PDA

View Full Version : Пустата Навигация



JORDANGT
05-04-2013, 22:01
От вчера съм собственик и на 147 1.6ТС 2003г.Имам много въпроси,но да започна с този който ме вълнува най-много.Колата е с двузонов климатроник,мулти волан и т.н.Също така имам и ударена 147 2002 с навигация.Може ли да се прехвърли тази навигация,на каква цена и може ли да имам USB port за музика.Не държа много на навигацията,но искам да имам голям избор с музиката.Прочетох доста теми,но аз съм прост механик и жиците и термините им малко ме плашат.Издайте и тайната как се демонтират.
Благодаря ви предварително за съветите каквито и да са те.:clap2:

Spunky
06-04-2013, 23:05
Буксите би трябвало да са едни и същи.
Сваляш касетофона/сд-то от новата, сваляш барчето или каквото има от долу под него (кардхолдер/чашодържач) да остане само конзолата за климатроника. Закачаш буксите на навигацията(кабелите, дето са били на старото CD), която си свалил от ударената и внимателно поставяш навигацията обратно на таблото на новата като гледаш кабелите отзад да не натиснат/притиснат някоя клапа за парното.
Важно е да имаш кода на навигацията (четири цифрен пин код) иначе е много вероятно да не се разпознаят...

Относно USB продават се за по 100лв changer емулатори. Друг вариант за USB няма.
Можеш да излъжеш плеяра и да изкараш AUX за без пари, но така мултиволата отпада(ще можеш само да увеличаваш и намаляваш от него)

tuning7350
07-04-2013, 11:39
Буксите би трябвало да са едни и същи.
Сваляш касетофона/сд-то от новата, сваляш барчето или каквото има от долу под него (кардхолдер/чашодържач) да остане само конзолата за климатроника. Закачаш буксите на навигацията(кабелите, дето са били на старото CD), която си свалил от ударената и внимателно поставяш навигацията обратно на таблото на новата като гледаш кабелите отзад да не натиснат/притиснат някоя клапа за парното.
Важно е да имаш кода на навигацията (четири цифрен пин код) иначе е много вероятно да не се разпознаят...

Относно USB продават се за по 100лв changer емулатори. Друг вариант за USB няма.
Можеш да излъжеш плеяра и да изкараш AUX за без пари, но така мултиволата отпада(ще можеш само да увеличаваш и намаляваш от него)Освен навигацията, трябва да свалиш антената и окабеляването,който се намират под кората на тавана,ще ти трябва и самата антена понеже тя има два изхода,един за радиото и един за навито. Може би и още нещо може да се окаже необходимо,защото не е само вадене и слагане,голяма хамалогия си е!!!
П.С Ще ти трябва и конзолата между сениците(тази със осветлението) понеже вътре се намира микрофона за телефона!!А,бе и др. имаше ама не се сещам:bouncing_smiley:

JORDANGT
08-04-2013, 21:43
Благодаря на колегите,но дайте да започнем с разглабянето.Нещо от сорта на развий болче 1 и 2 щипка 3 и 4 и тн.

Mury
08-04-2013, 21:58
Благодаря на колегите,но дайте да започнем с разглабянето.Нещо от сорта на развий болче 1 и 2 щипка 3 и 4 и тн.

Кви болчета бе бате,тези машинки се вадят само със шишове.На въпроса ти за вход за флашка ето http://www.ebay.de/itm/USB-SD-MP3-Wechsler-CD-AUX-Adapter-Alfa-Romeo-159-166-/130481126806?pt=CE_Auto_Hi_Fi_Autoradios&hash=item1e6147fd96 излиза 120 кинта с доставката до Бг.Моят съвет е,че въобще не ти трябва тая тъпа навигация,можеш да си сложиш машинката и на обикновенното ЦД.

П.С.Ако толкова се затрудниш с ваденето им,скокни до сервиза ще ти ги извадя за една бира :dance::dance::dance:

JORDANGT
08-04-2013, 22:33
Кви болчета бе бате,тези машинки се вадят само със шишове.На въпроса ти за вход за флашка ето http://www.ebay.de/itm/USB-SD-MP3-Wechsler-CD-AUX-Adapter-Alfa-Romeo-159-166-/130481126806?pt=CE_Auto_Hi_Fi_Autoradios&hash=item1e6147fd96 излиза 120 кинта с доставката до Бг.Моят съвет е,че въобще не ти трябва тая тъпа навигация,можеш да си сложиш машинката и на обикновенното ЦД.

