PDA

View Full Version : Ако изборите бяха днес - АНКЕТА



Pages : [1] 2

code
25-02-2013, 22:13
Ако изборите бяха днес за кого бихте дали гласа си? Анкетата е копи-пейст от друг сайт.

С присъщия си нервен жест посочих избора си и натиснах ,,гласувай,, . За ужас с периферното си зрение видях , че вместо герб съм натиснал съседните бсп....:pirate: Значи -1 за БСП

pinko
25-02-2013, 22:30
Преди 4 години имаше същата анкета и почти всички бяха гласували за ГЕРБ. Преди няколко дни я търсих, ама не можах да я намеря.

Интересно ми е какво ще покаже анкетата сега, все пак "Човекът е единственото животно,което се спъва два пъти в един и същи камък" :shocking:

Galeano
25-02-2013, 22:34
Преди 4 години имаше същата анкета и почти всички бяха гласували за ГЕРБ. Преди няколко дни я търсих, ама не можах да я намеря.

Интересно ми е какво ще покаже анкетата сега, все пак "Човекът е единственото животно,което се спъва два пъти в един и същи камък" :shocking:

Важното е да не се спънем 3ти път с тройната коалиция!

ecotronic
25-02-2013, 22:45
Преди 4 години имаше същата анкета и почти всички бяха гласували за ГЕРБ. Преди няколко дни я търсих, ама не можах да я намеря.

Интересно ми е какво ще покаже анкетата сега, все пак "Човекът е единственото животно,което се спъва два пъти в един и същи камък" :shocking:

Анкетата за която говориш, не я знам, но си спомням за 2 по-скорошни такива. Тази дали одобряваме решението за спиране на строежа на АЕЦ Белене (83 % казват че са за спирането на строежа). И анкетата за начина на гласуване на референдума (като изключим негласувалите, повечето от останалите дават обратното на първото становище)

Май този форум не може да послужи за сериозни социологически проучвания :)

nikolaaaay
25-02-2013, 23:04
Партията на Костов е ДСБ. Какво е това СДС-ОДС-КОСТОВ. Моля да се оправи, ако е възможно.

Derry
25-02-2013, 23:05
И аз мисля, че не може, Костов много гласове събра :wow:, а бе що няма ВМРО, те не, че са фактор ама все пак. Ако нещо кардинално не се промени мисля за тях да гласувам и то от нямане за кого вече да гласувам.

gorbi
25-02-2013, 23:16
Ако не бях видял с очите си че 3 са гласували за БСП - нямаше да повярвам ако някой ми кажеше, че човек способен да чете и пише може да гласува за тях... :) :)

ecotronic
25-02-2013, 23:26
Преди да си помислите за коя партия ще гласувате, се опитайте да си отговорите на следния въпрос:

При положение, че всяка една от топ 3 партиите има строен план за извеждането на страната от кризата, защо нито една от тях не прие да сформира временно правителство?

dimitar_vd62
25-02-2013, 23:43
Не съм решил, но със сигурност няма да е БСП, ДПС, Кунева, Костов и РЗС.

code
26-02-2013, 08:41
Ако не бях видял с очите си че 3 са гласували за БСП - нямаше да повярвам ако някой ми кажеше, че човек способен да чете и пише може да гласува за тях... :) :)
Лявото винаги ще обира гласове, защото "взема от богатите и дава на бедните" На теория.. На практика се получава следното - ще използвам метафора.
Политиката на БСП в 2 думи:
БСП е домоуправител - ние сме живущи.
Домоуправителят събира по 10лв от всички за ремонт примерно на покрива(доверие, избори) и след 2дни когато вече са при него парите(мандат):
- Абе къде ще го ремонтираме тоя покрив той 20г тече все тая, да вземем да раздадем по 5лв. Останалите ще ги откраднем. Ей това е управлението на БСП - в дългосрочен план кръгла 0. За да е по-реално - не от всички по 10лв, а от 7-8 (бизнесът) и после на др. стотинки да не пискат и да гласуват както трябва. Щото ако всички даваха по 10лв щеше да има шут в гъза, а така пискат само тези 7-8, които отнесени към останалите нямат голямо значение за следващото събрание на входа;) На следващото събрание на входа всички вкупом:
- Покрива тече!!
Домоуправителя:
- Аз ще го оправя, преди 4г не можах щото ми пречеше вълната!! Дайте по 10лв и всичко е ОК

Susscrofa
26-02-2013, 08:50
Преди да си помислите за коя партия ще гласувате, се опитайте да си отговорите на следния въпрос:

При положение, че всяка една от топ 3 партиите има строен план за извеждането на страната от кризата, защо нито една от тях не прие да сформира временно правителство?

Ало, Гербарчо, след код кафяво обявен от ГЕРБ, защо някой трябва да се омазва с лайна преди избори?
Извинявай, но не разбирам този селско смръдливо пърдящ манталитет.
Нали разбираш, че програмно правителство избрано с гласовете на депутати от ГЕРБ е политчески абсурд.
Разберете, че има политически правила, които не сме измислили ние.

---------- Post added at 06:50 ---------- Previous post was at 06:46 ----------


Лявото винаги ще обира гласове, защото "взема от богатите и дава на бедните" На теория.. На практика се получава следното - ще използвам метафора.
Политиката на БСП в 2 думи:
БСП е домоуправител - ние сме живущи.
Домоуправителят събира по 10лв от всички за ремонт примерно на покрива(доверие, избори) и след 2дни когато вече са при него парите(мандат):
- Абе къде ще го ремонтираме тоя покрив той 20г тече все тая, да вземем да раздадем по 5лв. Останалите ще ги откраднем. Ей това е управлението на БСП - в дългосрочен план кръгла 0. За да е по-реално - не от всички по 10лв, а от 7-8 (бизнесът) и после на др. стотинки да не пискат и да гласуват както трябва. Щото ако всички даваха по 10лв щеше да има шут в гъза, а така пискат само тези 7-8, които отнесени към останалите нямат голямо значение за следващото събрание на входа;) На следващото събрание на входа всички вкупом:
- Покрива тече!!
Домоуправителя:
- Аз ще го оправя, преди 4г не можах щото ми пречеше вълната!! Дайте по 10лв и всичко е ОК

В цяла Европа се краде.
Но аз предпочитам да ме крадат и да трупат фискален резерв от 8 млр. евро, въпреки това да не закриват болници, да индексират редовно доходите и да водят адекватна външна политика.:)
Лявата политика е нещо, което очевидно не разбираш, дано никога не изпадаш в ситуация, в която ще се нуждаеш от обществената СОЛИДАРНОСТ.
Ляво е мръсна дума само в средите, за които дори и тази криза не беше криза и дори повишиха печалбите си, заради грешната правителствена политика. Сам си отговори кои са те.
От корумпирания по-опасен е само некомпетентният.:)

code
26-02-2013, 09:25
Карам по твоите


В цяла Европа се краде. - Като тук не е ;)
Но аз предпочитам да ме крадат - аз не и да трупат фискален резерв от 8 млр. евро,- нищо общо с истината въпреки това да не закриват болници,- същата трагедия беше и то без да има криза да индексират редовно доходите - хората работеха за 300лв - къде е лявото и да водят адекватна външна политика.:)- към Русия може би, в останалия свят - персони нон грата
Лявата политика е нещо, което очевидно не разбираш, дано никога не изпадаш в ситуация, в която ще се нуждаеш от обществената СОЛИДАРНОСТ.
Ляво е мръсна дума само в средите, за които дори и тази криза не беше криза и дори повишиха печалбите си, заради грешната правителствена политика. Сам си отговори кои са те. - В лявата политика няма нищо лошо, ама на теория, а практиката в Бг няма нищо общо с теорията ;)
От корумпирания по-опасен е само некомпетентният.:) -некомпетентния може и да се научи, корумпирания си е такъв доживот и мястото му е в затвора

Susscrofa
26-02-2013, 09:54
Карам по твоите

Не е коректно да ми набиваш глупости представяйки ги като мой цитат.

Аз не разбирам опитът, нечий управленски провал да бъде приписван на други.
Кое са глупости, може сам да следиш фиска, но ти едва ли стигаш до там.:)
Да, доходите са ниски, но поне ги индексираха.
Управлението на държавата не е училище. Няма време да образоваме калинки.:)

Kuku
26-02-2013, 10:16
Започвам да мисля, че хората не знаят какво искат....
Коде, батка, преди хората работеха за 300лв., а сега изобщо нямат работа :idea:

ecotronic
26-02-2013, 10:42
Ало, Гербарчо,......

Това за мен ли се отнася? И ако да, на какво основание ме наричаш така?





Извинявай, но не разбирам този селско смръдливо пърдящ манталитет.......

Казвайки това себе-си ли имаш впредвид? Много точно си се определил.



Нали разбираш, че програмно правителство избрано с гласовете на депутати от ГЕРБ е политчески абсурд.
Разберете, че има политически правила, които не сме измислили ние.
.......

Трябва ли да се съгласяваме с някакви политически правила само защото не сме ги измислили ние?

Когато претендираш, че знаеш и можеш нещо, което е от първостепенно значение за народа, не е ли нормално да се захванеш час по-скоро с него?
Или трябва да изчакаш поради някакви други съображения?

AR147
26-02-2013, 10:51
Започвам да мисля, че хората не знаят какво искат....

ей на това трябва да се наблегне - ходят някакви хора по митингите и вкарват някакви "Идеи" и стадото ръти напред и някак си фокуса се измести от проблемите.... конституции,120 депутати... глупости

Susscrofa
26-02-2013, 10:53
Това за мен ли се отнася? И ако да, на какво основание ме наричаш така?






Казвайки това себе-си ли имаш впредвид? Много точно си се определил.



Трябва ли да се съгласяваме с някакви политически правила само защото не сме ги измислили ние?

Когато претендираш, че знаеш и можеш нещо, което е от първостепенно значение за народа, не е ли нормално да се захванеш час по-скоро с него?
Или трябва да изчакаш поради някакви други съображения?

За мен ти си деструктивен анархист.
Политическият модел в страната ни е млад, но въпреки всичките си недостатъци работи сравнително добре.
Аз не желая той да бъде променян.
Ако някой иска да променя нещо, да отива в партиите.
Така се прави в демократичните общества.
Не е възможно свободи електрони слезли от гората да ни управляват.
Когато казваш, че нито една от трите партии не искала да ни управлява принизяваш твърде много политиката.
Едната партия не иска да поеме отговорност, ИМАЙКИ парламентарно мнозинство.
Другите две, логично се стремят към избор, за да получат такова. Правителство без стабилно парламентарно мнозинство е нищо.
Ти сега нов политически модел ли ще измисляш? :picnic:

code
26-02-2013, 11:02
Започвам да мисля, че хората не знаят какво искат....
Коде, батка, преди хората работеха за 300лв., а сега изобщо нямат работа :idea:

Така е нашия, обаче ситуацията няма нищо общо с преди. Цяла Европа лети с главата надолу от 3г.

Не е коректно да ми набиваш глупости представяйки ги като мой цитат.

Аз не разбирам опитът, нечий управленски провал да бъде приписван на други.
Кое са глупости, може сам да следиш фиска, но ти едва ли стигаш до там.:)
Да, доходите са ниски, но поне ги индексираха.
Управлението на държавата не е училище. Няма време да образоваме калинки.:)
Сорка, за по-лесно ги написах по твоя цитат просто щото заливаш с много голям обем писаници и трябва да си взема почивен ден ако почнем да спорим :)

Susscrofa
26-02-2013, 11:13
Така е нашия, обаче ситуацията няма нищо общо с преди. Цяла Европа лети с главата надолу от 3г.

Сорка, за по-лесно ги написах по твоя цитат просто щото заливаш с много голям обем писаници и трябва да си взема почивен ден ако почнем да спорим :)

Коя точно Европа лети надолу:)
Това оправдание ми е любимо. Фишек за празноглавци.

На теб ще ти е необходим почивен ден определено.:picnic:

Доко
26-02-2013, 11:13
Вярвайте още, те, всъщност ТОЙ ще Ви "Оправи". :humpx::sex:

Скандално:Министър призна, че резервът е изхарчен
Скандално! За пръв път представител на кабинета "Борисов", в лицето на министъра в оставка Делян Добрев, призна, че целият финансов резерв е изхарчен, а като цяло размерът на резерва се намира близо до критичната зона, застрашаваща финансовата стабилност на държавата.”.................. http://www.burgasnovinite.bg/Skandalno-ministar-prizna-che-rezervat-e-izharchen.html

Susscrofa
26-02-2013, 11:15
Вярвайте още, ТЕ ще Ви "Оправят". :humpx::sex:

Скандално:Министър призна, че резервът е изхарчен
Скандално! За пръв път представител на кабинета "Борисов", в лицето на министъра в оставка Делян Добрев, призна, че целият финансов резерв е изхарчен, а като цяло размерът на резерва се намира близо до критичната зона, застрашаваща финансовата стабилност на държавата.”.................. http://www.burgasnovinite.bg/Skandalno-ministar-prizna-che-rezervat-e-izharchen.html

Ти защо мислиш ББ подаде оставка.
Нали не мислиш, че причината е една спукана площадна глава.:)

ecotronic
26-02-2013, 11:21
За мен ти си деструктивен анархист.
Политическият модел в страната ни е млад, но въпреки всичките си недостатъци работи сравнително добре.
Аз не желая той да бъде променян.
Ако някой иска да променя нещо, да отива в партиите.
Така се прави в демократичните общества.
Не е възможно свободи електрони слезли от гората да ни управляват.
Когато казваш, че нито една от трите партии не искала да ни управлява принизяваш твърде много политиката.
Едната партия не иска да поеме отговорност, ИМАЙКИ парламентарно мнозинство.
Другите две, логично се стремят към избор, за да получат такова. Правителство без стабилно парламентарно мнозинство е нищо.
Ти сега нов политически модел ли ще измисляш? :picnic:

Не знам дали си запознат с един исторически факт:

По времето не втората световна война, както е добре известно, бил организиран атентат срещу Хитлер.
Когато британското разузнаване научило за тази подготовка, известило Чърчил и предложило да съдействат на организаторите с цел по-сигурното постигане на тази цел.
Чърчил казал, че не трябва да помагат с нищо, защото сигурният начин Германия да загуби войната, това е Хитлер да продължи да властва......


Та следвайки същата логика, аз твърдя, че не съм деструктивен анархист, защото ако бях такъв, нямаше са умувам върху това, какво трябва да се променя, защото непроменянето на модела на управление у нас по най-сигурния начин води към целите на анархистите.
Не виждам какъв е проблемът ако парламентът се състои от личности вместо от овце.

Относно временното правителство.........
Дай да си кажем истината в очите:

Партията, която би формирала такова правителство съзнава, че ще загуби следващите избори.
А защо е така, надявам се, че и сам можеш да си отговориш.

code
26-02-2013, 11:34
Докич какво да им чета на бургасновините.бг ей го интервюто http://www.btv.bg/shows/neka-govoriat/videos/video/361010074-Opasno_blizo_s_Delyan_Dobrev.html а ето и истината за резерва към 8-мата минута http://www.youtube.com/watch?v=iw5o428l4YA с оставени официални документи, разписани от ББ. Росен ония ден ги подаде на СС в ефир, но той "изобщо нямал намерение да ги коментира" т.е. изниза се като да не казвам какво :) И като се коментира резерв нека сме наясно, че 2008 всичко беше в невероятен подем, балона още не се беше спукал.
пп тая водеща не мога да я понасям, да не си мисли, че е в Първичен инстинкт егати говедото майна ..

Susscrofa
26-02-2013, 11:40
Не знам дали си запознат с един исторически факт:

По времето не втората световна война, както е добре известно, бил организиран атентат срещу Хитлер.
Когато британското разузнаване научило за тази подготовка, известило Чърчил и предложило да съдействат на организаторите с цел по-сигурното постигане на тази цел.
Чърчил казал, че не трябва да помагат с нищо, защото сигурният начин Германия да загуби войната, това е Хитлер да продължи да властва......


Та следвайки същата логика, аз твърдя, че не съм деструктивен анархист, защото ако бях такъв, нямаше са умувам върху това, какво трябва да се променя, защото непроменянето на модела на управление у нас по най-сигурния начин води към целите на анархистите.
Не виждам какъв е проблемът ако парламентът се състои от личности вместо от овце.

Относно временното правителство.........
Дай да си кажем истината в очите:

Партията, която би формирала такова правителство съзнава, че ще загуби следващите избори.
А защо е така, надявам се, че и сам можеш да си отговориш.

Ама не може да искаш от различни от ГЕРБ партии да формират правителство 4 месеца преди края, това е щуротия до шия.:)
Най-лесният начин мафията да набута свои хора на различни нива в държавното управление е чрез граждански квоти.
Примерът с Хитлер няма нищо общо с темата.
:picnic:

---------- Post added at 09:40 ---------- Previous post was at 09:37 ----------


Докич какво да им чета на бургасновините.бг ей го интервюто http://www.btv.bg/shows/neka-govoriat/videos/video/361010074-Opasno_blizo_s_Delyan_Dobrev.html а ето и истината за резерва към 8-мата минута http://www.youtube.com/watch?v=iw5o428l4YA с оставени официални документи, разписани от ББ. Росен ония ден ги подаде на СС в ефир, но той "изобщо нямал намерение да ги коментира" т.е. изниза се като да не казвам какво :) И като се коментира резерв нека сме наясно, че 2008 всичко беше в невероятен подем, балона още не се беше спукал.
пп тая водеща не мога да я понасям, да не си мисли, че е в Първичен инстинкт егати говедото майна ..

Спука се само един балон, балонът на поредния месия.
Хайде, ако обичаш не говори за европейските държави на едро, защото те по съвсем различен начин преминаха, повтарям, преминаха през кризата.
Не приемам тезата, че който и да ни управляваше ситуацията сега щеше да е същата.:picnic:

Доко
26-02-2013, 11:47
..... ..

Ице, 'би им м.....а, пежака стана ли, че не съм пил кафе още? ;-) :-)

code
26-02-2013, 11:54
Ице, 'би им м.....а, пежака стана ли, че не съм пил кафе още? ;-) :-)

Пече се още. Е.и му политиките ела да почерпя :)

Susscrofa
26-02-2013, 11:57
ПлеснаА, па се прегърнаА.
БравоС.:picnic:

Доко
26-02-2013, 12:00
ПлеснаА, па се прегърнаА.
БравоС.:picnic:

Трябва да си супер изветрял, че заради политика, или най-вече заради един да си разваляш другаруването с когото и да било, въпреки, че реалността доказва обратното. ;-)

Kuku
26-02-2013, 12:05
Световната финансова криза не е виновна, момчета - ние сме в икономическа криза от 23 години :idea:

gorbi
26-02-2013, 12:25
Каква е партията, каква политика прави и каква идеология изповядва в момента в БГ няма значение, защото и левите и десните обслужват господарите и другарите си - олигархията. Няма десни, няма леви - има срастване на власт и капитал. Дали БСП, ДПС, ГЕРБ, НДСВ Кукуневица, ОДС-Костов, всички са долни продажни, безпринципни отрепки. Някои от тях - БСП, ОДС - са и изключително нагли, разчитат на лъсата памет на хората .. :)
Аз имам идея за нов модел, но тия неща не се правят за толкова малко време, колкото остава до тия избори...

Kuku
26-02-2013, 12:35
Никак не е подходящ момента за смяна на модела :?

old alfist
26-02-2013, 12:45
Първото ми и последно гласуване беше за президент преди 20г., но сега както споменах още преди 4г., бих гласувал за Кристалина Георгиева.

ecotronic
26-02-2013, 12:45
Никак не е подходящ момента за смяна на модела :?

Може и да не е подходящ, или да няма време, но все пак трябва нещо да се направи за да не се продължава по наклона. И то е, както някой каза - да се свали прагът на търпимост на народа. Да се прилага по възможност по-широк контрол върху действията на управляващите. А те от своя страна да престанат да засекретяват важна информация под претекст за гарантиране на националната сигурност и пр.

Susscrofa
26-02-2013, 12:58
Може и да не е подходящ, или да няма време, но все пак трябва нещо да се направи за да не се продължава по наклона. И то е, както някой каза - да се свали прагът на търпимост на народа. Да се прилага по възможност по-широк контрол върху действията на управляващите. А те от своя страна да престанат да засекретяват важна информация под претекст за гарантиране на националната сигурност и пр.

Демокрация с революции не се създава.
Партиите се променят, но за тази цел е необходимо да се влезе в тях или да се създадат нови такива.
Необходимое е дейно участие в неправителствения сектор.
Абсурдно е когато се правят обществени обсъждания там да има само баби и дядовци.
Къде е активността на обществото тогава.
Къде беше тази активнос на референдума?
Нетърпимост и постоянство, тка се гради демократично общество, а не с периодично излизане на улицата.:picnic:

ecotronic
26-02-2013, 13:03
Има достатъчно много изследвания, които доказват правилото, че когато една партия (без значение каква), бъде оставена достатъчно дълго време без контрол от страна на масите, започва да обслужва интересите на все по-тесен кръг хора.

Доко
26-02-2013, 13:06
Това е наложащо да се промени:

"Знаете ли кой избира българското Народно събрание?

Ако Вашият отговор е “НАРОДЪТ”, то Вие сте жертва на най-голямата лъжа в България!

Истината е, че партийните лидери избират депутатите, подреждат ги в депутатски листи и народът има право само да “подпечата” техния избор.

Ако партийните лидери покажат черновите на кандидат депутатските списъци, най-вероятно ще видим следното:

1. Лицето Я. С. (Изглежда честен за пред хората, но е от нашите)
2. Лицето И. П. (В стария му избирателен район вече го познават и ще пречи, затова го записваме тук, от нашите е)
3. Лицето Д. С. (Ще гласува каквото кажа, доведен син ми е)
4. Лицето Сл. Б. (Ще гласува каквото кажа, вече даде 50 000 $)....."
Целият материал: http://fakti.bg/mnenia/60187-nai-golamata-laja-v-balgaria-prez-poslednite-23-g

mordohy
26-02-2013, 13:12
Мнението ма болшинството е винаги погрешно!:loveeyes:

Susscrofa
26-02-2013, 13:17
Мнението ма болшинството е винаги погрешно!:loveeyes:

Тогава нека станем монархия.:picnic:

---------- Post added at 11:17 ---------- Previous post was at 11:15 ----------


Има достатъчно много изследвания, които доказват правилото, че когато една партия (без значение каква), бъде оставена достатъчно дълго време без контрол от страна на масите, започва да обслужва интересите на все по-тесен кръг хора.

Да, но защо нашето общество се прави на аполитично и е оставило партиите да се маргинализират така.

ecotronic
26-02-2013, 13:31
Да, но защо нашето общество се прави на аполитично и е оставило партиите да се маргинализират така.

Едно общество става аполитично основно поради 2 възможни причини:

1 - Живееш много добре и поради това не ти пука кой ще те управлява.

2 - Живееш много лошо и това продължава достатъчно дълго за да се убедиш в това, че който и да те управлява, все живееш лошо. Така спираш да вярваш на когото и да било.

Susscrofa
26-02-2013, 13:34
Едно общество става аполитично основно поради 2 възможни причини:

1 - Живееш много добре и поради това не ти пука кой ще те управлява.

2 - Живееш много лошо и това продължава достатъчно дълго за да се убедиш в това, че който и да те управлява, все живееш лошо. Така спираш да вярваш на когото и да било.

Нашият е 2, но питам аз защо хората считат, че партиите са част от държавата, част о властта.
Партиите са част от народа, част от обществото и именно то е отговорно за тяхното състояние и състав.

ecotronic
26-02-2013, 13:49
Нашият е 2, но питам аз защо хората считат, че партиите са част от държавата, част о властта.
Партиите са част от народа, част от обществото и именно то е отговорно за тяхното състояние и състав.

Именно защото партиите са част от народа, трябва същият този народ да има възможността да упражнява непрекъснат контрол върху поведението на дадена партия. И нещо повече, народът трябва да притежава и дадени му от закона лостове за въздействие върху това поведение, примерно чрез динамична промяна на състава им.
Накратко - ролята на народа не трябва да се свежда до някакъв периодичен избор и до пасивното му чакане между два отделни избора.

Susscrofa
26-02-2013, 14:07
Именно защото партиите са част от народа, трябва същият този народ да има възможността да упражнява непрекъснат контрол върху поведението на дадена партия. И нещо повече, народът трябва да притежава и дадени му от закона лостове за въздействие върху това поведение, примерно чрез динамична промяна на състава им.
Накратко - ролята на народа не трябва да се свежда до някакъв периодичен избор и до пасивното му чакане между два отделни избора.

Аз ти обяснявам, че са на една и съща плоскост, а ти искаш да има контрол.:)
Дрън, дрън, на площада с мегафона.

ecotronic
26-02-2013, 14:38
Аз ти обяснявам, че са на една и съща плоскост, а ти искаш да има контрол.:)
Дрън, дрън, на площада с мегафона.


Точно така! В стриктният конрол е хватката. И ако трябва - на площада с мегафона.

gorbi
26-02-2013, 15:07
На народа работата му е да бачка, да се плоди и да си плаща данъците. Работа на организацията наречена "държава" е да си създаде такива структури, че всичко да си работи и да има контрол.
Народът като вземе да влиза да контролира, ей тогава си егало мамта.. Айде няма нужда. Всеки да се занимава с каквото може.
Това което сега трябва да се направи е да се направи анализ кое в тази държава наша мила не е наредено както трябва. Какво не е свършено, че е толкова трудно да функционира правилно.

Ако съдебната система не работи, ако законовата рамка не е каквато трябва, ако изборният кодекс е изсмукан от пръстите - която и партия да спечели - все тази.

КАкво е решението - или създаване на нов политически субект, с програма, стратегия за бъдещето - конкретни стъпки - какво и как трябва да се промени, в какви срокове и по каква методология...

Или гласуване за този политически субект, който се постарае освен празни предизборни приказки да предложи решения, програма, стратегия. И не просто да ги предложи за обсъждане а и да знае как да ги изпълни. Да има човешкия ресурс да го направи...

Сложна работа... някак си не съм оптимист...

RPWWD
26-02-2013, 15:37
Никак не е подходящ момента за смяна на модела :?

И точно по тази причина аз избирам най-малкото зло - БСП. По-добре да гласуваме за оригинала, отколкото за ерзаца (ГЕРБ).

Susscrofa
26-02-2013, 16:10
И точно по тази причина аз избирам най-малкото зло - БСП. По-добре да гласуваме за оригинала, отколкото за ерзаца (ГЕРБ).

Когато държавата е в криза и е опоскана леко, аз залагам на идентичното дясно.:picnic:

---------- Post added at 14:10 ---------- Previous post was at 13:52 ----------

Бойко Борисов е приет в болница ”Лозенец”

Премиерът в оставка Бойко Борисов е приет в Правителствена болница с хипертонична криза, съобщи за БГНЕС директорът на болницата доц. Любомир Спасов.


http://dnes.dir.bg/news/boyko-borisov-bolnitza-lozenetz-ostavkata-boyko-borisov-hipertonina-kriza-13210022?nt=4

RPWWD
26-02-2013, 16:12
---------- Post added at 14:10 ---------- Previous post was at 13:52 ----------

Бойко Борисов е приет в болница ”Лозенец”

Премиерът в оставка Бойко Борисов е приет в Правителствена болница с хипертонична криза, съобщи за БГНЕС директорът на болницата доц. Любомир Спасов.


http://dnes.dir.bg/news/boyko-borisov-bolnitza-lozenetz-ostavkata-boyko-borisov-hipertonina-kriza-13210022?nt=4

Сретан Йосич е отказал офертата на Тиквата да се откупи с крадените 2 милиарда евро :sister3:

Kuku
26-02-2013, 16:24
Крие се, мръсник с мръсник :D

Susscrofa
26-02-2013, 16:30
Абе дано се оправи момчето, че тия комунисти здравето му взеха.:strong:

Kuku
26-02-2013, 16:36
Сретан ще го излекува :D

Доко
26-02-2013, 18:08
Ето ви още мат'рял за разсъждение:

БНТ ГОТВИ ДОГОВОР ЗА ЦИФРОВИЗАЦИЯ ЗА 15 МИЛИОНА ГОДИШНО
Фирма свързана с КТБ и Цветан Василев ще усвоява рентата за обществения мултиплекс..............
https://bivol.bg/bnt-cifrovizacia.html

fred
26-02-2013, 20:14
Абе дано се оправи момчето, че тия комунисти здравето му взеха.:strong:

Направо се съсипа, кожа и кокали стана...:-D

code
26-02-2013, 20:19
Като гледам има 2 партии с 0% :heavy_cry::heavy_cry:

mordohy
26-02-2013, 20:21
[QUOTE=Susscrofa;1185144]Тогава нека станем монархия


Ами защото го няма нито Аспаруха, нито Калояна!
Страшният Иваница е знаел как да коля и чужди и свои врагове.
м
Майката му е в мажоритарният избор. Визирам прокурори, съдии и полицейски началници.
като се осерат- бой, еб*нье и скубане под мишниците.
После нови.

ФЕРАРИСТ
26-02-2013, 20:52
Гласувал съм само веднъж през живота си, и сега даже го отчитам като грешка.....
Първо не виждам оправия чрез сегашния модел, второ с малки разлики из политиката циркулират едни и същи мърсоли вече няколко петилетки, чиято заинтересованост изобщо не е общественото благоденствие.......
Няма как да гласувам ЗА някой, само и само за да не дойде друг, това е смешно.....

dimitar_vd62
26-02-2013, 20:57
То като гледам анкетата пак към старите мърсоли отива работата.

Tonimir
26-02-2013, 21:17
Гласувах с: "Няма да гласувам"

Просто омръзна на хората тази сапунка. Трябва абсолютно нов модел на управление. И най вече, всички боклуци, които ги има в политиката през последните 20-25 години, просто да се изгонят и повече никъде да не ги показват!

Това е само началото за правелната посока ... повтарям, само началото!

Без това, всичко друго е загуба на време и чешене на езици.

П.С: Лично аз смятам, че трябва да станем президентска държава! И никакви парламентарни партии не трябва да има! А в парламента да влизат само хора избрани на индивидуален принцип. (желателно с доказано интелектуално/промишлино/соц. постижение)

pinko
26-02-2013, 21:37
Сретан ще го излекува :D

Мда, със 7,62-милиграмови таблетки Plumbumicin.

thecleaner
26-02-2013, 21:49
То като гледам анкетата пак към старите мърсоли отива работата.

Дори положението е по-страшно, снощи пуснах същата анкета в по-посещаем сайт, малко по-късно ще ви направя една снимка, само да гласуват още малко хора.

nikolaaaay
26-02-2013, 22:04
Не е коректно да ми набиваш глупости представяйки ги като мой цитат.

Аз не разбирам опитът, нечий управленски провал да бъде приписван на други.
Кое са глупости, може сам да следиш фиска, но ти едва ли стигаш до там.:)
Да, доходите са ниски, но поне ги индексираха.
Управлението на държавата не е училище. Няма време да образоваме калинки.:)
Глупости. Сергей Дмитриевич стана премиер без нито един ден трудов стаж преди това. Престани да изкарваш БСП някакви супер дупер квалифицирани управници, защото изобщо не е така.
Размерът на фискалния резерв не е мерило за нищо. В много държави изобщо няма такъв. Няма никакъв смисъл да блокираш едни пари, които вместо да носят ползи, носят значителни разходи. Надуването на фискалния резерв особено в държава, в която хората не могат да си платят сметките за тока говори само за това колко не в час са управляващите.

Susscrofa
26-02-2013, 22:53
Глупости. Сергей Дмитриевич стана премиер без нито един ден трудов стаж преди това. Престани да изкарваш БСП някакви супер дупер квалифицирани управници, защото изобщо не е така.
Размерът на фискалния резерв не е мерило за нищо. В много държави изобщо няма такъв. Няма никакъв смисъл да блокираш едни пари, които вместо да носят ползи, носят значителни разходи. Надуването на фискалния резерв особено в държава, в която хората не могат да си платят сметките за тока говори само за това колко не в час са управляващите.

Около три семейни масови убийства, над 10 самоубийства и двама-трима самозапали ли се. Добър резултат. :picnic:
Не изкарвам никой супер управленец, защото беше коалиция.
Поне не бараха парите за здраве и сребърния фонд.

qpwo
26-02-2013, 23:43
С присъщия си нервен жест посочих избора си и натиснах ,,гласувай,, . За ужас с периферното си зрение видях , че вместо герб съм натиснал съседните бсп....:pirate:

gorbi
26-02-2013, 23:47
"не бараха парите за здраве и сребърния фонд" :-D :-D :-D
направо ангели небесни, слезли на земята за да въздадат мир, любов и красота на хората... )))))))

Orm
26-02-2013, 23:54
Единствено от съществуващите бих гласувал за Атака ..... ама мнооооого ме съмнява тоя Волен дали е искрен и дали не поредния празен балон.... другите няма да коментирам - те се доказаха с делата си....... и за това гласувах за новосъздадена партия......:gives[1]: пак ще е същото

code
27-02-2013, 08:35
С присъщия си нервен жест посочих избора си и натиснах ,,гласувай,, . За ужас с периферното си зрение видях , че вместо герб съм натиснал съседните бсп....:pirate:

Пуснах го в първия пост:) Абе като гледам анкетата не мога да се начудя тия от СДС как можаха да си нацепят партията на четвъртинки и осминки?? Определено щяха да са фактор в парламента - голяма глупост сътвориха :screwy:

Susscrofa
27-02-2013, 08:41
"не бараха парите за здраве и сребърния фонд" :-D :-D :-D
направо ангели небесни, слезли на земята за да въздадат мир, любов и красота на хората... )))))))

Утопично и крайно наивно е да смяташ, че някога ще бъдеш управляван от морални стожери.
Въпросът е как се развива страната.
Аз не харесвам бързите реформи и строежи, винаги са лоши в далечна и средносрочна перспектива.
Само да не се заблуди някой, че аз не искам лява партия да ни управлява сега. Сега имаме нужда от дясно правителство, но идентично, истинско дясно.:picnic:

thecleaner
27-02-2013, 08:43
Ето ви анкетка с малко повече хора, тук просто са ни малко гласовете и май не е много актуално, но според мен трябва да стягаме каиша още някоя и друга година.

Доко
27-02-2013, 09:31
Не се заблуждавайте с анкети проведени в интернет-пространството, пенсионерите не ползват компютри, забравихте и циганите за по едно кебапче и турците които гласуват под строй, колко милиона бяха те?
Всъщност поради тази причина сме на този хал, всички си стоим пред компютрите и цъкаме копчета, а те решават съдбата ни, и вероятно в момента трескаво се уговарят гласове.

Furious 155
27-02-2013, 09:31
Ето ви анкетка с малко повече хора, тук просто са ни малко гласовете и май не е много актуално, но според мен трябва да стягаме каиша още някоя и друга година.
Нещо народа не е в час хич... ако гледаме така подредените гласове!

RPWWD
27-02-2013, 09:56
Единствено от съществуващите бих гласувал за Атака ..... ама мнооооого ме съмнява тоя Волен дали е искрен и дали не поредния празен балон.... другите няма да коментирам - те се доказаха с делата си....... и за това гласувах за новосъздадена партия......:gives[1]: пак ще е същото

Гласувах за Атака на изборите през 2005-та и през 2009-та, но сега няма да го направя, защото Волен беше изтривалката на ГЕРБ в Парламента през първите 2 години от управлението на сатрапа от село Банкя.


Не се заблуждавайте с анкети проведени в интернет-пространството, пенсионерите не ползват компютри, забравихте и циганите за по едно кебапче и турците които гласуват под строй, колко милиона бяха те?
Всъщност поради тази причина сме на този хал, всички си стоим пред компютрите и цъкаме копчета, а те решават съдбата ни, и вероятно в момента трескаво се уговарят гласове.

Че, те циганите са основната надежда на милиционерската партия за достойно представяне на изборите, заедно със застаряващите незадоволени домакини, разбира се :tooth:


Нещо народа не е в час хич... ако гледаме така подредените гласове!

Дано да не е меродавно, че ще излезе, че сме наистина робско племе...

Kuku
27-02-2013, 10:59
Мааааааааааайко мила!!!

Alexanderbb
27-02-2013, 12:57
Боже, боже, боже

Susscrofa
27-02-2013, 13:36
Боже, боже, боже

Всичките са с главна буква.

Някакъв проблем ли имаш, та така се молиш?

gorbi
27-02-2013, 13:43
Добре, дайте да видим вие как искате да изглежда анкетата... Дайте в проценти. Изборите са на 16 МАй насрочени по предварителна информация - има два месеца само. Дайте вашите предложения да обсъдим.. :)

Kuku
27-02-2013, 14:22
С риск да ме нападнете (спестете си/ми го), аз бих искал Иван Костов да стане министър председател, НО ми е ясно, че това няма как да се случи!

gorbi
27-02-2013, 14:31
бе точно в момента и аз искам да стане министър председател Костов, но да е на временно програмно правителство, за да остане да работи парламента и да се направят някои важни законодателни промени. До колко обаче е възможно това, при положение че той даде такава заявка - нямам идея...

thecleaner
27-02-2013, 14:33
И аз съм за Иван Костов.

RPWWD
27-02-2013, 14:34
Да се чуди човек от какво са доволни 23-мата съфорумци гласували за ГЕРБ - от заплата ли (защото малкият и средният бизнес вече ги няма благодарение на ББ), от условия на труд и живот ли (защото 99% караме 2-ра ръка коли, например), от съдбата на техните бащи, майки, баби и дядовци ли ?!?

Аз лично съм недоволен от алчността на ББ, който доста успешно успя да постигне контрол над голяма част от паричните потоци в държавата, естествено в своя полза и във вреда на глупавият български народ, и така миналият месец празнува в Правец вторият си милиард в евро... Пак този Правец, също като при Тато ;-)

code
27-02-2013, 14:39
Да се чуди човек от какво са доволни 23-мата съфорумци гласували за ГЕРБ - от заплата ли (защото малкият и средният бизнес вече ги няма благодарение на ББ), от условия на труд и живот ли (защото 99% караме 2-ра ръка коли, например), от съдбата на техните бащи, майки, баби и дядовци ли ?!?

Аз лично съм недоволен от алчността на ББ, който доста успешно успя да постигне контрол над голяма част от паричните потоци в държавата, естествено в своя полза и във вреда на глупавият български народ, и така миналият месец празнува в Правец вторият си милиард в евро... Пак този Правец, също като при Тато ;-)

То като става въпрос за политика до последно не се знае кой е глупака, може да се получи нещо от сорта "глупак вика на глупак - глупак" та ако си много сигурен в нещо - недей ;) И съфорумците са 24 виж първия пост в темата :)

gorbi
27-02-2013, 14:44
Това с милиардите евро - нека си говорим сериозни неща... И 100 милиона да открадне като премиер - чуждите служби ще го надушат веднага и ще изтече компромат. А за милиард - това вече е научна фантастика. За милиард се водят войни между държави. За два милиарда - не знам кой има толкова развинтена фантазия да си го измисли, но е наивно да се вярва на подобни детски приказки :)

Иван Костов го харесвам за служебен премиер или за премиер на временно експертно правителство, иначе е бита карта. И точно защото знае че е бита карта като политик, ще направи всичко възможно да обуздае държавата за два месеца до изборите.. Чисто рационален избор... :)

RPWWD
27-02-2013, 14:49
То като става въпрос за политика до последно не се знае кой е глупака, може да се получи нещо от сорта "глупак вика на глупак - глупак" та ако си много сигурен в нещо - недей ;) И съфорумците са 24 виж първия пост в темата :)

Остава да изтъкнеш от какво си доволен, за да не стоят думите ти просто така във въздуха :smoke:

---------- Post added at 12:49 ---------- Previous post was at 12:47 ----------


Това с милиардите евро - нека си говорим сериозни неща... И 100 милиона да открадне като премиер - чуждите служби ще го надушат веднага и ще изтече компромат. А за милиард - това вече е научна фантастика. За милиард се водят войни между държави. За два милиарда - не знам кой има толкова развинтена фантазия да си го измисли, но е наивно да се вярва на подобни детски приказки :)

Иван Костов го харесвам за служебен премиер или за премиер на временно експертно правителство, иначе е бита карта. И точно защото знае че е бита карта като политик, ще направи всичко възможно да обуздае държавата за два месеца до изборите.. Чисто рационален избор... :)

Де да бяха детски приказки... Костов се оттегли само с около 200 милиона от далаверите покрай масовата и касовата приватизация, затова е бита карта.

