PDA

View Full Version : Проблем с АЛФА 33 ???



hammar
24-12-2004, 19:37
Здравейте на всички ,
От скоро карам 33 и имам следния проблем с нея - при запален двигател когато отворя капачката за маслото започва да пръска капчици ВОДА ??? гледам антифриза не мърда , маслото го смених също без проблеми .забърсах гърлото проблема изчезна но след 200-300 км отварям пак същото...
моля за вашите съвети по този проблем , ще съм благодарен за всяко мнение по въпроса.

Boxer
24-12-2004, 19:57
сигурен си че не губиш антифриз нали
защото ако не меша маслото и водата не виждам как може да стане този номер

hammar
25-12-2004, 10:07
визуално за 300км антифриза не е мръднал

Boxer
25-12-2004, 10:23
значи ако ги меша за 300км щеше да забележиш
принципно ако е пробела гарнитурата и вкарва вода в маслото освен че маслото за нула време ще запрелича на нищо ше ти пуши странно през ауспуха а да и опразува една много специфична гадос отдолу на капачката като я отвориш /на маслото/

25-12-2004, 12:42
Здравейте, момчета!
Карам Alfa Romeo 33 1.5 от 3 години. Тази есен за първи път имах този проблем - смесваше антифриз и масло. Следкато смених гарнитурите на главите, проблема изчезна.

V_G_Z
26-12-2004, 00:07
най вероятно е конденз от картерните газове!!!
незнам как е картерната вентилация при 33 но провери я ако има и ако има6 съ6то сепаратор масло/вода виж да не е задръстен и да пре4и на вентилацията и оттам да кондензира в двг !!! :D

hammar
28-12-2004, 17:18
привет на всички,вече съвсем се убедих че тази вода е от конденз в картера но нямам идея как да се справя с него.. помагайте!!!

V_G_Z
28-12-2004, 20:34
:D зна4и както по горе ти писах провери си сепаратора на масло/вода !!! много 4есто е задръстен от с лайноподобна смесица от масло и вода :wazuup: ... ако не става за ни6то пусни марку4а от вентилацията направо към земята :D

hammar
28-12-2004, 21:56
Точно такова е положението, сепаратора е побелял-забърсах го щото не знам как се вади, ако го извадя ще го измия ,ако някой го е вадил да каже как става. В крайна сметка стигнах до следните изводи:
- водата опеделено е от конденз
- той се получава щото времето е студено , най вече щото колата ми не може да загрее повече от 40 градуса и водните пари не излизат през маркуча а кондензират по студените стени на мотора

От тук нататък следва да проверя термостата и да почистя сепаратора ако някой ме посъветва как се отделя от гърлото.

Абе ще го разуча този боксер , досега съм карал дизелова АЛФА
- разликата е огромна.

НА ВСИЧКИ КОЛЕГИ АЛФИСТИ ЖЕЛАЯ ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ !!!