П.С.Ако толкова се затрудниш с ваденето им,скокни до сервиза ще ти ги извадя за една бира :dance::dance::dance:

Пъхаш от едната страна,после от другата страна и вадиш:crazy:
Едната кола е размазана,а другата още е без номера иначе да съм дохвърчал вече.

Mury
08-04-2013, 22:51
Пъхаш от едната страна,после от другата страна и вадиш:crazy:
Едната кола е размазана,а другата още е без номера иначе да съм дохвърчал вече.

Да бе,в малките дупки,направи си шишове от електроди и ги заостри отпред :mobile::mobile::mobile:

alfa20
08-04-2013, 22:59
а с кода как ще се оправиш
твоето боди не поддажа Нави
и аз си мислех ,че съм много хитар
ама....то трбва плафона инсталацичта под таблото цялата,защото за навито има допалнителна букса копчетата на волана и може би и др неща като Бодикомп

Spunky
09-04-2013, 03:24
Навигацията и обикновения плеяр се вадят и с пирони 8-ци ;) пъхаш в дупките и дърпаш.
Относно окабеляването, освен, че трябва нов плафон заради микрофона(може и без него просто няма да ползваш телефона), всичко друго трябва да пасне. Колегата каза, че има мултиволан, тоест има кабелите. другия кабел е за КАН/колони/захранване и него трябва да го има, за антената не съм сигурен как стоят нещата.
Също навито контактува с боди през кана точно толкова, колкото и обикновеното CD. Но кода ще го иска сигурно, а ако го нямаш става сложно.
А бе не е, кой знае колко работа, но пак...

alfa20
09-04-2013, 18:02
незнам за какви пирони говорите
моята се вади с дълги болтове мисля,че бяха 4мм или 5мм се завибат в 2те дупки и се дърпа
повечето от вас са виждали навигайя на147 през стъклото и и сте въздишали
на тези с които са с нави фабрично на волана има копчета за телефона
в инсталацията има 1на букса повече по която май комуникира с Бодито
И аз си мислех като вас колеги но след като си купих нави взеха да излизат 1 по 1 нещата

Mury
09-04-2013, 20:02
незнам за какви пирони говорите
моята се вади с дълги болтове мисля,че бяха 4мм или 5мм се завибат в 2те дупки и се дърпа
повечето от вас са виждали навигайя на147 през стъклото и и сте въздишали
на тези с които са с нави фабрично на волана има копчета за телефона
в инсталацията има 1на букса повече по която май комуникира с Бодито
И аз си мислех като вас колеги но след като си купих нави взеха да излизат 1 по 1 нещата

Щом казваш,че не сме виждали :boo::boo::boo::boo: Иначе и нормалното ЦД и навито си комуникират през една и съща букса с бодито,допълнителните букси са за антената за навито и микрофона.:biggrin::biggrin:

alfa20
09-04-2013, 20:24
Щом казваш,че не сме виждали :boo::boo::boo::boo: Иначе и нормалното ЦД и навито си комуникират през една и съща букса с бодито,допълнителните букси са за антената за навито и микрофона.:biggrin::biggrin:
за теб не се отнася
но повечето които стоят по цял ден на компа
саго виждали на живо само в чужди коли

JORDANGT
09-04-2013, 21:34
незнам за какви пирони говорите
моята се вади с дълги болтове мисля,че бяха 4мм или 5мм се завибат в 2те дупки и се дърпа
повечето от вас са виждали навигайя на147 през стъклото и и сте въздишали
на тези с които са с нави фабрично на волана има копчета за телефона
в инсталацията има 1на букса повече по която май комуникира с Бодито
И аз си мислех като вас колеги но след като си купих нави взеха да излизат 1 по 1 нещата

Колега аз имам цяла(малко ударена де) кола с навигация за донор.Просто питам какво ще е нужно и как да се демонтира от нея и дали си струва манипулацията.

Питането ми е мога ли да си сложа навито само като светкащ дисплей който да ми изписва имената на песните и радиото и как да искарам УСБ порт.

b_angelov
09-04-2013, 23:25
За USB порта Мъри вече ти каза.
Ето как стоят нещата при 159. При 147 е същата работа:

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=77687

Действай!
Успех! ;)

JORDANGT
11-04-2013, 23:32
За USB порта Мъри вече ти каза.
Ето как стоят нещата при 159. При 147 е същата работа:

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=77687

Действай!
Успех! ;)

Това е доста полезно.Благодаря

JORDANGT
12-04-2013, 23:00
Дойде време и за кода.Къде кой и за колко ще ми разбие мастър кода който е от четири цифри.И след като се въведе този код къде да натисна за ОК?

JORDANGT
14-04-2013, 21:47
Никой ли не знае нещо или някой който да помогне срещу нужното заплащане.

DiStefano
16-04-2013, 06:36
Дай серийния номер !

JORDANGT
18-04-2013, 21:10
Имам само това по нея.А ако си взема боди компа и го сложа на новата кола дали ще стане?И къде се намира този комп и лесно ли се сваля?

JORDANGT
21-04-2013, 21:46
Никой нищо не знае...

JORDANGT
22-04-2013, 20:06
Моля Модератора да премести темата в раздел Мултимедия.

JORDANGT
29-04-2013, 23:05
Ето това излиза.

Mury
30-04-2013, 07:11
Батко занеси някъде тая навигация,да я разкодират бре,тук никой няма да ти каже кода.Има едни момчета,дето бяха навремето в Ст.град,но сега до колкото знам са се преместили някъде на Сребърна,но не знам точно къде.:idea::idea::idea:

JORDANGT
06-05-2013, 22:34
И така.Смених антената заедно с всичките и кабели и сега сателитчето свети в зелено.Смених и една черна кутийка която се намира под задна дясна седалка с идеята,че това е бодикомп.Телефон няма да има защото заради микрофона му трябва да се свали целият таван(не че не го разкачих почти изцяло) и още куп кабели и чаркове.
Сега ми показва посока и надморска височина,НО ми иска диск а аз нямам.
И проблема ,че когато е на контакт или работи колата ми иска Мастър код си остава.

nastybg
05-06-2013, 11:15
http://www.youtube.com/watch?v=LUYxY6VHD6M

Дано ти свърши работа колега ...

JORDANGT
03-07-2013, 23:04
Много е полезно ,но няма за навигациите.Стигат само до МР3-те

nastybg
05-07-2013, 21:16
Много е полезно ,но няма за навигациите.Стигат само до МР3-те

Това пише в описанието - If you lost your ALFA ROMEO Car Radio / SatNav security codes we can help to obtain it. Please, use our interactive system to select your car audio unit and we will provide you with antitheft security codes. ALFA ROMEO Car Radio / SatNav codes are calculated from unit serial numbers.
Така, че влез в сайта и би трябвало да свършиш работа !

west421
14-07-2013, 18:22
И така.Смених антената заедно с всичките и кабели и сега сателитчето свети в зелено.Смених и една черна кутийка която се намира под задна дясна седалка с идеята,че това е бодикомп.Телефон няма да има защото заради микрофона му трябва да се свали целият таван(не че не го разкачих почти изцяло) и още куп кабели и чаркове.
Сега ми показва посока и надморска височина,НО ми иска диск а аз нямам.
И проблема ,че когато е на контакт или работи колата ми иска Мастър код си остава.

Колега,включи го без контактен ключ,следвай стъпките в тази тема и ако е версия 4.хх префлашвай и няма да ти иска код повече.

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=76124

пост 2.

JORDANGT
18-07-2013, 21:35
Показва ето това...

JORDANGT
19-07-2013, 20:55
След три четири дни заминавам на море(Варна) и много ме е яд,че ще гледам сив екран.Моля някой ако знае някой който може да ми помогне да свирка.

JORDANGT
01-10-2013, 01:56
А ако откача кабелчето на пин 7 какво ще се получи?

Или дайте кординати на някой велик дешифратор.

JORDANGT
24-06-2016, 21:18
Може би за 3г. някой да се е справил с проблема.