PDA

View Full Version : Проблем с преден парктроник на алфа 159SW



atanas_bikov
14-12-2012, 22:48
Здравейте на всички,

Нов съм в клуба и моля за извинение ако не съм пуснал темата където трябва.
От 07.2012г. съм собственик на алфа 159 2,0jtdm 170кс. ето снимки на колата:
http://aval-bg.com/galeria/car-audio-multimedia/alfa-romeo-159---multimediia-pioneer--kamera-za-zaden-hod--navigaciia--bluetooth--usb
Та към проблема:
Поставиха ми преден и заден парктроник с общ дисплей и задния работи добре, но предния постоянно дава СТОП(засича, че има нещо пред колата), а пред колата няма нищо и не го прави само един датчик а всеки път различен.И при ясно време пак го прави.
Три пъти ми сменяват парктроника с нов понеже е в гаранция и все едно и също - явно не е дефектен.
Последно стигнахме до извода, че нещо отпред при двигателя смущава парктроника.
Ако някой се е сблъсквал с този проблем и знае решението му моля да каже, че ми омръзна вече от тоя парктроник и най-накрая ще се наложи да го изхварля и да си купя нова броня без дупки за датчиците.:wallbash:

Mury
15-12-2012, 07:46
Здравейте на всички,

Нов съм в клуба и моля за извинение ако не съм пуснал темата където трябва.
От 07.2012г. съм собственик на алфа 159 2,0jtdm 170кс. ето снимки на колата:
http://aval-bg.com/galeria/car-audio-multimedia/alfa-romeo-159---multimediia-pioneer--kamera-za-zaden-hod--navigaciia--bluetooth--usb
Та към проблема:
Поставиха ми преден и заден парктроник с общ дисплей и задния работи добре, но предния постоянно дава СТОП(засича, че има нещо пред колата), а пред колата няма нищо и не го прави само един датчик а всеки път различен.И при ясно време пак го прави.
Три пъти ми сменяват парктроника с нов понеже е в гаранция и все едно и също - явно не е дефектен.
Последно стигнахме до извода, че нещо отпред при двигателя смущава парктроника.
Ако някой се е сблъсквал с този проблем и знае решението му моля да каже, че ми омръзна вече от тоя парктроник и най-накрая ще се наложи да го изхварля и да си купя нова броня без дупки за датчиците.:wallbash:

Колега първо,колата ти е страхотна,невероятен екземпляр,да си я караш със здраве.Аз не виждам смисъл от този преден парктроник,виж айде заден ок/аз съм против и него ама.../.Аз лично не знам какво има зад бронята,което да може да смущава датчиците,данеби понеже бронята е доста заоблена и масивна,пък ако датчиците имат хубаво периферно зрение/така да го кажем/ затова да се смущават :roll::roll::roll:

boian
15-12-2012, 09:35
Като си пусна ксенона на халогените предния парктроник започва да пищи, явно има смущения от баласта на ксенона.

atanas_bikov
15-12-2012, 12:18
Не е от това. При изгасени фарове е същото. Като извада датчиците напред 10-ина сантиметра, колкото позволява кабела и ги насоча напред, където няма нищо пак пищи.

Valio606
15-12-2012, 13:09
Леле колега досега ми писа на лични и не бях видал темата, но твоята красавица е уникална ебати киното е вътре и както ти писах смени само дисплея с такъв на друг парктроник, който оправлява 8 датчика, казаха ми, че може да помогне, като подобри управлението на датчиците.

P.S. И аз събирам пари за такава навигация, като твоята ама малко по-евтиния вариант с по-малкия дисплей - можеш ли да кажеш как се държи и въобще хубава ли е мултимедията. Може и на лични да не спамиме тука.

rusiq86
15-12-2012, 20:07
Дайте инфо за навигацията на Пайнер, аз си мислех да си взема такава от интернет...дайте инфо как работи, цени в Бг каква е?
Някакви проблеми със свързването към мултиволана?!

Valio606
15-12-2012, 20:13
В Avitel е 1390 лв. и казаха, че има и модул за копчетата на волана да работят. И камера за заден ход мажеш да си вземеш за нея.

atanas_bikov
15-12-2012, 20:17
На мен ми правиха колата във фирмата, където е снимана. aval-bg.com - момчетата работят перфектно

code
15-12-2012, 20:41
Аз не виждам смисъл от този преден парктроник,виж айде заден ок/аз съм против и него ама.../.

