PDA

View Full Version : Алфа 147 - проблем с оригинално CD



RoMeO_156_GTA
13-05-2013, 22:40
Здравейте. Смених си говорителите в Алфата с афтърмаркет Hertz , но радостта ми беше кратка . При пробата всичко си работеше , сглобих , покарах няма и ден . По едно време при всяко палене на автомобила , говорителите не издават никакъв звук , все едно е натиснато "mute" , до няколко минути се появява. Прави го и на радио и на CD . На втория ден проблема се задълбочи , освен предходното забавяне , звукът от говорителите и пищялките от дясно изчезна напълно...
При приятел със 156 се появява същата аномалия , с оригинални говорители е , и когато усили повече , се появява и дясната линия..

PSAVOV
14-05-2013, 15:27
По принцип така реагира защитата на крайното стъпало на ЦД-то провери да не си обърнал някой "+" или "–", но не мисля, че ще е от това или по скоро да ти се допира някоя от клеймите на говорителито до копето и да дава на късо ! Има и още нещо, ако си сложил повече говорители от броя на оригиналните и си ги закачил паралелно пак се задейства защитата ! Ако си с повече от един говорител на канал вържи ги последователно! Ако не се оправи трябва ти ремонт на ЦД-то най вероятно !

RoMeO_156_GTA
15-05-2013, 20:23
Благодаря колега . Много добри отговори :notworthy: Почнах да разкачам едно по едно . Първо махнах пищялките , никаква разлика . После откачих целия сноп кабели на задна дясна врата и звукът си дойде при всяко пускане на плеъра , както заработиха и предна дясна пищялка и говорител. Ще последва демонтаж на задна дясна кора и да се огледа хубаво . Може и наистина да прави късо , защото съвпадение или не , по дупките се появява/изчезва аномалията като че ли... :goodnight:

zaryto
26-05-2013, 03:39
И при мен така стана.Няма да се плашиш колата си е с характер,така и не разбрах защо го прави.Първо като свалях ЦД-то ми изчезна дясната линия и предната и задната.После се появи.След това ми изписваше на новото ЦД,че прави късо някъде и не тръгваше плеъра,после се оправи и започна да ми изчезва звука от 4те тонколони и накрая рестартнах ЦД-то и се оправи.Вече 1 месец и половина няма проблеми никакви.

RPWWD
04-07-2013, 11:13
За да не пускам излишна тема, ще използвам тази на колегата.
Проблемът е следният - колата от подписа е т.нар. вътрешен фейслифт, оригинално беше с касетофон, но миналото лято ми изпадна оригинален CD плейър и го смених. Човекът от който го купих ми даде код, всичко беше точно, няколко пъти след откачане на акумулатор съм го ползвал - проблеми никакви.
Така стигаме до момента от преди месец, когато колата влезе в сервиз на приятел - бояджия за ежегодното отстраняване на следите от опитите за паркиране на нефелните ми съседи, камъчета от магистрали и т.н. Понеже ми се беше измъкнал ябълковидният болт на амортисьорче на петата врата, го бях помолил да ми го завари, и преди заварката човека е изключил акумулатора за да не стане фал по ел. системата.
Съответно, радиото ми иска код - въвеждам го, никва реакция... След няколко въвеждания, съгласно инструкциите в книжката за употреба, започна да увеличава интервалите преди възможността за следващо въвеждане на код, и сега явно съм в последният 24 часов интервал. Проблемът е, че със сигурност съм карал сумарно повече от 24 часа, тъй като пътувам много извънградско, а надписът WAIT продължава да стои. В кода съм сигурен, дори последният път пробвах с лека вариация на цифрите, ако ми даде възможност ще пробвам още една (ако съм го записал грешно), но вече почвам да си мисля, че е блокирало перманетно.
Съответно, търся координати на някой "магьосник" по разкодиране на оригинален Blaupunkt за фейслифт, че ми писна да се возя на тихо ;-)

RoMeO_156_GTA
04-07-2013, 15:20
Ползвай я :)
Относно моя проблем все пак да си напиша. В момента на откачането на задна дясна кора, всичко се оправи, за сега (все пак е кола с характер)
Иначе разбира се първо пробвах да откача акумулатора, за да се ресетне CD-то и да ми поиска код. Няколко дни стоя с откачен такъв и като го закачих , дори ми се помнеха станциите и номера на последната песен. След това демонтирах CD-то , постоя си 4-5 дена в багажника и отново помнеше кода и станциите. Та не знам твоя майстор колко време я е държал така, че да ти го поиска :roll: Щом и преди си ползвал кода, едвали се е генерирал нов. Иначе в един чужд сайт има тема за кодове, пишеш си оригиналните номера и ти пращат твоя код. Ако трябва, ще го потърся...

RPWWD
04-07-2013, 20:11
При мен винаги след откачване на акумулатора е искало код, нищо че си помни и песните и станциите, но одеве директно пак ми изписа WAIT. Верно, че откачих минусовата клема за малко, но...

PSAVOV
05-07-2013, 13:05
За да не пускам излишна тема, ще използвам тази на колегата.
Проблемът е следният - колата от подписа е т.нар. вътрешен фейслифт, оригинално беше с касетофон, но миналото лято ми изпадна оригинален CD плейър и го смених. Човекът от който го купих ми даде код, всичко беше точно, няколко пъти след откачане на акумулатор съм го ползвал - проблеми никакви.
Така стигаме до момента от преди месец, когато колата влезе в сервиз на приятел - бояджия за ежегодното отстраняване на следите от опитите за паркиране на нефелните ми съседи, камъчета от магистрали и т.н. Понеже ми се беше измъкнал ябълковидният болт на амортисьорче на петата врата, го бях помолил да ми го завари, и преди заварката човека е изключил акумулатора за да не стане фал по ел. системата.
Съответно, радиото ми иска код - въвеждам го, никва реакция... След няколко въвеждания, съгласно инструкциите в книжката за употреба, започна да увеличава интервалите преди възможността за следващо въвеждане на код, и сега явно съм в последният 24 часов интервал. Проблемът е, че със сигурност съм карал сумарно повече от 24 часа, тъй като пътувам много извънградско, а надписът WAIT продължава да стои. В кода съм сигурен, дори последният път пробвах с лека вариация на цифрите, ако ми даде възможност ще пробвам още една (ако съм го записал грешно), но вече почвам да си мисля, че е блокирало перманетно.
Съответно, търся координати на някой "магьосник" по разкодиране на оригинален Blaupunkt за фейслифт, че ми писна да се возя на тихо ;-)
колега снимай ми лепенките върху СД-то, за да видя номерата и ще ти дам оригиналния код на СД-то !

RPWWD
05-07-2013, 13:15
колега снимай ми лепенките върху СД-то, за да видя номерата и ще ти дам оригиналния код на СД-то !

ок, ще ти ги пусна на лично.

RPWWD
19-07-2013, 11:34
колега снимай ми лепенките върху СД-то, за да видя номерата и ще ти дам оригиналния код на СД-то !

Ей ги на прословутите лепенки.

RPWWD
19-07-2013, 11:37
Срещата на човека с техниката - 2-ри опит ;-) На лично нещо не мога да кача снимки, та ще е обществено ;-)

kumana
16-02-2014, 18:06
Извинявам се ако вдигам напразно темата и колегата си е оправил музиката но да изкажа и моето мнение. При мен имах същия проблем макар че колата не беше Алфа и проблема излезе от лоша връзка на буксата която свързва кабелите от купето и вратата. Виж да не е окислена и да прави лоша връзка, напръскай с контактен спрей. Също ако си рязал и надил кабелите огледай да не са се окислили снадките и ако имаш възможност ги запои и изолирай добре. При мен беше същото, като пусна cd-то и понякога не тръгваха едните говорители но като усиля малко повече и тръгваха, та това беше проблема, окислени връзки от влагата.

pavvv
19-02-2014, 13:05
Здравейте момчета,за да не пускам нова тема реших да пиша тук.Имам проблем със сд на алфа 147, иска ми код.Колата от септември стоя без акумолатор,но и друг път е падал и е била без и не се е случвало.Кажете ми какво мога да направя?
Ако съм объркала темата моля администраторите да преместят поста ми.
Благодаря!