PDA

View Full Version : Още една 159ка



Valio606
13-06-2012, 00:24
Колеги най-накрая имам удоволствието и аз да се похваля, като притежател на 159. 2.4 е червена просто мечтата ми утре ше пробвам да кача снимки, че днеска нямах време.

kongogo
13-06-2012, 00:30
Честито колега, много усмивки да ти носи и чакаме снимки ;)

Stoyan Georgiev
13-06-2012, 01:33
честитутка, много безаварийни и шеметни километри с 200те коня :)

NightRider
13-06-2012, 07:25
Колеги най-накрая имам удоволствието и аз да се похваля, като притежател на 159. 2.4 е червена просто мечтата ми утре ше пробвам да кача снимки, че днеска нямах време.Давай ги!!!

siniqtzmey
13-06-2012, 23:25
Честито колега, голям скок в поколенията си направил :photo:

136
14-06-2012, 00:17
Честито и много хубави моменти с новата :)

luchobg
14-06-2012, 10:46
Честито....дълги километри да й се радваш! Чакаме снимките, но разкажи и малко повече от къде и как я купи..от БГ или от вън...предварителни прегледи имаше ли, първи отзиви....защото и аз скоро ще скачам но на по-малкия двигател 150 к.с. и комби ......

dilian alfa gtv
14-06-2012, 10:53
Чесито и от мен,със здраве..!!!

luchobg
15-06-2012, 09:57
Та има ли я тази и Алфа или неможеш да й се нарадваш и да седнеш на компа....дай инфо за покупката .....явно и аз съм нетърпелив :)

NightRider
15-06-2012, 10:19
Щом дори не се появява да напише и ред почвам да си мисля лоши неща

dilian alfa gtv
15-06-2012, 11:10
Щом дори не се появява да напише и ред почвам да си мисля лоши неща

Абе радва и се човека,най-вероятно не слиза от нея,какво очаквате да дреме във форума ли....!!!:bg:

NightRider
15-06-2012, 11:59
Абе радва и се човека,най-вероятно не слиза от нея,какво очаквате да дреме във форума ли....!!!:bg:Абе дано е така. Ама ни запали тук и изчезна без нито една снимка

fnt
15-06-2012, 12:56
Абе дано е така. Ама ни запали тук и изчезна без нито една снимка

Е какъв е заора за снимките? И с какво те е запалил и изчезнал? Похвалил се е и сега се вози.Като му остане време ще ти направи кефа да я виниш на снимка :hehehm:

Честито и от мен :rosso_racers:

NightRider
15-06-2012, 14:25
Е какъв е заора за снимките? И с какво те е запалил и изчезнал? Похвалил се е и сега се вози.Като му остане време ще ти направи кефа да я виниш на снимка :hehehm:

Честито и от мен :rosso_racers:Традициите повеляват и снимка, да се радваме повече

Valio606
15-06-2012, 16:57
Колеги, нямах време тия дни и съсвсем забрах дая снимам. Прави сте не слизам от нея утре ше я снимам и ще кача. Иначе от тука я взех. Има някои дребни забележки дясната врата трудно се отваря от вътре копчето за багажника и това за фара за мъгла неработи но следващата седмица влиза да ги оправят. Най-сериозния проблем е отпред отляво трябва да се смени горен носач и биалетката - малко тропа. Иначе е перфектна. На 70 000 км. е. С всяка секунда вътре й се кефа все повече. Както вече написах червена е с 18ки джанти вътре черна кожа Босе музика. Добро изпълнение от към екстри. Утре като я снимам ще кача да я видите.

136
15-06-2012, 20:16
Ще и трябват нови гуми и акумулатор :) ако е тази от лизинга която седи в подземния гараж на Експо центъра, джантите са и с големите кръгове.

Mury
15-06-2012, 21:15
Честито колега,със здраве да си я караш и много да те радва :bg::bg::bg::bg:

Valio606
17-06-2012, 15:24
Ето малко снимки, които нащраках набързо - наистина трябва да се смени акумулатора така ми казаха и в ауто италия. Гумиите също ма тва лято ще изкарам с тях, че на тия 18ки са еебати парите и искам да и оправя първо всички забележки.

Jivko7777
17-06-2012, 18:45
бонбонче :)

NightRider
17-06-2012, 22:11
Безаварийно!!!

M.Gruev
18-06-2012, 09:24
Идеална е! :)

bouncer
18-06-2012, 11:30
Супер е колега!

Съвета ми е ударно да започнеш да мажеш кожата с хубав препарат, защото много лесно се цепи като е суха.

Kuku
18-06-2012, 11:35
А и сега на жегата е идеалния момент за мазане ;)

Честито!!!

pinko
18-06-2012, 15:56
А и сега на жегата е идеалния момент за мазане ;)

Честито!!!

И най-доброто е крем Нивеа

http://1.bp.blogspot.com/_gamHvtSFquE/R9X2FZSom_I/AAAAAAAABpU/_p-d4RIjMw4/s320/nivea_creme.jpg

keel
18-06-2012, 15:58
Честито!

Valio606
18-06-2012, 19:26
Мерси за съвета ще го имам впредвид

angelovi69
18-06-2012, 22:57
Много лачена , Аааууууууууу! Честито и много безаварийни!

Peter Panov
03-07-2012, 12:26
Колега честито и от мен. Ако е колата от Евролийз, тя трябва да е с обърнати цифри отзад - тоест да пише не 2,4, а 4,2.
Тази кола я продадохме с шефа ми нова, докато още работихме в Милано Моторс. Купи я един тарикат, който не беше спазил един от сервизните интервали за смяна на маслото и беше голяма драма с него дали да му запазим или не гаранцията. Но само това е, което помня. Иначе, не е имал удари и сериозни технически дефекти през първите две години, докато е карал колата.

Valio606
04-07-2012, 17:50
Много ти благодаря за инфото сега тепърва ще и сменя маслото филтри и такива глупости наистина е с обърнати цифри и това страшно много ме дразни трябва да ги махна. Сега влезна да и оправят забележките и й слагам парктроници в АИ и най-големия ташак се оказа, че всички забележки са ги оправили останало е само дръжката на вратата отпред отдясно отвътре - вратата не се отваря като дръпнеш лостчето, само това не могат да го оправят и ше си я взема утре. Много странно.

Mury
04-07-2012, 17:59
Много ти благодаря за инфото сега тепърва ще и сменя маслото филтри и такива глупости наистина е с обърнати цифри и това страшно много ме дразни трябва да ги махна. Сега влезна да и оправят забележките и й слагам парктроници в АИ и най-големия ташак се оказа, че всички забележки са ги оправили останало е само дръжката на вратата отпред отдясно отвътре - вратата не се отваря като дръпнеш лостчето, само това не могат да го оправят и ше си я взема утре. Много странно.

Сбъркал си сервиза брато............:roll2::roll2::roll2::roll2:

Valio606
05-07-2012, 18:32
Колеги, кой ме би по главата да не ви послушам да не ходя при тия АИ - крака повече няма да ми стъпи там. Първо поне по-елементарните проблемчета са ги оправили като копчето за багажника, дръжката на вратата и подкалниците на задните гуми, които бяха увиснали до тук добре. И сега идва интересната част - парктроника. Първо като видях датчиците бях доволен защото са малки и не се виждат толкова, като на китайските, НО влизам вътре и гледам един топуз набит между огледалото и тавана - имайте в предвид, че специално 3 пъти питах дали ще показва на дисплея на колата и те викат да разбира се - това беше единствената причина да го правя там, а те осраха всичко. Ето снимка да видите моето нещастие. Сега трябва да се влача по сервизи някак си да го оправят. Едната ми идея е да се махне крачето което държи екранчето и самото екранче да се залепи за конзолата на сензора за дъжд и светлина. Поне така ще стои равно и значително по-добре. Ако някой може да ми предложи по-добър вариант моля да каже.

Stoyan Georgiev
05-07-2012, 18:43
вземи си по-хубав калъф за телефона бе :D шегувам се

ами в АИ освен нещо такова да направят не знам...

аз бих го маххнал и бих разчитал на звукова индикация, поне да не е циганска мечта

Valio606
05-07-2012, 18:52
Хах май само аз си го харесвам калъфа всички ми казват точно тва хахах. Не ми се иска да го махам щото тия идиоти ми взеха 250лв. за окабеляване, а като го поръчвах ми викат 100 плюс минус некви и се навих как сега да го махна, като ми излезна златно тва. Единственото хубаво нещо е че поне работи много прецизно - да бръднеш и със сантиметър го отчита.

Kuku
05-07-2012, 20:07
Всичко добре, ама защо не се върнеш и не им се изкендзаш насред сервиза и след това да си довършат работата?!

Valio606
05-07-2012, 20:55
Аз дори не бях там бях на работа и отиде баща ми да я вземе и той се беше изнервил и им вдигал скандали на всички те само му вдигали рамене и казвали, че нищо немогат да направят. Накрая им е казал, че са специалисти в това да си гонят клиентите и си тръгнал хах са ше мислиме как да го направим да изглежда добре.

Kuku
05-07-2012, 21:23
Човече, върни се в АутоИталия и им остави колата да си довършат работата :idea:
Ако не искат, просто да си взимат парктроника и да ти оправят броните, като ти възстановят пълната сума, а ремонта остане за тяхна сметка :idea:
Ти разбираш ли, че откровено са ти се подиграли :?:
Търси си правата до дупка и прави скандали, викай, блъскай, пиши в Италия.... но за нищо на света не ги оставяй така :!:

NightRider
05-07-2012, 22:45
Колега, беше ми много забавно като пишеше как за 250лв. ще ти вържат някакъв парктроник за централния дисплей. Защото самият модул освен, че управлява сензорите и обработва цялата информация, той я приготвя и във вид удобен за логаритмуване от борд компа, които пък я изобразява на екрана на навито. И този модул струва дори като екстра при поръчка на кола бая. А Алфа няма да дадат протоколите си за връзка на жълтурковци и други за да печелят на техен гръб.
Жалко, че не послуша останалите и дано намериш някакво решение щот каквото и да правиш няма да е като това, което искаше.
Върни им колата, аз така бих направил

Mury
06-07-2012, 07:04
Колеги, кой ме би по главата да не ви послушам да не ходя при тия АИ - крака повече няма да ми стъпи там. Първо поне по-елементарните проблемчета са ги оправили като копчето за багажника, дръжката на вратата и подкалниците на задните гуми, които бяха увиснали до тук добре. И сега идва интересната част - парктроника. Първо като видях датчиците бях доволен защото са малки и не се виждат толкова, като на китайските, НО влизам вътре и гледам един топуз набит между огледалото и тавана - имайте в предвид, че специално 3 пъти питах дали ще показва на дисплея на колата и те викат да разбира се - това беше единствената причина да го правя там, а те осраха всичко. Ето снимка да видите моето нещастие. Сега трябва да се влача по сервизи някак си да го оправят. Едната ми идея е да се махне крачето което държи екранчето и самото екранче да се залепи за конзолата на сензора за дъжд и светлина. Поне така ще стои равно и значително по-добре. Ако някой може да ми предложи по-добър вариант моля да каже.

Като не слушаш така ще е :yawn::yawn::yawn::yawn::yawn::yawn::yawn: иначе и аз те съветвам да върнеш колата и да си я оправят,и да ти кажа честно-този парктроник който са ти монтирали си е жив китаец,един приятел ги монтира същите със сищия дисплей,познай каква е при него цената.....................:roll2::roll2::roll2::r oll2:

---------- Post added at 07:04 ---------- Previous post was at 07:04 ----------


Колега, беше ми много забавно като пишеше как за 250лв. ще ти вържат някакъв парктроник за централния дисплей. Защото самият модул освен, че управлява сензорите и обработва цялата информация, той я приготвя и във вид удобен за логаритмуване от борд компа, които пък я изобразява на екрана на навито. И този модул струва дори като екстра при поръчка на кола бая. А Алфа няма да дадат протоколите си за връзка на жълтурковци и други за да печелят на техен гръб.
Жалко, че не послуша останалите и дано намериш някакво решение щот каквото и да правиш няма да е като това, което искаше.
Върни им колата, аз така бих направил

Цецор парктроника прожектира на дисплея на таблото,а не на навигацията и то само ако е с 8 сензора :mobile::mobile::mobile:

Valio606
06-07-2012, 09:10
Тва е вече ще слушам обещавам хахахах

NightRider
06-07-2012, 09:59
Като не слушаш така ще е :yawn::yawn::yawn::yawn::yawn::yawn::yawn: иначе и аз те съветвам да върнеш колата и да си я оправят,и да ти кажа честно-този парктроник който са ти монтирали си е жив китаец,един приятел ги монтира същите със сищия дисплей,познай каква е при него цената.....................:roll2::roll2::roll2::r oll2:

---------- Post added at 07:04 ---------- Previous post was at 07:04 ----------



Цецор парктроника прожектира на дисплея на таблото,а не на навигацията и то само ако е с 8 сензора :mobile::mobile::mobile:2.4JTD 20V на заден ход на централния дисплей на средната конзола. Или бъркам с BMW

Mury
06-07-2012, 13:06
2.4JTD 20V на заден ход на централния дисплей на средната конзола. Или бъркам с BMW

159 показва на дисплея на таблото който е м/у уредите :pp::pp::pp:

NightRider
06-07-2012, 16:33
159 показва на дисплея на таблото който е м/у уредите :pp::pp::pp:
Значи бъркам. ОК

Dodo 155
06-07-2012, 21:46
Тва е вече ще слушам обещавам хахахах
Ами той Мурджев ти писа точно предишният ден преди да я вкараш в АИ, че си сбъркал сервиза - на 04.07.2012 год.


Сбъркал си сервиза брато............:roll2::roll2::roll2::roll2:

Не знам защо си мислиш, че ако си поръчаш нова 159-ка с тази екстра (преден и заден парктроник) струва няколко пъти повече, отколкото да ти го монтират след това? Или си от друга държава или вярваш в "Алиса в страната на чудесата" :roll2:
Един датчик отделно е около 200 лв., а какво остава за 8, оригинално окабеляване и модул :roll2:
Не са те балъците, както си мислеше в началото!
Най-умното, което може да направиш след толкова много простотии е да се върнеш още в понеделник в този насран, не мога да го нарека и сервиз, да оставиш колата и както Кики ти каза да си оправят бъкиите, т.е. да демонтират този евтин китайски боклук, да върнат броните в оригиналния им вид и да си получиш обратно парите!!!

п.с. На БМВ се показва анимирано и цветно парктроникът на навигацията, на 159 е на БК, между оборотомера и скоростомера.