PDA

View Full Version : Служебното правителство............



Susscrofa
12-03-2013, 17:54
Цялото правителство на Марин Райков

Марин Райков - министър-председател и министър на външните работи.
Екатерина Захариева, вицепремиер и министър на регионалното развитие.
Деяна Костадинова, вицепремиер и министър на труда и социалната политика.
Илияна Цанова, вицепремиер по управление на средствата от Европейския съюз.
Драгомир Йорданов, министър на правосъдието.
Проф. Иван Станков, министър на земеделието и храните.
Калин Христов, министър на финансите.
Кристиан Кръстев, министър на транспорта, информационните технологии и съобщенията.
Николай Милошев, министър на образованието,младежта и науката.
Проф. Николай Петров, министър на здравеопазването.
Петя Първанова, министър на вътрешните работи.
Петър Стойчев, министър на физическото възпитание и спорта.
Роман Василев, министър за развитие на електронното правителство.
Тодор Тагарев, министър на отбраната.
Владимир Пенев, министър на културата.
Юлиан Попов, министър на околната среда и водите.

И те така.........
Събраха се.:prescription:

pavlin
12-03-2013, 19:37
Изглежда че това си е старото правителство само където заместниците и съветниците замениха министрите. Както се и очаква това правителство да управлява дълго не знам до къде ще я докара. Според мен ще е слабо и основната им насока ще е усвояването на евро-средства.

Orm
15-03-2013, 20:54
ПОБЕДА!!!! Ама чакай, защо ли по телевизията пак същите мутри гледам?????:gruebel:

myato
15-03-2013, 21:33
Прочетете кой, кой е.
Коментарите са излишни. Имайте предвид, че министрите може да са подменени, но политическите кабинети си остават непроменени и си работят по стария начин и в изпълнение на поставените им "задачи ".

pavlin
16-03-2013, 01:51
Едно скандалче се завихря и със икономическия министър. Оказва се че е замесен в някакви си неуспешни бизнес начинания.

Linkestis
16-03-2013, 01:54
Едно скандалче се завихря и със икономическия министър. Оказва се че е замесен в някакви си неуспешни бизнес начинания.

То само като им сложиш имената в гугъл и почваш да се кръстиш независимо дали си вярващ :)

ecotronic
17-03-2013, 17:25
То само като им сложиш имената в гугъл и почваш да се кръстиш независимо дали си вярващ :)

Едва ли има човек в тази страна, който е от 25 години в политиката и сащевременно да е света вода ненапита.

С Марин бяхме съученици (в 10 ти и 11 ти клас).
Не сме били приятели. Това, което съм видял от него е че беше умно момче, което постигаше добри оценки с много труд.
Никога не съм усещал да бил нечие "синче".

myato
20-03-2013, 22:38
Господин Марин Райков каза, че иска да чуе и "мълчаливия глас" на тези, които не протестират. Надявам се да е чул "вика" на поредният мълчаливо изгорял.

Susscrofa
20-03-2013, 22:50
Господин Марин Райков каза, че иска да чуе и "мълчаливия глас" на тези, които не протестират. Надявам се да е чул "вика" на поредният мълчаливо изгорял.

След държавния обир, сложиха дипломат за премиер да угаси народното недоволство.
Гербаджийски номер, епизод 2, ама явно николайчовците са мнозинство.

nikolaaaay
21-03-2013, 00:23
Червените баби са мнозинство.

CBET
21-03-2013, 11:30
nikolaaaay, nikolaaaay, nikolaaaay - премиер!!!

Колега ти осъзнаваш ли в каква виртуална реалност си мислиш че живееш? Това че работиш в някаква частна фирма като счетоводител и фирмата се развива добре, повярвай ми изобщо не се дължи на твоите умения и възможности! Ти си просто едно малко зъбно колелце, което може да бъде заменено по всяко едно време! Самочувствието ти, което е резултат най-вероятно от относително високата заплата, която ти дават не те прави автоматично фактор!

В един сериал бяха дали много добър прякор на счетоводителя - калкулатор !

myato
21-03-2013, 11:33
Червените баби са мнозинство.

Неуместно колега.
А между другото, какво имаш против бабите?

Susscrofa
21-03-2013, 11:36
Пречат му да развива своя предприемачески дух и пазарен усет.

morfius
21-03-2013, 12:20
Интересно ми е как все още има хора които мислят, че м/у ГЕРБ и БСП има качествена разлика?!

Susscrofa
21-03-2013, 12:27
Интересно ми е как все още има хора които мислят, че м/у ГЕРБ и БСП има качествена разлика?!

Определено на ниво кадри има сериозна качествена разлика! Колкото и соц. да ти звучи това.:)

myato
21-03-2013, 12:43
Интересно ми е как все още има хора които мислят, че м/у ГЕРБ и БСП има качествена разлика?!
Зависи какво разбираш под "качествена". Едните са изпечени, обиграни крадци, а другите са брутални обирджии. Иначе котилото им е едно.;-)

nikolaaaay
21-03-2013, 18:53
nikolaaaay, nikolaaaay, nikolaaaay - премиер!!!

Колега ти осъзнаваш ли в каква виртуална реалност си мислиш че живееш? Това че работиш в някаква частна фирма като счетоводител и фирмата се развива добре, повярвай ми изобщо не се дължи на твоите умения и възможности! Ти си просто едно малко зъбно колелце, което може да бъде заменено по всяко едно време! Самочувствието ти, което е резултат най-вероятно от относително високата заплата, която ти дават не те прави автоматично фактор!

В един сериал бяха дали много добър прякор на счетоводителя - калкулатор !
Мноооого си далече от истината :cheers:

---------- Post added at 17:50 ---------- Previous post was at 17:49 ----------


Неуместно колега.
А между другото, какво имаш против бабите?
Нищо. Има против само мирогледа на червените баби.

