PDA

View Full Version : USB/MP3 адаптер - 147 / navigation



istix6
30-11-2012, 11:45
Здравейте, колеги,

Собственик съм на 147-ца с вградения навигационен панел. Измъчван от вградената аудио система неспособна да чете MP3 непрестанно търся вариант за алтернатива различна от FM трансмитер.

Попаднах на обявата na X-carlink USB/MP3 адаптера , в която се твърди, че даже има контрол от волана, прави директна връзка с вграденото озвучаване и прочее.

Би ми се искало да разбера дали някой е изпробвал въпросния продукт , тъй като в мрежата не намерих мнения , а 230 лв на сляпо не ми се дават.

Благодаря Ви предварително за отделеното време.

Поздрави

niki_future
30-11-2012, 16:05
Има теми. Устройството е добро. Само потърси има на Blaupunkt устройство, което е в пъти по-евтино. Правеше му се ъпдейт на софтуера и ставаше супер. Има и блутут. Казваше се нещо от рода на Blaupunkt Bluetooth / USB Interface. Преди го имаше в техномаркет, но изчезна. Потърси някъде. Ако искаш имам и AUX кабел за тази кола и ако го включващ през телефон като някой звъни говориш през колоните на колата.

PSAVOV
30-11-2012, 16:50
Има теми. Устройството е добро. Само потърси има на Blaupunkt устройство, което е в пъти по-евтино. Правеше му се ъпдейт на софтуера и ставаше супер. Има и блутут. Казваше се нещо от рода на Blaupunkt Bluetooth / USB Interface. Преди го имаше в техномаркет, но изчезна. Потърси някъде. Ако искаш имам и AUX кабел за тази кола и ако го включващ през телефон като някой звъни говориш през колоните на колата.
Колега аз лично ще го откажа от блаупункта ! Купих го за 80 лева от техно-нещо си не помня, и след ъпдейти и как ли не го мъчих това нещо е пълен боклук със заводското радио с други го пробвах работи перфектно! Сега съм с аналог на екскар линк и мога да кажа, че си е много добре! Просто ако колегата търси из нета може да намери от друга държава доста по евтино и с перфектно качество! Трябва да се спре на по-новите модели само защото тяхното качество на звука е мн по добро !

west421
24-12-2012, 08:23
Здравейте, колеги,

Собственик съм на 147-ца с вградения навигационен панел. Измъчван от вградената аудио система неспособна да чете MP3 непрестанно търся вариант за алтернатива различна от FM трансмитер.

Попаднах на обявата na X-carlink USB/MP3 адаптера , в която се твърди, че даже има контрол от волана, прави директна връзка с вграденото озвучаване и прочее.

Би ми се искало да разбера дали някой е изпробвал въпросния продукт , тъй като в мрежата не намерих мнения , а 230 лв на сляпо не ми се дават.

Благодаря Ви предварително за отделеното време.

Поздрави

На моята навигация и прочетох номера на фърмуера префлашнах я с по-нов и сега чете МР3 та се къса и то с качество което никой FM трансмитер не може да извади.

PSAVOV
24-12-2012, 14:14
На моята навигация и прочетох номера на фърмуера префлашнах я с по-нов и сега чете МР3 та се къса и то с качество което никой FM трансмитер не може да извади.
Колега а това дали е възможно и за нормалните цд-та или важи само за навигациите

west421
24-12-2012, 16:18
Колега а това дали е възможно и за нормалните цд-та или важи само за навигациите

Все още не съм пробвал на обикновено СД ,но ако ми попадне ще го разчовъркам.

PSAVOV
26-12-2012, 00:27
Все още не съм пробвал на обикновено СД ,но ако ми попадне ще го разчовъркам.
А какво му правиш презаписваш му софтуера на ново с такъв от мп3 ли ?

west421
26-12-2012, 12:21
А какво му правиш презаписваш му софтуера на ново с такъв от мп3 ли ?

