PDA

View Full Version : АР 159 2.4 JTDm Q4 TI или BMW 325,330xd M-paket



Наката
16-09-2012, 13:49
Здравейте колеги!
Предстои ми покупка на автомобил, семейството се увеличи с бебе алфист, така че обмислям скоро да инвестирам.
Изчетох доста теми и мнения на колеги от форума, също и от други форуми за АР 159. И като се вземе под внимание факта, че съм болен от болестта алфа, би било логично изборът ми да е 159. Проблемът е следният:
Много ми харесва 159 ката, луд съм по нея и както V_A_N_K_A_T_A казва, "сутрин като вървя към нея без да искам се усмихвам", обаче аз съм имал АР и знам как след цялата радост която ми даваше, ме разочарова със скърцането на пластмасите и гадни паразитни шумове, евтина сглобка.
От другия край БМВ-то има както много добра механика и сглобка, така и добър вид. Карал съм по-стари екземпляри и няма го това скърцане.
Така, определил съм едни 20к, плюс минус малко. Знам че за тая сума мога да намеря много добра алфа и не много добро БМВ, но това е друга тема.
Моля ви да ги сравним като автомобили, с плюсовете и минусите, без много спам и с компетентни мнения.
AlfaRomeo 159 Q4 JTDm TI vs BMW 325/330xd M-paket

V_A_N_K_A_T_A
16-09-2012, 14:22
Насе,такива теми е доказано,че свършват зле в тоя форум :D

Моето мнение ще ти го кажа на живо,заедно с някои интересни новини по моята кола... :tequilla:

M.Gruev
16-09-2012, 14:22
За тези 20к намирането на читави екземпляри с 4х4 ще е малко сложно според мен, а подобна кола определено искаш да е в много добро състояние, защото разходите по това 4х4 определено хич не са малки. Иначе успех в търсенето, дано се намери нещо добро.
Принципно съм за Алфата, която определено е по-красива и вън и вътре, но БМВ-то е по-разумния избор от към качество и обезценяване.

BO
16-09-2012, 14:42
Факт е, че не може да намериш 159-ка Ку4 в България.
Ако може сам да си докараш колата от Италия примерно, то би могло по-лесно да намериш. Но в България 2.4, Ку-4 е невъзможно.

Също така е факт, че 159-ката е по-добрата кола на дизайн и може би е по-логичния избор ако търсиш по-красивата кола.

Но ако търсиш по-разумния избор във всяко едно отношение различно от дизайна, то логичния избор е БМВ-то.

Може да хвърлиш едно око на този екземпляр:
http://www.mobile.bg/11347370081256032

Доста добра цена за това, което се предлага.

Успех.

code
16-09-2012, 15:18
Тия теми са супер безсмислени харчи си парите както намериш за добре :spam_laser: пусни една и в БМВ форума да е пълна тъпотията ..

Наката
16-09-2012, 18:56
Целта на темата момчета е ако е възможно да добия впечатления от колеги имали допир до някоя от колите, какво им допада какво не, поведение на пътя, динамика. Аз за съжаление не съм карал нито една от двете.

Mury
16-09-2012, 19:13
Целта на темата момчета е ако е възможно да добия впечатления от колеги имали допир до някоя от колите, какво им допада какво не, поведение на пътя, динамика. Аз за съжаление не съм карал нито една от двете.

159 за мен е Алфата с най-добро пътно поведение,излизала някога,като здравина има какво да се изисква от нея,но ако си я пазиш няма да имаш особени проблеми,1.9 мотора е известен със идиотоустойчивата си здравина,2.4 има малко повече проблеми и е по-скъп за обслужване:bg::bg::bg::bg::bg:За БМВ-то нищо не мога да кажа,никога не съм карал такова,или е било за 20-30 м.,но аз така и така не съм им фен,нека колегите,които да имали допир до бавареца да кажат...............:wow::wow::wow:

Satanism
16-09-2012, 20:19
Koлега, която и да вземеш, после ще те е яд за другата.....и двете са готини колици, така че най-добре търси и двете и като нацелиш читава бройка от която и да е, грабвай.....

Dagi
16-09-2012, 20:52
Колега ако търсиш 4х4 по-добре се насочи към ауди или японските.И алфата q4 вариант и бмв-то 4х4 имат детски проблеми,които хич не са евтини :).

oem
16-09-2012, 20:53
159-ката за мен вози подобно на 156. Почти никаква разлика не намирам в поведението на пътя. БМВ-то вози супер стегнато, безшумно и също толкова скучно :bouncing_smiley:

Valio606
16-09-2012, 21:03
Колега аз карам моята от почти 3 месеца и с всеки ден се убеждавам, че друга кола няма. Може би Джулия, като излезе хах. Един приятел си взе 325 дизел 2010 преди година с доста екстри даже М-пакет беше. В никакъв случай немога да кажа, че е лоша кола но и той брои 56 000 лв. за нея. Голям кеф му беше докато на 37 000 км. не се разби цялата предница и в сервиза почна да реве. Ти си преценяваш естествено, но от опит ти казвам аз всеки ден се качвам в алфата с усмивка на лицето изпълнен с някаква странна гордост, че карам кола, за която хората ще говорят и след 30 години - както е сега със 75ците. А за БMW кво да кажеме купуваш 3ка 2010 година и през 2011 вече и казват "старата тройка". Няма нищо уникално в тия баварци. Моята е модел от 2005 година. Това са 7 години след, които хората ме спират по светофарите и ме питат за колата. - това въобще не го преувеличавам. Никога не можеш да се чувстваш така в "немската практичност". Това разбира се е мое мнение не ангажирам никого и го казвам само да помогна.

koolio
16-09-2012, 21:17
Карал съм и двата модела, но не точно в тези модификации. Единственото предимство на БМВ е доста по-мощният трилитров дизел. Ако "вървежа" на колата ти е самоцел, БМВ е по-подходящият избор. Като усещане за кола обаче не може да става сравнение. 159 е по-ергономична, по-шофьорски ориентирана, с по-добро управление. Не съм карал 2.4 мджет, предполагам, че отстъпва на 3.0 д на БМВ, но едва ли ще го усетиш в ежедневието.
Не на последно място - Алфа Ромео няма мутренско-чалгаджийския имидж на "баварецо". За мен това също е аргумент, макар и не най-важния.
Колкото до разходите - и за двете коли трябва да имаш добри и сигурни доходи. Който твърди, че за БМВ-то ще даваш по-малко пари, да ти уточни колко точно по-малко и да ти издаде запис на заповед за разликата.

damyanov
16-09-2012, 21:45
... Който твърди, че за БМВ-то ще даваш по-малко пари, да ти уточни колко точно по-малко и да ти издаде запис на заповед за разликата.

:rotfl::metal::metal::metal:

kolio dimitrov
16-09-2012, 22:39
Колега преди 2 години си купих първата 159ка карах я 1 година беше 2.4 имаше всички екстри март месец тази година я продадох и купих 330д 231кс. Първоначално ми хареса върви адски много и гори с около 2литра по малко от 159ката. Карах го 2 месеца и всеки път като се кача в него си мислих как може да измислят такава дървена кола.Верно върви но да те е страх да го натиснеш, защото веднага тръгва с вратите, вози като каруца (беше със спортно окачване) за поведение при дъждовно време да не говорим - пълна трагедия. Като му погледна таблото и всеки път си викам защо си продадох Алфата и така на втория месец го продадох си купих пак 159ка 2.4 автоматик. Та Алфата според мен е по добрия избор защото има уникален комфорт,уникална стабилност,дизайна е с пъти над този на БМВто подръжката на Алфата е по евтина и се държи уникално при зимни условия. Единственото предимство на БМВто е че гори по малко и се продава много по лесно от Алфата. Ако трябва да ги сравнявам по качество на материалите пак Алфата е по добра на БМВто кожата е много по слаба от тази на Алфата а да не говорим за пластмасовите орнаменти по вратите които при БМВ за 2 години започват да се охлузват. Това е моя извод много хора ми се смеят като им го казвам но докато не излезе наследника на 159 аз лично друг автомобил няма да си купя!

koolio
16-09-2012, 23:36
Радвам се, че мнението ми, което е основано само на бегли впечатления, се потвърждава от човек със сериозен опит и с двете коли.

136
17-09-2012, 00:10
Един тест от Германия на 159 ка, малко е на немски :) има + и -

BO
17-09-2012, 00:23
Koлега, която и да вземеш, после ще те е яд за другата.....и двете са готини колици, така че най-добре търси и двете и като нацелиш читава бройка от която и да е, грабвай.....
Точно заради това си струва да си вземе БМВ-то.
Защото след 2 години ако реши, че се е прецакал, то го продава за супер отрицателно време. Купува си 159-ка с парите и с останалите може да си купи втора кола или да отиде някъде на дълга екскурзия.
Ако пък е обратното, 159-ката ще седи месеци на пазара, евентуално може и някой да я купи със сто зора, ще трябва да додае може би още толкова пари и това само, за да се качи в БМВ-то. Някак си не е разумен избора на Алфата.
Единствено както се спомена за БМВ-то, че има малко чалго-мутренско реноме.

А мнението, че БМВ-то се разбивало супер бързо отпред направо не мога да го пропусна. Е90 платформата отпред много рядо се налага да правиш нещо преди 100-150к и то карано от ново само в България! Стига сте фантазирали точно в този аспект.

Другото, което не е добре са частите втора употреба. Само като питаш нещо за БМВ, това автоматично вдига цената на частта с 50-100% спрямо аналогова такава за Алфа.
Пресен пример от вчера. Отивам в една морга за една пластмаса на Мултиплата. Идва един човек с едно Пежо 106. Търси заден капак, че някой му счупил стъклото. От вътре му измъвкат цялата задна врата, оборудвана. Крайната цена, която плаща е точно 30лв. Аз се мотая из моргата и виждам едно размазано БМВ. Единственото нещо, което ставаше от него е емблемата на предния капак. Беше чисто нова. За това реших да попитам колко пари ще ми я дадат. Отговора беше 30лв. И аз само ги попитах докато си тръгвам - емблема, 30лв, заден капак, оборудван = 30лв. Къде е логиката? И ме гледат тъпо.

Другото, което се каза в тази тема, което не лежи на никакви доводи е за задвижването на 4-те колела. Да се било избрало нещо японско.
Нека този колега се информира малко повече за Х-драйва на БМВ и другите системи, които предложи. Единствено японско, което става е това, което е симетрично. Масовите не са симетрични, което е огромен минус.
А Х-драйва е на 99% симетрично задвижване на 4-те колела. За разлика от безумно остарялото 4х4 в 159-ката, което е от миналите векове.

И още за едно мнение, че БМВ-то било мега убито за каране. Аз се чудя човек какво очаква от кола със задно предаване? Да има поведение на кола с предно предаване ли? Какво очаквате с такива изказвания? А още повече, че точно в тази тема се пита точно за задвижвания 4х4! Което няма нищо общо само със задно или пък само на предното.

Поне като пишете мнения се съобразявайте с темата и конкретните изисквания на автора.

koolio
17-09-2012, 00:39
Ако обезценяването и продажбата са критерий - купува си един Опел Кадет за 500 лева и след 2 години го дава за скрап пак за толкова.
Доколкото разбирам, критерият на пусналия темата е коя кола е по-приятна за каране като цяло, а там отговорът е ясен - life is too short to drive German cars ;).

BO
17-09-2012, 00:42
Ако обезценяването и продажбата са критерий - купува си един Опел Кадет за 500 лева и след 2 години го дава за скрап пак за толкова.
Доколкото разбирам, критерият на пусналия темата е коя кола е по-приятна за каране като цяло, а там отговорът е ясен - life is too short to drive German cars ;).
Да, ако темата беше нещо от рода "Коя кола да си купя, за да се обезцени най-малко". Да ама не. Има два конкретни автомобила, към които се придържаме.

А твоя цитат мога да го напиша така:
life is too short to drive Italian cars
И какво направихме с това? Нещо казахме ли?

Важното е всеки да си даде обективното мнение, по възможност без предразсъдъци. А това е най-важното!

Има само два факта, които ако ги гледаш на 100% избора на 159-ка е по-добър:
1. Дизайн - това не е фактор, но много тясно насочен. Демек не може да се каже, че аз като харесвам едно, а ти друго, то твоя или пък моя избор е по-добър. Това си е 100% субективен фактор, а не технологичен.
2. Кожата на седалките - салона на 159-ката е по-добър. БМВ-то трябва да е само с Дакота, иначе стандартната кожа няма място за сравнение с кожата на 159-ката. Но в крайна сметка ако искаш комфорт, то трябва да се насочиш към автомобил без кожени седалки :) Освен ако не возиш бебето ти отзад и по завоите да повръща постоянно от зверския въртящ момент на дизела. То тогава по-разумен избор е да вземеш 159-ка, защото да търсиш Дакота в БМВ, за да може да чистиш по-лесно повърнатото от бебето ти от по-качествената кожа някак си не върви :)

V_A_N_K_A_T_A
17-09-2012, 01:59
159-ката за мен вози подобно на 156. Почти никаква разлика не намирам в поведението на пътя.

Тук нещо си се объркал ;)

Казвал съм го и друг път,59-ката е като всяка Алфа. Сравняваш я с други автомобили,гледаш,намираш слаби места,разбираш,че другите алтернативи са в пъти по-разумен избор и, докато се усетиш вече я плащаш...
Та така, за определени хора избора е предопределен ;)
Познавам автора на темата лично, имал е Алфа("заразен" е), скоро видя и моята 59-ка и предполагам към кое клони,но ще видим...

mordohy
17-09-2012, 05:43
Алфата е определено по-добра за семеен автомобил и по-сигурна като бебевоз.
За държането на пътя няма нужда да го обсъждаме. Най-идиотските катастрофи стават с БМВ.
Сняг, лед, кал и дъжд...
Зимата като си тръгна за Кюстендил в планината по канавките са първи джиповете БМВ, после лимузините им, след това мерцедес и следват различни бусове.
И хич не ми разправяйте какви системи и задвижвания имат.
Важен е резултата.
Освен това, алфата те гали и създава весело настроение.
Бавареца е скучен и подтискащ като кабинет на милиционерски началник.

Mury
17-09-2012, 07:29
159-ката за мен вози подобно на 156. Почти никаква разлика не намирам в поведението на пътя. БМВ-то вози супер стегнато, безшумно и също толкова скучно :bouncing_smiley:

Ники двете коли на пътя,нямат почти нищо общо като поведение,ама нищо...............:wow::wow::wow::wow:

---------- Post added at 07:29 ---------- Previous post was at 07:28 ----------


Да, ако темата беше нещо от рода "Коя кола да си купя, за да се обезцени най-малко". Да ама не. Има два конкретни автомобила, към които се придържаме.

А твоя цитат мога да го напиша така:
life is too short to drive Italian cars
И какво направихме с това? Нещо казахме ли?

Важното е всеки да си даде обективното мнение, по възможност без предразсъдъци. А това е най-важното!

Има само два факта, които ако ги гледаш на 100% избора на 159-ка е по-добър:
1. Дизайн - това не е фактор, но много тясно насочен. Демек не може да се каже, че аз като харесвам едно, а ти друго, то твоя или пък моя избор е по-добър. Това си е 100% субективен фактор, а не технологичен.
2. Кожата на седалките - салона на 159-ката е по-добър. БМВ-то трябва да е само с Дакота, иначе стандартната кожа няма място за сравнение с кожата на 159-ката. Но в крайна сметка ако искаш комфорт, то трябва да се насочиш към автомобил без кожени седалки :) Освен ако не возиш бебето ти отзад и по завоите да повръща постоянно от зверския въртящ момент на дизела. То тогава по-разумен избор е да вземеш 159-ка, защото да търсиш Дакота в БМВ, за да може да чистиш по-лесно повърнатото от бебето ти от по-качествената кожа някак си не върви :)

Ай стига се звери с тез БМВ-а бре,знам че до 1 година и ти ще караш 159,въпреки че сега имаш БМВ :bg::bg::bg::bg::bg:

Наката
17-09-2012, 09:15
Познавам автора на темата лично, имал е Алфа("заразен" е), скоро видя и моята 59-ка и предполагам към кое клони,но ще видим...

Пич много си прав. Аз на 90% съм решил, че тоя живот го живея само веднъж...и майната му на обезценяването. И сега съм впрегнал сили да диря такава алфа из Европа. Само че познатите като чуят какво търся и като че ли инфаркт получават..и се почват едни дискусии.:puke:

Конкретен въпрос: Какъв е точно проблема с кардана на Q4? Чета из руския форум че доста брери имат чукане там и го поправят някак си ама слабите ми познания по руски ми пречат да разбера.
И не съм съгласен, че е остаряло 4x4-то на 159, защото чисто като механика торсена е страшно надежден, а нещо надеждно не остарява така бързо.

кучето
17-09-2012, 10:12
Май и тази тема отива на никъде.Както каза един колега-най-добрите 4х4 са Ауди и японките(не знам какво му се кефите на измисленото BMW?! Човек си купува BMW заради задното-всичко друго е бягане от концепцията и търсене на пазар!)!!! Но да не засирам и аз темата-Алфата е по-красива,по-ергономична(всичко е ориентирано към водача,за разлика от BMW след една серия нататък...! ;) ),по-комфортна като за бебок,не на последно място-по-евтина за поддръжка,а това не е маловажно,като се сетим с каква нафта ще се кара....и по какви пътища...!!
п.п. Поздрави и успех в търсенето и все пак ако намериш читаво BMW помисли малко -,пък може да го вземеш! ;))

morfius
17-09-2012, 11:09
Седни в двете първо, после гледай внимателно, все пак ще купуваш кола на старо.
При което винаги се оказва, че отношението на предния собственик към колата е по-важно от всичко друго.

duronman
17-09-2012, 11:16
Той лафът е ясен и не е случаен - по-добре палава италианка от колкото скучен немец :) Наистина качвайки се в подобно BMW се чувствам малко, като качвайки се в кола без душа. Не съм се возил / карал нито една от двете в 4х4 вариант, но по някаква причина си мисля, че единственото предимство на BMW-то би било малко по-мощният мотор. Ако имах толкова пари за кола и дилемата седеше Alfa / BMW, то тя би била за М5, което вече наистина е хубав автомобил, уви цените му подозирам, че са доста по-високи на запазените бройки.

Нещо от рода на тази: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11285699297942578&f1=details но не точно тази.

oem
17-09-2012, 11:21
[QUOTE=Mury;1120156]Ники двете коли на пътя,нямат почти нищо общо като поведение,ама нищо...............:wow::wow::wow::wow:[COLOR="Silver"]


Аз не намирам кой знае каква разлика. Карал съм 159-ки на познат маршрут където минавам и с 156-цата. Вярно при мен всичко е полиуретан и айбах и може би за това не правя особена разлика. С колкото влизам във завой с 56-цата с толкова и със 59-ката. Разбира се сток 59-ка :bg:

Но със сигурност 59-ката си усеща неравностите по пътя повече от БМВ-то. Както знаеш налага ми се да карам често най-различни коли. Моето мнение е, че 59-ката не е кой знае каква кола. Може би понеже сте облъчени тука и за това ви е такова мнението. БМВ-то за мен вози по стегнато или поне такова усещане създава. За стабилна кола и безшумна кола. 59-ката е по шумна и това е факт. БМВ-то и 200 км/ч не се чува свистене от пътя и гумите.

И все пак аз не ги карам тези коли за да правя разлики с насочени внимание върху това, просто имам случайни наблюдения. Може и да са грешни.

BO
17-09-2012, 11:36
....
Ай стига се звери с тез БМВ-а бре,знам че до 1 година и ти ще караш 159,въпреки че сега имаш БМВ ....
И ти си прав.

Не казвам че Алфата е лоша, напротив.
Но единствено ще се купи само заради излъчването. Само заради дизайна, заради духа. И спираме до тук.

Ако искаш технически по-добра кола, то избора не би бил Алфата. Ако искаш топ глезотийки в крайна сметка, то пак Алфата не може да предложи толкова екстри. И накрая за какво да изберем Алфата? Ааа, да, защото ни е мечта. Точно за това и аз бих избрал Алфата, защото друго няма :)

Ако искаш абсолютно всичко останало различно от дизайн, или да сънуваш вечер детската ти мечта, въпросната 159-ка, то единствения разумен избор е БМВ-то точно в този случай.

И и било по-скъпо за поддръжка. Кое му е по-скъпото на БМВ-то за поддръжка? Говорете с конкретни цифри.
Хайде да вземем едно стандартно окачване, където хем на Алфата го сменяш горе долу 3 пъти по-често (в най-добрия случай), хем накрая излиза по-скъпо като части. Хайде няма нужда викам аз.

136
18-09-2012, 00:53
За стабилност и поведение на пътя един колега показа на Калояново как седи семейното комби :) дори и без 4х4. Времето което показа също не е за пренебрегване в сравнение с всички останали вагонетки :). Мога да кажа за версията на 159 ТИ че на висока скорост по нищо не отстъпва от БМв то. Просто не се движи бързо, а лети бавно :)))

Valio606
18-09-2012, 20:46
Колегата според мен прекалено много се е облъчил с тия БМВта. Всичко почва да се олръща на този вечен спор БМВ или Алфа. Пасле ше почнеме да спориме левски или цска хах. Няма смисъл всеки да кара това, което иска. Лично на мен ми трябваше само едно качване в алфата, за да разбера кой е автомобилът, който ще ми доставя радост всеки ден. При него може да е обратното. БМВ последните 25 години правят коли, които да се противопоставят на Алфа - тук не се изказвам неподготвен, достатъчно съм чел и съм гледал сравнителни филми на тази тема, защото ми е било интересно и съм възприел мнението на хора, които имат доста повече опит в това.

DiStefano
18-09-2012, 23:23
Колегата според мен прекалено много се е облъчил с тия БМВта. Всичко почва да се олръща на този вечен спор БМВ или Алфа. Пасле ше почнеме да спориме левски или цска хах. Няма смисъл всеки да кара това, което иска. Лично на мен ми трябваше само едно качване в алфата, за да разбера кой е автомобилът, който ще ми доставя радост всеки ден. При него може да е обратното. БМВ последните 25 години правят коли, които да се противопоставят на Алфа - тук не се изказвам неподготвен, достатъчно съм чел и съм гледал сравнителни филми на тази тема, защото ми е било интересно и съм възприел мнението на хора, които имат доста повече опит в това.

С респект към възрастта Ви, ще кажа, че това са абсолютни глупости.

BMW да правят коли с цел да се противопоставят на Алфа ... малко вероятно .. Ако ме питаш мен BMW въобще не ги интересува Алфа. Алфа какво има в момента ? 2 модела ... BMW колко модела имат и в кои сегменти? Във всички !

BMW са гигант. Предполагам в миналото, а и в момента са съсредоточени, не в почти фалирал италиански производител какъвто е Алфа, а в други автомобилни гиганти. Конкретно в джигера на мюнхенци бъркат Ауди и Мерцедес.

Тук някои колеги се изказват и за дизайна. Верно Алфа има дизайн. BMW също обаче. Не дизайна прави автомобила.

BMW било скучно .. дрън, дрън. Колко са карали от тук примерно 335i ?! Или М сериите ?!

Има и доста хора дето карат Алфа, щото не могат да си позволят BMW. Но така е .. гроздето е кисело.

По темата : Аз лично бих избрал м/у двете BMW. Веднага се аргументирам - по-икономично, по-здраво, по-безшумно (както казаха вече по-горе), по-бързо. xDrive системата е достатъчно добра и надеждна, за сигурно и комфортно шофиране. Последно преди около 2 седмици карах 320i на мой клиент. Беше автоматик, много приятно се движеше. Освен това намирането на BMW читав екземпляр ще е доста по-лесно от такъв на Алфа.
Единствено, което ще дразни евентуално, е че ще си един от многото по улиците. Докато с Алфа веднага ще събираш погледите :)

psihary
19-09-2012, 00:25
Моята 159-ка я имам от 2 и половина години и дори днес, докато ходех по улицата към нея сутринта, когато я видях блестяща - измита и лъсната предната вечер, паркирана м/у няколко немски коли просто се открояваше. След 2 и половина години, все още с усмивка и голям кеф, се качих в нея за да я карам.

Определено е по-бавна от бмв-то. Не съм карал 159 автоматик, но от смяната на скорости при ръчните определено има какво да се иска повече. Също така бмв-то е по-икономично и някак си се чувства по-леко.
Въобще да не започваме разговорът за това колко Алфата си губи от цената.

С моята Алфа минах ме през епична борба - аз да спра водата която влизаше през вратите при всеки дъжд, а тя да продължава да го прави след всеки опит. Също така, има някаква пластмаса която потропва като мина през неравност и се чува да е сякаш от задно дясно колело, и толкова много ме вбесява, но все още безуспешно се опитвам да я издиря гадта.

За бмв-то. Карах 330хд за около седмица. Бързо е. Да. Разходът беше впечатляващо по-нисък. Също така, на много ниски легнали полицаи, през които винаги закачам отпред алфата освен ако не мина бавно и на първа, с бмв-то това не се случи нито веднъж. Но като цяло, това бяха позитивните черти за него.
На 100хил.км вътре в купето имаше повече скърцащи работи от колкото в Алфата. Усещането през волана на Алфата ми допада много повече. Всъщност като цяло Алфата на пътя (не на писта) ми харесва повече точно защото е малко по-тежка. Но най-важното беше че бмв-то просто не ми харесваше.
Не искам да бъда разбран погрешно - бмв-то е много добра кола, още повече новото ф30, но след като ми мина първият ентусиазъм да натискам педала до ламарината, и когато се качих отново в моята 159-ка, осъзнах колко не ми хареса, или по-точно колко ми харесва повече Алфата.

Това си е чисто лично мнение, и наистина не искам да споря с никой, но аз лично не бих си взел бмв-то пред алфата. Но също бих се ориентирал към 1,75тби двигателя вместо дизела, защото наистина си заслужава повече.

code
19-09-2012, 08:35
БМВ 3 в сравнение с 9-ка си е една скучна масовка, отвън конфекция, отвътре конфекция, може и да е по-бързо, но при сегашните условия на движение това е абсолютно излишно. Даже 2,4 на 159 ми се струва излишен .. Иначе в пряко сравнение БМВ се кара по-приятно. Ако искате да карате коли на печеливш производител карайте Голф или Поло :new_Eyecrazy: какво общо има печалбата на фирмата не мога да разбера или като овцете - при калабалъка :chair: И още нещо - 9-ката се кара бавно, тя е като тузарски костюм - с него не бягаш 100м с препятствия и локви :laughing1: хаха промит мозък:Tease:

DiStefano
19-09-2012, 10:10
Аз всъщност не разбрах, но говорим за E90 нали ?

кучето
19-09-2012, 10:15
Мислех да не пиша повече,тъй като си изразих мнението,но....
1.По въпроса за кое върви повече-мисля че не е уместно да ги сравнявате катафалките(опа-комбитата)!Че то така може да си говорим за S6(НЕ за RS6)!Колегата ще си вози детето,все пак!Ако иска бърза кола-има Алфи по-бързи от доста М3-ки! ;))
2.И друг път съм питал и никой не ми е отговорил-къде успявате да си карате "бързите" коли???!!!??? (не по писти,макар че и те са кът!) Аз някак си не мога да намеря подходящ път,пък не е като да не съм обикалял България...за шофьорски умения въобще не става дума!!!
Поздрави!

BO
19-09-2012, 10:28
Мислех да не пиша повече,тъй като си изразих мнението,но....
1.По въпроса за кое върви повече-мисля че не е уместно да ги сравнявате катафалките(опа-комбитата)!Че то така може да си говорим за S6(НЕ за RS6)!Колегата ще си вози детето,все пак!Ако иска бърза кола-има Алфи по-бързи от доста М3-ки! ;))
2.И друг път съм питал и никой не ми е отговорил-къде успявате да си карате "бързите" коли???!!!??? (не по писти,макар че и те са кът!) Аз някак си не мога да намеря подходящ път,пък не е като да не съм обикалял България...за шофьорски умения въобще не става дума!!!
Поздрави!
1. Влезнал си в някакъв филм
2. "Бързата" кола ти дава едно приятно изживяване. Тук не се споменава за високи скорости 200-250км/ч. И си повечето Алфи може да направиш такива скорост, макар и за 10 минути и да достатъчни да се погубиш завинаги, без значение от колата. А като веднъж изпиташ ускорение, което да ти мачка гърба, то и едно ускорение от 0 до 100км/ч е достатъчно. Не си усещал тази тръпка за това говориш така.

Ето ти едно нагледно и истинско видео как върви едно RS6 (опа не S6) и М-ка.
https://www.youtube.com/watch?v=-SzO15N5Krw
Не влизай във филми както ти казах, че В момента Алфа правят един двигател, който е горе долу двигателите при големите батковци с изкормени няколко десетки клапана и няколко цилиндри с умрели няколко пъти конете на Алфата. хахах

code
19-09-2012, 10:45
А като веднъж изпиташ ускорение, което да ти мачка гърба, то и едно ускорение от 0 до 100км/ч е достатъчно. Не си усещал тази тръпка за това говориш така...

Голямата тръпка, качваш се на един пистов мотор, осираш всички седалки - ей това е тръпка, после като се качиш на кола все едно си се качил в трамвая, удоволствие някакво - да, ама чак пък тръпка .. бръм бръм - акт, бръм бръм - снимка, каква стана тя :chair: много върви - и какво от това?

keel
19-09-2012, 11:13
Която ти е на сърце! Според мен каквото и да говорим относно поддръжката в последствие е субективно. Може само консумативи да си сменяш, може и да ти излезе златна. Направи сметка на разходите по данъци, каско, ГО, разход на гориво.

Kuku
19-09-2012, 11:14
Еееееееееебаси, вие изкарахте 'BMW' някакъв невъобразим дръгел :D
Това се казва промит мозък :idea:

Mury
19-09-2012, 11:33
Еееееееееебаси, вие изкарахте 'BMW' някакъв невъобразим дръгел :D
Това се казва промит мозък :idea:

Кире,нали знаеш,че всички подобни теми тук завършват така...............

П.С.Лично за мен,човек който пита каква кола да си купи в автофорум,значи няма мнение и не знае какво иска...........:Tease::Tease::Tease::Tease:

Kuku
19-09-2012, 12:01
Да, знам, ама се учудвам на мненията на колегите, защото те и извън форума ги мислят тези неща ;)
Отделен е въпроса, че лично аз като цяло имам и малко по-различно виждане за семейна кола :D

mordohy
19-09-2012, 12:09
Кире,нали знаеш,че всички подобни теми тук завършват така...............

П.С.Лично за мен,човек който пита каква кола да си купи в автофорум,значи няма мнение и не знае какво иска...........:Tease::Tease::Tease::Tease:

Точно!
Аз като не знам, подкарвам и двете и решавам сам. Няма защо някой друг да ми е виновен.
И за протокола: 159 с 1.9 джтм мотора си върви съвсем прилично и без чувството за липса на мощност. Всъщност си върви над 200км/ч без затруднения. За иконом ичността му просто не ми се говори.
Върнете се в началото.
Говорим за семеен бебевоз за бога, а не за поредната бегачка.

Наката
19-09-2012, 12:12
П.С.Лично за мен,човек който пита каква кола да си купи в автофорум,значи няма мнение и не знае какво иска...........:Tease::Tease::Tease::Tease:

Аз не съм ВИ питал Mury, каква кола да си купя. Аз ВИ помолих да сравним две конкретни модификации от БМВ и АР, защото не съм карал нито една от двете.:cheers:

П.П. Продължавам горещо да се интересувам за инфо за проблема на кардана на Q4

thecleaner
19-09-2012, 12:13
Аз не съм ВИ питал Mury, каква кола да си купя. Аз ВИ помолих да сравним две конкретни модификации от БМВ и АР, защото не съм карал нито една от двете.:cheers:

П.П. Продължавам горещо да се интересувам за инфо за проблема на кардана на Q4

Проблема с кардана мисля че се решаваше с около 3-4 хиляди лева ;)

Mury
19-09-2012, 12:19
Аз не съм ВИ питал Mury, каква кола да си купя. Аз ВИ помолих да сравним две конкретни модификации от БМВ и АР, защото не съм карал нито една от двете.:cheers:

П.П. Продължавам горещо да се интересувам за инфо за проблема на кардана на Q4

Това не променя мнението ми по въпроса,иначе какво очакваш да видиш във форум на Алфа-200 човека да ти кажат,купи си БМВ,няма как да стане,най-много 3-4-а ще го направят.Малко по-нагоре беше написал,че вече почти си решил .....................:laughing1::laughing1::laughi ng1::laughing1:

Kuku
19-09-2012, 12:40
Той още от пускането на темата си беше решил, според мен ;)

Нака, дали си говорил на живо по този въпрос с някой собственик на 330xd, както си приказваш с Ванката?
Отиди и покарай някое такова, а после си поприказвайте. Гарантирам ти, че може да смениш няколко мнения и настроения ;)

Ivanov_
19-09-2012, 13:39
Ако ще е БМВ поне погледни 5-цата от същата година. Доста по-приятна визия има поне според мен. Иначе да, технологично БМВ е по-добрия избор, но ние - лудите бихме взели Алфата. :))))

BLUE1
19-09-2012, 22:04
Ако се доверим на Адам Смит и принципа за невидимата ръка на пазара, то стигаме до извода, че БМВ е печелившият избор, а Алфата е за .........ка.

Satanism
19-09-2012, 22:13
Ако се доверим на Адам Смит и принципа за невидимата ръка на пазара, то стигаме до извода, че БМВ е печелившият избор, а Алфата е за .........ка.

Не е ясно, обаче, кое на Алфата е за боклука...дали маркетинга, дали производството, дали нещо друго... ;)

BLUE1
19-09-2012, 22:47
Като изключим дизайна, май всичко друго. Не го казвам със злоба, но е точно така. Алфа Ромео не може да се пребори с пазара и това е защото предлагат не достатъчно конкурентен продукт, всички други приказки за душа и ламарини са си чиста проба реклама- капан за състоятелни наивници.

BO
20-09-2012, 00:40
Да вземем цените на оригинални части от официален вносител.
Най-честите въпроси и проблеми са свързани с окачването.
Та накратко:
1. Предно окачване
1.1 Алфа
- Горен носач = 318лв
- Долен носач = 670лв (само тампона = 218лв)
- Преден амортисьор = 366лв
- Биалетка = 76лв
- Стабилизираща щанга = 328лв
Обща смяна на предното окачване = 3188 лв
1.2 БМВ
- Преден носач = 236лв
- Заден носач = 236лв
- Шарнир за заден носач = 75лв
- Тампон за заден носач = 70лв
- Преден амортисьор = 512лв
- Биалетка = 65лв
- Стаб. щанга (тампон) = 25
Обща смяна на предно окачване = 2438лв

Сами може да видим каква е раликата, въпреки доста по-скъпите амортисьори. Въпреки, че рядко се пипа нещо по предното окачване на БМВ-то преди 100-150к километра. Отгоре на всичко задния носач се сменят само тампона и шарнира, които са отделни. Демек трябва да смачкаш самия носач при катастрофа, за да дадеш въпросните 470лв за нова основа.
Та къде е по-скъпата поддръжка на БМВ-то?

2. Отиваме отзад:
2.1 Алфа
- Заден мост (не може да купиш отделно тампоните) = 1920лв
- Горна щанга = 154лв
- Стаб. щанга = 278лв
- Биалетка = 66лв
- Заден носач = 614лв
- Амортисьор = 320лв
- Шенкел (пак не може да си купиш вградените тампони) = 478лв
Обща цена за цялостна смяна на задното окачване = 5462лв

2.2 БМВ
- Предни тампони мост = 150лв
- Задни тампони мост = 150лв
- Предни средни тампони = 52лв
- Предни междинни тампони = 52лв
- Задни втулки = 72лв
- Тампон диф. = 75лв
- Предна горна щанга = 99лв
- Задна средна щанга = 280лв
- Горна задна щанга = 112лв
- Шарнир носач = 39лв
- Тампон шенкел = 26лв
- Амортисьор = 308лв
- Биалетка = 54лв
- Тампони задна стаб. щанга = 40лв
Обща сума = 2427лв

Алфа - Общо по точка 1 + 2 = 8650лв за 100% смяна на цялото окачване.
БМВ - Общо по точка 1 + 2 = 4865лв за 100% смяна на цялото окачване.

Пропуснал съм разни болтове, гайки и да речем тампони на амортисьори, където като оригинални части на БМВ-то са по-евтини, но в обща сметка това са числата.

И да повторя, че цените са по каталог за оригинални авточасти на официален вносител за България, не за афтермаркет такива !!!
Реално за БМВ има в пъти по-голям избор за афтермаркет такива.
Също така не засягаме всякаквите рециклажи, които може да се напаснат за без пари.

Ако някой твърди, че БМВ-то е по-скъпо за поддръжка нека се обоснове с точните цифри.

п.п. От личен опит да кажа, че смяната на ремъците и ролките на БМВ-то с 3 литровия дизел (2 ремъка, 2 паразитни ролки и 2 обтяжни ролки) цената на частите е точно 470лв. Това са най-добрите части на пазара като две от ролките са оригинални на БМВ.

Моля, някой с опит да спомене пак колко пари му струват всички ремъци и ролки при 2.4-ката.

koolio
20-09-2012, 01:27
Като изключим дизайна, май всичко друго. Не го казвам със злоба, но е точно така. Алфа Ромео не може да се пребори с пазара и това е защото предлагат не достатъчно конкурентен продукт, всички други приказки за душа и ламарини са си чиста проба реклама- капан за състоятелни наивници.

Да де, ама баш със злоба го казваш - като си сложил газ на колата си и си я съсипал, излиза, че гроздето било кисело и горчиво и люспите засядат на гъза и сега раздаваш квалификации за собствено успокоение. Защото от споделените мнения на хората, които имат опит и с двете коли май излиза, че Алфата е по-удобната и по-приятната за каране кола с достатъчно мощност, за да ти върши работа в ежедневието и да ти доставя удоволствие на пътя, а на БМВ - то му плащаш само емблемата и ставаш като Компира и Репата с "баварецо".
Съжалявам,

digitalundgrd
20-09-2012, 02:56
Стига с тия клишета...Тва, че Компира и Репата са решили да носят черен костюм с лъскави, черни обувки, значи ли че за това аз трябва да се нося навсякъде с кецове и дънки, за да не ме асоцират с тях ?

thecleaner
20-09-2012, 03:11
Аз избирам 335d с М-пакет отсекъде, и неискам да искам да чувам за 159, амааааа няма пара. Ще си караме Алфите и по сбирките ще се самонавиваме, колко големи гяволи сме шепата народ и как масата са балъци и карат ужасни отвсякъде и освен това супер скъпи и непрактични БМВ та.

Mury
20-09-2012, 07:02
Да вземем цените на оригинални части от официален вносител.
Най-честите въпроси и проблеми са свързани с окачването.
Та накратко:
1. Предно окачване
1.1 Алфа
- Горен носач = 318лв
- Долен носач = 670лв (само тампона = 218лв)
- Преден амортисьор = 366лв
- Биалетка = 76лв
- Стабилизираща щанга = 328лв
Обща смяна на предното окачване = 3188 лв
1.2 БМВ
- Преден носач = 236лв
- Заден носач = 236лв
- Шарнир за заден носач = 75лв
- Тампон за заден носач = 70лв
- Преден амортисьор = 512лв
- Биалетка = 65лв
- Стаб. щанга (тампон) = 25
Обща смяна на предно окачване = 2438лв

Сами може да видим каква е раликата, въпреки доста по-скъпите амортисьори. Въпреки, че рядко се пипа нещо по предното окачване на БМВ-то преди 100-150к километра. Отгоре на всичко задния носач се сменят само тампона и шарнира, които са отделни. Демек трябва да смачкаш самия носач при катастрофа, за да дадеш въпросните 470лв за нова основа.
Та къде е по-скъпата поддръжка на БМВ-то?

2. Отиваме отзад:
2.1 Алфа
- Заден мост (не може да купиш отделно тампоните) = 1920лв
- Горна щанга = 154лв
- Стаб. щанга = 278лв
- Биалетка = 66лв
- Заден носач = 614лв
- Амортисьор = 320лв
- Шенкел (пак не може да си купиш вградените тампони) = 478лв
Обща цена за цялостна смяна на задното окачване = 5462лв

2.2 БМВ
- Предни тампони мост = 150лв
- Задни тампони мост = 150лв
- Предни средни тампони = 52лв
- Предни междинни тампони = 52лв
- Задни втулки = 72лв
- Тампон диф. = 75лв
- Предна горна щанга = 99лв
- Задна средна щанга = 280лв
- Горна задна щанга = 112лв
- Шарнир носач = 39лв
- Тампон шенкел = 26лв
- Амортисьор = 308лв
- Биалетка = 54лв
- Тампони задна стаб. щанга = 40лв
Обща сума = 2427лв

Алфа - Общо по точка 1 + 2 = 8650лв за 100% смяна на цялото окачване.
БМВ - Общо по точка 1 + 2 = 4865лв за 100% смяна на цялото окачване.

Пропуснал съм разни болтове, гайки и да речем тампони на амортисьори, където като оригинални части на БМВ-то са по-евтини, но в обща сметка това са числата.

И да повторя, че цените са по каталог за оригинални авточасти на официален вносител за България, не за афтермаркет такива !!!
Реално за БМВ има в пъти по-голям избор за афтермаркет такива.
Също така не засягаме всякаквите рециклажи, които може да се напаснат за без пари.

Ако някой твърди, че БМВ-то е по-скъпо за поддръжка нека се обоснове с точните цифри.

п.п. От личен опит да кажа, че смяната на ремъците и ролките на БМВ-то с 3 литровия дизел (2 ремъка, 2 паразитни ролки и 2 обтяжни ролки) цената на частите е точно 470лв. Това са най-добрите части на пазара като две от ролките са оригинални на БМВ.

Моля, някой с опит да спомене пак колко пари му струват всички ремъци и ролки при 2.4-ката.

EEeEeййййй Бобка кви се тея цени бе брат,ти у ред ли си...............

Горен носач 160 лв. ТРВ
Долен носач 400 лв. ТРВ/Фиорела
Тампоните на задния мост,СЕ ПРОДАВАТ ОТДЕЛНО.......
Преден амортесьор 140 лв.
Биалетка 32 лв.
Тампони стаб щанга 30 лв.комплекта.........


Боби моля те отде ги извади тези цени,сигурно за Алфа си ги извадил от Аутоиталия а за БМВ автърмаркет........................:priest::priest ::priest::priest:

Отново вадиш глупоста на Аутоиталя на светло,ти ако притежаваш 159,ще си пазаруваш ли от тях части,или автърмаркет,моля те тези цени за смешни.............................

П.С.Бобка,аз за почти 3 год. каране на 159 съм сменил 2 горни носача,1 задна биалетка,1 заден лагер главина/купих колата с виещ лагер,но се оказа че е имала удар в моста,имаше и крива джанта/

code
20-09-2012, 08:27
Тоя дето ще си купи кола за 15 - 20 хилки не са му проблем 2 лева, така че да не ставаме смешни. И двете коли са супер, така че всяко плюене е плод на промит мозък независимо дали плюе по змията или по сините квадрати :love_umbrella: Та не спорете кой е по-промит всичките сте много зле :lol_sign: БМВ-та съм карал много и са супер, Алфата пък е Дарт Вейдър на пътя, т.е. красота, кой кво му е на сърце и на джоб ..

santo_traficante
20-09-2012, 08:46
Да де, ама баш със злоба го казваш - като си сложил газ на колата си и си я съсипал, излиза, че гроздето било кисело и горчиво и люспите засядат на гъза и сега раздаваш квалификации за собствено успокоение. Защото от споделените мнения на хората, които имат опит и с двете коли май излиза, че Алфата е по-удобната и по-приятната за каране кола с достатъчно мощност, за да ти върши работа в ежедневието и да ти доставя удоволствие на пътя, а на БМВ - то му плащаш само емблемата и ставаш като Компира и Репата с "баварецо".
Съжалявам,
Хехее прав е човека:) Алфата е "лице пиче продава":dance: По тази схема се заиграх с 3бр.
Алфи:Bolt: С ръка на сърцето мога да кажа че от как смених марката спрях да се занимавам с глупости и сервизи:bowdown: 159 на вид ме кефи но няма да я купя никога:dance: Карал съм 330хд 2004год с ръчни скорости,малко ми е тясна на мен и в случая бих избрал 530хд от 2006год.Често карам такава и върви зверски,само дето вози твърдо и друса повече от Мерцедес Е.

Mury
20-09-2012, 12:28
Хехее прав е човека:) Алфата е "лице пиче продава":dance: По тази схема се заиграх с 3бр.
Алфи:Bolt: С ръка на сърцето мога да кажа че от как смених марката спрях да се занимавам с глупости и сервизи:bowdown: 159 на вид ме кефи но няма да я купя никога:dance: Карал съм 330хд 2004год с ръчни скорости,малко ми е тясна на мен и в случая бих избрал 530хд от 2006год.Често карам такава и върви зверски,само дето вози твърдо и друса повече от Мерцедес Е.

Ta ти си избрал краля на немците,не ти требе БМВ..........:beer::beer::beer:

П.С.Кой каквото иска да си говори,аз след почти 3 год.каране на 159,съм все така щастлив с нея,от момента в който я видях,и както казват хората,всеки пък като вървя към нея,се хиля като идиот.................В монета ако трябва да я сменя за немска кола,бих избрал само и единствено Инсиния,иначе нещо талянско-например Делта,Браво,Крома..................

keel
20-09-2012, 12:43
Колега, ще се затрудниш с намирането на много добра АР 159 2.4 JTDm Q4 TI за около 20к.

BLUE1
20-09-2012, 12:47
Да де, ама баш със злоба го казваш - като си сложил газ на колата си и си я съсипал, излиза, че гроздето било кисело и горчиво и люспите засядат на гъза и сега раздаваш квалификации за собствено успокоение. Защото от споделените мнения на хората, които имат опит и с двете коли май излиза, че Алфата е по-удобната и по-приятната за каране кола с достатъчно мощност, за да ти върши работа в ежедневието и да ти доставя удоволствие на пътя, а на БМВ - то му плащаш само емблемата и ставаш като Компира и Репата с "баварецо".
Съжалявам,

Ти пък по злобарски пост не можа ли да сътвориш? Единственото нещо което твърдя е, че пазарният дял на БМВ (не само) е в пъти по-голям от този на Алфа и това не се дължи на някакви тайни заговори и конспирации, а на ред други фактори, който липсват при Фиат. А това за ГИ и как съм си скапал мега надеждната кола изобщо няма да го коментирам, несериозно е.

Stoyan Georgiev
20-09-2012, 13:15
хвърляте ме в буен смях при сравнението между 156 и 159

мислите, че каквото е при 156 - същата е и 159ката, но съм карал 5-6 различни 156 и просто нямат абсолютно нищо общо нито като поведение нито като качество на изработка - съжалявам ако обиждам някого, но е неадекватно да говорите за това как трябва да си вземе някой бмв, а не 159, щото на 156цата еди кво си било :D

BO
20-09-2012, 13:21
EEeEeййййй Бобка кви се тея цени бе брат,ти у ред ли си...............

Горен носач 160 лв. ТРВ
Долен носач 400 лв. ТРВ/Фиорела
Тампоните на задния мост,СЕ ПРОДАВАТ ОТДЕЛНО.......
Преден амортесьор 140 лв.
Биалетка 32 лв.
Тампони стаб щанга 30 лв.комплекта.........


Боби моля те отде ги извади тези цени,сигурно за Алфа си ги извадил от Аутоиталия а за БМВ автърмаркет........................:priest::priest ::priest::priest:

Отново вадиш глупоста на Аутоиталя на светло,ти ако притежаваш 159,ще си пазаруваш ли от тях части,или автърмаркет,моля те тези цени за смешни.............................

П.С.Бобка,аз за почти 3 год. каране на 159 съм сменил 2 горни носача,1 задна биалетка,1 заден лагер главина/купих колата с виещ лагер,но се оказа че е имала удар в моста,имаше и крива джанта/
За това съм сложил 3 удивителни, защото цените, които съм дал са на официалните дилъри в България. И за това съм го уточнил излишно. Както и ти казваш с това мнение, има афтермаркет части и за двете коли, но това НЕ означава, че поддръжката на БМВ-то е по-скъпа.
Дай оригинален номер на тампоните на задния мост, за да си ги поръчам от Италия. Може и да има вече, не знам. Ти сигурно си по-информиран в тази насока, поради факта, че притежаваш 159-ка. :)

Ето аз за 1.5 години съм сменил само един заден десен лагер. Надявам се да не се чупи нещо друго, та да сменям. Цената за задния ми лагер, отново най-доброто на пазара ми струва точно 90лв, като това беше най-скъпата (оригинален) опция.
Колко ти струваше твоя лагер?

Да, сетих се. Липсваше ми капачката на плафона на задния номер. Поръчах си я по оригинален номер. Цената, която платих беше точно 10лв. Я сподели колко струва оригинална капачка (стъклото) на Алфата....?

Да, термостат смених. Купен пак оригинален. Като казвам оригинални части имам предвид закупени от представителите на БМВ, в опаковка БМВ. Не да речем да знаем, че оригиналния термостат е БЕР и да купя БЕР номер. Та термостата ми струва точно 92лв. Колко е оригиналния термостат на Алфата?

И пак ще го потретя - Алфата се купува единствено за това как изглежда. Нищо друго не може да се сравнява.
Да, и аз се обръщам след всяка 159-ка. И твоята като дойда я гледам с кеф. Но само заради визията за мен съм си преценил, че не си заслужава да влизам в идилията 159 :)

koolio
20-09-2012, 14:26
Аз избирам 335d с М-пакет отсекъде, и неискам да искам да чувам за 159, амааааа няма пара. Ще си караме Алфите и по сбирките ще се самонавиваме, колко големи гяволи сме шепата народ и как масата са балъци и карат ужасни отвсякъде и освен това супер скъпи и непрактични БМВ та.

И аз ако търся трилитров дизел, ще взема БМВ, ама не за друго, а щото Алфа с такъв двигател няма. Тва вече е съвсем отделна тема.
Темата е, че много по-лесно ще намериш здрава и добре оборудвана Алфа, отколкото БМВ. Ценовата политика на БМВ е да си плащаш едни много пари за емблемата и отделно още повече за оборудването. Който иска, да плаща емблеми, аз не искам.

Mury
20-09-2012, 14:28
За това съм сложил 3 удивителни, защото цените, които съм дал са на официалните дилъри в България. И за това съм го уточнил излишно. Както и ти казваш с това мнение, има афтермаркет части и за двете коли, но това НЕ означава, че поддръжката на БМВ-то е по-скъпа.
Дай оригинален номер на тампоните на задния мост, за да си ги поръчам от Италия. Може и да има вече, не знам. Ти сигурно си по-информиран в тази насока, поради факта, че притежаваш 159-ка. :)

Ето аз за 1.5 години съм сменил само един заден десен лагер. Надявам се да не се чупи нещо друго, та да сменям. Цената за задния ми лагер, отново най-доброто на пазара ми струва точно 90лв, като това беше най-скъпата (оригинален) опция.
Колко ти струваше твоя лагер?

Да, сетих се. Липсваше ми капачката на плафона на задния номер. Поръчах си я по оригинален номер. Цената, която платих беше точно 10лв. Я сподели колко струва оригинална капачка (стъклото) на Алфата....?

Да, термостат смених. Купен пак оригинален. Като казвам оригинални части имам предвид закупени от представителите на БМВ, в опаковка БМВ. Не да речем да знаем, че оригиналния термостат е БЕР и да купя БЕР номер. Та термостата ми струва точно 92лв. Колко е оригиналния термостат на Алфата?

И пак ще го потретя - Алфата се купува единствено за това как изглежда. Нищо друго не може да се сравнява.
Да, и аз се обръщам след всяка 159-ка. И твоята като дойда я гледам с кеф. Но само заради визията за мен съм си преценил, че не си заслужава да влизам в идилията 159 :)

Главината на 159 е 150 лв.,повтарям главина,не лагер :beer::beer::beer:
Незнам колко струва капчето на плафона,и няма как да знам,на 159 не и изпадат разни неща ей така...........
На Алфите,оригиналните термостати карат минимум 10 г.,няма как да знам колко струва.............

:Bolt::Bolt::Bolt::Bolt::Bolt::Bolt:

Наката
20-09-2012, 15:26
Само за норматива:
След много настояване един градски автоджанбаз ме нави да покарам нововнесено ауди А4 куатро от 2004г., щал да го даде "евтино". Пичове от много време не се бях качвал в по-дървена кола, като в момента карам митцубиши от 98г. Поне вече със сигурност знам каква кола не харесвам със сигурност.



П.П. Бах сам си спамя темата:bash:

BO
20-09-2012, 16:47
Главината на 159 е 150 лв.,повтарям главина,не лагер :beer::beer::beer:

Ами баш, та на кой по-евтино му излиза да смени заден виещ лагер?
Ти, защото караш Алфа с евтина поддръжка или аз, каращ скъпо за поддържане БМВ?



Незнам колко струва капчето на плафона,и няма как да знам,на 159 не и изпадат разни неща ей така...........

Може би :)
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=70755



На Алфите,оригиналните термостати карат минимум 10 г.,няма как да знам колко струва.............

:Bolt::Bolt::Bolt::Bolt::Bolt::Bolt:
Не е като да не съм карал жтд-та. И ориентировъчно си прав. Изкарват 8-10 години в най-добрия случай. До сега не съм карал жтд и да не съм сменял термостат.
А точно моя го смених защото отваряше на 83 градуса, а печката се изключва на 87 градуса. Нали се сещаш зимата тази разлика в градусите колко се отразяваше на разхода, само, за да ми топли печката двигателя :)
От тази гледна точка излиза, че ти предстои смяна на термостат скоро:lol_sign:
Довечера в нас ще влезна в ценовите листи на АИ и ще ти кажа колко пари ти струва термостата закупен от тях, като оригинална част :)

radostin_ivanov
20-09-2012, 17:34
По-хубаво от мойто гардже нема(не се сдържах).И двете коли са хубави,човека сам трябва да си прецени,все пак парите са си негови и той ще си я кара,на него трябва да му е кеф.Вкус другар няма.

koolio
20-09-2012, 20:11
По-хубаво от мойто гардже нема(не се сдържах).И двете коли са хубави,човека сам трябва да си прецени,все пак парите са си негови и той ще си я кара,на него трябва да му е кеф.Вкус другар няма.
И аз това викам, другото е от лукаваго.
Но няма лошо да си коментираме конкретните качества на автомобилите, без да говорим глупости.:choice:

code
20-09-2012, 21:31
В тоя форум след всички раздели с Алфи трябва да има раздел "Бивши алфисти с БМВ" и евентуално раздел "Волво ХС90" :choice:

pinko
20-09-2012, 21:46
В тоя форум след всички раздели с Алфи трябва да има раздел "Бивши алфисти с БМВ" и евентуално раздел "Волво ХС90" :choice:


Без да се ядосваш, ама аз имам ИСТИНСКА Алфа, за разлика от двата Алфо-Фиата в подписа ти (единия дори е по-скоро Алфо-Опело-Фиат).

И може би щях да карам талянски 4х4 бебевоз, ама автопрома на Ботуша не произвежда таквиз камиончета.

И съм доста далеч от "бивш алфист" - карам ги тия дръгели от 1985 година и ще продължавам. В момента тече пазарлъка за един швейцарски Монреал, да видим кво ще излезе... Само цвета не ме кефи, иначе е перфектен...:evil:

code
20-09-2012, 22:02
Нямам си работа и се дразня :evil: Ето още едно предложение - "Истински Алфи" и раздел "Фалшиви" :evil:

morfius
20-09-2012, 23:48
Без да се ядосваш, ама аз имам ИСТИНСКА Алфа, за разлика от двата Алфо-Фиата в подписа ти (единия дори е по-скоро Алфо-Опело-Фиат).

И може би щях да карам талянски 4х4 бебевоз, ама автопрома на Ботуша не произвежда таквиз камиончета.

