PDA

View Full Version : Ремъци и ролки



kalvach
24-01-2007, 16:02
Здравейте искам да ви питам дали тия цени са нормални за ремъците и ролките, че нещо множко ми се виждат. Миля 4е става въпрос за оригинални части в сервизана ФИАТ в Бургас, че треа да ги сменям тия работи.

Анг.ремък - 91,50лв. с ДДС
Обтегач анг.ремък - 160лв. сДДС
Обтегач анг.ремък - 77лв. с ДДС

Ремък генератор - 54лв.с ДДС
Обтегач ремък генератор - 107лв. с ДДС

Ремонт общо - 100лв.с ДДС

bouncer
24-01-2007, 17:00
цената е ОК за фирмения сервиз. аз лично бих ти препоръчал да сменяш ангренаж и ролки само в оторизирани сервизи за да няма инфекции после

moxie
27-01-2007, 12:29
и аз ше ги сменям ремъците, и ми казаха цена около 800 лв без труд за всички ремъци - общо били 5 /+5 ролки/....тука влиза дори ремък за климатика...цените били за оригинални части....и на мен ми се видя скъпо... не знам толкова ли струват или не

valjo
27-01-2007, 14:09
Здравейте искам да ви питам дали тия цени са нормални за ремъците и ролките, че нещо множко ми се виждат. Миля 4е става въпрос за оригинални части в сервизана ФИАТ в Бургас, че треа да ги сменям тия работи.

Анг.ремък - 91,50лв. с ДДС
Обтегач анг.ремък - 160лв. сДДС
Обтегач анг.ремък - 77лв. с ДДС

Ремък генератор - 54лв.с ДДС
Обтегач ремък генератор - 107лв. с ДДС

Ремонт общо - 100лв.с ДДС
хм, те цените, като за официален сервиз са добре, дори труда е подозрително евтин!
но не видях никъде ремъка на балансиращите валове, неговите ролки, и паразитната ролка на алтернаторния ремък...

освен това е добре да си смениш и ремонтния комплект на вариатора ...
той струва 9-10 лв, и би трябвало да влезе в тоя труд

Bobo
29-01-2007, 11:15
Здравейте искам да ви питам дали тия цени са нормални за ремъците и ролките, че нещо множко ми се виждат. Миля 4е става въпрос за оригинални части в сервизана ФИАТ в Бургас, че треа да ги сменям тия работи.

Анг.ремък - 91,50лв. с ДДС
Обтегач анг.ремък - 160лв. сДДС
Обтегач анг.ремък - 77лв. с ДДС

Ремък генератор - 54лв.с ДДС
Обтегач ремък генератор - 107лв. с ДДС

Ремонт общо - 100лв.с ДДС
хм, те цените, като за официален сервиз са добре, дори труда е подозрително евтин!
но не видях никъде ремъка на балансиращите валове, неговите ролки, и паразитната ролка на алтернаторния ремък...

освен това е добре да си смениш и ремонтния комплект на вариатора ...
той струва 9-10 лв, и би трябвало да влезе в тоя труд

Аз пък бих казал ако вариатора не тропа хич да не го бара иначе да го сменя с нов :wink: А бих наблегнал на водната помпа вместо на вариятора :wink: И мисля че цените са зверски, особенно на ангренажа :shock:

gigi
30-01-2007, 00:14
ангренажа е скъп по принцип струва не повече от 60 лв и както казва Бобо задължително водна помпа те я дават да се сменя както и ролките, ей на мойта се е поразвила малко дано поне не протече.

moxie
30-01-2007, 14:32
Ще използвам темата на колегата, щото и моя въпрос е сходен...
Трябва да си сменя ремъците и ролките...Едната цена, която са ми дали, е от някакъв човек който нямал магазин, но внасял оригинални резервни части за всякакви марки и снабдявал магазините...Та неговата цена е около 800 лв за всички ремъци и ролки - оригинални за алфа ромео /според него/....ТиН магазина ми казаха да си приготвя около 300 за всичките, които били италиански, но не оригиналните за алфа...Александър Ауто ми дават цена около 400 за всичките, при това твърдят, че са оригинални за алфа, все едно че съм ги купил от Ауто Италия....В Ауто Италия още не съм питал...

Ето цените на някои от нещата в Александър Ауто:
Анг. ремък - 39 лв
Обтегач анг. ремък - 98 лв
Паразитна ролка анг. ремък - 49 лв

Молбата ми е за съвет от някой, който ги е сменял...Принципно бих искал да взема там, където е най-евтино, но специално за ангренажния, който май бил най-важен, не искам да правя компромис с качеството

Звънях и в Ауто Италия...Там цената е двойна в сравнение с Александър Ауто - и като материали, и като труд; гаранцията им е 6 месеца, а в Александър е 50 000 км...Засега всички плюсове са за Александър Ауто...

kalvach
30-01-2007, 16:53
Ако може някой да каже какво включва пълния комплект ремъци и ролки че напрао се омотах вече с теа ремъци :evil:

gigi
30-01-2007, 17:31
Молбата ми е за съвет от някой, който ги е сменял...Принципно бих искал да взема там, където е най-евтино, но специално за ангренажния, който май бил най-важен, не искам да правя компромис с качеството

Ами колега всичко е еднакво важно, ако скъсаш ремъка на балансиращите пак ще имаш големи ядове, ако пък блокира ролка положението е същото, така че сменяй всичко с качествено за да не те боли главата после :wink:
А ато схема на мотора където се виждат ремъците и ролките

moxie
31-01-2007, 11:28
Ами колега всичко е еднакво важно, ако скъсаш ремъка на балансиращите пак ще имаш големи ядове, ако пък блокира ролка положението е същото, така че сменяй всичко с качествено за да не те боли главата после :wink:

Така е... въпроса тогава е - заслужава ли си да платя двойна цена в Ауто Италия, при положение че Александър Ауто дават дори по-дълга гаранция?


Има 1 анг. ремък с 2 ролки, 1 балансиращ с 1 ролка и 1 канален с 2 ролки - общо 8 артикула....От тях компромис може да се прави с каналния ремък и неговите ролки, останалите са важни....Това е което разбрах с питане, аз лично нищо не разбирам от двг

smile4you
21-04-2007, 01:03
Ще може ли някой да ми обясни какво значи това:
contitech

Synchronous drive belt replacement
94000 km/ милес 02/12/06


След това пише:"Следваща смяна при мили:" и е оставено под този надпис празно бяло поле.
Всъщност трябваше да започна с това , че съм човек от женски пол и авто светът ми е малко неясен, но ми казаха , че това е някакъв ремък , но не ми е ясно дали е сменен при тези км и на тази дата или е трябвало да се смени като стогне тези км.
Предварително благодаря ако някой ми каже как да го разбирам това!

Bobo
21-04-2007, 01:16
Ще може ли някой да ми обясни какво значи това:
contitech

Synchronous drive belt replacement
94000 km/ милес 02/12/06


След това пише:"Следваща смяна при мили:" и е оставено под този надпис празно бяло поле.
Всъщност трябваше да започна с това , че съм човек от женски пол и авто светът ми е малко неясен, но ми казаха , че това е някакъв ремък , но не ми е ясно дали е сменен при тези км и на тази дата или е трябвало да се смени като стогне тези км.
Предварително благодаря ако някой ми каже как да го разбирам това!

Колежке така написано може да значи и двете :wink:

smile4you
22-04-2007, 11:49
Да , но е написано така.Какво предлагаш да направя в случая :?

Bobo
23-04-2007, 00:56
Да , но е написано така.Какво предлагаш да направя в случая :?

Ами да си смениш консумативите както се прави винаги на нова кола която незнаеш кво и се е случвало преди теб :wink:

smile4you
26-04-2007, 17:32
Благадаря за мнението! :)