PDA

View Full Version : Покупка на 146 1.6 - 1.8



06-01-2005, 13:52
Здравейте, каня се да си копувам алфа 146 (влюбих се в тази кола от пръв поглед) и имам няколко въпроса към разбирачите :wink: Та значи харесал съм си 1.6 или 1.8 двигател (каквото намеря) понеже искам да е 97 - 98 година, по-нова. Интересува ме първо сервиз в който могат да и направят пълна и качествена диагностика. Второ при самата покупка има ли нещо специфично за този модел, за което да се внимава. Трето въпроса с газовата уредба. Знам, ще кажете не разваляй колата, но ако след време разхода на бензин ми дойде в повечко, трябва ли да се слага газов инжекцйон или може да се мине и с обикновенна газова. Чувал съм че ако колата е с метални колектори може и по-евтиния вариант. И по повод разхода - има ли шанс с нормално каране да стане 10/100 или да се приготвя за 12 ... Приемам всякакви идеи и предложения :D :D

нидобърски
07-01-2005, 13:27
по въпросите според мен:

1.- Вантотрейд диагностика и геометрия.
2.-гледай, гледай и пак Вантотрейд.
3.- ти сам каза, ако не дай си боже ти се наложи да я окепазиш, не знам дали става и обикновен.

За разхода: ако щеш и като монахиня да караш зима е все пак-приготви се, 10/100 си :lol: е направо оптимизъм, извънградско става.

valjo
07-01-2005, 13:40
по въпросите според мен:

1.- Вантотрейд диагностика и геометрия.
2.-гледай, гледай и пак Вантотрейд.
3.- ти сам каза, ако не дай си боже ти се наложи да я окепазиш, не знам дали става и обикновен.

За разхода: ако щеш и като монахиня да караш зима е все пак-приготви се, 10/100 си :lol: е направо оптимизъм, извънградско става.

моята е 1.6 ТС 16В - зимата градско на къси разстояния без ръчкане 15 (са тука много хора ще кажат че я ръчкам ама не ги слушай :whistle: )
на извънградско зиме лете 10 :)
относно газ - там Уайт пауър е единствения с 16в ТС и газ и май сложи инжекционна за 2бона и бра (бере) ядове:)

относно разликата м/у 1.8 и 1.6 ТСа , каквото съм чувал е по малка отколкото м/у 1.8 и 2.0 , което се дължи на скоростната кутия (1.6 и 1.8 са с една, а 2.0 с друга)

гледай да е с АБС и 4 дискови спирачки, те са по-добро ниво на изпълнение (т.нар V3 RICCO) щотот има и с по слабо ниво на оборудване

ако се сетя друго ще пиша , ако ти се сещаш за въпроси, питай
кефа си струва де;)

07-01-2005, 20:06
Мерси за отговорите 8) Тъй като никаде не намирам 1.8 май ше трябва да се задоволя с 1.6 ... Ако сичко мине успешно тази седмица, може да се видим на следващата среща на клуба да почерпя :wink: