PDA

View Full Version : Ремап и премахване на DPF?



Кайо
26-10-2012, 01:48
Има ли смисъл от ремап и премахване на DPF?
Къде е най-уместно да се направят тези процедури?

Колата е 159 2,4JTDM...автоматик Q-Tronic...2006.
....с автоматиците май има една врътка,въртящия момент не трябва да е над незнам си колко.....

code
26-10-2012, 09:34
Има ли смисъл от ремап и премахване на DPF?
Къде е най-уместно да се направят тези процедури?

Колата е 159 2,4JTDM...автоматик Q-Tronic...2006.
....с автоматиците май има една врътка,въртящия момент не трябва да е над незнам си колко.....

За ремап направо си отговори сам, за затапването на ЕГР-а също, аз имах дилема само за дпф-а, видя ми се голям филм с неясно съотношение ползи/вреди и за сега го оставих. Ако ми направи беля разбира се изобщо няма да се замисля да го разкарам.

dilian alfa gtv
26-10-2012, 10:20
Има ли смисъл от ремап и премахване на DPF?
Къде е най-уместно да се направят тези процедури?

Колата е 159 2,4JTDM...автоматик Q-Tronic...2006.
....с автоматиците май има една врътка,въртящия момент не трябва да е над незнам си колко.....

Моето мнение е твърдо НЕ.

bouncer
26-10-2012, 11:30
Аз много сериозно съм се замилил за ремап и премахване на ДПФ-а. Филтъра ми прави проблеми от 6 месеца, като периодично записва грешка "Повишено налягане в датчика на ДПФ-а" или нещо такова. Не може да се регенерира, защото нещо някъде има запушено. На диагностика си казва, че всичко си му е наред и е на около 13% затапване, което си е перфектно. Но драмата периодично излиза...

Другото е, че искам ремап, защото бах тая кочина 1,9 с разход 12,5!!!! Гарам предимно градско, сипвам ОМВ или ШЕЛ + добавка. Не ръчкам излишно и даже се опитвам да карам много икономично. И пак 12/100. Е няма как да е нормално! Като ще харчи така поне да вървиу мамицата й...

Mury
26-10-2012, 11:39
Аз много сериозно съм се замилил за ремап и премахване на ДПФ-а. Филтъра ми прави проблеми от 6 месеца, като периодично записва грешка "Повишено налягане в датчика на ДПФ-а" или нещо такова. Не може да се регенерира, защото нещо някъде има запушено. На диагностика си казва, че всичко си му е наред и е на около 13% затапване, което си е перфектно. Но драмата периодично излиза...

Другото е, че искам ремап, защото бах тая кочина 1,9 с разход 12,5!!!! Гарам предимно градско, сипвам ОМВ или ШЕЛ + добавка. Не ръчкам излишно и даже се опитвам да карам много икономично. И пак 12/100. Е няма как да е нормално! Като ще харчи така поне да вървиу мамицата й...

Аз па си мисля,че на теб проблема с разхода е от бензиностанциите,смени ги и нещата може да се променят,моята с нафта от Лукойл,лятото 9,сега вдигна на 10 като астудя................:biggrin::biggrin::biggrin:: biggrin:Ако си мислиш,че ремапа ще ти свали разхода с 3 л. се лъжеш жестоко,макс 1л.,при мен беше горе долу толкова...........:twisted::twisted::twisted:

---------- Post added at 10:39 ---------- Previous post was at 10:38 ----------


Моето мнение е твърдо НЕ.

Батко,ако ремапа се направи от правилния човек,колата става адски приятна за каране,движи се с лекота.............:biggrin::biggrin::biggrin:

oem
26-10-2012, 11:53
Аз много сериозно съм се замилил за ремап и премахване на ДПФ-а. Филтъра ми прави проблеми от 6 месеца, като периодично записва грешка "Повишено налягане в датчика на ДПФ-а" или нещо такова. Не може да се регенерира, защото нещо някъде има запушено. На диагностика си казва, че всичко си му е наред и е на около 13% затапване, което си е перфектно. Но драмата периодично излиза...

Другото е, че искам ремап, защото бах тая кочина 1,9 с разход 12,5!!!! Гарам предимно градско, сипвам ОМВ или ШЕЛ + добавка. Не ръчкам излишно и даже се опитвам да карам много икономично. И пак 12/100. Е няма как да е нормално! Като ще харчи така поне да вървиу мамицата й...

Аз имах същия случай със същата кола. Смених диференциалния датчик и се оправи. Показваше каквото си иска и не искаше да пусне регенерация. Провери си датчика по време на движение какви стойности показва.

stelt
26-10-2012, 12:32
Има ли смисъл от ремап и премахване на DPF?
Къде е най-уместно да се направят тези процедури?

Колата е 159 2,4JTDM...автоматик Q-Tronic...2006.
....с автоматиците май има една врътка,въртящия момент не трябва да е над незнам си колко.....


Покарай първо малко колата без ремап, усети я, пък после ще си решиш. 159 с 2.4 не съм карал, но предполагам , че няма да е спреляк като 1.9.

bouncer
26-10-2012, 12:39
Аз па си мисля,че на теб проблема с разхода е от бензиностанциите,смени ги и нещата може да се променят,моята с нафта от Лукойл,лятото 9,сега вдигна на 10 като астудя................:biggrin::biggrin::biggrin:: biggrin:Ако си мислиш,че ремапа ще ти свали разхода с 3 л. се лъжеш жестоко,макс 1л.,при мен беше горе долу толкова...........:twisted::twisted::twisted:[COLOR="Silver"]


Братле, с на Лукойл нафтата на 147 й се разказа играта - грешки нон стоп и се оправи след смяна на горивен филтър и нафтова помпа..... това за кола на 80 000 км.... мани ти лукойл

Jivko7777
26-10-2012, 12:49
Поне ако не си ремапвате колите то поне тоя филтър го махнете, направо не знам даже как карате с него... аз няма да издържа и 1 ден, също и ЕГР-ра...

oem
26-10-2012, 12:53
DPF не е лоша система. Вече има достатъчно добри добавки за почистването на филтрите, има също и решения за удължаване живота на ДПФ чрез ремап тъй като някои от стратегиите от режимите за регенерация могат и се използват при ремап, това води до намаляване на образуването на сажди и по-доброто им изгаряне.

Друг е въпроса, че поради наличието на ДПФ не може да се изстиска максималната мощност на мотора по ред причини.

viki
26-10-2012, 12:53
Другото е, че искам ремап, защото бах тая кочина 1,9 с разход 12,5!!!! Гарам предимно градско, сипвам ОМВ или ШЕЛ + добавка. Не ръчкам излишно и даже се опитвам да карам много икономично. И пак 12/100. Е няма как да е нормално! Като ще харчи така поне да вървиу мамицата й...
Моята е с ремап,така я купихhttp://r25.imgfast.net/users/2515/84/14/08/smiles/925815.gif
Нямам оплаквания от вървежа ,но въпреки всичко ще я водя на дино,да видя за какво иде реч:biggrin:
От разхода също нямам оплаквания,дори през ум не ми е минавало,че купувайки си 159 ще ми харчи малкоhttp://r25.imgfast.net/users/2515/84/14/08/smiles/140932.gif
За протокола:
градско ми харчи 10-11,не я "ръчкам" много,но и не я жаля :)
Зареждам от ОМВ,слагам и добавка на Castrol :)
Имам оплаквания от улиците във Варна ! С тези 18-ки,всеки божи ден споменавам кмета...http://r25.imgfast.net/users/2515/84/14/08/smiles/435235.gif

п.п.
ДПФ-а още не ме е зарадвал:biggrin:
Като ме,тогава ще го мисля :)
п.п.п.
Бо,като се видим ще покараш и моята http://r25.imgfast.net/users/2515/84/14/08/smiles/3933.gif

badmadafaka
26-10-2012, 13:07
Братле, с на Лукойл нафтата на 147 й се разказа играта - грешки нон стоп и се оправи след смяна на горивен филтър и нафтова помпа..... това за кола на 80 000 км.... мани ти лукойл
А коя според теб е ОК..?

Аз засега също съм на мнение, че въпросната "най-става"... Имам опит с нафтата от всички големи вериги в беге, без трибуквената австрийска (защото те много одавна ме отказаха с подобието си на високооктанов бензин и техните бензиностанции имам навика да ги игнорирам несъзнателно)...

По темата бих казал, че нещо ако работи не се пипа (въпреки, че някои от пишещите в нея ме познават добре и знаят, че аз лично съвсем, съвсем не го спазвам)... :biggrin:

stelt
26-10-2012, 13:45
Тези филтри за твърди частици са неподходящи за коли, каращи се в градски условия.
В момента имам наблюдения върху два еднакви автомобила, като единият се кара само извънградско, а на другия по-голяма част от пробега е в града.
На извънградския автомобил проблеми с филтъра за 150 000 км - никакви, на градския - за 70 000 км - няколко пъти се налага да се прави принудителна регенерация.

bouncer
26-10-2012, 13:58
В Лукойл не зареждам принципно - не ме кефи провежданата от компанията политика. Най-добре се чувства колата със скъпите навти на ШЕЛ и ОМВ, както и с вносна нафта :)

Тази година ходих до Венеция с колата и сипвах в Словения на ОМВ. Разход за 2500 км 5,5/100 с четири човека, много багаж и каране на максималното позволена скорост. На влизане в БГ спах нафта от Лукойл на ОРИОН, защото бях на лампа. Две седмици колата прекъсваше, не вървеше и се чудише какво съм й дал...

и те така...

Stoyan Georgiev
26-10-2012, 14:16
зареждайки само на лукойл никога не съм имал подобен проблем

като заредя на омв/шел колата гори по литър отгоре

oem
26-10-2012, 14:19
Тези филтри за твърди частици са неподходящи за коли, каращи се в градски условия.
В момента имам наблюдения върху два еднакви автомобила, като единият се кара само извънградско, а на другия по-голяма част от пробега е в града.
На извънградския автомобил проблеми с филтъра за 150 000 км - никакви, на градския - за 70 000 км - няколко пъти се налага да се прави принудителна регенерация.

Това е абсолютно вярно. :)

Mury
26-10-2012, 14:38
зареждайки само на лукойл никога не съм имал подобен проблем

като заредя на омв/шел колата гори по литър отгоре

Aбсолютно вярно,мойта с нафта от ОМВ,даже качва с повече от литър разхода :boo::boo::boo::boo: За мен те завинаги са зачеркнати от картата на бензинджииниците в Бг.:biggrin::biggrin::biggrin:

---------- Post added at 13:35 ---------- Previous post was at 13:33 ----------


Тези филтри за твърди частици са неподходящи за коли, каращи се в градски условия.
В момента имам наблюдения върху два еднакви автомобила, като единият се кара само извънградско, а на другия по-голяма част от пробега е в града.
На извънградския автомобил проблеми с филтъра за 150 000 км - никакви, на градския - за 70 000 км - няколко пъти се налага да се прави принудителна регенерация.

Тва е ясно,аз на мойта,понеже повече от 2/3 от пробега за година ми е в града,го махнахме на времето с Бобо точно поради тази прчина,иначе само един път имаше проблем с него и то в ръцете на Нено на 2-ия ден от покупката...............за мен тоя ДПФ е :puke::puke::puke::puke:

---------- Post added at 13:37 ---------- Previous post was at 13:35 ----------


Братле, с на Лукойл нафтата на 147 й се разказа играта - грешки нон стоп и се оправи след смяна на горивен филтър и нафтова помпа..... това за кола на 80 000 км.... мани ти лукойл

Тва може да ти се случи от всяка друга верига,особено ОМВ и Шел,истината е че при Лука се случва най-рядко.Аз почти 2 г. карам само с тяхна нафта,и рядко ЕКО и нямам никакви проблеми,филтъра се сменя на макс 20 000 км./сега е за смяна/

---------- Post added at 13:38 ---------- Previous post was at 13:37 ----------


Аз имах същия случай със същата кола. Смених диференциалния датчик и се оправи. Показваше каквото си иска и не искаше да пусне регенерация. Провери си датчика по време на движение какви стойности показва.

И аз имах такъв ама с Крома на 263 000 км. :big_whoops::big_whoops::big_whoops: ,човека реши обаче че е по-добре да му го махнем :smoke::smoke::smoke::smoke: и постъпи правилно

keel
26-10-2012, 15:55
Аз си зарждам само от OMW, това лято ходих из Европа, изминах около 10000 км, зареждах само от OMW в Румания, Унгария, Германия и т.н. и никаква разлика в разхода нямаше варираше с рамките на 200-300 грама, което смятам, че е нормално.

Kuku
26-10-2012, 16:28
OMV в Германия? :?

Mury
26-10-2012, 16:51
OMV в Германия? :?

И на мен ми се стори странно,по мои спомени на север и запад от Австрия няма коьраво ОМВ,поне в Германия,Белгия,Холандия..................

Alfa166
26-10-2012, 19:16
А какво ли правят цистерните на шел и омв в Лукоил............ :big_whoops:

Jivko7777
26-10-2012, 19:44
А какво ли правят цистерните на шел и омв в Лукоил............ :big_whoops:

зареждат както и всички останали бензиностанции

code
26-10-2012, 22:10
Не бе минават оттам за по-напряко :biggrin:

keel
26-10-2012, 22:13
http://www.omv.de/portal/01/de/omv_de/Privatkunden/Tankstellen

Просто споделих личен опит... сори

136
26-10-2012, 23:57
Тази тема за бензиностанции ли беше ?????????????????

Mury
27-10-2012, 09:09
Тази тема за бензиностанции ли беше ?????????????????

Защо бре Мишо,нафтата е най важното нещо,от което зависи правилната работа на ДПФ-а :thumbup::thumbup::thumbup: трябва да се обсъждат бензиностанции в Бг ,а не в Европа били те ОМВ или Аджип :devil::devil::devil::devil:

Кайо
27-10-2012, 09:45
зареждат както и всички останали бензиностанции

....зареждат горива,после си бухат техните добавки...

---------- Post added at 08:45 ---------- Previous post was at 08:37 ----------

А без ДПФ има ли проблем при пътуване из Европа?

code
27-10-2012, 09:46
Като ти нахакат 6.6% био както е по закон в нафтата да стане вътре в резервоара на парцали май дотам с надеждите за хубаво гориво ..

136
27-10-2012, 22:26
Ако си говорим за горива то и с ДПФ и без него все ще си имаме проблеми.Имам в предвид че горивото е важно за всички.Въпроса е с ДПФ или без него какво става за конкретните коли които са произведени с такъв филтър.

bouncer
29-10-2012, 11:14
Категорично проблема е в дифеенциалния датчик. Ще се сменя, мамка му и прасе!

Иначе вчера сипах за пръв път от много време в Лукойл и днес 15,5/100. :brickwall:

Дано се дължи на зверските задръствания щото иначе....

oem
29-10-2012, 11:21
Категорично проблема е в дифеенциалния датчик. Ще се сменя, мамка му и прасе!

Честито :)


Иначе вчера сипах за пръв път от много време в Лукойл и днес 15,5/100. :brickwall:

Дано се дължи на зверските задръствания щото иначе....

Това е зверски разход. Имаш някъде проблем за решаване. Тази кола не трябва да гори повече от 11- 12 в стоково състояние - градско.

bouncer
29-10-2012, 12:25
Именно! факт, че е за доста къс преход. Ще покарам още малко и ще видя до колко ще до сваля.

tanosat
29-10-2012, 12:51
Здравейте вече един месец съм с премахнат дпф.филтър егр.клапа и ремъп колата ми е 159 1.9.150 конски за сега колата е перфектна без никакви проблеми.В продължение на три месеца колата ми светеше чека закачаме и тестваме егр клапа в грешка отчиташе.Смених ме с чисто нов егр,пак същото се получи сменихме и дебитомера пак същата грешка отчита най на края махнахме дпф .и егр,повярвайте ми все едно карам съвсем друга кола .Вече месец без никакви ядове колата върви доста по добре от преди.

---------- Post added at 11:51 ---------- Previous post was at 11:47 ----------

Само дето от както съм я купил вече една година на компа за разхода ми дава винаги неверни стойности когато колата и подавам газ разхода и се смалява а при отнемане на газта тя се покачва когато не на ход даже ми изписва 50 на 100 пример когато е на свободна предавка и колата се движи винаги ми показва 50 на 100?Ако някои знае нещо моля да помогне <>?

badmadafaka
29-10-2012, 13:26
Иначе вчера сипах за пръв път от много време в Лукойл и днес 15,5/100. :brickwall:
Там имат някаква "игра" с франчайза - трябва да видиш какво пише на касовата бележка, за да си сигурен, че бензиностанцията е собственост на Лукойл, а не някакъв франчайз... Хората се оплакват предимно от горивата на франчайзери на въпросната фирма по нета... :neko:

code
29-10-2012, 13:38
Там имат някаква "игра" с франчайза - трябва да видиш какво пише на касовата бележка, за да си сигурен, че бензиностанцията е собственост на Лукойл, а не някакъв франчайз... Хората се оплакват предимно от горивата на франчайзери на въпросната фирма по нета... :neko:

По скоро са същите горивата ..

oem
29-10-2012, 14:19
Здравейте вече един месец съм с премахнат дпф.филтър егр.клапа и ремъп колата ми е 159 1.9.150 конски за сега колата е перфектна без никакви проблеми.В продължение на три месеца колата ми светеше чека закачаме и тестваме егр клапа в грешка отчиташе.Смених ме с чисто нов егр,пак същото се получи сменихме и дебитомера пак същата грешка отчита най на края махнахме дпф .и егр,повярвайте ми все едно карам съвсем друга кола .Вече месец без никакви ядове колата върви доста по добре от преди.

---------- Post added at 11:51 ---------- Previous post was at 11:47 ----------

Само дето от както съм я купил вече една година на компа за разхода ми дава винаги неверни стойности когато колата и подавам газ разхода и се смалява а при отнемане на газта тя се покачва когато не на ход даже ми изписва 50 на 100 пример когато е на свободна предавка и колата се движи винаги ми показва 50 на 100?Ако някои знае нещо моля да помогне <>?

Обърни си от менюто да ти показва l/km :) В момента ти показва колко км можеш да изминеш със еди си колко литра или нещо подобно. Не го помня точно :)

Mury
29-10-2012, 14:28
Категорично проблема е в дифеенциалния датчик. Ще се сменя, мамка му и прасе!

Иначе вчера сипах за пръв път от много време в Лукойл и днес 15,5/100. :brickwall:

Дано се дължи на зверските задръствания щото иначе....

Ako искаш,мога да ти дам моя за проба,да видиш дали ще се оправи проблема,ама според мен е по-добре тези пари,които ще дадеш за диференциален датчик/не е евтин да знаеш/ да ги дадеш направо за махане на ДПФ-а и край с проблемите.Ники Багера така го навихме,неговата имаше проблем с диференциалния датчик,и той постъпи разумно,даде парите за махане на ДПФ-а а не за тъпия датчик...........................:idea2::idea2::id ea2::idea2::idea2:

oem
29-10-2012, 14:32
Ako искаш,мога да ти дам моя за проба,да видиш дали ще се оправи проблема,ама според мен е по-добре тези пари,които ще дадеш за диференциален датчик/не е евтин да знаеш/ да ги дадеш направо за махане на ДПФ-а и край с проблемите.Ники Багера така го навихме,неговата имаше проблем с диференциалния датчик,и той постъпи разумно,даде парите за махане на ДПФ-а а не за тъпия датчик...........................:idea2::idea2::id ea2::idea2::idea2:

Принципно е много правилен избора :) Просто някои хора ходят в чужбина и там знаеш как ти дават зелена точка за да караш например в Берлин.

bouncer
29-10-2012, 14:34
това е вариант. Ако диференциалния датчик е някаква цифра изобщо няма да се занимавам.

boian
29-10-2012, 23:32
Какъв е този ненормален разход? МЛ-а ми прави 12,5л/100км градско, Алфата над 15-16л/100км също не е скачала

code
29-10-2012, 23:53
9-ката от последно зануляване ми показва 90часа каране 3099км средна скорост 34км/час 9,1л/100 това по борд не ми е останало ред да я засека на колонка, като се има предвид, че напоследък често ходя с нея на 500метра студена, т.е. в най-отвратителните режими.

136
30-10-2012, 00:14
Именно! факт, че е за доста къс преход. Ще покарам още малко и ще видя до колко ще до сваля.

Колега изчисти си датчика за налягането на турбото който е в едно с температурния.намира се на всмукателния колектор и е с едно болтче звезда.Внимавай като го изваждаш има О пръстен на датчика ,да не остане вътре.Свали ми разхода с 1,5-2.0 литра след почистване.Колата нямаше никакви грешки всичко и работи ше в норми.

bouncer
30-10-2012, 12:15
другата седмица влизам в сервиз, за да намерим проблема. Успях да сваля разхода до 12,7/100 при минати 45 км в градкси режим. Пак е висок. Прави ми впечатление, че дига разхода, когато колата работи на място - отива над 13/100. Нещо има....

oem
30-10-2012, 12:20
Нормално. Минаваш малко километри, а разхода на гориво върви. Много чакаш по задръствания ми се струва.

bouncer
30-10-2012, 12:57
Нормално. Минаваш малко километри, а разхода на гориво върви. Много чакаш по задръствания ми се струва.

сутрин и вечер карам в час пик и пътувам по един час. В почивните дни същото разстояние го взимам за под 10 минути.

dilian alfa gtv
30-10-2012, 13:49
сутрин и вечер карам в час пик и пътувам по един час. В почивните дни същото разстояние го взимам за под 10 минути.
При тази ситуация е нормално според мен да ти даде този разход.

bouncer
30-10-2012, 15:15
и все пак боли, мамка му.... това е 1,9 дизел, а не 6,3 АМГ

oem
30-10-2012, 15:34
Направи и ремап и ще падне разхода. Дори без да махаш ДПФ-а пак ще падне, но най-добре 3в1 :)

pinko
30-10-2012, 19:09
Направи и ремап и ще падне разхода. Дори без да махаш ДПФ-а пак ще падне, но най-добре 3в1 :)

Определено пада разхода след ремап. През юли Бобо чипоса камиончето до около 230 к.с./440 Нм и разхода падна с около литър:

http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/492232.html

Вижте последните две зареждания - градско (макар че моето градско е малко по-различно).

Но и на дълъг път постигнах 7,8 л, което преди чипа беше напълно невъзможно.

Колата си има ДПФ, който работи перфектно и затова засега няма да го махам.

code
30-10-2012, 21:45
Определено пада разхода след ремап. През юли Бобо чипоса камиончето до около 230 к.с./440 Нм и разхода падна с около литър:

Колата си има ДПФ, който работи перфектно и затова засега няма да го махам.

+1 Това с по-малкия разход не го вярвах, но факт моята също гори около 10% по-малко. ДПФ-а и на мен ми досвидя и си го оставих. :smartass:

Jivko7777
30-10-2012, 22:17
+1 Това с по-малкия разход не го вярвах, но факт моята също гори около 10% по-малко. ДПФ-а и на мен ми досвидя и си го оставих. :smartass:

разкарвай го бързо 8-)

robkobg
30-10-2012, 22:37
Реалният разход на 163 коня XC90 с чип от RICA, извънградско е 6,8.



Определено пада разхода след ремап. През юли Бобо чипоса камиончето до около 230 к.с./440 Нм и разхода падна с около литър:

http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/492232.html

Вижте последните две зареждания - градско (макар че моето градско е малко по-различно).

Но и на дълъг път постигнах 7,8 л, което преди чипа беше напълно невъзможно.

Колата си има ДПФ, който работи перфектно и затова засега няма да го махам.

viki
31-10-2012, 11:26
и все пак боли, мамка му.... това е 1,9 дизел, а не 6,3 АМГ
И мен би ме заболялоhttp://illiweb.com/fa/i/smiles/icon_lol.gif
Не вися по задръствания,но карам на много къси разстояния (до фитнеса,до молЪ http://illiweb.com/fa/i/smiles/icon_lol.gif,до салона и т.н ) към 10-на километра на ден "навъртам".Някои дни повече,но обичайно не карам много.Маршрутът ми е от светофар на светофар и както писах ми гори 10-11-това е "чисто" градско :)
Според мен този разход е нормален,поправете ме ако греша http://illiweb.com/fa/i/smiles/icon_biggrin.png

DPF не е свален (засега) ,по-нататък ще видим :roll:

DMS
31-10-2012, 17:47
+1 Това с по-малкия разход не го вярвах, но факт моята също гори около 10% по-малко. ДПФ-а и на мен ми досвидя и си го оставих. :smartass:

Значи тези в auto-data.net откровено лъжат относно разхода? : )

За какъв ремап говорим все пак? На мен лично ми предложиха три нива (1.9 unijet), като първият беше "икономичен", а третия "динамичен". Вярно че я карам на уволнение през повечето време и под 8.5-9 не падам но това е друга тема...

code
31-10-2012, 18:21
Значи тези в auto-data.net откровено лъжат относно разхода? : )

За какъв ремап говорим все пак? На мен лично ми предложиха три нива (1.9 unijet), като първият беше "икономичен", а третия "динамичен". Вярно че я карам на уволнение през повечето време и под 8.5-9 не падам но това е друга тема...
От 150 на 180коня т.е. средна хубост :big_beer:

Кайо
31-10-2012, 23:51
Мога ли на 2,4jtdm да сложа джанти 16-ки с гуми 205/55/16?
В инструкциите са дадени само 17-ки......
Иначе решено ше махам скоро ДПФ и ше имал ремапче.......

bager
01-11-2012, 00:51
Мога ли на 2,4jtdm да сложа джанти 16-ки с гуми 205/55/16?
В инструкциите са дадени само 17-ки......
Иначе решено ше махам скоро ДПФ и ше имал ремапче.......

Недей. Ти можеш, ама ще стане по-ниска и зимата в тия коловози не те виждам. Аз миналата година го мислих този вариант, но бързо отпадна. Нали си в София сега, ще се нагледаш на чудни картинки зимата и ще ти се иска колата да е колкото може по-висока. Аз и със 17-кита зимата си бях по корем, а със 16-ки ще е още по-зле ситуацията.

rusiq86
01-11-2012, 01:05
Разлика в диаметрите на двете гуми: -3 мм (разликата е в допустимите граници)
Оригиналният размер спрямо 6 цола. Мисля 3 мм не са мн!

Васил Петров
01-11-2012, 01:15
Мога ли на 2,4jtdm да сложа джанти 16-ки с гуми 205/55/16?
В инструкциите са дадени само 17-ки......
Иначе решено ше махам скоро ДПФ и ше имал ремапче.......

Няма как да сложите 2.4жтдм под 17 цола джанти.Защото лекинко сте с големи апарати и дискове.

пп: на 159 може и 14ц ще и седят супер. :big_beer:

bager
01-11-2012, 10:42
Разлика в диаметрите на двете гуми: -3 мм (разликата е в допустимите граници)
Оригиналният размер спрямо 6 цола. Мисля 3 мм не са мн!

Аз друго смятам! 159 2.4Jtdm са с гуми 225/50/17 и разликата е -25 мм, което хич не е малко и даже е извън допустините граници! И както казах вече, аз карам с този размер зимата и лятото. Колата е ниска и повече от това ще я направи почти негодна за каране в коловозите в София.


Няма как да сложите 2.4жтдм под 17 цола джанти.Защото лекинко сте с големи апарати и дискове.

пп: на 159 може и 14ц ще и седят супер. :big_beer:

А този момент щом го има, значи работата е ясна.

bouncer
01-11-2012, 11:03
При мен нещата се нормализираха и сега след 90 минати км градско разхода е 12/100. Иначе аз лятото съм с 225/55/16 и съм горе долу доволен, но зимата съм с 215/55/16 и направо плача!!!! Адски е ниска колата и задирам навсякъде! За мен под 18-ки на тази кола си е приоключение страшно!

FCB
07-02-2015, 16:52
Доверен сервиз в района на гр.Русе за премахване на ДПФ...

vovata
07-02-2015, 20:13
Доверен сервиз в района на гр.Русе за премахване на ДПФ...

Това реклама ли е, въпрос ли е или нещо друго ?

Telerig
30-06-2015, 13:42
Колеги какво мислите за почистването с машина на ДПФ филтрите, като алтернатива или това е само начин за манипулация с цел печалба, струва ли си инвестицията или въпроса стои също както с добавките за почистване? Случайно попаднах на тази публикация - опит за заблуда ли е или иманещо вярно?:

http://www.dunevmotorsport-r21.com/proverka-i-pochistvane-na-zapushen-dpf-filtar-s-mashini/

oem
30-06-2015, 14:24
Има много препарати за почистване вече. Машини също така. Въпроса е кое го е накарало да се задръсти толкова много. Обикновено мотора го запушва. Когато започне да отделя повече сажди поради някакви изменения (дюзи, цилиндри и т.н.) както и начина на шофиране. Едно такова почистване наистина работи, но въпроса е за колко време ще остане така.

Telerig
04-07-2015, 09:24
Един от аргументите, които дават и ме кара да се замисля е, че двигателя е проектиран да работи с въпросният филтър и неговото премахване нарушава дадени работни параметри - което вече някой по-запознат по въпроса може да каже дали е добре или не е добре за двигателя.

oem
05-07-2015, 17:10
Двигателят се чуства много по-добре без него. Всяко едно нещо монтирано на входа му или изхода с цел екология го спъва. Да не говорим как действат регенерациите на маслото и като цяло на двигателя и турбината. За мотора е по-добре да го няма. За екологията не може да се каже същото, но... такова е положението.

alfa racer GTA
05-07-2015, 20:48
По мое мнение ако има възможност остави DPF-a.

Не за друго, а защото се заговори за изменение на Закона за МДТ и за въвеждане на изискване при преминаване на ГТП да се измерва и концентрацията на въглеродни емисии в изгорелите газове от двигателя и в зависимост от това да се определя данъка.

Ако това стане за автомобилите с премахнат DPF данъка ще е "солен"...

Ще търсиш DPF, а нов е около 1000 кинта.

За техническите характеристики при премахната ДПФ не споря.

svetlin pilev
05-07-2015, 23:36
Абсолютно подкрепям от личен опит!С течение на времето се научих да карам така,че да не оставям големи черни кълбета след себе си.Относно ГТП те и сега ми мерят СО2 и нямам проблеми.Пък що се отнася до промени в закона и данъците то
дотогава сигурно вече всички ще караме Джулия(т.е. след 7-8 г. хаха)!

Telerig
05-07-2015, 23:58
Имам два въпроса към тези с премахнат ДПФ и ремап - как се държи спрямо преди това автомобила в ниските обороти, има ли забележима разлика в пъргавината или не...и наистина ли разхода спада като цяло ( градско/извънградско)?

Yavor
06-07-2015, 01:18
На мен премахването на ДПФ беше комбинирано с махане на клапи и ремап, така че не съм сигурен от какво дава ефект. Преди това вървеше много, сега върви зверски.

Но пък не се полакомих да продам ДПФа за жълти стотинки и ми си стои. Ако се наложи, винаги мога да го монтирам пак, естествено след обстойно почистване.

Telerig
06-07-2015, 01:45
А като разход има ли разлика? (разбира се това са относителни неща - разхода и пъргавината в ниските обороти зависят от много работи), просто ги дават като основен аргумент в полза на премахването и ремапа...

vovata
06-07-2015, 09:07
Използваният в автомобилите с дизелови двигатели покриващи стандарта Euro-4 филтър за твърди частици DPF, представлява метален цилиндър, запълнен със специални огнеупорни керамични материали с клетъчна структура, която е способна да задържа малки твърди частици. Всеки филтър за твърди частици DPF има определена пропусквателната способност. След запълването му със сажди и други частици, които се отделят при изгарянето на дизеловото гориво, филтъра се нуждае от почистване от отложилите се по него твърди частици. Този процес се нарича регенерация.

Регенерацията на филтър за твърди частици DPF бива пасивна и активна. При пасивната регенерация, саждите се изгарят при продължителна работа на двигателя на високи обороти. Например движение по автомагистрала. В този случай температурата в регенериращият филтър за твърди частици достига 350-400 градуса и повече.