---------- Post added at 17:53 ---------- Previous post was at 17:50 ----------


Пречат му да развива своя предприемачески дух и пазарен усет.
Точно затова не могат да ми попречат :bouncing_smiley: Ама не ме кефи, че на изборите първи тичат възрастните хора. Сега на референдума пак беше пълно със 70 годишни. Тези хора ли трябва да решават бъдещето ни.

myato
21-03-2013, 19:49
Мноооого си далече от истината :cheers:

---------- Post added at 17:50 ---------- Previous post was at 17:49 ----------


Нищо. Има против само мирогледа на червените баби.

---------- Post added at 17:53 ---------- Previous post was at 17:50 ----------


Точно затова не могат да ми попречат :bouncing_smiley: Ама не ме кефи, че на изборите първи тичат възрастните хора. Сега на референдума пак беше пълно със 70 годишни. Тези хора ли трябва да решават бъдещето ни.

Мен не ме кефи и мирогледа на дъртите реститутки, ама за това съм активен аз, а не оставям друг да решава заради мен и после само да мрънкам. Вярно, че сме застаряваща нация, но проблема не е във вота на възрастните, а липсата на такъв от "младите". Ако българският мрънкач си поемеше отговорността, дори и етническия и купен вот щеше да е без значение.
А викането по всеки със социални разбирания: "комунист", "комунист", "комунист"........ е като в оня лаф за циганина, дето като го накарал шефа му да работи и викнал: "расист", "расист", "расист".

nikolaaaay
21-03-2013, 19:51
Мен не ме кефи и мирогледа на дъртите реститутки, ама за това съм активен аз, а не оставям друг да решава заради мен и после само да мрънкам. Вярно, че сме застаряваща нация, но проблема не е във вота на възрастните, а липсата на такъв от "младите". Ако българският мрънкач си поемеше отговорността, дори и етническия и купен вот щеше да е без значение.
Точно така.

fred
21-03-2013, 20:17
Основният ни проблем, като общество е, че общо взето не знаем как да се постигне това, което искаме.Иначе всеки иска едно и също-по добър живот.Пътят, като цяло е това, този който сме поели, но вървим бавно, неуверено и трябва да се учим още доста на демокрация, гражданска позиция и отстояване на интересите си.

myato
21-03-2013, 20:21
Точно така.

:yes:

etrovskii
26-03-2013, 17:30
Основният ни проблем, като общество е, че общо взето не знаем как да се постигне това, което искаме.Иначе всеки иска едно и също-по добър живот.Пътят, като цяло е това, този който сме поели, но вървим бавно, неуверено и трябва да се учим още доста на демокрация, гражданска позиция и отстояване на интересите си.
Абе този път бая е мизерен дето сте тръгнали по него?А основния проблем ви е че не се вдигате заедно на бунт,а се делите,и си гледате все в джобовите да не би някой да има повече пари от другия,и ако има го усирате.:spell::thumbup:

dimitar_vd62
26-03-2013, 19:11
Ми има виц за тая работа - в ада до казана на българите няма дявол да ги пази, защото а някой се е показал, другите го дърпат обратно.

etrovskii
26-03-2013, 20:36
Ми има виц за тая работа - в ада до казана на българите няма дявол да ги пази, защото а някой се е показал, другите го дърпат обратно.

Огромна популярност сред англичаните придоби очеркът на техния сънародник Едуард Стърнс, касаещ България. Под заглавието “Няма по-прост народ от българския” той публикува своите впечатления, опит и разочарование от грешката да си купи имот в нашата страна:
”Напоследък сред нас, британците, стана мода да си купуваме имоти в България. От една страна, наистина красивата природа, за каквато ние тук можем само да мечтаем, и от друга, ниските цени на селските къщи, както и примамливите оферти на имоти в затворени комплекси накланяха везните в полза на решението за една такава – на пръв поглед изгодна – сделка. Но, приятели, не правете тази грешка, която аз направих, не си купувайте имот в България, не стъпвайте там, не правете бизнес и избягвайте каквито и да е контакти с българи. Защото от другата страна на везната натежава неумолимо простотията на българския народ. Простотия убийствена, отчайваща, неизмерима, ужасяваща, всеобхватна, опасна , неумолима, потресаваща!…
Българите, аз смея да твърдя, са най-простият народ на земята. Няма по-прост народ от българския и тук аз бих искал да направя едно разяснение. Под „прост народ” аз нямам предвид народ неграмотен, неук и необразован. Не! Те са грамотни, но са тъпанари. Те са образовани, но са кухи. Те са интелигентни, но са прости. Защото неук е народ, който не е имал възможност да се ползва от съвременното образование, от достъпа до информация и от възможността да обменя идеи с народите от целия свят. Но тези народи аз не бих нарекъл прости, защото те живеят в някакво, макар и примитивно, общество, поддържат се и търсят път да се развият. А българите, напротив: те имат огромни възможности, образовани са и осведомени, природата им е прекрасна, географското положение – стратегическо, но всичко това те пропиляват, продават, затриват, унищожават, защото са прости.
Те даже не са народ, а сбирщина от прости хора, защото народността не е просто принадлежност към дадена географска територия, а съвкупност от общи цели, идеи и ценности, съвкупност от общи действия, целящи развитие на цялото общество, общи действия за реализиране на идеите и опазване на ценностите. Но това при българите не съществува. Аз използвам думата „народ” в техния случай, воден единствено от някакво благоприличие, но ако трябва да съм откровен, бих ги нарекъл сбирщина от идиоти – идиоти в гръцкият смисъл на думата. Аз дори се съмнявам, че българският народ днес съществува. За мен българите са изчезнали и на тяхно място е останала някаква тълпа. Но не, това е неточно, защото тълпата има някаква обща цел, а те нямат такава, не, те дори не са тълпа. Те са случайно попаднали на едно място различни хора, с различни цели, впримчени в географското положение, което по една случайност населяват, и обременени с историята на хората, населявали някога това място, за чиито наследници по незнайно каква логика се смятат.
Какви българи са те? Как тази сбирщина си позволява да петни името на този древен и велик народ? Нима е възможно това, което те творят днес като история, да бъде вписано в историческата сметка на народ като българския? Долу лапите, простаци, от името „българи”. Вие не сте и не бихте могли да бъдете българи. Защото за да се наричаш българин, не е достатъчно само да се облягаш на гени, а да имаш дух, воля, сила. Не само да каканижеш имена на исторически личности и герои, а да подражаваш на постъпките им, да следваш идеите им, да осъществяваш мечтите им за България.
„Но как така” - ще попитате вие, – „нима няма нещо, което да обединява тези хора, населяващи тази територия, наречена България?” Има, разбира се, те имат общи черти, но те не ги правят общност, не ги правят народ – те са продажници, завистници и крадци. Те не се стремят да подобрят своето житие – на тях им е достатъчно да се радват на нещастието на другите около тях, а ако случайно не виждат по-нещастен от себе си, то това ги прави нещастни. Те не се радват на постиженията на другите , а търсят начин да ги развалят, окалят и съсипят. Ако някой реши да направи нещо за обща полза, те го смятат за глупак, присмиват му се и му се подиграват. Парите за тях са водеща сила, за пари са готови да направят всичко – тук понятията чест, законност, морал са просто празни думи.
„Но защо казваш, че са прости?” – ще попитате вие. Защото те имат всичко, което е необходимо на един човек за да осъзнае къде греши. Цялата необходима информация относно собственото си положение като нация, относно причините да са в това незавидно положение, относно мерките, които трябва и могат да предприемат, за да се измъкнат от това положение, но въпреки това те се надяват да ги оправят именно тези, които са ги докарали до същото положение. Те протестират срещу тези, които ги мамят, грабят, използват и потискат, и в същото време оставят бъдещето си в техни ръце. Те недоволстват, когато станат обект на измама, но злорадстват, когато измаменият е някой друг.
Българите смятат себе си за тарикати – това е дума която трудно бих могъл да преведа на нашия език. Най-общо казано тарикатът е мошеник на дребно и на едро, но страхлив мошеник, плах, уплашен, постоянно озъртащ се, но все пак горд, че е мошеник. Но мошеничеството му е такова, че най-често води до неговото собствено падение.
Какъв, ако не прост, трябва да си, за да се радваш на чуждото нещастие, а не да се бориш срещу него. Как може да злорадстваш, че този или онзи чужденец го обрали, измамили и пребили в собствената ти държава и да очакваш да печелиш от него. Трябва да си много прост, за да се гордееш с изобретателността на своите престъпници, чиято жертва утре може да си ти самият. Трябва да си много прост, за да се гордееш, че познаваш престъпници и да заплашваш други с тези свои познанства, вместо да съдействаш те да бъдат разобличени и осъдени. Трябва да си много прост и безгръбначен, щом виждаш беззаконията, но не се съпротивляваш. Трябва да си много прост, за да вярваш, че тези, на които си гласувал доверие да те управляват, да те съдят, да чертаят бъдещето ти – че те ще въведат законност, защото точно те са, които нарушават закона.
Трябва да си много прост, за да се радваш, че гърците щели да станат толкова зле колкото теб и да не разбираш, че ти продължаваш безропотно да потъваш, докато те продължават неумолимо да се борят. Да не виждаш, че те дори и фалирали като държава, като общество са на светлинни години пред теб. Че дори заплатите им, по които ти мериш всичко, са пъти по-големи от твоите нищожни подаяния.
Трябва да си много прост да работиш за хора, които смятат, че са над закона, да им позволяваш да трупат тлъсти печалби за твоя сметка, да наблюдаваш ежедневно тяхната подигравка с държавността и със самият тебе. И ако някой страничен наблюдател вземе, че ти покаже всичките тези беззакония, на които ти си ежедневен свидетел, мислейки, че ги не виждаш, ти просто да свиеш рамене и да кажеш: “Ми аз какво мога да направя?”
Трябва да си много прост, за да разчиташ, че точно ти ще минеш между капките, когато наоколо ти вали дъжд от неправди. Че точно ти ще оцелееш от всички около тебе, които като теб се мъчат да оцелеят. Че някой друг трябва да поведе някои други, за да оправят твоя живот. Трябва да си много прост, много страхлив, много безгръбначен.
Трябва да си много прост, за да вярваш, че държавата ти ще се оправи, докато ти си на хиляди километри от нея, в търсене на сигурност и щастие там, където го е извоювал някой друг. Трябва да си много прост, за да мислиш, че бъдещето на държавата ти зависи не от твоите действия, а от действията на останалите, докато в същото време по някаква абсурдна логика имаш огромно мнение за себе си и своите нереализирани и неоценени способности. Трябва да си много прост.
Трябва да си много прост да живееш в земен рай и да го унищожаваш. Трябва да си много прост, за да вярваш на телевизора, да мислиш с телевизора, да слушаш телевизора, да възприемаш света чрез телевизора, а не чрез собствената си преценка за случващото се около теб.
Не правете бизнес с тези хора, не общувайте с тях, унищожете ги. Те сами ще се предават един друг и ще съдействат за собственото си унищожение. Толкова са прости.“
А сега защитавайте англичаните и европа.:haha:

fred
26-03-2013, 21:18
Аланкоолу, поради умствената ти дегенерация, довела до елементарни ти действия, явно все още не си проумял, че подобни статии у нас има много, пишат се от българи, с най различни цели, най вече да се провокира нещо, да се види реакцията на хората, да се позамислят, тия които могат разбира се, и т.н.
Всичките подобни писания са измислени и нямат нищо общо с реални хора. Поредната от бъзиклийкс.Та с твоя птичи мозък е добре да не занимаваш с несвойствени дейности, а да се съсредоточиш в прости неща-чистене на обувки, белене на картофи или метене на улиците.Така ще допринесеш и ти с нещо полезно за хората.
http://neverojatno.wordpress.com/2012/04/21/prost/

dimitar_vd62
26-03-2013, 21:28
Напротив Фреди, има.Много общо има с действителноста.

fred
26-03-2013, 21:31
Ама те Митак винаги имат общо с действителността, естествено, но са писани от българи, пак повтарям с такава цел-да породят замисляне в хората, да се провокира дискусия, да се осмеят явления.Точно тоя факт е много положителен-тези писания имат, за мен, по висока цел от тази, която се вижда на пръв поглед и са доказателство, че благодарение на такива хора,които се шегуват и подиграват на слабостите си ще продължим да бъдем народ в бъдеще.
Само че, лумпени като Етровски не могат и да проумеят това и естествено правят глупави изводи.
Подобни изводи важат за много общества-особено в криза, която е не само икономическа, но най вече духовна.А за това главна и основна вина имат руснаците, които ни наложиха комунистическо-азиатския модел от СССР.

dimitar_vd62
26-03-2013, 21:54
Какво да осмиваме, то това нашето не е явление, то си е диагноза.

fred
26-03-2013, 21:57
Е ти такъв ли си например?За колко хора това е истина?Аз си мисля, че това е доста пресилена и гротетескна картина-в нея нещата умишлено са подсилени и уголемени.
Ето как стоят нещата в днешна Русия, без стила на бъзиклийкс.Издадена е в руски вестник-Независимая газета:

http://e-vestnik.bg/12922/piyanstvoto-neposilnata-misiya-na-vladimir-putin/

Ето друга статия на подобна тема, с показани източници, като всяка сериозна публикация:
http://bg.mondediplo.com/article755.html

dimitar_vd62
26-03-2013, 22:14
Ми не, не се слагам в тая категория и не слагам всички в нея, но за съжаление са доста често срещани и определят облика на българите.Както асоциират българите с цигани.Наскоро моя племенница си намерила работа в Австрия и и викали циганка.За тях българин е равно на циганин, сещаш се защо.

ecotronic
26-03-2013, 22:29
Има много истини във въпросния материал, за съжаление.
Въпреки, че не разибирам, защо някой пише нещо а няма доблестта да го подпише.
Тъй че освен всичко останало явно се цели и разпалване на омраза. Отново и отново...........

А затова, че сме простаци, спор няма. Който не вярва, да погледне по чуждоезичните форуми, какво е. Само по омразата и простащината можеш безпогрешно да разпознаеш българския форум.

fred
26-03-2013, 22:39
Ми не, не се слагам в тая категория и не слагам всички в нея, но за съжаление са доста често срещани и определят облика на българите.Както асоциират българите с цигани.Наскоро моя племенница си намерила работа в Австрия и и викали циганка.За тях българин е равно на циганин, сещаш се защо.
E сещам се, така е и в други държави от ЕС, като следствие.
Новсе пак не трябва да мислим, че това ще е вечно.Вечни неща няма-всичко тече и се се променя, а колко бързо и правлино зависи от всички ни.

---------- Post added at 01:39 ---------- Previous post was at 01:38 ----------


Има много истини във въпросния материал, за съжаление.
Въпреки, че не разибирам, защо някой пише нещо а няма доблестта да го подпише.
Тъй че освен всичко останало явно се цели и разпалване на омраза. Отново и отново...........

А затова, че сме простаци, спор няма. Който не вярва, да погледне по чуждоезичните форуми, какво е. Само по омразата и простащината можеш безпогрешно да разпознаеш българския форум.

Съгласен съм с двата извода-да, но вместо само да въздишаме и пъшкаме, да правим и по нещо за промяна.Винаги промяната започва от промяната в отделния човек.А много от недъзите ни, пак повтарям са присъщи и на всеки друг човек извън България.Но поради редът, който има в другите държави, тия им черти са озаптени.

Susscrofa
27-03-2013, 16:41
Според мен всички австрийци са фашисти.:rotfl:

fred
27-03-2013, 21:09
А сега някой чех да ти пусне мнението в австрийски форум и да провокира братята австрийци :), примерно де.

Susscrofa
27-03-2013, 21:16
Еми, така ми звучат всички тези тъпотии, че българите навсякъде ги идентифицирали с крадливи роми.

fred
27-03-2013, 21:18
Ами като се замислиш, основание имат хората, не се съм за ромите, нито толерирам безличното отношение на обществото към тоя проблем, ама и у нас никой не прави нищо за това, да се промени нещо повече с циганите.Не че и крадливите българи се радват на по различно отношение.Само дето циганията генерира само цигания.

dimitar_vd62
28-03-2013, 03:23
Дай пример някоя държава да ги е интегрирала, аз поне не се сещам.

fred
28-03-2013, 20:49
Почти навсякъде са интергрирани (то е ясно, че на 100% няма как да станe).Цигани има в цяла Европа.Никъде, освен в бившите соц страни, ги няма проблемите с тях -висока тежка престъпност, кражби (групови, едри, а не дребните кражби), убийства.
В най близката до нас, Гърция, има цигани и нещата са коренно различни.Не крадат, живеят в по добри жилища.
Имам познати с къщи в сев. Гърция -няма кражби и обири, да не говорим за убийства?Там имаше дребни кражби, изолирани случаи, но бяха разни албанци и бързо ги оправиха.
Да не говорим за Австрия, Германия, Финландия, Швеция и прочее северни и тамошните цигани.

SIS
29-03-2013, 07:48
Почти навсякъде са интергрирани (то е ясно, че на 100% няма как да станe).Цигани има в цяла Европа.Никъде, освен в бившите соц страни, ги няма проблемите с тях -висока тежка престъпност, кражби (групови, едри, а не дребните кражби), убийства.
В най близката до нас, Гърция, има цигани и нещата са коренно различни.Не крадат, живеят в по добри жилища.
Имам познати с къщи в сев. Гърция -няма кражби и обири, да не говорим за убийства?Там имаше дребни кражби, изолирани случаи, но бяха разни албанци и бързо ги оправиха.
Да не говорим за Австрия, Германия, Финландия, Швеция и прочее северни и тамошните цигани.

Никъде(!!!), ама никъде не са интегрирани (може би само в Индия - по разбираеми причини). Навсякъде, където съм бил и съм говорил с местни хора, циганите са смятани за индивиди, които се занимават с престъпления (най-вече кражби и измами). Просто на тях им е залегнало дълбоко в културата, че няма нищо лошо да открадне, за да живее и нямат никакво желание да се променят (това вече го знам от цигани). Дори един от 'по-свестните', които съм срещал си имаше изказване по въпроса: "един циганин ако не излъже, или не открадне, не е циганин". Не може да се интегрира нещо, което не иска да се интегрира. Всъщност, може - като се разделят и се пръснат сред останалото население. След време (поколение.... две....три), ще се омешат с местните и ще се интегрират. Само че........на това май вече му се вика асимилация. Иначе Франция ни показаха вече точно как става интегрирането им - на влака и....да ги няма.

http://www.segabg.com/article.php?id=611108

fred
29-03-2013, 21:11
Ами Франция ни ги показа, ама не се справя така с арабите, които и причиняват много по големи проблеми от нашите цигани.Имам познати живули във Франция дълги години и трябва да ти кажа, че нашите циганьори са като дечица пред оная пасмина.Но няма да ги видиш качени на влака или кораба за Алжир, Мароко и прочее, защото статута им е друг.
А не знам ти какво разбираш под интеграция, горе съм го описал.Достатъчно е да си чел нашите родни класици, за да разбереш какво имам предвид.
Това, което се случва в наши дни никога не се е случвало преди.Не защитавам циганските беззакония, но не защитавам и българките такива, а и двете са породени от едни и същи причини.

ecotronic
30-03-2013, 17:01
Ами Франция ни ги показа, ама не се справя така с арабите, които и причиняват много по големи проблеми от нашите цигани.Имам познати живули във Франция дълги години и трябва да ти кажа, че нашите циганьори са като дечица пред оная пасмина.Но няма да ги видиш качени на влака или кораба за Алжир, Мароко и прочее, защото статута им е друг.
А не знам ти какво разбираш под интеграция, горе съм го описал.Достатъчно е да си чел нашите родни класици, за да разбереш какво имам предвид.
Това, което се случва в наши дни никога не се е случвало преди.Не защитавам циганските беззакония, но не защитавам и българките такива, а и двете са породени от едни и същи причини.

Много ми е интересно да науча кое е това, което прави арабите по-неприятни за Франция отколкото циганите.

fred
30-03-2013, 18:57
Ами то, като ти е интересно нещо, то обикновено се търся и четат материали по въпроса.Сега как да ти разкажа, че като съм чел през години това и онова съм стигнал до такива изводи, но не и само аз.Имам познати живели във Франция и прочее.
Но с две думи- просто защото създават огромни проблеми, съчетано с настъпването на исляма в Европа, през последните 20-30 години.
Ето тук има малко например:
http://slivendnesiutre.wordpress.com/2011/04/29/%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%BE-%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%BD-%D0%BB%D1%8C%D0%BE-%D0%BF%D0%B5%D0%BD-%D1%89%D0%B5-%D1%81%D0%BF%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BB%D0%B8-%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5/

ecotronic
30-03-2013, 19:01
Ами то, като ти е интересно нещо, се търси, чете и съответно се намира отговор на тоя въпрос.
Но с две думи- просто защото създават огромни проблеми, това е.
Ето тук има малко например:
http://slivendnesiutre.wordpress.com/2011/04/29/%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%BE-%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%BD-%D0%BB%D1%8C%D0%BE-%D0%BF%D0%B5%D0%BD-%D1%89%D0%B5-%D1%81%D0%BF%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BB%D0%B8-%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5/

То ми е ясно, че ти това правиш - търсиш и четеш.
Имаш ли собствени наблюдения или просто си четеш оттук оттам?

fred
30-03-2013, 19:06
То ми е ясно, че ти това правиш - търсиш и четеш.
Имаш ли собствени наблюдения или просто си четеш оттук оттам?
Оттук и оттам-тоест да четеш Работническо дело или 24 чася основно, та това не го правя.
Не чата оттук, оттам, а чета-книги, статии, обзори и прочее, доста богата литература имам предвид.И затова имам позиция.
Нямам собствени наблюдения, включително и за робството, ти може би имаш или само си чел оттук оттам?Е значи ли че робството е много хубаво тогава?
Писах ти по горе че имам познати живели дълги години във Франция и Канада и т.н.
Ето ти още малко, понеже каза че ти било интересно, в нета това намерих на бърза ръка:
http://www.novazora.net/2005/issue46/story_13.html

ecotronic
30-03-2013, 19:12
От тук и от там, не знам какво значи-тоест да четеш Работническо дело или 24 час основно, та това не го правя.
Нямам собствени наблюдения, включително и за робството, ти може би имаш или само си чел от тук от там?
Това не значи, че нямам позиция.
Писах ти по горе че имам познати живели дълги години във Франция и Канада и т.н.

ОК ето моята позиция, която се базира на 5 годишно пребиваване в арабска страна (Алжир) и няколко по-краткосрочни пребивавания във Франция:

Арабите, като всеки народ си имат своите кусури. Но те далеч не могат да се сравняват с циганите.
Колкото вреди носят афро-американците в САЩ, толкова вреди носят и арабите във Франция. И едните и другите се интегрират горе долу по един и същи начин в обществото. За разлика от циганите, които НЕ се интегрират. Те просто паразитират където и да се намират.

fred
30-03-2013, 19:21
Сега, няма спор, че арабите са съвсем различно тесто.Чичо ми живя дълги години пък в Мароко.Аз не казвам, че арабите и циганите са едно и също нещо.
Но аз говоря за проблемите, когато хора, с друго самосъзнание и религия отидат, станат една голяма общност и започнат да живеят във Франция примерно-тогава започват тия проблеми, горе нахвърлих някои.
Прав си и за циганите, ама, да си чел преди 1944, а и след това, да сме имали такъв проблем?Не, цигани у нас има от векове,живеят си по цигански, но не създават проблеми.(тук не знам дали забеляза по време на Пазарджишкия процес за ония имами, имаше шествие на цигани, облечени като талибани..ама друга тема)
Проблемът с циганите у нас е в сегашната ситуация-простотия и бедност, за която държавата не прави нищо да я промени-това имам предвид под интеграция.
И политика в тая насока-например, защо да се дават помощи за 5 и 8 деца, като е ясно, че главно цигани раждат толкова?Да се спре и да се дава помощ до 3 деца.
Та колкото са виновни циганите, толкова сме виновни и ние, като общество, според мен.

ecotronic
30-03-2013, 19:31
Сега, няма спор, че арабите са съвсем различно тесто.Чичо ми живя дълги години пък в Мароко.Аз не казвам, че арабите и циганите са едно и също нещо.
Но аз говоря за проблемите, когато хора, с друго самосъзнание и религия отидат, станат една голяма общност и започнат да живеят във Франция примерно-тогава започват тия проблеми, горе нахвърлих някои.
Прав си и за циганите, ама, да си чел преди 1944, а и след това, да сме имали такъв проблем?Не, цигани у нас има от векове,живеят си по цигански, но не създават проблеми.(тук не знам дали забеляза по време на Пазарджишкия процес за ония имами, имаше шествие на цигани, облечени като талибани..ама друга тема)
Проблемът с циганите у нас е в сегашната ситуация-простотия и бедност, за която държавата не прави нищо да я промени-това имам предвид под интеграция.
И политика в тая насока-например, защо да се дават помощи за 5 и 8 деца, като е ясно, че главно цигани раждат толкова?Да се спре и да се дава помощ до 3 деца.
Та колкото са виновни циганите, толкова сме виновни и ние, като общество, според мен.

Не знам как са живяли циганите преди 70 години у нас. Вероятно по това време по-голямата част от българското население се е препитавало от селско стопанска дейност, за която не се изисква образование. Поради това неграмотността на циганите не е била съществен фактор. Днес, когато образованието става все по-значимо, тази разлика става голяма и води до много негативни последици. Не съм убеден, че ако се спрат помощите за многодетните им семейства, ще започнат да раждат по-малко деца. Просто ще започнат да крадат повече.

fred
30-03-2013, 19:41
Има логика, ама не е съвсем правилна-а как живеят циганите в Испания, Англия, Финландия и Германия?Надали всички са професори, магистри или поне бакълавари.
Затова писах преди няколко поста, че проблемът с циганите е предимно в бившите соц страни и емигрантите цигани от тези страни, не съм другаде да имат проблем.
Точно за това държавата трябва да ги ограмоти на съответното ниво-не е небходимо да е високо.
Ти помниш ли или заварвал ли си виетнамците тук?Понеже аз ги помня....не с добро.Но в други общества тоя проблем с виетнамците също го нямаше.

ecotronic
30-03-2013, 19:54
Кучето скача според тоягата. Тук поради безхаберието на управляващите циганите се присламчват към градовете, правят незаконни коптори и така заживяват някак. После крадат за да живеят.
Някъде в Германия или Испания да знаеш за такива цигански гета, каквито има тук?
Няма. Там или живееш според правилата, или напускаш. Понякога и принудително, както стана във Франция.

fred
30-03-2013, 19:58
И това не отричам, ама, освен тояга, както се казва трябва и морков да има.Не можеш да си строиш ограда и да не гледаш какво става извън нея, в един момент ще я прескочи някой.Държавата трябва да има и политика, е то е ясно че у нас и ред няма и политика, но това е пътят.

ecotronic
30-03-2013, 20:01
Както и за циганския проблем, така и за всичко в нормалните страни се прилага един основен и прост принцип. И той се нарича "принципът на счупеното стъкло"

fred
30-03-2013, 20:21
Счупеното стълко или прозорец, ако това имаш предвид. Той не изключва обаче това, което казвам.
Няма развита държава без политика (и социална и всякаква) за населението си, включително и за тези, които не са основната му част.

ecotronic
30-03-2013, 20:33
Счупеното стълко или прозорец, ако това имаш предвид. Той не изключва обаче това, което казвам.
Няма развита държава без политика (и социална и всякаква) за населението си, включително и за тези, които не са основната му част.

Именно там е проблема.
В нармалните страни на първо място се следи за спазването на закона, без значение кой и колко тежко ще понесе последиците от това.
И чак след това се мисли за социални политики, които ще направят живота на малцинствата по-лек.

У нас е обратното. Което е основната грешка.

Furious 155
30-03-2013, 20:34
У нас е обратното. Което е основната грешка.
Или просто това е целта!

Susscrofa
30-03-2013, 21:58
Тоя Фреди умре да пише тъпотии.:)
Циганите в Холандия за изтребени още през средновековието.
Не ми се пише дълго.:)
В цяла западна Европа са гонени и преследвани.
Тук от край време си живеем с тях, ние сме търпеливи.
Как изобщо някой може да си помисли да сравнява араби с цигани.

Арабите имат свои държави, това само е достатъчно за да стане смешна тази аналогия.
Нека не забравяме, че тези хора имат пълното право да бъдат във Франция, по простата причина, че Франция е експлоатирала техните родни държави, за да постигне днешния си икономически статус.:)
Така е и с чужденците във Великобритания.
Цигани не могат да бъдат интегрирани в рамките на ЕС.
Мярката е една, но от ЕК няма да я допуснат.
Ударно вадене на всички подрастващи от гетата. Сещате се, че това няма как да стане.
По време на тоталитаризма бе започнато да се действа в правилната посока, но времето не стигна.:)

