PDA

View Full Version : Смяна на оригиналните пищялки на Алфа 156 с DLS T20



rossenvn
19-06-2012, 16:06
Преди месец се сдобих с DLS R6A и DLS T20. След няколко часа рязане и излолиране R6-ците си влязоха и сега думкат весело на мястото на оригиналните мидове. Досега все отлагах монтажа на Т20-иците, най-вече поради мързел. Имам няколко въпроса, че не искам да направя нещо глупаво. Първо бях решил да свържа пищялките без филтър, че е по-лесно, едно на ръка, а и няма да ми се налага да търся място за фитъра и да го лепя. Но като разгледах Т20-ката видях, че те нямат кондензатор и съпротивление, а + на оригиналните минава през кондензатор и минуса през съпротивление.
9655096551
Това ме накара да премисля за филтрите - не искам да повредя говорителите ако ги пусна без тях.
Другият ми въпрос е относно самото свързване. На оригиналните пищялки плюса е свързан със зелено-черния проводник, а минуса с кафяво-белия. Следователно на входа на филтъра на + подавам зеления, а на - кафявия. На изхода, на + проводника с червена ивица от Т20, а на - другия. Лепенката със схемата на свързване на филтрите е повредена, но това поне се вижда.
96552965539655496555
В самия филтър има джъмпер - някой ако има опит да сподели най-доброто положение, то е ясно, че ще го преслушам във всички положения, но все пак.
Пищялките са втора ръка и нямам всички аксесоари за монтажа. Най-лесно ще ми е да ги монтирам неподвижни - има ли голямо значение направлението им? Приемам всякакви коментари, касаещи монтажа и настроиването:cheers:, не приемам коментари защо точно тези говорители съм избрал:BIGsmile:.

Kamen666
20-06-2012, 10:47
Здрасти,точно така се свързва както си го описал,вход и изход,спазваш поляризацията.
Принципно има значение монтажа и направлението на пищялките за да може да се оформи добре предната сцена,но моя съвет е да ги монтираш на мястото на старите,закрепени с малко силикон,оригинално нашите са също насочени към водача и пасажера и като цяло се получава добре,без да се загрозява излишно.
Джъмпера при мен е на мид,че иначе ми идват прекалено високи ;)
Самия филтър може да се монтира вътре във вратата,в долната част където е джоба за боклуци :) има достатъчно място да го захванеш трайно.
Дано съм помогнал.
Успех

rossenvn
20-06-2012, 22:53
Благодаря ти! Вече ги монтирах. На щатните места са, не съм ги насочвал допълнително. Филтрите ги сложих вътре в корите на вратите като ги облепих с битумна лента - мисля, че няма да паднат, а ако стане тогава ще му мисля. За съжаление ги сложих на Low, което сега като ги послушах повечко ми се струва недостатъчно - повдигнах от еквалайзера на плейъра. Не искам да ги вадя да ги слагам на Mid, че доста ги облепях, но ако продължи да ме дразни и това ще им се случи. Иначе на Hi ми звучаха прекалено съскащо. Като цяло съм леко разочарован от резултата от смяната. Май очаквах прекалено голяма разлика. Вярно, сега звукът е някак по-топъл и по-балансиран, но разликата е наистина малка. Явно оригиналното озвучаване на Алфата хич не е лошо:chair:. Не знам дали само с тези филтри и оригиналните нямаше да свирнат по-добре.
Имам още един въпрос - като цяло предната линия свири по-слабо от задната /елипсите/. Херца удря доста по-силно, а и високите му се чуват повечко. На какво би могло да се дължи това? По-високата чувствителност? Иначе най-накрая с Р6-ците заима бас, който да ме накара да престана да мисля за суб, поне за малко. Определено се допълват:guns:.

Kamen666
21-06-2012, 10:01
Защо не пуснеш предна линия през амп ?

rossenvn
21-06-2012, 11:07
Най-вече ме спира това, че трябва да му търся място и да се прекарват кабели. Ще трябва да мина да я чуеш и да си кажеш мнението - кое как да се подобри. Лошото е, че напоследък не ходя на сбирки, а пък и теб не съм те виждал там от много време :).

Kamen666
21-06-2012, 14:38
Има нещо вярно...ама кое по напред с тези деца :)
Окабеляването е лесно,не му мисли толкова ;)

rossenvn
23-06-2012, 15:57
Не издържах много и ги сложих на Мид. Определено на Лоу средите и високите се замазват и някак се губят в баса. На Хай малко ги слушах - среди и високи още по-отчетливи и сякаш ми харесват повече, но стоят малко изкуствено и върнах на Мид. Още веднъж благодаря за жокера:punk:.

Kamen666
23-06-2012, 17:39
Няма нищо,радвам се,че съм помогнал :)
На high свирят добре,но трябва да се слушат тихичко или по-умерено,за силен звук не става ;)

rossenvn
23-06-2012, 22:02
Определено има такова нещо - лошото е, че не е лесно да се вземе решение защото един път едното е по-добре, а друг път другото:tooth:. Ето и снимки как станаха:
9670096701

Kamen666
24-06-2012, 11:31
Екстра е браво.
Относно настройката аз почти винаги си слушам силмно музичка и затова са ми на МИД,но и слабо да е ,винаги можеш да си ги вдигнеш от плеъра.

rossenvn
24-06-2012, 18:50
Мерси! Аз не слушам кой знае колко силно - между 20 и 28/60 увеличавам. Засега ми харесва мекия и топъл звук. Вярно, че е малко по замазан отколкото на Хай, но засега ще е така. Сложил съм и малко джаз на флашката на Glenn Frey със сравнително добро качество и кефа е невероятен. Хардкор, индъстриъл, блус - също е много добре. За съжаление сушам предимно мр3 - повечето са със съмнително качество, макар, че са 320 кб/с. Флаковете ги конвертирам във WMA, че позволява малко по-висок битрейт.