При движение в града или на малки разстояния, в случая когато не може да загрее DPF филтъра до нужната температура, а датчиците отчитат, че пълнотата на филтъра е над нормата, се стартира процес на активна регенерация. В цилиндърите на двигателя, след подаване на основната порция гориво, се подава още една допълнителна. Клапанът на системата EGR се затваря, при необходимост се изменя алгоритъма на управление на геометрията на турбината. Не напълно изгорялата горивна смес, чрез изпускателния колектор попада в катализатора, които е монтиран пред регенериращият филтър за твърди частици, и там се осъществява неговото доизгаряне. При тази температура изпуснатите газове минаващи през катализатора значително се повишават. Последващото движение на загретите газове по-изпускателниата система, води до повишение на температурата в запълненият филтъра за твърди частици до 500-700 градуса. Саждите започват да изгарят. За това може да се съди по-черния дим, излизаш от тръбата на ауспуха. Моменталният разход на гориво и оборотите на двигателя се повишават.
Извадка от интернет

Сами си правете сметка трябва ли му това "животно" на колата или не !

alfa racer GTA
06-07-2015, 12:21
Ако го маха, да си го запази за в случай че му потрябва.
Реформаторите имаха идея да въвеждат такива класификации в ЗМДТ.Ако ги въведат нищо чудно данъка на автомобил 200 коня без ДПФ "да скочи" с 1/3 до 600лв ...

Винаги може да го продаде ...

Telerig
11-07-2015, 20:58
Реших в крайна сметка да я карам при първа възможност за махане на филтъра и ремап. Принципно си обслужвам колите във Вентура и мисля там да я свършим тая работа, филтъра ще го запазя. В крайна сметка много е тъпо да имаш такава кола, а да не и използваш капацитета. В момента 166-цата ми която е 2.4 ЖТД, 136 коня е по-пъргава, икономична и по-мощна от 159-ката, дето е 200 коня с по-модерен двигател...не мога да се примиря с това аз :)

alfaromeo1
17-07-2015, 01:41
Има ли някой който да е премахнал DPF, EGR и вихровите клапи и да е направил ремап на колата наведнъж. Някакви ориентирни цени за тези процедури ?

Yavor
17-07-2015, 01:45
Аз!

ДПФ, ЕГР, клапи и ремап - пакета мисля че беше около 600лв, но зависи и от това кой е мотора. На 2,4 е по скъпо, защото трудно се сваля колектора.

Не си споням точната цена, защото аз правих освен това и пълно обслужване и имах доста пари за части, филтри, антифриз, водна помпа и др.

alfaromeo1
18-07-2015, 00:38
И как е има ли разлика ?

alfa156jtd
18-07-2015, 12:51
Колега,ако искаш да си прецакаш колата,махни ги.

vovata
18-07-2015, 14:58
Колега,ако искаш да си прецакаш колата,махни ги.

Колега,ако искаш да си прецакаш колата, НЕ ги махай !

Yavor
18-07-2015, 15:31
И как е има ли разлика ?

Абе не мога да кажа точно, защото моята кола вървеше зверски и като я взех - предишния собственик явно я беше мапвал.

За дпф знам че ми падна резхода на гориво заради това че не прави регенерации. Егр беше по скоро профилактично.

За клапите мисля, че ако не искаш да ги махаш, но не искаш да рискуваш, трябва да ги смениш с нови, и по скоро с цял нов колектор, но той е безбожно скъп. Така че ти си решаваш. Мисля има достатъчно писано по темата.

В заключение ще кажа само че премахването на тези неща НЕ прецаква колата по никакъв начин.

sasho_n2
20-07-2015, 10:14
хаха...Явка, ти ще кажеш, че не прецаква колата. Виж колегата два поста над теб , какво аргъментирано мнение е дал в обратна посока?

Колега, alfa156jtd, нищо лично, но след като във форума има изписани десетки страници, снимков материал и какво ли не в обратната посока, кажи какво те кара да мислиш, че тези корекции "прецакват колата"????:respect:

Sm0k
22-07-2015, 13:04
Ооо, цяла сутрин търся тема в която да се заям със всички и да скандализирам форума и ето че открих :) Заемам се с удоволствие :)

Ся, искам да питам колегите, които си махат ДПФ-а, колко от тях имат деца и колко от тях се радват белите дробове на децата им да се пълнят с тръди частици, които са канцерогенни, причиняват астма и един куп други белодробни заболявания? Питам за децата ви, щото собствения ви живот вече виждам, че сте го писали хикс, ма поне за малките...

П.С. Преди да излезете с "контрааргумента" и да ме попитате 145-цата ми има ли катализатор - да има. Моля ви не идвайте пред къщи да ми го режете и крадете - искам да си карам с него. Ако някой иска да ми го гепи да ми звънне да му платя колкото ще му дадат на вторични за бензинов кат и да ми го остави :)

Yavor
22-07-2015, 13:36
Ама чакай малко, може да съм манхнал ДПФ-а, ама катализатора ми си стои...

Не знам дали си поглеждал 159 отдолу, ама тя си има катализатор непосредствено след турбината, след това е меката връзка и след това отива в ДПФ...

Така че текста ти с италик шрифта е безпредметен... която и да е дизелова 145ца със сигурност е по вредна за белите дробове на децата ни от моята 159ка с махнат ДПФ...

Ся че твоята е бензинова е друг въпрос. Моята бензинова 147 и тя си има катализатор...

pesho_kj
22-07-2015, 13:54
Явка, нашите са 2 в 1, катализатор и дпф в общо тяло, има и отпред един ама той е доста рехав и не изчиства много много...за мен боклуците които зимата горят за да се стоплят отделят много по-вредни неща и частици от колкото автомобила. Явка, Болд е удебеления, италик е кривия :D

Sm0k
22-07-2015, 14:39
Ама чакай малко, може да съм манхнал ДПФ-а, ама катализатора миси стои...
Не знам дали си поглеждал 159 отдолу, ама тя си има катализатор непосредствено след турбината, след това е меката връзка и след това отива в ДПФ...

Ей като почнете начи с тия "не занм дали си поглеждал отдолу", "не знам дали знаеш как работи колата". Поглеждал съм един-два пъти, даже специално съм гледал схемата на ауспуховата система на дизеловите 159 в еПЕР, за да видя ако я оставя пред дома кое колко лесно ше бъде откраднато от "предприемчивите сънародници" :)
Ок, има отделен катализатор, само че катализатора няма нищо общо с твърдите частици. Катализаторите са за пречистване на вредни газове, които се изхвърлят от всички коли - CO – въглероден оксид, HC – въглеводород и NO – азотен оксид. За това има катализатори и на бензиновите и на дизеловите коли.
ДПФ е за пречистване на твърдите частици, или както ги наричат "сажди". Твърди частици се изхвърлят от мотори с директно впръскване, които както се сещате са по-често дизелови... на тоя етап.
В много отношения тия частици са по-опасни за здравето на хората от оксида, тъй кат влизат в белите дробове и никога не излизат от там. Тва е доказано :) Така че е малко спорно дали 145 и който и да е друг стар дизел е по-опасен за здравето от 159 без ДПФ ;)


...за мен боклуците които зимата горят за да се стоплят отделят много по-вредни неща и частици от колкото автомобила...

Прав си, че автомобилите не са единствения източник на замърсяване с твърди частици, битовото отопеление с дърва, въглища и други също има голям принос. Стари фабрики с не достатъчно добро филтриране също. Само проблема е в тва "за мен" - на базата на кви данни заключваш "за себе си" кой изхвърля повече твърди частици във въздуха - твоята кола или печката на комшията :) Аз такива измервания не съм вождал и не се наемам да кажа кой цапа повече :)

Факт е че в дъното на проблема със замърсяването винаги една от основните причини е бедността и ниския стандарт. За това и в богатите държави с по-висок стандарт нивата на замърсяване са по-ниски от тука и се справят по-добре с екологията. Така или иначе обаче да се оправдаваме с това, че комшията няма пари за друг начин да се топли, за да добавяме още замърсяване, като си правим по колата модификации, които освен всичко не са и легални е как да кажа... меко казано несериозно :)

vovata
22-07-2015, 16:13
С купуването, веднага под ножа всички видове ЕКО МЕКО и други такива ! Имам филтър климатик, за да не дишаме праха на малоумния ни кмет дето прави задръстване в место отпушване на трафика.
И в данъчно де не ме питат повече имам ли катализатор щото ще им го налупа на главата ! Казвам им ИМАМ катализатор, ИМАМ и филтър за твърди частици - да ама колата е над сто коня и НЯМА ЗНАЧЕНИЕ :big_whoops:
Ам че тя като е под сто коня какво е значението дали е 50 или 25 лв данъка - къде е стимула да сме ЕКО ?
Кума си купи ХИБРИД, регистрира колата и ИМ казва в данъчно : колата е хибрид, отговора е: НЯМА ЗНАЧЕНИЕ, данъка е върху конските сили ! Къде е стимула ?

Yavor
22-07-2015, 16:51
Явка, Болд е удебеления, италик е кривия :D


Ай ся ше се обиждаме на шрифтове ли?:pain:

Много добре знам кое какво е :-P

И съм имал предвид това в наклонения шрифт...:sex:

BO
22-07-2015, 17:43
Кума си купи ХИБРИД, регистрира колата и ИМ казва в данъчно : колата е хибрид, отговора е: НЯМА ЗНАЧЕНИЕ, данъка е върху конските сили ! Къде е стимула ?
За това на моя хибрид данъка му е 29,07 лв.
Ако нямаше законови облекчения в тази връзка, то щях да плащам 167.67 лв.
За мен има далавера от която се възползвам.

Scrapera
22-07-2015, 17:56
С купуването, веднага под ножа всички видове ЕКО МЕКО и други такива ! Имам филтър климатик, за да не дишаме праха на малоумния ни кмет дето прави задръстване в место отпушване на трафика.
И в данъчно де не ме питат повече имам ли катализатор щото ще им го налупа на главата ! Казвам им ИМАМ катализатор, ИМАМ и филтър за твърди частици - да ама колата е над сто коня и НЯМА ЗНАЧЕНИЕ :big_whoops:
Ам че тя като е под сто коня какво е значението дали е 50 или 25 лв данъка - къде е стимула да сме ЕКО ?
Кума си купи ХИБРИД, регистрира колата и ИМ казва в данъчно : колата е хибрид, отговора е: НЯМА ЗНАЧЕНИЕ, данъка е върху конските сили ! Къде е стимула ?Според мен екологията не е за да ползваме данъчни облекчения, а за да дишаме по-чист въздух. Но твоя или моя катализатор няма да имат никакво значение, докато по родните пътищата се движат камиони ЕВРО минус 40 и бълват милиарди тонове сажди. Въпреки това, аз лично не бих си махнал катализатора, освен ако не съм сигурен, че вече е дефектирал.
:drive:

alfa racer GTA
22-07-2015, 18:41
Смок обърни се към законодателя. За камиони независимо от конските сили има намаление на данъка ако отговарят на ЕВРО 4, 5 или 6, а за леки автомобили има ей това :hump: ...

Като се научат да мерят с един аршин, тогава може и да изискват от мен...

Дотогава те мен :hump: и аз тях :hump:

Sm0k
22-07-2015, 19:29
Смок обърни се към законодателя... Дотогава те мен :hump: и аз тях :hump:

Е за тва попитах кой има деца. Щото докато кадиш със саждите и си мислиш че правиш :hump: на законодателя, всъщност правиш :hump: на децата си, на близките си на собствените си бели дробове :)

Към законодателя се обръщам редовно - гласувам на всички избори, протестирам всеки път когато не съм доволен от законодателя. До сега не съм видял много полза нито от всичката хартия, която съм пуснал в урните, нито от това че съм си драл гърлото пред сградата на парламента :) Може би се защото съм заглушен от мнозинството, което си мисли че прави :hump: на законодателя, а всъщност прави :hump: на себе си и диша по светофарите собствените си лайна, а законодателя почива на плажове като Варадеро и Ница на чист въздух с неговите кинти :)

Накратко пред нас като НЕзаконодатели има два варианта - или само законодателя ни прави :hump:, или и законодателя ни прави :hump: и ние си донаправяме :hump: сами :) Всеки сам изибра дали повече му харесва двойно :hump:

Иначе с Вовата сте прави, че държавата не стимулира да се карат по-екологични коли. Напротив, умишлено стимулира да се карат по-неекологични и е абдикирала от контрол над техническото състояние и еконормите, за да не мрънка народа че го "рекетира", щото държавата си знае, че не е направила достатъчно на народа да му останат кинти с които да мисли за екология. Ако искаме да живеем на по-чисто, не е само до чакане на контрол, мотивация и някой на сила да ни накара. Трябва и малко самоинициатива - насила хубост не става. Така че как махате сичко ЕКО-МЕКО, щото "тука е така" за мен са оправдания.
А няма нужда от оправдания, щото никой не обвинявам, всеки сам си избира и никой не е виновен че държавата не го информир, че това което прави е вредно за него самия, нито осъществява контрол върху нещо, което пак казвам е забранено от закона :) Просто споделям и другата страна на монетата да си знаем, щото хората мислят че ДПФ-а с него и без него, ама на 2 милиона коли само в София, като махнеш ДПФ-а на 2/3-ти от дизелите и разликата в качеството на въздуха става осезаема, болестите - реални, така че не е с тях и без тях :)

vovata
22-07-2015, 20:43
Прав си за идеологията !
Прав ще си ако колите бяха нови или на малко години (2-4), но тези дърти кранти които можем да си позволим екото е ЧАО ! А пари за ново няма, примерно ДПФ.
Така че, тези ЕКО вече не действат и саво вдигат разхода и както казах, ние не можем да си го позволим.

П.П.
Турист от Русе (да не се обиждат колегите от района) на ски в Панпорово му прилошава ! Доктора вика има нужда от въздух- сложили го да вдиша от ауспуха на една работеща кола и човека се съвзел :smoke:

Sm0k
22-07-2015, 21:11
Прав си за идеологията !
Прав ще си ако колите бяха нови или на малко години (2-4), но тези дърти кранти които можем да си позволим екото е ЧАО ! А пари за ново няма, примерно ДПФ.
Така че, тези ЕКО вече не действат и саво вдигат разхода и както казах, ние не можем да си го позволим...

Не, мене това ми е ясно, за това казвам че не обвинявам никой от колегите :) Всъщност не обвинявам никой друг освен държавата за масовото махане на ДПФ. Просто казвам как стоят нещата, за да си знаем последствията от собствените ни действия. Иначе ми е съвсем ясно, че с тоя нисък стандарт на живот няма как да сме много напред с екологията. То с никой елемент на цивилизацията няма как да сме напред де, ама просто да си знаем до къде сме :)

Yavor
22-07-2015, 23:05
Смокче, баце - стига....

Ти мислиш ли, че всички тук са толкова прости, че трябва да проповядваш мощно схващанията си? Аман от дървени философи, честно!

Затова все по малко хора пишат в тоя раздел! Защото нон стоп, някой, който даже не притежава 159ка ръси мозък и налива акъл и е отгоре на всичко!

Аз съм търпелив човек, неконфликтен, ама и на мене взе да ми писва вече.
И резултата от това да ми писне е да спра и аз да пиша и да чета.
И като останете само многознайковците, давайте си акъл на вас си, па да видим има ли смисъл цялата работа...


Не че ще те уплаша, не че ми и пука, дали ще те уплаша. Просто казвам.

Тука все пак обсъждаме не еко-нормите, а колите си. И ако това има някаква връзка, и ти си толкова еко-морално-полит-икономо-загрижен, ми направи специална тема :

" Еко нормите и резултата от премахвантето на дпф, егр, катализатор, и др."

pesho_kj
22-07-2015, 23:36
Или си купи колело...в София били 2милиона...ми живи и здрави, това е в следствие на ниския стандарт в останалата част на изтормозената ни държавица

Sm0k
23-07-2015, 02:56
Ти мислиш ли, че всички тук са толкова прости, че трябва да проповядваш мощно схващанията си? Аман от дървени философи, честно...

Не "проповядвам мощно", зададох само въпрос. Някои отговориха (включително ти), някои съгласни, други не, трети фифти-фифти - нормално разпределение на мненията. Ако никой не беше отговорил, нямаше да "проповядвам" :) Стана разговор - форума е за дискусии, всеки има право да каже мнение, а според мен екологията е част от темата, що да пускам нова като има :)
Не смятам че всички са толкова прости, има достатъчно интелигентни, да знаят туй-онуй и без да "проповядвам". Това че не са прости не ми отнема правото да задам въпрос - който иска да отговори. Който не иска - не е длъжен, не го карам на сила. До тук ОК :)

Ся, що се сърдите - неколкократно подчертах че никого не съдя, точно за да няма сърдити :)
Ок, не си съгласен с някого - трябват ли епитети, няма да наричам ги обидни, щото не ме обиждат, ама не звучат добре - "дървени философи", "многознайковци", "ше си останете само вие" :) И аз не съм съгласен с доста мнения, но гледам да не квалифицирам хората.
И аз като теб, като ми дойдат повече дето не съм съгласен спирам да чета и пиша, и кво от тва?
Като останат не-дървните философи и не-многознайковците, да са във форума само за да си махнат катализатора на Алфата преди да иде на вторични и да вземат Фолцваген, щото Алфата много се чупела - тва също не виждам да има смисъл :)

Трето, във "вашия" раздел, като вечния отговор е "ти нямаш 159", сякаш само 159 е с ДПФ - направете то скрит като рейсърския и да се влиза само с тайни покани като масонска ложа :)

Но понеже виждам, че да се пишат в темата неща с които има несъгласни, го приемате за нарушение на частна собственост (не знам само кои сте й собствници ;) ), приемам зажележката и обещавам тия дни да пусна отделна тема, даже ще питам някой модератор в кой раздел е удобно и къде няма да пречи на никой :)

Yavor
23-07-2015, 10:43
Не "проповядвам мощно", зададох само въпрос. Някои отговориха (включително ти), някои съгласни, други не, трети фифти-фифти - нормално разпределение на мненията. Ако никой не беше отговорил, нямаше да "проповядвам" :) Стана разговор - форума е за дискусии, всеки има право да каже мнение, а според мен екологията е част от темата, що да пускам нова като има :)
Не смятам че всички са толкова прости, има достатъчно интелигентни, да знаят туй-онуй и без да "проповядвам". Това че не са прости не ми отнема правото да задам въпрос - който иска да отговори. Който не иска - не е длъжен, не го карам на сила. До тук ОК :)

Ся, що се сърдите - неколкократно подчертах че никого не съдя, точно за да няма сърдити :)
Ок, не си съгласен с някого - трябват ли епитети, няма да наричам ги обидни, щото не ме обиждат, ама не звучат добре - "дървени философи", "многознайковци", "ше си останете само вие" :) И аз не съм съгласен с доста мнения, но гледам да не квалифицирам хората.
И аз като теб, като ми дойдат повече дето не съм съгласен спирам да чета и пиша, и кво от тва?
Като останат не-дървните философи и не-многознайковците, да са във форума само за да си махнат катализатора на Алфата преди да иде на вторични и да вземат Фолцваген, щото Алфата много се чупела - тва също не виждам да има смисъл :)

Трето, във "вашия" раздел, като вечния отговор е "ти нямаш 159", сякаш само 159 е с ДПФ - направете то скрит като рейсърския и да се влиза само с тайни покани като масонска ложа :)

Но понеже виждам, че да се пишат в темата неща с които има несъгласни, го приемате за нарушение на частна собственост (не знам само кои сте й собствници ;) ), приемам зажележката и обещавам тия дни да пусна отделна тема, даже ще питам някой модератор в кой раздел е удобно и къде няма да пречи на никой :)

Е те това имам предвид... С тази многословност и подробност се разводнява темата, която не е за ЕКОЛОГИЯ по принцип, а за цените и ефектите ВЪРХУ КОЛАТА от премахване на ДПФ...

Нали се сещаш че 2/3 от мненията ти тукмогат да се считат за чиста проба спам?
В доста други форуми щяха да са омахани отдавна...

Нищо лично, просто моля за конструктивност и конкретика!

Bodom
23-07-2015, 11:10
Ооо, цяла сутрин търся тема в която да се заям със всички и да скандализирам форума и ето че открих :) Заемам се с удоволствие :)

Ся, искам да питам колегите, които си махат ДПФ-а...



Е те това имам предвид... С тази многословност и подробност се разводнява темата, която не е за ЕКОЛОГИЯ по принцип, а за цените и ефектите ВЪРХУ КОЛАТА от премахване на ДПФ...

Нали се сещаш че 2/3 от мненията ти тукмогат да се считат за чиста проба спам?
В доста други форуми щяха да са омахани отдавна...

Нищо лично, просто моля за конструктивност и конкретика!


Абе аз чета тоя раздел от два месеца и чак сега разбирам какво имаха предвид някои като разправяха, че в тоя раздел цари ужасТ и безумие.

BO
23-07-2015, 11:17
Защото нон стоп, някой, който даже не притежава 159ка ръси мозък и налива акъл и е отгоре на всичко!

А сега. Отдавна не съм писал тук, 'щтот няма как да наливаш мозък в главата на безмозъчните. Който си има мозък, си го ползва вече.:baby:
Аз съм на мнение, че ДПФ-а се маха само тогава, когато прави проблем. Ако не прави проблем, то трябва да стои.
И съм на мнение, че трябва по принцип да се замени, но предвид цената му и средната заплата в България, то не съм противник на идеята да се премахне. Но както казах - само ако прави проблеми.
А пък ако основните изминати километри на колата са само градски, то предпочитам по-здрав двигател, вместо нафта в маслото и тогава отново се връщаме на идеята, че може и да се махне.

В най-крайна сметка при 159-ката е лесна цялата ситуация, че самия филтър се маха лесно, защото е отделен модул и може да си го пазиш. Има коли, при които премахването и последващо връщане на филтъра е почти необратим процес, без сериозна инвестиция.

Sm0k
23-07-2015, 13:00
Е те това имам предвид... С тази многословност и подробност се разводнява темата, която не е за ЕКОЛОГИЯ по принцип...

Ако два абзаца ти се струват много, ше ти го синтезирам - многознайковците и дървените философи отдавна сме останали сами в тоя форум - тва важи и за теб и за мен. 90% от хората с които беше смислено да се говори, спряха да пишат активно преди 5-6 години. А тия от които зависи съдържанието и състоянието на форума почти са вдигнали ръце от него.

Темата започва с тоя въпрос - "Има ли смисъл от ремап и премахване на DPF?" и това че не е за екология е твоето тълкувание. Моето е друго и не виждам кое дава на твоето тълкувание по-голяма тежест от на моето и що трябва аз да приема твоето виждане за конструктивно и конкретно като ти не приемаш моето :)

А в тия форуми в които моите мнения щяха да бъдат премахнати заради спам, щяха да бъдат премахнати и твоите за "дървени философи ръсещи акъл само на себе си" заради нарушение на добрия тон :) Нашия обаче не е от тях и вината за тва не е само на дървените философи. Или ти обратната страна на монетата не я броиш, гледаш си само твойта ;)

bass
23-07-2015, 13:09
Аз съм на мнение, че ДПФ-а се маха само тогава, когато прави проблем.

Някой мислил (тествал) ли е в посока елиминиране само на EGR-a, който изглежда е в основата на всички поразии? Както може да се прочете на много места (извадка по-долу), повишеното отделяне на сажди и съответно умъртвяване на DPF-a се дължи на поддържането на ниска температура на горене чрез бухане на част от отработените газове в горивните камери (като по пътя омазват колектор и клапи с гняс).
От друга страна пък ефективността на EGR за редуциране на азотните оксиди се оказва доста ниска, поради което камионджийските мотори ползват друг метод (AdBluе).



EGR valves reduce the available oxygen in the cylinder, this in turn increases the production of particulates (fuel which has only partially combusted). This is most commonly experienced by diesel engines traditionally been a problem with diesel engines. These particulates are one of the main reasons diesel engines are now fitted with the diesel particulate filters or DPFs. A faulty EGR valve that is stuck open will increase the amount of particulates produced by the engine, causing your DPF to become blocked quicker than usual.

Yavor
23-07-2015, 14:02
А сега. Отдавна не съм писал тук, 'щтот няма как да наливаш мозък в главата на безмозъчните. Който си има мозък, си го ползва вече.:baby:



Тебе не те имах предвид, но ти сам се припозна... :lol_sign:



Смокче, аре стига, няма да ти отговарям повече, защото ти само потвърждаваш това, което исках да кажа с последните си няколко поста.

А и след като считаш че във форума са спрели да пишат стойностните хора - ти за какво се напиняш?

Sm0k
23-07-2015, 14:53
Смокче, аре стига, няма да ти отговарям повече...А и след като считаш че във форума са спрели да пишат стойностните хора - ти за какво се напиняш?

Ми като няма да ми отговаряш повече, що ми задаваш въпроси е брато :)
Аз квото имах да казвам по темата го казах вчера с първите си постове, от там нататък ти ме занимаваш с твоите желания кой кво да говори във форума. Чужди гледни точки явно не те вълнуват, така че таз безмислена говорилня по-добре верно да я спрем :)

Linkestis
23-07-2015, 15:03
Смоки,брат,като нямаш чинията 159 що пишеш къде не ти е работата.Немаш право да даваш наклон на извънземните не го ли разбра?
Другия път на обед бирата от теб.....

Yavor
23-07-2015, 15:28
Ми като няма да ми отговаряш повече, що ми задаваш въпроси е брато :)
Аз квото имах да казвам по темата го казах вчера с първите си постове, от там нататък ти ме занимаваш с твоите желания кой кво да говори във форума. Чужди гледни точки явно не те вълнуват, така че таз безмислена говорилня по-добре верно да я спрем :)


Вместо да се ядеш с мене, можеше да се опиташ да помогнеш на колегата Лунов - в съседната тема...

Окъсал го е на морето човека.

Ама не, трябва да кажем последната дума, иначе няма да спим спокойно :butt:

emzo
23-07-2015, 17:47
Ся, искам да питам колегите, които си махат ДПФ-а, колко от тях имат деца и колко от тях се радват белите дробове на децата им да се пълнят с тръди частици, които са канцерогенни, причиняват астма и един куп други белодробни заболявания? Питам за децата ви, щото собствения ви живот вече виждам, че сте го писали хикс, ма поне за малките...
:)[/I]

А ти ще си купиш ли нов от магазина ДПФ ?

GammaRay
23-07-2015, 19:02
Според мен екологията не е за да ползваме данъчни облекчения, а за да дишаме по-чист въздух. Но твоя или моя катализатор няма да имат никакво значение, докато по родните пътищата се движат камиони ЕВРО минус 40 и бълват милиарди тонове сажди. Въпреки това, аз лично не бих си махнал катализатора, освен ако не съм сигурен, че вече е дефектирал.
:drive:

Един нормално мислещ човек във форума!

Bobi_33
23-07-2015, 20:26
Ооо, цяла сутрин търся тема в която да се заям със всички и да скандализирам форума и ето че открих :) Заемам се с удоволствие :)

Ся, искам да питам колегите, които си махат ДПФ-а, колко от тях имат деца и колко от тях се радват белите дробове на децата им да се пълнят с тръди частици, които са канцерогенни, причиняват астма и един куп други белодробни заболявания? Питам за децата ви, щото собствения ви живот вече виждам, че сте го писали хикс, ма поне за малките...

П.С. Преди да излезете с "контрааргумента" и да ме попитате 145-цата ми има ли катализатор - да има. Моля ви не идвайте пред къщи да ми го режете и крадете - искам да си карам с него. Ако някой иска да ми го гепи да ми звънне да му платя колкото ще му дадат на вторични за бензинов кат и да ми го остави :)

НАли си много отворен, аз да те попитам. На дядо ти жигулата/москвича имаха ли катализатор? Мерил ли си ти лично преди и след ДПФ и колко е разликата? Когато прави регенарации колата, хвърля ли нещо в атмосферата или е свеж планински въздух. Гледам, че си много на ти с автомобилостроенето, та затова питам.

Само не ми казвай, че в днешно време дишаш чист въздух, щото има евронорми за автомобилите. Въпреки всичко, тези които наистина цапат планетата, искат да вярваме, че от нас зависи това, от колите, които караме, а не от разни заводи и т.н., в които никой не знае какво се се случва там

И друго да попитам, ако някой ден си купиш класически автомобил примерно, ще му сложиш ли катализатор или ще го оставиш в оригинален, ценен вид. Обаче, ако ми кажеш да, няма да ти повярвам.

DiStefano
23-07-2015, 20:46
Поредната ОСРАНА тема в този раздел. И отново от обичайните съфорумци.

---------- Post added at 19:46 ---------- Previous post was at 19:41 ----------


Не, мене това ми е ясно, за това казвам че не обвинявам никой от колегите :) Всъщност не обвинявам никой друг освен държавата за масовото махане на ДПФ. Просто казвам как стоят нещата, за да си знаем последствията от собствените ни действия. Иначе ми е съвсем ясно, че с тоя нисък стандарт на живот няма как да сме много напред с екологията. То с никой елемент на цивилизацията няма как да сме напред де, ама просто да си знаем до къде сме :)

Първо Държавата да ни предоставя качествени горива, от които да не правим ремонти за по няколко хиляди лева и тогава ще се съобразяваме с Еко нормите. ... Иначе си прав .. ДА .. ама не и за нашата ситуация. Щото от към данъци, пътни такси и прочее плащаме яко, ама за разбити пътища. Та и тука е така ... време е вече първо да ни се даде, а после да се иска от нас. Към момента е обратното.

Sm0k
24-07-2015, 03:29
НАли си много отворен, аз да те попитам. На дядо ти жигулата...

Абе аз квот имах да казвам по темата го казах и не ми се занимаваше повече да я "осирам", ама понеже ми хареса титлата "много отворен", само за да поддърждам тоя имидж ше отговоря по ред и логика на въпросите :)

1. На дядо ми жигулата нямаше. Ма тва беше преди 30 години - ако света не се развиваше ся щяхме да умираме от грип. Тогава колите бяха много по-малко на брой и беше донякъде ОК и без катализатори.

2. В днешно време въздуха е по-мръсен, а при дядо ми без катализатор беше по-чист. Защото човешката дейност е по-интензинвна - караме повече коли, произвеждаме повече във фабрики, топлим повече хора, харчим повече ток. За тва днес се търсят начини, като евронормите, да се намалят вредните ефекти, които преди 30 години не са били нужни да се търсят.

3. Не съм мерил колко е разликата преди и след ДПФ. Ти мерил ли си? Ако си, искрено ще се радвам да споделиш. Ако не - все някъде я пише.

4. При регенерация не се хвърля в атмосферата всичко, което преди това е задържано във филтъра. А това което все пак се хвърля, целта е да се хвърли в по-малко населен район. А не на Орлов Мост. Щото е измерено - и тва са данни които можеш да намериш - че Орлов Мост е една от контролните станции с най-високи нива на замърсяване в целия Европейски Съюз. А на Орлов Мост фабрики не работят. В централните части на градовете, където всъщност са повечето хора, които могат да вдишат замърсяването, основните източници на замърсяване са автомобилите и битовото отопление. Просто е.

5. Ако си купя класическа кола, дай боже, НИКОГА няма да й сложа катализатор естествено. Защото това e оригиналния вид на колата. И защото класическите коли в движение са 1 на 1000 - можем да пренебрегнем ефекта от тях поради малкия брой. Аз не съм говорил за класически коли, че да ги намесваш :)

Мерси за вниманието, ако има други въпроси съм насреща, колкото мога, както мога, ще отговоря с удоволствие, все пак разговора е хубаво нещо, тука винаги можем да си направим раздумка във форумчето :) Не разбирам що така подхождате към един нормален разговор с негативизъм :)

DiStefanо, Горивата са от търговци. А що държавата не контролира търговията - ми такава държава сме си назначили брато, щот сичко ни през *я :)

Bobi_33
24-07-2015, 20:47
Абе аз квот имах да казвам по темата го казах и не ми се занимаваше повече да я "осирам", ама понеже ми хареса титлата "много отворен", само за да поддърждам тоя имидж ше отговоря по ред и логика на въпросите :)

1. На дядо ми жигулата нямаше. Ма тва беше преди 30 години - ако света не се развиваше ся щяхме да умираме от грип. Тогава колите бяха много по-малко на брой и беше донякъде ОК и без катализатори.

2. В днешно време въздуха е по-мръсен, а при дядо ми без катализатор беше по-чист. Защото човешката дейност е по-интензинвна - караме повече коли, произвеждаме повече във фабрики, топлим повече хора, харчим повече ток. За тва днес се търсят начини, като евронормите, да се намалят вредните ефекти, които преди 30 години не са били нужни да се търсят.

3. Не съм мерил колко е разликата преди и след ДПФ. Ти мерил ли си? Ако си, искрено ще се радвам да споделиш. Ако не - все някъде я пише.

4. При регенерация не се хвърля в атмосферата всичко, което преди това е задържано във филтъра. А това което все пак се хвърля, целта е да се хвърли в по-малко населен район. А не на Орлов Мост. Щото е измерено - и тва са данни които можеш да намериш - че Орлов Мост е една от контролните станции с най-високи нива на замърсяване в целия Европейски Съюз. А на Орлов Мост фабрики не работят. В централните части на градовете, където всъщност са повечето хора, които могат да вдишат замърсяването, основните източници на замърсяване са автомобилите и битовото отопление. Просто е.

5. Ако си купя класическа кола, дай боже, НИКОГА няма да й сложа катализатор естествено. Защото това e оригиналния вид на колата. И защото класическите коли в движение са 1 на 1000 - можем да пренебрегнем ефекта от тях поради малкия брой. Аз не съм говорил за класически коли, че да ги намесваш :)

Мерси за вниманието, ако има други въпроси съм насреща, колкото мога, както мога, ще отговоря с удоволствие, все пак разговора е хубаво нещо, тука винаги можем да си направим раздумка във форумчето :) Не разбирам що така подхождате към един нормален разговор с негативизъм :)

E, аз само проверявам дали си вярваш на глупостите, дето си написал, или просто се заяждаш. Но виждам, че си вярваш на глупостите, а щом си вярваш, значи всичко е ОК. Важното е човек да си вярва.

Sm0k
24-07-2015, 21:17
E, аз само проверявам дали си вярваш на глупостите, дето си написал, или просто се заяждаш. Но виждам, че си вярваш на глупостите, а щом си вярваш, значи всичко е ОК. Важното е човек да си вярва.

E, значи от включването ти поне разбрахме, че и с тебе всичко е ОК :)

В развитите държави общините събират изпражнения (накратко лайна) от канализацията, от които произвеждат гориво за градския си транспорт, ние тука се надфащаме кой си вярвал и кой е ОК. Ко да праш, културни особености :)

Bobi_33
24-07-2015, 22:11
E, значи от включването ти поне разбрахме, че и с тебе всичко е ОК :)

В развитите държави общините събират изпражнения (накратко лайна) от канализацията, от които произвеждат гориво за градския си транспорт, ние тука се надфащаме кой си вярвал и кой е ОК. Ко да праш, културни особености :)

А хрумвало ли ти е това, че в развитите държави може и това просто да е бизнес? За някои? И тук ще стане някой ден. Но пак някой като Пеевски ще произвежда от лайната метан.

Иначе мерси за инфото, аз съм глупав, та нямаше откъде да знам такива нещо. Темата я осрехме с екологичен метан, та аз поне спирам. Ако нещо имаш да напишеш полезно за премахването на ДПФ-ите, пиши, на мен не отговаряй. Аз съм умствено огранничен. Просто по-назад беше написал, че чакаш подобна тема да се заядеш с някого, та реших да съм аз. Виждам, че искаш да се доказваш, ОК, продължавай с друг.

Пък ако нещо имаш още да ми обясняваш, Моля, мини на ЛС.

Нека Радко поизтрие постовете ми. Извенявам се за включването.

GammaRay
24-07-2015, 22:29
Да не си уредите среща за бой по някое време :D. Кой имал катализатор - имал...само, да не поискат другата година всяка кола да си отговаря на евро стандарта.

thecleaner
24-07-2015, 22:34
Да не си уредите среща за бой по някое време :D. Кой имал катализатор - имал...само, да не поискат другата година всяка кола да си отговаря на евро стандарта.

Хората са интелигантни, не са от новите "Алфаджии" та да си уреждат срещи и подобни ;)

ecotronic
24-07-2015, 22:51
Ако си купя кола за 70 К пари, на DPF - а, който представлява 1/70 та част от стойността на колата, бих гледал като на добро нововъведение, щадящо околната среда.

Ако си купя кола за 7 К пари, за това нещо, което представлява вече 1/7 от стойността на колата очевидно не бих могъл да си позволя същата "гледна точка".

rossenvn
24-07-2015, 23:22
DPF-а ми стои, засега, защото не прави проблеми. Свърши ли - заминава! Чипосам ли я -заминава. Спорът, който се разрази, премина границата. Явно това е писано в този раздел. За екология мога да говоря - и за кораби, за камиони..., но няма смисъл.

Sm0k
25-07-2015, 01:11
ecotronic, rossenvn, И с двама ви съм съгласен, за тва няколко пъти подчертах, че никого не съдя, че го е махнал :)
Ама все пак се радвам, че има разумни хора които могат да се изкажат спокойно по темата, без да ми се обидят лично :)


Да не си уредите среща за бой по някое време :D. Кой имал катализатор - имал...само, да не поискат другата година всяка кола да си отговаря на евро стандарта.

Хората са интелигантни, не са от новите "Алфаджии" та да си уреждат срещи и подобни ;)

Тука има хора които ме познават и знаят, че единствената среща която бих си уредил с някой, включително с колегите, които едва ли не лично ми се обидиха, е да пием бира, да си полафим за италиански и/или други коли и да се поразведрим така :)

Сега тука виждам всяко нещо автоматично се приема или буквално или негативно - казал съм че се заяждам, бил съм се доказвал, всеки се обижда че не бил толкова прост или глупав да не знае, дето вика Росен, спора премина границата, пък и няма смисъл :)
Колеги моля ви се, големи хора сме, квото съм казал, и за екологията и за заяждането и всичко останало съм го казал съвсем добронамерено, без лоши чувства и на никой не натрапвам мненеито си :) А някой да бил прост или глупав и нещо не знае или не можел да се сети сам - тва пък дори и през ум не ми е минало. Да се доказвам във форума точно, също не ми е хрумвало - който където трябва и може се е доказал, тука е без значение.
На колегите Yavor и Bobi_33 им се извинявам специално, ако са се засегнали, ма наистина не съм искал да ги обидя :) Някой друг ако се е обидил - също :)

Радко ако му се занимава да разчисти, аз съм ЗА :)

Mirwais
28-07-2015, 23:16
А хрумвало ли ти е това, че в развитите държави може и това просто да е бизнес? За някои? И тук ще стане някой ден. Но пак някой като Пеевски ще произвежда от лайната метан.

Иначе мерси за инфото, аз съм глупав, та нямаше откъде да знам такива нещо. Темата я осрехме с екологичен метан, та аз поне спирам. Ако нещо имаш да напишеш полезно за премахването на ДПФ-ите, пиши, на мен не отговаряй. Аз съм умствено огранничен. Просто по-назад беше написал, че чакаш подобна тема да се заядеш с някого, та реших да съм аз. Виждам, че искаш да се доказваш, ОК, продължавай с друг.

Пък ако нещо имаш още да ми обясняваш, Моля, мини на ЛС.

Нека Радко поизтрие постовете ми. Извенявам се за включването.

Колега, с цялото ми уважение, но нещата не са толкова прости. И тук не говорим за заяждане.

Франция обмисля забраната на дизеловите двигатели до 2020 година заради научните сведения, че изгорелите газове от дизелови автомобили са изключително канцерогенни:

http://www.autoblog.com/2014/12/01/france-moves-to-ban-diesel/
http://www.ft.com/cms/s/0/627c6812-7faf-11e4-adff-00144feabdc0.html#axzz3hDNeAWCQ

Ето и данните от самото изследване:
http://www.iarc.fr/en/media-centre/pr/2012/pdfs/pr213_E.pdf

Великобритания е също страна, която вероятно ще приеме тази мярка с цел опазване на околната среда и намаляване на респираторните заболявания:

http://www.telegraph.co.uk/news/earth/environment/11280067/London-will-follow-Paris-and-ban-diesel-cars-campaigners-warn.html

И това не е някаква конспирация, става въпрос за верига химични реакции, предизвикани от вещества в дизеловите газове, които повреждат ДНК-то на клетките в дробовете и водят до възпаление и рак. Същият процес се случва при пушенето на цигари.

И докато цигарите са въпрос на личен избор, то дизеловите изпарения стигат до всички.

В крайна сметка страна, основен производител на дизелови двигатели, предприема мярката. Не виждам бизнес идея в това...

Bobi_33
29-07-2015, 01:38
Колега, с цялото ми уважение, но нещата не са толкова прости. И тук не говорим за заяждане.

Франция обмисля забраната на дизеловите двигатели до 2020 година заради научните сведения, че изгорелите газове от дизелови автомобили са изключително канцерогенни:

http://www.autoblog.com/2014/12/01/france-moves-to-ban-diesel/
http://www.ft.com/cms/s/0/627c6812-7faf-11e4-adff-00144feabdc0.html#axzz3hDNeAWCQ

Ето и данните от самото изследване:
http://www.iarc.fr/en/media-centre/pr/2012/pdfs/pr213_E.pdf

Великобритания е също страна, която вероятно ще приеме тази мярка с цел опазване на околната среда и намаляване на респираторните заболявания:

http://www.telegraph.co.uk/news/earth/environment/11280067/London-will-follow-Paris-and-ban-diesel-cars-campaigners-warn.html

И това не е някаква конспирация, става въпрос за верига химични реакции, предизвикани от вещества в дизеловите газове, които повреждат ДНК-то на клетките в дробовете и водят до възпаление и рак. Същият процес се случва при пушенето на цигари.

И докато цигарите са въпрос на личен избор, то дизеловите изпарения стигат до всички.

В крайна сметка страна, основен производител на дизелови двигатели, предприема мярката. Не виждам бизнес идея в това...

На мен пък точно това най ми мирише на бизнес. До 2020 или ще измислят нови ДПФ-и, за които ще пишат, че са най-екологичните, или ще засилят продажбите на бензинови мотори. Или пък на хибриди. За да не можем ние да се возим с 2-ра ръка хибриди. Щото ще са им умрели батериите на 2-рата ръка хибриди. Всяка статия може да бъде платена. Докато ние си разискваме, тия от които зависи това си правят кинтите и си свиркат. Ние сме обикновени хора и, маса и винаги всеки удар ще е срещу нас, но ще ни убеждават, че е за добро.

Иначе аз по принцип дизелова кола нямам. Карам дърт кенеф с АГУ. Доколко е екологичен, никой не днае, ма дотам ми се простират възможностите.

Scrapera
29-07-2015, 13:46
Абсолютно подкрепям франсетата. Това, че изгорилите газове на дизеляците са канцерогенни, не е нито тайна, нито мит, а факт.
Боби, според мен дори кола с обикновена газова (мисля, че твоята е такава), на която горивната смес никога не е кой знае колко точна, е доста по-екологична от Multijet.

rossenvn
29-07-2015, 15:17
Абсолютно подкрепям франсетата. Това, че изгорилите газове на дизеляците са канцерогенни, не е нито тайна, нито мит, а факт.
Боби, според мен дори кола с обикновена газова (мисля, че твоята е такава), на която горивната смес никога не е кой знае колко точна, е доста по-екологична от Multijet.

Тези работи с мислене само не стават. Има изчисления кое колко и с какво замърсява. И да, обикновено на газ е "по-чисто" от другите горива. Но не мисля, че би останал в затворен гараж, с работещ вътре бензинов двигател... Както и да е, какво общо има това с темата или общи приказки са ви тесни, че се налага и тук да се спами?

Mirwais
30-07-2015, 12:27
Тези работи с мислене само не стават. Има изчисления кое колко и с какво замърсява. И да, обикновено на газ е "по-чисто" от другите горива. Но не мисля, че би останал в затворен гараж, с работещ вътре бензинов двигател... Както и да е, какво общо има това с темата или общи приказки са ви тесни, че се налага и тук да се спами?

Ами нали темата е за премахването на DPF-a и коментират хората какви са ефектите от това, което излиза от ауспуха на дизелите...

pakumba
30-07-2015, 12:43
Екологията е една много удобна тема за спекулация и да се правим, че заради нея трябва да плащаме едни ХХХХХ пари. Много яко, значи мен с моето евро 3-4 ще ме спрат от движение ако нямам ДПФ, защото съм го махнал, а по пътищата се движат още държавни Чавдари, Зилове и Джугани? Еми да спрат корабите, те са дизели и много замърсяват. Истината обаче е, че колите са едни от най-малките замърсители на въздуха. А това, че разни комапнии замърсяват цели реки при добивите си, по този въпрос се мълчи. Защото малките е лесно да се натискат. Ето който се интересува за замърсеността на въздуха по градове
http://www.vesti.bg/sviat/evropa/vyzduhyt-v-bylgariia-naj-mrysniiat-v-evropa-5996037
Нима в Бирмингам и Франкфурт има по-малко коли отколкото в Пловдив, Плевен и Добрич ли?

Sm0k
30-07-2015, 13:29
Екологията е една много удобна тема за спекулация и да се правим...

Стига сте повтаряли тия Чавдари, Джугани и т.н. камиони, как за тях можело, а за вас не. Очевидно е че може за всички - на камионите никой не им прави проблем че цапат, и на вас никой не ви прави проблем че си махате ДПФ-а :)
Причината да се движат по улиците подобни камиони е същата поради която вие имате свободата да си избирате дали да карате с ДПФ или без - няма контрол.
Като почнат да спират от движение, че си без ДПФ, ше почнат да спират и Джуганите. А всяко общество си избира - в Бирмингам предпочитат да са с ДПФ, ама да знаят че не дишат пушека на Джугана. Други предпочитаме да дишаме пушека на Джугана, ама да можем да си махнем ДПФ :)

В центровете на градовете не работят фабрики, там замърсявънето е по-скоро битово, не индустриално. Това че във Бирмингам въздуха е чист, а пък колите са повече от Пловдив не е доказателство, че колите са най-малкия замърсител. Просто хората са си направили нещата - стимулират по-екологични коли, имат истински контрол(в Англия MOT-а е като ТЮВ в Германия), имат добър обществен транспорт да разтоварят трафика, направили са велоалеи, поддържат достатъчно зелени площи и т.н.

rossenvn
30-07-2015, 14:21
Моля, нека модератора да отдели екологията в отделна тема, а тази да си остане за каквото е мислена! Благодаря!

Yavor
30-07-2015, 14:44
Добър ден...
Още преди две страници призовах за това и спрях да пиша в темата...

Juventino
28-03-2016, 16:21
Някой, който има автоматик може ли да сподели как се държи колата след ремап?
Оказва ли по някакъв начин влияние върху превключването на скорости?
Вредно ли е за самата кутия?
Също така прочетох, че май скоростната кутия си има отделно ECU и там трябва също да се пипа.

don_pepone
29-03-2016, 13:57
М дамм правилно си прочел, ако правиш ремап се пипа и в кутията и така нещата "заспиват" както се казва ;)

BO
29-03-2016, 16:59
М дамм правилно си прочел, ако правиш ремап се пипа и в кутията и така нещата "заспиват" както се казва ;)
Съмнявам се някой в България да е барал ЕКУ-то на кутията.

Yavor
29-03-2016, 17:40
Съмнявам се някой в България да е барал ЕКУ-то на кутията.

Абе май има хора дето я пипат.
Гледам на моята торк лимитъра е на 450 сложен, а фабрично май е на 440.

oem
02-04-2016, 00:20
Почти всички автоматици са калибрирани и за по-високи мощности, така че в повечето случаи при stage 1 няма нужда да се пипа там.

При айсина пък няма инструмент който да го чете и пише, така че никой не ви е пипал в кутиите и няма и да пипа. Отделно че няма и нужда.

При TCT кутиите се налага в по-новите модели, и при другите марки автомобили също. Например VAG групата от Multitronic, през всички DSG и S-Tronic. Tам се пипа дори и в stage 1.

maxaaa9
18-02-2017, 23:54
Малко да възродя темата. Как е 2.4 след ремап и опериране защото тука някви ремапнати коли с 16ки 17ки гуми ми се пънат (Audi a4 6b 131hp + remap 167 и BMW 320 е90 +chip 194hp). Вярно ,че съм с 19ки и колата ми е с 200кг по тежка ама до 3-4 та предавка добре после нещо ме дърпат леека полека. с 210 коня и турбо на 1500 оборота пускам на 1ва и 2ра си хапи гумите по пътя а турбината си е ок пълни си 1.6 бара.
И да ми кажеш после алфата не върви и е боклук много ме напряга.
:prescription: (не ме мислете за състезател просто някой път ей така за кушията).

Yavor
19-02-2017, 00:13
Малко да възродя темата. Как е 2.4 след ремап и опериране защото тука някви ремапнати коли с 16ки 17ки гуми ми се пънат (Audi a4 6b 131hp + remap 167 и BMW 320 е90 +chip 194hp). Вярно ,че съм с 19ки и колата ми е с 200кг по тежка ама до 3-4 та предавка добре после нещо ме дърпат леека полека. с 210 коня и турбо на 1500 оборота пускам на 1ва и 2ра си хапи гумите по пътя а турбината си е ок пълни си 1.6 бара.
И да ми кажеш после алфата не върви и е боклук много ме напряга.
:prescription: (не ме мислете за състезател просто някой път ей така за кушията).

Великолепна, особено както си с ръчна кутия. Носи доста вдигане.

maxaaa9
19-02-2017, 00:17
Гледах в Русе я правят с най-лек ремап 30 коня нагоре и 60 нютона за 400 лева с премахване на пеперуди егр и дпф.
Обаче не знам как е в високите скорости. То в началото ще има разлика а после? Но все пак и не искам надежността на автомобила да се намали с някакъв зверски ремап и да се почнат турбини съединители ,че боли . Когато пусна диагностика след като съм карал ми дава грешка на мотора Particular Filter Error и си я чистя паля колата и я няма но като тръгна да карам и пак се появява. Интересното е ,че не усещам разлика в вървежа на колата с тази грешка и само на диагностика я виждам.

Vladislav96
19-02-2017, 12:47
Според мен ще стане много по-приятна, ще олекне и ще се движи с лекота. На първа и втора няма да я изцеждаш много, щото тя и сега си изорава асфалта. С 30 коня и 60 нютона отгоре, няма да имаш проблем, стига да имаш едно на ум и да не раздаваш всичката газ в ниски обороти, че е доста възможно да почне да приплъзва съединителя. Според мен на дизелова 59ка си е задължително като се махнат болестите и да се ремапне с някой и друг кон отгоре. Мен близките дни ме чака тази операция, но на 1.9. Чипа не значи че ти състезател, а че искаш колата на олекне и да се движи по-приятно. 210 с ремап ще стане супер, дори и с 19ките

alfa racer GTA
19-02-2017, 13:57
Змей е навсякъде.Моята е мапвана в Икстрийм преди да я закупя.

На 170-200 е в стихията си на 6-та.
На 5-та от 115-130 е змей.

Ма такива скорости не са за нашите магистрали.

Някой няма да те види в огледалото, ще тръгне да изпреварва и ще стане мазало ...

Повече от 200 не съм вдигал.Не виждам особен смисъл.А и тези 200 съм ги вдигнал веднъж само защото някакъв се беше залепил за багажника ми на 5-10 метра от мен.Първо намалих на 80 и така 3-4 минути, ма оня не ме изпреварва, след това 140-160-200 .На 170-180 някъде се отказа.Има големи олигофрени - да "спести спести някой лев" се залепват на 5-10 метра при скорост от 120-130 кмч, та "да му пориш въздуха" ...

lordliness
19-02-2017, 16:12
Има големи олигофрени - да "спести спести някой лев" се залепват на 5-10 метра при скорост от 120-130 кмч, та "да му пориш въздуха" ...
Има, има, аз при такива натискам леко спирачката с левия крак, колкото да светнат стоповете, без да махам крака от газта и ги гледам как скачат на спирачката с двата крака :)

Zlobich
19-02-2017, 17:36
Може и със светлините за мъгла да го гъбаркаш,ефекта е същия :D

---------------------------------------------------
Ръждата никога не спи,явно е работохолик.
Пай сее ...

alfa racer GTA
19-02-2017, 17:43
Някои не разбират от "гъбаркане" със спирачки.Аз все на такива май попадам.

Ама им намерих цаката вече - нито натискам спирачки, нито давам газ.

Цъквам 1-2 пъти, а при по -упоритите и тъпите 3-4 пъти водата за умиване на стъклата и тя "фърка" и зад мен по неговата кола и прозорец и му замръчква всичко.

Ако е по-упорит и тъпоъгълен тази "лечебна" процедура я повтарям 2-3 пъти на 2-3 "разцъквания" (пръскания) с пръскалките всеки път и бягат надалече зад мен ...

lordliness
19-02-2017, 17:43
Може и със светлините за мъгла да го гъбаркаш,ефекта е същия :D

---------------------------------------------------
Ръждата никога не спи,явно е работохолик.
Пай сее ...
Може, но не свети третият стоп.