PDA

View Full Version : помощ за климатика на алфа 145



Pirlo
07-01-2005, 17:23
заначи проблема ми е такав че когато пусна климатика и след извесно време почва да тече и не знам какво да права :wallbash:

нидобърски
07-01-2005, 17:24
Откъде тече, щото нема климатик на не тече.

Pirlo
07-01-2005, 17:29
или в краката на шофиора или от другата страна ама по често е от другата страна и то става голяма локва

нидобърски
07-01-2005, 17:34
Ми аз не разбирам много ама си мисля, че т'ва там как се казва нещото дето топлообменя и от него изтича кондензираната вода има маркуч, който я отвежда извън купето. Пак нека и друг да каже, но със сигурност разглобяването ти е в кърпа вързано. :unsure:

Kostadin
10-01-2005, 09:42
Ми аз не разбирам много ама си мисля, че т'ва там как се казва нещото дето топлообменя и от него изтича кондензираната вода има маркуч, който я отвежда извън купето. Пак нека и друг да каже, но със сигурност разглобяването ти е в кърпа вързано. :unsure:
значи на режим "топло" няма как да се получи конденз върху топлообменника от които духа топло през зимата(но тогава говорим за климатроник, а не за климатик щото климатика е само за през лятото и той работи само на охлаждане, а зимата топлото се получава от парното-за климатика имам в предвид).
кажи ми при теб какво точно е климатик или климатроник и ще се опитам да ти помогна.

нидобърски
10-01-2005, 10:23
заначи проблема ми е такав че когато пусна климатика и след извесно време почва да тече и не знам какво да права :wallbash:

Колегата пуска климатика, не знам що ама то пък и една зима 18 гр. :lol:

Колата му не е климатроник доколкото разбирам защото е боксер. т.е. до 96г. те са с обикновенни климатици.

Kostadin
10-01-2005, 10:40
еми ако е с климатик странно защо го пуска през зимата?
а иначе проблема тогава наистина може да е причинен от конденз, защото на климатика топлообменника от които духа студено през лятото (обикновенно)е изпарител демек в него става изпарение на някакъв тип хладилен агент обикновенно фреон 12(на по-новите и други фреони като например R 134 и т.н.)та мисълта ми е, че най-вероятно отводнението някъде се е скъсало и вместо конденза да тече отвън то тече вътре.