PDA

View Full Version : тъмно сиво черен пушек от ауспуха?



stefi
03-01-2005, 22:28
днес след много въртележки по леда успях да си прибера колицата цяла и без драскотина,Но проблема е следния- установих че при движение по наклон на скорост , след подаване на газ колата изпушва много яко ,.ПРОБЛЕМА Е следния значи само при движение на скорост по стръмен участък при подаване на газ изпушва много яко пушилката се вижда в огледалото.Та изкам да питам дави ли се с бензин, масло ли засмуква ,свещи ли са какво е че съм в шах, и си нямам идея

търтей
04-01-2005, 11:52
цвета дето го описваш прилича като да гори масло
провери гарнитурата на главата

75 2.0 turbo
05-01-2005, 13:12
направо си сваляи главата и деистваи няма накаде !!!

WhitePower
05-01-2005, 14:42
е ти как му го каза все едно да си намаже филия хляб то да не е толкова лесно свали прави и качвай

нидобърски
05-01-2005, 15:07
Не е задължително да е гарнитура не стряскайте човека. Може същото да се получи например от пре...н дебитомер, центровка и куп още неща.
Наистина цвета който описва Стефи е като за гарнитура или сегмент, но не и разход само на масло- маслото изкарва синикав дим и има специфична миризма.

Преди да правиш каквото и да било отиди на диагностика. Пък ако се окаже гарнитура не е чак толкова страшно.
Успех.

gigi
06-01-2005, 00:16
Имах абсолютно същия проблем с Ланчата на баща ми. Винаги когато се спусках от Златните към Бояна на светофара на околовръсното пушех като варбург, но същото ставаше и ако доста време карам по бавно и някъде реша да изръчкам първо изпушваше и тогава тръгва да набира а после няма и помен от пушак. Колата харчеше 300-400 гр. масло на 1000км. ама всички викаха че е ок. Преди месец се наложи да отворим мотора (поради каране почти без масло от Плевен до София и то на места с 180 200 :shock: :shock: )
Та след огледа и всичките скапани части се оказа че сегментите са износени а гумичките на клапаните твърди плюс това леглата на клапаните бяха зле и реглажа ужасен. Не искам да те плаша, дано при тебе да е само от гумички и като си направиш един реглаж малко пилнеш тук там колата ще стне като нова харчи по малко бенз. масло въобще а варви много.
Успех и ако не ти гори антифриз е почти изключено да е от гарнитура

75 2.0 turbo
06-01-2005, 19:31
4Е КОИ Е КАЗАЛ 4Е ПРОБЛЕМА Е В ГАРНИТУРАТА АЗ ИМАХ ПРЕДВИД
ДА СЕ ПРАВЯТ ДРУГИ РЕМОНТИ ПО ГЛАВАТА А ГАРНИТУРАТА СИ ВАРИ
РЬКА ЗА РЬКА С ТОВА :idea:

stefi
06-01-2005, 23:43
Имах абсолютно същия проблем с Ланчата на баща ми. Винаги когато се спусках от Златните към Бояна на светофара на околовръсното пушех като варбург, но същото ставаше и ако доста време карам по бавно и някъде реша да изръчкам първо изпушваше и тогава тръгва да набира а после няма и помен от пушак. Колата харчеше 300-400 гр. масло на 1000км. ама всички викаха че е ок. Преди месец се наложи да отворим мотора (поради каране почти без масло от Плевен до София и то на места с 180 200 :shock: :shock: )
Та след огледа и всичките скапани части се оказа че сегментите са износени а гумичките на клапаните твърди плюс това леглата на клапаните бяха зле и реглажа ужасен. Не искам да те плаша, дано при тебе да е само от гумички и като си направиш един реглаж малко пилнеш тук там колата ще стне като нова харчи по малко бенз. масло въобще а варви много.
Успех и ако не ти гори антифриз е почти изключено да е от гарнитураабсолютно същия проблем е при мен и антифриз не гори но аз си мисля че са гумичките, за сегменти незнам, но се надявам да не са сегментите та тая кола е само на 110 000км е това е малко според мен да се скапе за основен ремонт или се минах с покупката на ALFA

stefi
06-01-2005, 23:52
цвета дето го описваш прилича като да гори масло
провери гарнитурата на главата за гарнитура на главата би трябвало да смени цвета на маслото или да ми губи антифриз и двете са в ред

stefi
06-01-2005, 23:54
направо си сваляи главата и деистваи няма накаде !!! предполагам че са гумичките на клапаните незнам при алфите как е но на предишната кола се сменяха без да се сваля главата тук не е ли така.аз си купих алфа да я ръчкам в смисъл да я карам яко да върви повече от другите марки а така като гледм май ще ставм отново монтьор. Дали да не я продам :wallbash: :no: , ако не беше толкова запазена май щеше да ми е по лесно да я разкарам , ама гадните италианци като са направили един дизаин да ти е кеф да се возиш, ама цената за тоя кеф май е доста висока

stefi
07-01-2005, 00:19
има ли все пак някъкъв нормален разход на масло алфата или харчи ли го - значи е за ремонт

Kostadin
07-01-2005, 10:34
има ли все пак някъкъв нормален разход на масло алфата или харчи ли го - значи е за ремонт
по принцип алфите си погорват по малко повечко масло особено боксерите, мойта например ми гори по 1-1,3литра от смяна до смяна(мах. 10к) :wink: като я карам със Селения Голд.

kiril vasilev
07-01-2005, 11:00
Ако намериш такава кола която само да ръчкаш и без да пипаш нищо по нея-свиркай. Другият начин е да си я купиш нова :wink:

нидобърски
07-01-2005, 13:07
Преди да правиш каквото и да било отиди на диагностика.

До тук като гледам само баба Ванга може да ти каже (какво и е на колата), ама за съжаление я няма. :cry:

Цвета на изгоряло масло е синикав, мисля че както го описваш не е така или поне не и е само това.
После казваш че колата е изгаснала. :evil: От горене на масло няма да ти изгасне в движение.
Отиди първо на диагностика ако искаш да знаеш какво правиш!
В сервиза ще ти кажат ако си засякъл колко масло гори дали е нормално. Ако преди това си карал напр. Фолксваген, които е бил наред и ти е горял няколко си, Алфата ще то гори 2 пъти по няколко си и пак ще е наред. Плюс това новите двг горят повече масло от по-старите, особено когато ръчкаш и това са го направили инженерите.
За твоя двг не знам точно колко му дават да гори по книжка. Ако наистина е 110 000км. със сигурност е наред ако е поддържан преди теб. Иначе и на 50км чисто нов двг можеш да го прегрееш или да го караш без масло и да го п...ш. Замери компресията и ако е ниска-ясно имаш 2 възм. сегменти -по малко вероятно, или клапани. Гумичките са ти най малкия проблем-евтини са и ремонта не е като да защитаваш докторска титла.
Аз до сега съм карал само една кола която да неще поддръжка, нито яде масло ни пък бензин. Марката и е СЛУЖЕБНА! :wallbash:

нидобърски
07-01-2005, 13:14
Ако намериш такава кола която само да ръчкаш и без да пипаш нищо по нея-свиркай. Другият начин е да си я купиш нова :wink:

И нова да си я купиш пак иска ремонти. В службата си имаме поне 20тина през Клио , Меган и Пежо 307 и все си висят по сервизите.

Който иска без пари да движи има само 1 начин-пеша, ама и той на 5-10 км гори двойка с гарнитура, та търси и пиво! :lol:

ShoxXx
07-01-2005, 13:18
А бе да не е таен дизел тоя двигател и за тва да цепи мрака с тоя пушек? :wow: :wow: :wow: :tongue: :whistle: :baby: :kicking: :oops:

stefi
08-01-2005, 21:27
значи направи ми впечатление да пуши откакто смених маслото (маслото е selenia gold) а разхода на масло е доста голям около 600гр на 1000км а акъв разход дали е от гумичките незнам ще ги сменя и ще пиша за резултата

stefi
08-01-2005, 22:11
А бе да не е таен дизел тоя двигател и за тва да цепи мрака с тоя пушек? :wow: :wow: :wow: :tongue: :whistle: :baby: :kicking: :oops:Не цепи мрака а го прави от ауспуха

2000turbo
10-01-2005, 18:36
Ами харчат си машините щото на старо ги вземаме, а и километрите които са навъртели са си множко за 10W40 било то Selenia или друго. Наливай по-гъстичко и минерално и харча ще понамалее. Айде

a
14-01-2005, 00:43
Ами харчат си машините щото на старо ги вземаме, а и километрите които са навъртели са си множко за 10W40 било то Selenia или друго. Наливай по-гъстичко и минерално и харча ще понамалее. Айде

не съм напълно съгласен защото имам нов сет ибиза 1.4 16v (купен е нов 2002) и сега е на 40000 още след първата смяна на маслото мисля че беше на 8000 или на 15000 почна да ми гори по 1 л на 8000-10000км маслото е репсол коппетишън и ми го слагат в сервиза на аутотехника заради гаранцията
а също имам ланча капа 1995 2.0 20 v която изобщо не гори масло селения 10 w 40 а и двигателя рабори доста по добре от този на сеата

stefi
19-01-2005, 21:48
записах си час за ремонт във вантотрейд и се надявам след това да е наред всичко

MONI
10-03-2005, 11:54
Днес забелязах и аз, че при пелене сутрин излиза такъв пушек ама моя майстор каза, че това било нормално за Алфите и просто харчела малко повече масло и нямало проблем. Каза да си карам яко и да не се плаша ама след като прочетох тук някой неща започвам да се замислям дали е прав.

stefi
10-03-2005, 13:09
Днес забелязах и аз, че при пелене сутрин излиза такъв пушек ама моя майстор каза, че това било нормално за Алфите и просто харчела малко повече масло и нямало проблем. Каза да си карам яко и да не се плаша ама след като прочетох тук някой неща започвам да се замислям дали е прав.виж темата наличие на масло в смукателния колектор там е написан какъв беше проблема при мен, сега не изпушва при никакви ситуации така че не е нормално да пушиhttp://www.alfaromeo-bg.com/forum/viewtopic.php?t=1825&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=