---------- Post added at 19:58 ---------- Previous post was at 19:54 ----------

Прочети поне тази книга- „Съдбата на циганите в Европа“ на Доналд Кенрик и Грейтън Пъксън

fred
31-03-2013, 11:27
А, глупостите са твоя запазена марка :hvala:
Аз аналогии не правя, казвам че арабите създават проблеми в ЕВропа и то тепърва ще създават-много по големи от циганските, несравнимо по големи, свързани с исляма..
И не пиша какво е било преди 200 години, понеже и комунистите са ги изтребвали преди 60, нали?Говоря за съвременна ЕВропа.
Па като смятате, че това е решението требете ги, после давйте с евреите, турците, македонците, шопите и научните работници- онова джудже Сидеров трябва и то да вкара някой в парламента и да прави нещо :wc:
А относно бай Тошо, пак не позна, защото беше населил с цигани всички квартали, на първите етажи, с указ на ЦК на БКП, турците имаха по големи права от българите, квоти в универститета и какво ли не, така създаде и бая проблеми, които и днес са живи, за разлика от него,

Susscrofa
31-03-2013, 23:01
А, глупостите са твоя запазена марка :hvala:
Аз аналогии не правя, казвам че арабите създават проблеми в ЕВропа и то тепърва ще създават-много по големи от циганските, несравнимо по големи, свързани с исляма..
И не пиша какво е било преди 200 години, понеже и комунистите са ги изтребвали преди 60, нали?Говоря за съвременна ЕВропа.
Па като смятате, че това е решението требете ги, после давйте с евреите, турците, македонците, шопите и научните работници- онова джудже Сидеров трябва и то да вкара някой в парламента и да прави нещо :wc:
А относно бай Тошо, пак не позна, защото беше населил с цигани всички квартали, на първите етажи, с указ на ЦК на БКП, турците имаха по големи права от българите, квоти в универститета и какво ли не, така създаде и бая проблеми, които и днес са живи, за разлика от него,

Втората световна война не е била преди 200 години.
Аз казах ясно какво може да бъде решението.
Мен пък точно да ме обвиняваш, че искам да требя някой.
Я си припомни всичките теми за ромите, които съм пускал и колко псувни отнесох в тях.:drinking:

fred
31-03-2013, 23:11
Втората световна война не е била преди 200 години.
Аз казах ясно какво може да бъде решението.
Мен пък точно да ме обвиняваш, че искам да требя някой.
Я си припомни всичките теми за ромите, които съм пускал и колко псувни отнесох в тях.:drinking:

Малко са, би казал Ханку Брат :drinking:, но ти визира циганите и Холандия, а това е преди повече от 200 години, доста преди да се рови Левски например, когато и българите са били клани, ако поискат независимост.
А по време на втората Световна война цигани са трепали само фашистите, може би и комунистите.

pinko
01-04-2013, 23:30
Наскоро гледах един готин френски филм, "Лионците" (Les Lyonnais), с Жерар Ланвен и Чеки Карио. Е те тва са цигани, наште са ... аре да не казвам.

Абе просто не случихме и на цигани. Хората кви цигани имат, ехееее...

Дръпнете си го филма, струва си отвсякъде.

nikolaaaay
02-04-2013, 00:41
Франция е експлоатирала техните родни държави, за да постигне днешния си икономически статус.:)

Хаха, точно на експлоатацията дължи просперитета си днешна Франция, нема начин. Ти се върни в Средновековието да търсиш причините за сегашния им икономически статус. А, Ирландия, Германия, Япония, Австралия, Канада или Китай на какво дължат просперитета си като не са експлоатирали никой.
Не ми отговаряй. Знам, че пак не сме те разбрали правилно :idea2:

Susscrofa
02-04-2013, 10:35
Хаха, точно на експлоатацията дължи просперитета си днешна Франция, нема начин. Ти се върни в Средновековието да търсиш причините за сегашния им икономически статус. А, Ирландия, Германия, Япония, Австралия, Канада или Китай на какво дължат просперитета си като не са експлоатирали никой.
Не ми отговаряй. Знам, че пак не сме те разбрали правилно :idea2:

Светът е различен, и причините за "нещо" могат също да бъдат различни.
Едни държат успеха си на природни богатства, други са добри колонизатори, а трети просто са работливи.

fred
02-04-2013, 10:38
То и българина беше трудолюбив, докато не дойде 9,09,1944 г., а с него азиатския комунизъм на Сталин.Затова обичам да се сравняваме с Гърция.Небразовани и мързеливи, за 60 години гърците отидоха напред, като всяка нормално развиваща се държава, докато ние, като всяка социалистическа поехме към разрухата-духовна и икономическа.

Susscrofa
02-04-2013, 11:08
То и българина беше трудолюбив, докато не дойде 9,09,1944 г., а с него азиатския комунизъм на Сталин.Затова обичам да се сравняваме с Гърция.Небразовани и мързеливи, за 60 години гърците отидоха напред, като всяка нормално развиваща се държава, докато ние, като всяка социалистическа поехме към разрухата-духовна и икономическа.

Българинът беше експлоатиран преди 44 година.
За икономическа и духовна разруха на фона на настоящата картина е вулгарно, гнусно и лицемерно да се говори.:bath:

fred
02-04-2013, 11:15
Българинът беше експлоатиран преди 44 година.
За икономическа и духовна разруха на фона на настоящата картина е вулгарно, гнусно и лицемерно да се говори.:bath:
А стига с тия локуми за ескплоатация-то навсякъде има експлоатация.Всеизвестно в икономиката е, че работата на хората, наемния труд, създава печалба на този който ги е организирал.Най голяма се оказа при комунизма обаче-безогледна, нагла и съчетана с насилие и убийства, за да бъде въвдворена насила.
Гнусно е това, което говориш ти :bath:Настоящата картина, да използваме тоя термин, беше рисувана десетилетия по времето на тия, дето се продадоха на СССР и днес я виждаш с пълния и блясък, да ти е честита :).
То нищо ново под слънцето няма. В Светото писание от хилядолетия е казано - по плодовете им ще ги познаете; който сее ветрове, ще пожъне...., айде да не се впускаме в цитати.Междувпрочем и то бе забранено от товаришчите.

