PDA

View Full Version : Покупка на АР 159 - автовоз контакти?



luchobg
30-08-2012, 09:42
Предварително се извинявам ако темата не е за тук, но ненамерих актурална информация по въпроса. Нека модераторите я преместят, тъй като въпроса е общовалиден за всички модели на марката.
Колеги доживях до момента да си купя колата от Италия, района на Бреша....колата е огледана от мой приятел там. Въпроса накратко интересуват ме контакти на съвестни хора с автовози които да ми я докарат, но идеята е това да са ползвани от вас или поне близки познати тъй като имам снимки на колата във вида й там и искам просто да си я получа в същия вид - а не с "циганско" докарване - осваляно всичко от нея - резервна гума, крик, акумулатор колкото за едно запалване и всичко за което още се сетите....
Благодаря предварително и пак да подчертая само доверени хора на вас.....иначе и аз мога да ида на Горубляне да ги питам и да ми кажат "няма проблеми"....мен от "няма проблеми" ме е най страх....
Поздрави колеги!

NightRider
30-08-2012, 10:30
Предварително се извинявам ако темата не е за тук, но ненамерих актурална информация по въпроса. Нека модераторите я преместят, тъй като въпроса е общовалиден за всички модели на марката.
Колеги доживях до момента да си купя колата от Италия, района на Бреша....колата е огледана от мой приятел там. Въпроса накратко интересуват ме контакти на съвестни хора с автовози които да ми я докарат, но идеята е това да са ползвани от вас или поне близки познати тъй като имам снимки на колата във вида й там и искам просто да си я получа в същия вид - а не с "циганско" докарване - осваляно всичко от нея - резервна гума, крик, акумулатор колкото за едно запалване и всичко за което още се сетите....
Благодаря предварително и пак да подчертая само доверени хора на вас.....иначе и аз мога да ида на Горубляне да ги питам и да ми кажат "няма проблеми"....мен от "няма проблеми" ме е най страх....
Поздрави колеги!
До колкото си спомням докарване с автовоз бе 800лв. Защо не отидеш да си направиш екскурзията ти и да си я докараш?

Доко
30-08-2012, 10:36
До колкото си спомням докарване с автовоз бе 800лв. Защо не отидеш да си направиш екскурзията ти и да си я докараш?

Едва ли ще му стигнат 800лв. ;-)

NightRider
30-08-2012, 10:43
Едва ли ще му стигнат 800лв. ;-)Аз не съм казал, че ще му стигнат. Но като добави още малко ще си направи една екскурзия със спомени вместо да ги даде на някой

stelt
30-08-2012, 11:40
То хубаво, ама ако не беше проблем да си вземеш транзитни номера от Италия.

Ivanov_
30-08-2012, 14:44
Ако всичко е платено и колата може да се движи в Италия не е толкова по-скъпо да си я докара, но ако трябва да я вкара в движение и да я докара ще дойде солено и то доста!

luchobg
31-08-2012, 08:50
Колеги радвам се, че се раздумахте но явно само колегата Stelt е в час! Колите за експорт от Италия се свалят от регистрация и няма шанс с транзитни или временни номера или поне аз незнам за такъв в момента. Има вариант да се купи на италианец и номерата после да се върнат по куриер, но става бавничко и регистрацията тук се бави. За експорт само с автовоз! Не ми помагате за конкретния въпрос и ако е така нека модераторите премахнат темата!
Повтарям си пак въпроса: хора доверени с автовоз които да докарат колата във вида в който съм я купил. Не ме притесняват парите ако ще и 1000 лева да ми иска.....иначе това за екскурзията вече го направих но проблема с докарването остана.....

Mury
31-08-2012, 17:04
Колеги радвам се, че се раздумахте но явно само колегата Stelt е в час! Колите за експорт от Италия се свалят от регистрация и няма шанс с транзитни или временни номера или поне аз незнам за такъв в момента. Има вариант да се купи на италианец и номерата после да се върнат по куриер, но става бавничко и регистрацията тук се бави. За експорт само с автовоз! Не ми помагате за конкретния въпрос и ако е така нека модераторите премахнат темата!
Повтарям си пак въпроса: хора доверени с автовоз които да докарат колата във вида в който съм я купил. Не ме притесняват парите ако ще и 1000 лева да ми иска.....иначе това за екскурзията вече го направих но проблема с докарването остана.....

Има вариант за транзитни номера,но се издават за определени маршрути и време...............и все пак всичко това става доста трудно и скъпо.Знам го защото скоро приятел си докара кемпер от Италия...............

DiStefano
31-08-2012, 19:58
Хайде правете малко разлика между транзитни и ЦОЛОВИ номера !

За Италия Талона на автомобила + ЧДП/Certificato Di Proprieta/ + договор/фактура/,като на талона пише Carta di circolazione annullata per definitiva esportazione un Paese U.E. - тва е черен печат,на някой е написано и с химикал. Също така има и верде карта - един вид гражданска ако я караш на ход. Обаче се прави за 6 месеца и цената е от 300 евра нагоре.

Най-разумно е на платформа. Колега има бол обяви в нета и не само на хора дето се занимават с това.

luchobg
04-09-2012, 09:15
Колеги благодаря но ако прегледате нагоре не ми помогнахте много...а нали това е смисъла на форумите?!.....По-добре да се махне темата щом няма полезна информация в нея!...в интернет ми е пределно ясно че има обяви, но НЕ не ми трябва някой гладен търгаш.....
Поздрави!

Митко145
04-09-2012, 19:15
Аз имам два варианта:
1.Вземаш една единична платформа под наем и един приятел,и отивате и я прибирате.
2.Намираш човек с единична платформа и се качваш с
него.Или пращаш някой приятел с него.

dedepene
13-02-2013, 11:12
Колеги,

Някой случайно да има прясно инфо по въпроса? Спазарих една красавица във Флоренция, но временните номера са скъпо удоволствие, така че "собствен ход" не е вариант.

Някой да препоръча читав автовоз?

stelt
13-02-2013, 20:40
От кой град си ?

dedepene
14-02-2013, 00:42
От кой град си ?

София.

luchobg
15-02-2013, 18:04
Имаш лично