Моята е с фабричен преден и заден, за предния съм на същото мнение - голяма глупост и излишна аларма, но задния си е направо задължителен:punk:
Колега, парка който са ти сложили явно е някакъв бъгав, ако не могат да го оправят или да ти сложат друг да ти откачат датчиците и си карай така. Най-добре да си останеш само със заден (той предния и без това никаква работа не върши) и да ти върнат разликата, ама вече като е дупчена бронята няма как.

rusiq86
16-12-2012, 05:58
1400 лв е безобразие...какви са теази цени...аз за 500-600лв ще си намеря такава на пайнер нова....луди.
За предния парктроник съм съгласен, голяма глупост. Като минавам в тесни улички и има коли от двете страни, и свири, абе простотия, само ме дразни.

Kuku
16-12-2012, 13:46
Предния парктроник може да си остане в бронята, но просто да е изключен, за да не дразни.
Вместо да се купува нова броня и да се чудиш, какво да правиш старата - остави си датчиците, но ги изключи.


П.П.
Толкова мното ли ви помага задния парктроник :?

fnt
16-12-2012, 17:03
.


П.П.
Толкова мното ли ви помага задния парктроник :?

За 159-ката си трябва

atanas_bikov
16-12-2012, 17:51
Другата седмица казаха,че ще пробват да направат нещо, за да се оправи и ще видим. Ама най вероятно ще спра предния и ще карам само на заден. Има ли някой 159-ка 2.0jtdm 170 кс да го питам за турбото. И от къде сипвате нафта, че тоя резервар го напълних на омв със скъпата нафта и нестига, че върви по- малко ми и гори повече в сравнение с еко( досега само там сипвах). Някаква добавка слагате ли? Аз слагам на кастрол тда.

Mury
16-12-2012, 20:02
За 159-ката си трябва

Аз не съм съгласен,парктроника е за неможачи,дето не могат да си паркират колите :wow::wow::wow:

atanas_bikov
16-12-2012, 21:17
Може и без парктроник не е проблем. Карам и бус, който няма парктроник и си го паркирам навсякъде без проблем, но до сега карах 5-6 години едно мондео, което имаше парктроник и като го изкарвам от гаража вече не гледах назад а преди да стигна до на комшията стената парктроника си писка и си спирам. И в началото като изкарвах алфата чках да свирне парктроника по навик преди каменната стенаа отзад ама няма какво да свири и за това си сложих. С две думи 'по навик' чакам да писне нещо.

code
16-12-2012, 22:52
Аз не съм съгласен,парктроника е за неможачи,дето не могат да си паркират колите :wow::wow::wow:
Бате Тони като идваш към Бургас другото лято живот и здраве, ако искаш ще паркираме 10 пъти давайки назад към различни коли и ще снимаме. Моите снимки ще са 10 еднакви на по-малко от педя ;) и няма да ходя при бояджия :lol_sign:

Kuku
17-12-2012, 00:32
Ееее, чак пък на бояджия :)

Mury
17-12-2012, 06:47
Бате Тони като идваш към Бургас другото лято живот и здраве, ако искаш ще паркираме 10 пъти давайки назад към различни коли и ще снимаме. Моите снимки ще са 10 еднакви на по-малко от педя ;) и няма да ходя при бояджия :lol_sign:

Батко,аз карам колата вече 3 г.,а ти от 3 месеца,тва няма как да стане.Ако се научиш да я паркираш без тъпия пищялник-евала,иначе няма ко ми се хвалиш,па и бояджиите и те са ора,и те хлеб ядат :yes::yes::yes::yes:

code
17-12-2012, 08:14
Рядко някой има усет като моя за паркиране :love_umbrella: И не ми трябват 3г, а 3 минути да свикна с габаритите на всяка кола и камион ;) Във всеки случай никога като даваш назад не можеш да кажеш на 15см ли си от задната кола или на 25, та мисълта ми е, че на тесни пространства винаги ще видиш много голям зор :calc: мой :big_flowers:
пп и я карам от 5 месеца :)

