PDA

View Full Version : Айде и аз в отбора 166



pinko
31-01-2007, 18:14
Днес капарирах една нафтова 166, приемате ли нови членове?

Някой да си търси лачена Капа?

Ето тва е колицата, дето само трябва да доплатя...

ninormal
31-01-2007, 18:28
Пъвро честито много е готина :crazy: А какви парички и търсиш на капата :)

pinko
31-01-2007, 18:31
Пъвро честито много е готина :crazy: А какви парички и търсиш на капата :)


Мерси


Капата - 6800 лева

ето тук пише повече за Ланчата

http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic_4987_0.html

ninormal
31-01-2007, 19:06
Благодаря колега :) Само безаварийни километри с алфата и чиста нафта :lol:

gigi
31-01-2007, 21:51
Честито колега :drunk:

Tinoto
31-01-2007, 22:06
Страхотна е! Честито!!! :D
Само безаварийни километри и лява лента :D :lol:

netsurfer
31-01-2007, 23:42
ха честито, с много хубави джантета е ;)
Надявам се скоро да я видим/покараме ;)

Трябва да я сдавим с мойта печка че ми е мерак да се пробвам с 2,4 Jtd ...

MONI
01-02-2007, 10:22
Честито....супер изглежда!!

BatVas
01-02-2007, 10:24
Ей Пинко , ама не си играеш - каза и взе 166 :wink:
Честито и много хубави мигове с Алфата и още нещо ще напишеш едно кратко ревю за впечетленията си от 166-цата тука в форума - нали :?: :D

sparks
01-02-2007, 12:19
бражо 4естито и мн безавариини ам да каже6 за кв :?: :boost: и пари я взе

KGB
01-02-2007, 13:01
Трябва да я сдавим с мойта печка че ми е мерак да се пробвам с 2,4 Jtd ...

Оставия малко на мира твойта печка, да не я задавиш завинаги накрая....защото турбото трудно ще го минеш по гаранция.

BatVas
01-02-2007, 14:20
Трябва да я сдавим с мойта печка че ми е мерак да се пробвам с 2,4 Jtd ...

Оставия малко на мира твойта печка, да не я задавиш завинаги накрая....защото турбото трудно ще го минеш по гаранция.

Па може да я сдави с на Kиро 156 2,4 JTD :wink:

cufti
01-02-2007, 14:27
Да ти е честита със здраве да си я караш :wink: Много запазена изглежда, а иначе как върви?Двг-то хвъркотевица ли е? Карал съм Капа с този двигател и за тая тежка кола супер набираше

Alfamaniak
01-02-2007, 21:40
Трябва да я сдавим с мойта печка че ми е мерак да се пробвам с 2,4 Jtd ...

Оставия малко на мира твойта печка, да не я задавиш завинаги накрая....защото турбото трудно ще го минеш по гаранция.

Па може да я сдави с на Kиро 156 2,4 JTD :wink:


Какъв беше резултата ти с Петко като се пуска :roll:

virusalfa
01-02-2007, 22:34
Трябва да я сдавим с мойта печка че ми е мерак да се пробвам с 2,4 Jtd ...

Оставия малко на мира твойта печка, да не я задавиш завинаги накрая....защото турбото трудно ще го минеш по гаранция.

Па може да я сдави с на Kиро 156 2,4 JTD :wink:


Какъв беше резултата ти с Петко като се пуска :roll:Стига серете по темата,бре!!!

koko
03-02-2007, 19:56
Честито ! Със здраде да си караш алфата и безаварийно!
Колега, молбата ми е като събереш повече впечатления, да дадеш обективно мнение за колата! Защото аз съм много навит да си купя 166, но ме наплашиха, че частите били много по-скъпи от тези на 156 защото били само оригинални на алфа, а рядко се срещали 166 за да разчитам на части втора употреба. Когато се поогледаш, напиши ми моля те на какви цени се намират части да речем по ходовата част, които по нашите пътища най-често се износват!

netsurfer
04-02-2007, 12:55
Трябва да я сдавим с мойта печка че ми е мерак да се пробвам с 2,4 Jtd ...

Оставия малко на мира твойта печка, да не я задавиш завинаги накрая....защото турбото трудно ще го минеш по гаранция.
нещо ти е мнооо грешна информацията, тоя двигател е от миналата година :idea: 16 клапана, а онзи който са тествали в аутобилд е стария 8 клапанов 110 коня,
а аз на техните тестове нямам вяра, защото имаме и едно пежо точно с 8 клапановия мотор, вече на 120к километра, като от 10к километра има й чип и още нищо не му е сменяно :idea:

JK
17-02-2007, 16:46
абе колега, защо я продаваш тази красавица ? :)
http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?topmen ... f1=details (http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11171216171216013&f1=details)

netsurfer
17-02-2007, 17:08
абе колега, защо я продаваш тази красавица ? :)
http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?topmen ... f1=details (http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11171216171216013&f1=details)
ти прочете ли че я е капарирал и тия дни ще си я вземе??

JK
18-02-2007, 19:13
абе колега, защо я продаваш тази красавица ? :)
http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?topmen ... f1=details (http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11171216171216013&f1=details)
ти прочете ли че я е капарирал и тия дни ще си я вземе??

не :D

zlia
18-02-2007, 19:17
8)

tipo1960
18-02-2007, 20:47
ЧЕСТИТО и много километри безаварийно каране.Страшна е.На 01.02.07 си купих тази 156

ALFA CORSE
18-02-2007, 20:58
ЧЕСТИТО и много километри безаварийно каране.Страшна е.На 01.02.07 си купих тази 156
Колега наистина изглежда супер, а тези speedline 16" ли са? Нещо по-различно ми изглеждат :)

DiabL0
19-02-2007, 00:11
Привет на всички !
Аз също си правя сметката да купя такова животно в съвсем скоро време. Гледам се продават няколко екземпляра за по 11-12000лв.
Все дизелчета. Виждам разбира се същите (горе долу) за по 15000хв.
Много се плаша от разликата ! Ще ми се да взема по скъпата, ама немога да сколасам с $, а от друга страна по евтинките ми изглеждат също толкова добре, и много се замислям какво ли мога да очаквам.
Молбата ми е за съвет... евентуално какво да гледам специално в 166 2.4 жтд. И на какво се сължи тази огролмна разлика в цените !?
ще съм ви страшно задължен ако помогнете.
И да знаете че живи и здрави ще ме видите на Варненските сбирки (Даи боже с некоя 166)
Със здраве !

DiabL0
20-02-2007, 20:42
Еии... да не повярва човек колко сте любезни тук :roll: !? А аз какво желание имах само да идвам на сбирките след време с някоя 166... ама какъв е смисъла.. като от всички само аз имам желание!?!
И все пак БЛАГОДАРЯ ЗА "ПОМОЩА" :big_bow_down: !


(с други очаквания останах от вас следкато прочетох по-голяма част от форума )

trustworthy
20-02-2007, 20:54
Колега, имай предвид, че 166-ците не са толкова много и затова не етака лесно да получиш съвет за тези коли. Аз ще се помъча да ти обобщя това, което съм чувал за тях:
Заното окачване било ахилесова пета, а и меко казано скъпо за ремонт. Иначе, както беше казано, мисля, че по-горе в тази тема, частите са по-скъпи от на 156, но понеже за в по-голямата си част оригинални, за качествени и не се налагат често ремонти. Дори някой беше писал, че като цена поддържката на 166 може да излезе по-евтина от на 156 именно поради тази причина. Става въпрос за окачването предимно.

Ако е нововнос, то имай предвид, че има една начална инвестиция от мин 1500 лв, която трябва да се направи - масла, ремъци, регистрации...дребни (или едри дефекти) и т.н.

Друго, което се огвори за тези коли, е, че дизеловите агрегати (2.4ЖТД) за за предпочитане пред бензиновия 2.0ТС, естествено има и по-големи бензинови, но те са акцизни и не се срещат в Бг.

Щом си от Варна, ходи ли да гледаш колата на колегата Гомбаре? Има обява за нея във форума?

Това е, която аз знам за 166. не претендирам да съм специалист, просто споделям ;)

П.С. Не бива да си вадиш такива генерални изводи за любезността на колегите от форума. Пка ти казвам, че тези коли не са така често срещани. Иначе ще се радваме да те видим в редиците на варненци :) Нямаме си постоянен представител с 166.

DiabL0
20-02-2007, 22:10
Неочаквах някои да даде мнение! Много благодаря ! Задължен съм ти. :big_flowers:
Информацията при всички положения ще ми е полезна !
Аз искам да разбера евентуално като ида в София и вкарам евентуално една 166 в сервиза (или като я гледам или карам) Каде да пипна или да погледна... защото всички знаем какви магюсници са тея от Горубляне! Неискам да пътувам 500км. напразно и да видя една перфектно пастирана и приготвена за продажба кола... която като я взема и след 1-2 месеца да неизлезне от сервиза и да си блъскам главата :wallbash: Все пак невзимам голф 2 които за 100лв. му правя основен ремонт а кола която 1-во е скъпа и 2-ро я купувам Веднъж и искам за тези пари да не се набутам а да взема нещо което ЩЕ КАРАМ (не съм ли прав).
Нещо като:
1.Те имат (както ти каза) слаго задно окачаване което е скъпо, затова я вдигни на стенд и с щанга да ти прегледат окачването.
2. Провери компресията....
Такива работи... (аз тези е ясно че ще ги направя при покупката на всяка кола)
Всяка марка си има слабости... и евентоални дефкти при Новия внос.
Защо да не ги открия предварително и да сваля цената и в последствия с тези $ които не съм ги дал на Продавача да оправя Откритите дефети...
Сори за Пледоарията... но искам правилно да ме разберете..
и пак БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ предварително !
със ЗДРАВЕ

ShoxXx
20-02-2007, 22:13
Защо ми се струва, че тази 166-ца я видях в събота на Горубляне... :roll:

trustworthy
20-02-2007, 22:24
Най-добре си запиши час за оглед във Вантотрейд например (аз така бях направил) -окачване, спирачки, двг...те си знаят. Иначе двигателят си се гледа като всеки друг дизел - пушеци, омасляване по турбината и други таквиа заучени положения. За друго не се сещам. Пак ти напомням, ако не си гледал колата на Gombare (http://alfaromeo-bg.com/forum/viewtopic.php?t=9737) , да хвърлиш едно око, че знае ли човек - може да не се наложи да бъхтиш до София :)

Само да поясня, че с колегата Гомбаре не се познаваме, нпросто много ми хареса колата от снимките, дори и на живо не съм я виждал

pinko
20-02-2007, 22:41
Защо ми се струва, че тази 166-ца я видях в събота на Горубляне... :roll:

Правилно си видял.

Отказах се, въпреки че я бях капарирал. Прежалих ги тия пари.

Гомбаре ми направи предложение, което не мога да откажа...

Утре се качвам на рейса в 7:30 и отивам във Варна да я плащам и да я прехвърлим.

Вечерта живот и здраве тая 166 вече ще е в София :D :shock:

DiabL0
20-02-2007, 22:48
ЕВАЛА !! Тази кола е Уникат ! Няма да сбъркаш !!
а аз ако ги имах тея $ нямаше да се замисля и 1 сек.!
ясно ми е какво да си взема за тези $... проблема е че искам с мухи да ловя Китове!
Това за сервиза е добра идея... ама ще стане с тоя час... а бе като ида у Софията... ще го нагласим некак !
Пак ви благодаря !

emil georgiev
21-02-2007, 10:34
Комплименти.Моята е същият цвят но 2,0 ТС.Не ми се слиза от нея. Провери компресията защото италианския дизел не е германски.Патил съм от 75 ТД

trustworthy
21-02-2007, 13:44
...Провери компресията защото италианския дизел не е германски.Патил съм от 75 ТД...

Koлега, къде намеси немските дизели тука, че пък взе и сравни 75 ТД (технология от преди Освобождението) с 2.4 комънрейла на 166 :shock:
Също ми е интересно с какво е по-добър немския от италианския дизел :roll: Айде обоснови се, моля!

emil georgiev
22-02-2007, 09:23
какво общо има системата за впръскване с двигателя ? Нищо общо !Един дизел навърта по 30 000 и повече км на година.Сам си направи сметката.Ако мислиш ,че двигателите се променят си в голяма заблуда.Те се ползват по 20 - 30 години Само системите около тях се променят.

Lubix
01-03-2007, 14:49
здравейте момчета, искам да питам "пинко" дали е проверил в сервиз тази алфа, защото и аз сам и хвърлил око и мисля да я вземам; интересува ме има ли по сериозни проблеми и само заради цената ли се е отказал

pinko
01-03-2007, 16:05
здравейте момчета, искам да питам "пинко" дали е проверил в сервиз тази алфа, защото и аз сам и хвърлил око и мисля да я вземам; интересува ме има ли по сериозни проблеми и само заради цената ли се е отказал

Цената никак не е висока, даже е подозрително ниска.

Проверена е във Вантотрейд, протокола е в мен

копи-пейст от другата тема, в която писах за сребристата 166 от горубляне

Колата е 11. 98 г.

Според екзаминера е на 273 000 км, вкарана е от Австрия, 3-ма собственика, там е купена за 3750 евро.

дадох 80 и кусур лева във вантотрейд да я прегледат.

Амортисьорите са на 54, 48, 41 и 50%(по часовниковата стрелка, от шофьорския амортисьор)

Цялото окачване отзад е за смяна, отпред долни носачи, биалетки, кормилни накрайници, спирачни дискове и четирите, задна лява спирачка изобщо не държи грам, явно е запецнало буталцето.

Луфт в кормилната рейка.

Според Явор брадатия турбото и дебитомера са добре, мотора въпреки пробега е в много добро състояние. Маслото е доста старо.

Еллектрониката е окей, няма грешки, климатик и сичко си работи.

Ми това е.

Салона е в относително добро състояние, нагряването на седалките не работи (може и бушон да е).

След като установихме тези неща, продавача падна от 13 900 на 12 000 без да го моля. Дал съм капаро 1000 лева. Утре щях да я платя, обаче Гомбаре ми направи прекалено добро предложение.

така че има да се дават още 11 000 лв. Може пък и да не ми изгори капарото?

Ето я темата, в която се обсъждаше тая алфа

http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... 8&start=15 (http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=7378&start=15)

Lubix
01-03-2007, 18:39
мерси много "пинко", задължен съм ти. А казаха ли ти колко пари ще струва ремонта в сервиза, ако е приемливо да се пазара утре за цената с продавача.

samy
02-03-2007, 10:18
Здравейте колеги, искам да пусна и аз една инфо. относно красавиците нар. 166 - дизел. Значи бях решил да взимам такава, имам познати, които внасят от Италия коли, та отидох при тях и им казах за мойто предпочитание, а единия от тях ми каза: "Забелязал ли си, че 166-дизел им паднаха подозрително цените, причината е проблеми в скоростната кутия. Въртящия момент на 2.4 дизел е доста голям - 308 Нм а скоростите явно не са изчислени за такива натоварвания....та после да сменяш скорости - на старо първо ги няма, второ - пак могат да изпушат, а нови .....сещаш се ...." та се разубедих за дизел, сигурно ще е някоя бензинка...

pinko
02-03-2007, 11:52
Здравейте колеги, искам да пусна и аз една инфо. относно красавиците нар. 166 - дизел. Значи бях решил да взимам такава, имам познати, които внасят от Италия коли, та отидох при тях и им казах за мойто предпочитание, а единия от тях ми каза: "Забелязал ли си, че 166-дизел им паднаха подозрително цените, причината е проблеми в скоростната кутия. Въртящия момент на 2.4 дизел е доста голям - 308 Нм а скоростите явно не са изчислени за такива натоварвания....та после да сменяш скорости - на старо първо ги няма, второ - пак могат да изпушат, а нови .....сещаш се ...." та се разубедих за дизел, сигурно ще е някоя бензинка...

Точно това пък са пълни глупости, 6-степенната механична предавателна кутия на 166 е здрава като релса. Виж, при чипване на дизела до 360-380 Нм съединителя вижда зор и се налага да се сменя относително често, но скоростите не се трошат даже и при зверски чипнати екземпляри. В Австрия и Германия има едни изроди, които този мотор са го направили около 240-260 к.с., но скоростите не са пипали.

Скоростната кутия на вариантите на този мотор с 136, 140, 150, 175 к.с. е абсолютно една и съща. При 200 к.с. просто главното предавателно число и 6-та са по-дълги.

От 2 години чета немските, английските, австрийските и всякакви други форума на Алфа, досега не съм прочел за проблем с кутията.

В базата данни на Аутобилд, до която имам достъп, също няма нито едно оплакване от скоростите на 166 дизел.

Кажи на твоите приятели да не сеят дезинформация. Като не разбират поне да си траят.

zlia
02-03-2007, 11:57
8)

samy
02-03-2007, 13:03
Здравейте колеги, искам да пусна и аз една инфо. относно красавиците нар. 166 - дизел. Значи бях решил да взимам такава, имам познати, които внасят от Италия коли, та отидох при тях и им казах за мойто предпочитание, а единия от тях ми каза: "Забелязал ли си, че 166-дизел им паднаха подозрително цените, причината е проблеми в скоростната кутия. Въртящия момент на 2.4 дизел е доста голям - 308 Нм а скоростите явно не са изчислени за такива натоварвания....та после да сменяш скорости - на старо първо ги няма, второ - пак могат да изпушат, а нови .....сещаш се ...." та се разубедих за дизел, сигурно ще е някоя бензинка...

Точно това пък са пълни глупости, 6-степенната механична предавателна кутия на 166 е здрава като релса. Виж, при чипване на дизела до 360-380 Нм съединителя вижда зор и се налага да се сменя относително често, но скоростите не се трошат даже и при зверски чипнати екземпляри. В Австрия и Германия има едни изроди, които този мотор са го направили около 240-260 к.с., но скоростите не са пипали.

Скоростната кутия на вариантите на този мотор с 136, 140, 150, 175 к.с. е абсолютно една и съща. При 200 к.с. просто главното предавателно число и 6-та са по-дълги.

От 2 години чета немските, английските, австрийските и всякакви други форума на Алфа, досега не съм прочел за проблем с кутията.

В базата данни на Аутобилд, до която имам достъп, също няма нито едно оплакване от скоростите на 166 дизел.

Кажи на твоите приятели да не сеят дезинформация. Като не разбират поне да си траят.

Радвам се :) , че развенчавате тази явно преднамерена измислица :evil: за проблема :) , идеята ми бе - не да внасям дезинформация (все пак и аз съм мераклия на 166, само ако я взема - живи и здрави, да не ме ревнува нежната половинка от таз красавица :lol: ), просто цитирах познат, който предполагах е "в нещата" но явно не е, и исках да видя дали ще се потвърди от колегите, които имат наблюдения върху 166-цата.