PDA

View Full Version : Странен проблем



Mury
13-09-2012, 13:09
Здравейте,аз съм малко ламер в Хифи техниката за коли,но имам странен проблем с една машинка която си поръчах за колата.Машинката е тази http://www.ebay.de/itm/USB-SD-MP3-Wechsler-CD-AUX-Adapter-Alfa-Romeo-159-166-/130481126806?pt=CE_Auto_Hi_Fi_Autoradios&hash=item1e6147fd96,инсталирах я,тръгна,но на определени МП3-ки има проблем,тръгват,свирят примерно 10 сек. спират и тръгва следващата,при втори опит на същия файл,свири примерно 30 сек. и пак включва следващата.Дали проблема е в самата МП3-ка или е в машинката.Иска ми се ако мога сам да се справя,ако не ще им пратя писмо на хората,машинката е с 1 година гаранция.

П.С.Извинявам се за тъпия въпрос,но никога не съм се сблъсквал с такива джаджи,и нямам представа за проблемите им.........:bionic::bionic::bionic:

kolev
13-09-2012, 13:16
VBR ?

Mury
13-09-2012, 13:19
Говори ми на български................:flower::flower::flower:

ecotronic
13-09-2012, 13:26
Най вероятно проблемът не е в плеърчето а в самите MP3 - ки. И по-точно начинът по който са кодирани.
VBR (variable bit rate), за което говори Колев е малко особена разновидност на MP3 формата и често пъти не се чете добре от всички плеъри.
Това е само предположение.
Най-добре е да се пробва с едно и също парче, кодирано като VBR или не и да се види дали е от това.

PS:

Ако можеш да дадеш 2 MP3- ки (една с която има проблем и една с която няма).............най лесно ще се изясни причината и съответно ще се намери решение.

kolev
13-09-2012, 13:27
затрудняямсъ,шъстанидългуискучнузатуйчитимайкъ
http://en.wikipedia.org/wiki/MP3#VBR
http://www.nathansheldon.com/xp-80/what_is_VBR.html
http://wiki.hydrogenaudio.org/index.php?title=LAME

morfius
13-09-2012, 13:27
Променлив битрейт :)
Начин на компресиране на мп3 чийто варианти не всички плеъри четат.
Преработи си мп3 те да са на CBR (constant bit rate) с които имаш проблем и пробвай пак.

Mury
13-09-2012, 13:31
Пише че обработва файлове до 320 kbs,сега прегледах файловете,и всичките са различни,има 192,256,320..................:bg::bg::bg:

kolev
13-09-2012, 13:37
CBR=/=VBR
демек
constant bitrate=/=variable bitrate


MPEG audio may use variable bitrate (VBR), accomplished via bitrate switching on a per-frame basis, but only layer III decoders must support it.[31][47][48][49] VBR is used when the goal is to achieve a fixed level of quality. The final file size of a VBR encoding is less predictable than with constant bitrate. Average bitrate is VBR implemented as a compromise between the two – the bitrate is allowed to vary for more consistent quality, but is controlled to remain near an average value chosen by the user, for predictable file sizes. Although an MP3 decoder must support VBR to be standards compliant, historically some decoders have bugs with VBR decoding, particularly before VBR encoders became widespread.

Mury
13-09-2012, 13:41
А как се преработват 1000 файла например.........:bg::bg::bg:

kolev
13-09-2012, 13:44
бе ти обърни един да видиш от това ли е.
а кога ша са научиш немски работи да не купуваш :roll2:

Mury
13-09-2012, 13:50
бе ти обърни един да видиш от това ли е.
а кога ша са научиш немски работи да не купуваш :roll2:

То е китайче с ниска цена в немския Ибей,тва е..................:wow::wow::wow:

kolev
13-09-2012, 14:02
е да де, значи е почти същото /като изключим цената/ като бош и фауве :Tease:
базикам се

badmadafaka
13-09-2012, 14:25
Батка верно си малко ламе по тая тема... :wow:
Пробвай каквото казват хората, аз щ'и кажа как се конвертират и десет хиляди файла ако искаш... ;)
И още нещо можеш да пробваш ако го караш да чете от SD карта - направи на картата лоу левъл формат по възможност с някой хубав, не-китайски-за-5-лева кард ридър и после пак я напълни...

ecotronic
13-09-2012, 14:26
Ето едно и също парче кодирано по двата начина:

mp3 - VBR (http://dox.bg/files/dw?a=7d8905cd3f) и mp3 - CBR (http://dox.bg/files/dw?a=feebe12591)

Пробвай и ако е вярна теорията за причината, би трябвало първото да прескача.

Mury
13-09-2012, 14:28
Бе тва ясно,ма я обяснете по подробно,как става тази преработка на файловете,както казах съм пълен ламер в тва онтошение,аз съм свикнал-пъхам диска и слушам,ма ми писна и реших да стана модерен,но съм неподготвен :drool::drool::drool:

badmadafaka
13-09-2012, 14:32
Ако до събота не си се оправил, ще ти покажа кат се видим... Има безброй безплатни и платени програми, на които само и единствено е те това им е работата и общо взето е лесно...

ПС: Най-известния (безплатен) mp3 енкодер се казва "LAME"... :wow:

ecotronic
13-09-2012, 14:35
Бе тва ясно,ма я обяснете по подробно,как става тази преработка на файловете,както казах съм пълен ламер в тва онтошение,аз съм свикнал-пъхам диска и слушам,ма ми писна и реших да стана модерен,но съм неподготвен :drool::drool::drool:


За преобразуването - начини има много, но ти първо пробвай за да се изясни дали изобщо трябва да се преобразуват.
Може да се окаже, че не е в това проблема.

Ти първо пробвай да се разбере дали е от това.

kolev
13-09-2012, 14:41
начи тряя направиш диагностика на мптройката със специален тестер, след това я даваш на мапер който ще мапне картата на битрейта и после ше свири на 110% :D

сега сериозно. има mp3 output плъгини за уинамп. слагаш такъв плъгин, избираш го и му буташ настройките. зареждаш песните в плейлиста, натискаш плей и той ще ти ги прекодира в някоя директория.

Mury
13-09-2012, 14:49
Ето едно и също парче кодирано по двата начина:

mp3 - VBR (http://dox.bg/files/dw?a=7d8905cd3f) и mp3 - CBR (http://dox.bg/files/dw?a=feebe12591)

Пробвай и ако е вярна теорията за причината, би трябвало първото да прескача.

Ташак,пробвах и двата варината,и на двата спира,но на различно място.Сега започна избирателно да ги спира,демек песни,които не спираха преди сега спират.............:puke::puke::puke::puke:Дали проблема може да се крие във флашката,защото тествам с няква стара бангия.............

ecotronic
13-09-2012, 14:56
Ташак,пробвах и двата варината,и на двата спира,но на различно място.Сега започна избирателно да ги спира,демек песни,които не спираха преди сега спират.............:puke::puke::puke::puke:Дали проблема може да се крие във флашката,защото тествам с няква стара бангия.............

Напълно възможно е да е от флашката. Дори и да е читава флашка, ако е много фрагментирана (получава се от прекалено много писане и триене на файлове), може това да е проблемът.
Пробвай с друга флашка.

Mury
13-09-2012, 15:00
Напълно възможно е да е от флашката. Дори и да е читава флашка, ако е много фрагментирана (получава се от прекалено много писане и триене на файлове), може това да е проблемът.
Пробвай с друга флашка.

И тва ще пробвам,и с карта както каза Иво :flower::flower::flower:А тия двата файла дето ми ги даде,сега единия свири ок,другия не,баси драмата......................

ecotronic
13-09-2012, 15:03
И тва ще пробвам,и с карта както каза Иво :flower::flower::flower:А тия двата файла дето ми ги даде,сега единия свири ок,другия не,баси драмата......................


Кой от двата не ще да свири?

