PDA

View Full Version : Лек волан...



Kefo
29-12-2004, 12:14
След поредната центровка на преднцата от наще хубави пътища при скорост от 100 и нагоре волана става много лек.При съвсем леко докосване колата се отклонява рязко и трудно се одържа.Да не говориме че се влияе и от най-малките неравности по пътя.Ако има пропаднал асфалт или самия път е наклонен не може да се одържи на пътя. :wow: Държа здраво волана а тя сама се измества от пропадналия асфалт и си се движи където си иска.На магистралата при 140-160 подпирам волана с крака и държа здраво с ръцете че става лошо.... :wallbash: :wallbash: :wallbash: При скорост до 80-90 няма никакъв проблем.Всичко си е точно и реагира много добре.Карал съм и много други коли с висока скорост ма такова чудо не е било. :surender: Давайте съвети какво може да и е че ще се пребия някъде. :wallbash: И каквото и да се прави винаги си тегли на дясно и тва си е. :craybaby;

Max
29-12-2004, 15:43
Отиди пак на реглаж на преден мост. Така както го описваш мисля, че е много отворена предницата. :?

Kefo
29-12-2004, 16:49
Четири пъти е карана на регулировка и пак си е същото положение.Като я погледна отпред седи "разкрачена".Гумите не са перпендикулярни на пътя а в горния край са леко навътре.Сменени са втулките на носачите,шарнири,к. накрайници, тампоните и лагерите на макферсоните и пак е разчекната. :wallbash: :wallbash:

Bobo
29-12-2004, 18:32
Отиди на свястен преден мост

Dodo 155
02-01-2005, 11:12
Отиди на реглаж в РАДИАЛ при бензиностанцията на КАТ. Там има много добър майстор, мисля че се казваше Кирчо. До сега няма кола, която да е излязла с оплакване при него. Ако не е в реглажа проблема, човекът ще ти каже, доста си разбира от работата. Начина по който се държи колата ти е нещо свързано в геометрията.

NEDKO
10-01-2006, 16:49
колега имах същия проблем,даже в малка локва да влезна и така дърпа тая кола,че ме е страх да я карам минах стенд преден и заден мост ,колата перфектна,оказа се ,че преден десен амортисьор ми блокира когато си поиска,минах стенд на амортисьори смених го и :super: краи

Boby
11-01-2006, 00:15
Сори ама збравих да споделя от какво беше проблема при мен...

Оказаха се разбити втулките на накрайниците на напречните щанги(регулиращата) на задното окачване.Малко като се напънеха гумите и се кривяха, а представям си какво е било по пътищата...

Тия боклуци бяха сменени преди няма и 15'000км само втулките от магазина на Стамболийски! Били от задното окачване на Фиат Крома и бяха май по 4лв едната.Лятото смених целите накрайници от К&Н за 27лв/бр и за сега са няма проблеми.

Ако не се е отлепила гумата от втулките не ги сменяйте тези накрайници!! М/у гумата има друга метална втулка, а тези който ги продават нямат и от там се скапват бързо.Такива с гумено-метална втулка няма никъде!

virusalfa
11-01-2006, 14:39
Четири пъти е карана на регулировка и пак си е същото положение.Като я погледна отпред седи "разкрачена".Гумите не са перпендикулярни на пътя а в горния край са леко навътре.Сменени са втулките на носачите,шарнири,к. накрайници, тампоните и лагерите на макферсоните и пак е разчекната. :wallbash: :wallbash:Нормално е за Алфа да са "разкрачени колелата"-това не е жигула :idea:

Boby
11-01-2006, 21:57
Точно затва че не е Жигула неща да е разкрачена.За 10'000 изяде от вътрешната страна новите летни гуми като почти не остана грайфер!Тва не е нормално!Всяка 164-а я заглеждам за това и някой са разкрачени някой не. :roll: