PDA

View Full Version : въпрос за свещите



dimitrio
07-12-2006, 16:02
привет на всички алфаманяци.мисля че колата ми разваля свещите!преди месец и половина колата ми неработеше как требва,гаснеше на слаби обороти и ба6та ми ми каза да провера све6тите и наистина едната све6т бе6е издухала и я смених с една която намерих в гаража.татко ми ми каза че като се сменят све6ти се сменят вси4ките(о6те сам млад шофиор)и отидох по каталог ми дадоха бош и след няма и месец и една неделя сутринта като трагвах за село и колата не 6те да запали.Ба6тата вика тва е от новите ти свещи ама на мен не ми се верваше(или по скоро не ми се искаше)да е от тех и ги проверихме дали дават ток.некои даваха малка искра а други изоб6то и си върнах старите све6ти.Тиа дни ми се стори че колата не работи както трябва и вчера имах време и си викам ки развия све6тите да вида дали работат както трябва.Развивам парвата све6т и виждам че е цялата черна и викам сигурно за тва ми прави мизерии,ама викам така и така сам почнал и продължих и с другите све6ти и накрая се оказа че нито една све6т не ми работи както трябва..Всички са черни и въпроса ми е някои ако знае какъв мойе да е проблема да сподели.Предварително благодаря на всички много. :!:

Venci
07-12-2006, 21:50
Първо, привет на колегата сектант. Много добро съдържание имаш на подписа ти :D . Я кажи ти тия свещи Бош от къде ги купи. Аз самия преди година си купих NGK, които не искараха и 200 км. Пълно е с ментета. В момента мисля, че Denso е един добър избор като свещи. Ако се интересуваш ще ти помогна с това.

75 2.0 turbo
08-12-2006, 21:21
а аз мисля че трябва сериозна диагностика на тоя мотор дет цапа свещи и тогава да се обвинява хер Бош в некомпетентност :idea: не за друго ами аз си карам с неговите свещи и на дизела и на бензина и нямам никви оплаквания 8)

virusalfa
08-12-2006, 23:14
а аз мисля че трябва сериозна диагностика на тоя мотор дет цапа свещи и тогава да се обвинява хер Бош в некомпетентност :idea: не за друго ами аз си карам с неговите свещи и на дизела и на бензина и нямам никви оплаквания 8) :wink: яз па джиткам жигулата с бошки и там нема ядове,ама ги взех от един по-така,магазин :wink: ,и на дизела са Бош :wink:

mr.wrong
08-12-2006, 23:38
За вас незнам ама аз лично съм изхвурлил 3 комплекта свеши на БОШ ( а мойте комплекти са по 6 свещи :) купувал съм ги от Киров Бош а те са един от офицялните представители. всички изкарваха по около 500км . Пълни ментета са все пак завода на БОШ за свещи е в Турция . После си навих 6 NGK и вече 20000 км нямам проблем ама незнам с какво ще ги сменям когато им дойде времето

V_G_Z
08-12-2006, 23:44
. В момента мисля, че Denso е един добър избор като свещи..
питай пешката като пробвахме да палим курника кое ни правеше ядове .. 4 денсота 4-те дефектни :evil:

75 2.0 turbo
09-12-2006, 02:45
аз все пак си мисля че които има сериозни проблеми със свещите по скоро има проблем или с мотора или с горивната му уредба на тоя мотор :idea: щот аз имам 4 броя алфа 75 тука и всичките са с бош а общия пробег на всичките 4 алфи е вероятно около 150-180 хиляди и досеа само на едната която естественно гори масло е имала проблем с 2-3 свещи от многото :lol:

dimitrio
09-12-2006, 12:17
Първо, привет на колегата сектант. Много добро съдържание имаш на подписа ти . Я кажи ти тия свещи Бош от къде ги купи. Аз самия преди година си купих NGK, които не искараха и 200 км. Пълно е с ментета. В момента мисля, че Denso е един добър избор като свещи. Ако се интересуваш ще ти помогна с това.
_________________
Alfa Romeo Giulietta

75 2.0 turbo(11:53 следобед) написа:
oba4e ima6 strannata darba da se vavli4a6 v takiva prikliu4eniq


еми свещите са купени от ауто+ дадоха ми ги уж по каталог татко ми ми вика тия свещи нищо нема да искарат купи си по добре 4 български и се оказа прав.Вчера отново проверих све6тите и сега само една ми бе6е зацапана.

dimitrio
09-12-2006, 12:28
сетих се да ви питам нещо друго.На старите све6ти отстрани на све6тта пи6е 7дц(7dc) а по каталог ми изкара на 5дц(5dc).Според вас има ли мн голямо зна4ение за работата защото аз мисля че там е проблема за6тото са по високоволтови и немогат да направят нужната искра тва са мои предположения дайте и вие каквото можете. :wink:

Bobo
09-12-2006, 22:31
сетих се да ви питам нещо друго.На старите све6ти отстрани на све6тта пи6е 7дц(7dc) а по каталог ми изкара на 5дц(5dc).Според вас има ли мн голямо зна4ение за работата защото аз мисля че там е проблема за6тото са по високоволтови и немогат да направят нужната искра тва са мои предположения дайте и вие каквото можете. :wink:

Колега нема никви високоволтови работи у свещите това е топлинното им число и - ДА има голямо значение особенно ако разликата е 2 единици а не 1 :wink:

75 2.0 turbo
10-12-2006, 02:20
боби споко тои се опраи колегата бре :wink: наи добре е със ВМЗ-та за тоя мотор :wink:

toni_75TURBO
11-12-2006, 19:15
боби споко тои се опраи колегата бре :wink: наи добре е със ВМЗ-та за тоя мотор :wink:
Като малак карах моторите си с ВМЗ и биах доволен но за колите не знам.
Моите приатели все ме базикаха че карам сас свещи ВМЗ демек
Винаги Мое да Закасаш. Та по вапроса за БОШ и аз не сам доволен.

75 2.0 turbo
11-12-2006, 22:43
[quote="75 2.0 turbo":38opwrhu]боби споко тои се опраи колегата бре :wink: наи добре е със ВМЗ-та за тоя мотор :wink:
Като малак карах моторите си с ВМЗ и биах доволен но за колите не знам.
Моите приатели все ме базикаха че карам сас свещи ВМЗ демек
Винаги Мое да Закасаш. Та по вапроса за БОШ и аз не сам доволен.[/quote:38opwrhu]
тони знаеш ли защо е така :lol: защото мотора ти е бил точно като свещите :wink: аз па само с бош карам и слагам на клиентски коли и нямам никакви оплаквания естественно ако е масларник мотора му мятам едни ВМЗ или БРИСК и всичко е ток 8)

Slide
13-12-2006, 16:20
Аз карам с LODGE 2HL и съм нямал проблеми с тях, карал съм и с Bosch докато намеря такива каквито и дават по каталог. При положение че мотора е наред не би трябвало да цапа свещи без значение от марката.

pe6kata212
15-12-2006, 15:24
а сети ли се да си погледнеш въздушния филтър,щото може да ти прави свещите черни и от богата смес.А той кога е сменяван за последно?
Колкото до денсото бях горд притежател на 4 от най-яките им ментета
Вмомента съм с голден лоч и съм щогоде довоблен

virusalfa
17-12-2006, 20:35
[quote="toni_75TURBO":1rf3q96y][quote="75 2.0 turbo":1rf3q96y]боби споко тои се опраи колегата бре :wink: наи добре е със ВМЗ-та за тоя мотор :wink:
Като малак карах моторите си с ВМЗ и биах доволен но за колите не знам.
Моите приатели все ме базикаха че карам сас свещи ВМЗ демек
Винаги Мое да Закасаш. Та по вапроса за БОШ и аз не сам доволен.[/quote:1rf3q96y]
тони знаеш ли защо е така :lol: защото мотора ти е бил точно като свещите :wink: аз па само с бош карам и слагам на клиентски коли и нямам никакви оплаквания естественно ако е масларник мотора му мятам едни ВМЗ или БРИСК и всичко е ток 8)[/quote:1rf3q96y]Бе ти не се ебавай много с ВМЗ-тата,щото имаме мотокултиватор,на който оригиналната свещ(едноцилиндров,четиритактов) изкара една година точно.Сложих А7 на ВМЗ и изкара целия ресурс на мотора :idea: -сиреч 11 години пълна експлоатация!!!

kolioto
18-12-2006, 22:16
А я колегата като е от Сандански да ми звънне и ако неговата не е толкова починала като мойта ще му помогнем - май се сещам кой е.те в сандански има 4 75-ци в придвижване - двете са при мен.другите двете (червените) едната е ТS а другата на Ицо я знам.0883 393931 - без платна консултация и помощ колкото можем!

dimitrio
20-12-2006, 19:02
вчета смених и въздушния филтър а ина4е аз съм син на ицо :oops:

virusalfa
21-12-2006, 20:45
А я колегата като е от Сандански да ми звънне и ако неговата не е толкова починала като мойта ще му помогнем - май се сещам кой е.те в сандански има 4 75-ци в придвижване - двете са при мен.другите двете (червените) едната е ТS а другата на Ицо я знам.0883 393931 - без платна консултация и помощ колкото можем!Вие двамата сте в един град и не можете да се намерите,хахаха :roll: :lol: :lol: Кольо,като сляза надолу,ще ти се обадя :wink: -сега правим на Росен 75-цата,да споделим малко вещинка :wink: