PDA

View Full Version : Маргарет Тачър - в прегръдките на Хитлер?



vaklinator
08-04-2013, 19:32
Жестоката лейди се спомина! Амин!!!
Най вераятно я чака чичко Адолф. Дано гният в ада и двамата.
Вие какво мислите?

fred
08-04-2013, 20:49
Адолф, мисля, че е със Сталин и Ленин, Мао, ония севернокорейските диктатори (както и Георги Димитров, Николай Чаушеско, е с неохота ще сложа може би и Пиночет тук), а за Тачър (желязната лейди е наречена от руснаците, а за жестока не съм чувал, но може и да има и такова прозвище), само хубави думи мога да кажа.
Наскоро се проведе референдум дали Фолкландските острови трябва да се присъединят към Аржентина или да си останат към Велкикобритания-е останаха си към англичаните.Да отбележим и друг интересен факт-тя е единствения министър-председател на Великобритания, който печели три пъти подред изборите от времето на лорд Ливърпул, управлявал от 1812 до 1827 година.
Ето тука за нея в българската Уикипедия:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D1%80%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B5%D1%82_% D0%A2%D0%B0%D1%87%D1%8A%D1%80

vaklinator
08-04-2013, 20:58
Адолф, мисля, че е със Сталин и Ленин (както и Георги Димитров), а за Тачър (желязната лейди е наречена от руснаците, а за жестока не съм чувал, но може и да има и такова прозвище), само хубави думи мога да кажа.
Наскоро се проведе референдум дали Фолкландските острови трябва да се присъединят към Аржентина или да си останат към Велкикобритания-е останаха си към англичаните.Да отбележим и друг интересен факт-тя е единствения министър-председател на Великобритания, който печели три пъти подред изборите от времето на лорд Ливърпул, управлявал от 1812 до 1827 година.

то нали заради тия острови беше войната между англия и аржентина навремето, ако не се лъжа ,1986та година

за жестокатоката имам предвид 6 месечната стачка на миньорите

fred
08-04-2013, 21:04
Да, е, сега мерките и бяха и сурови, но си мисля, че в крайна сметка - сполучливи.Наистина, има райони в Англия, където и до днес тя е символ на безсърдечността и жестокостта (в един момент безработицата достига 3 милиона души), но след наложените от нея реформи, 3 години след началото им икономиката на страната е стабилизирана и Англия бележи силен икономически възход.От друга страна например тя прокарва идеята и правото работниците да купуват жилища с отстъпка
Сега, като всеки човек не е идеална, но това е един от големите политици на миналия век, който в крайна сметка е успешен за обществото.
Филмът за нея с Мерил Стрийп спечели Оскар за женска роля и е интересен, макар и не толкова лесен за гледане.

vaklinator
08-04-2013, 21:08
Да, е, сега мерките и бяха и сурови, но си мисля, че в крайна сметка - сполучливи.Наистина, има райони в Англия, където и до днес тя е символ на безсърдечността и жестокостта, но например тя прокарва идеята и правото работниците да купуват жилища с отстъпка.А след наложените от нея реформи, 3 години след началото им икономиката на страната е стабилизирана и Англия бележи силен икономически възход.
Сега, като всеки човек не е идеална, но това е един от големите политици на миналия век, който е разнопосочен, но в крайна сметка успешен за обществото.

Благодаря ти за мнението, което доказва, че мястота и е при чичко адолф. Нека да метнат един белот там с брежнев и сталин, че защо не и с кадафи/почтен политик според мен/

Susscrofa
08-04-2013, 21:10
Извинете, но що за профанизиран и инфантилен прочит на историята да сравняваме значими исторически личности по този начин.

fred
08-04-2013, 21:12
Благодаря ти за мнението, което доказва, че мястота и е при чичко адолф. Нека да метнат един белот там с брежнев и сталин, че защо не и с кадафи/почтен политик според мен/
Божа работа, всеки си има мнение :cheers:

vaklinator
08-04-2013, 21:13
Извинете, но що за профанизиран и инфантилен прочит на историята да сравняваме значими исторически личности по този начин.

Тебе те класираме на пъво място. Ти си по-велик и от Тачър и Брежнев, че дори и Чеушеско взети заедно

Susscrofa
08-04-2013, 21:15
Тебе те класираме на пъво място. Ти си по-велик и от Тачър и Брежнев, че дори и Чеушеско взети заедно

Аз сериозно питам?

На каква база ги сравняваш?
Та те дори са от различно време, ей така, за да си кажеш мнението.

vaklinator
08-04-2013, 21:19
Аз сериозно питам?

На каква база ги сравняваш?
Та те дори са от различно време, ей така, за да си кажеш мнението.

Я ми обесни кои са от различно време бе моето момче?

Susscrofa
08-04-2013, 21:23
Я ми обесни кои са от различно време бе моето момче?

Кое да ти обЕсня?

vaklinator
08-04-2013, 21:33
Кое да ти обЕсня?
Издигам ти кандидатурата за министър на енергетиката.
Гласувайте уважаеми граждани!

Liminat
08-04-2013, 21:38
...Вие какво мислите?
Какво значение има какво мислим, казали са хората- "Един път пукна ли, на х_я ми дърва да цепят!".

Susscrofa
08-04-2013, 21:41
Издигам ти кандидатурата за министър на енергетиката.
Гласувайте уважаеми граждани!

Пъпеш:)

Обичам го.

vaklinator
08-04-2013, 21:44
Пъпеш:)

Обичам го.

И аз

nikolaaaay
11-04-2013, 21:05
http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=112118&stc=1&d=1365703449

dimitar_vd62
11-04-2013, 21:27
Мда - http://www.focus-news.net/?id=n1769003 Неква прилика с Костов виждам.

nikolaaaay
11-04-2013, 22:32
Вярно, има прилика, но не пълна.

Управлението на Маргарет Тачър е христоматиен пример за това как един политик може да провежда болезнени реформи и въпреки това да бъде преизбран. При това тя е преизбрана два пъти (1983г. и 1987г.), а последващият успех на Джон Мейджър също може да бъде броен за нейно преизбиране, тъй като резултатите от края на нейното управление предопределят оставането на торите във властта. Днес Тачър е живата икона на европейския консерватизъм. Нейното твърдо и безкомпромисно дясно управление се изразява в решителни реформи, смазване на синдикатите, тотална и безусловна приватизация, концентриране на финансовите ресурси в ръцете на активната част от нацията (частни предприемачи, свободни професии и висококвалифицирани специалисти), драстично орязване на социалните помощи, рестрикции спрямо имиграцията, съхраняване на националните традиции, активна защита на националните интереси във всяка точка на планетата и в крайна сметка връщане на имперското самочувствие на британската нация. Еталон – днес всички, които претендират да бъдат „десни“ трябва да се равняват по жената, останала в световната история като „Желязната лейди“. Несъмнено най-великият държавник на XX век.
(http://www.conservative.bg/index.php/site-administrator/istoricheski/75-85-xx)

fred
27-04-2013, 17:35
Мда - http://www.focus-news.net/?id=n1769003 Неква прилика с Костов виждам.

Косотов е човекът.