Jivko7777
17-12-2012, 09:06
Специално Христо така излиза на една страна между едни колчета дето човек с колело може се закачи :naughty:

Kuku
17-12-2012, 09:32
Ъъъъъъ, а какво значение има, дали си на 15см. или на 25см.? В смисъл, какво значение имат точните стойности? :hmm:
Значи ли това, че на по-малко от 15см. не се доближаваш, защото парктроника не ги отчита? :)

fnt
17-12-2012, 09:35
Аз не съм съгласен,парктроника е за неможачи,дето не могат да си паркират колите :wow::wow::wow:

Искаш да кажеш, че не мога да паркирам? Много добре знаеш, че от пет години имам и БМВ 7-ца и нито един път не ми е трябвало парктроник. Просто има много голяма разлика във видимостта. Дори бус се паркира по- лесно от 159-ка. Не казвам, че няма да паркирам алфата, но ще е малко по- трудно, защо да не се възползвам от удобството като няма видимост.:naughty:

code
17-12-2012, 09:48
Специално Христо така излиза на една страна между едни колчета дето човек с колело може се закачи :naughty:
Ииииииииииииииии запомнил нашия :-D

Ъъъъъъ, а какво значение има, дали си на 15см. или на 25см.? В смисъл, какво значение имат точните стойности? :hmm:
Значи ли това, че на по-малко от 15см. не се доближаваш, защото парктроника не ги отчита? :)

На по-малко от 15см ще дадеш 2-3 пъти и на 4-тия ще удариш бронята не ми се изкарвайте някакви вундеркинди :static: а на повече ще направите още N на брой маневри, ако изобщо успееш да се навреш в последна сметка :crybaby:

Kuku
17-12-2012, 10:00
Не ми отговаряш на въпросите :)
Неуспешното паркиране може да бъде продиктувано И от неправилно захождане, което пък няма нищо общо с парктроника.
Парктроника по никакъв начин не ти гарантира успешно паркиране, защото нито увеличава размерите на мястото, нито намалява габаритите на колата - само те улеснява и то под въпрос.
Не се заяждам и на никакъв не се правя - хубаво е, ама чак пък задължително ;)

rusiq86
17-12-2012, 10:06
Мен мн ме дразни предният парктроник, само ме изнервя и пищи. Сигурно пищи от препятствие на 1м. свикнал съм да сиотварям леко вратата, показвам главата и на око да паркирам до задната кола. Така от 156-цата и сега ми е супер удобно със 159.
Иначе лошо няма да ги има като екстра...като мисля задният парктроник е доста по практичен от предният.

code
17-12-2012, 10:22
Куку стига си разтягал локуми, зад 159-ка спокойно стои 2-3 годишно дете без да се вижда на никакво огледало и тук приключват всякакви спорове :yes: Парктроника е супер екстра, виждал съм един олигофрен да бута лека-полека бабка на заден ход и оная хвърлила бастуните и пълзи на 4 крака колкото може да не я сгази. И му свиря и ония отваря стъклото и ми вика - кво си се разсвирил. :bad_evil: А за паркирането изобщо няма смисъл да коментираме работи, които са ясни. :big_heat:

rusiq86
17-12-2012, 10:38
За пешеходци, Код е прав...много е полезено да го имаш!

Kuku
17-12-2012, 11:14
Какви локуми разтягам? Много добре знаеш, че съм прав!
Питам те конкретни неща, а ти си баеш едно и също 'супер е, супер е' :)
Какво като си виждал олигофрени - аз знаеш ли колко олигофрена с парктроници съм виждал? И какво от това? :)
Хубаво е, ама чак пък задължително!
Ние без парктроници само по бояджии висим сигурно.... :)

code
17-12-2012, 11:25
:tooth: малко е офф но не се стърпях - паркиране "на витрина" - убива всички други методи, т.е. гледаш си задницата на витрината на някой магазин :tooth:

rusiq86
17-12-2012, 11:39
Човек не може да се довери на парктроника само...но не може да се отрече, че е една идея помощ...задния повече, предния аз лично не го ползвам в момента. Дразни ме много.