Да колега ,при мен беше 4.7 и го префлашнах с МР 5.0 и вече свири МР3.

PSAVOV
27-12-2012, 10:23
Да колега ,при мен беше 4.7 и го префлашнах с МР 5.0 и вече свири МР3.
Колега ако не е тайна разбира се от къде свали софтуера, защото и аз свалих тук едни за 156 , 147 за (156 за мп3 и нормален ) и за (147 за мп3 , махане на кан искане и и нормален за нормално цд )

west421
29-12-2012, 07:41
Колега ако не е тайна разбира се от къде свали софтуера, защото и аз свалих тук едни за 156 , 147 за (156 за мп3 и нормален ) и за (147 за мп3 , махане на кан искане и и нормален за нормално цд )

Няма тайна колега,това е линка на страницата: http://www.alfa147-france.net/forum/viewtopic.php?p=523713

това е поста в червено:

Mury
29-12-2012, 09:21
Aз го ползвам от около месец и съм доволен,мойто е такова-118 лв. с доставката от Германия по пощата http://www.ebay.de/itm/USB-SD-MP3-Wechsler-CD-AUX-Adapter-Alfa-Romeo-147-156-/110642816998?pt=CE_Auto_Hi_Fi_Autoradios&hash=item19c2d367e6
Като цяло за парите си е ок,понякога забива целия плеър,но рядко и трябва да загасиш и запалиш колата,иначе си помни къде е спряло вади добро качество не криви звука като тунера на оригиналното ЦД в 159-та.............абе като цяло е ок,аз съм доволен и най-вече от това,че не се чудя къде слагам класьорите с дисковете.........................

П.С.Първоначално имаше дерт,но се оказа,че трябва да му покажеш колко папки има във флашката,демек да изслушаш докрай последната песен от дадена папка,за да разбере че има папка номер 2................

PSAVOV
29-12-2012, 12:00
Няма тайна колега,това е линка на страницата: http://www.alfa147-france.net/forum/viewtopic.php?p=523713

това е поста в червено:
Коелга това е мн хубаво, но престава си нямам от френски :) поразгледах го и до колкото се справих с google translate разбрах, че това е само за навигация, да си запознат дали има и за цд на 156 и 147 защото аз намерих софт. от такива, но представа си нямам дали е това, което ми трябва ако искаш да ти ги пратя да ги поогледаш :)

silvia_sl
18-01-2013, 10:48
Записах файла на диск на най-ниската скорост,но сиди-то не го разпознава,моля за разяснения. Искам и моята 147-ца да чете мп3.

Georgi Sartliyski
18-01-2013, 12:08
Записах файла на диск на най-ниската скорост,но сиди-то не го разпознава,моля за разяснения. Искам и моята 147-ца да чете мп3.
при мен имах подобен проблем смени CD носителя с по качествен например Verbatim и съм почти сигурен че ще стане

silvia_sl
18-01-2013, 12:45
Ще го направя,а когато записвам с нерото на CD да го запиша или на ИСО. Защото на сид ми изписва,че някои неща не могат да се запишат

Georgi Sartliyski
18-01-2013, 18:06
запиши го iso

silvia_sl
18-01-2013, 23:10
Благодаря,утре ще пробвам отново. Днес опитах с исо,но явно самите дискове не стават. Ще опитам с тези които ми препоръчахте.

Georgi Sartliyski
19-01-2013, 13:24
Благодаря,утре ще пробвам отново. Днес опитах с исо,но явно самите дискове не стават. Ще опитам с тези които ми препоръчахте.

при мен също не ставаше с други дискове с вербатим стана просто пробвай

PSAVOV
19-01-2013, 13:31
А аз да питам този фаил е ясен за навигациите, а някой има ли си представа дали може да се намери подобен фаил за Сд-тата и дали става пак със сд или трябва да се презепише епрома със фирмуера на Сд-то