PDA

View Full Version : С нова Алфа! ..happy



Gena7a_Turb0
23-10-2012, 20:50
Добър вечер колеги (:
На 9.10.2012г. ходих до София и закупих Алфа Ромео 155 1.7 8 клапана! Колата много ми харесва все пак е и моят първи личен автомобил, преди това пак карах Алфа, но 146 тд на брат ми.
Има си колата за стягане, но няма и начин не е чисто нова и до където мога сам си я правя, а ако излезе нещо по-сериозно имам майстор и той Алфист :)
Радвам ме, че е бензин и сега се радвам на звука..понеже вече има промени по кутията на филтъра ;)
Стига приказки ето малко снимки от днес :

angelovi69
23-10-2012, 21:17
Честита италиянка! Много удоволствие да ти носи!

Furious 155
23-10-2012, 22:54
Честито! Дано да е читава и да те слуша! И като гледам не ти липсва ентусиазъм да я стегнеш!:drive:

Alfa User
24-10-2012, 00:09
Честито и от мен, колега !
Ще се радваме да имаме сред нас нов и съвестен собственик на 155 !

П.П. Като за начало, ако питаш мене, може да махнеш селските светлинки по фаровете и бронята ... На тая кола изобщо не й отиват !!!

Gena7a_Turb0
24-10-2012, 19:43
Благодаря ви колеги!
Мисля тук да качвам снимки и да описвам какви работи съм замислил и ще правя за напред :)
Относно светлините, да и аз мисля да ги премахна !
Иначе колата си я бива, харесва ми все пак е и АЛФА <3. Ще сменям водна и хидравлична помпа към 10 ноември, тогава моят майстор ще се освободи, ремъче също :)
Но първо ще смяна хидравличното поне до тогава да се промие системата и най-вече рейката !
Желание има и то голямо всеки ден правя нещо по нея може и гайка да е, но го правя с любов (:
Към колегата Furious 155 гледах една твоя тема, как си сменил твоето хидравлично масло така и аз ще направя идните дни.

Dimicha
24-10-2012, 20:36
Честита да ти е, колега! Само внимавай като смениш хидравличното масло да не стане изненада. В началото е много приятно, воланът направо става перце, но на тая стара рейка като й се вдигне налягането става да си е*е :roll:

TS
25-10-2012, 09:56
Честита Придобивка! Много безаварийни километри,Колега.

Gena7a_Turb0
29-10-2012, 11:43
Здравейте колеги :)
Малко по, малко си правя Алфичката за да добива по-добър вид.
Тези дни се занимавам с фаровете и решетката.
Фаровете ги разглобявам и боядисвам в черен мат около рефлектора и лупата става много добре, но ще снимам като ги довърша.Решетката е счупена и напукана на доста места ще пробвам да я залепя и китосъм след което ще я боядисам и нея в черен мат, ако не стане ще взема нова здрава решетка, снимки от процеса ще кача само да спре да вали на вън :)
А и някой има ли или може ли да ми намери стикер за задния прозорец (вътрешно лепене) на Club Alfa Romeo Bulgaria пишете тук или на лично ще съм много благодарен!!!
Приятен ден на всички :)

forza_italia
29-10-2012, 12:37
Тук един колега дава файловете за стикерите /пост№245/
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=49698&page=17

Gena7a_Turb0
31-10-2012, 23:23
Точно за това пиша тук колега, защото в моя малък град няма къде да си направя стикера.Просто ако някой има или може да направи да казва цена за да си поръчам :)
Иначе ето до къде го докарах с фаровете, а утре ще боядисвам решетката надявам се до обяд вече да са на колата :)

Gena7a_Turb0
21-11-2012, 19:34
Добър вечер колеги,
Искам да ви питам какво ви е мнението за това масло http://www.motorni-masla.com/castrol/104-castrol-magnatec-10w40.html и също скоро накладки ще сменям и съм решил да са ето тези.. http://www.avtochasti-bulgaria.com/products/model/model-139/cat-%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%BA%D0%B0/manufacturer-65/BREMBO-155-167-ALFA-155-167-1.7-T.S.-167.A4D-167.A4H
знам има много реплики на истинските, но все пак дайте ако може вашето мнение :)
Тези дни ще кача снимки с джантите в момента който търкалям.
Колеги какво стана с стикера :( Защото в момента на задното стъкло ми пише RACING, впрочем имам едно приятелче с голфче ще за него този надпис :D
На пролет с ниски пружини и гърне тип пура.. http://www.nolimit-bg.com/product.php?id_product=240 както и 16" джанти.
Добре какви гуми може да побере отзад, защото сега е с 195/55 р15 и почти допират резервоара ?

Dimicha
21-11-2012, 21:05
Колега, за маслото мога да ти кажа-в момента съм с такова, Кастрол 10/40, смело мога да кажа, че маслото е много по-добро от Селенията, с която бях миналата година, като освен това е значително по-евтино. Преди бях със Selenia 20k Special Formula Alfa Romeo, от смяна до смяна съм ДОЛЯЛ 5 литра масло. Castrol-а го взех от колега от Ауди-форума, всичко с филтрите ми стъпа на 90 лв, литър масло 12 лв в петлитрова туба. Сменил съм го юни месец, до момента съм долял 700 мл. Със селенията за приблизително същия пробег май бях долял 2 литра. Така че, действай смело, няма да съжаляваш, само гледай да не попаднеш на менте. А, като допълнение, на скоростите сложих Тутела (Селения) щото беше по-евтина и се появи леко виене...съжалявам, че не се бръкнах малко повече за Castrol. Може да питаш и колегата VFTI за неговите масла AGIP, а той май и Castrol може да ти достави на по-ниски цени :)

Gena7a_Turb0
21-11-2012, 22:13
Точно на този колега с ник: VFTI ще пиша или за AGIP защото е доста хвалено, или ако има
Кастрол ще е още по-добре поне ще знам, че е истинско и е от човек който има Алфа..няма да ме прецака с менте !
За разход на масло не знам все още, но сега е с Repsol 10w40 :-| ще го сменям декември както и масло в скоростите, но ако нямам как за някакво читаво по-добре да позабавя смяната от колкото...

Благодаря на колегата Dimicha за информацията :)

За брембото някакви мнения как ви се струва като цена..за предни накладки.Реплика ли е или истинско БРЕМБО ?

Gena7a_Turb0
28-11-2012, 23:33
Колеги какво ви е мнението за черен матов капак или с карбоново фолио ?

_power_
28-11-2012, 23:54
Колеги какво ви е мнението за черен матов капак или с карбоново фолио ?
Моето лично е НЕ ГО ПРАВИ:prescription:

mimouzunov
29-11-2012, 13:06
Колеги какво ви е мнението за черен матов капак или с карбоново фолио ?

Мнението ми е, че такава простотия не заслужава дори гоуф2 :grandpa:

adv_petrov
29-11-2012, 13:42
Колеги какво ви е мнението за черен матов капак или с карбоново фолио ?

Ако беше цялата хоризонтална част (2та капака и таван), тогава 3D-тъмносиво карбоново фолио щеше да заспи... Но ако ще пипаш само предния капак, по-добре вместо това дай тия пари да ти нарисуват на него емблемата на Алфа Ромео, ще е по-яко и по-ще се вписва от фолио само на 1 елемент от автомобила.
Иначе импровизирай смело, щом твоята Алфа не е класирана да бъде вкарана в музей.

Dimicha
29-11-2012, 13:46
А според мен тия пари, които ще дадеш за карбоново фолио, ди дай за нови свещи...и за една хубава диагностика...или си смени маслото (на скоростите)...или антифриза....или някой датчик...или накладките...или най-малкото си зареди гориво, да не ти стои помпата без бензин и да се прецаква

Gena7a_Turb0
30-11-2012, 00:37
Значи за фолиото се отказах..
Матова ако ще е, и тавана също :) Но само като идеи са тези !
До колегата Dimicha така е най-правилно, но около стягането и другото по нея :)

Поздрави..!

Я да метната идеята за турбинка на газ или..?

mimouzunov
30-11-2012, 14:14
Я да метната идеята за турбинка на газ или..?

Турбинка+Газ= :butt:

Gena7a_Turb0
12-08-2013, 13:29
Сега си видях темата..и да почна да пиша колко още съм правил по Алфата...:tooth: много е!
То не беше ли: кабели,газова,двигател,масла,накладки,дебитомери,
филтри,свещи,окачване,гърнета..охх и още куп много..явно предишния собственик само е карал тази кола..:stumm: И пореден месец не мога да се свържа с него да оправим документите..:wallbash:

Но сега мисля, че изгоряла и бензиновата помпа..и съм разглобил отзад резервоара..дано да е прекъснат някъде кабела..а не да е изгоряла самата помпа!
Как се маха тази кошничка където се намира бензиновата помпа..?

До колегата : mimouzunov

Сега твоята на бензин ли ще я правиш или си имаш ГИ?

Ето малко снимки на колата

mimouzunov
12-08-2013, 15:12
Сега си видях темата..и да почна да пиша колко още съм правил по Алфата...:tooth: много е!
То не беше ли: кабели,газова,двигател,масла,накладки,дебитомери,
филтри,свещи,окачване,гърнета..охх и още куп много..явно предишния собственик само е карал тази кола..:stumm: И пореден месец не мога да се свържа с него да оправим документите..:wallbash:

Но сега мисля, че изгоряла и бензиновата помпа..и съм разглобил отзад резервоара..дано да е прекъснат някъде кабела..а не да е изгоряла самата помпа!
Как се маха тази кошничка където се намира бензиновата помпа..?

До колегата : mimouzunov

Сега твоята на бензин ли ще я правиш или си имаш ГИ?

Ето малко снимки на колата

Не схванах точно какво ме питате ама.... Колата е с газов инжекцион от над 90000км... Няма да се маха а ще се кара и с него за напред каквото и да се прави...

Gena7a_Turb0
12-08-2013, 15:59
Въпроса ми бе :
Дали ще оставаш с газовия инж. или ще пробваш на бензин..(турбинирането)
Интерес за мен е какво ще се получи..:respect:

mimouzunov
12-08-2013, 16:55
Въпроса ми бе :
Дали ще оставаш с газовия инж. или ще пробваш на бензин..(турбинирането)
Интерес за мен е какво ще се получи..:respect:

Ами едната се получи и се движи вече към 1000км...
Скоро и аз съм на ход, но сега се подготвят разни гарнитурки щуцери маркучи и какво ли не...
А... ето и движещата се, Trendi-овата http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=1199052#1199052

Dimicha
12-08-2013, 17:47
Но сега мисля, че изгоряла и бензиновата помпа..и съм разглобил отзад резервоара
Как се маха тази кошничка където се намира бензиновата помпа..?



Помпата за да я извадиш можеш да работиш или откъм багажника или откъм купето, но трябва да махнеш задната седалка и облегалката. Тъй че по-добре от багажника. Като откачиш всички кабели и маркучи влизащи в помпата, трябва да извадиш нивомера-това е най-гадния момент от цялата галимация. Вади се с въртене на четвърт оборот обратно на часовниковата стрелка и принципно трябва спец. инструмент, който влиза в едни издатини на пластмасата. Някой ползват две отвертки, аз го правя с дръжките на клещите-забивам ги в пластмасовите издатини на нивомера, натискам и въртя. Зорът е мнооого голям. Като извадиш нивомера, развърташ пластмасовия капак на бидона (резервоара)-и там е трудно, може да го почукнеш леко с някоя голяма и тъпа отвертка. После надигаш помпата, вадиш уплътнението и с връткане насам натам изваждаш кошницата. При обратното сглобяване сърдечно те съветвам да мазнеш нивомера с масло, там където уплътнява-завиването става много по-лесно. Същото важи и за капака на самия резервоар. Като извадиш помпата огледай хубаво маркучите и ако са здрави-НЕ ги бутай, щото после не можеш намери добър маркуч, който да сложиш там. Може само да ги притегнеш леко, ако има нужда. Аз най-после сложих там полиуретанов шлаух и май си реших проблема.

П.С. Аз понеже съм я вадил тая помпа сигурно 20 пъти да сменям маркучи и др., като сглобя всичко, преди да сложа нивомера, правя следния тест-паля колата и с едно фенерче гледам през дупката на нивомера в резервоара кво става-дали не фъска бензин някъде от маркучите. Ако не фъска, завивам и газ.

Gena7a_Turb0
12-08-2013, 18:56
Ами едната се получи и се движи вече към 1000км...
Скоро и аз съм на ход, но сега се подготвят разни гарнитурки щуцери маркучи и какво ли не...
А... ето и движещата се, Trendi-овата http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=1199052#1199052

Благодаря ти колега за темата, много неща който не ми бяха ясни и не знаех към кой да се обърна за да попитам, точно от тук ми са изясниха :) Това с газовият инжекцион е предимство, самия компютър върши доста работа по настройката на горивото ! Има ли някакви проблеми от към градусите на запалването?


Помпата за да я извадиш можеш да работиш или откъм багажника или откъм купето, но трябва да махнеш задната седалка и облегалката. Тъй че по-добре от багажника. Като откачиш всички кабели и маркучи влизащи в помпата, трябва да извадиш нивомера-това е най-гадния момент от цялата галимация. Вади се с въртене на четвърт оборот обратно на часовниковата стрелка и принципно трябва спец. инструмент, който влиза в едни издатини на пластмасата. Някой ползват две отвертки, аз го правя с дръжките на клещите-забивам ги в пластмасовите издатини на нивомера, натискам и въртя. Зорът е мнооого голям. Като извадиш нивомера, развърташ пластмасовия капак на бидона (резервоара)-и там е трудно, може да го почукнеш леко с някоя голяма и тъпа отвертка. После надигаш помпата, вадиш уплътнението и с връткане насам натам изваждаш кошницата. При обратното сглобяване сърдечно те съветвам да мазнеш нивомера с масло, там където уплътнява-завиването става много по-лесно. Същото важи и за капака на самия резервоар. Като извадиш помпата огледай хубаво маркучите и ако са здрави-НЕ ги бутай, щото после не можеш намери добър маркуч, който да сложиш там. Може само да ги притегнеш леко, ако има нужда. Аз най-после сложих там полиуретанов шлаух и май си реших проблема.

П.С. Аз понеже съм я вадил тая помпа сигурно 20 пъти да сменям маркучи и др., като сглобя всичко, преди да сложа нивомера, правя следния тест-паля колата и с едно фенерче гледам през дупката на нивомера в резервоара кво става-дали не фъска бензин някъде от маркучите. Ако не фъска, завивам и газ.

Браво бе, много добре :respect: към теб ;)
Само да излезе свободно време и започвам!

Gena7a_Turb0
17-08-2013, 11:48
Добър ден колеги..
Ето какви джанти си взех..15'', 7J, ЕТ28 много ми харесват..с гуми 205/50/15.. :)
Но много, много не съм ги карал понеже няма време да си оправя помпата..може би утре ще се занимавам повечко!
Дайте някакви идеи за джантите какъв цвят ще и прилягал най-много ?
Бели...?
Някои подарявали ниска пружини..че е като джип.. :grin:

(Джантите са взети преди може би три седмици, но вчера ги снимах.. за да ви ги покажа :blush: )

Пичове преди 2 часа ходих до колата да видим за к'во иде реч..
Погледнах първо предпазителите (и трите здрави) после релета разменях (аз имам само три,.. еднакви, без този за вариатора :|)
Пак няма ток до отзад..значи някъде е прекъсната връзката има една синя кутийка под задната седалка (зад тази на пътника до шофьорската) там влиза цял сноп с кабели, ще проверя пина които отговаря за помпата дали идва ток до там поне..(ще позная кои е по цвета на кабелите от помпата) както и да е с това..
Другото е, че и самата помпа е изгоряла или поне и давах ток директно от плафона, този в багажника за осветлението и нито бучи, нито шуми..нещо да бъркам..така ли се проверява помпата..?

Gena7a_Turb0
19-08-2013, 12:04
Сега да споделя какво стана с колата :)
Като цяло нещата се наредиха добре, дръпнахме я до една газ-станция и колата запали с дърпане понеже акумулатора бе изтощен..
Сега обаче излезе друг проблем и то с рейката за които се надявам някои поне да даде съвет какво да правя.. :(
Проблема е там, че преди ми виеше помпата..сменях помпи поне три и пак виеха, но намерих един прегънат маркуч които е главния за помпата и сега вече не вие, но рейката сега страшно тече..напълнила е маншоните с течност и оставя диря..единственото което съм барал по нея докато не я карах е онзи маркуч и две скоби на маншоните понеже няма никакви..! Възможно ли е така да тече и ако е за ремонт кое излиза по - евтино да и взема ремонтен комплект или да купя втора употреба ?
Само отдолу ли се сваля не може ли от някоя от страните за да има по-малко разглобяване..?

Моля за помощ, че вече ми писна не мога и не мога да я покарам таз кола..:sad: Много лош късмет имам с нея..

Dimicha
19-08-2013, 12:35
Колега, рейката излиза отдолу най-лесно. Махаш двете колелета, развиваш тампона на мотора откъм скоростите, кормилните накрайници и болтовете на самата рейка, дето я държат към моста. За рейката са хванати и лостчетата на скоростите. След тва изкарваш единия край на рейката колкото може през единия калник (мисля,че през левия беше) а другия край излиза надолу и излиза цялата рейка. Колкото до ремонт-мисля, че най-изгодно ще ти излезе да я смениш с втора ръка оригинална рейка. Ремонт излиза към 200 лв сигурно, а нова рейка е 400-не си струва според мене. Ако сам си я правиш е друга работа.

Gena7a_Turb0
19-08-2013, 12:52
Благодаря ти колега за бързия отговор ;)
Според теб нормално ли е така да тече ?
Страшно е просто..и волана е много тежък!

Dimicha
19-08-2013, 12:57
Абсолютно не е нормално, рейката ти си е заминала. Моята беше по същия начин-има едни тефлонови уплътнения от двете страни, беше ги предъвкала и двете. Сменяй я по възможно най-бързия начин. На старо ще намериш за 50-на лв.

pace
19-08-2013, 13:04
нормално ли е така да тече ?
Нормални течове няма :)

Gena7a_Turb0
19-08-2013, 13:09
Трябва ли да се сваля магарето което държи двата носача, че сега колата ми е по-далеч на един канал и не мога да ида в момента да видя за какво става въпрос ?

Dimicha
19-08-2013, 14:03
Рейката може да излезе и без да се сваля магарето. Аз по тоя начин съм ти обяснил. Иначе ако отидеш в сервиз, сигурно ще свалят магарето.