И съм доста далеч от "бивш алфист" - карам ги тия дръгели от 1985 година и ще продължавам. В момента тече пазарлъка за един швейцарски Монреал, да видим кво ще излезе... Само цвета не ме кефи, иначе е перфектен...:evil:

Това чудо ако го докараш от сега си записвам място на опашката да го видя от близо :)

thecleaner
21-09-2012, 00:13
Днес по случайно съвпадение в един сервиз имаше е90 318d и 159 1,9 8v., и двете коли бяха с най-постното оборудване, 2005та година и дори бяха цвят еднакъв сив. БМВ то е на 110 000км. купувано чисто ново, Алфата на 160 000км., внесена на 100 000км. Покарах ги и двете и впечатлението ми е БМВ по грозно отвътре, но пък сива Е90 ми изглежда по красива от сива 59ка отвън.(мое мнение)
По Алфата сменян долен носач, горен, билетки, накрайници и сега има рейка за рециклиране.
БМВ то има за смяна 2тампона на носачи по 30лв., като по окачване никога не е сменяно нищо. Маховика също тракаше зловещо, цената му е 600лв. Като вървене Алфата може би ми се стори една идея по динамична, ако може да се говори за динамика на коли по 120 коня на 1600 килограма. Качени на крика Алфата беше доста по ръждива от БМВ то отдолу и по мазна. То всъщност по БМВ то нямаше капчица масълце.

И двамата се бяха залетели да сменят дискове и накладки и цените бяха идентични горе долу. Та мисълта ми че двете коли са доста еднакви и всичко е въпрос на вкус, но във високите оборудвания и мотори, мисля че Алфата отстъпва и то доста.

V_A_N_K_A_T_A
21-09-2012, 00:56
Днес по случайно съвпадение в един сервиз имаше е90 318d и 159 1,9 8v., и двете коли бяха с най-постното оборудване, 2005та година и дори бяха цвят еднакъв сив. БМВ то е на 110 000км. купувано чисто ново, Алфата на 160 000км., внесена на 100 000км. Покарах ги и двете и впечатлението ми е БМВ по грозно отвътре, но пък сива Е90 ми изглежда по красива от сива 59ка отвън.(мое мнение)
По Алфата сменян долен носач, горен, билетки, накрайници и сега има рейка за рециклиране.
БМВ то има за смяна 2тампона на носачи по 30лв., като по окачване никога не е сменяно нищо. Маховика също тракаше зловещо, цената му е 600лв. Като вървене Алфата може би ми се стори една идея по динамична, ако може да се говори за динамика на коли по 120 коня на 1600 килограма. Качени на крика Алфата беше доста по ръждива от БМВ то отдолу и по мазна. То всъщност по БМВ то нямаше капчица масълце.

И двамата се бяха залетели да сменят дискове и накладки и цените бяха идентични горе долу. Та мисълта ми че двете коли са доста еднакви и всичко е въпрос на вкус, но във високите оборудвания и мотори, мисля че Алфата отстъпва и то доста.

Съгласен съм за всичко,дори и аз се повозих на БМВ-то.
Обаче не съм съгласен,че 59-ка ТИ отстъпва на 3-ка с каквото и да е оборудване...БМВ-то си е грозно,особено отвътре.

BO
21-09-2012, 23:40
Съгласен съм за всичко,дори и аз се повозих на БМВ-то.
Обаче не съм съгласен,че 59-ка ТИ отстъпва на 3-ка с каквото и да е оборудване...БМВ-то си е грозно,особено отвътре.
ЕЕЕ, като кажеш ТИ все едно излиташ в космоса. :wow:
А за грозното - въпрос на вкус, казало кучето и си облизало г...

digitalundgrd
22-09-2012, 03:02
Въпреки, че в случая симпатизирам повече на БМВ-то (330хд), трябва да си наистина лишен от всякакви сетива, за да не признаеш, че Алфа 159 е класи над БМВ-то що се отнася до дизайн (интериорно и екстериорно)...

За наше голямо съжаление на Алфа Ромео и остана само дизайна като силен коз...Не говоря конкретно за 159, а за новите модели на марката като цяло...

В случай, че колегата избере Алфата, то трябва да бъде сигурен, че емоциите с нея ще са много повече(и положителните и отрицателните), отколкото с Бавареца...Тоест няма да му е скучно в нито един момент ;)

Кайо
25-10-2012, 01:17
159-ката за мен вози подобно на 156. Почти никаква разлика не намирам в поведението на пътя. БМВ-то вози супер стегнато, безшумно и също толкова скучно :bouncing_smiley:

Или имаш яко стегната 156-ца или си карал смотана 159-ка.....моята 156-ца е стегната и карам 159 от два дена,разликата във возията е осезателна в плюс на 159.......

---------- Post added at 01:17 ---------- Previous post was at 01:16 ----------


Въпреки, че в случая симпатизирам повече на БМВ-то (330хд), трябва да си наистина лишен от всякакви сетива, за да не признаеш, че Алфа 159 е класи над БМВ-то що се отнася до дизайн (интериорно и екстериорно)...

За наше голямо съжаление на Алфа Ромео и остана само дизайна като силен коз...Не говоря конкретно за 159, а за новите модели на марката като цяло...

В случай, че колегата избере Алфата, то трябва да бъде сигурен, че емоциите с нея ще са много повече(и положителните и отрицателните), отколкото с Бавареца...Тоест няма да му е скучно в нито един момент ;)

+++++++:)

pininfarina
29-10-2012, 19:52
159 не вози по добре а по комфортно от 156


Колега, относно анкетата за да си направиш по точна преценка пусни такава и в БМВ форума и след това усредни двете. Карам съм и двете коли и към двете имам положителни и отрицателни отзиви. Ако ще взимаш БМВ по добре се насочи към 5-та серия - 3-ката е прекалено малка, Аз съм за 159-ката твърдо ;-)

rusiq86
29-10-2012, 20:35
Имам доста стегната 156-ца, и сега като карам 159-ка определено тези автомобили нямат нищо общо по отношение на возенето. И двата са със спортно окачване, 159 е с 19' джанти. И вози в пъти по меко и удобно от 156.

boian
29-10-2012, 22:35
При мене е точно обратното-156-та возеше по-комфортно /меко/ с Кони ФСД, отколкото 159-та. Но като поведение на пътя, 159 е чук.

Наката
30-10-2012, 15:03
Започва да се очертава като доста сложно начинание намирането на дизелово Q4Ti след 08г. Имам чувство, че не са много такивата бройки из Европа....:calc:приемам помощ.

rusiq86
30-10-2012, 18:51
Късмет колега, аз тъкмо купих такова животно...има едно комби в Бургас мисля. Една в Благоевград, но тя не става. Мн е зле според мен. За германия ти желая пр. търсене.

Kuku
30-10-2012, 19:52
Щом не можеш да намериш хубава 159, просто си купи 330хд или по-мощно БМВ ;)

BO
31-10-2012, 21:31
Щом не можеш да намериш хубава 159, просто си купи 330хд или по-мощно БМВ ;)
Ти представяш ли и избора - има една еди къде си:static:

А колегата трябва да почерпи, че е намерил 2.4-Ку4 в България. Или по-скоро да пусне тото, че горе долу шанса е почти еднакъв.:smartass:

Kuku
31-10-2012, 21:55
Май за чуджбинско търсене говорим вече :roll:
Ама пак де - на 335 кво му е? Да не намесвам и номер 5.... :hmm:

koolio
31-10-2012, 22:11
Номер 5 е определено по-добре.
Стига да можеш да преглътнеш безумния интериор на е60.

rusiq86
31-10-2012, 23:50
Има една, която отговаря на критериите на колегата. Струва си да я види, в бургас е.
Нз какво ги хвалите тройките, ако ще е бмв поне да е 5-ца.
Човек никога не знае къде се крие неговата белисима, аз исках нещо определено и го открих!
Дизайна на 3-ката си е леко умрел.

V_A_N_K_A_T_A
01-11-2012, 02:08
Май е време да оставите човека сам да си реши какво иска. Както виждате, вече се е насочил. Или трябва и тая тема да стане боза?
Мненията дотук, бяха повече от достатъчни. Някои хора,даже си изказаха мнението повече от 2 пъти.....
То, много хубаво всички почнаха да разбират от 59-ки...ама най-вероятно,някои не са карали,а други ги карат отскоро.
Ако имате конкретни предложения,предлагайте ;)

Kuku
01-11-2012, 09:21
Е, да де Ванка, при положение, че не може да намери хубава 159, просто да си купи БМВ - 3 или 5 там поне избора е няколко хиляди пъти по-голям!
Другите варианти са да чака да изникне обява в България или да обикаля Европа - първото си е направо научна фантастика, а второто ще му коства към десетина процента от цената на колата.
Ние хората имаме странно възприятие за ползите от някои блага - може да сме загубили, но важното е, че сме постигнали своето :)
Не ангажирам никого с мнението си, просто си разсъждавам!

Наката
01-11-2012, 11:26
Може би имам генетично заложен бъг в днк-то си, обаче за мен бмв би било компромис:goodnight:
Даже като осмислям какво пиша ми изглежда нелогично, ама...
Ако някой има нещо в предвид някъде из европата...в готовност съм.:go:

Kuku
01-11-2012, 14:41
А на Бургаското комби, какво не му харесваш?

Едно е до Бургас, друго е до Берлин :)

Jivko7777
01-11-2012, 16:41
Номер 5 е определено по-добре.
Стига да можеш да преглътнеш безумния интериор на е60.

Коле пак неподготвен, кое не му харесваш ;)

http://picbg.net/u/50942/34905/673805.jpg

http://picbg.net/u/50942/34905/673806.jpg

между другото 535д-то се продава ако някой желае почти нова кола 2009г да звънка ;)

Наката
01-11-2012, 16:43
Точно две неща:
1. не е Q4
2. автомат е
аз дори се обадих на човека, ама се разминахме и не можах да я видя

Kuku
01-11-2012, 16:44
Купи си БМВ, братко - не търси под вола теле ;)
Разбирам, че те кефи 159, ама при такъв избор на 3-ки и 5-ци, просто е грехота да чакаш и да се мъчиш да търсиш тоооочно определена 159 2.4 JTDm Q4 Ti черна седан с ръчни скорости.... последния да затвори вратата :?
Разбирам да имаше 20 предложения за хубава Алфа, ама то няма нито едно!!!


П.П.
Живко, мани тая скука - дай Q4 :D

Jivko7777
01-11-2012, 16:51
П.П.
Живко, мани тая скука - дай Q4 :D

Да да...Най скучните 300 коня които съм карал ;)

Stoyan Georgiev
01-11-2012, 17:51
535 къде я слагате на едно с 159 2.4 :) нека да бъдем малко по-адекватни

живко, яка е таз, ама от тука я гледам че й търсят едни 35 бона :) ... поне ;)

Kuku
01-11-2012, 18:15
Е, даде, нали въпроса е, че за парите на "159 2.4 JTDm Q4 Ti", човек може да седне в доста по-класна кола :)

koolio
01-11-2012, 18:17
Коле пак неподготвен, кое не му харесваш ;)

http://picbg.net/u/50942/34905/673805.jpg

http://picbg.net/u/50942/34905/673806.jpg

между другото 535д-то се продава ако някой желае почти нова кола 2009г да звънка ;)

Що трябва да се подготвям, за да харесвам или не харесвам нещо?
Тази е М-пакет и се ядва, ама пак таблото и разположението на уредите е тъпо. И вътре е тясно като в полско фиатче.

Jivko7777
01-11-2012, 18:33
535 къде я слагате на едно с 159 2.4 :) нека да бъдем малко по-адекватни

живко, яка е таз, ама от тука я гледам че й търсят едни 35 бона :) ... поне ;)

за 45-50 може да се водят преговори...


Що трябва да се подготвям, за да харесвам или не харесвам нещо?
Тази е М-пакет и се ядва, ама пак таблото и разположението на уредите е тъпо. И вътре е тясно като в полско фиатче.

Ебаси полското фиатче ти сериозно ли??? Най-високо изпълнение с поръчков махагон който само той нов струва колкото твойта 166-ца ;)

http://picbg.net/u/50942/34905/673819.jpg

джиджена с скорости на волана ;)

http://picbg.net/u/50942/34905/673820.jpg

Няма какво въобще да се сравнява с 159 по каквото и да е ся верно мерилката може да ми е висока с тая поръчкова 535-ца, но все пак ;) ... туй е голата истина...

http://picbg.net/u/50942/34905/673821.jpg

http://picbg.net/u/50942/34905/673822.jpg

Kuku
01-11-2012, 18:56
Коле, в 159 е по-широко? :hmm:
За парите на Q4 вече се намират и прекрасни 7-ци.... верно, с 3 години по-стари, ама.... 7-ца фейслифт :?

rusiq86
01-11-2012, 19:52
Какви са тея 5-ци за 45-50к лв...тук говорим за кола от рода на 25к лв....малко аз ли не мога да смятам....

Jivko7777
01-11-2012, 20:22
Какви са тея 5-ци за 45-50к лв...тук говорим за кола от рода на 25к лв....малко аз ли не мога да смятам....

Батка аз показвам топ и нова кола, иначе е60 почват от 15 000лв...

alfageorgi
01-11-2012, 20:52
Точно пък салона на това БМВ е направо смешен.Аз по -тъпо скроени седалки не мога да си представя и като визия и като функционалност .Сравнение със салона и седалките на 159-та верно не може да има , но не в полза на БМВ-то, неговото е направо съсипия на кожата.

thecleaner
01-11-2012, 21:22
Абе БМВ е пенсионерска кола, виж това 159 комби е уникален автомобил, ма 90% от хората са заблудени и си купуват БМВ.

koolio
01-11-2012, 21:46
Точно пък салона на това БМВ е направо смешен.Аз по -тъпо скроени седалки не мога да си представя и като визия и като функционалност .Сравнение със салона и седалките на 159-та верно не може да има , но не в полза на БМВ-то, неговото е направо съсипия на кожата.

М-пакетът не е толкова зле все пак.

---------- Post added at 19:46 ---------- Previous post was at 19:45 ----------


Коле, в 159 е по-широко? :hmm:
За парите на Q4 вече се намират и прекрасни 7-ци.... верно, с 3 години по-стари, ама.... 7-ца фейслифт :?

Ами шофьорското място е по-добре скроено. В това поколение БМВ-та винаги е тясно. В е46 и е39 не беше така.

BO
01-11-2012, 21:48
Абе БМВ е пенсионерска кола, виж това 159 комби е уникален автомобил, ма 90% от хората са заблудени и си купуват БМВ.
А бе не, че нещо, ама най-арната 159-ка не слиза под 7 секунди. Това викаш е най-спорната работа.
Ти пенсионерките коли остави на нас, я кажи от къде го вадиш тоз младежки глас:drinking:

А да сравнявате 5-ца с 159-ка не е уместно.

За това човека си е написал сравнението, което го интересува.

И никой до сега не е спорил, че 159-ката не е по-красива. Макар, че както не веднъж казах, дизайна е субективно и лично усещане. Но това е единственото, което е в плюс на Алфата. Няма нищо друго, ама нищо.

koolio
01-11-2012, 21:49
И в обобщение - не че няма хубави БМВ, ама там плащаш едни много пари за кенеф с емблема и още толкова пари за истинско БМВ - ако можеш.

BO
01-11-2012, 21:52
И в обобщение - не че няма хубави БМВ, ама там плащаш едни много пари за кенеф с емблема и още толкова пари за истинско БМВ - ако можеш.
Я пак....
С тази разлика, че едно 330хд към този момент не е по-скъпо от една 159-ка 2.4-Ку4, която я няма в България.:hump:

koolio
01-11-2012, 22:10
А бе не, че нещо, ама най-арната 159-ка не слиза под 7 секунди. Това викаш е най-спорната работа.
Ти пенсионерките коли остави на нас, я кажи от къде го вадиш тоз младежки глас:drinking:

А да сравнявате 5-ца с 159-ка не е уместно.

За това човека си е написал сравнението, което го интересува.

И никой до сега не е спорил, че 159-ката не е по-красива. Макар, че както не веднъж казах, дизайна е субективно и лично усещане. Но това е единственото, което е в плюс на Алфата. Няма нищо друго, ама нищо.
Много по-добре подреден интериор и по-удобни седалки (ако БМВ-то не е М-пакет).

---------- Post added at 20:10 ---------- Previous post was at 20:07 ----------


Я пак....
С тази разлика, че едно 330хд към този момент не е по-скъпо от една 159-ка 2.4-Ку4, която я няма в България.:hump:

Значи, ако БМВ-то е много по-скъпо от една Алфа, то е щото Алфата е кенеф и не може да струва колкото БМВ и пазарът бил определящ.
Ако са на едни пари - пак няма угодия, Алфата не струвала.
А не се ли замисляте защо не се внасят Ку4-ки с ТИ салон? Ще ви дам жокер - по същата причина, по която не се внасят и 166-ци в добро състояние и със сервизна история.

BO
01-11-2012, 22:17
Много по-добре подреден интериор и по-удобни седалки (ако БМВ-то не е М-пакет)
Значи първо поставяш условия ако не била такава, ако не била онакава...
И второ, защо да бил по-подреден салона на 159-ката? Кой го определя? Колко процента е по-удобен?



Значи, ако БМВ-то е много по-скъпо от една Алфа, то е щото Алфата е кенеф и не може да струва колкото БМВ и пазарът бил определящ.
Ако са на едни пари - пак няма угодия, Алфата не струвала.
А не се ли замисляте защо не се внасят Ку4-ки с ТИ салон? Ще ви дам жокер - по същата причина, по която не се внасят и 166-ци в добро състояние и със сервизна история.
Никой не спори за нищо относно цена, ти си първия, който повдига въпроса и не на място. Казваш, че била по-скъпа, а реално не е така.
Много ясно, че като има едно предложение, няма конкуренция, какво очакваш? Пазара определя цената, не качеството.
И точно тук идва проблема, че за едни и същи пари взимаш кола, която е по-зле. Като след 5 години ще струва на половината на БМВ-то. :drinking:

thecleaner
01-11-2012, 22:20
Ма 330 4X4 е скука бре, виж друго е 159 някоя Ti ка, натокана с големия 210 коня дизел 4x4 та кат са взриват скоростите сън нема те лови, щото си сменял окачването миналия месец и си дал 1000+++лева, и тъкмо си преболедувал рейката, и си чопкаш злободневните пролеми що на голяма скорост ти свисти в купето, и кое са тропа прашниците на предните амортесиоти или нещо съвсем ново. През това време селянина с БМВ то са вози и кат те издуха се самонавиваш, че твоита е по-красива а той кара опасно и непозволено, защото е навъзпитан, а пък когато е колега от работата и ти казва че му гори по-малко с литър два, го гледаш с насмешка какъв лъжец е и му се чудиш колко е заблуден ;) Аааааааааааааааа реално нещата са по-различни от колкото си ги мисли средностатистическия Алфист :)

koolio
01-11-2012, 22:32
Ма 330 4X4 е скука бре, виж друго е 159 някоя Ti ка, натокана с големия 210 коня дизел 4x4 та кат са взриват скоростите сън нема те лови, щото си сменял окачването миналия месец и си дал 1000+++лева, и тъкмо си преболедувал рейката, и си чопкаш злободневните пролеми що на голяма скорост ти свисти в купето, и кое са тропа прашниците на предните амортесиоти или нещо съвсем ново. През това време селянина с БМВ то са вози и кат те издуха се самонавиваш, че твоита е по-красива а той кара опасно и непозволено, защото е навъзпитан, а пък когато е колега от работата и ти казва че му гори по-малко с литър два, го гледаш с насмешка какъв лъжец е и му се чудиш колко е заблуден ;) Аааааааааааааааа реално нещата са по-различни от колкото си ги мисли средностатистическия Алфист :)

По-различни са и от това, дето ти го описваш.Особено с горублянските БМВ-та, каквито се купуват масово.
И не е лошо да сравняваме аналогични модели, не 2.4 с 3.5. Това, че Алфа няма по-голям дизел е съвсем отделен въпрос.

---------- Post added at 20:32 ---------- Previous post was at 20:30 ----------


Значи първо поставяш условия ако не била такава, ако не била онакава...
И второ, защо да бил по-подреден салона на 159-ката? Кой го определя? Колко процента е по-удобен?


Никой не спори за нищо относно цена, ти си първия, който повдига въпроса и не на място. Казваш, че била по-скъпа, а реално не е така.
Много ясно, че като има едно предложение, няма конкуренция, какво очакваш? Пазара определя цената, не качеството.
И точно тук идва проблема, че за едни и същи пари взимаш кола, която е по-зле. Като след 5 години ще струва на половината на БМВ-то. :drinking:
На мен ми е 100% по-удобен. Просто е по-шофьорски ориентиран.
Пак поставям въпроса - що не се внасят такива коли, а иначе на Запад се продават? ;)

rusiq86
01-11-2012, 22:36
Бащата е същият, в главата му е само Мерцедес и др не признава.
Веднъж съм на 25, веднъж съм млад, и като ми се кара Q4 Ti, това и ще карам!!!
Няма да съм като всеки втори селянин или мангал, или някоя чичка (да ме извиняват колегите, винаги има изключения) и да се качвам на кола, която в мобилето я има по 20 страници.
Рейката след 2007 год. не е проблемна. За скоростна кутия, тъкмо имам прясно инфо за еднa 3-ka 2007 xd, собственика даде 3 хилки за ремонт на скоростна кутия. Щото нищо не се било чупило. Преди това сменял нещо по раздатката за 1000лв. Окачването няма да го споменавам. Още съм нов собственик на 159. Но според запознати, окачването си е доста кадърно напревене!!!
За разход, еми колата от първият ред в подписа, с пълен резервоар, моя мислост 100кг + приятелката ми 50 + 100кг багаж. Средно каране 120-130, с препускане до 180, среден разход 6.1, по борд и пълно-пълно. Ужаст :)

BO
01-11-2012, 22:41
По-различни са и от това, дето ти го описваш.Особено с горублянските БМВ-та, каквито се купуват масово.
И не е лошо да сравняваме аналогични модели, не 2.4 с 3.5. Това, че Алфа няма по-голям дизел е съвсем отделен въпрос.
Проблема си е на Алфа, че нямат по-голям двигател.
Сравняват се еднакви класове автомобили, 4х4 и това е. Сега единия, че бил 2.4 а другия 3 литров (няма 3.5 между другото) това е положението. Добре, че не искаш сравнението да е между коли, които са да речем с отделни фарове отпред, че няма угодия.



На мен ми е 100% по-удобен. Просто е по-шофьорски ориентиран.
Пак поставям въпроса - що не се внасят такива коли, а иначе на Запад се продават? ;)
Ми не се внасят защото няма. Елементарно. А и никой разумен човек няма да даде 30к за Алфа.
Все пак тази кола трябва да се продаде, а не да се биеш в гурдите, че си бил внесъл еди каква си Алфа. :tongue2:
А това, че на теб ти е удобно, браво. Това показва, че всичко е субективно, а не правило.

rusiq86
01-11-2012, 22:43
Ако някой си купува кола с мисълта за колко ще я продаде след 2-3-4год. си е смешно. Колкото толкова.

Да излизаш с манекенка си има цена :bouncing_smiley:

koolio
01-11-2012, 22:47
Ако някой си купува кола с мисълта за колко ще я продаде след 2-3-4год. си е смешно. Колкото толкова.

Да излизаш с манекенка си има цена :bouncing_smiley:

Анджак. Ама тука всичките са далавераджии големи ;)

BO
01-11-2012, 22:50
Ако някой си купува кола с мисълта за колко ще я продаде след 2-3-4год. си е смешно. Колкото толкова.

Да излизаш с манекенка си има цена :bouncing_smiley:
Ами не.
Колата се купува по две причини.
1. Каквато искаш, без значение от цената и загубата в бъдеще - това си ти. Както каза за теб парите са без значение, кара ти те такава кола и това е. Личен избор. Браво.
2. Купуваш си кола, която за парите, които плащаш е по-добрия избор. По-здрава, по-разумен избор за в бъдеще. Има и такива потребители, които държат на тези неща и не трябва да им се присмиваш, както явно правиш.

rusiq86
01-11-2012, 22:54
Не ме разбирай погрешно колега, аз ценя парите си.
И наистина смятам, че 159-ката е по удачния избор от някоя 3-ка или 5-ца за сходните пари,скъсана от каране, за която плащаш голяма част от стойността само заради това да караш бмв.
Мина ми и тази извратена мисъл да си купя бмв. Но ги покарах и не ми допаднаха.
Не смятам, че бмв са здрави, може би модели преди 10 години да. Но вече вс е толкова променено.
И Тойота Рав4 имат добра слава, а мога мн да разказвам от личен опит.
От доста близък човек имам инфо за бмв, човека кара цял живот само тази марка, сменил е мн мн модели и модификации на двигатели. Има сервиз за автомобили. И мн други потребители на бмв го признават: ако ще е бмв да е 5-ца, и то бензин задължително. 3-ката според имащите такива е "компромис".

BO
01-11-2012, 23:02
Не ме разбирай погрешно колега, аз ценя парите си.
И наистина смятам, че 159-ката е по удачния избор от някоя 3-ка или 5-ца за сходните пари,скъсана от каране, за която плащаш голяма част от стойността само заради това да караш бмв.
Мина ми и тази извратена мисъл да си купя бмв. Но ги покарах и не ми допаднаха.
Не смятам, че бмв са здрави, може би модели преди 10 години да. Но вече вс е толкова променено.
И Тойота Рав4 имат добра слава, а мога мн да разказвам от личен опит.
От доста близък човек имам инфо за бмв, човека кара цял живот само тази марка, сменил е мн мн модели и модификации на двигатели. Има сервиз за автомобили. И мн други потребители на бмв го признават: ако ще е бмв да е 5-ца, и то бензин задължително. 3-ката според имащите такива е "компромис".
А аз ти казвам, че или си ги измисляш тези неща, или те лъжат здраво.
В последните 15 години, най-здравото БМВ е Е90. Няма фен на БМВ, който да ти каже друго нещо.
Поинтересувай се и пак пиши. Вижда се, че въобще не си информиран и говориш небивалици.

rusiq86
01-11-2012, 23:06
Не съм притежавал, не съм поддържал, не мога да коментирам. Но това дори в бмв форума се упрекват, че не са взели по-големия брат. За Рав4 мгоа да дам мн инфо ако требе. Колата е на три години сега :)
Както и да е....поздрав с една песничка с най-добри чувства...нали е форум, разискваме...
http://www.youtube.com/watch?v=eUrA-HuR4-g

Linkestis
01-11-2012, 23:09
Анджак. Ама тука всичките са далавераджии големи ;)

Така е.
Ама ти май... за малко да ни подминеш :)
Сега като се замисля в колко луксозни автомобили си се качвал.../минаваш Пинко по тестове/ как пък не си поръча една 159 кучка от джърмънито с ТЮВ а се лепна на 10 годишна кола?
Или викаш по-добре стара Алфа на далавера от 159-ка ?

koolio
01-11-2012, 23:24
Нещо не те разбрах?
А ти що не кажеш защо вместо 2 166-ци не си купи супергъзарски извънземни БМВ-та?

Linkestis
01-11-2012, 23:28
Нещо не те разбрах?
А ти що не кажеш защо вместо 2 166-ци не си купи супергъзарски извънземни БМВ-та?

Не ме разбираш щото така ти изнася.
Пък аз си имам две 166 щото си бяха на далавера.

Kuku
01-11-2012, 23:31
Момчета, вие изобщо осъзнавате ли, че за парите на Q4 се купува 730d 2006г.?
Схващате ли разликата изобщо?

rusiq86
01-11-2012, 23:32
Колко кебабчета с бира може се купи с тея пари :)

BO
01-11-2012, 23:43
Току що отварям немското мобиле, защото там има малко по-голям избор на 159-ки.
Слагам филтър:
1. Алфа Ромео
2. 159
3. Дизел
4. 4х4
5. Печка

И оп изненада - избор от 2 броя
:bouncing_smiley:

Баси, какво се обсъжда още тази тема, като няма просто 159-ка, която да може да се купи. Остана само БМВ-то:wow:

Kuku
01-11-2012, 23:47
ВО, аз пък да ти кажа, за тия пари избора е направо неограничен и все е различен от AlfaRomeo :D

BO
02-11-2012, 00:11
ВО, аз пък да ти кажа, за тия пари избора е направо неограничен и все е различен от AlfaRomeo :D
Ами баш така си е.
Общо взето се пита - дали да си купя кола, която я има, или да мечтая за онова, което не съществува на пазара.:wow:

V_A_N_K_A_T_A
02-11-2012, 00:46
Всеки си хвали това което има,а ако е реалист,хвали това което не може да има,така ли излиза? :tooth: Че отидохме и на БМВ-та за по 40-50 хил....
Пак започна да става смях в тая тема,не се излагайте ;)
На всички е ясно,че БМВ-то е по-добро като цяло,въпрос на вкус,казало кучето и....
И аз постоянно повтарям,че 59-ката е страшен варел,било то и TI и ми е гадно,че не карам Е60 М5,ама шанс :D

П.П
Слушайте Радко!Той е карал 318d и е облъчен от чара на тая кола :drool:

koolio
02-11-2012, 01:47
Момчета, вие изобщо осъзнавате ли, че за парите на Q4 се купува 730d 2006г.?
Схващате ли разликата изобщо?

Ами ако например за мен има значение разликата, че 7-цата си я купува всеки цървул като се види в пари, а 159-ките ще са 2-3 в България? И това ме интересува повече отколкото коя ще дръпне на светофара?

V_A_N_K_A_T_A
02-11-2012, 01:56
Ами ако например за мен има значение разликата, че 7-цата си я купува всеки цървул като се види в пари, а 159-ките ще са 2-3 в България? И това ме интересува повече отколкото коя ще дръпне на светофара?

Няма значение кой ще дръпне,а и това няма да е 7-цата :D
А за парите на Q4 се купува излъскано 730д от 2006, в "перфектно" състояние на "абсолютно реални" километри (в никакъв случай 350 хиляди!) с проблеми за още толкова пари,щото тия коли не ги карат ;)
Абе,идилия...

Наката
02-11-2012, 07:51
Пичове не вярвам в какво почна да се превръща тая тема, почнахме си мерим п....те. Замисълът бе доста по различен.
Ако реша да дам 20 или 25 хил за стара кола, то това би било 159 Q4 TI комби и то с люк. За бмв-то все още незнам... тъй като добро изпълнение на Е90/91 под 30 хил. няма, съгласете се.:spell:
Мойте хора ме натискат да купувам нова кола, и както са тръгнали работите ако не се сдобия с такава алфа до януари, февруари, отивам и плащам един нов outlendar и тва е.

Kuku
02-11-2012, 09:32
Момчета, фие сте фанатизирани до болка, осъзнавате ли?
Алфа, Алфа, Алфа, Алфа, Алфа.....
Коле, ти не познаваш ли цървули с АлфаРомео? Огледай се наоколо :)
Алфа на 300'000км. може, ама БМВ не може , щото те всички Алфи в България са на реални 123'456км..... а БМВ-то и на 300'000км. пак е по-хубаво от Алфата!
Казах ли ви как винаги извъртате фактите, щото иначе губите по точки :)

Нака, на всички беше ясно, че ще си купиш именно 159, но защо тогава поставяш въпросителна и правиш сравнение с други марки, дето Алфа просто оздиша ;)
Направо заминавай за Германия :)

thecleaner
02-11-2012, 09:59
Всеки си хвали това което има,а ако е реалист,хвали това което не може да има,така ли излиза? :tooth: Че отидохме и на БМВ-та за по 40-50 хил....
Пак започна да става смях в тая тема,не се излагайте ;)
На всички е ясно,че БМВ-то е по-добро като цяло,въпрос на вкус,казало кучето и....
И аз постоянно повтарям,че 59-ката е страшен варел,било то и TI и ми е гадно,че не карам Е60 М5,ама шанс :D

П.П
Слушайте Радко!Той е карал 318d и е облъчен от чара на тая кола :drool:

Така,така а да кажа ли докато си настройвате бегачките на диното в Пловдив, в какво ви возиха и какви беха отзивите след това ;) А такива коли има по 40 000лв.

Пак ви казвам след 3-4 години подобна тема няма да има, защото 59 е модел несъществуващ вече.

bouncer
02-11-2012, 10:10
Пичове,

девет страници чета и не мога да повярвам. Човека иска 159-ка и то точно определна модификация или БМВ 3-ка, пак точно определена модификация. Изведнъж почват да се вадят и мерят някакви пишки дето от тях компютъра ми ще се оригва на тестис три месеца! Айедо по-сериозно!

1. 159-ката е конкурент на БМВ 3-ка, а не на 5-ца. Да се сравняват автомобили от различни класове е меко казано некоректно.

2. Като габарити 159-ката и 3-ката са еднакво неудобни. Да, правилно - НЕУДОБНИ! За такива сравнитено големи коли е просто престъпление да се направи токлова тесен интериор! Конкрето на 159-ката мога да изтъкна, че отзад е по-тясна и неудобна от 147-ца. Факт, многократно изтъкван от всичките ми проятели, които се возят при мен ( и които в последствие са заплашени да ходят пеша ако не млъкнат). В 3-ката отзад изобщо не успях да се събера.

3. КАто пътно поведение мога да кажа, че алфата с предно е по-стабилна от БМВ със задно. Ебем ти системи и све! Наложи ми се да карам на бившата ми шефка 318-ката малко по-бързо към летището.... беше си ме шубе честно казано. За 4х4 не знам как седи въпроса - не съм карал.

4. КАто качество нямам наблюдения за БМВ, но за алфата 4 години и 76 600 км вече имам сменени - един преден носач, една биалетка, рециклаж на рейка и консумативи. Това е. В последно време се обажда диференциалния датчик на ДПФ-а, но това е от прекрасното ни гориво. Вие си преценете дали е чуплива и трошлива колата.

Айде стига сме си развявали пишките и сме плюли по другите марки. Който го кефи Алфа си купува Алфа и си носи кръста после. Който не го кефи - има коли бол!

ПС - то и 156, 147, 155, 166, ГТ, ГТВ, 75, 33, Алфети и т.н. са модели несъществуващи вече пък гледам темите си стоят.

Kuku
02-11-2012, 10:19
Аз намесих 5-цата, само и единствено с ясната идея, че когато се дават не малко пари е добре да получиш максимума за тях.
159 определено не е най-добрия избор за похарчване на 25'000лв., обаче всеки сам решава как да си харчи палите :)

bouncer
02-11-2012, 10:26
Лично за мен 25 000 лв за кола, която може да се купи и за 13 000 е смехотворно! Сега всички, дето ще скочите да обяснявате какви кошници са тези за 13 000. До 25 има още 12 000... Колко основни ремонта, тунинги, джанти и гъзарии мога да се направят с тях, а?

За тези пари наистина е тъпо да се купи 159-ка.

И още нещо - преди 4 дни с единприятел си мерихме багажниците. Аз съм с 159 комби, а той с БМВ 530 2007. Неговия е по-голям. Почти двойно по-голям. За удобство в купето и пространство няма дори да започвам. Някой от вас качвал ли се е в Ауди 6 3 дизел след 2006-та? Ами направо ми се доплака! Кеф ти простъранство отпред, кефи ти пространство отзад. А багажника за 8 трупа не го коментирам.

Doomguy
02-11-2012, 10:46
Не че нещо, ама тия коли за трупове и зарзават ли ги взимате?

Kuku
02-11-2012, 10:48
А вие за красота ?

Doomguy
02-11-2012, 11:03
Не, взимаме ги защото сме фенове на марката Алфа Ромео а не БМВ, а за повечето които имат Алфа практчния избор не стои на първо място.

кучето
02-11-2012, 11:09
Абе,все се заричам да не пиша,ма се поразвеселих малко и те така...
Обобщение накратко:
1.Вътрешен дизайн.
-След Е46 всички БМВ-та са уникално грозни(най-меко казано)!!!...с това ситроенаджийско табло,ориентирано към возещото се в средата,отзад дете и т.н.,и прочее,и...
-На алфата всичко е ориентирано към водача и е на един пръст разстояние,ако ръката ми е на скоростния лост...
2.Здравина.
-На втора и т.н. употреба кола е важен само предишния собственик и поддръжката,а не марката и модела...
3.Вървене.
-Ми ако не е М (пакета не я прави бърза),разликата е само на пистите(дето ги няма в БГ.)
уточнение:карал съм 318 и .56 1.8-мога да сравнявам тях(говоря за повечко каране,не 10 км градско!),но ми е малко изкривена представата за вървяща кола..Та ако не е по-горната-не са особено бързи... ;)
4. 4х4...повтарям се-бягане от концепцията на БМВ!!!
5.Цени и км.
-В БГ е оле майко,цялата работа!
п.п.Не ме мразете за личното ми мнение!Поздрави. :cheers:

Kuku
02-11-2012, 11:10
Не, взимаме ги защото сме фенове на марката Алфа Ромео а не БМВ, а за повечето които имат Алфа практчния избор не стои на първо място.
Кой избор стои на първо място?

alfageorgi
02-11-2012, 11:18
Кой избор стои на първо място?

Да карам нещо което ми харесва.Както са казали по-умни хора от нас:Модата е за глупаците , умните хора имат собствен стил.

Mury
02-11-2012, 11:19
А вие за красота ?

А ти мамин професоре,защо си купи 156 а не Е39 например,въпроса е сериозен......?????????

Всички които предлагат на колегата БМВ-та,не са имали такова за поне 6 месеца,освен Боби и Живко,нито пък 159,ама са супер компетентни.........Повечето които защитаваме 159-та,сме собственици от поне 3-4 г.,кое мнение е по меродавно ?????? 159 е кола за тези дето имат топки,който няма си купува БМВ,шото раиш ли е по здраво,ама му трябва един ремонт за 3-4 г.,който е равен на цената на една 159-ка :kicking::kicking::kicking::kicking:

159 може да не е върха на сладоледа,но определено има няколко предимства пред БМВ,не е само дизайна както казва Боби.Лично бившия собственик на колата на Пепи/Русия/ ми каза,брат сега карам Инфинити,неможе да стъпи на малкия пръст на 159 като пътно поведение и удоволствие от шофирането..............................:balloon:: balloon::balloon::balloon:

bouncer
02-11-2012, 11:21
Ще ме прощаваш, но ако ще давам 20 000 + пари ще гледам да си взема най-добрия продукт за парите. И ако Алфа не могат да ми предложат най-добрия продукт ще си купя нещо друго. Фенщината си е фенщина (имам три алфи) ама нека сме реалисти. След 2-3 години като извадят новите модели на Алфа ще можем да си говорим за съревнование. Сега просто или искаш или не искаш да си купиш 159 - всичко останало е чесане на езици.

