PDA

View Full Version : Гласувахте ли на Референдума и как?



markoff
27-01-2013, 16:35
Няма да тегля локуми. Въпроса е ясен.

Kuker
27-01-2013, 16:40
След малко отивам и ще гласувам с "НЕ".

mordohy
27-01-2013, 18:36
Аз пък гласувах с да!

digitalundgrd
27-01-2013, 18:38
Едно НЕ от мен ;)

zx12r
27-01-2013, 18:56
Гласувах с хиксче :-D

fred
27-01-2013, 19:08
Аз пък не ходих

Derry
27-01-2013, 19:18
Не ходих, но ако бях ходил "НЕ".

Tonimir
27-01-2013, 19:23
Аз пък гласувах с да!
+ 1

dimitar_vd62
27-01-2013, 19:26
Не, не гласувах.Защото знам какво е ядрена енергетика от обща култура и си има хора които са избрани да вземат решения в полза на народа.Ако не могат да го вземат да си ходят.А по новините видях че циганите не гласуват защото нищо не са им дали - само обещали че ще им опростят задълженията ог 2000 на 500лв - само на обещания не вярват,други не знаят за какво ще гласуват - за БСП за какво друго, трети мислят че тока ще поевтинее и т.н.

Kuker
27-01-2013, 19:31
Потвърждавам, че гласувах с "НЕ", но въпросът е некоректен... или отговора..!
По-принцип съм "ЗА" развитието на каквото и да било... стига да има положителен ефект за държавата, но гласувам с "НЕ" за Белене.

Alfa Pilot
27-01-2013, 19:35
Тактично се въздържах - на такъв въпрос такъв отговор

Da_Fuse
27-01-2013, 19:40
Да от мен заради геополитическото значение на проекта.

myato
27-01-2013, 20:20
"Да", защото бягайки от конкретиката ГРОБ промениха въпроса и поставиха под въпрос съществуването на ядрена енергетика в България, но и конкретно за Белене пак бих гласувал с да.
Адмирации за всички гласували, независимо как.
На негласувалите отправям въпрос. Какво ще правите, ако след време искате да се постави въпрос за национално гласуване, но благодарение на днешната ви пасивност утре политиците ви кажат, че няма смисъл, понеже видите ли на предишния референдум хората не са гласували?

ecotronic
27-01-2013, 20:30
"Да", защото бягайки от конкретиката ГРОБ промениха въпроса и поставиха под въпрос съществуването на ядрена енергетика в България, но и конкретно за Белене пак бих гласувал с да.
Адмирации за всички гласували, независимо как.
На негласувалите отправям въпрос. Какво ще правите, ако след време искате да се постави въпрос за национално гласуване, но благодарение на днешната ви пасивност утре политиците ви кажат, че няма смисъл, понеже видите ли на предишния референдум хората не са гласували?

Не гласувах не защото съм а-политичен или а-социален или защото ме мързеше да ида до урната.
Не гласувах, защото мисля, че по конкретния казус решението трябваше да се вземе от достатъчно многото експерти в държавата а не от Гуньо Гъсков, който си няма и понятие що е това ядрена централа.
А политиците, като наши избранници трябваше да поемат отговорността за взетото решение.
Не гласувах, защото по този начин изразих несъгласието си с управляващите относно самото организиране на референдум точно по този въпрос.

dimitar_vd62
27-01-2013, 20:37
А какво ще стане ако политиците за всяко нещо започнат да ни питат.За какво са ни тогава.

spe4elist
27-01-2013, 20:45
Потвърждавам, че гласувах с "НЕ", но въпросът е некоректен... или отговора..!
По-принцип съм "ЗА" развитието на каквото и да било... стига да има положителен ефект за държавата, но гласувам с "НЕ" за Белене.

Абсолютно! Гласувах с "НЕ"! "НЕ" на заробването на държавата с над 20 000 000 000, които аз и вие, и нашите деца ще изплащаме поне няколко десетилетия ... Баси демагозите: "развитието на енергетиката" - дрън-дрън ... Те и в момента не могат да натоварят наличните мощности, та камо ли нова централа, още повече АЕЦ!!!

CBET
27-01-2013, 21:02
Гласувах с "ДА" на въпроса който беше зададен в бюлетината! А именно: "Да се развива ли ядрената енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала?"

Ядрен специалист се става след многогодишно обучение и последваща няколко годишна практика.

За сравнение за камериерка, сервитьор, барман и т.н. обслужващ персонал в туризма има няколко месечни курсове!

За мен не е все едно дали ние сме нация от специалисти или от обслужващ персонал.



Абсолютно! Гласувах с "НЕ"! "НЕ" на заробването на държавата с над 20 000 000 000, които аз и вие, и нашите деца ще изплащаме поне няколко десетилетия ... Баси демагозите: "развитието на енергетиката" - дрън-дрън ... Те и в момента не могат да натоварят наличните мощности, та камо ли нова централа, още повече АЕЦ!!!


На тия дето развиват теорията, че произвеждаме повече от колкото ни е необходимо:

http://gikotev.blog.bg/drugi/2013/01/21/moshtnostite-v-aec-kozlodui-vse-pak-se-naduvat-nezakonno.1044618

Основният въпрос тук е защо се претоварват над номинала реакторите ако няма потребление?



http://www.dnevnik.bg/biznes/2012/02/10/1763155_bulgariia_spria_iznosa_na_tok_ot_tazi_nosh t/

Недостиг от 400 MW!!! И това при почти тотално ликвидирана индустрия!!!

Furious 155
27-01-2013, 21:05
БеляНЕ ;)

ecotronic
27-01-2013, 21:09
Парадоксалното в цялата работа е това, че от всички най-много искат ядрената централа хората от Белене и региона.

А в нормалните страни хората обикновено протестират срещу строеж на такива централи там където живеят.

Това означава, че много сме го закъсали.

Alexanderbb
27-01-2013, 21:15
Какво заслужаваме като народ и какво очакваме да ни се случи когато 80% не се интересуват какво се случва в държавата? Те не казват Да не казват и Не. Даже празна бюлетина не пускат. Но пък всички са с претенции

RPWWD
27-01-2013, 21:17
Гласувах с "ДА".

endeavour
27-01-2013, 21:26
Аз пък предварително си дадох сметка, че нямам достатъчно достоверна (по моите разбирания) информация по и без това сбъркания въпрос, за да дам обективен отговор. И затова, пак предварително, реших да гласувам с обратното на това, за което призове банкянската тиква. Това е, защото категорично смятам, че неговите решения са пълна противоположност на правилните и по-голям неможар от него досега не беше се пръквал :bash: Точно поради тая причина гласувах с ДА :yes: И без това беше ясно, че каквито и да са резултатите, и тиквейшият, и Дмитриевич ще се обявят за победители, както и стана. Че и Костов, че и Кунева... че и Капонката...Май само ние сме губещи, щото милиончетата си ги похарчиха.

Susscrofa
27-01-2013, 21:33
Абсолютно! Гласувах с "НЕ"! "НЕ" на заробването на държавата с над 20 000 000 000, които аз и вие, и нашите деца ще изплащаме поне няколко десетилетия ... Баси демагозите: "развитието на енергетиката" - дрън-дрън ... Те и в момента не могат да натоварят наличните мощности, та камо ли нова централа, още повече АЕЦ!!!

Ти нищо няма да плащаш, нито пък децата ти, защото ще строят седми блок със същите пари, Бе.

fred
27-01-2013, 21:33
Какво заслужаваме като народ и какво очакваме да ни се случи когато 80% не се интересуват какво се случва в държавата? Те не казват Да не казват и Не. Даже празна бюлетина не пускат. Но пък всички са с претенции

Тука си прав-визирам изборите, но има едно уточнение.Аз например винаги гласувам и се интересувам какво става в държавата и в този случай.Не подкрепям референдума, защото е тотално сбъркан и безмислен, включително и въпросът, както и цялата му предистория.Такива въпроси не трябва да се решават с референдум.
Неучастието ми е форма за неговата невалидност, предвид законовите изисквания за валидност. По този начин се действа и в други държави.

dimitar_vd62
27-01-2013, 21:35
Какво заслужаваме като народ и какво очакваме да ни се случи когато 80% не се интересуват какво се случва в държавата? Те не казват Да не казват и Не. Даже празна бюлетина не пускат. Но пък всички са с претенции

Би ли казал колко АЕЦ са построени или не с референдум.Интересувам се какво става в държавата и досега ми е ясно че няма специалисти които да вземат решение.Освен може би баба Гицка от не знам кое си село.Интересно защо няма референдум примерно за дюните - дали са дюни или не.И там не могат да решат.

ecotronic
27-01-2013, 21:40
Какво заслужаваме като народ и какво очакваме да ни се случи когато 80% не се интересуват какво се случва в държавата? Те не казват Да не казват и Не. Даже празна бюлетина не пускат. Но пък всички са с претенции

Силно се надявам, че не обясняваш ниската активност в референдума с безхаберието на хората. Лично аз обясних личните ми мотиви малко по-нагоре. И знам, че много хора са изхождали от същите съображения, но не и от безхаберие.

Kris
27-01-2013, 22:13
Не гласувах. Но пиша с въпрос към някой който е - как така по медиите показват подробни статистики за това от кои партии са гласували и каква част от тях за /да или /не. Питаха ли ви дали сте подръжници на някоя партия, или да формулирам въпроса си така - как разбират кой от коя партия е ?

myato
27-01-2013, 22:19
Би ли казал колко АЕЦ са построени или не с референдум.Интересувам се какво става в държавата и досега ми е ясно че няма специалисти които да вземат решение.Освен може би баба Гицка от не знам кое си село.Интересно защо няма референдум примерно за дюните - дали са дюни или не.И там не могат да решат.


Силно се надявам, че не обясняваш ниската активност в референдума с безхаберието на хората. Лично аз обясних личните ми мотиви малко по-нагоре. И знам, че много хора са изхождали от същите съображения, но не и от безхаберие.

Разбирам мотивите ви, но независимо от нагласите ни, референдум се проведе и то точно в този сбъркан вид. За мен по-добър начин на протест би бил гласуване с невалидна бюлетина. Парите за референдума така или иначе бяха "усвоени".

Susscrofa
27-01-2013, 22:21
Не гласувах. Но пиша с въпрос към някой който е - как така по медиите показват подробни статистики за това от кои партии са гласували и каква част от тях за /да или /не. Питаха ли ви дали сте подръжници на някоя партия, или да формулирам въпроса си така - как разбират кой от коя партия е ?

Правят се социологически проучвания на входа на секциите.

myato
27-01-2013, 22:22
Не гласувах. Но пиша с въпрос към някой който е - как така по медиите показват подробни статистики за това от кои партии са гласували и каква част от тях за /да или /не. Питаха ли ви дали сте подръжници на някоя партия, или да формулирам въпроса си така - как разбират кой от коя партия е ?

Аз не видях да питат когото и да било. Това са спекулации. Лично моето гласуване, по никакъв начин не ме обвързва с подкрепящите партии.

Kris
27-01-2013, 22:23
Правят се социологически проучвания на входа на секциите.

Което разсейва всякакви съмнения, че това си е една гола репетиция.

fred
27-01-2013, 22:39
Аз не видях да питат когото и да било. Това са спекулации. Лично моето гласуване, по никакъв начин не ме обвързва с подкрепящите партии.

Е социологическото проучване се прави по схема, извадково, на сравнително малък брой секции, но винаги е точно, така се събират тия данни за екзит пол /още една глупава чуждица/[COLOR="Silver"]


Което разсейва всякакви съмнения, че това си е една гола репетиция.
Съвсем нормално е да се проучват тези неща.Винаги се прави така от социологическите агенции,

koolio
27-01-2013, 22:47
Не гласувах не защото съм а-политичен или а-социален или защото ме мързеше да ида до урната.
Не гласувах, защото мисля, че по конкретния казус решението трябваше да се вземе от достатъчно многото експерти в държавата а не от Гуньо Гъсков, който си няма и понятие що е това ядрена централа.
А политиците, като наши избранници трябваше да поемат отговорността за взетото решение.
Не гласувах, защото по този начин изразих несъгласието си с управляващите относно самото организиране на референдум точно по този въпрос.

Подкрепям.

myato
27-01-2013, 22:59
Е социологическото проучване се прави по схема, извадково, на сравнително малък брой секции, но винаги е точно, така се събират тия данни за екзит пол /още една глупава чуждица/[COLOR="Silver"]


Съвсем нормално е да се проучват тези неща.Винаги се прави така от социологическите агенции,

Учил съм и стагмистика, макар и медицинска, така че ми е ясно колко са "точни".:-D

mordohy
27-01-2013, 23:10
Аз не приемам, когато някой обяснява , защо не е гкласувал и дава за доводи всичко друго, освен мързела си и собственото безхаберие!
Ето аз гласувах с да, защото са ми обещали работа в сервиза за крановете в Беляне!

Кайо
27-01-2013, 23:18
Принципно съм ЗАч...но си имам причини и никога и за нищо не гласувам.

fred
27-01-2013, 23:23
Учил съм и стагмистика, макар и медицинска, така че ми е ясно колко са "точни".:-D
То това е друга работа и подраздел, отделен клон даже бих казал :yes:

nikolaaaay
27-01-2013, 23:36
За сравнение за камериерка, сервитьор, барман и т.н. обслужващ персонал в туризма има няколко месечни курсове!

За мен не е все едно дали ние сме нация от специалисти или от обслужващ персонал.

Е, нали до 1989 бяхме нация от специалисти, пък 90-та обявихме, че не можем да си плащаме вноските по външния дълг и въведохме купонна система за хранителните стоки.
Ти по-добре се замисли ЗАЩО в други държави камериерките и барманите получават повече от ядрените специалисти тук.

dimitar_vd62
28-01-2013, 00:26
Ми щото бедния по лесно се командва.Лъжа е че не могат да се вдигнат заплатите.

pa4ito
28-01-2013, 00:28
Гласувах с Не. Принципно съм за развитие на ядрената енергетика. Но на гол тумбак чифте пищови не ми се връзва... Никой не може да каже приблизително точна цена - 6.3 млрд. е централата с реакторите, а останалите структури? Една централа сама по себе си не върши работа. Значи пак по стара БГ традиция се опитват да замажат нещата, че при удобен случай да "приберем квот моем.." Аре стига вече. Ако някой се счита победител, при 17-18 % активност... ми да му е честито :rotfl:

Susscrofa
28-01-2013, 06:51
Е, нали до 1989 бяхме нация от специалисти, пък 90-та обявихме, че не можем да си плащаме вноските по външния дълг и въведохме купонна система за хранителните стоки.
Ти по-добре се замисли ЗАЩО в други държави камериерките и барманите получават повече от ядрените специалисти тук.

Ще ти дам личен съвет от натрупан огромен форумен опит.
Давай си почивки понякога, защото неизбежно стигаш до писане на безмислени глупости в един момент.

Alexanderbb
28-01-2013, 07:59
Е, нали до 1989 бяхме нация от специалисти, пък 90-та обявихме, че не можем да си плащаме вноските по външния дълг и въведохме купонна система за хранителните стоки.
Ти по-добре се замисли ЗАЩО в други държави камериерките и барманите получават повече от ядрените специалисти тук.

E по-голяма глупост не бях чел. Но те съветвам да го изпратиш това на Бойко. !00% ще го включи в следващото си изказване.

Liminat
28-01-2013, 09:55
Гласувах само от уважение към народните пари, които бяха похарчени за нищо. Как гласувах, няма никакво значение, отнапред знаех, че както и да гласувам ще е бесмислено.
Поредния случай, в който се напънала планината и... родила мишка, само дето и мишка не е родена тоя път. Срамота, ъъъ... държавни мъже ли щах да кажа, както и да ги наречеш, няма такава излагация - хора, които нищо не могат да създадат, прахосници.
То бива келешлик, ама да не можеш да разкриеш 500 работни места за поне 2-3 години е извън пътя вече. И само надприказване и то от хора, които и това не могат.
Нда, Бойко може и да е хитрец и да умее да увлича масите, но хората зад гърба му само отблъскват хората, навсякъде по един /или по повече/ местен онбашия се перчи пред електората какви мерки щял да предприеме, "е, с които ще загубим 300-400 избиратели"... Ама те по 300-400 май не останаха вече.

spe4elist
28-01-2013, 09:56
Ще ти дам личен съвет от натрупан огромен форумен опит.
Давай си почивки понякога, защото неизбежно стигаш до писане на безмислени глупости в един момент.

OFF
Мъдър съвет! Вземи се вслушай в този съвет и си дай почивка и ти! Наздраве!
END OFF

Liminat
28-01-2013, 10:05
Правят се социологически проучвания на входа на секциите.
Големи проучвания, като гледам аз и семейството ми ще се окажем ... едва ли не 30% от общо гласувалите, но никой не ни е питал на кой Бог се молим.

ecotronic
28-01-2013, 10:15
Аз не приемам, когато някой обяснява , защо не е гкласувал и дава за доводи всичко друго, освен мързела си и собственото безхаберие!
Ето аз гласувах с да, защото са ми обещали работа в сервиза за крановете в Беляне!


Така, както ти си имал мотив, и аз съм имал мотив. И за не знам кой път повтарям, че това не е бил мълзел или безхаберие.
За сведение - отидох заедно с жена ми до урната, защото тя държеше да гласува пускайки празен плик. Нищо не ми костваше и аз да гласувам по този начин, но разсъждавам по следния начин:
Ако гласувам с празен плик, или не посоча отговор, означава, че не съм против референдума, но нямам ясен отговор на въпроса.
А аз имам ясен отговор на въпроса, но съм против това той да се решава посредством референдум. Това е съществена подробност.
Казвам всичко това защото намирам, че има съществена разлика между безхаберието и мотивите, които изложих.

nelina
28-01-2013, 10:17
не не и не ;)

viki
28-01-2013, 11:00
Така, както ти си имал мотив, и аз съм имал мотив.
Поради тази причина изобщо не си длъжен да се обясняваш на когото и да било .Особено във форума,където доста неща биват изкривявани ( може би поради пречките на виртуалното общуване-не можеш да видиш изражението на човека ,не чуваш интонацията и т.н ):crazy:
За протокола :На този "референдум" не гласувах .



OFF
Мъдър съвет! Вземи се вслушай в този съвет и си дай почивка и ти! Наздраве!


Долу лапите от Прасчо !
Като не го харесваш,не го чети :waving:

mordohy
28-01-2013, 11:04
Така, както ти си имал мотив, и аз съм имал мотив. И за не знам кой път повтарям, че това не е бил мълзел или безхаберие.
За сведение - отидох заедно с жена ми до урната, защото тя държеше да гласува пускайки празен плик. Нищо не ми костваше и аз да гласувам по този начин, но разсъждавам по следния начин:
Ако гласувам с празен плик, или не посоча отговор, означава, че не съм против референдума, но нямам ясен отговор на въпроса.
А аз имам ясен отговор на въпроса, но съм против това той да се решава посредством референдум. Това е съществена подробност.
Казвам всичко това защото намирам, че има съществена разлика между безхаберието и мотивите, които изложих.
Oпитвам се да ти кажа, че не може да си против, каквото и да е гласуване. Какъвто и ще да е референдума или избора. Трябва да се гласува, независимо, че не ни удовлетворява нито да - нито не. Все някое е по-приемливо.
Отказа да гласуваш те поставя моментално в графата на хората, които вече нямат право дори да коментират, камо ли да изказват мнение. Те са пропуснали своя шанс .
Полудявам, като гледам млади хора аристократично, държейки мазната баничка да заявяват: Аз не гласувам!
Виждате ли?
Те не са достойни дори да гласувам.
Аз съм над нещата.
Малко след това, същия тоя индивид, започва да се пеняви тука и да поучава всички, защо е за или прорив.
Отказът да гласуваш те поставя в положение на отказал се от гражданските права.
Ето защо, аз гласувам.
За каквото и да било.
И още!
На наивниците, които твърдят, че централата ще ни заборчи, както и другите наивници, които твърдят, че ще забогатеем:
-Скъпи наивници!
След втората световна война, България и българите сме обречени на нищета от великите сили. Комунизма за малко ни пооправи, но дойде "ДЕмокрацията" и грабежа започна на ново. Каквото и да имаме, пак ще ни съдират от сметки, ще ни плащат по-малко, ще ни тровят и изобщо ще ни изтребват. Правителствата до едно са марионетни и антибългарски. Дори комшиите ни се чудят.
Ето защо референдума е безсмислен.
Смисленото е все пак да гласуваме, а не Курвева да ни обяснява, колко са лоши руските технологии.
С една дума, скъпи сънародници, цирка свърши, време е да изринем лайната от манежа!:tooth:

ecotronic
28-01-2013, 11:13
Oпитвам се да ти кажа, че не може да си против, каквото и да е гласуване.....

Аз си имам собствени критерии затова, кое е правилно и кое не. Независимо от това, че живея в това общество. И поведението ми се ръководи именно от тези критерии, без да се съобразявам с това кой как оценява поведението ми отстрани.
Накратко - правя това, което аз намирам за правилно, пък да става, каквото ще. Стадното чувство ми е неприятно и чуждо.

mordohy
28-01-2013, 11:30
Аз си имам собствени критерии затова, кое е правилно и кое не. Независимо от това, че живея в това общество. И поведението ми се ръководи именно от тези критерии, без да се съобразявам с това кой как оценява поведението ми отстрани.
Накратко - правя това, което аз намирам за правилно, пък да става, каквото ще. Стадното чувство ми е неприятно и чуждо.
Не си ме разбрал!:tooth:
Изобщо не те коментирам, а само използувах постати!
Меду другото и аз слабо се влияя от чужди мнение и оценки!:crazy:

morfius
28-01-2013, 11:34
-Скъпи наивници!
След втората световна война, България и българите сме обречени на нищета от великите сили. Комунизма за малко ни пооправи, но дойде "ДЕмокрацията" и грабежа започна на ново.

Не ми казвай, че това го мислиш сериозно...

kolev
28-01-2013, 11:50
Oпитвам се да ти кажа, че не може да си против, каквото и да е гласуване. Какъвто и ще да е референдума или избора. Трябва да се гласува, независимо, че не ни удовлетворява нито да - нито не. Все някое е по-приемливо.
Отказа да гласуваш те поставя моментално в графата на хората, които вече нямат право дори да коментират, камо ли да изказват мнение. Те са пропуснали своя шанс .
Полудявам, като гледам млади хора аристократично, държейки мазната баничка да заявяват: Аз не гласувам!
Виждате ли?
Те не са достойни дори да гласувам.
Аз съм над нещата.
Малко след това, същия тоя индивид, започва да се пеняви тука и да поучава всички, защо е за или прорив.
Отказът да гласуваш те поставя в положение на отказал се от гражданските права.
Ето защо, аз гласувам.
За каквото и да било.
И още!
На наивниците, които твърдят, че централата ще ни заборчи, както и другите наивници, които твърдят, че ще забогатеем:
-Скъпи наивници!
След втората световна война, България и българите сме обречени на нищета от великите сили. Комунизма за малко ни пооправи, но дойде "ДЕмокрацията" и грабежа започна на ново. Каквото и да имаме, пак ще ни съдират от сметки, ще ни плащат по-малко, ще ни тровят и изобщо ще ни изтребват. Правителствата до едно са марионетни и антибългарски. Дори комшиите ни се чудят.
Ето защо референдума е безсмислен.
Смисленото е все пак да гласуваме, а не Курвева да ни обяснява, колко са лоши руските технологии.
С една дума, скъпи сънародници, цирка свърши, време е да изринем лайната от манежа!:tooth:

аз не гласувах и ти казвам защо. референдум се прави по въпроси които нямат верен отговор. примерно за смъртното наказание, за евтаназията и т.н.
аец белене има верен икономически,политически и екологичен отговор. не е работа на баба пена от село долно уйново да решава ще има ли аец. писна ми всякакви галфони да се упражняват на тема ядрена енергетика. писна ми от мутрите на серджо,р.овч, костов, биби и останалите. даже и телевизия не гледах вчера. на всички е ясно че белене е една огромна схема за точене на държавни пари. това е.
хората от белене ги съжалявам. готови да компрометират бъдещето на децата и внуците за евентуално работно място в аеца като шофьори,чистачи,готвачи, пазачи и заплата от има няма 400лв и евентуално нещо за крадване. наопаки са на целия свят.
важното все пак е че серджо си направи преброяване на електората за сметка на държавата. видно е от действията му, че му е през оная работа за аец белене.


Реакторът се завъртя на 3000 оборота и токът бавно потече по жиците към Родината

myato
28-01-2013, 11:53
Oпитвам се да ти кажа, че не може да си против, каквото и да е гласуване. Какъвто и ще да е референдума или избора. Трябва да се гласува, независимо, че не ни удовлетворява нито да - нито не. Все някое е по-приемливо.
Отказа да гласуваш те поставя моментално в графата на хората, които вече нямат право дори да коментират, камо ли да изказват мнение. Те са пропуснали своя шанс .
Полудявам, като гледам млади хора аристократично, държейки мазната баничка да заявяват: Аз не гласувам!
Виждате ли?
Те не са достойни дори да гласувам.
Аз съм над нещата.
Малко след това, същия тоя индивид, започва да се пеняви тука и да поучава всички, защо е за или прорив.
Отказът да гласуваш те поставя в положение на отказал се от гражданските права.
Ето защо, аз гласувам.
За каквото и да било.
И още!
На наивниците, които твърдят, че централата ще ни заборчи, както и другите наивници, които твърдят, че ще забогатеем:
-Скъпи наивници!
След втората световна война, България и българите сме обречени на нищета от великите сили. Комунизма за малко ни пооправи, но дойде "ДЕмокрацията" и грабежа започна на ново. Каквото и да имаме, пак ще ни съдират от сметки, ще ни плащат по-малко, ще ни тровят и изобщо ще ни изтребват. Правителствата до едно са марионетни и антибългарски. Дори комшиите ни се чудят.
Ето защо референдума е безсмислен.
Смисленото е все пак да гласуваме, а не Курвева да ни обяснява, колко са лоши руските технологии.
С една дума, скъпи сънародници, цирка свърши, време е да изринем лайната от манежа!:tooth:
:notworthy::respect:
Само да кажа, че такъв обществен строй, наречен "демокрация" няма. ;)

ecotronic
28-01-2013, 12:14
аз не гласувах и ти казвам защо. референдум се прави по въпроси които нямат верен отговор. примерно за смъртното наказание, за евтаназията и т.н.
аец белене има верен икономически,политически и екологичен отговор. не е работа на баба пена от село долно уйново да решава ще има ли аец. писна ми всякакви галфони да се упражняват на тема ядрена енергетика. писна ми от мутрите на серджо,р.овч, костов, биби и останалите. даже и телевизия не гледах вчера. на всички е ясно че белене е една огромна схема за точене на държавни пари. това е.
хората от белене ги съжалявам. готови да компрометират бъдещето на децата и внуците за евентуално работно място в аеца като шофьори,чистачи,готвачи, пазачи и заплата от има няма 400лв и евентуално нещо за крадване. наопаки са на целия свят..

:th_up::th_up::th_up:


:cheers:

viki
28-01-2013, 12:23
не е работа на баба пена от село долно уйново да решава ще има ли аец. писна ми всякакви галфони да се упражняват на тема ядрена енергетика. писна ми от мутрите на серджо,р.овч, костов, биби и останалите. даже и телевизия не гледах вчера.
Това е типичен brainwashed бойковист(или комунист,ревящ за диктатура) ,гласува за нещо,а даже не знае за какво :crazy:
Да не забравяме,че българинът е специалист по всичко !
Той разбира от правене на кисело зеле (докато тайничко си мечтае да бъде мутра и за манекенки на повикване:boxed: ) до ядрена физика .:noooo:

gigi
28-01-2013, 12:24
След втората световна война, България и българите сме обречени на нищета от великите сили. Комунизма за малко ни пооправи, но дойде "ДЕмокрацията" и грабежа започна на ново. Каквото и да имаме, пак ще ни съдират от сметки, ще ни плащат по-малко, ще ни тровят и изобщо ще ни изтребват. Правителствата до едно са марионетни и антибългарски. Дори комшиите ни се чудят.

Това не е верно. Точно комунизма ни затрива.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BB%D0%B0%D0%BD_%D0%9C%D0%B0%D1%80%D1%88% D0%B0%D0%BB
А ние тъпаците се отказваме и вместо да изгониме комунистите, взимаме кредит от руснаците да строим "велики" предприятия с остаряла за времето си техника.

А иначе по темата - НЕ

myato
28-01-2013, 12:31
Т......... взимаме кредит от руснаците да строим "велики" предприятия с остаряла за времето си техника.

А иначе по темата - НЕ

Но вземаме с отворени обятия "новите" хамерикански самолети трета ръка.

Susscrofa
28-01-2013, 13:03
OFF
Мъдър съвет! Вземи се вслушай в този съвет и си дай почивка и ти! Наздраве!
END OFF

Аз го правя.
Не се опитвай да си представиш какво щеше да е, ако не си почивах.:picnic:

Kuku
28-01-2013, 13:04
Щеше да си още по-смешен :)

Susscrofa
28-01-2013, 13:07
Това не е верно. Точно комунизма ни затрива.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BB%D0%B0%D0%BD_%D0%9C%D0%B0%D1%80%D1%88% D0%B0%D0%BB
А ние тъпаците се отказваме и вместо да изгониме комунистите, взимаме кредит от руснаците да строим "велики" предприятия с остаряла за времето си техника.

А иначе по темата - НЕ

А за южен поток взехме ли пари от тях?
Парите нямат националност.:picnic:

---------- Post added at 11:07 ---------- Previous post was at 11:04 ----------


аз не гласувах и ти казвам защо. референдум се прави по въпроси които нямат верен отговор. примерно за смъртното наказание, за евтаназията и т.н.
аец белене има верен икономически,политически и екологичен отговор. не е работа на баба пена от село долно уйново да решава ще има ли аец. писна ми всякакви галфони да се упражняват на тема ядрена енергетика. писна ми от мутрите на серджо,р.овч, костов, биби и останалите. даже и телевизия не гледах вчера. на всички е ясно че белене е една огромна схема за точене на държавни пари. това е.
хората от белене ги съжалявам. готови да компрометират бъдещето на децата и внуците за евентуално работно място в аеца като шофьори,чистачи,готвачи, пазачи и заплата от има няма 400лв и евентуално нещо за крадване. наопаки са на целия свят.
важното все пак е че серджо си направи преброяване на електората за сметка на държавата. видно е от действията му, че му е през оная работа за аец белене.

Черна вода не обрича ли по твоят сценарий техните деца?
Хората искат просто работа, ти какво предлагаш да работя там? Да пасат овци или да плетат мартенички за дебелата ти китка?

gigi
28-01-2013, 14:39
А за южен поток взехме ли пари от тях?
Парите нямат националност.:picnic:[COLOR="Silver"]

Отидохме извън темата, но помисли пак какви са няколкото разлики. Иначе си прав за парите.

Liminat
28-01-2013, 15:50
Да не се пеняваим по тази глупава тема. И най-яловия референдум ще ни доведе пак до там - да се псуваме по форумите и да се нареждаме кат за световно.
Голям праз кой как гласувал, най-добре щеше да е си обършем задниците с бюлетините, та наистина да разберат колко е безсмислен референдума.
И луди от лудницата не биха се занимавали с толкова безсмислени неща.
Права е Вики и тия, които не са гласували, то си е обида да участваме в подобни маскаради и това в 21 век, когато хората се развиват и творят.

bager
28-01-2013, 17:36
Истината е, че на никой не му пукаше за референдума, както и за резултата от него. Нито на БСП, нито на ГЕРБ, нито на обикновения гражданин. Нямаше абсолютно никакъв залог в тая игра. Затова и мизата беше ниска - няколко реклами и участия в шоупрограми, наречени новини. Къде беше тежката артилерия - циганите? Ако имаше каквото и да било значение резултата, то познайте каква активност сред "малцинствата" щеше да има.
Какво означаваше "НЕ"-то на този референдум и какво"ДА"-то ? Нищо конкретно.
Просто пак си заформиха едно малко представление с наивни участници, като междувременно се похарчиха едни пари.
Тъпите бсп - ари събраха подписи криво-ляво и решиха че са много велики. Те знаеха, че няма да мине номера, но бяха длъжни да се пробват- все пак там руските лобита са силни. А глупаците от "герб" даже не знаят какво искат, те просто са срещу "бсп".

Това ми било референдум!?!
Няма двама, които да дадат еднакво обяснение на въпроса какво означава "ДА" ...както и "НЕ"...

mordohy
28-01-2013, 18:07
Не ми казвай, че това го мислиш сериозно...
Порови се поне малко в историята ни. От малко преди Априлското въстание та до приключването на втората световна война.
Прочети Ньойския договор и историята около него. Да се опитваш да унищожиш един народ, който само преди няколко десетки години се е освободил от петстотин годишно чуждо иго, само защото някакъв си пройдоха, дошъл да краде и за това съвсем правилно погинал у нас, преди 700-800 години...
Ето това е Франция господа! Съшата тая, която в алчността си подготви втората световна, а след нея за малко не ни затри. За английския принос просто не ми се говори.
В Гърция, точно до нашата граница се намира най-големият по площ язовир на Балканите.Дълбок е само шест метра в най-дълбокото. Пълна тъпотия, като съоръжение.
Истината е, че под него са погребани престъпленията на анличаните.Просто три села си избират за кметове комунисти. Англичаните анулират изборите, но при повторното гласуване се оказва, че резултата е същият. Чърчил заповядва да се изтрият от лицето на земята. Бомбардират ги с дву и три-тонни бомби. Гръцките партизани разбират за удара и успяват една част от населението да спасят. Най-накрая построяват на бързо язовирната стена, висока точно шест метра. Струма покрива всичко. Все пак народа помни. До хунтата, гърците са много по-зле от нас.
Геополитиката не е измислена от вчера.
Тезата ми не беше има или няма смисъл от референдума., а факта , че ни се отдаде възможност, а я просрахме.
Ако всеки, който си мислкеше, че референдума е кьор-фишек беше отишъл и беше пуснал невалидна бюлетина , с характерно пожелание, то тогава всичко щеше да е наред.
Така обжаче казано: ама референдума според мене е тъп и за това не гласувах!
Не, господине или госпожо!
Не отидохте да гласувате, защото ви мързеше и все чакате някой друг да ви реши проблема, а вие само да мрънкате!
Аз отивам да си надробя една салата!
Лека нощ!:toilet:

Susscrofa
28-01-2013, 18:48
Отидохме извън темата, но помисли пак какви са няколкото разлики. Иначе си прав за парите.

Не се вълнувам от разликите, но защо в единия вариант искаме евро инвеститор и не приемаме само руско финансиране, а в другия приемаме руското финансиране?
Аз питам, защо не приехме Русия да финансира целия проект.:)
Само, моля Ви, недейте да ми разтягате локумите за липсата на пазар за тази ел. енергия и за енергийната зависимост.:roll2::tooth:

BLUE1
28-01-2013, 18:52
В Гърция, точно до нашата граница се намира най-големият по площ язовир на Балканите.Дълбок е само шест метра в най-дълбокото. Пълна тъпотия, като съоръжение.
Истината е, че под него са погребани престъпленията на анличаните.Просто три села си избират за кметове комунисти. Англичаните анулират изборите, но при повторното гласуване се оказва, че резултата е същият. Чърчил заповядва да се изтрият от лицето на земята. Бомбардират ги с дву и три-тонни бомби. Гръцките партизани разбират за удара и успяват една част от населението да спасят. Най-накрая построяват на бързо язовирната стена, висока точно шест метра. Струма покрива всичко. Все пак народа помни. До хунтата, гърците са много по-зле от нас.
Геополитиката не е измислена от вчера.
Тезата ми не беше има или няма смисъл от референдума., а факта , че ни се отдаде възможност, а я просрахме.
Ако всеки, който си мислкеше, че референдума е кьор-фишек беше отишъл и беше пуснал невалидна бюлетина , с характерно пожелание, то тогава всичко щеше да е наред.
Така обжаче казано: ама референдума според мене е тъп и за това не гласувах!
Не, господине или госпожо!
Не отидохте да гласувате, защото ви мързеше и все чакате някой друг да ви реши проблема, а вие само да мрънкате!
Аз отивам да си надробя една салата!
Лека нощ!:toilet:

За езерото Керкини ли говориш? Защото най-големият им язовир е Тисаврос....но и двете не отговарят на историята която разказваш. Дай повече подробности или линк, че ми стана любопитно?

Derry
28-01-2013, 18:54
В референдума има смисъл, но трябват малко промени в закона. Мисля, че изискването за броя гласували за напълно излишно. Всеки който го интересува проблема и иска да вземе участие ще иде и ще гласува, другите не ги интересува съответно не ходят и заинтересуваните решават. Искам също да има възможност да гласувам "против", а не само "за".

По въпроса с атомната аз не разбрах какво следва ако се построи и какво ако не се. Да ни бяха направили едно бизнеспланче, че да съзрем истината. За какво да ходя да гласувам като не ми е ясно какво следва.

Сега мисля, че ще е справедливо да делят 20 млрд. на броя гласували "за", получената сума да се изисква от всеки и да си я строят.

Susscrofa
28-01-2013, 18:56
В референдума има смисъл, но трябват малко промени в закона. Мисля, че изискването за броя гласували за напълно излишно. Всеки който го интересува проблема и иска да вземе участие ще иде и ще гласува, другите не ги интересува съответно не ходят и заинтересуваните решават. Искам също да има възможност да гласувам "против", а не само "за".

По въпроса с атомната аз не разбрах какво следва ако се построи и какво ако не се. Да ни бяха направили едно бизнеспланче, че да съзрем истината. За какво да ходя да гласувам като не ми е ясно какво следва.

Какъв точно бизнес план очакваш?:picnic:
Може би, какво персонално ще спечелиш ти:)

Derry
28-01-2013, 19:01
Какъв точно бизнес план очакваш?:picnic:
Може би, какво персонално ще спечелиш ти:)

Някой в задния ми двор иска да си направи склад за атомна бомба и аз не знам защо съм го пуснал.

Kuku
28-01-2013, 19:08
Че защо да не бъде представен И бизнесплан?

Суска, ти нали си водил преговори с консорциуми-фантоми - кажи как се процедира....

fred
28-01-2013, 20:06
Не се вълнувам от разликите, но защо в единия вариант искаме евро инвеститор и не приемаме само руско финансиране, а в другия приемаме руското финансиране?
Аз питам, защо не приехме Русия да финансира целия проект.:)
Само, моля Ви, недейте да ми разтягате локумите за липсата на пазар за тази ел. енергия и за енергийната зависимост.:roll2::tooth:
То тия локуми са точно истините.И затова няма нито един инвеститор, освен Русия естествено.
Да беше я приел Станишев, вместо сега да се куми.
А и какво значи Русия да финансира проекта, като после трябва да се връща - 19 г.Как пък се изчисли точно 19, а не 10 или 49?Какви са тия точни разчети и кой гарантира, че ако тока не се продаде, няма приходи, няма да им връщаме "финансирането"?

Susscrofa
28-01-2013, 20:34
То тия локуми са точно истините.И затова няма нито един инвеститор, освен Русия естествено.
Да беше я приел Станишев, вместо сега да се куми.
А и какво значи Русия да финансира проекта, като после трябва да се връща - 19 г.Как пък се изчисли точно 19, а не 10 или 49?Какви са тия точни разчети и кой гарантира, че ако тока не се продаде, няма приходи, няма да им връщаме "финансирането"?

Ти май никога не си виждал как изглежда един такъв разчет.
Не мога да ти преразкажа тук как са изчислили точно 19 години, за това някои хора учат 5 години и после трупат стаж около 10.:picnic:

---------- Post added at 19:34 ---------- Previous post was at 19:33 ----------


То тия локуми са точно истините.И затова няма нито един инвеститор, освен Русия естествено.
Да беше я приел Станишев, вместо сега да се куми.
А и какво значи Русия да финансира проекта, като после трябва да се връща - 19 г.Как пък се изчисли точно 19, а не 10 или 49?Какви са тия точни разчети и кой гарантира, че ако тока не се продаде, няма приходи, няма да им връщаме "финансирането"?

Не е вярно, че не е имало инвеститор. Стига с тези манипулации.

mordohy
28-01-2013, 20:49
За езерото Керкини ли говориш? Защото най-големият им язовир е Тисаврос....но и двете не отговарят на историята която разказваш. Дай повече подробности или линк, че ми стана любопитно?
Точно за Килкис ти говоря! Това , дето пишат в историята го остави!
Ела в края на август да те разведа , та да видиш туй-онуй. Ще те запозная и с хора, които са били свидетели. Поназнайват и български, та да не мислиш, че те ментосвам.
И Килкис не е езеро. Има си язовирна стена.
Както и много хубава кръчма от към планината!:picnic:

fred
28-01-2013, 21:34
Ти май никога не си виждал как изглежда един такъв разчет.
Не мога да ти преразкажа тук как са изчислили точно 19 години, за това някои хора учат 5 години и после трупат стаж около 10.:picnic:

---------- Post added at 19:34 ---------- Previous post was at 19:33 ----------



Не е вярно, че не е имало инвеститор. Стига с тези манипулации.
Ами ти вярваш на един, аз на друг, а в нормалните държави правят пък както е описано тук например:
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1741486

И за кой ли път питам- защо Сергей Дмитриевич Станишев не подписа за Белене?

митака-пловдив
28-01-2013, 22:17
Щото неще народа да го намрази след 10 години.Он омраз иска цял живот да си кеса в парламента.Сега ако референдума беше твърдо ЗА.Като вземем да се озъртаме като зайци в каруца след първите сметки,он ще каже - Ами вие си я искахте,аз помогнах да се построи,сега плащайте си я.

fred
28-01-2013, 22:28
Точно така.

nikolaaaay
28-01-2013, 22:36
Порови се поне малко в историята ни. От малко преди Априлското въстание та до приключването на втората световна война.
Прочети Ньойския договор и историята около него. Да се опитваш да унищожиш един народ, който само преди няколко десетки години се е освободил от петстотин годишно чуждо иго, само защото някакъв си пройдоха, дошъл да краде и за това съвсем правилно погинал у нас, преди 700-800 години...
Ньойския договор ни е ощетил, това е факт. Факт е обаче, че немци и французи се клаха 2 световни войни и малко след това решиха да се съюзят за десетилетия напред. Немците и руснаците избиха милиони във ВСВ, а сега Германия е най-големия клиент на Газпром. Немците сринаха до основи Ковънтри, а англичаните - Дрезден. Сега заводите, където се правеха английските самолетни двигатели са собственост на БМВ. 100 години от времето на Ньойския договор минаха. Не може вечно да се оправдаваме с неблагосклонността на великите сили. Време е да потърсим причините вътре в нас. Англия и Франция нямат нищо общо с факта, че през 1990 някъде в Европа хлябът се купуваше с купончета.

митака-пловдив
28-01-2013, 22:41
Ньойския договор ни е ощетил, това е факт. Факт е обаче, че немци и французи се клаха 2 световни войни и малко след това решиха да се съюзят за десетилетия напред. Немците и руснаците избиха милиони във ВСВ, а сега Германия е най-големия клиент на Газпром. Немците сринаха до основи Ковънтри, а англичаните - Дрезден. Сега заводите, където се правеха английските самолетни двигатели са собственост на БМВ. 100 години от времето на Ньойския договор минаха. Не може вечно да се оправдаваме с неблагосклонността на великите сили. Време е да потърсим причините вътре в нас. Англия и Франция нямат нищо общо с факта, че през 1990 някъде в Европа хлябът се купуваше с купончета.


А мен ме пращаха в 6:30 да пазя ред пред Гастронома за кисело мляко.Всяка сутрин с плетената чантичка,празните бурканчета и двете купончета за хляб,подсмърчах пред вратите.Да му се из.кам на осран.я комунистически строй.

mordohy
28-01-2013, 23:00
Ньойския договор ни е ощетил, това е факт. Факт е обаче, че немци и французи се клаха 2 световни войни и малко след това решиха да се съюзят за десетилетия напред. Немците и руснаците избиха милиони във ВСВ, а сега Германия е най-големия клиент на Газпром. Немците сринаха до основи Ковънтри, а англичаните - Дрезден. Сега заводите, където се правеха английските самолетни двигатели са собственост на БМВ. 100 години от времето на Ньойския договор минаха. Не може вечно да се оправдаваме с неблагосклонността на великите сили. Време е да потърсим причините вътре в нас. Англия и Франция нямат нищо общо с факта, че през 1990 някъде в Европа хлябът се купуваше с купончета.
Имат!
Защото точно те ни оставиха под руски диктат. Точно те ни отрязаха излаза на Бяло море. Точно те чертаха границите на Балканите така, че винаги да имаме проблеми.

Derry
28-01-2013, 23:58
Прав си, но е минало и колкото и да се тръшкаме няма да го променим. Но пък е хубаво да си го спомняме.

M0ncheV
29-01-2013, 01:14
Лисицата:
- Гарго, ще гласуваш ли на референдума? Много е важно, от това зависи бъдещето на децата ти!
Гаргата мълчи и стиска сиренцето в клюна.
- Гарго, много е важно да изразиш мнението си. Ще гласуваш ли?
Гаргата:
-Да!
Сиренцето пада, лисицата го грабва и офейква. Гаргата, замислено:
- Аз и НЕ да бях казала, все тая...

Kuker
29-01-2013, 03:25
Лисицата:
- Гарго, ще гласуваш ли на референдума? Много е важно, от това зависи бъдещето на децата ти!
Гаргата мълчи и стиска сиренцето в клюна.
- Гарго, много е важно да изразиш мнението си. Ще гласуваш ли?
Гаргата:
-Да!
Сиренцето пада, лисицата го грабва и офейква. Гаргата, замислено:
- Аз и НЕ да бях казала, все тая...Поуката е: Действай, а не приказвай:crazy:

Liminat
29-01-2013, 06:31
А мен ме пращаха в 6:30 да пазя ред пред Гастронома за кисело мляко.Всяка сутрин с плетената чантичка,празните бурканчета и двете купончета за хляб,подсмърчах пред вратите.Да му се из.кам на осран.я комунистически строй.
Интересна беше тая криза тогава. При положение, че сега в североизточна България има едно стадо крави 80-90 парчета, в Българево, а тогава всяко село имаше краварници с поне 100 бройки, свинарници и пилчарници отделно. Може да има и друго стадо сега, но не съм го виждал :) Житото по него време също няма да е било проблем.
Иначе и аз винаги стигах първи до касите с млякото, дори и да "отпусках" по 20-30 метра на останалите, на стъпалата винаги си ги набирах, 11.2 на 100 м и 140 кг на лежанка си казваха думата и при избор на стартова позиция и по дистанцията.

mordohy
29-01-2013, 07:02
Някога много отдавна четох мнението на един историк, че не е толкова важен статуса ти в обществото, както и общественият строй, а колко и как се е развило обществото. Робът на фараона, назначен за педагог на децата му е имал несравнимо по-високо положение и много по-качествен живот , от средностатистическия българин сега.
Сравнения колкото щеш.
Най-остарелите форни на управление в Европа са и най-развитите страни.
Конституциата е само гръбнака. Законите и спазването им са костите и мускулите, а пък кожата....
Разбирате ме.
Та не плюйте комунизма, защото не мопже само с него да се оправдаваме. Я вижте Китай!

spe4elist
29-01-2013, 09:28
...
Та не плюйте комунизма, защото не мопже само с него да се оправдаваме. Я вижте Китай!

Виждаме и Северна Корея! :grandpa:

---------- Post added at 09:28 ---------- Previous post was at 09:22 ----------


Ами ти вярваш на един, аз на друг, а в нормалните държави правят пък както е описано тук например:
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1741486

И за кой ли път питам- защо Сергей Дмитриевич Станишев не подписа за Белене?
... Щото няма топки!

Бай дъ уей, хубава статия, ся накой да не вземе да каже, че европейците са прости, па ний сме най-умните !

Crusader
29-01-2013, 12:30
Ние сме нация от просяци...подиграват ни се кумирите ви...23 години преход направиха гордия българин просяк...
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5481971

kolev
29-01-2013, 12:49
ббс : буря над ла манша. европа изолирана !

:tooth:

nikolaaaay
29-01-2013, 22:07
Ние сме нация от просяци...подиграват ни се кумирите ви...23 години преход направиха гордия българин просяк...
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5481971
Не е вярно това. Доста често говоря с чужденци - основно немци и швейцарци. Съвсем добронамерени са и пазарите им са отворени за всичко, което идва от България. Нямаме никаква причина да се мислим за просяци.

fred
29-01-2013, 22:12
Простотия и жълти писания има навсякъде по света.И това ще мине и замине.Имаше подобни писания, коагто приеха първата вълна от бившите соц страни.

Crusader
29-01-2013, 22:45
Да веее, те и британските депутати - все жълти...

Определение за глупост:
Да виждаш истината, да осъзнаваш истината и все пак да вярваш на лъжи!

gigi
30-01-2013, 00:38
Определение за глупост:
Да виждаш истината, да осъзнаваш истината и все пак да вярваш на лъжи!

Точното определение за комунист.

А британските депутати да си гледат техните проблеми че и те не са цъфнали. Па и ги шибат постояно разни от Индия, Ямайка....:hump::hump:

Susscrofa
30-01-2013, 08:38
Простотия и жълти писания има навсякъде по света.И това ще мине и замине.Имаше подобни писания, коагто приеха първата вълна от бившите соц страни.

Когато започнахме да строим комунизма, той вече бе показал урудливото си лице в СССР, сега започнахме да строим демократичен-капитализъм отново когато той беше започнал да зацикля и да звънти на кухо.
Винаги сме една крачка назад.

---------- Post added at 06:38 ---------- Previous post was at 06:36 ----------


Точното определение за комунист.

А британските депутати да си гледат техните проблеми че и те не са цъфнали. Па и ги шибат постояно разни от Индия, Ямайка....:hump::hump:

А британците колко години са "шибали" индийците и ямайците, колко ресурси са извлекли от там, за да съградят великата си империя и да я запазят толкова дълго силна и независима?
Та в този ред на мисли, всеки индиец живеещ във Великобритания отдавна е заслужил това свое право.

Crusader
30-01-2013, 10:21
Точното определение за комунист.

А британските депутати да си гледат техните проблеми че и те не са цъфнали. Па и ги шибат постояно разни от Индия, Ямайка....:hump::hump:


Да бе. дай ние да ги сменим, като следващите роби...явно индийците и маймуните от Ямайка вече не щат...то стандарта ни благодарение на 20 години "демократично" управление и без това е по-нисък от на маймуните...

fred
30-01-2013, 23:16
Когато започнахме да строим комунизма, той вече бе показал урудливото си лице в СССР, сега започнахме да строим демократичен-капитализъм отново когато той беше започнал да зацикля и да звънти на кухо.
Винаги сме една крачка назад.[COLOR="Silver"]
.......

Е понякога за крачкте вината не е наша просто

BLUE1
30-01-2013, 23:24
[QUOTE=Susscrofa;1172971]Когато започнахме да строим комунизма, той вече бе показал урудливото си лице в СССР, сега започнахме да строим демократичен-капитализъм отново когато той беше започнал да зацикля и да звънти на кухо.
Винаги сме една крачка назад.

---------- Post added at 06:38 ---------- Previous post was at 06:36 ----------



"демократичен- капитализъм" кое от двете звънти на кухо?! Губиш форма, Прасе!

mordohy
30-01-2013, 23:30
[QUOTE=Susscrofa;1172971]Когато започнахме да строим комунизма, той вече бе показал урудливото си лице в СССР, сега започнахме да строим демократичен-капитализъм отново когато той беше започнал да зацикля и да звънти на кухо.
Винаги сме една крачка назад.

---------- Post added at 06:38 ---------- Previous post was at 06:36 ----------



"демократичен- капитализъм" кое от двете звънти на кухо?! Губиш форма, Прасе!
Не знам , кой какво губи, ама като ви чета и ми се губи апетита!
Ша си сипя още едно@
Наздраве!

Susscrofa
31-01-2013, 13:14
[QUOTE=Susscrofa;1172971]Когато започнахме да строим комунизма, той вече бе показал урудливото си лице в СССР, сега започнахме да строим демократичен-капитализъм отново когато той беше започнал да зацикля и да звънти на кухо.
Винаги сме една крачка назад.

---------- Post added at 06:38 ---------- Previous post was at 06:36 ----------



"демократичен- капитализъм" кое от двете звънти на кухо?! Губиш форма, Прасе!

Надявам се знаеш защо съм го поставил в кавички.
Никога не съм влизал във форма.:picnic:

Crusader
12-02-2013, 19:49
И какво стана сега, цената на тока висока, протести и прочие простотии...да го духа тъпия българин!
Преди месец не отиде на референдума пък сега, му криво...ще умра от смях с тоя глупав народ, зелени енергии и висока цена от тец-овете...
...преди време имаше такъв лаф, "да му имам на българина втория акъл"...

Кой продаде ТЕЦ-овете - КостоФФ
Кой продаде ЕРП-тата - ЦарО
Кой "разви" "зелените енергии" - Тиквата

ecotronic
12-02-2013, 20:07
И какво стана сега, цената на тока висока, протести и прочие простотии...да го духа тъпия българин!
Преди месец не отиде на референдума пък сега, му криво...ще умра от смях с тоя глупав народ, зелени енергии и висока цена от тец-овете...
...преди време имаше такъв лаф, "да му имам на българина втория акъл"...

Кой продаде ТЕЦ-овете - КостоФФ
Кой продаде ЕРП-тата - ЦарО
Кой "разви" "зелените енергии" - Тиквата

Да ви еба у демократите, няма да плачете сега - духайте...супата!

Май и днес не си си пил хапчетата.
Айде бегай в ignor list - а

Crusader
12-02-2013, 20:27
кеф а..., плащаш 25% загуби на ЕРП-тата и ти е кеф,... знаеш ли къде му на сливенския циганин че на теб ти е скъп тока...той нали не плаща, ти "умнико" го плащаш....а циганина е избирател...

mordohy
12-02-2013, 20:59
Прасчо е дебелак, Екотроника нищо не разбира, а Кръстоносеца е гейзер!
А бе шибат ни яко, ама само тука се дърлим.
Я да видим, колко от нас са протестирали!
Аз лично протестирах за сметка от има-няма седем лева!
Да ама само газ детектор е работил. 20 мА на 12 волта харчи. На 220 В е неоткриваем.
За мене също може да кажете нещо!:wub:
Та да не се чувствувам пренебрегнат!:crybaby:

fred
12-02-2013, 21:40
Е, ако не беше демокрацията, сега щяхме да сме като в Северна Корея-там никой не протестира, освен срещу световния империализъм и жидомасонството.А като няма ток, вода и хляб естествено е виновен пак империализма+кишата, сушата и гришата (разбирай Иван Костов.В Сев.Корея ще е някой Хън Мън Гън примерно.Обесен на площада, но отровните му плодове още тровят честната пролетарска държавица).
Ами аз протестирах около 7 години от 1991-1998.Подавал съм жалби, оспорвал съм актове, ходил съм по митинги и стачки и какво ли не.Вече и не протестирам, защото се пръкне я Сидеров, я дебелия Каракачанов, я Станишев с план за приватизация естествено (дали е питал Р.Овч. който притежава бая пресонси дружества, за ток де, като и ПЕС е друг въпрос).
Вече не протестирам-ако не съм съгласен подавам жалба или водя дело.
Ако протестирам пак ще е за нещо конкретно-например промени в законодателството, а не защото не ми харесва сметката просто.Протестите трябва да имат ясна и точна цел.

Susscrofa
13-02-2013, 09:03
Прасчо е дебелак, Екотроника нищо не разбира, а Кръстоносеца е гейзер!
А бе шибат ни яко, ама само тука се дърлим.
Я да видим, колко от нас са протестирали!
Аз лично протестирах за сметка от има-няма седем лева!
Да ама само газ детектор е работил. 20 мА на 12 волта харчи. На 220 В е неоткриваем.
За мене също може да кажете нещо!:wub:
Та да не се чувствувам пренебрегнат!:crybaby:

Моля, моля, дебелак не съм.
Просто съм добре сложен.:coolio:

DobriRq
13-02-2013, 11:15
Не гласувах. Излезе ми много работа и не можах да отида.

nikolaaaay
13-02-2013, 18:19
кеф а..., плащаш 25% загуби на ЕРП-тата и ти е кеф,... знаеш ли къде му на сливенския циганин че на теб ти е скъп тока...той нали не плаща, ти "умнико" го плащаш....а циганина е избирател...
Ако ЕРП-тата са държавни кой ще плаща загубите на ЕРП-тата?
Циганинът от Сливен при Станишев си плащаше тока коректно всеки месец според теб, така ли?!