PDA

View Full Version : Митове и легенди, или как Вапцаров бе жертван и употребен в името на соц пропагандата



fred
09-10-2012, 17:08
Това не е нещо ново, писано по един или друг повод и начин още от покойния Г. Марков, после не помня кой точно издаде книга в друга светлина и т.н.
Интересното е, че тук става дума как се измислят митовете и легендите на комунистическата пропаганда.
http://dnes.dir.bg/news/film-nikola-vaptzarov-12162008?nt=4
Един поет и мечтател бива жертван в името на нищото от тия, на които се е доверил.Нищо ново под слънцето.

Crusader
12-10-2012, 08:40
Фреди, нали го знаеш оня лаф за мненията и задниците...

Явно си много зле щом се доверяваш на драсканиците на поръчкови журналисти...доста отчаяно от страна на управляващите щом стигнаха до там да плащат на драскачите, да вдигат костите на отдавна починали хора...

А бе, я кажи на коя хранилка си и ти?

fred
13-10-2012, 12:17
Ами железни човече никой не ми плаща, ако ми намериш някой да ми плаща, затова, че вярвам в това,което пиша ще съм ти благодарен.Не ти ли идва наум, че който мисли с главата си, най често никой не му плаща :)
Плаща се да си послушен или да прокараш неизгоден проект примерно - АЕЦ Белене:) Не случайно едри милионери с в първите редици на защитиниците му у нас.
Не знам колко книги си прочел, ти си знаеш, но не ти ли идвало наум че доста работи, които ни набиваха в главите са пълни лъжи? Прочети книги-не вестници.Чети, това което са писали свободните хора и след би разбрал много неща, които сега явно не виждаш.
Принципа на фашистите, който прилагаха и комунистите-тотална пропаганда, демагогия и лъжи работи, ама до време.
След 20 години никой няма и да помни даже кой е и Вапцаров, понеже и в миналото малко четяха, както и сега никой не чете, да няма и да помни нещо от лъжите в историята.А аз мога да ти изрецитирам наизуст повече 15 стихотворения от него, а ти?
Масата от хора нямат памет-мнението им се формира от вестниците и ТВ в което живеят и си отива с тях.Човешкото развитие винаги отсява боклука от истината за щастие.Но хората обикновено трудно се променят и си ходят с капаците най често до гроба....

Crusader
13-10-2012, 17:52
Фен на "Бройко" и политиката му да говори за лъжи и демагогия...е това е безсрамно!

Излиза че си по добър икономически анализатор от HSBC..., ми да вземат да си хвърлят дипломите и милионите, тия от „Глобал Пауър” и да се обърнат към Фреди-бой, да ги светне кое е изгодно и кое не!

Обаче излизаме от темата, проклети да ся тия които вдигат костите на люде подобни на Вапцаров, за да се изхрачат за пореден път в медиите или за постигането да дребни политически дивиденти....те тва е изтината, и ако пълната ти с "книжки" тиква не го вдява, напразно си ял хляба на родителите си да те образоват!

fred
13-10-2012, 19:05
Е, аз не разбирам, а ти брато, явно ги разбираш тия работи. Та с Белене вземи и ги светни тия инвеститори бре, да ходят там...Ще те позлатят, как така са изпуснали тая "златна мина".Само да осигуриш и 20 милиарда, па и да изкупуваш още ел. енергията 20 години, щото от това е далаверата (за Русия)..
А костите на Вапцаров и подобните нему ги оплюха тия дето след 1944 станаха милионери и милиардери на техен гръб - децата на товаршчи с каскети и цървули навремето, които говорят иниглизки и се правят на големи социалисти днес.Па като си мисля, май ти не си от тях, ама им пригласяш..А наздраве :)

Galeano
14-10-2012, 13:22
И този човек е погубен от комунягите.. върнали са ни векове назад с геноцида на интелигенцията в България.

fred
14-10-2012, 18:22
И този човек е погубен от комунягите.. върнали са ни векове назад с геноцида на интелигенцията в България.

Така е, отделно влиянието върху народа.Настоящето бездушие, простотия и безхаберност са заченати, родени и възпитани във времето на комунизма, а сега им сърбаме попарата.А има и глашатаи на минало, които сами не знаят за какво плачат...

Susscrofa
14-10-2012, 20:30
И този човек е погубен от комунягите.. върнали са ни векове назад с геноцида на интелигенцията в България.

Интелигенцията, която ни наби да маршируваме редом с нацистите ли?

---------- Post added at 17:30 ---------- Previous post was at 17:29 ----------


Така е, отделно влиянието върху народа.Настоящето бездушие, простотия и безхаберност са заченати, родени и възпитани във времето на комунизма, а сега им сърбаме попарата.А има и глашатаи на минало, които сами не знаят за какво плачат...

Убийството на предприемчивия дух и самоинициативността не означава винаги духовно убийство.
:picnic:

morfius
14-10-2012, 20:34
Свиня, интелигенцията ли ни наби да маршируваме?
Интелигенцията ли управлява царство България?
Пък и сравни маршировките преди и след 9 септември...
И докато Борис 3 и кабинетите лавираха с нацистите, комуноидите първи пращаха войските в Чехословакия.
За това и десетилетия наред съветите от българи към българи отиващи натам бяха да се правят на сърби, да не ги намерят пострадали.

Възпитанието на гъзолизие и лозунгарство ми се разминава с представите за духовно израстване.

mordohy
14-10-2012, 21:32
Свиня, интелигенцията ли ни наби да маршируваме?

Пък и сравни маршировките преди и след 9 септември...
Даже сравни маршировката на Германските и Съветските паради.:Lkingsmiley::Lkingsmiley:


Възпитанието на гъзолизие и лозунгарство ми се разминава с представите за духовно израстване.
Мда!
Духането не е духовен живот!:notworthy:

Susscrofa
14-10-2012, 22:01
:picnic:
Мда!
Духането не е духовен живот!:notworthy:

Духовните жени не духат ли?:picnic:

Матричар, и си прав и не си прав:)
Войските в Чехословакия сме ги пратили заради същата конюктура, която ни накара да екстрадираме евреи от беломорска тракия и Македония.
Империите решават каква политика да провеждаме до ден днешен.
Моите години като дете и ученик минаха в ужасно културна среда.:)
Всяко начало започва с кръв и сълзи, та така и със соца:)

mordohy
14-10-2012, 22:27
[QUOTE=Susscrofa;1131459]:picnic:

Духовните жени не духат ли?:picnic:

Всички духат, стига да си поискаш правилно.
По-точно да си го направиш!:Lkingsmiley:

nikolaaaay
15-10-2012, 17:56
Всяко начало започва с кръв и сълзи, та така и със соца:)
Да, ама със соца не беше само началото, а си беше кръв и сълзи през цялото време.

Susscrofa
16-10-2012, 11:21
Да, ама със соца не беше само началото, а си беше кръв и сълзи през цялото време.

Е, ако си бил гамЕнче в училище сигурно до последно са те пляскали милиционерите.

Кайо
16-10-2012, 15:54
.....която ни накара да екстрадираме евреи от беломорска тракия и Македония.



А на някой нужни ли са му евреи в Македония и Тракия????
И какво ще дойде екстрадирали,нима са местно население?????

И Тракия се пише с голямо Т........

---------- Post added at 15:53 ---------- Previous post was at 15:51 ----------


Интелигенцията, която ни наби да маршируваме редом с нацистите ли?

---------- Post added at 17:30 ---------- Previous post was at 17:29 ----------



По-добре ми звучи ,,Лили Марлен" от ,,Катюша".....:wc:

---------- Post added at 15:54 ---------- Previous post was at 15:53 ----------


Е, ако си бил гамЕнче в училище сигурно до последно са те пляскали милиционерите.


Аз бях ,,гаменче" и ме пляскаха милиционерите.:kicking:

fred
16-10-2012, 20:53
Интелигенцията, която ни наби да маршируваме редом с нацистите ли?

---------- Post added at 17:30 ---------- Previous post was at 17:29 ----------



Убийството на предприемчивия дух и самоинициативността не означава винаги духовно убийство.
:picnic:

Може би, ама съчетано с убийството на интелигенцията, затриването на църквата и т.н-означава.Това ни е настоящето, родено от тези действия.
И коя е тая интелигенция, която марширува с нацистите, тая ли, която спря екстрадирането на евреите у нас ???Щото това се случи само тук?

---------- Post added at 23:53 ---------- Previous post was at 23:52 ----------


Е, ако си бил гамЕнче в училище сигурно до последно са те пляскали милиционерите.

Абе не пляскаха обаче децата на активните борци, членовете на ЦК и Политбюро и на милиционерите, а аз понеже съм учил с такива имам преки наблюдения.

Susscrofa
16-10-2012, 21:00
Може би, ама съчетано с убийството на интелигенцията, затриването на църквата и т.н-означава.Това ни е настоящето, родено от тези действия.
И коя е тая интелигенция, която марширува с нацистите, тая ли, която спря екстрадирането на евреите у нас ???Щото това се случи само тук?

---------- Post added at 23:53 ---------- Previous post was at 23:52 ----------



Абе не пляскаха обаче децата на активните борци, членовете на ЦК и Политбюро и на милиционерите, а аз понеже съм учил с такива имам преки наблюдения.

Дали църквата не е изиграла най-силна роля.
А евреите от окупираните от нас земи?
Не сме само ние.
Да ти кажа честно едно време шанса да видя да пляскат синче на партиен беше по-голям от това сега да видя да пляскат синче на новобогаташ.

Кайо
16-10-2012, 21:05
Да ти кажа честно едно време шанса да видя да пляскат синче на партиен беше по-голям от това сега да видя да пляскат синче на новобогаташ.

Суска и какво помниш ти от едно време бе мило?

fred
16-10-2012, 21:15
Дали църквата не е изиграла най-силна роля.
А евреите от окупираните от нас земи?
Не сме само ние.
Да ти кажа честно едно време шанса да видя да пляскат синче на партиен беше по-голям от това сега да видя да пляскат синче на новобогаташ.

Ами другаря Янко и БКП определено не са изиграли никакви роля, въпреки лакардиите дето са писали след това.
А окупираните земи-ами по добре тия от нашите, отколкото никой.Окупираните явно не са пожертвани.Ама пак те питам-след като това не се се случило никъде в такива мащаби, защо търсим телето под вола, а не гледаме кравата?
Относно синчетата - не знам къде си видял, ама аз пак ти казвам че съм учил с такива от 1 клас в едно централно софийско училище, до 5 курс в УНССС.И никога не са били наказвани за нищо.(освен ако Партията с голямо П не погнеше бащите им поради некои съображения)

nikolaaaay
16-10-2012, 23:45
Да ти кажа честно едно време шанса да видя да пляскат синче на партиен беше по-голям от това сега да видя да пляскат синче на новобогаташ.
Айде, посмали малко. Ти си бил на 10 години през 1989г. Шансът ти е бил да събираш картинки от турбо и да рупаш джанки с радиация. Само ще ти кажа, че тогава децата на активните борци ги приемаха в езиковите гимназии без изпит до 1989.
Сега шансът децата да влязат там е еднакъв за всички. Децата на богатите могат пак да учат в елитни училища, но частни. Държавата не плаща за това.
П.С. Абе ти кво си се напушил толкова срещу милионерите? Ми те повечето са хора на БСП.

myato
17-10-2012, 00:01
Четете поезията му и не се занимавайте с глупости.
Кой е виновен за смъртта му и кой как го е употребявал е пределно ясно.

morfius
17-10-2012, 00:52
А свинчо пак се мъчи да реабилитира социализма... синче на партиен другар или стокхолмски синдром?

Susscrofa
17-10-2012, 08:39
Айде, посмали малко. Ти си бил на 10 години през 1989г. Шансът ти е бил да събираш картинки от турбо и да рупаш джанки с радиация. Само ще ти кажа, че тогава децата на активните борци ги приемаха в езиковите гимназии без изпит до 1989.
Сега шансът децата да влязат там е еднакъв за всички. Децата на богатите могат пак да учат в елитни училища, но частни. Държавата не плаща за това.
П.С. Абе ти кво си се напушил толкова срещу милионерите? Ми те повечето са хора на БСП.

За милионерите си прав, точно за това не симпатизирам на БСП.
Днес не всички имат възможност да учат.
Едно време всички имаха тази възможност, някои бяха по -равни от други, но всички можеха да учат нещо.
Сега, ако нямаш някакво материално обезпечение няма как да учиш.
Скоро държавата ще плаща и на частните училища субсидия, даже, ако не се лъжа го приеха вече това.
Хаха, кой шанс е еднакъв бре, сега направо им купуват дипломи, за какво им е да учат.
Сега ли е по-лесно да ти купят диплома или тогава?
Соца беше простотия, но сега е доста по-голяма.:picnic:

---------- Post added at 05:39 ---------- Previous post was at 05:35 ----------


А свинчо пак се мъчи да реабилитира социализма... синче на партиен другар или стокхолмски синдром?

Не се мъча да реабилитирам нищо, просто не харесвам демонизирането на каквото и да било.
Този инфантилен американски похват да изкарваме нещо далеч по-черно от черното води до оглупяване.
Клипчето с убийството на един "сатана" в семейната му къща и още куп други холивудски продукции.
Не съм достатъчно елемнтарен, за да разбирам този светоглед.:picnic:

morfius
17-10-2012, 21:17
Да наричаш истината демонизиране е леко нагло...

Susscrofa
17-10-2012, 21:20
Да наричаш истината демонизиране е леко нагло...

Коя истина?
Каква култура липсваше през соца в след 80, а и преди това.
Сега нещата, продуктите свързани с култура са ужасяващо безкултурни.:picnic:

morfius
17-10-2012, 21:38
Коя истина?
Каква култура липсваше през соца в след 80, а и преди това.
Сега нещата, продуктите свързани с култура са ужасяващо безкултурни.:picnic:

За начало може да започнем с истинските имена на нещата, Борис 3 влиза в пакт с национал-социалисти, а не с фашисти (не знам да имаме договор с Мусолини).
Това баене на тема фашизъм е поредната манипулация, просто на комуноидите не им харесва истината, че ВСВ е борба за надмощие м/у националистични социалисти и интернационалистични такива... подсолена от психопатясалите им лидери.
Докато всички други държави в пакта екстрадират евреи на ред, ние успяваме да спасим онези живели в рамките на царство България... докато другите членки на СИВ още се ослушват ние успяваме да пратим войски в Чехословакия.
Ако тук някой не вижда разлика, значи е с промит до празно от комунизма мозък.
Култура, петоъгълния шестохуйник ли е култура, серийните склуптори на партизани ли, паметника на армия окупатр ли е култура, цензурирания С. Лем ли е култура, забраната за издаване на съветски рок групи или фантасти у нас ли е култура, лозунгите и агиттаблата ли са култура бре?

В момента културата е стока, тогава беше манипулация/пропаганда... докато при стоките зависи от търсенето, пропагандата си остава една голяма лъжа.
А защо търсенето е такова, защото живяхме 50 години в социализъм и още 20 в управляван от номенклатурчици псевдо преход.

Susscrofa
17-10-2012, 21:47
За начало може да започнем с истинските имена на нещата, Борис 3 влиза в пакт с национал-социалисти, а не с фашисти (не знам да имаме договор с Мусолини).
Това баене на тема фашизъм е поредната манипулация, просто на комуноидите не им харесва истината, че ВСВ е борба за надмощие м/у националистични социалисти и интернационалистични такива... подсолена от психопатясалите им лидери.
Докато всички други държави в пакта екстрадират евреи на ред, ние успяваме да спасим онези живели в рамките на царство България... докато другите членки на СИВ още се ослушват ние успяваме да пратим войски в Чехословакия.
Ако тук някой не вижда разлика, значи е с промит до празно от комунизма мозък.
Култура, петоъгълния шестохуйник ли е култура, серийните склуптори на партизани ли, паметника на армия окупатр ли е култура, цензурирания С. Лем ли е култура, забраната за издаване на съветски рок групи или фантасти у нас ли е култура, лозунгите и агиттаблата ли са култура бре?

В момента културата е стока, тогава беше манипулация/пропаганда... докато при стоките зависи от търсенето, пропагандата си остава една голяма лъжа.
А защо търсенето е такова, защото живяхме 50 години в социализъм и още 20 в управляван от номенклатурчици псевдо преход.

Е, страните от оста /тристранния пакт/, кои са?
Хитлерофашистка Германия звучи най-добре.
Типично по Германски, вземаме добрата идея от италианците и я развиваме до перфектната машина, дали и при автомобилите не е така.:tooth:

---------- Post added at 18:47 ---------- Previous post was at 18:43 ----------

Музика, филми, телевизия..........кое сега е по-добро?
Филмът Граница, който е известен с еване на кози ли?
Стига бе.
Култура имаше, други неща нямаше.:)

morfius
17-10-2012, 21:48
Е, страните от оста /тристранния пакт/, кои са?
Хитлерофашистка Германия звучи най-добре.
Типично по Германски, вземаме добрата идея от италианците и я развиваме до перфектната машина, дали и при автомобилите не е така.:tooth:

Хайде прочети що е то фашизъм, що е то национал-социализъм и тогава говори комуноидни глупости.
Още малко ще заобясняваш и за монархофашизъм и ще се върнем в часовете по история на БКП.
Партийно синче или стокхолмски синдром?

Susscrofa
17-10-2012, 21:54
Хайде прочети що е то фашизъм, що е то национал-социализъм и тогава говори комуноидни глупости.
Още малко ще заобясняваш и за монархофашизъм и ще се върнем в часовете по история на БКП.
Партийно синче или стокхолмски синдром?

Знам какво е фашизъм.:)
Ти знаеш ли кое е в основата на национал -социализма?

Да не си чел онази тънка БГ книжка "Фашизмът"хахаха

Стига бе, Морфи.

Разликата между фашизма на Мусолини и национасоциализма на Хитлер е като комунизма при Ленин и Сталин:)

---------- Post added at 18:54 ---------- Previous post was at 18:53 ----------

Къде употребих "монархофашизъм"?

morfius
17-10-2012, 21:59
Знам какво е фашизъм.:)
Ти занеш кое е в основата на национал -социализма?

Да не си чел онази тънка БГ книжка "Фашизмът"хахаха

Стига бе, Морфи.

Разликата между фашизма на Мусолини и национасоциализма на Хитлер е като комунизма при Ленин и Сталин:)

А ти знаеш ли?
Или само дрънкаш...
Къде във италианския фашизъм иде реч изобщо за висша раса или за социализъм?
Силна държава на база буржоазия и национална държава на база раса... общото е, че иде реч за държава.
М/у сталинизма и хитлеризма има повече общо от колкото м/у фашизъм и национал-социализъм.

Susscrofa
17-10-2012, 22:05
А ти знаеш ли?
Или само дрънкаш...
Къде във италианския фашизъм иде реч изобщо за висша раса или за социализъм?
Силна държава на база буржоазия и национална държава на база раса... общото е, че иде реч за държава.
М/у сталинизма и хитлеризма има повече общо от колкото м/у фашизъм и национал-социализъм.

При фашизма нещата се завъртат около индивида /доколкото помня/, силен, мислещ, вярващ, почти съвършен и т.н.
Точно това харесва Хитлер.
Би било смешно италианец да бъде расист.:tooth:

А ти май бъркаш Социалната държава с тоталитарна комунистическа система.

Кайо
17-10-2012, 23:59
При фашизма нещата се завъртат около индивида /доколкото помня/, силен, мислещ, вярващ, почти съвършен и т.н.
Точно това харесва Хитлер.
Би било смешно италианец да бъде расист.:tooth:

А ти май бъркаш Социалната държава с тоталитарна комунистическа система.


Сусе познанията ти за фашизъм и национал социализъм са толкова добри,колкото моите по ботаника.:picnic:

....пишеш пълни глупости.

morfius
18-10-2012, 00:56
При фашизма нещата се завъртат около индивида /доколкото помня/, силен, мислещ, вярващ, почти съвършен и т.н.
Точно това харесва Хитлер.
Би било смешно италианец да бъде расист.:tooth:

А ти май бъркаш Социалната държава с тоталитарна комунистическа система.

Ясно, история на БКП... нема нужда.

Susscrofa
18-10-2012, 08:43
Сусе познанията ти за фашизъм и национал социализъм са толкова добри,колкото моите по ботаника.:picnic:

....пишеш пълни глупости.


За комуниста познанията на един капиталист за комунистическата идеология винаги са извратени, та така и за теб относно фашизма.
Аз твърдя, че националсоциализма е извратеното дете на фашистката идеология, изключително добре доработено с фанатичната и тотална лишена от смисъл идея за "чиста арийска раса". Те такова животно нЕма.:wc:

Грубо казано, смесица от расизъм и фашизъм.

---------- Post added at 05:43 ---------- Previous post was at 05:42 ----------


Ясно, история на БКП... нема нужда.

Ти си ужасно преднамерен.:beer:

Kuku
18-10-2012, 11:24
Имах един съученик (Мангъров) в гимназията, който на класното по История беше сътворил нечувана глупост :)
Нещо от сорта: "Хитлер бил добронамерен и любвеобвилен. Обичал да се разхожда и да пътува - турист по душа. За удобство на себе си и на своите близки, завладял половин европа и пътувал необезпокояван."
Все едно четеш Суси.... :hi_temerature:

morfius
18-10-2012, 11:33
За комуниста познанията на един капиталист за комунистическата идеология винаги са извратени, та така и за теб относно фашизма.
Аз твърдя, че националсоциализма е извратеното дете на фашистката идеология, изключително добре доработено с фанатичната и тотална лишена от смисъл идея за "чиста арийска раса". Те такова животно нЕма.:wc:

Грубо казано, смесица от расизъм и фашизъм.

---------- Post added at 05:43 ---------- Previous post was at 05:42 ----------



Ти си ужасно преднамерен.:beer:

И какво сега, доводите свършиха, дай да наречем опонента фашист.
Безсмислени напъни...

Susscrofa
18-10-2012, 12:35
И какво сега, доводите свършиха, дай да наречем опонента фашист.
Безсмислени напъни...

Той не крие, че е такъв:)
Виж му аватара, инфантилен фашист:beer:

Кои доводи са свършили?

---------- Post added at 09:35 ---------- Previous post was at 09:34 ----------


Имах един съученик (Мангъров) в гимназията, който на класното по История беше сътворил нечувана глупост :)
Нещо от сорта: "Хитлер бил добронамерен и любвеобвилен. Обичал да се разхожда и да пътува - турист по душа. За удобство на себе си и на своите близки, завладял половин европа и пътувал необезпокояван."
Все едно четеш Суси.... :hi_temerature:

Днес да не пропуснеш вечерното.
Има и един курс за обща култура, води го черната Златка.:wc:

Susscrofa
18-10-2012, 13:00
Сусе познанията ти за фашизъм и национал социализъм са толкова добри,колкото моите по ботаника.:picnic:

....пишеш пълни глупости.

Добре де, признавам, че това което написах за фашизма не е много точно:beer:

Но за мен разликите между нацитата и фашите са нюансни.

mordohy
18-10-2012, 21:36
Имах един съученик (Мангъров) в гимназията, който на класното по История беше сътворил нечувана глупост :)
Нещо от сорта: "Хитлер бил добронамерен и любвеобвилен. Обичал да се разхожда и да пътува - турист по душа. За удобство на себе си и на своите близки, завладял половин европа и пътувал необезпокояван."
Все едно четеш Суси.... :hi_temerature:

Куку, просто не знаеш колко е бил прав твоят съученик.
Ако отсееш пропагандата ще видиш, че почти е улучил.
Аутобаните са негова идея. Въздушните превози той ги поставя като приоритет.
Не съм му апологет. Вършил е големи безумства.
Все пак, когато говорим за Хитлер, нека не забравяме, че съвременна Германия му дължи администрацията, въоръжените сили, социалните служби, данъчните и още много други.
Това е единственият политик, който никога не е обещавал да премахне безработицата.
На практика го прави.
Грешката му е, че почва да воюва.
Само за десет години да е завладял икономически Европа.
Отплеснах се!
Да си сипа една ракийка и продължавам.
Размислих!
Няма да пиша повече.
Просто послушайте речите му!
Има ги в нета.
Опитаха се да ги цензурират, включително и да ги опорочат с превода, но все пак ги има в оригинал.
Там ще видите един изтерзан и унижен народ, точно както ние след Ньойският договор и Турция след Северският.
Слушайте ги внимателно!
Там ще разберете кой е идеолога на масовите бомбардирвки, геноцида и концлагерите. В ЮАР има какво да кажат по проблема.
Изчезвам.

Кайо
18-10-2012, 22:28
За комуниста познанията на един капиталист за комунистическата идеология винаги са извратени, та така и за теб относно фашизма.
Аз твърдя, че националсоциализма е извратеното дете на фашистката идеология, изключително добре доработено с фанатичната и тотална лишена от смисъл идея за "чиста арийска раса". Те такова животно нЕма.:wc:

Грубо казано, смесица от расизъм и фашизъм.

---------- Post added at 05:43 ---------- Previous post was at 05:42 ----------



Ква арийска раса,кви 5 лева?????
Показвал съм ти и черни в редиците на Вермахта...индуси и негра.........сега ще ми кажеш пушечно месо.....:hump:

Susscrofa
18-10-2012, 22:35
Ква арийска раса,кви 5 лева?????
Показвал съм ти и черни в редиците на Вермахта...индуси и негра.........сега ще ми кажеш пушечно месо.....:hump:

Е, в Моята борба се споменава за превъзходството на арийската раса и за насърчаване на раждането на онези еднакво руси дечица.

Кайо
18-10-2012, 22:41
Е, в Моята борба се споменава за превъзходството на арийската раса и за насърчаване на раждането на онези еднакво руси дечица.


.....и кумунягите думаха за братство и равенство....
,,Моята борба" е толкова началото и идеологията на националсоциализма колкото аз съм нисък,дебел и с дълга коса.:go:

Susscrofa
18-10-2012, 22:45
.....и кумунягите думаха за братство и равенство....
,,Моята борба" е толкова началото и идеологията на националсоциализма колкото аз съм нисък,дебел и с дълга коса.:go:

Хитрец:)

Ама вЕрно е имало африканци нацита:brickwall:

Кайо
18-10-2012, 22:57
:beer:

Kuku
19-10-2012, 01:33
.... Определено моя съученик не влагаше този смисъл в написаното - просто нямаше от къде да го знае :?

fred
20-10-2012, 20:02
Е, в Моята борба се споменава за превъзходството на арийската раса и за насърчаване на раждането на онези еднакво руси дечица.

А при комунистите се споменава за превъзходството на работническата класа :drinking:

---------- Post added at 23:02 ---------- Previous post was at 22:59 ----------


Куку, просто не знаеш колко е бил прав твоят съученик.
Ако отсееш пропагандата ще видиш, че почти е улучил.
Аутобаните са негова идея. Въздушните превози той ги поставя като приоритет.
Не съм му апологет. Вършил е големи безумства.
Все пак, когато говорим за Хитлер, нека не забравяме, че съвременна Германия му дължи администрацията, въоръжените сили, социалните служби, данъчните и още много други.
Това е единственият политик, който никога не е обещавал да премахне безработицата.
На практика го прави.
Грешката му е, че почва да воюва.
Само за десет години да е завладял икономически Европа.
Отплеснах се!
Да си сипа една ракийка и продължавам.
Размислих!
Няма да пиша повече.
Просто послушайте речите му!
Има ги в нета.
Опитаха се да ги цензурират, включително и да ги опорочат с превода, но все пак ги има в оригинал.
Там ще видите един изтерзан и унижен народ, точно както ние след Ньойският договор и Турция след Северският.
Слушайте ги внимателно!
Там ще разберете кой е идеолога на масовите бомбардирвки, геноцида и концлагерите. В ЮАР има какво да кажат по проблема.
Изчезвам.
Речите са му хубави, ама въпросът е не само какво говориш, а какво правиш след това за него.В крайна сметка Хитлер нанесе огромни вреди на собствения си народ и то лично, собственоръчно и целенасочено, поради самовлюбеността си и егоизмът.
ПП Абе Мордохай, какъв е тоя мордохай+ дето щъка из форума? :)