Susscrofa
27-02-2013, 14:52
Остава да изтъкнеш от какво си доволен, за да не стоят думите ти просто така във въздуха :smoke:

---------- Post added at 12:49 ---------- Previous post was at 12:47 ----------



Де да бяха детски приказки... Костов се оттегли само с около 200 милиона от далаверите покрай масовата и касовата приватизация, затова е бита карта.

Недоказани твърдения.
Единственият премиер, който без страх провеждаше реформи. Най-тежките реформи, всички останали се лигафеха кат за световно.

lan
27-02-2013, 14:54
И аз съм за Иван Костов, макар шансовете му са близки до нулата. Лошото е, че народа е много късопаметен и непопулярните мерки, с които той изведе държавата от икономическа криза много бързо се забравиха. Останаха само хулите по негов адрес, на които за съжаление народа се хвана.
П.П.
Който го интересува, нека да провери кои единствен предложи отпадането на имунитета на депутатите и колко са подкрепили това му предложение.
:bg:

Susscrofa
27-02-2013, 14:54
Това с милиардите евро - нека си говорим сериозни неща... И 100 милиона да открадне като премиер - чуждите служби ще го надушат веднага и ще изтече компромат. А за милиард - това вече е научна фантастика. За милиард се водят войни между държави. За два милиарда - не знам кой има толкова развинтена фантазия да си го измисли, но е наивно да се вярва на подобни детски приказки :)

Иван Костов го харесвам за служебен премиер или за премиер на временно експертно правителство, иначе е бита карта. И точно защото знае че е бита карта като политик, ще направи всичко възможно да обуздае държавата за два месеца до изборите.. Чисто рационален избор... :)

Как ще го надушат:)
Ти нали не си толкова глупав да си мислиш, че някой ще бяга с контейнер пълен с пари.
Схемите за насочване на парични потоци в определени каси, са толкова много, че свят ще ти се завие.

RPWWD
27-02-2013, 14:55
Недоказани твърдения.
Единственият премиер, който без страх провеждаше реформи. Най-тежките реформи, всички останали се лигафеха кат за световно.

Не се сещам за друго правителство, което имаше вицепремиер известен като "Мистър 10%", но наистина в сравнение с "Мистър 40% - Бойко Борисов", е като света вода ненапита.

code
27-02-2013, 14:57
Остава да изтъкнеш от какво си доволен, за да не стоят думите ти просто така във въздуха :smoke:

Доволен съм от много неща, но предимно от себе си :bg: Ако трябва да пиша по-сериозно и с 2 думи(не ми се пишат романи) по-добър Бойко няма. Разбирай, че това е за мен правилния тип премиер на БГ, със всичките му прибързани изцепки, от които както някой спомена "има много добри и много лоши последици". Да избера някой от останалите за мен е все едно да си сложа в двора овца да ме пази от вълците. Или хиена може би .. Хайде да го кажем така овца в предния и хиена в задния двор дружно пазят имота - гадно стайл :asthanos: Баси метафорите майна :)

gorbi
27-02-2013, 14:59
Децата си представят контейнери с пари и то докато гледат филми с чичо Скруч.
Милиардите са просто потоци с много нули, които най-лесно се хващат :) За нашата бедна държавица - милион е голяма пара. За сто милиона въобще не говоря - това си е изключително голяма пара. Другото са фантасмагории от жълтите вестници :) Някой ако има доказателства за противното - ще се радвам да ги видя... :)

Susscrofa
27-02-2013, 15:02
Доволен съм от много неща, но предимно от себе си :bg: Ако трябва да пиша по-сериозно и с 2 думи(не ми се пишат романи) по-добър Бойко няма. Разбирай, че това е за мен правилния тип премиер на БГ, със всичките му прибързани изцепки, от които както някой спомена "има много добри и много лоши последици". Да избера някой от останалите за мен е все едно да си сложа в двора овца да ме пази от вълците. Или хиена може би .. Хайде да го кажем така овца в предния и хиена в задния двор дружно пазят имота - гадно стайл :asthanos: Баси метафорите майна :)

Четейки изразните ти средства и анализирайки начина ти на изразяване, грам не съм изненадан от подкрепата ти към ББ.
То ББ не е проблемът в държавата, а тези които гласуваха за него.:)
Но и те не са виновни за личното си душевно и умствено състояние.:smoke:

---------- Post added at 13:02 ---------- Previous post was at 13:00 ----------


Децата си представят контейнери с пари и то докато гледат филми с чичо Скруч.
Милиардите са просто потоци с много нули, които най-лесно се хващат :) За нашата бедна държавица - милион е голяма пара. За сто милиона въобще не говоря - това си е изключително голяма пара. Другото са фантасмагории от жълтите вестници :) Някой ако има доказателства за противното - ще се радвам да ги видя... :)

Нали осъзнаваш, че схемите, за които говоря са законни и е безмислено да се разследват.

code
27-02-2013, 15:02
Четейки изразните ти средства и анализирайки начина ти на изразяване, грам не съм изненадан от подкрепата ти към ББ.
То ББ не е проблемът в държавата, а тези които гласуваха за него.:)
Но и те не са виновни за личното си душевно и умствено състояние.:smoke:

Обяснявам ти го със животинки да можеш да ме разбереш е Суска :-D предупредих, че не ми се пишат романи, пък особено за хора дето нещо чули :gay[1]:

RPWWD
27-02-2013, 15:03
Доволен съм от много неща, но предимно от себе си :bg: Ако трябва да пиша по-сериозно и с 2 думи(не ми се пишат романи) по-добър Бойко няма. Разбирай, че това е за мен правилния тип премиер на БГ, със всичките му прибързани изцепки, от които както някой спомена "има много добри и много лоши последици". Да избера някой от останалите за мен е все едно да си сложа в двора овца да ме пази от вълците. Или хиена може би .. Хайде да го кажем така овца в предния и хиена в задния двор дружно пазят имота - гадно стайл :asthanos: Баси метафорите майна :)

Всеки трябва да разчита на себе си естествено, но да знаеш, че следващата стъпка на финансовата администрация, ако не дай си боже ГЕРБ спечелят изборите, ще бъде слагането на касови апарати свързани с НАП и следене на фактурки и обороти и в кварталните автосервизи ;-)

Susscrofa
27-02-2013, 15:05
Обяснявам ти го със животинки да можеш да ме разбереш е Суска :-D предупредих, че не ми се пишат романи, пък особено за хора дето нещо чули :gay[1]:

Това също е характерният начин на мислене, за който говоря.

Не знаеш какво да напишеш, но ми се обясняваш като жена, че не ти се пишело.
Страхливец, като идола си.:)
Бягай, бягай, бягай, защо да носиш отговорност за нещо.:smoke:

code
27-02-2013, 15:11
Всеки трябва да разчита на себе си естествено, но да знаеш, че следващата стъпка на финансовата администрация, ако не дай си боже ГЕРБ спечелят изборите, ще бъде слагането на касови апарати свързани с НАП и следене на фактурки и обороти и в кварталните автосервизи ;-)

Хах тука тръгна нещо да пишеш, ама нацяло се обърка, типично капутска проява, ако искаш ела да ти покажа "квартален сервиз" ;) Знаех си аз глупака кой ще излезе накрая ..

---------- Post added at 15:11 ---------- Previous post was at 15:09 ----------


Това също е характерният начин на мислене, за който говоря.

Не знаеш какво да напишеш, но ми се обясняваш като жена, че не ти се пишело.
Страхливец, като идола си.:)
Бягай, бягай, бягай, защо да носиш отговорност за нещо.:smoke:

Хаха кой ще тръгне да спори с тебе :bg: Страхливец е баща ти, на него си се метнал :gay[1]:

Susscrofa
27-02-2013, 15:16
Хах тука тръгна нещо да пишеш, ама нацяло се обърка, типично капутска проява, ако искаш ела да ти покажа "квартален сервиз" ;) Знаех си аз глупака кой ще излезе накрая ..

---------- Post added at 15:11 ---------- Previous post was at 15:09 ----------



Хаха кой ще тръгне да спори с тебе :bg: Страхливец е баща ти, на него си се метнал :gay[1]:

Айде пак намесихме роднините.
Яд ме е, че в България властва простотията, олицетворение на която са хора като теб.
Но то това бе целта на упоритата работа насочена към безкрайното опростяване на избирателя, за да достигнем до еманацията, до каймака на простащнината при последния "свободен" избор.
Чудя се само, дали скоро няма да ревеш с отворено гърло и пяна по устата на някой площад.:)
Сефте, този филм съм го гледал.:smoke:

code
27-02-2013, 15:18
Айде пак намесихме роднините.
Яд ме е, че в България властва простотията, олицетворение на която са хора като теб.
Но то това бе целта на упоритата работа насочена към безкрайното опростяване на избирателя, за да достигнем до еманацията, до каймака на простащнината при последния "свободен" избор.
Чудя се само, дали скоро няма да ревеш с отворено гърло и пяна по устата на някой площад.:)
Сефте, този филм съм го гледал.:smoke:

Хаха за интелигентност себе си ли визираш е прасе? :bg: Знаеш ли колко си далеч от истината :tooth::tooth:

RPWWD
27-02-2013, 15:22
Хах тука тръгна нещо да пишеш, ама нацяло се обърка, типично капутска проява, ако искаш ела да ти покажа "квартален сервиз" ;) Знаех си аз глупака кой ще излезе накрая ..

Епитетите не са най-силната ти страна, и все пак не ти се сърдя и няма да тръгна да те обиждам в отговор. Квартален или не, няма никакво значение, например аз съм получавал фактура само от Вантотрейд и Италсервиз, ако ти ще си третият, бих ползвалл услугите ти когато съм в Бургас ;-)

Ако не си ме разбрал, понеже вече оглозгаха кокала и парите почнаха да привършват, така наречените министри на БиБи посегнаха и на залъка на дребният и среден частник в която искаш област на стопанския живот :gay[1]:

code
27-02-2013, 15:29
Епитетите не са най-силната ти страна, и все пак не ти се сърдя и няма да тръгна да те обиждам в отговор. Квартален или не, няма никакво значение, например аз съм получавал фактура само от Вантотрейд и Италсервиз, ако ти ще си третият, бих ползвалл услугите ти когато съм в Бургас ;-)

Ако не си ме разбрал, понеже вече оглозгаха кокала и парите почнаха да привършват, така наречените министри на БиБи посегнаха и на залъка на дребният и среден частник в която искаш област на стопанския живот :gay[1]:

Стана малко като някой да плаши Билла с касов апарат, разбираш ли? Иначе, че кокалът е оглозган за всички е ясно, то от там тръгват всички проблеми.:handshake:

Susscrofa
27-02-2013, 15:30
Хаха за интелигентност себе си ли визираш е прасе? :bg: Знаеш ли колко си далеч от истината :tooth::tooth:

Говоря за простащина.
Явно не си достатъчно образован, за да направиш разлика между простака и глупака.
Сред нас е пълно с глупави, но възпитани хора, както и със сравнително умни хора с просташко поведение.
Можеш да се разпознаеш в картинката.:smoke:, но лично според мен ти си от най-кофти варианта, а именно - глупав и прост. :smoke:

BatVas
27-02-2013, 15:38
Като гледам резултатите от анкетата и водещата партия с най-много гласове се чудя кой път да хващам.
Явно БГ няма да я бъде с толкова "умни" избиратели..., а преди десетина години алфа караха ще годе интелигентни и мислещи хора, сега явно не е така!

RPWWD
27-02-2013, 15:39
Стана малко като някой да плаши Билла с касов апарат, разбираш ли? Иначе, че кокалът е оглозган за всички е ясно, то от там тръгват всички проблеми.:handshake:

Хвала на таквиз юнаци, както би казал Ботев, щом се равняваш по Билла значи си направо едно от лицата на монопола :-D
Никой предприемач, особено такъв, чийто бизнес обслужва масовият клиент няма интерес от правителство, което целенасочено работи за обедняването на същият този клиент.

Kuku
27-02-2013, 15:45
Code, аз също не разбрах от какво точно си доволен в последните няколко години?
В смисъл - нещо конкретно? :hmm:

code
27-02-2013, 15:46
Хвала на таквиз юнаци, както би казал Ботев, щом се равняваш по Билла значи си направо едно от лицата на монопола :-D
Никой предприемач, особено такъв, чийто бизнес обслужва масовият клиент няма интерес от правителство, което целенасочено работи за обедняването на същият този клиент.

С Билла не се сравнявам примерът беше в друга посока, работя предимно с фирми и т.н., както и да е това не виждам кой го интересува.. Защо трябва да плашиш някой с изсветляване на бизнеса, като той по принцип трябва да е на светло? Все едно някой дето си базика електромера да го плашиш, че ще плаща колкото е изразходвал ;)

RPWWD
27-02-2013, 15:54
С Билла не се сравнявам примерът беше в друга посока, работя предимно с фирми и т.н., както и да е това не виждам кой го интересува.. Защо трябва да плашиш някой с изсветляване на бизнеса, като той по принцип трябва да е на светло? Все едно някой дето си базика електромера да го плашиш, че ще плаща колкото е изразходвал ;)

Защото по мои наблюдения, базирани на доста контакти, голямата част от хората, които още не са се предали и не са отишли да си търсят работа като общаци или продавачи в същата тази Билла, са в такава ситуация, че ако излязат на светло ще трябва да дръпнат шалтера и да заключат сградата на излизане. Просто и чисто държавата в момента прави всичко възможно да фалират.
Твоите фирмени клиенти също са зависими от техните клиенти и ако не могат да реализират успешно продукта си, това неизбежно ще рефлектира и върху твоята дейност.

code
27-02-2013, 16:01
Защото по мои наблюдения, базирани на доста контакти, голямата част от хората, които още не са се предали и не са отишли да си търсят работа като общаци или продавачи в същата тази Билла, са в такава ситуация, че ако излязат на светло ще трябва да дръпнат шалтера и да заключат сградата на излизане.
Да ти кажа някои мои познати удариха кепенците само защото 2008-9г точно преди кризата си купиха по една хубава кола, т.е. бизнесът е много крехко нещо и няма нищо сигурно(особено в БГ) ама тогава нагласите бяха съвсем други.

mordohy
27-02-2013, 16:14
Ако бизнесът излезе на светло, то не 80, а 280 милиарда ще е бюджета.
Наблюдението ми е върху моята заплата, фиша ми, както и при останалите ми познати.
На светло са само държавните учреждения, но не съвсем.
И там има бонуси под масата.
Най-малкото дребният бизнес ще е засегнат от изсветляването.
Ще е засегнат едрия, който сега изнася парите си дявол знае къде, като същевременно си променя законите както му харесва.
После се водят някакви дискусии за минимална заплата, усигуровки и прочие словоблудства, крайният резултат , на който е провалената, бих казал фалирала държава.
Конституционалните ни права са погазени тотално, а си правим референдум за АЕЦ.
Дим и огледала.
После се карайте за касова бележка за 134 лева
Смехория!
Абе излизам да се проветря, за да не повърна.
Не е чак толкова важно , кой точно ще ни управлява, а как ще спазва законите!
Аз бих гласувал за Пиночет!

RPWWD
27-02-2013, 16:17
Да ти кажа някои мои познати удариха кепенците само защото 2008-9г точно преди кризата си купиха по една хубава кола, т.е. бизнесът е много крехко нещо и няма нищо сигурно(особено в БГ) ама тогава нагласите бяха съвсем други.

Това е типично българската нагласа "на гол тумбак чифте пищови", но не съм съгласен, че някой може да фалира само защото си е купил нова кола, да кажем. Причините са по-дълбоки, и в случая с ГЕРБ се изразяваха в брутално манипулиране на обществени поръчки в полза на тесен кръг "наши фирми", които да снесат комисионата на "Цезаря" (нали знаеш, че Котараците така му викат), като по този начин създадоха нездравословен бизнес климат в цялата страна. Пример мога да ти дам с "Трейс" и техният лот на АМ Тракия, който още след месец експлоатация стана целият на вълни, защо ли? Ами хората трябва да платят комисионата на ББ, да построят участъка, да имат някаква печалба и да се вместят отпуснатият от еврофондовете бюджет - познай откъде са икономисали ;-)
При Тройната коалиция също имаше подобни изцепки, но на принципа 3/5/8 те се дебнеха някой да не краде повече от другия и така имаше хляб и за много други хора, като почнеш от търговете на Държавният резерв, минеш през ВЕИ-тата и стигнеш до хранително-вкусовата промишленост. Не вярвам да си стартирал бизнеса си по време на Бойковото управление, нали? Щеше да ти е доста трудно, вярвай ми.

pinko
27-02-2013, 16:22
Като гледам резултатите от анкетата и водещата партия с най-много гласове се чудя кой път да хващам.
Явно БГ няма да я бъде с толкова "умни" избиратели..., а преди десетина години алфа караха ще годе интелигентни и мислещи хора, сега явно не е така!

По-долу пускам две мнения (курсив), с които съм напълно съгласен, все едно аз съм ги писал. Просто в момента съм затрупан от работа и не ми остава време, иначе нещо подобно щях да напиша. Накратко - лично за мен управлението на ББ беше обида. беше ме срам, че съм българин - и все понвече ме е срам, като гледам резултатите от анкетата. Лична и патриотична - преди 3 месеца на един тест в Германия колегите ме питаха: "Абе вашия премиер нали е от мафията, защо го търпите още?"

Цитатите са по повод това мнение:

Хората не могат да си обяснят в рамките на разумни категории нито ставащото, нито това, което искат.

Тази психотерапия, която Борисов четири години прилагаше, нейното махане води до абстиненция. Хората имат абстинентен глад за Борисов. Това, което виждат социолозите - че популярността на Борисов расте, се дължи на простия факт, че на хората им липсва гласът, който им формира света.

Когато демокрацията не работи, трябва да търсим консенсус. Вместо това наблюдаваме двете страни: едната, докато напуска кораба, псува противниците си за нещата, които сама е докарала, а от другата е ирационалната надежда на опозицията да вземе властта. Проблемът не е да се вземе властта, проблемът е да се удържи България, без да потъне и без да нарушим базовото условие – гражданския мир и проливането на кръв.


Една от ключовите потребности на всеки човек е да разбира света, в който живее. За една част от хората това разбиране идва от собствения им опит, собствените им познания и мисли.

За друг част обаче, за тези които си нямат вяра нито на себе си като личности, нито на акъла си, им трябва външна причина. нещо отвън да им организира света в разбираеми схеми. За предпочитане прости - за да ги разберат. И черно-бели - за да не се напъват сами да различават какво е добро и какво е лошо.

Та на тези им липсва Борисов, на аутсайдерите. И то на аутсайдери дори и в собствените си очи. Никой себеуважаващ се човек не би приел един простак да му дава схема на света. Само човек който смята че е на дъното, че няма как сам да разбере и създаде нещо може да иска подобна външна картина.

За голямо съжаление очевидно комплексарите и аутсайдерите са достатъчно че да създават проблеми с изборите си и на всички останали.

kai

И най-реалното е, че опука 22 милиарда повече от тройните. Само за три години.
След такова плюскане, ще остави след себе си 500 000 безработни в повече, напълно разнебитена държава, залята от омраза, стотина километри асфалт, една зала и гърчещи се в бедност и безнадеждност "граждани", палещи се пред общините.
За няма седмица трима си драснаха клечката....

Graf

Kuku
27-02-2013, 16:30
.... Не ми отговаряш, от какво конкретно си доволен в последните години?
За новата кола ясно, ама друго... ?!
Защото аз мога да ти изброя към стотина точки на недоволство в моето обкръжение :?

Не ме разбирай погрешно - не се заяждам, просто ми е интересно, какво съм пропуснал през годините управление на ГЕРБ :?

dimitar_vd62
27-02-2013, 16:33
В.Левски

Цели сме изгорели от парене и пак не знаем да духаме. — до Филип Тотю, 18.IV.1871 г

Който не е чист, убивам го. И работа трябва, работа! — до Д. Хр. Попов и Централния комитет в Букурещ, 16.IX.1872 г.

Не се полъгвайте, че тези които държат парите държат и бъдещето ви, защото тези пари те са ги взели от вас, а вие им се кланяте и ги въздигате

За отечеството работим — кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим. — до Ив.П.Кръшковски, 20.VI.1871 г.

Има два пътя — кой ще изберете? — до Л. Каравелов

code
27-02-2013, 16:33
Това е типично българската нагласа "на гол тумбак чифте пищови", но не съм съгласен, че някой може да фалира само защото си е купил нова кола, да кажем. Причините са по-дълбоки, и в случая с ГЕРБ се изразяваха в брутално манипулиране на обществени поръчки в полза на тесен кръг "наши фирми", които да снесат комисионата на "Цезаря" (нали знаеш, че Котараците така му викат), като по този начин създадоха нездравословен бизнес климат в цялата страна. Пример мога да ти дам с "Трейс" и техният лот на АМ Тракия, който още след месец експлоатация стана целият на вълни, защо ли? Ами хората трябва да платят комисионата на ББ, да построят участъка, да имат някаква печалба и да се вместят отпуснатият от еврофондовете бюджет - познай откъде са икономисали ;-)
При Тройната коалиция също имаше подобни изцепки, но на принципа 3/5/8 те се дебнеха някой да не краде повече от другия и така имаше хляб и за много други хора, като почнеш от търговете на Държавният резерв, минеш през ВЕИ-тата и стигнеш до хранително-вкусовата промишленост. Не вярвам да си стартирал бизнеса си по време на Бойковото управление, нали? Щеше да ти е доста трудно, вярвай ми.
Що да не фалираш имаш фирма и примерно като си покриеш всички разходи за месеца ти остават 2000лв
Купуваш си на лизинг един хубав джип(щото че му дръпнем ДДС-то) и на жената една джипка да не е капо и след 1г се оказва, че работата ти е паднала наполовина!? Накъде? За широко тиражираните злоупотреби от Бойко нищо не мога да кажа щото няма нищо черно на бяло. 2 милиарда имал 5 милиарда имал - черно на бяло нищо - кръгла нула. Парите от Европа си идват въпреки "крупните злоупотреби" а бяха спрени. Защо? Нали се сещаш, че ни гледат под лупа. В тази криза с кеф ще ни спрат парите по най-малкия повод. По последния ти въпрос никой не почва бизнес по време на криза - за справка виж влоговете в банките, всеки гледа само да устиска. Нормално - какъв бизнес като нищо никъде не върви. Дянков има голяма вина по това перо, управляваше хазната като собствена фирма и си гледаше само бюджета. Нищо социално нямаше в този министър, никакъв диалог с никой, пълен аутсайдер. По мое мнение отдавна трябваше да му бият шута. А нямаше да пиша романи ..

Не ми отговаряш, от какво конкретно си доволен в последните години?
За новата кола ясно, ама друго... ?!
Защото аз мога да ти изброя към стотина точки на недоволство в моето обкръжение :?

Не ме разбирай погрешно - не се заяждам, просто ми е интересно, какво съм пропуснал през годините управление на ГЕРБ :?
Аз съм от най-недоволните, но съм реалист, чакам да мине кризата и не вярвам в чудеса.

RPWWD
27-02-2013, 16:42
Що да не фалираш имаш фирма и примерно като си покриеш всички разходи за месеца ти остават 2000лв
Купуваш си на лизинг един хубав джип(щото че му дръпнем ДДС-то) и на жената една джипка да не е капо и след 1г се оказва, че работата ти е паднала наполовина!? Накъде? За широко тиражираните злоупотреби от Бойко нищо не мога да кажа щото няма нищо черно на бяло. 2 милиарда имал 5 милиарда имал - черно на бяло нищо - кръгла нула. Парите от Европа си идват въпреки "крупните злоупотреби" а бяха спрени. Защо? Нали се сещаш, че ни гледат под лупа. В тази криза с кеф ще ни спрат парите по най-малкия повод. По последния ти въпрос никой не почва бизнес по време на криза - за справка виж влоговете в банките, всеки гледа само да устиска. Нормално - какъв бизнес като нищо никъде не върви. Дянков има голяма вина по това перо, управляваше хазната като собствена фирма и си гледаше само бюджета. Нищо социално нямаше в този министър, никакъв диалог с никой, пълен аутсайдер. По мое мнение отдавна трябваше да му бият шута. А нямаше да пиша романи ..

Аз съм от най-недоволните, но съм реалист, чакам да мине кризата и не вярвам в чудеса.

Викаш лошият Дянков ги правил тези неща зад гърба на добрият Борисов ;-) България е в криза от 1990 година насам, но сегашното положение има много малко общо с т.нар. дългова криза в САЩ и ЕС, тя си е Бойкова криза.

Kuku
27-02-2013, 16:44
Точно от там идва объркването на масите - всички казват, че то станало така, защото света е в криза и по злощастно стечение на обстоятелствата, точно по това време се паднал ББ на власт в България.
Хубуу де, ама фактите са маааааалко по-различни - не е ли очеизвадно :?

stelt
27-02-2013, 17:02
Ей ся разбрах, че имаме нови осигурителни прагове от тази година, и съответно плащаме по високи осигуровки. На мен работата ми не върви и пари няма, но за сметка на това ще трябва да внасяме повече в държавната хазна. Е няма такова правителство, гласувайте пак за него.

code
27-02-2013, 17:09
Да се обзаложим ли, че в момента в който в държавите от ЕС се почувства някакъв подем(дано да не е след 5г.) ще ни повлекат след себе си? Според мен голямата грешка е точно в отричането на световната криза в Бг и разглеждането на държавата като нещо отделно, нямащо общо с останалия свят. Помните ли СС как повтаряше до средата на 2009г, че криза няма да усетим щото едва ли не нямаме вземане даване с никой и за нас не важало. Да бе да - ще продължаваме да строим по 3 хотела на ден .. Реалността се оказа друга. Неподготвена беше и държавата и бизнеса и хората. На никой не му се вярваше какво следва и себе си слагам в това число.

Susscrofa
27-02-2013, 17:17
code ще го подкрепи, той е реалист и очаква кризата да отмине.:pain:


Когато човек е направил всичко, каквото може, не го хокайте за неуспеха.
Джордж Вашингтон

RPWWD
27-02-2013, 17:29
Да се обзаложим ли, че в момента в който в държавите от ЕС се почувства някакъв подем(дано да не е след 5г.) ще ни повлекат след себе си? Според мен голямата грешка е точно в отричането на световната криза в Бг и разглеждането на държавата като нещо отделно, нямащо общо с останалия свят. Помните ли СС как повтаряше до средата на 2009г, че криза няма да усетим щото едва ли не нямаме вземане даване с никой и за нас не важало. Да бе да - ще продължаваме да строим по 3 хотела на ден .. Реалността се оказа друга. Неподготвена беше и държавата и бизнеса и хората. На никой не му се вярваше какво следва и себе си слагам в това число.

В най-големият ни външнотърговски партньор Германия оживлението е факт отдавна, както и в страните от северна Европа, например една Полша, но можеш да бъдеш сигурен, че с ченгесарската партийка на власт то ще ни подмине.
Както си говорим за икономика, не е лошо да обърнем внимание и на институционалната криза, която ББ предизвика. Той превърна Народното събрание, Президентството и общините, където кметовете са от ГЕРБ в безмълвен придатък към величайшето му его. Изобщо получи се "вся власт советом" - то не бяха спиране на тиражи на вестници докато се печатат ("Труд"), то не бяха смс-и до главни редактори, че ако не бил той нямало за какво да пишат - тотална и болшевишка ЦЕНЗУРА. Ако си спомняш, само Канал 3, в-к "Труд" и ТВ Скат, ако не се лъжа, се осмелиха да отразят освиркването от 14 000 души на премиера - слънце в зала "Армеец" на мотошоуто миналата година, почти като в славните времена на другаря Тодор Живков...

Kuku
27-02-2013, 17:49
То това сякаш му е най-големия проблем - навсякъде все е ТОЙ и всичко останало губи тежест :)

Добре де, Коде, а в този ред на мисли, по време на световна финансова (а в България и 20-годишна икономическа) криза, магистралата, спортната зала и метрото ли са приоритет за държавата?

code
27-02-2013, 18:47
То това сякаш му е най-големия проблем - навсякъде все е ТОЙ и всичко останало губи тежест :)

Добре де, Коде, а в този ред на мисли, по време на световна финансова (а в България и 20-годишна икономическа) криза, магистралата, спортната зала и метрото ли са приоритет за държавата?

Ти ако изкарваш годината с 5000лв и ти кажат "избутай я с 3хилки, към останалите 2 ще добавим 8хилки и ще ти санираме къщата" какво ще направиш? То е същото. Хората са различни - едни ще ореват орталъка и ще си изпукат 5-те бона, други ще ядат хляб и меродия обаче ще си оправят къщичката пък те ползите няма да закъснеят. Ето го нагледно:
http://www.ted.com/talks/joachim_de_posada_says_don_t_eat_the_marshmallow_y et.html
В политиката това е един вид самоубийство, щото е точно обратното на това което иска народът, на народът не му пука дали тече покрива(виж 1стр.) той е свикнал да мисли от днес за утре. Като добавим и една щипка финансов министър с налудничаво и дразнещо поведение, тоталната криза, тежкото наследство и т.н и т.н. положението става взривоопасно. Ако ГЕРБ вземе втори мандат това няма да е защото ББ направил магистрали, а защото е като някаква рокзвезда в политиката - смешно, но е истина, без него няма ГЕРБ :)

dimitar_vd62
27-02-2013, 18:52
А тия 8 хилки с какво ще ги изплащаш, щото няма да ти ги дадът безвъзмездно.

митака-пловдив
27-02-2013, 18:57
А тия 8 хилки с какво ще ги изплащаш, щото няма да ти ги дадът безвъзмездно.



Ми как с какво?!?Ще си ипотекираш къщата. :asthanos:

code
27-02-2013, 18:58
А тия 8 хилки с какво ще ги изплащаш, щото няма да ти ги дадът безвъзмездно.

Абсолютно безвъзмездно са ;) и са си една огромна сума.
http://inews.bg/%D0%91%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B5%D1%81/%D0%97%D0%B0%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%82%D 0%B5-%D1%81%D0%B5-%D0%B2%D0%B4%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D1%82-%D1%81%D1%8A%D1%81-72-%D0%B4%D0%BE-2020-%D0%B3-_l.a_c.382_i.260851.html

souze
27-02-2013, 19:02
7
.............. - смешно, но е истина, без него няма ГЕРБ :)

Смешното в случая е, че все още има хора, които вярват на популистките изявления на един провален във всяко едно отношение кабинет. Кое е смешно? Че хората са докарани до просешка тояга? Че едва успяват да покрият елементарни сметки и разходи? Че много от тях наистина карат по един месец на хляб и мерудия? Това ли е смешното? А за лошото наследство от цялата пасмина, която ни управлява последните 12 години е смехотворно дори да се говори, защото тия смешници ГЕРБ, ни управляват повече от 3,5 години. 97ма година да не беше по-добре случайно?

dimitar_vd62
27-02-2013, 19:04
За саниране ли говорим, или за нещо друго.Щото санирането си го направихме сами, по простата причина да не връщаме едни 5 хилки на банката, пък и санирането се прави от оторизирани фирми след проект пак от отризирани фирми.За тях средствата може и да са безвъзмездни но за домакинствата не е така.

code
27-02-2013, 19:08
За саниране ли говорим, или за нещо друго.Щото санирането си го направихме сами, по простата причина да не връщаме едни 5 хилки на банката, па и санирането се прави от отризирани фирми след проект пак от отризирани фирми.За тях средствата може и да са безвъзмездни но за домакиндтвата не е така.

Дадох пример разбирай къщата ти е държавата, а ти си народа :bg: баси метафорите сипя днес айде спирам :smoke:

Kuku
27-02-2013, 19:14
Примера наистина не е съвсем уместен, но все пак ще отговоря...
Ако имам 5000лв. и минимума за живот ми е 4000лв., как да остана с 3000лв.?
За какво ми е санирана къща, като умирам от глад вътре?
Аз ако имам работа, живея нормално и печеля нормално - лесно ще си санирам къщата и сам ;)
Нали разбираш, че ако няма пари за гориво, колкото и магистрали да има....

code
27-02-2013, 19:23
Примера наистина не е съвсем уместен, но все пак ще отговоря...
Ако имам 5000лв. и минимума за живот ми е 4000лв., как да остана с 3000лв.?
За какво ми е санирана къща, като умирам от глад вътре?
Аз ако имам работа, живея нормално и печеля нормално - лесно ще си санирам къщата и сам ;)
Нали разбираш, че ако няма пари за гориво, колкото и магистрали да има....

Ами щяхме да спираме с метафорите ама .. Тук идва конфликтът 1000лв не ти стигат да живееш нормално в същото време, ако ги изпукаш губиш 4000.

ALFonsOlder
27-02-2013, 19:41
В цяла Европа се краде.
Но аз предпочитам да ме крадат и да трупат фискален резерв от 8 млр. евро,

въпреки това да не закриват болници, да индексират редовно доходите и да водят адекватна външна политика.:)

Лявата политика е нещо, което очевидно не разбираш, дано никога не изпадаш в ситуация, в която ще се нуждаеш от обществената СОЛИДАРНОСТ.
Ляво е мръсна дума само в средите, за които дори и тази криза не беше криза и дори повишиха печалбите си, заради грешната правителствена политика. Сам си отговори кои са те.

От корумпирания по-опасен е само некомпетентният.:)
---------------------------------------------------
хахаххааа....
е как можа да вкараш толкова много простотия на квадратен сантиметър?!?!?!

1. за резерва:
на 2,5 млн. пенсионери като им дадеш по 40лв. на изпроводяк.- за година са 1,2 МИЛЯРДА.
умножи си го по 4 (години) и може и да разбереш къде са 5 МИЛЯРДА.
от ЕС се усвояват по около 8 милярда лв. годишно.
сложи нашето участие от по 20/30 % . ей ги още 2 МИЛЯРДА годишно.

2. за закриването на болници:
вземи и виж някое икономическо (не политическо) предаване, за да вденеш какво е здравна реформа и какво предвижда тя. (включително и на БСП)

3. лявата политика:
къде бе човеко, видя СОЛИДАРНОСТ в БСП ??
"дюни" "слънчев ден" ""албена"....(това са цели градчета).
пловдивски панаир, ЦУМ, безброй предприятия и почивни станции, гори и парцели са ЕДНОЛИЧНА СОБСТВЕНОСТ на висши партийни функционери и ОБЛАСТНИ ПРЕДСЕДАТЕЛИ на БСП и съветници на президента първанов.....

4. "некомпетентните":
градят а не приватизират, рушат и изнасят.
да ти напомня за за законите, благодарение на които:
* манго вече не краде бронзови паметници,шахти, парапети,км. жици ...и т,н.
* тлъстите котараци не могат да заменят кон за кокошка.
* отвличания, магистрални бандити......??
и куп други неща, които не помня а и не ми е работа.

станишев-компетентния от 4 години знае само:
страх,мизерия,глад,..страх,мизерия,глад,.....страх ,мизерия,глад,.....

е къде го тя страх бе??
само в неговата глава.

ама айде, че цял фермман стана, пък ти едва ли ще го прочетеш, пък камо ли да го осмислиш??!!!

Kuku
27-02-2013, 19:42
Ами щяхме да спираме с метафорите ама .. Тук идва конфликтът 1000лв не ти стигат да живееш нормално в същото време, ако ги изпукаш губиш 4000.Е, ако ги дам - умирам :)

lan
27-02-2013, 20:12
---------------------------------------------------
хахаххааа....
е как можа да вкараш толкова много простотия на квадратен сантиметър?!?!?!

1. за резерва:
на 2,5 млн. пенсионери като им дадеш по 40лв. на изпроводяк.- за година са 1,2 МИЛЯРДА.
умножи си го по 4 (години) и може и да разбереш къде са 5 МИЛЯРДА.
от ЕС се усвояват по около 8 милярда лв. годишно.
сложи нашето участие от по 20/30 % . ей ги още 2 МИЛЯРДА годишно.

2. за закриването на болници:
вземи и виж някое икономическо (не политическо) предаване, за да вденеш какво е здравна реформа и какво предвижда тя. (включително и на БСП)

3. лявата политика:
къде бе човеко, видя СОЛИДАРНОСТ в БСП ??
"дюни" "слънчев ден" ""албена"....(това са цели градчета).
пловдивски панаир, ЦУМ, безброй предприятия и почивни станции, гори и парцели са ЕДНОЛИЧНА СОБСТВЕНОСТ на висши партийни функционери и ОБЛАСТНИ ПРЕДСЕДАТЕЛИ на БСП и съветници на президента първанов.....

4. "некомпетентните":
градят а не приватизират, рушат и изнасят.
да ти напомня за за законите, благодарение на които:
* манго вече не краде бронзови паметници,шахти, парапети,км. жици ...и т,н.
* тлъстите котараци не могат да заменят кон за кокошка.
* отвличания, магистрални бандити......??
и куп други неща, които не помня а и не ми е работа.

станишев-компетентния от 4 години знае само:
страх,мизерия,глад,..страх,мизерия,глад,.....страх ,мизерия,глад,.....

е къде го тя страх бе??
само в неговата глава.

ама айде, че цял фермман стана, пък ти едва ли ще го прочетеш, пък камо ли да го осмислиш??!!!
Лелееее...
Колко реда клише...
П.П.
Имам чувството, че и този форум са го налазили платените драскачи на Б.Б.
Нищо лично към никого...

Susscrofa
27-02-2013, 20:20
---------------------------------------------------
хахаххааа....
е как можа да вкараш толкова много простотия на квадратен сантиметър?!?!?!

1. за резерва:
на 2,5 млн. пенсионери като им дадеш по 40лв. на изпроводяк.- за година са 1,2 МИЛЯРДА.
умножи си го по 4 (години) и може и да разбереш къде са 5 МИЛЯРДА.
от ЕС се усвояват по около 8 милярда лв. годишно.
сложи нашето участие от по 20/30 % . ей ги още 2 МИЛЯРДА годишно.

2. за закриването на болници:
вземи и виж някое икономическо (не политическо) предаване, за да вденеш какво е здравна реформа и какво предвижда тя. (включително и на БСП)

3. лявата политика:
къде бе човеко, видя СОЛИДАРНОСТ в БСП ??
"дюни" "слънчев ден" ""албена"....(това са цели градчета).
пловдивски панаир, ЦУМ, безброй предприятия и почивни станции, гори и парцели са ЕДНОЛИЧНА СОБСТВЕНОСТ на висши партийни функционери и ОБЛАСТНИ ПРЕДСЕДАТЕЛИ на БСП и съветници на президента първанов.....

4. "некомпетентните":
градят а не приватизират, рушат и изнасят.
да ти напомня за за законите, благодарение на които:
* манго вече не краде бронзови паметници,шахти, парапети,км. жици ...и т,н.
* тлъстите котараци не могат да заменят кон за кокошка.
* отвличания, магистрални бандити......??
и куп други неща, които не помня а и не ми е работа.

станишев-компетентния от 4 години знае само:
страх,мизерия,глад,..страх,мизерия,глад,.....страх ,мизерия,глад,.....

е къде го тя страх бе??
само в неговата глава.

ама айде, че цял фермман стана, пък ти едва ли ще го прочетеш, пък камо ли да го осмислиш??!!!

A, аз не подкрепям БСП, просто провокирам, за да изкарам привържениците на ГЕРБ:)

И сега по реда.
1.Няколко пъти индексираха пенсиите и даваха коледни надбавки от тройната коалиция. Е как тогава хем индексираха, хем слагаха във фиска?

2. Не ми пробутвай пазарни принципи в здравеопазване, образование и култура щот, ША са издрайфам върху теб.:smoke: Виж резултатът от 4 години безумна герберска политика при бюджетирането на болниците.

3. Никъде не съм твърдял, че в БСП има солидарност, но твърдя, че солидарността е в основата на всички демократични, развити, западни икономики.
БСП е единствената партия в БГ, която не се върти около нечия персона. Там има доста ярка вътрешна конкуренция, нещо, за което ГЕРБ може само да мечтае.

4. Некомпетентните построиха по-малко магистрали от тройната коалиция и оскъпиха магистрала Люлин с 30 %.
Достроиха започнатата зала Армеец.
Министър председател да открива пребоядисана детска градина е дейност даваща резултат само в пилешкия ти мозък.
За политиката по сигурността донякъде си прав, но това не храни гладните и не дава икономически растеж, уви.
Държава с МВР не се управлява.
Бог да пази България от простотия.
:smoke:

---------- Post added at 19:20 ---------- Previous post was at 19:18 ----------


Абсолютно безвъзмездно са ;) и са си една огромна сума.
http://inews.bg/%D0%91%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B5%D1%81/%D0%97%D0%B0%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%82%D 0%B5-%D1%81%D0%B5-%D0%B2%D0%B4%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D1%82-%D1%81%D1%8A%D1%81-72-%D0%B4%D0%BE-2020-%D0%B3-_l.a_c.382_i.260851.html

Да, но първо ги вадиш от джоба си и едва след това, ако всички процедури са спазени, ти връщат една част от тях.
И ако извадиш повечко, страда социалната политика.

nikolaaaay
27-02-2013, 20:22
Не се сещам за друго правителство, което имаше вицепремиер известен като "Мистър 10%", но наистина в сравнение с "Мистър 40% - Бойко Борисов", е като света вода ненапита.
Аз пък не се сещам за други правителства освен това на Костов и ББ, който да са били подложени на толкова мощна оплюваща кампания от определени медии. Нали не мислиш, че медийната проститутка Слави Трифонов посвети 8 години в оплюването на точно тези 2 правителства по собствени убеждения.
Медийната кампания срещу Костов успя да накара хората да вярват в какви ли не измислици. Факт е обаче, че именно Костов смени половината си министри без абсолютно никой да го натиска (дали за корупция, некомпетентност или по други причини няма значение).
Не мога да проумея как е възможно интелигентен човек да повярва, че премиер ще празнува "2рия си милиард" от корупция. Трябва да си мега-наивен за да го вярваш. Да не говорим, че "информацията" за "събитието" изтече още лятото. Миналия месец трябва да е празнувал третия си милиард тогава.

Susscrofa
27-02-2013, 20:26
Аз пък не се сещам за други правителства освен това на Костов и ББ, който да са били подложени на толкова мощна оплюваща кампания от определени медии. Нали не мислиш, че медийната проститутка Слави Трифонов посвети 8 години в оплюването на точно тези 2 правителства по собствени убеждения.
Медийната кампания срещу Костов успя да накара хората да вярват в какви ли не измислици. Факт е обаче, че именно Костов смени половината си министри без абсолютно никой да го натиска (дали за корупция, некомпетентност или по други причини няма значение).
Не мога да проумея как е възможно интелигентен човек да повярва, че премиер ще празнува "2рия си милиард" от корупция. Трябва да си мега-наивен за да го вярваш. Да не говорим, че "информацията" за "събитието" изтече още лятото. Миналия месец трябва да е празнувал третия си милиард тогава.

Не харесвам Слави, но той плюе по всички правителства до сега. Не си прав.:smoke:

nikolaaaay
27-02-2013, 20:53
Не харесвам Слави, но той плюе по всички правителства до сега. Не си прав.:smoke:
Да, бе да. Точно по един и същи начин ги плюе. С царя се ебаваше, че ще се жени за дъщеря му. За Дмитриевич почти не се сещам да е говорил, освен за извращенията на Гагаузов.
По времето на СДС беше брутален и съвсем явно говореше в полза на мафията и в частност Мултигруп, Овергаз, БСП Сега с ББ положението е подобно, което говори, че интересите на мафията наистина са накърнени и някой отново е поръчал неговите услуги. Да не говорим, че рейтингът му от години е нищожен. Това последното не са мои догадки, а по данни от бтв.

Susscrofa
27-02-2013, 20:56
Да, бе да. Точно по един и същи начин ги плюе. С царя се ебаваше, че ще се жени за дъщеря му. За Дмитриевич почти не се сещам да е говорил, освен за извращенията на Гагаузов.
По времето на СДС беше брутален и съвсем явно говореше в полза на мафията и в частност Мултигруп, Овергаз, БСП Сега с ББ положението е подобно, което говори, че интересите на мафията наистина са накърнени и някой отново е поръчал неговите услуги. Да не говорим, че рейтингът му от години е нищожен. Това последното не са мои догадки, а по данни от бтв.

А когато пееше с Костов по митингите "пътнико Виден" ти беше приятен?

ecotronic
27-02-2013, 21:17
Всичко ми е ясно, само не ми е ясно, как става така, че 95% от пишещите по темата са противници на ББ (поне така заявяват). А анкетата показва съвсем друго.
Остава привържениците на ББ да ги е срам да пишат.....:roll:

Alexanderbb
27-02-2013, 21:19
Боже, Боже, Боже. Обаче понеже пита Прасчо ще продължа. Колко мъка има по тоя свят боже. Тука води партията на едни крадци дето 4 години само с "предишните са виновни" караха. Дето думата гьонсурат я издигнаха в култ и дето след като видяха какво ще им се случи в последните 4 месеца си подвиха опашките и абдикираха. Обаче сега са с ясната идея да обявят че за случващата се катастрофа са виновни пак някои други дето с метеж са ги свалили от власт. Досега 23 години не ме изгониха от България ама ако пак се докопат до власт май май ще стягам и аз куфара

pinko
27-02-2013, 21:24
Остава привържениците на ББ да ги е срам да пишат.....:roll:


Срамуват се, освен това ги тресе и абстиненцията - синдрома cold turkey (да не се бърка с една популярна етническа партия):gay[1]:

Толкова дни не си получават редовната доза ББ - само днес за малко го показаха по пижама, колкото да няма масови самоубийства:wow:

gorbi
27-02-2013, 21:24
Много просто - пусната е в ход пропагандата... За сега - срещу ББ, защото процентът му е висок все още. Аз макар да съм повече руснак отколкото българин, подозирам че доста руски пари са вкарани да се изрита ББ от играта.. :)

Susscrofa
27-02-2013, 21:35
Много просто - пусната е в ход пропагандата... За сега - срещу ББ, защото процентът му е висок все още. Аз макар да съм повече руснак отколкото българин, подозирам че доста руски пари са вкарани да се изрита ББ от играта.. :)

Наивник.

gorbi
27-02-2013, 22:26
Наивник.

Приятел, много обичаш да даваш определения на хората и то с тон на последна необжалваема инстанция. :)
Ако имаш доводи против моята теза - изложи ги спокойно, интелигентно - дай да ги обсъдим.

В детската градина, децата се правят на много важни и разбиращи, ние сме възрастни хора, редно е да се държим учтиво и възпитано...

Руски пари има в България много, а във и покрай Варна - още по много. Но те не са толкова, че да влияят на политическите процеси у нас.
Парите покрай Белене обаче, са наистина достатъчно голям мотиватор за руските интереси, да се месят в полза или ущърб на едно или друго политическо формирование.

Susscrofa
27-02-2013, 22:33
Приятел, много обичаш да даваш определения на хората и то с тон на последна необжалваема инстанция. :)
Ако имаш доводи против моята теза - изложи ги спокойно, интелигентно - дай да ги обсъдим.

В детската градина, децата се правят на много важни и разбиращи, ние сме възрастни хора, редно е да се държим учтиво и възпитано...

Руски пари има в България много, а във и покрай Варна - още по много. Но те не са толкова, че да влияят на политическите процеси у нас.
Парите покрай Белене обаче, са наистина достатъчно голям мотиватор за руските интереси, да се месят в полза или ущърб на едно или друго политическо формирование.

Еми нека си поговорим за Южен поток тогава.:)
Ако си мислиш, че е възможно властимащи в БГ да откажат нещо на САЩ, Русия или ЕС, което те настояват да се случи, то ти си наивник.
Русия ще строи седми блок в Козлодуй, само дето там вече ще чака кръга фирми на Герб, а не този на БСП.
Та за това си наивник, приятел.:smoke:

Derry
27-02-2013, 22:46
Еми нека си поговорим за Южен поток тогава.:)
Ако си мислиш, че е възможно властимащи в БГ да откажат нещо на САЩ, Русия или ЕС, което те настояват да се случи, то ти си наивник.
Русия ще строи седми блок в Козлодуй, само дето там вече ще чака кръга фирми на Герб, а не този на БСП.
Та за това си наивник, приятел.:smoke:

Предполагам когато не отказват нещо на САЩ, същото вече се отказва на Русия :).

Susscrofa
27-02-2013, 22:57
Предполагам когато не отказват нещо на САЩ, същото вече се отказва на Русия :).

Абе и там ги напасват вече нещата.
Всичко е за наша сметка.

mordohy
27-02-2013, 22:59
Предполагам когато не отказват нещо на САЩ, същото вече се отказва на Русия :).
Когато вече са ти го набили и трайно са те онодили е трудно да откажеш!:-D

Derry
27-02-2013, 23:04
Всичко ми е ясно, само не ми е ясно, как става така, че 95% от пишещите по темата са противници на ББ (поне така заявяват). А анкетата показва съвсем друго.
Остава привържениците на ББ да ги е срам да пишат.....:roll:

То положението е такова, че ББ да защитаваш е срамно, а ония убавци Станишев и Доган е позорно.

---------- Post added at 23:04 ---------- Previous post was at 23:03 ----------


Когато вече са ти го набили и трайно са те онодили е трудно да откажеш!:-D

Е да, то първия и втория път е най трудно.

Alexanderbb
28-02-2013, 07:47
Приятел, много обичаш да даваш определения на хората и то с тон на последна необжалваема инстанция. :)
Ако имаш доводи против моята теза - изложи ги спокойно, интелигентно - дай да ги обсъдим.

В детската градина, децата се правят на много важни и разбиращи, ние сме възрастни хора, редно е да се държим учтиво и възпитано...

Руски пари има в България много, а във и покрай Варна - още по много. Но те не са толкова, че да влияят на политическите процеси у нас.
Парите покрай Белене обаче, са наистина достатъчно голям мотиватор за руските интереси, да се месят в полза или ущърб на едно или друго политическо формирование.

Да Белене е важен за руснаците но не чак толкова колкото е важен за нас. Те си строят достатъчно централи по цял свят. Пък и не забравяй че колкото и да подскачаха герберите ние сме си все така енергийно зависими от Москва. Ако ни спрат газта и нефта ще се сринем за една седмица

Susscrofa
28-02-2013, 08:26
Да Белене е важен за руснаците но не чак толкова колкото е важен за нас. Те си строят достатъчно централи по цял свят. Пък и не забравяй че колкото и да подскачаха герберите ние сме си все така енергийно зависими от Москва. Ако ни спрат газта и нефта ще се сринем за една седмица

Не строят в рамките на ЕС.

code
28-02-2013, 09:34
Абе някой няма ли да гласува за Яне да пукне геврека :busted_cop::busted_cop:

viki
28-02-2013, 09:54
Боже, Боже, Боже. Обаче понеже пита Прасчо ще продължа. Колко мъка има по тоя свят боже. Тука води партията на едни крадци дето 4 години само с "предишните са виновни" караха. Дето думата гьонсурат я издигнаха в култ и дето след като видяха какво ще им се случи в последните 4 месеца си подвиха опашките и абдикираха. Обаче сега са с ясната идея да обявят че за случващата се катастрофа са виновни пак някои други дето с метеж са ги свалили от власт. Досега 23 години не ме изгониха от България ама ако пак се докопат до власт май май ще стягам и аз куфара
Не се изненадвам от резултатите в анкетата.
Има една мисъл " Историята се повтаря - първо като трагедия, после като фарс":idea2:
Българинът явно е късопаметен ( или малоумен:angry:).
Достатъчно е човек да направи "бърз преглед" на хронологията на събитията на нещото наречено "български преход ",да си припомни как и за кого е гласувал "умният българин" ,и всичко си идва на мястото.
п.п.
Гласувах(м) за Костов

Mind_Control
28-02-2013, 12:03
Мнението ма болшинството е винаги погрешно!:loveeyes:

Нали :) Значи всеобщото мнение, че катаджийте са корумпирани е просто някаква народна заблуда и градска легенда. Или че политиците ни работят в лична полза само, също е огромна заблуда. Всъщност завалийте работят неуморно ден и нощ за благото на народа, ама гледай на- неблагодарен народ. Само си мислиме, как всеки иска да ни краде.

dimitar_vd62
28-02-2013, 12:20
.......
п.п.
Гласувах(м) за Костов

Край,край,край! Не те познавам повече.:duel:Ще ти простя само:gruebel:....ако почерпиш бира в Мускетарите.:grin:
Добре де, може и в Ред Рок.

BatVas
28-02-2013, 15:13
Да Белене е важен за руснаците но не чак толкова колкото е важен за нас. Те си строят достатъчно централи по цял свят. Пък и не забравяй че колкото и да подскачаха герберите ние сме си все така енергийно зависими от Москва. Ако ни спрат газта и нефта ще се сринем за една седмица

И къде строят толкова много АЕЦ и за колко време. (за под 10 години не са направили централа) Двадесет години правиха (довършваха -щото не е изцяло тяхна една в Бухшер-Иран), сега мислят да правят във Виетнам. Що не правят във Франция или в по цивилизована страна?

Susscrofa
28-02-2013, 15:45
И къде строят толкова много АЕЦ и за колко време. (за под 10 години не са направили централа) Двадесет години правиха (довършваха -щото не е изцяло тяхна една в Бухшер-Иран), сега мислят да правят във Виетнам. Що не правят във Франция или в по цивилизована страна?

Точно за това Белене е важно за тях.
Ако я построят, покривайки всички изисквания на ЕС, това означава, че е възможно и други да се обърнат към тях.:)

ALFonsOlder
28-02-2013, 19:09
Лелееее...
Колко реда клише...
П.П.
Имам чувството, че и този форум са го налазили платените драскачи на Б.Б.
Нищо лично към никого...

за да съм точен и честен, ще ти кажа, че след 2009та
приходите ми спаднаха с около 30/40%.

но знам причинно-следствената връзка довела до тук и смятам, че това е правилният ход.
за жалост е много болезнен за много хора.

дори, мисля, че първата година трябваше да режат още по-дълбоко в язвите. пак щяха да събират негативите сега, ама щеше да е свършена черната работа в здравеопазването и образованието.(и не само там)

пък колкото до "клишетата"......
ами аз ти изброявам вкратце моите доводи-ти ми отговаряш лаконично - "клишета".
абстрахирай се, ако можеш, и ще видиш кой от двама ни реди клишетата.

thecleaner
28-02-2013, 19:21
Когато почнем така да действаме, ще се оправим http://dnes.dir.bg/news/gartzia-solun-dozhivotna-prisada-vasilis-papageorgopulos-13222032

ALFonsOlder
28-02-2013, 19:27
.......За какво ми е санирана къща, като умирам от глад вътре?
Аз ако имам работа, живея нормално и печеля нормално - лесно ще си санирам къщата и сам ;)
Нали разбираш, че ако няма пари за гориво, колкото и магистрали да има....

ще ми се да попитам:
защо, когато живота ти предлагаше изобилие по времето на костов и тройната ламя, ти не си санира къщата, не инвестира, не спести в банка......?!?
нещо не ми се връзва логиката ти.

не го приемай лично.
знам, че дискутираме метафората на колегата.

---------- Post added at 19:27 ---------- Previous post was at 19:22 ----------


Когато почнем така да действаме, ще се оправим http://dnes.dir.bg/news/gartzia-solun-dozhivotna-prisada-vasilis-papageorgopulos-13222032

абсолютно съм ЗА.

СТРАХЪТ и АЛЧНОСТТА са в основата на всичко.
балансът м/у тях те вкарва в правия път.
при нас страхът (от наказание) тотално отсъства.
е какво остава??
само АЛЧНОСТТА.

nikolaaaay
28-02-2013, 19:45
Когато почнем така да действаме, ще се оправим http://dnes.dir.bg/news/gartzia-solun-dozhivotna-prisada-vasilis-papageorgopulos-13222032
Точно така. Съдебната ни система не работи и това ни спъва. Ако има и тук такива присъди ще ни се решат много от проблемите.
Доказателствата за този сигурно не са повече, отколкото за Вальо топлото, но... доживот ефективно. Така се прави. Да видим сега следващите кметове дали ще крадат по същия начин.

RPWWD
28-02-2013, 20:14
Аз пък не се сещам за други правителства освен това на Костов и ББ, който да са били подложени на толкова мощна оплюваща кампания от определени медии. Нали не мислиш, че медийната проститутка Слави Трифонов посвети 8 години в оплюването на точно тези 2 правителства по собствени убеждения.
Медийната кампания срещу Костов успя да накара хората да вярват в какви ли не измислици. Факт е обаче, че именно Костов смени половината си министри без абсолютно никой да го натиска (дали за корупция, некомпетентност или по други причини няма значение).
Не мога да проумея как е възможно интелигентен човек да повярва, че премиер ще празнува "2рия си милиард" от корупция. Трябва да си мега-наивен за да го вярваш. Да не говорим, че "информацията" за "събитието" изтече още лятото. Миналия месец трябва да е празнувал третия си милиард тогава.

Затова ли Пешо Коня обясняваше по пресконференции "Признай си, Иване!" ;-)

Информацията за празненството по случай първият милиард на Тиквата изтече още през есента на 2011, миналият месец беше празненството по случай вторият, в ЕВРО...

Понеже ми се налага да работя с общини и други държавни институции, ще ти кажа само, че навсякъде искат комисиона, но където администрацията се ръководи от ГЕРБери тя е 40%, на другите места варира между 5 и 10%. Ей тва мисля, че трябва да ти е достатъчно да сметнеш откъде Тиквоча спастри паричките си :firstprize: ... и да знаеш, герберските кметове са като войници, не смеят да пръднат без да се отчетат пред Бащицата ;-)

code
28-02-2013, 21:04
Информацията за празненството по случай първият милиард на Тиквата изтече още през есента на 2011, миналият месец беше празненството по случай вторият, в ЕВРО...
И аз бях там - имаше жива музика, но ме предупредиха да не раздухвам така, че си трайте :lol_sign::lol_sign:

alfageorgi
28-02-2013, 21:11
Когато почнем така да действаме, ще се оправим http://dnes.dir.bg/news/gartzia-solun-dozhivotna-prisada-vasilis-papageorgopulos-13222032

Не се превъзбуждайте момци, в Гърция също има три инстанции.Това е присъда на първа инстанция , която едва ли ще остане същата и на последната инстанция.Не ,че не сте прави за българското правосъдие, но не си правете илюзии,че само тук е така,примери колкото искаш-О Джей Симпсън в щатите и т.н.Основната функция на съдебната власт във всяко държавно устройство е да създава илюзия, повтарям илюзия у хората , че са равни пред закона и , че има справедливост , каквото и да значи това и както и който да го разбира.Просто в някои държави илюзионистите са по-добри.

lan
28-02-2013, 21:14
1. за резерва:
на 2,5 млн. пенсионери като им дадеш по 40лв. на изпроводяк.- за година са 1,2 МИЛЯРДА.
умножи си го по 4 (години) и може и да разбереш къде са 5 МИЛЯРДА.
от ЕС се усвояват по около 8 милярда лв. годишно.
сложи нашето участие от по 20/30 % . ей ги още 2 МИЛЯРДА годишно.

2. за закриването на болници:
вземи и виж някое икономическо (не политическо) предаване, за да вденеш какво е здравна реформа и какво предвижда тя. (включително и на БСП)

3. лявата политика:
къде бе човеко, видя СОЛИДАРНОСТ в БСП ??
"дюни" "слънчев ден" ""албена"....(това са цели градчета).
пловдивски панаир, ЦУМ, безброй предприятия и почивни станции, гори и парцели са ЕДНОЛИЧНА СОБСТВЕНОСТ на висши партийни функционери и ОБЛАСТНИ ПРЕДСЕДАТЕЛИ на БСП и съветници на президента първанов.....

4. "некомпетентните":
градят а не приватизират, рушат и изнасят.
да ти напомня за за законите, благодарение на които:
* манго вече не краде бронзови паметници,шахти, парапети,км. жици ...и т,н.
* тлъстите котараци не могат да заменят кон за кокошка.
* отвличания, магистрални бандити......??
и куп други неща, които не помня а и не ми е работа.

станишев-компетентния от 4 години знае само:
страх,мизерия,глад,..страх,мизерия,глад,.....страх ,мизерия,глад,.....

е къде го тя страх бе??
само в неговата глава.

ама айде, че цял фермман стана, пък ти едва ли ще го прочетеш, пък камо ли да го осмислиш??!!!
За да бъда пунктуален ще ти отговоря тока по точка:
1. Къде го видя това нещо с пенсионерите??? Нещо си в тотална заблуда... В тяхното упраление няма увеличение на пенсиите, че дори миналата година нито стотинка за коледа. Подиграха се с тях до най - бруталния и циничен начин - до последно ще има, няма да има.
За европроектите отново си в голяяяма грешка - общинскте проекти са съфинансирани от самата община, т.е. по никакъв начин не влияе върху държавния бюджет. Проектите за бизнеса са със самоучастие на самия бизнес. Има и така наречениете "меки мерки", които пък са 100% финансирани от Европа.
Тези неща значат, че в хазната отново не се бърка.
Най - големия харч за държания бюджет е изграждането на шосета от националната пътна мрежа и магистрали, но пък си има резон - най - голямата лапаница е там.
2. Не ме интересува кое какво предвижда, но ми е ясно, че нищо не се направи и с това управление, абсолютен монопол на НЗОК, непрекъсната смяна на министри и единствения, който посмя да се противопостави изхвърча на момента - защо ли?!
3. А ти пък къде видя солидарност в Бойковата политика?
4. Това ти изявление буди единствено и само съжаление, че все още има хора, които дори си го и мислят, пък камо ли и да защитават подобна тези. В момента няма по - голяма анархия...
Ето за това смятам, че боравиш с клишета, граничещи с пупулизъм.
П.П.
Защо ми даваш примери със Станишев след като ясно съм заявил, че аз съм за Иван Костов.

Susscrofa
28-02-2013, 22:32
за да съм точен и честен, ще ти кажа, че след 2009та
приходите ми спаднаха с около 30/40%.

но знам причинно-следствената връзка довела до тук и смятам, че това е правилният ход.
за жалост е много болезнен за много хора.

дори, мисля, че първата година трябваше да режат още по-дълбоко в язвите. пак щяха да събират негативите сега, ама щеше да е свършена черната работа в здравеопазването и образованието.(и не само там)

пък колкото до "клишетата"......
ами аз ти изброявам вкратце моите доводи-ти ми отговаряш лаконично - "клишета".
абстрахирай се, ако можеш, и ще видиш кой от двама ни реди клишетата.

Теб както и да ти отговорят все си оставаш с клишета в главата.

Kuku
28-02-2013, 23:41
ще ми се да попитам:
защо, когато живота ти предлагаше изобилие по времето на костов и тройната ламя, ти не си санира къщата, не инвестира, не спести в банка......?!?
нещо не ми се връзва логиката ти.Нека погледнем метафората по следния начин:
По времето на Костов, живота ми е предложил възможността да се изместя от двустаен апартамент в двуетажна къща ;)
А сега Бойко ме е докарал до положението да нямам пари за едно саниране!

Susscrofa
01-03-2013, 08:32
И какво стана сега, ГЕРБ и БСП дружно се целунаха и прегърнаха в името на облекчен режим за застрояване на крайбрежните зони. А "лижещите" медии ни облъчват, че същото било забрана, разбираш ли:):rotfl:

За пореден път се убеждавам, че ГЕРБ и БСП принадлежат все към червената икономическа олигархия.
БСП има остра нужда от очистване, силно очистване, а ГЕРБ просто отива в историята.:picnic:

code
01-03-2013, 09:15
Нека погледнем метафората по следния начин:
По времето на Костов, живота ми е предложил възможността да се изместя от двустаен апартамент в двуетажна къща ;)
А сега Бойко ме е докарал до положението да нямам пари за едно саниране!

Времената бяха толкова различни, че не виждам как мога да ги сравня двамата. :notify: Не, че не съм се опитвал, за Костов и аз бих гласувал, ако не вярвах, че човекът, който ще построи България е ББ. До 2020г ЕС ни дават 3 пъти повече пари от тези дето в момента са в хазната и най-важното за мен е да ги усвоим! Рестриктивната социална политика на ГЕРБ така или иначе не може да продължава, което и правителство да дойде ще развързва кесията, ако иска да остане повече от 2 дена на власт;) Но най-важното е да не се краде по европроектите и да не спират паричките щото тогава ще я зациклим много яко. Томислав Дончев е човека.

Susscrofa
01-03-2013, 09:23
Времената бяха толкова различни, че не виждам как мога да ги сравня двамата. :notify: Не, че не съм се опитвал, за Костов и аз бих гласувал, ако не вярвах, че човекът, който ще построи България е ББ. До 2020г ЕС ни дават 3 пъти повече пари от тези дето в момента са в хазната и най-важното за мен е да ги усвоим! Рестриктивната социална политика на ГЕРБ така или иначе не може да продължава, което и правителство да дойде ще развързва кесията, ако иска да остане повече от 2 дена на власт;) Но най-важното е да не се краде по европроектите и да не спират паричките щото тогава ще я зациклим много яко. Томислав Дончев е човека.

Какви пари повече са ти дали бе, демагог.
Осъзнаваш ли колко нелепо и кретенски звучиш?
Колко повече средства е усвоило това правителство?
Дай ни някакви данни да видим.
Как разбра, че не се краде от фондовете?
Разследванията в земеделското министерство забрави ли ги?
За какво строене на България говориш бе?:rotfl:
Картуни, тикви и корнишони.:rotfl:
Строял България.:)
Спираме реални промишлени обекти и строим некачествени магистрали, за да осигурим достъп за преминаване на произвежданите стоки в западна Европа навън.
През това време Българската икономика умира.
Пак ще повторя, огромен мит е, че това правителство е построило повече инфраструктура от предишното. Огромен мит.
:bath:

code
01-03-2013, 09:44
Сусо, нали знаеш, че ми е през оная работа какво ще снесеш :dyrvo_v_kenefa: Да споря с теб е най-безсмисленото нещо в живота. В Бургас слънце пече :on_da_beach:

Furious 155
01-03-2013, 09:48
Спираме реални промишлени обекти и строим некачествени магистрали, за да осигурим достъп за преминаване на произвежданите стоки в западна Европа навън.
През това време Българската икономика умира.
Пак ще повторя, огромен мит е, че това правителство е построило повече инфраструктура от предишното. Огромен мит.
:bath:Абсолютно съм съгласен!

Susscrofa
01-03-2013, 09:49
Сусо, нали знаеш, че ми е през оная работа какво ще снесеш :dyrvo_v_kenefa: Да споря с теб е най-безсмисленото нещо в живота. В Бургас слънце пече :on_da_beach:

Аз не споря с теб, опитвам се да те облагородя, да те извадя от заблудата.
Ти си типичният медийно облъчен фен.
Понеже знам как точно се прави това от една гледна точка ти се кефя, като добре постигнат резултат, но от друга ми става жал.:bath:

code
01-03-2013, 09:56
Живея в град, за който е направено много и не ми трябва някой да ме облъчва;) На очите си ли да вярвам или на вицове за празнуване на милиарди? :rotfl: Пък някой ако си е мислил, че по време на Световната финансова криза ще забогатее не знам кой е облъчения :)

Furious 155
01-03-2013, 10:11
Пък някой ако си е мислил, че по време на Световната финансова криза ще забогатее не знам кой е облъчения :)
Кризата винаги е за бедните... в криза обикновенно богатите се окрупняват още. То и затова е криза...

Kuku
01-03-2013, 10:11
Коде, проблема, батьо, е че се прави "нещо" основно за два града в България - София и Бургас!
Това доказва недвусмислено теорията за управлението на Тиквенариума, според която ТОЙ си прави на него да му е готино - София, защото има най-много хора и ТОЙ е там; Бургас, за да може да си ходи на море и да пристига бързо по тъпата си магистрала; Банкя, защото там живее; Бистрица и пътя към нея, за да си ходи на мачлета и към Боровец.....
На народа му е@и мамата - да умират до кофите :idea:
Та в този ред на мисли, ПАК се връщаме на метафората - ти кое предпочиташ? -Асфалт пред блока или храна на масата?

Susscrofa
01-03-2013, 10:14
Живея в град, за който е направено много и не ми трябва някой да ме облъчва;) На очите си ли да вярвам или на вицове за празнуване на милиарди? :rotfl: Пък някой ако си е мислил, че по време на Световната финансова криза ще забогатее не знам кой е облъчения :)

Аз живея в град, в който беше направено повече и от твоя:)
Проблемът ми е, че виждам неща, които за теб са невидими.
Това е като ромът в операта, който вижда само цветните дрехи на артистите.
Тук говорим за национална политика, и градско -провинциалният ти шовинизъм не ме интересува.
Аз виждам как градове от средна величина умират и остават без поминък.
Виждам как малкият и средният бизнес беше смазан с бързото и безумно налагане на изисквания, които трябваше постепенно да навлизат. И всичко това беше направено, за да могат големите акули на пазара да увеличат печалбите си.
Тъпото е, че дори събираемостта не се увеличи. Оказа се, че натискът върху бизнеса имаше обратен ефект, бизнесът се сви и като разсърдено и раздразнено животно още повече намрази държавата.
10 % корпоративен данък бе въведен заради средния и малкия бизнес, там трябваше да даде сила и възможности на предприемачите, а не на монополистите и големите риби.
Целият този полицейски натиск смаза и огромна част от инициативността в държавната и общинска администрация. Картинката се влоши драстично и заради тоталния провал в кадровата политика.
Кризата трабваше да ни задържи поне на същото ниво, ако имахме адекватно управление, а тя ни закопа.
Ето за това става дума, а ти се радвай като индианец на мъниста.:bath:

morfius
01-03-2013, 10:24
Една лъжа повторена 1000 пъти става истина...

Furious 155
01-03-2013, 10:29
- ти кое предпочиташ? -Асфалт пред блока или храна на масата?
Да ти кажа предпочитам и двете, като след като си минал през масата, да може да се разходиш по асфалта...

Kuku
01-03-2013, 10:31
Имаш право само на един избор - да живееш или.... ?! :)

code
01-03-2013, 10:33
Коде, проблема, батьо, е че се прави "нещо" основно за два града в България - София и Бургас!
Това доказва недвусмислено теорията за управлението на Тиквенариума, според която ТОЙ си прави на него да му е готино - София, защото има най-много хора и ТОЙ е там; Бургас, за да може да си ходи на море и да пристига бързо по тъпата си магистрала; Банкя, защото там живее; Бистрица и пътя към нея, за да си ходи на мачлета и към Боровец.....
На народа му е@и мамата - да умират до кофите :idea:
Та в този ред на мисли, ПАК се връщаме на метафората - ти кое предпочиташ? -Асфалт пред блока или храна на масата?
Споменах, че народът няма да търпи повече, т.е. социалната политика ще излезе на преден план. На който и политик да не му е ясно това ще настъпи котката :stretcher:
Сусо голяма шматка си и понеже пак взе да пишеш романи ще карам пак по твоите брътвежи, ща не ща пак ще ти наливам мозък в празната философска глава :tooth:

Аз живея в град, в който беше направено повече и от твоя:) - неблагодарник :tooth:
Проблемът ми е, че виждам неща, които за теб са невидими. - може само в твоята глава да са и с гласовете може да се получи същото
Това е като ромът в операта, който вижда само цветните дрехи на артистите.
Тук говорим за национална политика, и градско -провинциалният ти шовинизъм не ме интересува.
Аз виждам как градове от средна величина умират и остават без поминък. - Искаш да кажеш, че Шумен е бил Лас Вегас по времето на Тройната коалиция или примерно Русе?
Виждам как малкият и средният бизнес беше смазан с бързото и безумно налагане на изисквания, които трябваше постепенно да навлизат. - От изисквания не можеш да избягаш след като си в ЕС и не ББ те е вкарал там(не че е нещо лошо)И всичко това беше направено, за да могат големите акули на пазара да увеличат печалбите си. - Някои големи акули станаха цаци ;)
Тъпото е, че дори събираемостта не се увеличи. - Напротив едно е процентно друго абсолютно увеличение Оказа се, че натискът върху бизнеса имаше обратен ефект, бизнесът се сви и като разсърдено и раздразнено животно още повече намрази държавата. - Какъв натиск бе като никой не ти влиза цял ден в магазина, никакъв натиск не ти трябва за да удариш кепенците, като имаш работа ще плащаш данъци, като е криза и 5% да ти е данъка все тая.
10 % корпоративен данък бе въведен заради средния и малкия бизнес, там трябваше да даде сила и възможности на предприемачите, а не на монополистите и големите риби. - Като увеличиш данъка на големите риби просто няма да го плащат набий си го в празната глава и тогава ще сънуваш събираемост.
Целият този полицейски натиск смаза и огромна част от инициативността в държавната и общинска администрация. - Тука не мога да разбера къкъв полицейски натиск бълнуваш - може би над НАГЛИ, СУМИСТИ, ТРАКТОРИ, ГАЛЕВИ И ОТ СОРТА ;)Картинката се влоши драстично и заради тоталния провал в кадровата политика. - ами те другите бяха несменяеми, т.е. безгрешни по 4г
Кризата трабваше да ни задържи поне на същото ниво, ако имахме адекватно управление, а тя ни закопа. - да да трябваше да продължаваме да строим по 3 хотела на ден:rotfl:
Ето за това става дума, а ти се радвай като индианец на мъниста.:bath:

Susscrofa
01-03-2013, 10:45
Споменах, че народът няма да търпи повече, т.е. социалната политика ще излезе на преден план. На който и политик да не му е ясно това ще настъпи котката :stretcher:
Сусо голяма шматка си и понеже пак взе да пишеш романи ще карам пак по твоите брътвежи, ща не ща пак ще ти наливам мозък в празната философска глава :tooth:

Жалки са ти отговорчетата, като теб самия.:bath:

Всички тези изисквания към бизнеса можеше поетапно и доста по бавничко да бъдат въвеждани. Да се даде време за адаптация.
Тези градове не бяха по-добре, но не загиваха.
Събираемостта не се увеличи, иначе нямаше да плащат на земеделските производители субсидиите от фиска, нещо, за което Дянков си замина.
Я ми кажи нещо за бума в битовата престъпност.
Ти умнико осъзнаваш ли, че когато насочиш огромни средства да преследваш големи бандити без да си подготвен, отнемаш средства от други места, като например превенция на битова престъпност.
Виж сега, понеже не разбираш от полицейска дейност ще те светна и още нещо, бързата полицейска работа не дава резултати в съда. Всички тези акции бяха ПИАР, те бяха прибързани, без да се изчака да се съберат необходимите доказателства, за да издържат в съда. Огромна грешка на МВР, за която те сега обвиняват съдебната система. Организирана престъпна дейност понякога се разследва с години.
Улицата даде своята оценка за това провалено управление.
Аз не защитавам тройната коалиция, но те бяха цвете в сравнение с това, на което станахме свидетели през последните 3,5 години.
Сега за мое голямо съжаление и противно на политическите ми убеждения признавам, че тази разорена държава може да бъде издърпана само с ИДЕНТИЧНО дясно управление. Дано това се случи.:picnic:

АПЕЛИРАМ ДА БЪДЕШ КОРЕКТЕН И ДА НЕ ВКАРВАШ В МОИ ЦИТАТИ НЕАДЕКВАТНИТЕ СИ МИСЛИ.!

code
01-03-2013, 10:51
Щом почна да обясняваш колко е читава съдебната система значи нацяло си изплякал :tooth:
Сега за мое голямо съжаление и противно на политическите ми убеждения признавам, че тази разорена държава може да бъде издърпана само с ИДЕНТИЧНО дясно управление. Дано това се случи.:picnic:
Ами и това не е лош вариант, коалиция също ми се вижда възможна, там вече един Господ знае какъв ще е резултата.:screwy:

Susscrofa
01-03-2013, 10:54
Щом почна да обясняваш колко е читава съдебната система значи нацяло си изплякал :tooth:
Ами и това не е лош вариант, коалиция също ми се вижда възможна, там вече един Господ знае какъв ще е резултата.:screwy:

Само, че за разлика от теб, аз не определям ГЕРБ като дясна партия.
Само като видя министрите им, чии деца и внуци са, мани мани.
Крило на БСП, разсърденото крило на БСП.:)
:picnic:

rusiq86
01-03-2013, 11:13
Млад съм да изказвам мнението си, нито си изкарвам парите в Бг...но що се отнася до видяното от мен е следното: ПРеди 8-10 години в квартала ми, не е лош квартал в гр. Русе уличните лампи бяха спирани, нямало пари за ток, не се правиха никакви ремонти...никакви инвестиции.
В последните 5 години се направи доста за града...
- страхотна инфраструктура..една от най-добрите за България.
- изцяло обновен център (най-големият и скъп сух шадраван на Балканите в в Русе от има няма две години)
Проекта по обновяване на центъра беше за 10мил. лв...като 9.6 от тях по европейски проект.
- Изцяло наново изградени детски площадки, градини...санирани училища с нови дограми.
- главната ни улица в центъра има сгради с класически вид...който е мн тачен...всичк ите независимо на кого са се обновиха...
- Направиха се доста инвестиции в нови бизнеси за последните 4-5 години...което отвори работна места.
- Строй се спортна зала в момента
- подновиха се доста автобуси и нови спирки на месец-два в целия град от градската мобилност
- имам познат, който работи в инфраструктурните поддръжки, самия той забелязва разлика откакто има кмет на Герб в града...всяка малка дупка се оправя...и не се чака.
- бюджета на общината е по-голям сравнено с предишните кметове
- до нас се строй нов паркинг и детска площадка...заради подписка в квартала
- Средната заплата за града се вдигна една идея...отпреди 4-5 години.
- Втори университет се направи в Русе...
- Нова, мн добра болница отвори в Русе...скоро заради роднина бях в нея...мн добра.
- гледам яко се чистят улици...събират се хартийки от малките квартали...редовно чистят около нас..
- скоро направиха доста голям безплатен паркинг на 700-800метра от центъра
- постоянно се строят и ремонтират тротоари.

Нз дали малкия и средния бизнес страда, но определено града стана по-добро място за живеене... Това досега в гр. Русе в такава степен не се е случвало.

Susscrofa
01-03-2013, 11:15
Млад съм да изказвам мнението си, нито си изкарвам парите в Бг...но що се отнася до видяното от мен е следното: ПРеди 8-10 години в квартала ми, не е лош квартал в гр. Русе уличните лампи бяха спирани, нямало пари за ток, не се правиха никакви ремонти...никакви инвестиции.
В последните 5 години се направи доста за града...
- страхотна инфраструктура..една от най-добрите за България.
- изцяло обновен център (най-големият и скъп сух шадраван на Балканите в в Русе от има няма две години)
Проекта по обновяване на центъра беше за 10мил. лв...като 9.6 от тях по европейски проект.
- Изцяло наново изградени детски площадки, градини...санирани училища с нови дограми.
- главната ни улица в центъра има сгради с класически вид...който е мн тачен...всичк ите независимо на кого са се обновиха...
- Направиха се доста инвестиции в нови бизнеси за последните 4-5 години...което отвори работна места.
- Строй се спортна зала в момента
- подновиха се доста автобуси и нови спирки на месец-два в целия град от градската мобилност
- имам познат, който работи в инфраструктурните поддръжки, самия той забелязва разлика откакто има кмет на Герб в града...всяка малка дупка се оправя...и не се чака.
- бюджета на общината е по-голям сравнено с предишните кметове
- до нас се строй нов паркинг и детска площадка...заради подписка в квартала
- Средната заплата за града се вдигна една идея...отпреди 4-5 години.
- Втори университет се направи в Русе...
- Нова, мн добра болница отвори в Русе...скоро заради роднина бях в нея...мн добра.
- гледам яко се чистят улици...събират се хартийки от малките квартали...редовно чистят около нас..
- скоро направиха доста голям безплатен паркинг на 700-800метра от центъра
- постоянно се строят и ремонтират тротоари.

Нз дали малкия и средния бизнес страда, но определено града стана по-добро място за живеене... Това досега в гр. Русе в такава степен не се е случвало.

:rotfl:

Kuku
01-03-2013, 11:25
Е, да де - все неща, от които се лапа веднага, бързо и по много ;)


П.П.
Здравето и образованието са за простаците....

mordohy
01-03-2013, 11:28
Бях се отказал да пиша тука, ама ме засърбяха пръстите, като чета очевидни заблуди.
Забатачихте се по ток, жици, парно тръби и магистрали, а не виждате очебийното:
Държавата се изсмуква, а срещу народа се извършва геноцид.
Да, геноцид!
Който не вярва, да види определението за геноцид и ще види, че се извършва по три направления.
Безнаказаността е проблема.
Само за половин година действуваше закона за неприкосновеността на частната собственост и управляващите се уплашиха и го отмениха.
Всички престъпници са въоръжени до зъби, а ако обикновен човек отиде за разрешително ще го направят на нищо.
Абсурда е пълен, когато се види ясно, че чужденците у нас също са въоръжени.
Допуска се цели градове да се ограждат и вътре да действуват правила, противоречащи на българските закони.
Който иска, да си категоризира това положение. Аз не се наемам.
По времето на Костов така се приватизираха заводите, че те вече никога няма да тръгнат да работят.
Гледам завода за стъкло в Перник.
Ами така са го спрели, че стъклото да замръзне в пещите и те да се повредят окончателно.
На Юдата, извършил това му е заплатено с депутатско място. Това нямаше да е възможно при мажоритарен избор. И изобщо отдавна щеше да е в съответното заведение за дълъг срок.
Заводи като Балканкар София и други от тежкото машиностроене бяха продадени под себестойността на продукцията , която имаха на склад.
Цели промишлени зони бяха обезлюдени, за да се построят някъде другаде, но не и в България.
Челопеч, медта ни, Марица 1, 3. Лукойл, да изброявам ли ?
Където не са успели да се подсигурят законно с договори, така наречените бизнесмени са си направили островчета на спокойствието.
Ярък пример за това е Костинброд!
Там държавата е абдикирала.
Или може би не!?
Живея в Перник, но работя в Костинброд и всеки ден минавам по автомагистрала Люлин.
Откакто я пуснаха е голям кеф. Преди това се друсах по разбития бучински път.
Би трябвало да кажа:
-Евала бат*Бойко! Аферим!
Аз обаче питам, защо е необходимо да ходя чак там, при положение че в Перник е работила половин София.
Ако промишлеността в Перник работеше, нямаше да имам нужда от магистралата.
И не ми обяснавайте, колко е била остаряла и енергоемка. Продукцията им се пласираше чудесно по света.
Блока, в който имам апартамент в Кюстендил е с 32 апартамента.
В него има шестнадесет на брой, вече млади жени и мъже, които отдавна трябваше да са задомени и да имат поне по две-три деца.
Нищо подобно!
По-оперените са по чужбина, а останалите бавно вехнат.
Мен не ме интересуват програми, декларации, стъкмистики и прочие!
Аз гледам резултата.
А той, боя се е трагичен.
Не се ли изчистят авгиевите обори, тоест администрацията, няма оправия!
Не си ли търсим правата също.
Излезе един тиквеник от Конституциония Съд и каза, че делата заведени от гражданите за нарушени техни конституционни права, трябва да се прекратят.
Това си мина и никой не му обърна внимание.
Това, че ти се нарушава правото на справедлив съд.
Тоя изобщо реши, че на българина не му трябва съд.
Недоразумението Гамизов излезе и ни обясни на нас тъпанарите, колко добри са Марица 1и 3.
Вместо да си плати на журналистите, на които дължи доста пари се скъса да обяснява колко сме тъпи.
Явно ни действа, съобразно името си!
Гръцко-говорящите знаят за какво става въпрос!:rotfl:

rusiq86
01-03-2013, 11:29
Лапа се, но защо предишните нищо не правеха...вс това се случи за последните 4-5 години.
Ясно се краде..то и аз да съм политик, и аз ще правя така...ноне като предишните всичко за тях.
Аз лично дори не гласувам...не виждам за кого да го направя...все същите мизерници...Костов, Станишев, Бойко, Атака или който и да е...все боклуци.

Но преди 5 години в Русе ги нямаше тези неща...факт.
Като се краде е важно и да се налива нещо, хората и те да получат нещо насреща.
Прасчо нищо смешно не виждам в написаното от мен...аз съм обективен...не бих гласувал през Май, аз няма да съм в Бг тогава де...но дори да бях не бих гласувал...

Крали, не крали, предишните нищо не правеха...докато сега вс е мн различно! Евала за което.

Здравето и образованието са за простаци казваш, куку....еми аз се радвам на обновените училища, детски площадки...парковете...новата болница, в която беше постъпила майка ми и получи отношение и внимание на макс...евала за което, отношение като в добри болници по света. Хубави нови стаи...сама в стая...ново оборудване.
Втори университет в Русе вече...Училища, които бяха в ужасни сгради в Русе се направиха като нови.
Крадяло се било е поне правят нещо!

Susscrofa
01-03-2013, 11:31
Лапа се, но защо предишните нищи не правеха...вс това се случи за последните 4-5 години.
Ясно се краде..то и аз да съм политик, и аз ще правя така...ноне като предишните всичко за тях.
Аз лично дори не гласувам...не виждам за кого да го направя...все същите мизерници...Костов, Станишев, Бойко, Атака или който и да е...все боклуци.

Но преди 5 години в Русе ги нямаше тези неща...факт.
Като се краде е важно и да се налива нещо, хората и те да получат нещо насреща.
Прасчо нищо смешно не виждам в написаното от мен...аз съм обективен...не бих гласувал през Май, аз няма да съм в Бг тогава де...но дори да бях не бих гласувал...

Крали, не крали, предишните нищо не правеха...докато сега вс е мн различно! Евала за което.

Не ти се подигравам, просто го написа все едно си 21 годишна активистка от младежкото ГЕРБ Русе.:picnic:

morfius
01-03-2013, 11:37
И каква стана тя...
Избори, избор или маскиран член първи...?!?
- БСП - наследник на БКП
- ДПС - етнически проект на БКП
- ГЕРБ - Б отбора на БКП
- Нови лица от протестите - ръководители на младежки социалистически, русофилски и подобни организации (медиите мълчат като посрани по тоя въпрос, но в нета инфо бол).

А вие се карайте коя част от БКП да се изреди тоя път...

Galeano
01-03-2013, 11:39
То по времето на станишев едно здравеопазване цъфтеше, едно образование...

Susscrofa
01-03-2013, 11:40
То по времето на станишев едно здравеопазване цъфтеше, едно образование...

Не помня такива протести и толкова закрити болници.:bath:

Galeano
01-03-2013, 11:41
Не помня такива протести и толкова закрити болници.:bath:

А разпускането на седянката помниш ли я?

rusiq86
01-03-2013, 11:42
Приятел това е истината...аз не искам да гласувам...и то защото вс са еднакви...Бойко и той в кюпа...мн лоши неща съм чувал за него от познати...как отива в банско на почивка и наема целия етаж за него и охраните му в Кемпийски...охрани от 8 коли...и вс се плаща като бизнес разход...и отива да гледа мач....

Ма просто съпоставям с промените от предишните управления...и говоря за гледната ми точка като временно пребиваващ в този град...като почертавам не работя в него, нито имам бизнес.

Susscrofa
01-03-2013, 11:43
И каква стана тя...
Избори, избор или маскиран член първи...?!?
- БСП - наследник на БКП
- ДПС - етнически проект на БКП
- ГЕРБ - Б отбора на БКП
- Нови лица от протестите - ръководители на младежки социалистически, русофилски и подобни организации (медиите мълчат като посрани по тоя въпрос, но в нета инфо бол).

А вие се карайте коя част от БКП да се изреди тоя път...

Точно това се оказа.
Аз имах някакви съмнения в началото, но сега съм убеден, че всичкият този театър се разиграва, за да се задържи собствеността и контролът върху паричните потоци от ЕС в една орбита, всички знаем коя е.:bath:

---------- Post added at 09:43 ---------- Previous post was at 09:42 ----------


А разпускането на седянката помниш ли я?

Разпуснаха я с резултат, след това.
Нямаше такова социално напрежение, нито пък имаше толкова управленски гафове.

morfius
01-03-2013, 11:44
По времето на Костов така се приватизираха заводите, че те вече никога няма да тръгнат да работят.


За масовата или касовата приватизация иде реч, първата започна 95 година ако не греша (но все преди Костов), другата 98 или 99 а.
Фирмите на вход и изход много бързо ги забравихме... а схемата още работи, резултата в оръжейния завод скоро го видяхме.

lan
01-03-2013, 12:34
Лапа се, но защо предишните нищо не правеха...вс това се случи за последните 4-5 години.
Ясно се краде..то и аз да съм политик, и аз ще правя така...ноне като предишните всичко за тях.
Аз лично дори не гласувам...не виждам за кого да го направя...все същите мизерници...Костов, Станишев, Бойко, Атака или който и да е...все боклуци.

Но преди 5 години в Русе ги нямаше тези неща...факт.
Като се краде е важно и да се налива нещо, хората и те да получат нещо насреща.
Прасчо нищо смешно не виждам в написаното от мен...аз съм обективен...не бих гласувал през Май, аз няма да съм в Бг тогава де...но дори да бях не бих гласувал...

Крали, не крали, предишните нищо не правеха...докато сега вс е мн различно! Евала за което.

Здравето и образованието са за простаци казваш, куку....еми аз се радвам на обновените училища, детски площадки...парковете...новата болница, в която беше постъпила майка ми и получи отношение и внимание на макс...евала за което, отношение като в добри болници по света. Хубави нови стаи...сама в стая...ново оборудване.
Втори университет в Русе вече...Училища, които бяха в ужасни сгради в Русе се направиха като нови.
Крадяло се било е поне правят нещо!
Сега се прави нещо по простата причина, че преди нямаше финансиране, колега. Ти имаш ли си идея колко време е нужно да се изработи един проект, после да се одобри - ще ти подскажа - около 2г. После трябва да се направи обществена поръчка и докато спечелилият започне да работи минава още около година. Можеш и сам да си прецениш дали всичко това е дело на управлението на ББ.
Не ми е приятно да го призная, но заслугите за повечето неща са на тройната коалиция.

П.П.
Не го приемай като заяждане, но след като нямаш никакво намерение да гласуваш, мисля че не е много редно да правиш коментари в тема, която се отнася именно за изборите.

stelt
01-03-2013, 12:45
Аз само мога да кажа, че малкия и средния бизнес от 2-3 година насам е буквално смазан. Болниците и университетите са машина за пари.

rusiq86
01-03-2013, 13:16
Колега Lan, няма да гласувам по две причини:
1) няма за кого..всички са мизерници
2) няма физически да съм в Бг.

Не мисля, че заслугите за направените неща в Русе за заради тройната коалиция.
Както и да е...това че няма да гласувам по ред причини, не значи, че нямам мнение или че гласът ми не бива да се чуе.

Мн се радвам иначе на протестите...евала толкова мн хора.

Galeano
01-03-2013, 14:18
Сега се прави нещо по простата причина, че преди нямаше финансиране, колега. Ти имаш ли си идея колко време е нужно да се изработи един проект, после да се одобри - ще ти подскажа - около 2г. После трябва да се направи обществена поръчка и докато спечелилият започне да работи минава още около година. Можеш и сам да си прецениш дали всичко това е дело на управлението на ББ.
Не ми е приятно да го призная, но заслугите за повечето неща са на тройната коалиция.


:rotfl:

Susscrofa
01-03-2013, 14:25
:rotfl:

Ти имаш ли представа колко от лентичките бяха рязани за започнати обекти от предишното правителство?:strong:

Kuku
01-03-2013, 14:29
Е, то изобщо има ли нещо започнато от Гойко? :?

Susscrofa
01-03-2013, 14:32
Аз за пореден път Ви питам, нормално ли е според Вас, Министър председателят на страната да открива ремонтирана детска градина?:strong:

В този отговор се крие причината на много от вашите заблуди.

lan
01-03-2013, 15:11
Ти имаш ли представа колко от лентичките бяха рязани за започнати обекти от предишното правителство?:strong:
Мисля си, че много по - лесно ще се намери отговор на този въпрос:

Е, то изобщо има ли нещо започнато от Гойко? :?

Galeano
01-03-2013, 16:16
Ти имаш ли представа колко от лентичките бяха рязани за започнати обекти от предишното правителство?:strong:

Не. Кажи колко?

Susscrofa
01-03-2013, 16:34
Не. Кажи колко?

Над 80 % от всички рязани лентички на по-мащабните проекти.

Метрото, зала Армеец, всички пречиствателни станции за отпадни води и всички регионални депа за твърди битови отпадъци.
Част от естакадите също.


А според теб обещаните 4 магистрали случиха ли се??????????
Ами те дори Тракия май няма да завършат.
А какво ще излезе от тези магистрали тепърва предстои да разберем.:on_da_beach:

code
01-03-2013, 17:07
То и в Бургас кръговото за Созопол е проект от 30г ама се случи точно при ГЕРБ ;) Да не говорим за главни, морски и т.н. Който му е интересно да ги разгледа в гугъл.
http://www.stroitelstvo-more.info/Upload/600_120628_57971.jpg

Susscrofa
01-03-2013, 17:11
То и в Бургас кръговото за Созопол е проект от 30г ама се случи точно при ГЕРБ ;) Да не говорим за главни, морски и т.н. Който му е интересно да ги разгледа в гугъл.
[.info/Upload/600_120628_57971.jpg[/IMG]

Нали се разбрахме с типичния за бургазлии градски шовинизъм така малко по-лекичко да го раздаваш.
Говорим за обекти от национално и най-малкото от регионално значение.
Градинките и обществените нужници в Бургас не ме вълнуват, както и самият град не ме впечатлява с нищо.
Тази снимка от военен кугър ли е правена? :on_da_beach:

Kuku
01-03-2013, 17:12
Искаш да кажеш 'ама се окраде точно при ГЕРБ' ;)
И сега, какво - стигате по-бързо до болницата, в която ми имат за клиенти :idea:

morfius
01-03-2013, 17:15
То и в Бургас кръговото за Созопол е проект от 30г ама се случи точно при ГЕРБ ;) Да не говорим за главни, морски и т.н. Който му е интересно да ги разгледа в гугъл.


Това на картинка погледнато поне прилича на нещо, я като си им такъв фен ми обясни защо творенията им тук в София са едно от друго по-малоумни (заходи скосени та нищо по-голямо от малолитражка да не може да завие, видим ръб на пътно платно, повдигнати пешеходни пътеки при които минавайки с 20-30 усещаш задиране, цариградско море и околомръсно езеро...), защо няма никакъв контрол на ниво планиране, реализация и поддръжка?

code
01-03-2013, 17:16
Градинките и обществените нужници в Бургас не ме вълнуват, както и самият град не ме впечатлява с нищо.
Тази снимка от военен кугър ли е правена? :on_da_beach:
Знам те какво ще ми кажеш то не е лесно да си смотаняк, на това кръстовище няма софиянец дето да не е висял и е проблем от много години, целия трафик за южното черноморие минава през него. Ама какво ли да ти обяснявам нищо няма да ти влезе в празната зелка :lol::lol:

ecotronic
01-03-2013, 17:56
Човек на когото главата не му служи само затова да си подстригва косата, следва да бъде малко от малко по-обективен.
Не е много добре и да бъде супер-критичен спрямо останалите индивиди, защото това намирисва на комплекси.
Нагласата "санким кого лъжеш" и обяснението на всичко с някакви заговори, конспирации и скрити игри, също не е добра за никого.

За пореден път ще кажа:

Не съм подкрепял, не подкрепям и няма да подкрепям нито ГЕРБ, нито поведението на ББ.

НО

Не знам кой проект кога е стартирал или е бил частично осъществен, но знам (видял съм с очите си) това, че по времето на управлението на ГЕРБ станаха факт много обществени придобивки. Няма да ги изброявам.
Може лошото да е повече от доброто. Това не знам.

Във всеки случай съм наясно с 2 неща:

1 - По-добре е нещо да направиш или поне да се опиташ, отколкото нищо да не правиш под претекста, че не искаш да вредиш на някого.

2 - Само онзи, който нищо не прави, не прави и грешки.

А че светът е пълен със злобари, които вадят от 9 кладенеца вода за да очернят някого, само и само по този начин да се почувстват велики - и това е факт.

lan
01-03-2013, 18:32
То всъщност и като не подкрепяш дадено нещо, но в спора всъщност го защитаваш само и само за да си различен си е също чиста проба комплекси.
То като не си наясно с проектите, не виждам защо изобщо трябва да спориш?

alfageorgi
01-03-2013, 18:56
Момчета и момичета , ако тая анкета е вярна и наистина има толкова фенове на ГРОБ, значи нацията е за лечение в психиатрия.Жалко е ,че цялата държава вече прилича на типично българска лудница в която никой не го лекуват защото "докторите" са по-зле от пациентите .Срамно е не да сбъркаш , срамно е да не разбереш и осъзнаеш грешката си за да не я повтаряш, което вече си е чиста глупост. Както казват "Всеки народ си заслужава управлението", нека всеки мисли преди изборите за да не дават управниците ни в клипчета по нета докато си играят с телефоните или кротко дремват защото от английски знаят само Конгречулейшън.
Не искам да ме разбират грешно някои , но на мен не ми се живее в РПУ в национален мащаб.Така държава не се управлява , да не говорим за развитие и просперитет.

ALFonsOlder
01-03-2013, 19:15
Нека погледнем метафората по следния начин:
По времето на Костов, живота ми е предложил възможността да се изместя от двустаен апартамент в двуетажна къща ;)
А сега Бойко ме е докарал до положението да нямам пари за едно саниране!

ок, приемам!

дай да видим защо тогава (1997-2001г.) имаше бизнес, а сега-не?!

отговора, естествено, е ПАРИ.
и ти го знаеш.

около 97а
* приватизацията. (рмд-та,касова,масова,)все нещо вкарваше в бюджета.
* пък и откраднатото от приватизацията се вкарваше в строителство и бизнес.
* частните банки (кредитните милионери)откраднаха личните спестявания.
* частните банки (кредитните милионери)откраднаха и държавните пари.
за да не стане гражданска война БНБ (от бюджета) рефинансира частните банки. и те пак, за 2ри път бяха откраднати.
* югоембаргото стана златна мина и утвърди сегашните "бели екички".
* неплащане на никакви данъци и задължения към бюджета. (нямаше касови апарати. едни хвърчащи фактури си менкахме всички).
* съотношението пенсионери-работещи беше съвсем друго.

сигурно има и още, ама не се сещам сега.
всеки необременен човек ще ти ги каже тия неща.

кажи ми коя от тези предпоставки я има сега??

чувалът отдавна е изтръскан, та и препран. за жалост!

п.п.
забравих най-важното.
ЕНТУСИАЗМА.
няма го вече. измориха се хората и не виждат смисъл.
затова 40милярда дремят в банките.

fred
01-03-2013, 19:25
Докато една по голяма част от обществото не осъзнае какво става и какво трябва да се направи, нищо няма да се промени.
Да на протестите, не на хаотичните и глупави искания-това ми е идеята.
Частни банки у нас нямаше-реално.Те си бяха държавни, само дето собствениците им бяха частници (видни комунистически чеда на ДС и прочее) Венци Йсифов, Мирчо Спасов, Цецка, Веска, 99% бяха такива.
Приватизацията не беше справедлива, но тя спря доизточването на приходите на държавата, посредтвом държавните предприятия.Постави се добра основа на нещо, път.Този път се засра от правителствата на Кобурга и Тройната коалиция.
А ББ също е като тия двете.Така че, сега плащаме за действията и бездействията си за последните 10-12 години.
Хората наистина сме уморени, но трябва да се разбере, че никой освен народа не може да промени нещо, а за да го промени за добро, трябва да се научи да мисли и да действа.

ALFonsOlder
01-03-2013, 19:41
ще си позволя един приятелски съвет.

не ползвай думата "клише".
смисълът и е, че се повтаря много пъти едно и също.
но това не го прави неистина.

ако те попитат 5 човека какво си постигнал в личен план. ти ще им отговориш по един и същ начин-нали.

е, лошо ли е това??
лъжеш ли ги, манипулираш ли ги??

Доко
01-03-2013, 19:56
Я някой фен на Бойко да обясни как неодобрени от Брюксел ВиК проекти получиха над 231 млн. лева от кабинета в оставка ? Да се чуди човек защо Плевнелиев се ослушва и протаква.

В първото си заседание след подадената оставка кабинетът даде зелена светлина министърът на околната среда и водите да подпише договори за ВиК европроекти на общините Пловдив и Добрич, които обаче все още не са окончателно одобрени от Брюксел. Общата сума възлиза на над 231 млн. лева, съобщи правителствената пресслужба.

За проекта на Пловдив държавата ще участва с близо 126 млн. лева, а за Добрич - над 105 млн. лева.

"Финансовите средства за реализирането на проектите да бъдат осигурени от недоговорен ресурс от Кохезионен фонд на Европейския съюз чрез Оперативна програма "Околна среда 2007-2013 г.", пише още в съобщението. В постановлението е уточнено, че при отказ за осигуряване на средства от Козехизонния фонд на Европейския сююз държавата ще поеме разликата със средства от бюджета.

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2013/03/01/2013678_neodobreni_ot_brjuksel_vik_proekti_poluchi ha_nad_231/

fred
01-03-2013, 20:04
ще си позволя един приятелски съвет.

не ползвай думата "клише".
смисълът и е, че се повтаря много пъти едно и също.
но това не го прави неистина.

ако те попитат 5 човека какво си постигнал в личен план. ти ще им отговориш по един и същ начин-нали.

е, лошо ли е това??
лъжеш ли ги, манипулираш ли ги??

Благодаря за приятелския съвет.Но ние сме царството на клишетата. Да го уточня - в обществото и политиката.В тая връзка отдавна се знае, че една лъжа повторена сто пъти става истина, това имам предвид.Клишето е начин на мислене у нас-тоест не се мисли.Приватизацията е мръсна дума, народа е голяма работа, демокрацията е нещо лошо, АЕЦа ще ни спаси от мизерията, а Запада само мисли как да ни затрие и т.н. (малко клишета за голяма част от хората).Клишето обяснява сложния свят на простия човек.
Та и от мен приятелски съвет (мы строна советов...имаше виц)-давай съвет, като ти го искат, ако и без пари да е ;-).

code
01-03-2013, 20:24
Така като гледам за РЗС може да не печатат бюлетини - един зян по-малко :tooth::tooth::tooth::tooth:

Kuku
01-03-2013, 22:31
чувалът отдавна е изтръскан, та и препран. за жалост!Там е работата, че има още за крадене и както е видно от действията на правителството - приоритетни са проектите за крадене.
Случайност ли е, според вас, че именно тези крачки предприе Гойко :idea:

gigi
02-03-2013, 01:45
За кого бихте гласували на предсрочните избори?
БСП
11%

ГЕРБ
44%

Синята коалиция
12%

ДПС
1%

Атака
5%

Друг
10%

Няма да гласувам
7%

Все още не съм решил/а
10%

Общо гласували: 2476

thecleaner
02-03-2013, 01:55
Ето и моята

code
02-03-2013, 07:31
.... 2476

..... 4048
Не знам в какви сайтове сте ги пуснали, но явно е, че хората в тях са някакви, как да кажа, "по-доволни" от средното. Ще видите, че Алфа извадката ще се окаже по-вярна след 2 месеца нищо, че е със 100 човека :bg:

fred
02-03-2013, 08:31
Ами то като цяло ситуацията е такава.Най лошото на ББ е, че няма има идеи и куража (дупе се вика у нас, по правилно от западният лаф от филмите - топки :)) за реформи, промени и идеи-основно за развитие на икономиката и т.н.
Този път обаче ГЕРБ няма да спечели 51%, а ще бъде малко над БСП.Въпросът е кой друг ще влезе (освен ДПС и БСП) и с какви проценти.Отива се към коалиция.

code
02-03-2013, 08:49
Ами то като цяло ситуацията е такава.Най лошото на ББ е, че няма има идеи и куража (дупе се вика у нас, по правилно от западният лаф от филмите - топки :)) за реформи, промени и идеи-основно за развитие на икономиката и т.н.
Този път обаче ГЕРБ няма да спечели 51%, а ще бъде малко над БСП.Въпросът е кой друг ще влезе (освен ДПС и БСП) и с какви проценти.Отива се към коалиция.

Те и предния път бяха с много под 51% нали са правителство на малцинството.

fred
02-03-2013, 12:29
А вярно, че беше така, но хванаха близък процент до 51% от гласовете на всички гласували (60% примерно от имащите право на глас са гласували).А сега това няма да се повтори.

ecotronic
02-03-2013, 12:42
Голяма част от електората на БСП не ползва интернет.
Предвиждам доста по-голям процент за БСП на реалните избори. Не съм сигурен обаче, дали ще надвиши тези на ГЕРБ.

fred
02-03-2013, 12:45
А, разбира се, че е така.
Всъщност, ето моята прогноза - ГЕРБ около 35-40%, а БСП около 30% някъде

code
02-03-2013, 12:59
http://i42.tinypic.com/1smeja.gif Това са резултатите 2009г моята прогноза за следващите избори е да се прелеят от ГЕРБ проценти както следва:
-6% в БСП
-3% в Атака
-5% в Костов, Нейнски др. СДС-та :) Ще гледаме след 2 месеца кой е познал :)

Susscrofa
02-03-2013, 16:36
Знам те какво ще ми кажеш то не е лесно да си смотаняк, на това кръстовище няма софиянец дето да не е висял и е проблем от много години, целия трафик за южното черноморие минава през него. Ама какво ли да ти обяснявам нищо няма да ти влезе в празната зелка :lol::lol:

Аз на море в БГ не ходя, там и обстановката и хората не ме радват.

---------- Post added at 15:36 ---------- Previous post was at 15:33 ----------


Не знам в какви сайтове сте ги пуснали, но явно е, че хората в тях са някакви, как да кажа, "по-доволни" от средното. Ще видите, че Алфа извадката ще се окаже по-вярна след 2 месеца нищо, че е със 100 човека :bg:

Залагам бутилка Жони, че няма да си прав.

mordohy
02-03-2013, 16:48
Ако се погледне резултата до момента, над 40% няма да гласуват.
Политическото недоразумение Кунева си е добре тука, но много ще ме е яд, ако пробие в парламента.
Има резон в безпокойството ми, защото все пак, повече от половината гласоподаватели не ползуват интернет.
Много е важно как ще си изиграят козовете и ДПС.
Освен това е много важно и какво ще е времето в изборния ден.
На хората има е на дедовия нищо чудно да се юрнат по планината.
Изобщо няма нищо сигурно.

code
02-03-2013, 17:30
"Дори и коментарите ви да не се приемат от случайно четящите ги, те ще се трупат като негатив към вашата фалшива самоличност, но и към истинската самоличност на атакуваните субекти. Основната цел е да се предизвикат пукнатини в имиджа и да се породят съмнения към тях. В този аспект трябва да сме търпеливи и настойчиви както капката дълбае камъка."
http://www.extremecentrepoint.com/?p=12840&utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=%25d0%25ba%25d0%25b0%25d0%25ba-%25d0%25bc%25d0%25bb%25d0%25b0%25d0%25b4%25d0%25b5 %25d0%25b6%25d0%25ba%25d0%25be%25d1%2582%25d0%25be-%25d0%25be%25d0%25b1%25d0%25b5%25d0%2
После що "политика" е мръсна дума :bg:
пп Оставям на вас да прецените колко е достоверна тази информация.

fred
02-03-2013, 19:06
"Дори и коментарите ви да не се приемат от случайно четящите ги, те ще се трупат като негатив към вашата фалшива самоличност, но и към истинската самоличност на атакуваните субекти. Основната цел е да се предизвикат пукнатини в имиджа и да се породят съмнения към тях. В този аспект трябва да сме търпеливи и настойчиви както капката дълбае камъка."
http://www.extremecentrepoint.com/?p=12840&utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=%25d0%25ba%25d0%25b0%25d0%25ba-%25d0%25bc%25d0%25bb%25d0%25b0%25d0%25b4%25d0%25b5 %25d0%25b6%25d0%25ba%25d0%25be%25d1%2582%25d0%25be-%25d0%25be%25d0%25b1%25d0%25b5%25d0%2
После що "политика" е мръсна дума :bg:
пп Оставям на вас да прецените колко е достоверна тази информация.
Ами както казах по-горе, така се коват клишетата, на база пропаганда, повтаряне на лъжи и истини, няма значение, целта е да се манипулират хора, научени да бъдат само и единствено ръководени (и доени).

etrovskii
03-03-2013, 13:54
То няма за кого ,те всички политици правят хората ма маймуни,аз не гласувам от 91 година,и не съжалявам,единствената оправия е военен режим на пиночет и излизане от евро съюза,не виждам смисъла защо сме там,национални вргове като Англия,Австрия,Холандия винаги са ни пречили,то и в историята го пише:choice::sniper::joly::machinegunner:

RPWWD
03-03-2013, 19:57
То няма за кого ,те всички политици правят хората ма маймуни,аз не гласувам от 91 година,и не съжалявам,единствената оправия е военен режим на пиночет и излизане от евро съюза,не виждам смисъла защо сме там,национални вргове като Англия,Австрия,Холандия винаги са ни пречили,то и в историята го пише:choice::sniper::joly::machinegunner:

Като не гласуваш, тежестта на платените цигански и турски гласове натежава и после се чудиш, що им плащаш тока и парното... При избирателна активност от около 30%, каквато беше на изборите през 2009-та, 5 % цигански и турски гласове натежават, при избирателна активност 60+ %, каквато се очаква на тези избори, тези проценти падат наполовина. Това е рецептата тези етнически групи да станат непривлекателни за изборна корупция и да трябва да ги носим на гръб цял живот. При 2 или три поредни изборни кампании с над 60% активност, всички политически партии ще си направят елементарната сметка, че не си заслужава да инвестират в тарамбуките и може би ще почнат да им спират тока и да им пращат съдии-изпълнители при просрочени задължения :machinegunner: А, да и да им спрат детските надбавки за децата над третото ;-)

etrovskii
04-03-2013, 08:21
Като не гласуваш, тежестта на платените цигански и турски гласове натежава и после се чудиш, що им плащаш тока и парното... При избирателна активност от около 30%, каквато беше на изборите през 2009-та, 5 % цигански и турски гласове натежават, при избирателна активност 60+ %, каквато се очаква на тези избори, тези проценти падат наполовина. Това е рецептата тези етнически групи да станат непривлекателни за изборна корупция и да трябва да ги носим на гръб цял живот. При 2 или три поредни изборни кампании с над 60% активност, всички политически партии ще си направят елементарната сметка, че не си заслужава да инвестират в тарамбуките и може би ще почнат да им спират тока и да им пращат съдии-изпълнители при просрочени задължения :machinegunner: А, да и да им спрат детските надбавки за децата над третото ;-)
Прав си да, ама работата ми е такава че ги знам колега и съм се отвратил разбираш нали?:wallbash:

code
04-03-2013, 08:31
Прав си да, ама работата ми е такава че ги знам колега и съм се отвратил разбираш нали?:wallbash:

Който не гласува няма право въобще да се обажда - неговото мнение е без значение. То е все едно да има 5 вида бонбони в магазина и да кажеш на продавачката "Дай едни - все тая" да се прибереш вкъщи, да ядеш и да псуваш, че са примерно с ликьор. :crybaby::crybaby:

etrovskii
04-03-2013, 08:47
Който не гласува няма право въобще да се обажда - неговото мнение е без значение. То е все едно да има 5 вида бонбони в магазина и да кажеш на продавачката "Дай едни - все тая" да се прибереш вкъщи, да ядеш и да псуваш, че са примерно с ликьор. :crybaby::crybaby:
Е ти пък като си гласувал какво стана?Да не оправи светъ?Аз си казвам истината и оп веднага някой умник изкача и почва да нарежда кой има право и няма.Ако е комунизъм съм сигурен че ще бъдеш от онези едно време от държавна сигурност дето нареждаха хората за елементарни неща.Голям разбирач си,земи се кандидатирай ще дойда за севте да гласувам за тебе аджеба се опрайм.:calc::noooo::spiteful:И бонбони не ям.

lan
04-03-2013, 09:02
Който не гласува няма право въобще да се обажда - неговото мнение е без значение. То е все едно да има 5 вида бонбони в магазина и да кажеш на продавачката "Дай едни - все тая" да се прибереш вкъщи, да ядеш и да псуваш, че са примерно с ликьор. :crybaby::crybaby:
:bravo:

---------- Post added at 09:02 ---------- Previous post was at 08:51 ----------


Е ти пък като си гласувал какво стана?Да не оправи светъ?Аз си казвам истината и оп веднага някой умник изкача и почва да нарежда кой има право и няма.Ако е комунизъм съм сигурен че ще бъдеш от онези едно време от държавна сигурност дето нареждаха хората за елементарни неща.Голям разбирач си,земи се кандидатирай ще дойда за севте да гласувам за тебе аджеба се опрайм.:calc::noooo::spiteful:И бонбони не ям.
Абсолютно неадекватно изказване и бягане от отговорност.
Единствения начин да защитаваш гражданската си позиция е гласът ти изборите. Останалото е само бла-бла...

Susscrofa
04-03-2013, 09:23
Всеки, който си плаща данъците в тази държава има право да критикува и да държи сметка на властимащите без значение дали гласува или не.
Негласуването не е бягство от отговорност, просто понякога няма за кой да се гласува.
Негласуването пак е вид участие, при това неизгоден за политическата клика.:prescription:

morfius
04-03-2013, 09:54
Всеки, който си плаща данъците в тази държава има право да критикува и да държи сметка на властимащите без значение дали гласува или не.
Негласуването не е бягство от отговорност, просто понякога няма за кой да се гласува.
Негласуването пак е вид участие, при това неизгоден за политическата клика.:prescription:

Махни 1 не и имаме съгласие... политическата клика има изгода от минимална активност.

Kuku
04-03-2013, 10:11
И аз винаги това съм се чудел - защо да нямат право на глас хората, които не гласуват?
Не са живи хора ли, не работят ли, не плащат данъци ли, не носят кръста заедно с всички останали..... не разбирам?!

etrovskii
04-03-2013, 14:26
И аз винаги това съм се чудел - защо да нямат право на глас хората, които не гласуват?
Не са живи хора ли, не работят ли, не плащат данъци ли, не носят кръста заедно с всички останали..... не разбирам?!
И аз съм на това мнение като тебе:drunk:

---------- Post added at 14:26 ---------- Previous post was at 14:23 ----------


:bravo:

---------- Post added at 09:02 ---------- Previous post was at 08:51 ----------


Абсолютно неадекватно изказване и бягане от отговорност.
Единствения начин да защитаваш гражданската си позиция е гласът ти изборите. Останалото е само бла-бла...
От отговорност май не се сещам кога съм бягал,ако знаеш само за кво става въпрос на изборите като се гласува малее ужас:bangin:

lan
04-03-2013, 18:39
И аз винаги това съм се чудел - защо да нямат право на глас хората, които не гласуват?
Не са живи хора ли, не работят ли, не плащат данъци ли, не носят кръста заедно с всички останали..... не разбирам?!
Напротив Колега, моето мнение, че нямаш право да се оплакваш от управлението, защото друго се евтини оправдания. Именно по тази причина нашите баби, дядовци и етно - групите определят бъдещето ни. Знаете много добре, че каквото и да стане, те са под строй.

Kuku
04-03-2013, 19:27
Да де, ама човека, който не гласува, прави всичко останало, както и гласувалите хора - защо тогава да няма право да се оплаква? :?
С какво е по-различен НЕгласувалия от гласувалите?

ALFonsOlder
04-03-2013, 19:39
елементарно, уотсън!
единият се оплаква когато и където трябва.
другият просто си мрънка.

Kuku
04-03-2013, 19:55
Не мисля.... :hmm:
Това, че един човек не гласува, не означава, че няма гражданска позиция и не си отстоява правата :?
А и въпреки всичко, не разбирам, кое е по-различно в живота на гласувалия и на негласувалия?

ALFonsOlder
04-03-2013, 20:17
добре де,
това, че жена ми готви безсолно и аз сега го споделя няколко пъти с теб и комшията, какво променя??
ако искам нещо да се промени, го казвам където трябва, и то не на 8ми март-нали?
п.п.
и в двата случая имам еднакви права, ама накрая на теб щи писне и ще ме пратиш на майната си или при жена ми.

Susscrofa
04-03-2013, 21:35
добре де,
това, че жена ми готви безсолно и аз сега го споделя няколко пъти с теб и комшията, какво променя??
ако искам нещо да се промени, го казвам където трябва, и то не на 8ми март-нали?
п.п.
и в двата случая имам еднакви права, ама накрая на теб щи писне и ще ме пратиш на майната си или при жена ми.

А баджанакът и вуйната къде са? Иначе дотук се получи гениално просто.:)

Kuku
04-03-2013, 21:56
добре де,
това, че жена ми готви безсолно и аз сега го споделя няколко пъти с теб и комшията, какво променя??
ако искам нещо да се промени, го казвам където трябва, и то не на 8ми март-нали?
п.п.
и в двата случая имам еднакви права, ама накрая на теб щи писне и ще ме пратиш на майната си или при жена ми.Е, добре де, а това, че ще отидеш и ще кажеш на жена ти да готви с повече сол, как променя моя живот?

etrovskii
05-03-2013, 06:54
добре де,
това, че жена ми готви безсолно и аз сега го споделя няколко пъти с теб и комшията, какво променя??
ако искам нещо да се промени, го казвам където трябва, и то не на 8ми март-нали?
п.п.
и в двата случая имам еднакви права, ама накрая на теб щи писне и ще ме пратиш на майната си или при жена ми.
Браво на женати че готви безсолно,нали знаеш че солтъ е вредна?Тя мисли за твоето здраве.:headbang:

---------- Post added at 06:54 ---------- Previous post was at 06:42 ----------

За мене гласуването е пълна измислица,ето кмета на Варна,20 години е бил от една партия и изведнъж стана гербаджия,после пък гербаджий решиха да се откажат от него и се отказаха.Кмета на Созопол същия пустиняк,скара се с Гребинаров кой да е водещия в шоуто,от кумонис стана и той гербаджия,а в знак на благодарност великата партия герб сложи Гребинаров за областен управителна Бургас.Едно направиха хубаво гербаджий като вкараха закона с регистрацийте,там да знаете как се купуваха гласове,кмета слънце в Бургас същия.:comphits:
Ако някой се сеща за още пребоядисани кметове и хора от власта да пише.

code
05-03-2013, 08:17
Колега, мн. число не е с "Й" и е ГребЕнаров, солтА, кОмУнисТ и между думите има интервал хайде пълния член го заеби. Постарай се малко поне да става за четене. :roll::roll::roll::roll:
пп Като пишеш дума с грешка отдолу под нея ти излиза една червена вълнообразна лентичка, само трябва да си я оправиш ;)

ФЕРАРИСТ
05-03-2013, 08:20
добре де,
това, че жена ми готви безсолно и аз сега го споделя няколко пъти с теб и комшията, какво променя??
ако искам нещо да се промени, го казвам където трябва, и то не на 8ми март-нали?

Така де, но ако жена ти командва у вас, всеки ден по 10 пъти да го казваш ут ти дето имаш право - все няма да има полза.......

и в двата случая имам еднакви права, ама накрая на теб щи писне и ще ме пратиш на майната си или при жена ми.
След като жена ти(образно казано нали) не поема нито от тебе, нито от него, какво значение има кой от двама ви ще мрънка, и кой е имал това право или не......
Правя проста аналогия......
Когато скапаните политици са решили да мислят само за себе си, дали срещу им ще мрънкат такива дето си мислят че имат право щото плащали данъци, или такива дето се скатават, няма никакво значение - ефекта ще е винаги нулев........
Така че твърденията за това че някой плащал и имал "права" са нелепи.......щото тия дето не плащат данъците си в прекия смисъл на думата, плащат въпреки това ежедневно косвени данъци със част от всеки свой лев дето извадят от джоба си.......