Susscrofa
02-04-2013, 11:51
А стига с тия локуми за ескплоатация-то навсякъде има експлоатация.Всеизвестно в икономиката е, че работата на хората, наемния труд, създава печалба на този който ги е организирал.Най голяма се оказа при комунизма обаче-безогледна, нагла и съчетана с насилие и убийства, за да бъде въвдворена насила.
Гнусно е това, което говориш ти :bath:Настоящата картина, да използваме тоя термин, беше рисувана десетилетия по времето на тия, дето се продадоха на СССР и днес я виждаш с пълния и блясък, да ти е честита :).
То нищо ново под слънцето няма. В Светото писание от хилядолетия е казано - по плодовете им ще ги познаете; който сее ветрове, ще пожъне...., айде да не се впускаме в цитати.Междувпрочем и то бе забранено от товаришчите.

А антихристът ще дойде от католическия свят.:on_da_beach:
Всеки нов модел на управление идва с кръв, дори и демократичните.
Не ти говоря по-принцип, а ти говоря за България преди 44 година.
Съветската армия е посрещната по добре, дори от руските освободители от отоманско владичество.
Това едва ли е било, заради прекрасния живот в Царство България.:on_da_beach:
И после вече се започва с разплатата. Революция, какво да се прави. Тъжно, но нищо ново под слънцето.

fred
02-04-2013, 14:07
Първо, колко са посрещали руснаците е спорно, пропагандата промива всичко и го предава във вид, в който е и изгоден. А така или иначе е посрещната е като всяко чудо и съответно с надежда за някаква промяна.Разбира се, че животът не е бил райски, никога няма и да бъде обаче.На смъртта на цар Борис е имало много повече хора, да не е било защото са живеели зле, мислиш ли?
Родителите ми, са били деца, бабите ми и дядовците им, лека им пръст, по-големи, но не са ходили да посрещат червените.
Наскоро чествахме годишнина от спасяването на евреите.Димитър Пешев, един от главните двигатели на тоя процес е осъден от "Народния" съд за фашизъм и антисемитизъм, воглаве с почти всички, взели участие в тоя акт - това е наглост, да не говорим за процесите срещу интелектуалци, църква, писатели и т.н,, както аз избитите без съд и присъда от "народа".
Тази измислена идеология роди нашето настояще.
А че нищо ново няма е ясно, защото човекът си е такъв, какъвто е бил преди хиляди години, като манталитет.Но все пак всеки има глава, трябва да мисли и прави нещо положително, а не да преживя, като вол и да папагалства клишетата на комунизма.

nikolaaaay
03-04-2013, 00:39
Българинът беше експлоатиран преди 44 година.
За икономическа и духовна разруха на фона на настоящата картина е вулгарно, гнусно и лицемерно да се говори.:bath:
За мен е гнусно и лицемерно да говориш за експлоатация и разруха при положение, че имаш всеки ден по една камара постове през работно време. Ако си платен писач ОК, ма нали уж се имаш за нещо друго. Виж се само. Вместо да работиш и да създаваш БВП, ти си си нон-стоп в нета, а после си седнал да се оплакваш от Костов, ББ, неолиберализма, флуктуацията и т.н. На крива ракета космоса й пречи.

Susscrofa
03-04-2013, 09:59
За мен е гнусно и лицемерно да говориш за експлоатация и разруха при положение, че имаш всеки ден по една камара постове през работно време. Ако си платен писач ОК, ма нали уж се имаш за нещо друго. Виж се само. Вместо да работиш и да създаваш БВП, ти си си нон-стоп в нета, а после си седнал да се оплакваш от Костов, ББ, неолиберализма, флуктуацията и т.н. На крива ракета космоса й пречи.

Гледай го и тука, ееееййййййй шуши:bouncing_smiley:
Не всички работят лигава работа от 8 до 17 и после отиват да перат гащите на жена си като теб.
Вземи се стегни малко.
Когато ти свършиха аргументите, започна да държиш сметка за личното пространство и време на пишещите.
Освен това, което ти обясних в другата тема ще те светна, че всичко е въпрос на КПД, моето е високо, и работа, която някои натегачи като теб вършат за 3 часа аз я върша за 1 час.:drinking:

myato
05-04-2013, 23:12
О вий благочестиви християни, вий правоверни и вий останали "Будиисти", включихте ли се в правителствения молебен срещу гиената огнена и :devil: в нас? :paddle:

dimitar_vd62
06-04-2013, 00:18
Ний атеистите пихме по една бира

etrovskii
06-04-2013, 07:48
Сега, няма спор, че арабите са съвсем различно тесто.Чичо ми живя дълги години пък в Мароко.Аз не казвам, че арабите и циганите са едно и също нещо.
Но аз говоря за проблемите, когато хора, с друго самосъзнание и религия отидат, станат една голяма общност и започнат да живеят във Франция примерно-тогава започват тия проблеми, горе нахвърлих някои.
Прав си и за циганите, ама, да си чел преди 1944, а и след това, да сме имали такъв проблем?Не, цигани у нас има от векове,живеят си по цигански, но не създават проблеми.(тук не знам дали забеляза по време на Пазарджишкия процес за ония имами, имаше шествие на цигани, облечени като талибани..ама друга тема)
Проблемът с циганите у нас е в сегашната ситуация-простотия и бедност, за която държавата не прави нищо да я промени-това имам предвид под интеграция.
И политика в тая насока-например, защо да се дават помощи за 5 и 8 деца, като е ясно, че главно цигани раждат толкова?Да се спре и да се дава помощ до 3 деца.
Та колкото са виновни циганите, толкова сме виновни и ние, като общество, според мен.

Е Фреди сам си призна,кой едно време ходеше да живее в Мароко?Само верните слуги на ЦК НА БКП.:-PИ много простотия си написал,то и Византийците трябва да са ти виновни дето са ви покръстили?Продължавай да четеш книжчици за ушко и зъбчо и да черпиш информация,някаде бях писал че при тебе все някой ти казал,видял,кажи нещо ти дето си го видял или ходил :bash: