PDA

View Full Version : Проблем с алфа ромео 159SW 2.4JTDM



selcuk
20-06-2012, 19:47
Когато дебитомера ми е вкаран колата почва да придърпва на ниски обороти,сутрин когато я запаля угасва паля отново пак угасва и ми дига разхода на 20 градско.А когато ми е изкаран кабела на дебитомера колата си става перфектна.От какво може да е в нито един сервиз не можаха да кажат от какво е нито да го оправят от какво може да е колеги моля помагайте.Мерси предварително

oem
20-06-2012, 21:05
От дебитомера например, може би, едва ли не :) Па може и други неща да са. Сервизите където ходиш никак не са чували петела да знаеш!

selcuk
20-06-2012, 21:19
Дебитомера е нов преди 3,4 дена го смениха казаха от това ама няма оправия пак същата работа.Направо нямам думи писна ми с таз кола вече.Ми в Русе ходих на русе кар

RUSEV-BGR
20-06-2012, 21:43
Егр ти е проблема!

stelt
20-06-2012, 21:46
Русе кар е "добър" сервиз. Я като са ти продали дебиломер им върни колата да открият и решат проблема.

selcuk
20-06-2012, 21:48
Еми трябва да го сменя ли или да го почистя.

---------- Post added at 21:48 ---------- Previous post was at 21:46 ----------

В русе кар ми казаха дебитомер да сменя аз го смених на друго място и сега не искат да го вземат обратно платих го вече и си остава за мен

oem
20-06-2012, 22:33
Тогава ЕГР е запецнал отворен. На диагностика дава грешка в дебитомера, а реално не той е проблема. За това този който знае, че диагностиката на дебитомера е пряко свързана с ЕГР-а ще знае, че може не той да е проблема :) А който не знае казва "дебитомера е за смяна". :) Кофти е, че ЕГР-а (електронните ЕГР) най-често като запецне така значи, че е и износен и с чистене проблема пак не се оправя, защото пак ще запецва. Освен ако не се хване проблема на време.

От къде си ти? Мога да ти помогна много компетенто по този проблем. Ходил си в Русе, вероятно си близо. Ако не решиш проблема можеш да ме потърсиш.

selcuk
20-06-2012, 22:59
Като е вкаран кабела на дебитомера ми казаха че не дава грешки колата обаче не върви и гори много.Ми ще го закарам др седмица в русе да я видят пак.Дори не можах да и се насладя на колата.

oem
20-06-2012, 23:34
Щом няма грешки трябва да се разчетат много правилно реалните данни от колата.

selcuk
20-06-2012, 23:56
Ми др седмица ще видим какво ще ми кажат в русе кар

Mury
21-06-2012, 15:46
Колата може да има 100 проблема включително и ДПФ филтъра,трябва си читава диагностика :rtfm::rtfm::rtfm:

---------- Post added at 15:46 ---------- Previous post was at 15:44 ----------


Тогава ЕГР е запецнал отворен. На диагностика дава грешка в дебитомера, а реално не той е проблема. За това този който знае, че диагностиката на дебитомера е пряко свързана с ЕГР-а ще знае, че може не той да е проблема :) А който не знае казва "дебитомера е за смяна". :) Кофти е, че ЕГР-а (електронните ЕГР) най-често като запецне така значи, че е и износен и с чистене проблема пак не се оправя, защото пак ще запецва. Освен ако не се хване проблема на време.

От къде си ти? Мога да ти помогна много компетенто по този проблем. Ходил си в Русе, вероятно си близо. Ако не решиш проблема можеш да ме потърсиш.
Тук за ЕГР-а мама не съм съгласен,аз съм спасил поне 30 ЕГР-а на такива коли,даже такива дето всички казват не става и го сменят с нов,аз ги оправям,даже и блокирали соленоиди,дори и с потънали на вътре пишки :rtfm::rtfm::rtfm::rtfm:

oem
21-06-2012, 16:58
Аз казвам какви са възможностите. Разбира се не е задължително да е така при него. :)

selcuk
21-06-2012, 20:39
В русе кар е читава диагностиката предполагам.

oem
21-06-2012, 23:11
Да е читава, читава колко да е читава? Накарали са те да смениш дебитомер за нищо...

selcuk
22-06-2012, 00:36
До сега сам доволен с бмв то там отивах само ама ще видим какво ще стане кат отида пакк!

Mury
22-06-2012, 12:22
До сега сам доволен с бмв то там отивах само ама ще видим какво ще стане кат отида пакк!

Тези дето правят БМВ им е трудно да правят Алфи по принцип :innocent::innocent::innocent:

NightRider
22-06-2012, 13:06
Тези дето правят БМВ им е трудно да правят Алфи по принцип :innocent::innocent::innocent:
Хихи, ми то BMW с комън рейл е модифицирана Алфа

selcuk
22-06-2012, 18:26
Ми ще видим какво ще стане в Германия не можаха да го оправят.Дано в Русе го оправят

BO
23-06-2012, 00:15
Тези дето правят БМВ им е трудно да правят Алфи по принцип :innocent::innocent::innocent:
Така е, но това това важи и в обратна посока :)
За това си има хора, които ще ти направят Алфата и такива, които ще ти направят БМВ-то.


Хихи, ми то BMW с комън рейл е модифицирана Алфа
А бе може и да е така ама не е баш.
Не мога да хвана модификацията като теб:yes:


Ми ще видим какво ще стане в Германия не можаха да го оправят.Дано в Русе го оправят
Ами ако и в Русе не се справят, хващай пътя към София и имаш избор малко по-голям, където може да ти обърнат внимание.

Dodo 155
23-06-2012, 21:21
Хихи, ми то BMW с комън рейл е модифицирана Алфа
Да, добре че те я модифицираха, че Алфа спря да се развива сериозно преди доста години :grin:
Но да не превръщаме един тъп спор в тема ...

Както каза колегата, в София има достатъчно места където могат да оправят колата без да нанесат други щети :grin:

selcuk
23-06-2012, 21:49
ми сте видим др седмица

---------- Post added at 21:49 ---------- Previous post was at 21:48 ----------

Мерси за съветите колеги!

NightRider
24-06-2012, 18:32
По темата:
Колега, нямаш ли възможност да закачиш един ФЕС или някой колега от Русе да ти помогне? Щом като махнеш кабела на дебилометъра и ти работи, то тя ти влиза в авариен режим и много възможно е да е той и само той.

П.П. За тези, дето ме ругаят да прочетат това:
http://clubalfaromeo.com/forum/archive/index.php/t-4854.html
От нашия форум е

selcuk
24-06-2012, 20:24
ми нзм ще видя чудна работа просто

oem
24-06-2012, 20:41
В началото на тази тема ти предложих да ти помогна. Работата въобще не е чудна. Нужно е правилно диагностициране. Ако искаш да ти се оправи колата и да спреш да се чудиш какво става и кой път да хванеш можеш да ме потърсиш.

thecleaner
25-06-2012, 00:04
Спамерчета по леко моля.