PDA

View Full Version : Хайде патилите да споделят !



Valeri
23-12-2006, 11:18
От 6 месеца нещо по предницата ми вие при скорост над 60 км/ч. През много майстори минах за диагностика.Никой не може да разбере от какво е.Звучи като лагер, но нямат грам луфт и двата.Каретата са здрави.Освен от диференциала да е нещо, но не знам как да разбера.Пропуснах да кажа, че това става изобщо при движение, независимо дали е запален двигателя или включен на скорост.Хайде ако някой се е сблъсквал с нещо подобно да сподели моля :frown:

virusalfa
23-12-2006, 11:21
Като чукнеш волана налява-надясно,шума сменява ли? :idea: А гумите зимни ли са ти?

Valeri
23-12-2006, 11:27
Гумите съм ги сменял.В момента съм със зимни гудиър.Никаква разлика.При завой надясно с особено висока скорост се чува нещо като шум от грайфер по павета.

virusalfa
23-12-2006, 11:33
Не,бе,виенето променя ли се,и ако е така в каква посока намалява и в каква се увеличава?

Valeri
23-12-2006, 11:39
Виенето остава.При десен завой излиза и едно бучене като от витлов самолет

Boby
23-12-2006, 11:40
Лагер на главина!При ниска скорост не се чува,но над 40 някъде почва едно "туптене" и стържене се едно меляш орехи.Луфт в главината не чакай да се появи.Вдигни я от страната от която мислиш че се чува на 5-а да се върти гумата с малко гас и ще чуеш.Ако скоро си скачал в дупка е почти сигурна работата.

Valeri
23-12-2006, 11:44
Точно там е въпроса, вие като лагер, но не бие и не стърже.Но ще я вдигна на крик и ще споделя.относно дупките в много голяма не съм скачал, но в 100 000 малки със сигурност :lol: Няма накъде да избягаш, търси просто по малките

Boby
23-12-2006, 12:14
Еми значи е тръгнал да се разпада.На тая биеше се едно има крива полуоска или междинния вал да е крив.Като са отворили главината се изсипак на парчета. :roll: Дясната гума удари в дупка,левия лагер се счупи... :dunno:

manolito
29-12-2006, 22:12
Най-добрият начин да разбереш дали е заминал лагера е: Вдигаш на крик едното колело , палиш , включваш на втора , пускаш съединителя , даваш газ (около 3000об.) , изключваш от скорост и гасиш двигателя. И слушаш какво се чува докато се върти колелото. :wink: При мен се чуваше звук като на току що преземил се АН-2 :lol: , и беше заминал лагера. Това е. Успех в диагностиката. :wink: