PDA

View Full Version : алфа 146 или Браво да си купя?



Siviq
04-01-2005, 01:08
Хора, моля Ви много се двуомя!!! Искам да си взема кола, а сум раздвоен мейду алфа 146 - моята лиубима... и фиат брава или браво!!! За вторите ми казаха 4е са мноо издаржливи... харчат малко... а алфата била зжяр и сам нямало да мога да я поддаржам с моите финанси... а те не са мноо!!! Какво да пражя , даите ми савет ако можете,благодаря ви предварително!!!!

KGB
04-01-2005, 01:16
За коли на старо много зависи от конкретната кола....

Но на кои мотори си се спрял???

Siviq
04-01-2005, 01:30
на тва сам се спрял да не е боксер, и да не е над 100 и нещто конски сили! трябва ми кола за града наи-вече!!!

Siviq
04-01-2005, 01:35
ако може да ми кажете и тая масшина 146 колко харчи и коя е най-добрата модификациа за модела спрямо пари за части и наливане на бензин?

Kostadin
04-01-2005, 08:31
на тва сам се спрял да не е боксер, и да не е над 100 и нещто конски сили! трябва ми кола за града наи-вече!!!

еми колега алфа 146 под 100к.с. има само една 1,4 боксер = 90 к.с. произвеждана е в годините м/у 94 и 97г. всички останали са на 100 кончета :wink: и въобще малко са алфите, които са под 100 к.с.

търтей
04-01-2005, 08:39
колега - алфа като цяло не е икиномична кола - не че харчи много (особено за мощтността си) но едно че не правена за пенсинерско каране (виж й кривата на въртящ момент/мощност) а и друго - много изкушава да я ръчкаш - а тогава си лапа като змей :wow:

но като говорим за стара кола - всичко зависи много от самата кола - кой я е карал и как я е поддържал - а на старата кола разхода обекновено е последната грижа :tongue:

нидобърски
05-01-2005, 16:07
Разумният и ефтин избор като гледам в твоя случай е Фиат. Е няма да караш фурия, но пък ще можеш да я поддържаш добре.

Алфата се купува и поддържа по любов!

lulinsquad
06-01-2005, 09:48
значи изправен съм пред същата дилема, харесал съм едно Браво 1.6 16V, и една Алфа 146 1.4 16V Twin Spark и двете са '97, и много ми харесват като Бравото е с газова уредба от Италия и двете са по 103 коня, и двете ме кефят и но не знам кое е по лесно и ефтино за подръжка и кое харчи по-малко, това ще ми е основния критерий за решението (нямам кой знае какви големи доходи..)
за Фиат съм чувал че е с ефтини части лесно за подръжка, обаче в АутоИталия ми взеха акъла смяна на ангренажен ремък и ролки...
120лв ремък
120лв за работа (с некъв специален инструмент ставало)
и по около 60лв за всяка ролка....
та много се чудя кое е по-добро решение

hf hpe
06-01-2005, 11:00
...
колега не искам да те разочаровам но и при алфа-та за смяната на ангренажният ремък се изисква специализиран инструмент(става въпрос за Twin Spark двигателите, при боксерите не се изисква)

valjo
06-01-2005, 11:11
значи изправен съм пред същата дилема, харесал съм едно Браво 1.6 16V, и една Алфа 146 1.4 16V Twin Spark и двете са '97, и много ми харесват като Бравото е с газова уредба от Италия и двете са по 103 коня, и двете ме кефят и но не знам кое е по лесно и ефтино за подръжка и кое харчи по-малко, това ще ми е основния критерий за решението (нямам кой знае какви големи доходи..)
за Фиат съм чувал че е с ефтини части лесно за подръжка, обаче в АутоИталия ми взеха акъла смяна на ангренажен ремък и ролки...
120лв ремък
120лв за работа (с некъв специален инструмент ставало)
и по около 60лв за всяка ролка....
та много се чудя кое е по-добро решение

И на двете поддръжката няма да ти е евтина, но алфата ще ти харчи повече и ще те кефи повече ;) избора е твой :)
ама виж и екстрите де, браво SX няма АБС примерно, имат ли климатици нямат ли ... в какво състояние са ...
само по кубатурата на мотора едва ли можеш да се ориентираш

lulinsquad
06-01-2005, 12:20
значи бравото има абсолютно всичко само дето е с климатик а не с климатроник, алфата е с климатроник, ма няма ABS, бравото е на по тънка цена бих казал много добра за годината и екстрите, обаче понеже е с газова уредба и има проблем с работата на бензин, хората твъдят че е запушен инжекцион, на газ мотора работи много добре като часовник...., но като я прехвърля на бензин веднага глъхне и гасне, и си мисля да не е бензинова помпа (за друго не се сещам при положение че на газ е супер), и поисках да я качиме на стенд за диагностика, но човека каза че не може и че ако ще я караме в сервиз той ще си я оправи и ще и иска друга цена вече..., карах я върви добре, по дупките не тропа, стегната е, ама много се чудя....

по нагоре някой спомена, че няма да е ефтина подръжката, добре нали е Фиат това..., ефтина кола, до сега съм карал Форд Сиера и Ситроен Ксантия, и двете на баща ми, а сега си купивам кола за мене (първта) та си мисля тази ако я взема дали няма да сбъркам...., иначе много ми харесва...

Mury
07-01-2005, 17:54
Това 4е е зле на бензин е много лошо колега мойе проблема да се окаже сериозен.А защо не искаш боксер да не би да са по лоши от Т.С. :unsure: :unsure: :unsure: