PDA

View Full Version : лампа на таблото - прилича на пръчката за маслото



WhitePower
29-12-2004, 09:33
Вчера ми светна една смахната лампа за маслото си мисля че е
едно такова като клечка с капка на края
и запаля и после изгасне
после ми светна долу на панела за светлините същатат и не изгасва
някои има ли идея какво следи и как го следи тези 2 лампички и защо ми светят след като масло си имам

Kostadin
29-12-2004, 10:33
по принцип тая долу на панела в упътването пише, че следи за нивото на маслото, демек при критично ниско ниво на маслото светва да те подсети да си долееш, ама ти щом си имаш, нямам идея защо свети....да не би да ти се е прецакал нещо датчика?

търтей
29-12-2004, 11:00
лаппите са за ниско ниво но маслото - ако на пръчката е ок смени датчика и си нов

hf hpe
29-12-2004, 11:50
понякога лампата светва и без да е намаляло маслото за да те подсети все пак да го провериш

WhitePower
29-12-2004, 18:32
много благодаря сега се оправи ама наистина наямше масло като светна долях ама не гасне бе тая горе

Dexer
01-01-2005, 17:55
мойта лампа долу светна в момента в който изгоря датчика за нивото и остана да свети докато не го разкачих

virusalfa
01-01-2005, 17:59
На Dexer му е изгорял заден десен габарит,ама го мързи да сменя крушки :bath:

WhitePower
21-01-2005, 18:00
пак за лампата къде се сменя тоя датчик , къде се намира да го е.....а
скапаната лампа сега свети горната като запаля гасне след 2 мин а долната си свето постоянно , маслото ми е над максимума

търтей
21-01-2005, 18:19
пак за лампата къде се сменя тоя датчик , къде се намира да го е.....а
скапаната лампа сега свети горната като запаля гасне след 2 мин а долната си свето постоянно , маслото ми е над максимума

на масления филтър са

Dodo 155
21-01-2005, 23:10
пак за лампата къде се сменя тоя датчик , къде се намира да го е.....а
скапаната лампа сега свети горната като запаля гасне след 2 мин а долната си свето постоянно , маслото ми е над максимума
Много е ш....о ако са ти в ред датчиците и се получава така! При мен като я паркирам на една страна и се стече маслото и после като я запаля светва тази на таблото за около 2-3 сек. и изгасва, но датчицита са ОК в момента /да чукна на дърво/. Като я купих светеше този долу постоянно и не работеше налягането на маслото. Смених ги и двата датчика и всичко стана ОК. Най-добре отиди във Ванто Трейд, там поне хората разбират от италиански коли :wink: