PDA

View Full Version : къде да си направя ключ за алфа 145



stefan stefanow
22-12-2004, 23:13
ключа на 145 е с някакъв код ,с обикновен неможе да се запали колата. А аз имам само 1бр.

SIS
23-12-2004, 10:05
Ами, търсиш подходящ ключар - то си пише "автоключове" - влизаш, питаш и си излизаш ':whistle:' - поне аз така направих :))). Казаха ми, че ще струва между 70 и 120 лева :shock: !!!

нидобърски
23-12-2004, 11:17
ключа на 145 е с някакъв код ,с обикновен неможе да се запали колата. А аз имам само 1бр.


Само специализиран сервиз. Те си правят поръчка и от Италия получат кодове, за да програмират ключове и за компютъра на твоята кола. После ако имат заготовки на ключове (ако не пак от Италия) ги получават и ги програмират. После закачат компютъра към този на колата ти и го програмират да пали с новия код. Изтриват старите-задължително би трябвало да го направят (може и да ти оставят стария евентуално да можеш и с него да палиш). При ключари не те съветвам да ходиш-правят простотий и може да си скъсаш нервите и да дадеш много пари.

hf hpe
23-12-2004, 13:03
е има и ключари които правят ключовете добре
такива са тези на семинарията и на симеон и ботев
но аз лично бих отишъл във вантотрей и бих си поръчал ключ
защото ключът който идва е същият като оригиналният и си пище на него алфа ромео
докато тези които ги правят ключарите са заготовки и в тях се вкарва допълнително чип с кода, и от далече си личи че ключа е правен
но все пак това зависи и от склонноста ти да се разделиш с малко повечко пари

SIS
23-12-2004, 13:19
А я кажи колко малко повече са тия пари? 'Щото аз си мисля, че няма да са никак малко. Като подхванахме темата, да попитам. При мен се получава следното: като дам контакт, но не запаля колата, изключа от контакт и след това пак подам контакт, "ключето" на таблото остава да свети, но въпреки това колата пали. Т.е. на всеки четен път на вклъчване на контакт, "ключето" остава да свети. С "master key"-а съм (ако това има значение). Та някой има ли идея това от какво се получава. И дали няма да мога да запаля с ключ без код!?

нидобърски
23-12-2004, 14:44
тези които ги правят ключарите са заготовки и в тях се вкарва допълнително чип с кода, и от далече си личи че ключа е правен
но все пак това зависи и от склонноста ти да се разделиш с малко повечко пари[/quote]

Добре не знаех, че го правят. Интересно обаче откъде хващат кода на ключа, щото не вярвам да програмират комп. на колата с нов код. И после ако е така к'во става, значи всеки автоапаш може да ги прави :cry: -така ли е?

hf hpe
23-12-2004, 20:52
слагат ключа в един уред който чете кода и след това го вкарват в техният чип
все пак става въпрос само за първото поколение фиат кодове
при второто поколение кодове само поръчка през официален дилър
и дори на самите ключове които идват си пише че са резервна част, иначе си изглеждат като оригинални, но този надпис ги издава

за сис
това че караш с мастър ключ не е добре
за това и на второто завъртане ти светва лампата
незнам точно как става, но с мастър ключа се обучават нови ключове и то горе долу в следната последователност
слагаш мастер ключа и завърташ на контакт, след това новият ключ и даваш контакт и накрая пак с мастър ключа

stefan stefanow
24-12-2004, 11:03
все пак трябва да се ходи в ауто италия,а аз не съм от софия,но ако само там ще го направят ще ходя :wallbash: .казаха ми че при ключар ще струва около 70лв. ако в ауто италия няма да прехвърли 100лв. :cry: предполагам че това е по добрич избор.МЕРСИ .!

hf hpe
24-12-2004, 14:41
sywetwam te da отидеш във Вантотрейд ще ти излезне и по ефтинко

SIS
27-12-2004, 09:24
И защо не е добре да се кара с мастер ключа?! Ако е фатално, да ходя по-бързо да си правя друг ключ. ВЪпреки, че точно сега покрай празниците....... :(

hf hpe
27-12-2004, 10:50
И защо не е добре да се кара с мастер ключа?! Ако е фатално, да ходя по-бързо да си правя друг ключ. ВЪпреки, че точно сега покрай празниците....... :(
не мога да ти го обясня точно защо е така, но по този начин системата е податлива към бъгове

stefi
03-02-2005, 20:13
ключове се правят в mr.Brikolage сканират ключа и правят нов

WhitePower
04-02-2005, 10:29
за цената от 70 лева , според мен това е най изгодната оферта

WhitePower
04-02-2005, 10:30
ключове се правят в mr.Brikolage сканират ключа и правят нов
за цената от 70 лева , според мен това е най изгодната оферта

Bobo
04-02-2005, 10:52
И защо не е добре да се кара с мастер ключа?! Ако е фатално, да ходя по-бързо да си правя друг ключ. ВЪпреки, че точно сега покрай празниците....... :(
не мога да ти го обясня точно защо е така, но по този начин системата е податлива към бъгове

Не се прай че незнаеш :wink:

Мастер ключа при първото завъртане отключва Write Protecta на чипа в екуто и по този начин при 2-то поставяне на ключ в контакта кода от ключа се записва в екуто. Това което ти в момента правиш е че при всяко второ вкарване на ключа презаписваш кода в екуто ... докато някой ден ... :wallbash:

Mury
04-02-2005, 12:21
Ами аз пък паля с обикновен клу4 ама имам пар4е от оригиналния и го търкам около клу4алката и така изклу4вам имобилаизера/защото оригиналния се с4упи когато бях в КАТ то4но пред канала и виках авариина помощ и те ми направиха обикновен клу4 и казаха няма проблем пали така и аз ве4е 8 месеца паля така ама мисля да си направя поне един клу4/.Та идеята ми беше дали е лошо да паля така аз си мисля 4е няма проблем ама даите съвет.Аз ще си направя клу4 100% ама искам да знам дали няма да стане някоя беля за каквато намекна Бобо

SIS
04-02-2005, 12:55
Ама аз все още не мога да разбера каква беля може да стане. Аз така или иначе ще си правя друг ключ, но ми е интересно какво може да стане ако си карам с мастер ключа. Друго, което ме интересува е дали мастер ключа може да се използва за направата на друг ключ, защото на мен логиката ми подсказва, че няма да може. При това положение май единствения начин е да отида до Вантотрейд и да им кихна някаква яка пачка. Дали в Аутоиталия могат да свършат работата? По-близо ми е (знам го къде е, а Вантотрейд - не) и познавам там един от механиците!!!