговорите на Македония с ЕС.
Всички балкански страни трябва да станат пълноправни членове на ЕС и НАТО. Да не се поставят спирачки, на която и да е кандидатка. Това вреди на регионалното обединяване, да не забравяме, че Македония исторически е била "ябълка на раздора". Македония не трябва да бъде такава ябълка, а обединяващо звено в името на евроинтеграцията, категоричен е Желев, който оглавява и Балкански клуб.

Той смята, че главната вина за забъркалата се каша около името на Македония, трябва да се търси в начина, по който беше взето решението по този въпрос още в началото на 90-те години, когато започна разпадането на вече бивша Югославия (1991-1999).

Тогава властите в Атина наложиха идеята на Европейския съюз да не се признава тази страна под нейното име, припомни президентът Желев. Гръцките аргументи са смешни, категоричен е той. Да кажеш "не" на нейното влизане в ЕС, защото тя не иска да си промени името, е просто тъпотия, добавя Желев.

Всички страни, които излязоха от бивша Югославия* – Хърватия, Словения и др., са бивши югославски републики, включително и Сърбия е такава след разпадането на Федерацията. "Не може да се отрича правото на една нация да се самоопределя. Никой няма право да определя как една нация да се самоопределя. Във всички международни документи се съдържа правото гражданинът сам да реши как да се самоопредели. Това е негово свещено право", подчерта президентът Желев.

Едновременно с това той отбеляза, че "етническата принадлежност не може да се фалшифицира". "Когато баба ти и дядо ти са били българи, ти не можеш да се определиш като китаец", категоричен е първият демократично избран държавен глава на България.

В началото на този месец стана ясно, че Македония е останала без дата за започване на преговори с ЕС. Това бе решено от Съвета по общи въпроси и външни отношения на ЕС. Не само България, но и още няколко страни са били против даването на дата за начало на преговори на Македония. В крайна сметка бе взето решение през пролетта на следващата година Европейската комисия да обяви доклад за постигнатото от Македония в три области - реформите в Македония, напредъка в развитието на двустранните отношения и постигането на напредък в спора за името с Гърция.


--------------------------------------------------------------------------------
*Югославия се разпадна в огъня на кървава етническа война, предизвикана от великосръбския хегемонизъм, олицетворяван от режима на диктатора Слободан Милошевич (1989-2000). В началото на януари 1992 г. България беше първата страна в света, която призна независимостта на четирите отцепили се от югофедерацията държави – Словения, Хърватия, Босна и Херцеговина и Македония. За тази независима външнополитическа стъпка на младата българска демокрация огромна заслуга имаше президентът д-р Желю Желев. Всички останали страни в ЕС, САЩ и Русия в последствие признаха четирите републики.

източник:http://dnes.dir.bg/news/makedonia-zhelu-zhelev-12707258?nt=4

Браво на Желев за позицията, това е поведение на демократичен държавник.

Mind_Control
03-01-2013, 12:11
Желев: Позицията ни за Македония трябва да се коригира
Браво на Желев за позицията, това е поведение на демократичен държавник.



Само дето всъщност не каза, как точно трябва да се коригира позицията ни :)

fred
03-01-2013, 20:22
Ами получи се целувката на Сатаната.
Колкото до изказването на премиера им...
Ами след това словоблудство трябва да коленичи пред народа си, да поиска прошка за некомпетентността си и да рипне у ряката!
Медиите гърмят не само у нас, а и в целия ЕС, гърците се чудят как да се оправят с безочието им, а той синковеца не знаел какво става.
На него са му подчинени полиция, специални служби и военните, които си имат собствено разузнаване и всяка сутрин му докладват какво става.
Като не може да им чете и докладите, да се поразходи в центъра на Скопие и да се огледа. Току-виж се сблъскал с някой нов пакистански муджехидин, обявен за поредния "македонски" принц.
E това имах предвид-ето, днес четох че Бербатов бил известен у нас прякорът Митко Македончето :)

---------- Post added at 00:22 ---------- Previous post was at 00:20 ----------


Желев: Позицията ни за Македония трябва да се коригира
Не знам кой стои зад настоящата ни външна политика спрямо Македония, но тя трябва да се коригира. Това заяви президентът от 1990 г. до 1997 г. д-р Желю Желев по БНР, коментирайки отлагането на преговорите на Македония с ЕС.
Всички балкански страни трябва да станат пълноправни членове на ЕС и НАТО. Да не се поставят спирачки, на която и да е кандидатка. Това вреди на регионалното обединяване, да не забравяме, че Македония исторически е била "ябълка на раздора". Македония не трябва да бъде такава ябълка, а обединяващо звено в името на евроинтеграцията, категоричен е Желев, който оглавява и Балкански клуб.

Той смята, че главната вина за забъркалата се каша около името на Македония, трябва да се търси в начина, по който беше взето решението по този въпрос още в началото на 90-те години, когато започна разпадането на вече бивша Югославия (1991-1999).

Тогава властите в Атина наложиха идеята на Европейския съюз да не се признава тази страна под нейното име, припомни президентът Желев. Гръцките аргументи са смешни, категоричен е той. Да кажеш "не" на нейното влизане в ЕС, защото тя не иска да си промени името, е просто тъпотия, добавя Желев.

Всички страни, които излязоха от бивша Югославия* – Хърватия, Словения и др., са бивши югославски републики, включително и Сърбия е такава след разпадането на Федерацията. "Не може да се отрича правото на една нация да се самоопределя. Никой няма право да определя как една нация да се самоопределя. Във всички международни документи се съдържа правото гражданинът сам да реши как да се самоопредели. Това е негово свещено право", подчерта президентът Желев.

Едновременно с това той отбеляза, че "етническата принадлежност не може да се фалшифицира". "Когато баба ти и дядо ти са били българи, ти не можеш да се определиш като китаец", категоричен е първият демократично избран държавен глава на България.

В началото на този месец стана ясно, че Македония е останала без дата за започване на преговори с ЕС. Това бе решено от Съвета по общи въпроси и външни отношения на ЕС. Не само България, но и още няколко страни са били против даването на дата за начало на преговори на Македония. В крайна сметка бе взето решение през пролетта на следващата година Европейската комисия да обяви доклад за постигнатото от Македония в три области - реформите в Македония, напредъка в развитието на двустранните отношения и постигането на напредък в спора за името с Гърция.


--------------------------------------------------------------------------------
*Югославия се разпадна в огъня на кървава етническа война, предизвикана от великосръбския хегемонизъм, олицетворяван от режима на диктатора Слободан Милошевич (1989-2000). В началото на януари 1992 г. България беше първата страна в света, която призна независимостта на четирите отцепили се от югофедерацията държави – Словения, Хърватия, Босна и Херцеговина и Македония. За тази независима външнополитическа стъпка на младата българска демокрация огромна заслуга имаше президентът д-р Желю Желев. Всички останали страни в ЕС, САЩ и Русия в последствие признаха четирите републики.

източник:http://dnes.dir.bg/news/makedonia-zhelu-zhelev-12707258?nt=4

Браво на Желев за позицията, това е поведение на демократичен държавник.
Ами той си казваше, че е марксит, та какво да му се чудим и на него.Не може да надскочи някои предразсъдъци.И от прекален либерализъм дрънка глупости.