Doomguy
02-11-2012, 11:28
Кой избор стои на първо място?


Да карам нещо което ми харесва.

Повече не смятам да се обяснявам.

Dagi
02-11-2012, 11:51
Незнам само от къде идва тази измислена история с извънземната поддръжка,при положение че Гт-то ми беше с по скъпа поддръжка от 6-цата и 5-цата(двете носят еднакво окачване)..,само за справка долен носач трв 160лв,кормилен накрайник трв 35лв,предни дискове Феродо 348мм 280 лв,накладки текстар 150 лв...Това с подръжката може да се случи само ако се гледат цени на частите и труд в Дару Кар,където са с 40% надценка..всеки има право да си харесва каквото си поиска,но нека да не се пишат глупости...

Kuku
02-11-2012, 11:54
Съвсем сериозно ти отговарям Мъри....
Защото е евтина.
Защото намерих достатъчно запазен екземпляр.
Защото имам една почти същата на части (купена пак, защото беше евтина).
Няма друга причина, поради която бих си купил Алфа Ромео.
Нито е по-красива, нито е по-бърза, нито е по-удобна, нито нищо не е повече от Е39, освен цената :)
Точно както между 159 и Е60 единственото предимства за Алфата е цената и донякъде красотата, защото и 5-цата с големи джанти става злобна :)
Но когато се купува 159 на цената на Е60, някак не бих могъл да го възприема за нормално.... само от фенщина :?
Точно защото имам наблюдение над доста БМВ-та (в сервиза където си поддържам колата се поддържат предимно такива коли) смятам немската марка за по-добра от Алфа Ромео във всяко едно отношение.... нали, пак пояснявам, освен цената :)
Вашият собствен стил ви излиза златен и въпреки, че някой може да е по-стилен от вас, важното е, че това си е вашия стил - нищо лошо няма да имате собствен стил, но това не значи, че е по-хубав от модерния, но пак опираме само до визията.... нищо друго :)

Jivko7777
02-11-2012, 12:49
Ще ме прощаваш, но ако ще давам 20 000 + пари ще гледам да си взема най-добрия продукт за парите. И ако Алфа не могат да ми предложат най-добрия продукт ще си купя нещо друго. Фенщината си е фенщина (имам три алфи) ама нека сме реалисти. След 2-3 години като извадят новите модели на Алфа ще можем да си говорим за съревнование. Сега просто или искаш или не искаш да си купиш 159 - всичко останало е чесане на езици.

точно и ясно казано, мене това ми беше идеята още в началото...

AntiLuuP
02-11-2012, 12:55
Абе, Алфата си е Алфа, ама А6 quattro след 2006 г за съшите пари си е направо извънземна, Мерцедес Е класа, същата работа, Не съм имал допир с 159, но с другите съм имал и то голям и не бих казал че алфата за 25 000лв е по добрия вариант от Мерцедеса или А6-цата. Колкото до БМВ-тата нещо отдавна ме изгубиха като фен с изключение на 7цата... A въпросното E90 имам чувството че е направено от възможно най гадните пластмаси, за грозното табло с копчета на Е30 пък няма кво да се коментира,а уникалното оранжево осветление...... В крайна сметка всеки има право да няма вкус и да си купува това което го кефи... и защо ние трябва да сме хората определящи колата на трето лице. Каквото и да си купиш после се питаш, дали нямаше да е по добре ако бях купил еди кво си? Колкото до подръжката е въпрос на късмет. Ако не е bayback автомобил със сервизна история в германия, а не в БГ, тогава може да има няква гаранция за качество.

Doomguy
02-11-2012, 13:12
Малий... Дайте да закриваме клуба и да ползваме хоста за да си направим нов, с името "Club Deutsch Scheiße".

rusiq86
02-11-2012, 13:21
Пичове и за сек не съм се замислил защо си купих алфа 159. Уникална по вс отношение. Нито бмв, нито мерцедеси ме влекат.
По отношение на казаното от Mury, бившия собственика със съжаление констатира, че дори инфинити не му носи същия кеф и наслада от карането.
Всеки си кара каквото реши. Аз ако ще си вземам пенсионерски автомобил за в бъдеще, то ще е новата Ц-класа, само тя ми прилича на нещо. Бмв не ме радват.

RPWWD
02-11-2012, 14:14
Абе, Алфата си е Алфа, ама А6 quattro след 2006 г за съшите пари си е направо извънземна, Мерцедес Е класа, същата работа, Не съм имал допир с 159, но с другите съм имал и то голям и не бих казал че алфата за 25 000лв е по добрия вариант от Мерцедеса или А6-цата. Колкото до БМВ-тата нещо отдавна ме изгубиха като фен с изключение на 7цата... A въпросното E90 имам чувството че е направено от възможно най гадните пластмаси, за грозното табло с копчета на Е30 пък няма кво да се коментира,а уникалното оранжево осветление...... В крайна сметка всеки има право да няма вкус и да си купува това което го кефи... и защо ние трябва да сме хората определящи колата на трето лице. Каквото и да си купиш после се питаш, дали нямаше да е по добре ако бях купил еди кво си? Колкото до подръжката е въпрос на късмет. Ако не е bayback автомобил със сервизна история в германия, а не в БГ, тогава може да има няква гаранция за качество.

Абе пич, ти имаш ли идея какви некачествени кенефи, с цена изцяло определена от данъка "имидж", са въпросните "А шестици" ? Щото аз имам... И за Q7 имам... Пожелавам ти да ти паднат кинти отнякъде, да си купиш такъв автомобил, и после да ти гледам сеира ;-)

По темата - нито единия от двата автомобила! Пари хвърлени на вятъра. За тях можеш да си купиш чисто нов автомобил на доста прилично ниво.

Kuku
02-11-2012, 14:28
Е, аз съм имал 3 чисто нови автомобила на 'прилично ниво' - отначало мислех, че е по-добре, само караш и не правиш нищо по колата, ама повече никога не бих купил чисто нов автомобил :)
Едно, че взимаш почти най-ниския клас, второ, че около 70% от стойността се губи за 5 години.
Вярно, имам само два ремонта (да чукна на дърво, всичко друго са консумативи) за общо 300лв. през този период - стоп машинка и алтернатор, ама като виждам хората около мен какви коли карат за два пъти по-малко пари.... мерси на чисто новите автомобили по 25'000лв. :?

AntiLuuP
02-11-2012, 14:58
Колега "RPWWD", много добре съм запознат с въпросните А6-ци, Имам и Vw пасат освен алфата, и много добре знам за какво говорим откъм поддръжка и т.н. Преди пасата имах и чисто нова Октавия 2 и споделям мнението на "Кuku", повече нова кола НЕ, за по малко от 5г продадохме октавията и взехме пасата който е с 2г по стар от въпросната шкода. И колега "RPWWD" колкото по нова е колата независимо от марката толкова по некачествен нужник и това е направено с цел да се развива икономиката. А още по малко какво му пречи на някой " продавач да даде примерно 1000-2000лв за претапициране и освежаване на салона и купето и т.н. и да ти начука въпросната кола за 25 бона при реални 12, убеждавайките че е на реални 87 500км, а тя всъщност е на 870 000км... Един познат си взе GL на "80 000км ", след 20 000 счупи скорости... въпрос на шанс ,да ама в последствие се оказа че е на 350 000км , а салона беше като на нова кола.... Явно не си разбрал каква ми е идеята ... се тая... Просто някои хора не могат да се примирят с мнението на другите хора и за тях освен собственото друго не съществува.

RPWWD
02-11-2012, 15:06
Е, аз съм имал 3 чисто нови автомобила на 'прилично ниво' - отначало мислех, че е по-добре, само караш и не правиш нищо по колата, ама повече никога не бих купил чисто нов автомобил :)
Едно, че взимаш почти най-ниския клас, второ, че около 70% от стойността се губи за 5 години.
Вярно, имам само два ремонта (да чукна на дърво, всичко друго са консумативи) за общо 300лв. през този период - стоп машинка и алтернатор, ама като виждам хората около мен какви коли карат за два пъти по-малко пари.... мерси на чисто новите автомобили по 25'000лв. :?

Нисък клас, разбира се, тука във форума да не би да бъка от графове и барони ;-)

Mury
02-11-2012, 15:10
Съвсем сериозно ти отговарям Мъри....
Защото е евтина.
Защото намерих достатъчно запазен екземпляр.
Защото имам една почти същата на части (купена пак, защото беше евтина).
Няма друга причина, поради която бих си купил Алфа Ромео.
Нито е по-красива, нито е по-бърза, нито е по-удобна, нито нищо не е повече от Е39, освен цената :)
Точно както между 159 и Е60 единственото предимства за Алфата е цената и донякъде красотата, защото и 5-цата с големи джанти става злобна :)
Но когато се купува 159 на цената на Е60, някак не бих могъл да го възприема за нормално.... само от фенщина :?
Точно защото имам наблюдение над доста БМВ-та (в сервиза където си поддържам колата се поддържат предимно такива коли) смятам немската марка за по-добра от Алфа Ромео във всяко едно отношение.... нали, пак пояснявам, освен цената :)
Вашият собствен стил ви излиза златен и въпреки, че някой може да е по-стилен от вас, важното е, че това си е вашия стил - нищо лошо няма да имате собствен стил, но това не значи, че е по-хубав от модерния, но пак опираме само до визията.... нищо друго :)

Toгава можеш само да си мечтаеш за БМВ,ама не и да го препоръчваш,след като си нямал.Тея номера на брат ми,чичо му и стринка му имат,не са меродавни.Като цяло от самото начало тази тема е тоалетна,беше ясно,че доста хора ще плюят Алфа и ще ръчкат БМВ-тата.Потребител съм на много форуми,включително и доста чужди,ами в никой форум няма такова плюене по марката на която е форума......................:Topic-is-closed-bg::Topic-is-closed-bg::Topic-is-closed-bg::Topic-is-closed-bg:


П.С.Кики,ако имаш време,ела да ти спра алармата за колана.....................:kicking::kicking::kick ing::kicking:

RPWWD
02-11-2012, 15:12
Колега "RPWWD", много добре съм запознат с въпросните А6-ци, Имам и Vw пасат освен алфата, и много добре знам за какво говорим откъм поддръжка и т.н. Преди пасата имах и чисто нова Октавия 2 и споделям мнението на "Кuku", повече нова кола НЕ, за по малко от 5г продадохме октавията и взехме пасата който е с 2г по стар от въпросната шкода. И колега "RPWWD" колкото по нова е колата независимо от марката толкова по некачествен нужник и това е направено с цел да се развива икономиката. А още по малко какво му пречи на някой " продавач да даде примерно 1000-2000лв за претапициране и освежаване на салона и купето и т.н. и да ти начука въпросната кола за 25 бона при реални 12, убеждавайките че е на реални 87 500км, а тя всъщност е на 870 000км... Един познат си взе GL на "80 000км ", след 20 000 счупи скорости... въпрос на шанс ,да ама в последствие се оказа че е на 350 000км , а салона беше като на нова кола.... Явно не си разбрал каква ми е идеята ... се тая... Просто някои хора не могат да се примирят с мнението на другите хора и за тях освен собственото друго не съществува.

Нимой с лошу, уа младьеж :paddle: Q-то е от магазина, а шестиците бяха купени " buy back" на по 2 години. Не, че са лоши коли, но разходите по поддръжката и качеството им не отговарят на цената. В това отношение БМВ е по-добрият вариант.

Kuku
02-11-2012, 15:32
Мъри, защо мислиш, не съм си купил БМВ до сега, брат? Защото не мога ли? :)
Нищо не ми пречи да се интересувам от БМВ-та, черпейки информация от първа ръка и да знам, че са по-хубави от Алфа Ромео, заради което да ги препоръчвам.
Аз и W140 не съм имал, ама знам, че е здрава като винкел! Ти също не си имал, но и ти го знаеш :)




П.С.Кики,ако имаш време,ела да ти спра алармата за колана.....................:kicking::kicking::kick ing::kicking:Намерихте цаката на Грандето? :)

Mury
02-11-2012, 15:39
Мъри, защо мислиш, не съм си купил БМВ до сега, брат? Защото не мога ли? :)
Нищо не ми пречи да се интересувам от БМВ-та, черпейки информация от първа ръка и да знам, че са по-хубави от Алфа Ромео, заради което да ги препоръчвам.
Аз и W140 не съм имал, ама знам, че е здрава като винкел! Ти също не си имал, но и ти го знаеш :)



Намерихте цаката на Грандето? :)

Брат не ми се спори по такива безмислени теми........:kicking::kicking::kicking:

П.С.Да намерихме я цаката..............:balloon::balloon::balloon:

Kuku
02-11-2012, 15:46
То това не е спор, Мъри ;)

Другата седмица мое ви навестя :)

rusiq86
02-11-2012, 16:14
Тцтц бате Тони, ако можеше и на мен да ми спреш това досадно цъкане. Толкова ме дразни, че още като седна не съм сложил ключа и посягам да сложа колана.

AntiLuuP
02-11-2012, 16:18
Нимой с лошу, уа младьеж :paddle: Q-то е от магазина, а шестиците бяха купени " buy back" на по 2 години. Не, че са лоши коли, но разходите по поддръжката и качеството им не отговарят на цената. В това отношение БМВ е по-добрият вариант.

Хах, няма безплатен обяд, след като купуваш кола за 25 хиляди и не е "дачия" или някоя нова от ниския клас , трябва да си подготвен за предстоящите изненади и бонуси? И много зависи от БМВ-то точно заради това което споменах горе. Всичко е до късмет.(Един познат си купия новия CL 65 AMG и след 7000км се скапа цялата електроника, преди това имаше Е60 М5 и на 100 000км заминаха скоростите - шанс. А и класа на колата не е критерий за цена на поддръжката. Форд фокус 1.6 бенз. '99 глупавия съединител струва скромните 650лв без труд??? А колите от VW групата отдавна не са "народни автомобили".

Mury
02-11-2012, 16:20
Тцтц бате Тони, ако можеше и на мен да ми спреш това досадно цъкане. Толкова ме дразни, че още като седна не съм сложил ключа и посягам да сложа колана.
Ами като гледахме колата,ако беше казал мойта е ,щях да ти го спра.Няма начин някой в Русе да не може да го спре :kicking::kicking::kicking::kicking:

Stoyan Georgiev
02-11-2012, 16:40
мъри, може ли да ми разкачите коланите да не пискат и на мойта, лесно ли е ? тъй и тъй е при вас..

Mury
02-11-2012, 16:43
мъри, може ли да ми разкачите коланите да не пискат и на мойта, лесно ли е ? тъй и тъй е при вас..

ОК,готов си :kicking::kicking::kicking:

Stoyan Georgiev
02-11-2012, 17:09
ОК,готов си :kicking::kicking::kicking:

благодарско :))

---------- Post added at 17:09 ---------- Previous post was at 17:06 ----------

а иначе по темата

както казах, не сравнявайте коли от различни класове

наистина 25 бона за карана 159ка са много пари - аз лично бих ги дал за някакъв мерджан от типа на е-класа, но ако сравняваме все пак тройки(325, 330, х-драйв) и 159ки(2.4 ку4) - 159ката по всеки повод ще я предпочета пред тройката
:)

и какъв по-добър комплимент от това да направя на 159ката ? за мен е абсолютния лидер в класа си за определени пари

за да отидеш на нещо по-добро в този сегмент(м, амг, с, рс и т.н.) трябва да изсипваш двойни, тройни, четворни суми, а тогава наистина трябва да си луд или да не ти пука за лично изкараните ти пари .. :)

Ladjov
02-11-2012, 18:48
Защо не се обърнеш и към 3ти вариант ? Като например едно Суби като това
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11333126760240682&f1=details&slink=13cavg
Пак е 4х4 , боксер дизел . Дизайна е въпрос на възприятие . Според мен е по- добре от Бавареца от вътре .

santo_traficante
02-11-2012, 20:37
Защо не се обърнеш и към 3ти вариант ? Като например едно Суби като това
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11333126760240682&f1=details&slink=13cavg
Пак е 4х4 , боксер дизел . Дизайна е въпрос на възприятие . Според мен е по- добре от Бавареца от вътре .Легаси седан е по красиво:) Иначе темата ми е интересна:) На БМВ ми харесва как върви 530хд кола за ръчкане:) Алфата ми харесва на дизайн:) Но лично не бих купил нито едното нито другото:)Бих си купил новата Е-класа или Лексус хибрид щото съм дърт с деца муахаха

BO
02-11-2012, 22:01
159 може да не е върха на сладоледа,но определено има няколко предимства пред БМВ,не е само дизайна както казва Боби.
Може ли да кажеш няколкото предимства, че са ми интересни?:balloon:

rusiq86
02-11-2012, 22:06
Ако човек чете ще си помисли, че има дилъри на бмв във форума. Кого се опитват да убедят да си купят такова!?
Всеки си има глава на раменете и да си реши коя е неговата кола.
Специално за всеки чудеш се между 3-ка и 159 съм готов да му предоставя и двете и да ги пробва. Имам приятел с такава.
Стига с това хвалене на тоя концерн. Темата отдавна е по дяволите. За едно сте прави колегите, подкрепящи бмв, 159, 2.4 ТИ Q4 е рядко животно! Май за нищо друго не сме на едно мнение!

BLUE1
03-11-2012, 07:27
Модела е наистина рядък, на за съжаление това се дължи на малкото продадени бройки. Когато през миналата година Фиат спират производството на цялата гама на 159 за годината са продадени едва 11000 автомобила в целият свят и от фирмата не отричат провала на модела. За целият период на производство са продадени под половин милион бройки, което в сравнение с най-продаваният модел на марката, а именно 156 е тотална загуба на позиции. Статистика конкретно за този модел не можах да намеря, но предполагам, че едва ли са продадени повече от 50 000 и като се има предвид, че една не малка част са закупени от държавата за нуждите на полиция и карабинери, то модела ще си остане рядък. За да не бъда обвиняван в пристрастност няма да публикувам данни за продажбите на БМВ, но те са смазващо по-големи. Сравнението на двата модела Алфа и БМВ е некоректно и по още една причина освен огромната разлика в продажбите. Видно и от съдбата на автомобила на колегата Русия, първи собственик луд фен, самият той още по-луд фен то стигаме до извода, че Алфа 159 се купува почти само от феновете на марката, а тяхното мнение е силно пречупено от страстта им. Ако бях богат със сигурност щях да имам и една такава Алфа. Просто дизайна и граничи с изкуство!

rusiq86
03-11-2012, 08:38
Blue1, не е че съм фен. Просто работя здраво и реших да си купя нещо различно, нещо което ще ме радва след 3-4 год както сега, нещо което ще ме кара да се усмихвам, нещо което ще ме кара да ходя до прозореца само да го зърна за сек.
Еми това няма как да се случи с някоя 3-ка. Те са със адски скучен дизайн. Нито съотношение цена/качество ме грабва. 3.0 дизел мотора им също не ме радва усобенно, приятел има такава. Правил съм си сметката няколко пъти и за мен разумния избор, избор на сърцето ми е 159.
В тази кола винаги има усмивка на лицето ми!
Предния собственик беше голям фен, подкартерната кора от Драго, изработена за него. Закупените оригинални части за обслужване от Германия, донесени му лично. Добавките с които карат на Льо Ман във вс възможни места. Аз съм просто педантичен, и всеки детайл трябва да е като нов за мен. Поради тази причина не си продадох 156-цата, просто е в прекалено добро състояние.

п.с. веднъж съм млад !!!

BLUE1
03-11-2012, 09:16
Напълно те разбирам и се радвам, че си успял да изпълниш една своя цел, автомобила ти наистина е жесток и съм сигурен, че и най-заклетите фенове на БМВ или каквато и да е друга марка тайничко им се иска и те да разходят поне веднъж една такава красавица. И аз съм в процес на купуване на нова кола, в класациите има доста надеждни модели на различни марки, но аз съм се спрял на хонда акорд защото именно тя ми напомня с дизайна си на алфа, е доста по-ръбато и постно, но прилича.

koolio
03-11-2012, 11:34
Blue1, не е че съм фен. Просто работя здраво и реших да си купя нещо различно, нещо което ще ме радва след 3-4 год както сега, нещо което ще ме кара да се усмихвам, нещо което ще ме кара да ходя до прозореца само да го зърна за сек.
Еми това няма как е с някоя 3-ка. Те са със адски скучен дизайн. Нито съотношение цена/качество не ме грабва. 3.0 дизел мотора им също не ме радва усобенно, приятел има такава. Правил съм си сметката няколко пъти и за мен разумния избор, избор на сърцето ми е 159.
В тази кола винаги има усмивка на лицето ми!
Предния собственик беше голям фен, подкартерната кора от Драго, изработена за него. Закупените оригинални части за обслужване от Германия, донесени му лично. Добавките с които карат на Льо Ман във вс възможни места. Аз съм просто педантичен, и всеки детайл трябва да е като нов за мен. Поради тази причина не си продадох 156-цата, просто е в прекалено добро състояние.

п.с. веднъж съм млад !!!

Напълно си прав, колега. Критерият за избор на кола следва да бъде - определям какви пари имам за купуване и за поддръжка и след това гледам какво най-много ми допада за тези пари. Това означава разумно. А дали колата ще е БМВ, Алфа Ромео, Волво, Мерцедес или каквото и да е - въпрос само на вкус и на приоритети. Ако единственият ми приоритет беше мощността, със сигурност щях да карам 530д.

koolio
03-11-2012, 12:20
Абе,все се заричам да не пиша,ма се поразвеселих малко и те така...
Обобщение накратко:
1.Вътрешен дизайн.
-След Е46 всички БМВ-та са уникално грозни(най-меко казано)!!!...с това ситроенаджийско табло,ориентирано към возещото се в средата,отзад дете и т.н.,и прочее,и...
-На алфата всичко е ориентирано към водача и е на един пръст разстояние,ако ръката ми е на скоростния лост...
2.Здравина.
-На втора и т.н. употреба кола е важен само предишния собственик и поддръжката,а не марката и модела...
3.Вървене.
-Ми ако не е М (пакета не я прави бърза),разликата е само на пистите(дето ги няма в БГ.)
уточнение:карал съм 318 и .56 1.8-мога да сравнявам тях(говоря за повечко каране,не 10 км градско!),но ми е малко изкривена представата за вървяща кола..Та ако не е по-горната-не са особено бързи... ;)
4. 4х4...повтарям се-бягане от концепцията на БМВ!!!
5.Цени и км.
-В БГ е оле майко,цялата работа!
п.п.Не ме мразете за личното ми мнение!Поздрави. :cheers:
Напълно споделям мнението ти, особено за таблото.

Kuku
03-11-2012, 14:11
Момчета, ПАК опирате само до дизайн, усещате ли се :)
Дизайна е субективно понятие - много хора предпочитат изчистен и семпъл дизайн, за разлика от други привърженици на многото копчета и лампички :)

Mury
03-11-2012, 14:44
Може ли да кажеш няколкото предимства, че са ми интересни?:balloon:

Интериор и екстериор,позиция и удобство на седене,пътно поведение,директно управление ....................:devil::devil::devil::devil:

---------- Post added at 14:44 ---------- Previous post was at 14:41 ----------


Момчета, ПАК опирате само до дизайн, усещате ли се :)
Дизайна е субективно понятие - много хора предпочитат изчистен и семпъл дизайн, за разлика от други привърженици на многото копчета и лампички :)

Точно в 159,къде видя много копчета и лампички,интериора и е супер изчистен.Едно време си виках,тая кола няма да си я купя само заради централната конзола,но като я взех и се заглеждах всеки ден,все повече и повече ме кефеше,та така до ден днешен.......................:th_up::th_up::th_up:
Ти продължаваш да си плямпаш без да си карал 159 за повече от 10 км.,незнам всички как го имате тва мнение за тази кола,без да сте собственици и да сте управлявали такава за дълго време.С тази кола всеки ден откриваш нещо ново................:devil::devil::devil::devil:

Ladjov
03-11-2012, 14:47
Интериор и екстериор,позиция и удобство на седене,пътно поведение,директно управление ....................:devil::devil::devil::devil:

Случайно ли изпусна здравината на печката или 2,4 двигателя и като цяло по новите ЖТД-та по-калпави ли са примерно 1,9 8 вентила ?

Mury
03-11-2012, 14:49
Случайно ли изпусна здравината на печката или 2,4 двигателя и като цяло по новите ЖТД-та са по-калпави примерно 1,9 8 вентила ?

2.4 е малко проблемен,но 1.9 си е същия бесен и здрав катър...........................:devil::devil::dev il::devil:

Jivko7777
03-11-2012, 15:38
за здравина да подкрепям jtd е здраво копеле, държи на бой, може би 20v на 2,4 е леко по проблемен...

Kuku
03-11-2012, 15:59
Мъри, колко километра трябва да карам една кола, за да разбера, че друга ми харесва повече :)
Че то, ако става за въпрос, половината пишещи тук даже не са сядали в 5-ца или 7-ца, ама иначе е много скучно и гадно отвътре :)
Айде нема нужда....

rusiq86
03-11-2012, 17:53
И ние от провинцията сме виждали/ карали/ возили в бмв...има ги доста (не са екзотика)...пред всяко кафе може да се види поне по един лошо гледащ чичка с такова.
Да сравняваш коли от различни класове е като да сравняваш водка с бира.
И 3-те и 5-те имат ужасен салон, таблото не е предвидено да се ползва за улеснение на водача. Дизайна интериорно и екстериорно е доста назад от 159. Не на последно място ако колата е само със задно...става само да ходиш до морето.
Какво толкова го превъзнасяте...колкото и да ги гледам и да се опитам да намеря някакъв чар в тях не успявам. Скучни, никакво чувство.
А за мотора 3.0 дизел нямам особено добро впечетление нито откъм цени на косумативи/части, нито от към очаквана динамика.

Kuku
03-11-2012, 18:47
За вас опорна точка е колата.
За мен опорна точка са парите.
За това няма да се разберем :)

Доко
03-11-2012, 19:09
Да изчеткам малко феновете: :-)

Вървял си слона из гората и ... паднал в една голяма дупка. Тя била толкова дълбока , че слона не можел да излезе сам. За негов късмет минал заека, помолил го слона учтиво - Зайо помогни ми да изляза. Заекът се съгласил, хвърлил едно въже, вързал го за БМВ-то си и го издърпал.
След време не щеш ли за беда заека паднал и той в дълбока дупка и не можел да излезе сам, но за негов късмет на около минавал слона, повикал го той и се примолил - Слоне помогни, върни ми жеста. Слона понеже бил добър пуснал му х.я си, заекът се покатерил по него и излязъл.
Какъв е извода?
Който има голям х*й, не му трябва БМВ.
:bad_evil::devil::cheers:

rusiq86
03-11-2012, 19:24
Ако е дебел брой ли се :-)

Kuku
03-11-2012, 19:37
Хич даже не си прав, Доки :)
Но слона с големия хуй му е трябвало на заека БМВ-то иначе е щял да си остане само с големия хуй в дупката :D

Доко
03-11-2012, 19:50
Хич даже не си прав, Доки :)
Но слона с големия хуй му е трябвало на заека БМВ-то иначе е щял да си остане само с големия хуй в дупката :D

Хаха, и така може да е... :-)

koolio
03-11-2012, 20:29
За вас опорна точка е колата.
За мен опорна точка са парите.
За това няма да се разберем :)

Тогава що не си взе една Фабия? Евтина, икономична, не се обезценява и е лесна за продажба.

Kuku
03-11-2012, 21:44
Защо, Коле, да си купувам Фабия, като с нищо не е повече от Гранде Пунто?
Същия клас, същата цена, същите екстри, същия разход, същата поддръжка.
Грандето е малко по-голямо..... и по-красиво - нищо повече.
Точно като Алфата :D

koolio
03-11-2012, 22:31
Защо, Коле, да си купувам Фабия, като с нищо не е повече от Гранде Пунто?
Същия клас, същата цена, същите екстри, същия разход, същата поддръжка.
Грандето е малко по-голямо..... и по-красиво - нищо повече.
Точно като Алфата :D

Е нали Фабията по-държи цена, а за теб това е от значение? ;)

Kuku
03-11-2012, 22:46
Коле, кога съм казвал нещо за продажби?
Парите ме интересуван за покупката, не за продажбата - аз не съм търговец :)

Stoyan Georgiev
04-11-2012, 12:32
2.4 е малко проблемен,но 1.9 си е същия бесен и здрав катър...........................:devil::devil::dev il::devil:

потвърждавам, че 1.9 си е здрав катър, който на всичкото отгоре не е особено претенциозен... някаква глупот около двигателя може да се счупи, но по самия двигател - слабо... няма каране на студено, няма пънене от 30 градуса, гадна нафта, добра нафта... чук е :)

даже аз сам не вярвам


ПП: и сега сигурно се урочасах и след 2 седмици ще изгори нещо :lol:

Jivko7777
04-11-2012, 14:29
потвърждавам, че 1.9 си е здрав катър, който на всичкото отгоре не е особено претенциозен... някаква глупот около двигателя може да се счупи, но по самия двигател - слабо... няма каране на студено, няма пънене от 30 градуса, гадна нафта, добра нафта... чук е :)

даже аз сам не вярвам


ПП: и сега сигурно се урочасах и след 2 седмици ще изгори нещо :lol:

няма споко

BO
04-11-2012, 18:37
Интериор и екстериор,позиция и удобство на седене,пътно поведение,директно управление ....................:devil::devil::devil::devil:
Пак пробвай, че не успя.
Та, за удобството - хайде на бас, че една седала на 3-ката може да се нагоди много повече спрямо шофьора, от тези на 159-ката.
Примерно седалка на 3-ка може да се нагласи и в широчина. При 159-ката може ли?
Пътното поведение - спорно, но със сигурност не си на права позиция. Знам, че ще ми пуснеш сега един тест на Ауто Билд, където слагат 159-ката на 1-во, а 3-ката на второ място. Не ми трябва това клипче. Виж времената на писта, които показват двата модела и пак ще си говорим.
За директното управление - като се качиш в 3-ка с активно управление, и я пуснеш в спорт режим, управлението става брутално директно. 159-ката може да мечтае за такова управление.
Демек нищо не остана освен един дизайн ми се струва, демек твоите първи два довода, които ги приемем :)

rusiq86
04-11-2012, 18:43
Да ама тези доводи ти не ги приемаш... но мн други не ги отхвърлят...за мен 100кг човек, ми е доста по удобно в салона на 159-ка спрямо 3-ка.
Въпрос: колко тройки има екстрата адаптивно управление, доста разгледах и с М пакет и все нямат. Нито и това за седалката да се гласи в широчина.
Нз как може да се твърди, че са по удобни. Вярно, че бях в така с кожен салон, не беше М, но определено не бяха нещо страхотно.

BO
04-11-2012, 20:26
Да ама тези доводи ти не ги приемаш... но мн други не ги отхвърлят...за мен 100кг човек, ми е доста по удобно в салона на 159-ка спрямо 3-ка.
Въпрос: колко тройки има екстрата адаптивно управление, доста разгледах и с М пакет и все нямат. Нито и това за седалката да се гласи в широчина.
Нз как може да се твърди, че са по удобни. Вярно, че бях в така с кожен салон, не беше М, но определено не бяха нещо страхотно.
За теб може да е удобен, но за друг може и да не е удобен.
Точно тук идва възможността за регулиране на седалката в повече направления, където на 159-ката не може да стане, просто го няма като опция:magic:
А до въпроса ти колко тройки има въпросната опция - не мога да ти отговоря, но има такава опция.
Също да те питам - колко 159-ки Ку4 има в България за продажба:hehe:

old alfist
04-11-2012, 20:29
Понякога екстрите изнервят - веднъж се возих като пасажер на предната седалка в един Мерцедес и едвам издържах.
През цялото време седалката се опитваше да се нагажда по мен и постоянно бръмчаха едни моторчета - а шавна на нанякъде и веднага тя се стреми да се прилепи по мен.
Няма свобода - направо скучна история.

duronman
04-11-2012, 22:40
Абе направо да купува една Lancia Thesis за 10 000лв човека да си види в кола :D

По-широка е, по-стабилна е и е в пъти по-удобно, но явно не това са точно търсените качества.

Мнението ми е 50% шега относно завихрилите се спорове и 50% сериозна идея.

Ето я най-скъпата и привидно запазена бройка на БГ пазара: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11349983083818556&f1=details&slink=142u98

old alfist
04-11-2012, 22:55
Абе направо да купува една Lancia Thesis за 10 000лв човека да си види в кола :D

По-широка е, по-стабилна е и е в пъти по-удобно, но явно не това са точно търсените качества.

Мнението ми е 50% шега относно завихрилите се спорове и 50% сериозна идея.

Ето я най-скъпата и привидно запазена бройка на БГ пазара: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11349983083818556&f1=details&slink=142u98
Бившия римо-католическият патриарх дълго време го возеха в тази кола.

rusiq86
04-11-2012, 23:02
Еми човека е знаел в какво да се вози...хич да не е по ми харесва от бмв :pig:

duronman
04-11-2012, 23:16
Мен това ми е колата мечта от както имах капа. Не си купих, защото щеше да ми дойде малко нанагорно, защото автомата им е кофти, адаптивното окачване много скъпо за ремонт и все още частите са много скъпи (макар и не колкото преди 2-3 години) и в момента не мога да си позволя, ако се счупи да извадя 2000-3000 за ремонт. Иначе, когато реша да сменя 166-цата това ще е наследникът:

Lancia Thesis 3.0 с топ оборудването, задължително запазен екземпляр.

Поведението и на пътя е страхотно, возията безупречна, хлади бири, топли кафета :) Босе с 19 говорителя, ел щори, адаптивно окачване, уникално аристократичен и спокоен интериор... Външен дизайн извън времето - ретро муцуна и футуристична задница. Един от многото примери, че дизайнът на много италиански автомобили е извън времето и не изглеждат демоде след 2 години.

digitalundgrd
04-11-2012, 23:22
Точно, обаче външния вид на Тестиса е малко като висшата мода...Не е за всеки ;)

duronman
04-11-2012, 23:28
Занимавам се с дизайн (графичен) и мразя колите, които са за всеки, общо приетите сапунерки, зализани бездушни форми не казващи нищо.

Алфа просто уви нямат кола от този клас (166 е малко назад), иначе техният дизайн е по-общоприет)

Практично-скучно бездушната ламарина не ми е представата за кола (говоря за стил пасат - новите шавролетчета и т.н.).

Да не говорим, че за около 10 000лв можеш да си купиш Thesis 2005-та в добро състояние, която за мен е над класа на BMW 5.

Единственият недостатък на тезис / 166 и т.н. пред немските им братя е, че нямат някой наистина голям мотор - един вид флагман.

кучето
05-11-2012, 09:45
Сега ще ви светна защо е толкова важен и ценен дизайна,особено вътрешния!
Когато ти се наложи да караш с малко по-високо темпо(не скорост) из задръстванията примерно,и ИЗВЕДНЪЖ решиш да си смениш станцията на радиото или да погледнеш температурата на мотора или да видиш колко е часа или да настроиш климата е по-добре когато дизайна е по-добър!!! ;) ЗАЩОООО?!?!!! Щото не се разсейваш и оставаш концентриран върху управлението и не се удряш и дори успяваш да коригираш нещото преди да си стигнал там за където бързаш и да си спрял!!!Сещате ли се???!!!А дали ще ме оборите с тези дублирани уреди и показания ситроенаджийските(опа-БМВ)?!А ако искате пътно поведение и управление на спортна кола от бебевоз си купувате Импреза комби а не БМВ мрътвел на ебати парите!!!По-здрави! ;))

bouncer
05-11-2012, 10:02
Смело мога да кажа, че 159-ката е изключително удобна кола. За пътното поведение и коментара на колегата мога само да се засмея и да му пожелая да покара по-дълго време 159-ка и после пак да каже. Който е карал - знае.

Тройка съм карал и не бих казал, че е по-удобна. За нагласяне на седалката в широчина не съм виждал сега в тройка.

Последните три дни карам някакъв изключително куц нисан кашкай 2.0 бенц 140 магарета с безстепенна автоматична скоростна кутия. Нямам търпение довечера да сис една в Алфата!!! По-пластмасова, умряла, абсурдно караща се кола не съм видал никога!!!! и тов а е кола за 60 000+ лв..... важно е от време на време да караш кошница, за да си оцениш колата :)

dilian alfa gtv
05-11-2012, 10:26
Смело мога да кажа, че 159-ката е изключително удобна кола. За пътното поведение и коментара на колегата мога само да се засмея и да му пожелая да покара по-дълго време 159-ка и после пак да каже. Който е карал - знае.

Тройка съм карал и не бих казал, че е по-удобна. За нагласяне на седалката в широчина не съм виждал сега в тройка.

