PDA

View Full Version : Екшън с ролки на мотор VM08B



virusalfa
17-12-2006, 20:19
Това да попаднеш на магазин,в който да ти намерят въпросните ролки и обтяжното амортисьорче си е жив екшън,1001 псувни,милион и едно желания и 500 клетви по адрес на автотърговците(ЕГА живи да не са)...Въ лето 2004-то от Христа,бедний мученик м моуе лице си купи алфа с такъв мотор. Убаво,върви добре,гори малко...Ама като загледахме под капака-ШО да видим-амортисьорчето счупено...Викам си-е,голема работа.Да,ама НЕ!!! Такова животно НЕМА!-Има,ама един месец доставка и цена 400лв :shock: :shock: Викам-оти не ви е.а п.....ката м...на и на п.....сите долни?!
Свалихме го и оттам-бегом в един магазин при наш човек.Установи се,че това пущино по размери е едно към едно от такова за некакво БМВ(от тогава много уважавам тази марка).Цената ще питате?-Хехе-64лв! Бингоооо! Взехме го,взех некакъв ремък от Ал.ауто,май е Гудиър.И той некакъв изродски-7РК2050.
Закачихме всичко и от тогава по километраж съм минал почти 40000км.
За тия 40 хиляди няколко пъти се къса болта на обтяжната ролка,сменихме го с усилен,но след 5000км и тоя даде фира.Установихме луфт в механизъма на тая рока,на стругар направихме втулка от тефлон(вече сме го правили при СААБ 9000 2,3 16В,същите ролки) и оттогава -не е имало ядове.Сменявах и лагерите на ролките-СНР сложихме,но не можаха да изкарат 20000км,защото днес някоя от тях даде фира-замириса на изгоряла пластмаса от страната на ремъка.Таман излязох няколко дни отпуск,да си намирам работа,утре ще видим какво е положението.Най вероятно ще се сменят лагерите с SKF от Германия... Айде сега дайте идея какви лагери да сложа,6306 са двата,единия-6305? :idea: :idea: :idea:

Boby
18-12-2006, 01:36
SKF :th_up:

virusalfa
18-12-2006, 12:09
Имам контакт с представител на Вюрт,ще взема от немски дистрибутор,намиращ се в Добрич.Но проблема е в климакомпресора

Boby
18-12-2006, 18:06
Брат ми взе СКФ за лагерите на предните главини,паразитната ролка на голямия ремък и на ролката за ремъка на водната помпа взе български.Българския се чува малко,но върти мазно и няма луфт.Другите не са мръднали.

Какво му е на компресора?

Valeri
18-12-2006, 20:46
Нека да споделя и своя малък опит с този проблем.Относно амортисьорчето ако не може някой да намери да се обади.Имам приятел в В+Д ауто и там си ги имат и мога да ги взема на добра цена, проверил съм.Моето също е за смяна защото е блокирало на ще му се наложи да стиска до пролетта :oops: не ми се занимава просто.Първото нещо което ми се наложи да правя по тази кола е именно прословутия ремък който си цвилеше яко.Реших да го сменя с Гудиър /нали е страшна марка/.необходимо ми беше да го изпъвам 3 пъти докато разбера че е фалшив колкото си искаш и се отпуска непрекъснато.Това естествено продължи до края на болта /нямаше накъде повече/.Подмяната му с немски ремък /истинско немско/ на неизвестна за мене марка, ми донесе много радост, защото неприятното виене спря. при смяната открих луфт в горната паразитна ролка.Отивам при Т&Н и те мидават ролка с увещания че става и е невероятна.Слагам и гледам: 5мм по-широк отвора на болта, а тя е минимум с 15мм по голяма.Връщам я в магазина, а те ме поглеждат с едни разтапящи се погледи. :cry: .Стигам до момента на избиването на лагера и закупуване на нов.СКФ от приятел, но даже и той не ми гарантира че не е китайски. Призна си момчето че в тази фирма не е ясно кое къде правят.Така че тази марка не си е за препоръчване вече.Сега обаче ми излиза ремъка с по един канал при генератора непрекъснато и си стои така.И питам ли питам, докато един люлински спец, бивш собственик на 3-4 Кроми 2.5ТД ми обясни за какво става въпрос.Цялата работа била в това да не е обтегнат ремъка за да не се натоварва системата /разбирало се по това че амортисьорчето трябвало да играе непрекснато при свободен ход/.Дали е така ще мога да кажа щом сменя моето.За съжаление скоро това няма да стане в тези студове. Това е което знам по въпроса, ако това може да помогне........

virusalfa
19-12-2006, 13:34
Амортисьорчето го има в магазини,където има части за БМВ! Цената в Аутохелп беше 64лв :idea: .

virusalfa
19-12-2006, 13:37
Брат ми взе СКФ за лагерите на предните главини,паразитната ролка на голямия ремък и на ролката за ремъка на водната помпа взе български.Българския се чува малко,но върти мазно и няма луфт.Другите не са мръднали.

Какво му е на компресора?До 11.00ч дръпнахме фреона(3,8л или 650гр.),сега ще свалят компресора и ще го откарам в хладилния сервиз да видят дали става нещо от него.От там вероятно ще се идва накъм София до италианеца(ако го нема ше намера живи жаби и ше му ги набутам у кривото гърло)