DiStefano
18-12-2012, 07:13
Може и без парктроник не е проблем. Карам и бус, който няма парктроник и си го паркирам навсякъде без проблем, но до сега карах 5-6 години едно мондео, което имаше парктроник и като го изкарвам от гаража вече не гледах назад а преди да стигна до на комшията стената парктроника си писка и си спирам. И в началото като изкарвах алфата чках да свирне парктроника по навик преди каменната стенаа отзад ама няма какво да свири и за това си сложих. С две думи 'по навик' чакам да писне нещо.

Ти миналата седмица да не би да беше при Нешко в Автосистемите ? Щото той ми звъня точно за проблем с преден ляв датчик. Паркматик ли ти е сложен? 4305-8 е моделът.

fnt
18-12-2012, 10:41
Ти миналата седмица да не би да беше при Нешко в Автосистемите ? Щото той ми звъня точно за проблем с преден ляв датчик. Паркматик ли ти е сложен? 4305-8 е моделът.

Щом е ляв, да не е много близо до номера и да писка от него :?

Mury
18-12-2012, 10:46
Щом е ляв, да не е много близо до номера и да писка от него :?

Нали колегата каза,че ги вадят напред датчиците и пак писка............:shutup::shutup::shutup:

fnt
18-12-2012, 10:53
Нали колегата каза,че ги вадят напред датчиците и пак писка............:shutup::shutup::shutup:

Това е писано преди няколко дена и съм го забравил :wallbash:

rusiq86
18-12-2012, 11:17
В този ред на мисли, някой знае ли къде се намира говорителчето на предният парктроник. Звуците ме водят към бушоните под волана?!

Mury
18-12-2012, 11:52
В този ред на мисли, някой знае ли къде се намира говорителчето на предният парктроник. Звуците ме водят към бушоните под волана?!

Мисля че на колите с 8 датчика,може да се изключват 4-ри от тях,но това става с диагностика :waving::waving::waving:

П.С.Сега ще проверя

---------- Post added at 11:52 ---------- Previous post was at 11:49 ----------

Не става.:wallbash::wallbash:

rusiq86
18-12-2012, 12:01
Абе при мен е решено това, имам си копче за изключване на предния...щото като караш съм скорост над 120-130 понякога пищял...и е направено решение. Но просто ми беше интересно къде е точно...за задния го чувал отзад идва. За предния е някъде под волана.

fnt
18-12-2012, 12:06
Добре де, като тръгнеш и вдигнеш над 18км не се ли изключва сам? При мен е така.

rusiq86
18-12-2012, 12:22
Идея си нямам. Бившия собственик ми каза, че си е направил копче за изключване на предният парктроник...Както и има копче за изключване на вградения радар.

fnt
18-12-2012, 12:48
А на теб фабричен ли ти е предния?

atanas_bikov
18-12-2012, 14:29
Ти миналата седмица да не би да беше при Нешко в Автосистемите ? Щото той ми звъня точно за проблем с преден ляв датчик. Паркматик ли ти е сложен? 4305-8 е моделът.

Същия съм. Незнам марката и модела той трябва да ти го е казал щом ти е звънял. Сега ми откачиха кабелите на предните датчици и вече не пищи ама и не работи. Ще карам само на заден.

Mury
18-12-2012, 14:47
А вие самите датчици пробвахте ли да смените ?????

atanas_bikov
18-12-2012, 15:35
Само три пъти ми сменяха всичко и кабелите и датчиците.

DiStefano
18-12-2012, 17:21
На точно неговия паркматик 4305-8 лично аз съм сменил и 2-те централи и интерфейсния кабел м/у двете, и датчика. Нещо смущава ситуацията отпред. Не знам какво е .. но знам кой може да ти помогне. Просто трябва да идеш до София или да го съчетаеш с ходене до там.

BO
18-12-2012, 18:14
Тук май се говори за паркинг сензор, който е слаган допълнително. Защото оригиналния се изключва като вдигнеш определена скорост и остава деактивиран докато не включиш задна.

atanas_bikov
18-12-2012, 20:00
На точно неговия паркматик 4305-8 лично аз съм сменил и 2-те централи и интерфейсния кабел м/у двете, и датчика. Нещо смущава ситуацията отпред. Не знам какво е .. но знам кой може да ти помогне. Просто трябва да идеш до София или да го съчетаеш с ходене до там.
Казвай къде, че четвъртък съм на софия или дай твой телефон да ти се обада да ми обясниш къде. И сигурно ли е, че ще ми го оправят и за колко парички, че точно преди коледа не ми се дават пари на вятъра(на вятъра са ако ми вземат парите и не се оправи, че на мен понякога като запала работи добре и някъде след 15-20 минути започва да реве СТОП парктроника) Днес пак ми смехяха централите и чудно е, че първите 5-10 минути си работи както трябва, а след това започва пак да не работи. Ако някой може да даде смислено обяснение как може да работи малко, а след това не има биричка от мен).

code
18-12-2012, 20:04
Колега, какви пари струва тоя парктроник и какво производство е?

fnt
18-12-2012, 20:10
В този ред на мисли, някой знае ли къде се намира говорителчето на предният парктроник. Звуците ме водят към бушоните под волана?!

Сега погледнах, зумерчето за предния парктроник е точно при бушоните под волана. С буксичка е и може да се изключи.:afro:

code
18-12-2012, 20:37
Сега погледнах, зумерчето за предния парктроник е точно при бушоните под волана. С буксичка е и може да се изключи.:afro:

Супер още утре ще го дръпна :indian: ще остане само графиката на таблото - повече от достатъчно :)

rusiq86
18-12-2012, 20:38
Колега доколкото знам е оригинален парктроника...Ше го погледна зумерчето, че ме интересуваше нещо свързано с него.

atanas_bikov
18-12-2012, 20:54
Колега, какви пари струва тоя парктроник и какво производство е?
Ако питаш за моя май е китайски( въобще има ли вече нещо произведено извън китай) 350 лв е ама сложихме на 3 коли и направиха отстъпка и колко точно излезе непомня ама мисля, че трите бяха към 780 )

code
18-12-2012, 20:58
Ако питаш за моя май е китайски( въобще има ли вече нещо произведено извън китай) 350 лв е ама сложихме на 3 коли и направиха отстъпка и колко точно излезе непомня ама мисля, че трите бяха към 780 )

Аз съм слагал на 15-20 коли между другото по 60лв с монтажа(явно някакви по-китайски) ама такива проблеми не съм имал само на едната сгъна единия датчик и му дадох на момчето друг. :hvala:С 8 датчика са малко по-скъпи, от тях не съм слагал. :?Твоя сигурно е с някакви допълнителни екстри.

atanas_bikov
18-12-2012, 21:38
Аз съм слагал на 15-20 коли между другото по 60лв с монтажа(явно някакви по-китайски) ама такива проблеми не съм имал само на едната сгъна единия датчик и му дадох на момчето друг. :hvala:С 8 датчика са малко по-скъпи, от тях не съм слагал :?Твоя сигурно е с някакви допълнителни екстри.
Незнам какви са му екстрите ама пробвахме и с такива по 60-70лв ама те са още по зле. Абе парктроника извън колата работи как го сложиш в колата почва да пищи, изкарваш го от колата и пак работи. Нещо отпред при двигатела го смущава. Тоя моя поне не пищи постоянно и по някой път работи както трябва, а после пак започва да пищи. Явно по някое време нещо в колата се включва и започва да го смущава. А тия по-евтините те само като ги сложиш в колата и не млъкват те постоянно дават грешки. Явно нещо го смущава.
А ти на 159-ка отпред монтирал ли си? Защото в другите две коли работят само в тая кола не работи.

code
18-12-2012, 21:47
Нещо отпред при двигатела го смущава.

Явно това е причината, остава да се разбере какво точно!?:crybaby:


А ти на 159-ка отпред монтирал ли си? Защото в другите две коли работят само в тая кола не работи.
На никаква кола не съм монтирал преден, още по-малко на 159 :pizza:

DiStefano
19-12-2012, 07:31
Днес ще ти обърна внимание.

Поздрави

Jivko7777
19-12-2012, 20:08
1400 лв е безобразие...какви са теази цени...аз за 500-600лв ще си намеря такава на пайнер нова....луди.
За предния парктроник съм съгласен, голяма глупост. Като минавам в тесни улички и има коли от двете страни, и свири, абе простотия, само ме дразни.

Като се заговорихте за 159 и пайнер :)

https://www.youtube.com/watch?v=4df2hEg01dQ&list=PLF13392855A1288A4&index=14

atanas_bikov
21-12-2012, 11:46
Днес ще ти обърна внимание.

Поздрави

Твоя парктроник оправи ли се? Ако да ще споделиш ли как?:cheers:

atanas_bikov
20-01-2013, 09:38
Гледам, че има 159-ки 1,9jtdm със два аспуха отзад едва ли е заводско. Може ли някой да каже къде могат да направят и мойта с два аспуха като 2,4jtdm и евентуално колко ще струва. Обаче да е както трябва с 2 гърнета, а не само с допълнителна тръба? И дали въобще може да стане де?

---------- Post added at 09:38 ---------- Previous post was at 09:34 ----------


На точно неговия паркматик 4305-8 лично аз съм сменил и 2-те централи и интерфейсния кабел м/у двете, и датчика. Нещо смущава ситуацията отпред. Не знам какво е .. но знам кой може да ти помогне. Просто трябва да идеш до София или да го съчетаеш с ходене до там.

Колега щеше да казваш как или къде да си оправя парктроника ама нещо ме забрави сигурно си бил на :on_da_beach: и не ти е било до мен. Ако си се върнал от почивката ще кажеш ли какво да правя.:big_bow_down:

Stoyan Georgiev
21-01-2013, 11:46
Гледам, че има 159-ки 1,9jtdm със два аспуха отзад едва ли е заводско. Може ли някой да каже къде могат да направят и мойта с два аспуха като 2,4jtdm и евентуално колко ще струва. Обаче да е както трябва с 2 гърнета, а не само с допълнителна тръба? И дали въобще може да стане де?

---------- Post added at 09:38 ---------- Previous post was at 09:34 ----------



Колега щеше да казваш как или къде да си оправя парктроника ама нещо ме забрави сигурно си бил на :on_da_beach: и не ти е било до мен. Ако си се върнал от почивката ще кажеш ли какво да правя.:big_bow_down:

мисля, че за ауспусите най-евтиния вариант е 700-800 лв, ако не са ти приятели тези дето ще ти го правят...

ама информацията ми е от преди 2 години :)

Mury
21-01-2013, 12:01
Нали знаете,че двете дупки на бронята не са еднакви,т.е. като махнеш десния капак,на дупката и липсва един кант който го има на другата дупка........................:devil::devil::devil: :devil:

bager
21-01-2013, 12:07
Нали знаете,че двете дупки на бронята не са еднакви,т.е. като махнеш десния капак,на дупката и липсва един кант който го има на другата дупка........................:devil::devil::devil: :devil:

Махаш канта на другата дупка ;) ...
И аз съм замислил подобно упражнение.
Ето два варианта:

Извинения на автора за изместването на темата.

Mury
21-01-2013, 12:21
Махаш канта на другата дупка ;) ...
И аз съм замислил подобно упражнение.

Да,ако се изреже става,иначе броня от 2.4 :tongue2::tongue2:

Stoyan Georgiev
21-01-2013, 13:00
и така не е лошо всъщност :)

Mury
21-01-2013, 14:46
Да на първата снимка се вижда че има средно гърне,защото са махнали задното,ама на втората май няма средно гърне,тогава не се знае какъв ще стане звука на колата,макар,че ЖТД-та звучат доста злобно без гърнета :devil::devil::devil::devil::devil:

Stoyan Georgiev
21-01-2013, 14:56
не съм чувал 4 цилиндрово без гърнета, къде може да се чуе ?

Mury
21-01-2013, 15:40
не съм чувал 4 цилиндрово без гърнета, къде може да се чуе ?

Ами на Пух колата например,по принцип турбината достатъчно заглушава мотора,ако има и 1 катализатор след нея,както е при нас,сигурно ще звучи добре.................:tongue2::tongue2::tongue2:: tongue2:

pooh
21-01-2013, 15:49
...

atanas_bikov
21-01-2013, 21:27
Гледам, че 159-ки има по моргите вече та ако взема от там едно задно гърне и го сложа от дясно ще се получи ли? Изобщо 2-те гърнета еднакви ли са? В смисъл мойто на 2,0jtdm и 2-те на 2.4jtdm дали са еднакви - да си взема още едно като мойто и да го сложа отдясно или има разлика. А дали нещо отдолу под колата е различно с 2,4 - резервар или някоя щанга, която да пречи за монтажа на 2-ро гърне ? Че не съм лягал отдолу да гледам, пък и 2,4 не съм виждал отдолу за сравнение.

BO
21-01-2013, 23:38
:offtopic:
Винаги съм се чудил що тия от Алфа са плеснали две тръби отзад.
Или една приказка - видяла жабата да подковават коня, та и тя вдигнала крак за подкова.:grin:

bager
22-01-2013, 09:41
:offtopic:
Винаги съм се чудил що тия от Алфа са плеснали две тръби отзад.
Или една приказка - видяла жабата да подковават коня, та и тя вдигнала крак за подкова.:grin:

За да им се радват "феновете" :) ... на БМВ ;)

atanas_bikov
22-01-2013, 12:18
На мен лично с аспуси от двете страни ми харесва повече, независимо от колата алфа, бмв или друга

Stoyan Georgiev
22-01-2013, 14:05
:offtopic:
Винаги съм се чудил що тия от Алфа са плеснали две тръби отзад.
Или една приказка - видяла жабата да подковават коня, та и тя вдигнала крак за подкова.:grin:

по-естетически издържано е, стойката на колата изглежда по-агресивна ;) всичко става някак си по-завършено

bager
22-01-2013, 16:04
Мойта е готова. :) . Снимки нямам още. Сега си я взех, има една нотка по-нисък тембър, но предполагам ще свикна като я покарам малко. А ... и естествено ще махам канта отляво :) .

Ето три набързо:

Mury
22-01-2013, 16:12
Мойта е готова. :) . Снимки нямам още. Сега си я взех, има една нотка по-нисък тембър, но предполагам ще свикна като я покарам малко. А ... и естествено ще махам канта отляво :) .

А накрайник отде взе същия ????
Дай снимки да видим де


П.С.Някой мод,да премести спама за гърнетата в общи приказки .........

bager
22-01-2013, 16:36
А накрайник отде взе същия ????
Дай снимки да видим де


П.С.Някой мод,да премести спама за гърнетата в общи приказки .........

И двата накрайника са нови, както и гърнетата. Снимки добавих в предишния пост. Ако въобще нещо се вижда от калта де :) .

Mury
22-01-2013, 16:45
И двата накрайника са нови, както и гърнетата. Снимки добавих в предишния пост. Ако въобще нещо се вижда от калта де :) .

Хм не е лошо,ама тези накрайници са малки според мен........................:surrender::surrender:

156
22-01-2013, 16:47
:offtopic:
Винаги съм се чудил що тия от Алфа са плеснали две тръби отзад.
Или една приказка - видяла жабата да подковават коня, та и тя вдигнала крак за подкова.:grin:
:offtopic:
Вчера мислех да напиша същото. Според симетрични ауспуси отиват единствено на коли с надлъжно разположени двигатели с 6 и повече цилиндъра :)

bager
22-01-2013, 17:03
Е, аз не разбирам от коли и просто си правя каквото ми харесва на мен. :) Все пак колата си е моя :) .
Като реша и V6 ще и сложа, ама не и е дошъл още момента...

fnt
22-01-2013, 19:40
Е, аз не разбирам от коли и просто си правя каквото ми харесва на мен. :) Все пак колата си е моя :) .
Като реша и V6 ще и сложа, ама не и е дошъл още момента...

На мен ми харесва, браво.

BO
22-01-2013, 19:48
по-естетически издържано е, стойката на колата изглежда по-агресивна ;) всичко става някак си по-завършено
Прав си за всичко, което каза.
С тази разлика, че при истинските автомобили изгледа отзад е подплатен със съответния хардуер.:tooth:

Да не съм в тотален офтопик само да попитам какво общо имат тия тръби със заглавието на темата, където се споменава парктроник....:Bolt:

atanas_bikov
22-01-2013, 20:15
Ми то се видя, че с парктроника оправия няма и започнахме други теми.
Иначе на колегата колата е станала добре.

vladev
22-01-2013, 21:26
[...] естествено ще махам канта отляво [...]

А няма ли как да сложиш един и от дясно - по-завършено ми изглежда така.

code
22-01-2013, 21:48
Чудех се и аз много за тия гърнета, та в последна сметка си цапнах един скромен накрайник и толкоз. Иначе с 2 си е по-яко, ама само излишни кг и заварки. А съм почти сигурен, че винаги единия ще е малко по-накриво, колкото да ми бърка в червата всеки път като го погледна и ще пушат различно.

bager
22-01-2013, 22:40
А няма ли как да сложиш един и от дясно - по-завършено ми изглежда така.

Това е замислено вече как да стане. Ще се пробва да се изреже и преправи капака, който стоеше на мястото на дясното гърне. Ако не стане, тогава ще се реже канта за симетрия. И накрая при незадоволителен резултат винаги може да се сложи броня от 2.2, или от 2.4 . Но не си давам зор в това време, че нямам гараж, а тия упражнения са си за топло и сухо време.
Относно по-голямата тежест и кривостоящ накрайник - няма такова нещо. Тежестта е с 2-3 кг повече от оригиналното гърне( в багажника ми играчките на малкия и разни други нещица тежат доста повече. И аз доста гледах за криво стоене на накрайника, но не видях такова. Заповядай да погледаш и ти :) . Пушенето е абсолютно еднакво и от двата накрайника, поради простата причина, че разклоненията са симетрични. На снимките, колкото и да са лоши се вижда къде е централното раздвоение на генерацията.
И пак казвам- аз търсех чисто визуално подобрение на задницата и почти го постигнах(като си поиграя с канта се надявам да махна "почти" :) ).
Както се казва правя си го за собствен кеф. Не се сърдя ако не го споделяте :) .

Ако може модератор да раздели темата ще е най-добре, че наистина стана двойна.

Stoyan Georgiev
23-01-2013, 10:30
за големи двигатели било само... :D

ами то по тази логика и лети джанти не ти трябват

не ти трябва и турбина на дизела - нали не върви

въобще, моля ви, престанете с тези предразсъдъци

в пъти по-грозно е да стои само един капак на мястото на евентуален ауспух, отколкото да има един ненужен, но добре изглеждащ такъв...

ники, какви жълтици излезе тази операция ?

Mury
23-01-2013, 10:45
По принцип този капак е за куката за теглене,на колите с едно гърне :saint::saint::saint:

bager
23-01-2013, 11:00
По принцип този капак е за куката за теглене,на колите с едно гърне :saint::saint::saint:

Ся ебаваш ли се нещо ;) ?
Куката въобще не е там, където казваш. Там няма нищо!
Виж къде е куката:

Mury
23-01-2013, 11:22
Ся ебаваш ли се нещо ;) ?
Куката въобще не е там, където казваш. Там няма нищо!
Виж къде е куката:

Нооо ясно,исках да видя реакцията на Стоян,ма развали всичко.....................:asthanos::asthanos::as thanos:

Stoyan Georgiev
23-01-2013, 16:42
Нооо ясно,исках да видя реакцията на Стоян,ма развали всичко.....................:asthanos::asthanos::as thanos:

:D трол!

dilian alfa gtv
23-01-2013, 17:02
:D трол!

Чак и аз се вързах,та ходих да залягам да погледна.:clown:

Stoyan Georgiev
23-01-2013, 17:05
Чак и аз се вързах,та ходих да залягам да погледна.:clown:

аз съм теглил и знам къде е , но за момент се замислих :D

Georgi Sartliyski
23-01-2013, 17:52
и аз се замислих за момент и се сетих че моита е с два ауспуха и не може да е там куката за теглене

rusiq86
23-01-2013, 18:16
Bager, заради теб се навирах днес да видя как е хавата отдолу... направили са ти го кадърно...точно както е оригинално...и твоята отзад има същото разположение...мога да снимам тея дни ако трябва...но определено е направено кадърно!
Харесва ми!

ivomarea
28-10-2014, 16:41
Относно парктроника - може да пробвате да разширите дупките на датчиците в бронята. В книжката за монтажа си пише, че ако са много стегнати датчиците в дупките си, може да дават фалшиви сигнали.