Последните три дни карам някакъв изключително куц нисан кашкай 2.0 бенц 140 магарета с безстепенна автоматична скоростна кутия. Нямам търпение довечера да сис една в Алфата!!! По-пластмасова, умряла, абсурдно караща се кола не съм видал никога!!!! и тов а е кола за 60 000+ лв..... важно е от време на време да караш кошница, за да си оцениш колата :)

Така е точно казано.Моето мнение за възникналия отново спор с 3-та серия на БМВ,ще кажа че 3-ката си е щайга от всякъде,по дървен автомобил в класа си не съм виждал,а забравих и тесен,когато седна в въпросната кола и колената ми се допират в таблото.:comphits:

alfageorgi
05-11-2012, 10:35
Така е точно казано.Моето мнение за възникналия отново спор с 3-та серия на БМВ,ще кажа че 3-ката си е щайга от всякъде,по дървен автомобил в класа си не съм виждал,а забравих и тесен,когато седна в въпросната кола и колената ми се допират в таблото.:comphits:

Грубияни такива !!! Сега като се включи ВО с неговото 330 ХД и ще ви разкаже колко сте неуки и заплеснати с тия Алфи и никога , ама никога няма да стигнете нивото на БМВ по нищо.Който не вярва може да се пробва защото БМВ 330 ХД е мега , ултра , върховната кола и такива като вас с разни Алфи са просто хора които са искали БМВ , но немали пари и затова карат италиански бангии , а сънували БМВ-та на кълбета.

Jivko7777
05-11-2012, 11:35
Така е точно казано.Моето мнение за възникналия отново спор с 3-та серия на БМВ,ще кажа че 3-ката си е щайга от всякъде,по дървен автомобил в класа си не съм виждал,а забравих и тесен,когато седна в въпросната кола и колената ми се допират в таблото.:comphits:

нека е дървен ти ми дай 335д подарък пък ще се мъча с него като грешен дявол :devil:

Доко
05-11-2012, 11:42
'Бах т'ва кисело грозде, 'бах... :-):devil::hehehm:

dilian alfa gtv
05-11-2012, 12:10
нека е дървен ти ми дай 335д подарък пък ще се мъча с него като грешен дявол :devil:

Е ок,съгласен 335 д,но лично на мен си ми е дървено тва е,неудобно ми е в тази кола.

Kuku
05-11-2012, 12:10
Айде пак....

Управлението и следенето на функциите, и уредите, до голяма степен е въпрос на навик.
ДА, дизайна има значение, НО до толкова, до колкото някои уреди и копчета е логично да бъдат еди-къде-си по таблото, а не до скоростния лост или на вратата, примерно! Всико останало е просто красота, а тя е субективен фактор.
За мен е много по-лесно да си настройвам електричеката седалка от копчета на вратата (Мерцедес), отколкото от копчета под седалката, които не виждам и трябва да напипвам :? И като съм свикнал да си настройвам седалката от вратата, в каквато и кола да седна после, ще търся като идиот настройките на друго място :)
Много хора НЕ харесват централните уреди по таблото на 159 или на каквато и да е друга кола - Микра, Упсилон, Ситроен май имаха в средата. Веднъж като свикнеш с уредите и знаеш къде да гледаш, после няма никаква драма.... да не давам примери от личен опит.

И ако приемем, че 3-ката не може да се сравнява със 159, защото еди-какво-си, то пак се връщаме на старата песен за парите - за тия пари се купува 5-ца, че даже и 7-ца :!:
Аз не знам на какъв език да говоря. Отваряте мобиле.бг и правите елементарно търсене:
-след 2005г.
-над 200к.с.
-до 25000лв.
Всичко на всичко има 10 Алфи.... от 500 обяви :?
Прави ли ви впечатление, какви коли излизат между тия 10 Алфи?
Баси....

bouncer
05-11-2012, 12:40
аз да си потретя:

159-ката би следвало да се сравнява с 3-ката на БМВ от 2006-та. За да сме още по-коректни само модификациите 320i,330i, 320d и 325d. Това са преките конкуренти. Всичко останало не би ебало да се сравнява, защото не се конкурират моделите. Също така би било добре да се сравняват по няколко показателя - ЦЕНА, пътно поведение и комфорт. По цена алфата бие - тройката е струвала като нова много повече. Като пътно поведение има тестове, вижда се. Който е карал знае как се държи 159-ката на пътя. Като комфорт е много относително - на едни му харесва едно, на друг друго. Лично за мен в интериора на 159 не е пестено от нищо - пластмасите на минимално количество и са с добро качество.

Моят иозбор е 159-ка, както се вижда. Всичко истанало 335, 399, 399 1/2 са пълни глупости!!!! Толкоз!

Kuku
05-11-2012, 13:16
Аз лично съм напълно съгласен за пряката конкуренция, НО както ти сам каза, Алфа нямат по-голяма лимузина и/или по-голям двигател, т.е. не могат да задоволят търсенето на даден продукт.
Ако искам мощна лимузина, как да си купя Алфа? Това имам предвид аз в сравнението с по-горните класове.
Приемайки, че 159 е по-хубава от 3-ка, то после идват горните класове и мощните двигатели.... за същите пари :?
А трезвомислещ човек, покарал веднъж в живота си М5 да твърди, че предпочита дизелова Алфа, означава, че или лъже или има психични отклонения :?

bouncer
05-11-2012, 13:41
Аз лично съм напълно съгласен за пряката конкуренция, НО както ти сам каза, Алфа нямат по-голяма лимузина и/или по-голям двигател, т.е. не могат да задоволят търсенето на даден продукт.
Ако искам мощна лимузина, как да си купя Алфа? Това имам предвид аз в сравнението с по-горните класове.
Приемайки, че 159 е по-хубава от 3-ка, то после идват горните класове и мощните двигатели.... за същите пари :?
А трезвомислещ човек, покарал веднъж в живота си М5 да твърди, че предпочита дизелова Алфа, означава, че или лъже или има психични отклонения :?

Точно така, Кире. Вариантите са два - искаш да си купиш 159-ка или се колебаеш между 159-ка и нещо друго. Ако искаш да си я купиш и си си харесал конкретно изпълнение и 30 000 лв да струва си я купуваш, просто щото си идиот и така си решил. Щото те кефи, щото е красива, щото така!

Ако се колебаеш ги преценяваш - какво искаш, какво се предлага и колко пари искаш да дадеш. И по-напред в темата съм казал 25 000 лв за 159-ка карана е абсурд. Варианта е да 4х4 с присаден мотор на Мазерати. Тогава ела ми гледай сеира. Поради липса на такава машина си купуваш квото исаш за тези пари. Алфа истинска голяма лимузина след 164 нямат! Сори, ама 166 не ми е голяма лимузина с тези мънички седалки отзад и този нисък таван. Поне на мен. И преди да се започне ще кажа - карал съм 605-ца, която не се отличава като купе от 164 и НЕ МОЖЕ И ДА СТАВА ДУМА за сравнение на пространството отзад. Говоря само за пространство в купето. За мен като един двуметров 120 килограмов бизон то е водещо при лимузина. 166 не отговаря на МОИТЕ критерии за лимузина. Толкоз.

159-ката е малка и тясна също. Зад мен човек не седи нормално. 5 човека да се возят си е приключение. То и в 3-ката си е приключение. Тесни са тези коли, но такъв им е класа.

5-ци, А6-ци и т.н. са вече друга баница. А6 комби има багажник двоен на 159 комби. Факт да го еба. Вътре дърпам седалката на шофьора назад да ми е удобно и мога да седна и на задната - събирам се. При това изправен, а не с наведена глава. Но пак казвам - друг клас, други мащаби и изисквания. Както и друга цена.

Kuku
05-11-2012, 13:51
Анджък! Тая прекрасна българска дума.... :D
Ако твърдо съм решил да си купя Алфа, то това би била 159, НО ако се чудя, каква кола да купя за еди-колко-си пари, то тогава нещата стоят по съвсем различен начин.
За това казах:
-гледната точка на много хора се свързва само с марката Алфа Ромео.
-моята гледна точка, а и на други хора, би била сумата на сделката :)

Jivko7777
05-11-2012, 14:21
и предлагам ключ на темата

Mury
05-11-2012, 15:52
Крайно време е...................:idea2::idea2::idea2:

digitalundgrd
05-11-2012, 16:46
:please:

Тоя Радко ич не си наглежда раздела :furious:

Kuku
05-11-2012, 17:04
Е, що ше заключвате чудната тема - ше земе още некой да се прецака :crazy:

Наката
05-11-2012, 17:09
Ми ако прецените я заключете.
Аз нали като бивш алфист си задавам вече въпроса: аджаба ако нямах никви финансови ограничения и си бях купил нова 159ка топ изпълнение за 89 хил лева, зощо да я продавам за 20 хил, като няма с какво да я заместя...няма пряк заместител толкова време. Аз принципно не бих и се замислил. Това може би е отговорът защо тия коли ги няма на пазара.
Пък ако дам 30 бона за такава алфа ще ме изгонят на улицата, така че май съм обречен да съм си редовен търсач из сайтовете.
Много благодаря на отговорите за конкретните модели, защото извън целия спам имаше и доста конструктивни мнения.
Еми това е...ще търсим.

thecleaner
05-11-2012, 18:57
Ми ако речете я заключвам бе, въпреки че в тия студени вечери е страхотно четиво.

BO
05-11-2012, 18:57
аз да си потретя:

159-ката би следвало да се сравнява с 3-ката на БМВ от 2006-та. За да сме още по-коректни само модификациите 320i,330i, 320d и 325d. Това са преките конкуренти. Всичко останало не би ебало да се сравнява, защото не се конкурират моделите. Също така би било добре да се сравняват по няколко показателя - ЦЕНА, пътно поведение и комфорт. По цена алфата бие - тройката е струвала като нова много повече. Като пътно поведение има тестове, вижда се. Който е карал знае как се държи 159-ката на пътя. Като комфорт е много относително - на едни му харесва едно, на друг друго. Лично за мен в интериора на 159 не е пестено от нищо - пластмасите на минимално количество и са с добро качество.

Моят иозбор е 159-ка, както се вижда. Всичко истанало 335, 399, 399 1/2 са пълни глупости!!!! Толкоз!
Ако следваме твоята логика, то не може да изберем конкурентен играч на БМВ спрямо 159-ка 2.4жтд.
Защото БМВ имат или 2 или 3 литров двигател. И какво правим?:pokey:
Ако изберем 2 литровия двигател, то проблем, по-малък. Ако изберем 3 литровия, ще се намери някой като теб да каже, че не е честно :drinking:

Ако цената на БМВ и Алфа бяха приблизително еднакви, то щеше да се продадат с 70%+ по-малко бройки от 159 в световен мащаб:stretcher:

А и продължавам да твърдя, че да казваш, че една кола с разпределение на масите 65/35 в ползата на предната ос била някаква мега стабилна е супер смехория.:pokey:
Добре, че са ъпгрейднали софтуера на ВДЦ-то, та горкото се смачква от бачкане, за да има колата такива показатели.

А точно пък това ненормално ВДЦ е мега измислено. Натискаш педала на спирачката. Отдолу леко пясък на едната страна. Няма логика в отделяне на спирачния педал от клапаните. И резултат ако държите едвам спирачката и започне интервенция на АБС-а, донатискане на педала става мисия почти невъзможна. Всеки от вас е изпадал в тази ситуация и знае за какво говоря. Е това при някой производители го няма и спирането е на светлинни години напред. Ама какво ли разбираме.

Добре, че 159-ката има дизайн, че да има за какво да говорим:clap:

old alfist
05-11-2012, 19:10
Напоследък не се случва да се заключват теми - най-много да я изтрият цялата.
Много сравнения, много емоции, но никой не споменава за подръжката - все пак всичко струва пари - ако не се има това предвид, целия спор се превръща в детска караница.

rusiq86
05-11-2012, 19:21
Дай боже все повече хора да си купуват Бмв, тъкмо модела няма да се разпространи така масово както предходните модели на АР.

BO
05-11-2012, 19:24
Напоследък не се случва да се заключват теми - най-много да я изтрият цялата.
Много сравнения, много емоции, но никой не споменава за подръжката - все пак всичко струва пари - ако не се има това предвид, целия спор се превръща в детска караница.
Явно не си чел цялата тема.
Назад съм дал точни цени спрмо ценовите листи на официалните дилъри в България.
Да смениш цялото окачване на 159-ката е горе долу 2 пъти по-скъпо.:pokey:


Дай боже все повече хора да си купуват Бмв, тъкмо модела няма да се разпространи така масово както предходните модели на АР.
Е много явно, че няма да е разпространен така, както 156-цата. Просто са произведени по-малко бройки. Логично е.:static:

old alfist
05-11-2012, 20:38
Явно не си чел цялата тема.
Назад съм дал точни цени спрмо ценовите листи на официалните дилъри в България.
Да смениш цялото окачване на 159-ката е горе долу 2 пъти по-скъпо.:pokey:
Прав си - видях, че старателно си сравнил, както и видях, че те обориха.
Виждам и желанието на някои колеги да отрезвят масата от потребители, което никак не е лошо.
Нека всеки кара каквото си иска - затова има има по света стотици марки и хиляди модели.

BO
05-11-2012, 21:16
Прав си - видях, че старателно си сравнил, както и видях, че те обориха.
Виждам и желанието на някои колеги да отрезвят масата от потребители, което никак не е лошо.
Нека всеки кара каквото си иска - затова има има по света стотици марки и хиляди модели.
при всички положения БМВ-то излиза по-евтино като части и още 4 пъти по толкова по-здраво.
Не знам кой какво е оборил.
Някой ако ме е оборил да каже парт номера на частта по цена на Ауто Италия и аз ще давам алтернативния номер по цена от Дару Кар.
Да видим после кой прав, кой крив.:clown:
Цени за рециклаж на гошо-майстора от Сусурлево не приемам, защото той като види БМВ и цената за едно и също нещо е х3 :)

Mury
05-11-2012, 21:24
при всички положения БМВ-то излиза по-евтино като части и още 4 пъти по толкова по-здраво.
Не знам кой какво е оборил.
Някой ако ме е оборил да каже парт номера на частта по цена на Ауто Италия и аз ще давам алтернативния номер по цена от Дару Кар.
Да видим после кой прав, кой крив.:clown:
Цени за рециклаж на гошо-майстора от Сусурлево не приемам, защото той като види БМВ и цената за едно и също нещо е х3 :)

Дай цени от Камор а не от Дару кар..................:afro::afro::afro:

BO
05-11-2012, 21:28
Дай цени от Камор а не от Дару кар..................:afro::afro::afro:

Какво значение от къде са цените?
До колкото знам от Камор са с има няма 1-2% нагоре.
Просто нямат онлайн система от където може да се проверяват от всеки и съответно наличността.
Дали ще си ги купиш от Дару или от Камор е въпрос на избор.
Ако толкова те притеснява давай цени и от Милано моторс тогава :)

rusiq86
05-11-2012, 22:04
Това, че в Бг магазините слагат голяма надценка не е фактор. Конкретен пример от днес:
- хромирани капаци за огледалата от Бг магазин...240 лв двете. Аз ги пооръчах от Англия само за 45 лв с доставка до Бг.
- оригинални накладки от бг 150 лв, същите от Англия 80лв
- предпазните фолиа на задните врати и калници от Бг са 88лв комплекта на страна/ Италия за 25 лв.

Това са конкретни примери от днес, неща, които си поръчах.

BO
05-11-2012, 22:12
Това, че в Бг магазините слагат голяма надценка не е фактор. Конкретен пример от днес:
- хромирани капаци за огледалата от Бг магазин...240 лв двете. Аз ги пооръчах от Англия само за 45 лв с доставка до Бг.
- оригинални накладки от бг 150 лв, същите от Англия 80лв
- предпазните фолиа на задните врати и калници от Бг са 88лв комплекта на страна/ Италия за 25 лв.

Това са конкретни примери от днес, неща, които си поръчах.
Това не са магазините в България, а официални цени на БМВ/Алфа Ромео.
Прави голямата разлика.

old alfist
05-11-2012, 22:32
Италия и Германия са автомобилни нации - това се доказва и във F1, който е развъдник на иновационните технологии.
Предпочитанията на потребителите на масовите автомобили до голяма степен зависят от средата, в която живеят.

damyanov
05-11-2012, 22:45
Какво значение от къде са цените?
До колкото знам от Камор са с има няма 1-2% нагоре.
Просто нямат онлайн система от където може да се проверяват от всеки и съответно наличността.
Дали ще си ги купиш от Дару или от Камор е въпрос на избор.
Ако толкова те притеснява давай цени и от Милано моторс тогава :)

Абе, чета ти постовете и се чудя - във форум на БМВ ли съм или на Алфа Ромео?!:hmm:
Като си такъв почитател на баварците, що въобще си правиш труда на пишеш в този форум? Или работиш на процент за пренасочени алфа-фенове?!
Търкаляй си немската кошница и си я превъзнасяй в онзи "великия" форум, на "най-истинските и здрави" автомобили.
Недей да спамиш, че дразни...
И.... остани си със здраве да си хвалиш БМВ-то...:big_bow_down::big_bow_down::big_bow_down:
че това е най-истинската кола въобще изобщо, разбир`ш ли...

Kuku
05-11-2012, 23:01
Най-истинската може да не е, ама със сигурност е по-истинска от Алфа Ромео :)

Jivko7777
05-11-2012, 23:26
Ако следваме твоята логика, то не може да изберем конкурентен играч на БМВ спрямо 159-ка 2.4жтд.
Защото БМВ имат или 2 или 3 литров двигател. И какво правим?:pokey:
Ако изберем 2 литровия двигател, то проблем, по-малък. Ако изберем 3 литровия, ще се намери някой като теб да каже, че не е честно :drinking:


Ееее как бе има e60 525д :p

V_A_N_K_A_T_A
06-11-2012, 01:40
Крайно време е да се сложи ключ,както приключват и всички подобни теми в тоя раздел! Автора на темата вече е достатъчно ориентиран. Акъл, доста му се наля.
Който иска да продължава да си чеше езика,си има общи приказки.

thecleaner
06-11-2012, 02:07
Крайно време е да се сложи ключ,както приключват и всички подобни теми в тоя раздел! Автора на темата вече е достатъчно ориентиран. Акъл, доста му се наля.
Който иска да продължава да си чеше езика,си има общи приказки.

Съгласявам се с теб спреляко.

trustworthy
25-08-2013, 23:25
Изчетох темата и ще си позволя да я отключа с един въпрос, на който не намерих отговор, а видях на два пъти да се споменава този проблем, а именно: С какво точно 2.4 е по-проблемен от 1.9?

rusiq86
26-08-2013, 00:11
- Твърди се, че имал по-груба работа сутрин...аз такова нещо не съм усетил никога!
- Проблемни въртеливи клапи до 2008г., който се отстраняват, но това го има и при 1.9.

Май това е всичко!

Jivko7777
26-08-2013, 01:01
- Твърди се, че имал по-груба работа сутрин...аз такова нещо не съм усетил никога!
- Проблемни въртеливи клапи до 2008г., който се отстраняват, но това го има и при 1.9.

Май това е всичко!

ужасно по скъп маховик...
пукат глави...
...

V_A_N_K_A_T_A
26-08-2013, 03:03
Ако си мислиш,че 1.9 не пукат глави, си се объркал ;)

П.П
1.Автора на темата си купи Mitsubishi Outlander от магазина.
2.След отключването, темата ще продължи в същия стил - безполезна хранилка.

trustworthy
26-08-2013, 07:24
ОК. Благодаря за мненията. Съгласен съм с Ванката и затова заключвам темата отново.