PDA

View Full Version : изгоряла крушка на късите-алфа 155



Kostadin
29-12-2004, 08:36
преди известно време забелязах, че ми е изгоряла едната крушка на късите светлини става въпрос за левия фар, та искам да ви попитам каква крушка ще ми препоръчате да си купя защото от както я имам за сефте ми гори крушка на фар и да си кажа чесно незнам каква точно трябва да взема а и незнам на кои марки какво представляват, искам да ви кажа, че късите светлини са ми с лупи...а и като погледнах сигурно ще трябва да свалям смукателния маркуч за въздуха защото иначе ми се струва, че по никакъв начин не мога да стигна до фара, ако някой е сменявал такава крушка нека да пише ще му бъда благодарен.

sun4o
29-12-2004, 10:07
Osram или Philips малко по скъпи от другите ама затова пък няма да ги сменяш често :wink:

nick
29-12-2004, 10:08
Ами аз скоро сменях, но на десния фар. Малко кофти се сваля и слага, откачва се от щипките цялата пластмасова задна част на фара и на нея е крушката. Мястото е малко и на десния фар е тесничко, но се сваля без да се налага да свалям каквото и да било, но за левия си виж. Иначе имаше тема във форума за крушките, виж я потърси. Зависи и колко ще се бръкнеш за крушките :lol: , не съм много спец, ама си мисля, че ако си вземеш от тези phillips май ultra vision се водеха с много повече осветеност не е лошо да ги смениш и двете (ако здравата ти е стандартна). Иначе аз си взех май general electric някакъв vision plus май беше за 15-ина лева от Александър Ауто (даже пича от магазина без да го моля излезе и той ми я смени безплатно).

kiril vasilev
29-12-2004, 12:12
На мойта и свалях маркуча за да сменя крушката на левия фар, май без това не може.

Kostadin
29-12-2004, 14:09
На мойта и свалях маркуча за да сменя крушката на левия фар, май без това не може.
бях сигурен, че ще се налага да го свалям то просто без да се свали няма от къде да се бръкне...благодаря ви за мненията колеги ще си купя крушка и ще дерзая.

Kostadin
03-01-2005, 08:59
онзи ден я смених и се оказа сравнително лесна работа, за инфо на собсвениците на 155-ци споделям с 2-3 реда как става това:сваля се смукателния маркуч за въздуха, след това се маха капака на фара след това самата крушка е закрепена с една пластинка(или по-скоро скобичка, абе едно извитo телче), която се откачва вади се старата слага се новата крушка и готово 8)

26-02-2005, 23:47
сваля се смукателния маркуч за въздуха, след това се маха капака на фара след това самата крушка е закрепена с една пластинка(или по-скоро скобичка, абе едно извитo телче), която се откачва вади се старата слага се новата крушка и готово 8)[/quote]

thanks за съвета. Мойта лятото на 2 пъти я видях, че не свети, но като бръкнеш и разклатиш се оправя (за крушката става въпрос, някой да не си помисли...) Като видях кво трябва да се сваля, за да се смени 1 крушка, почистих кабелните обувки намазах ги, стегнах ги и всичко е о`к.