Mury
13-09-2012, 15:19
Кой от двата не ще да свири?

Преди малко и двата не свиреха,сега незнам кой,ядосах се и го заебах,ще пробвам утре с друга флашка,да видим дали ще има ефект :ban::ban::ban:

ecotronic
13-09-2012, 15:50
Случвало ми се е евтин mp3player/transmitter да ми прави подобни проблеми заради вариации в захранващото напрежение.

Mury
13-09-2012, 16:10
Случвало ми се е евтин mp3player/transmitter да ми прави подобни проблеми заради вариации в захранващото напрежение.Абе и аз се замислих над това,защото тествах на загасена кола,после
тествах и на запалена,същата греда :wow::wow::wow:

---------- Post added at 16:10 ---------- Previous post was at 16:09 ----------


Ако си нямаш SD карта да ти донеса една за проба..? Набележи си тия дето не свирят и ще ги тестваме с картата - явно проблема не е от битрейта, щом и двете на ecotronic не свирят...
Аз имам хедюнит, който свири с SD карта и мине се не мине се някакво време, почва да прави същите мизерии и да забива - оправя се (временно) като му форматирам картата на лоу левъл... Тия неща просто работят in mysterious ways... :wow:

Имам СД карта в Ипсилона,жената си слуша с нея,довечера ще я взема и ще пробвам :tequilla::tequilla::tequilla:

ecotronic
13-09-2012, 16:30
Пробвай с друга флашка и ако е същото, направо го рекламирай след като е в гаранция.
Преди години купих от техномаркет един цифров диктофон olympus. В магазина го пробвах и уж всичко беше ОК. В следващите дни се забелязаха проблеми, като изкривявания, прескачане при възпроизвеждане, шумове..............
Върнах го и ми го подмениха с такъв от същия модел. Вече 6 - 7 години работи перфектно.

Накратко:

Твърде е вероятно да си попаднал на дефектна стока.

Mury
14-09-2012, 12:00
Батки,благодаря за помощта,смених флашката и всичко е ок,пробвах и с СД карта,и с нея всичко е ок...............:pimp::pimp::pimp::pimp:

rossenvn
14-09-2012, 14:00
Бе тва ясно,ма я обяснете по подробно,как става тази преработка на файловете,както казах съм пълен ламер в тва онтошение,аз съм свикнал-пъхам диска и слушам,ма ми писна и реших да стана модерен,но съм неподготвен :drool::drool::drool:

Сваляш си една програма за конвертиране, например:
AVS Audio Converter (http://www.avs4you.com/AVS-Audio-Converter.aspx) - не помня дали е безплатна, и си избираш направо цяла папка, в която имаш такива файлове и избираш и изходния формат и качество.

craf
07-04-2013, 20:36
Здравейте колеги,не намерих подобен проблем тук , и за да не пускам нова тема-ще питам тук.
За първи път реших да пусна CD-то . С 147 2.0 съм , навигация.Понеже незнаех какъв формат чете (оригинално си е CD-to) си записах аудио диск.Където и да го пъхна ми изписва NO-CD пробвах и с ченджъра-все тая.Интересното е че пише reading-cd , и след това нищо не се случва.
Моля някои ако е имал подобен проблем или някаква идея да сподели , пък бирата е по default :spiteful:

Tonimir
03-05-2013, 02:26
Здравейте колеги,не намерих подобен проблем тук , и за да не пускам нова тема-ще питам тук.
За първи път реших да пусна CD-то . С 147 2.0 съм , навигация.Понеже незнаех какъв формат чете (оригинално си е CD-to) си записах аудио диск.Където и да го пъхна ми изписва NO-CD пробвах и с ченджъра-все тая.Интересното е че пише reading-cd , и след това нищо не се случва.
Моля някои ако е имал подобен проблем или някаква идея да сподели , пък бирата е по default :spiteful:

На каква скорост си го записсал диска? Желателно е на възможно най-ниска скорост.

Пробвай с оригинален диск и виж дали прави същия проблем.