PDA

View Full Version : много харчи ? нормално ли е?



spas
01-02-2007, 18:59
Здравеите първо на всички. Нов съм във форума. Имам аз една хъбавица 145 1.4 TS от около година и половина.Купих я със газова уредба монтирана в Италия.Обаче харчи много като казвам много не значи че о4аквам да харчи 5/100 а нормалните 10 литра на 100.Тя обаче под 15 градско и 12 извън градско не пада! НА ГАС СТАВА ВЪПРОС! това нормално ли е и ако не е какво може да се направи?

ne0
01-02-2007, 19:11
нормално.

poznai
01-02-2007, 19:18
Има раздел за алфи на газ.
Иначе не знам кво му е нормалното на 1.4 да харчи толкоз :> За мен не е нормално.

Crusader
01-02-2007, 20:49
Нормално е! Мойта харчи 15/100 градско и около 9/100 извънградско, ма не се ограничавам - върви си кат на бенз.
Средният разход - долу в подписа!

А и дали е 1.4 или е 2.0 разхода на газ е един и същ! Имам приятел с 146Ti и гори колкото мойта, ма върви повечко де!

poznai
01-02-2007, 20:56
и ква хавата да се кара на газ в този случай? :)

Neokill
01-02-2007, 20:58
Мойта ЕХ го правеше същия разход. С 10л газ 60-65 км в града и 100-110 км извън.

Crusader
01-02-2007, 21:02
Темата не е за тук, ма ще отговоря ->хавата е малка или почти никаква, ма и Алфа на която СРЕДНИЯТ разход да е под 10/100 - не съм виждал /1.3 и то на 33-ка е изключение/. А в момента колата ми върви като на бенз!!! и харчи около 5 лв./100 км. по-малко -> Те това е хавата!


P.S. Колега ако намериш кой да ти свали разхода под това ниво и да запази динамиката, ми се обади да докарам и мойта кола. Честно казано не ми се вярва да намериш, ма пробвай! Успех!

wasp
02-02-2007, 08:08
Ако искаш да харчи малко и да бяга много - хората са го измислили :) JTD му викат :D

моята бензин си харчи градско 16-20, извънградско 7-8 (със около 130)

Ако искаш на газ да не ти харчи много, вземи си някое 1.1 опелче или от сорта :) Алфите лапат!

lyuli
02-02-2007, 11:20
Ако искаш да харчи малко и да бяга много - хората са го измислили :) JTD му викат :D

моята бензин си харчи градско 16-20, извънградско 7-8 (със около 130)

Ако искаш на газ да не ти харчи много, вземи си някое 1.1 опелче или от сорта :) Алфите лапат!

напълно съм съгласна!!!!!

hristiqn
02-02-2007, 18:54
[quote="Crusader"]Темата не е за тук, ма ще отговоря ->хавата е малка или почти никаква, ма и Алфа на която СРЕДНИЯТ разход да е под 10/100 - не съм виждал /1.3 и то на 33-ка е изключение/. А в момента колата ми върви като на бенз!!! и харчи около 5 лв./100 км. по-малко -> Те това е хавата!


За градско 10-11 ДА....ама не ги правете ЗИЛОВЕ тези Алфи :lol: Не е лош дори и 1.4-то в града ! Вижте си сонди, дииибитомери :D Вие си знаете....

Crusader
02-02-2007, 19:07
За градско 10-11 ДА....ама не ги правете ЗИЛОВЕ тези Алфи :lol: Не е лош дори и 1.4-то в града ! Вижте си сонди, дииибитомери :D Вие си знаете....

Смятай че на газ и с конвенционална уредба, компа е в авариен режим и нищо не ти помага, а и това е разход на ГАЗ, същата кола на бенз гори около 10-11 у града, тъй че кое е ненормално? Ако си с газов инжекцион, може и да падне до 11-12, ма не по-малко.
За сведение:
Е-36 1.6 15/100 градско
Голф3 1.6 14/100 градско
Сеат Толедо 1.8 15/100 градско
Фиат Уно75 1.5 10-11/100 градско
Мойта Алфа 14.5/100 градско

А кое е ненормално на разхода?

spas
02-02-2007, 21:17
ок, значи всичко сие наред, блгодаря че ме просветлихте за някои неща :o
а да ви питам и още нещо... значи кати и дам газ нещо глъхне в началото и след това се истрелва, но това не го прави винаги та се чудя от дюлзите ли е или е просто лоша гас?

Crusader
03-02-2007, 18:15
Тва е от недобра настройка на АГУ-то, иди да я пипнат, ма тва се прави на газанализатор а не на око, избягвай сервизи дето пипат на око!

trustworthy
03-02-2007, 23:17
Ако искаш да харчи малко и да бяга много - хората са го измислили :) JTD му викат :D

моята бензин си харчи градско 16-20, извънградско 7-8 (със около 130)

...

Тези твои разходи за почти двойно по-големи от аналогините при ЖТД - градското е дори повече от 2 пъти, а извънградското - малко по-малко от 2 :)

ne0
04-02-2007, 11:33
Ако искаш да харчи малко и да бяга много - хората са го измислили :) JTD му викат :D

моята бензин си харчи градско 16-20, извънградско 7-8 (със около 130)

...

Тези твои разходи за почти двойно по-големи от аналогините при ЖТД - градското е дори повече от 2 пъти, а извънградското - малко по-малко от 2 :)
Ама чувството да караш кола а не печка е друго. :lol: шега

Mury
04-02-2007, 12:18
градско 16-20

Кви са тия разходи бе бате :shock: :shock: тва е абсурд я оди на диагностика :wink:


Ама чувството да караш кола а не печка е друго.

Естествено и никва шега квот си е печка си е печка за цял живот :Tease: :Tease:

spas
04-02-2007, 18:01
добре де а каде ще препоръчате да отида на диагностика? щото в италсервиз маи нямат диагностик в момента? и на каква точно диагноетика да направя? на газта или на двг-то??? :roll:

Mury
04-02-2007, 18:35
Първо отиди на газаджия да ти настроят уредбата и после на диагностика :wink: :wink: бих ти препоръчал за диагностика Бобо ма той не е много фен на газта така че :idea: ,но обади му се и се разберете :wink:

Crusader
04-02-2007, 18:52
А бе я гледайте на кого колата гори 16-20, това е колата на колегата WASP, която не е на газ, а колата на клегата SPAS дава 15/100 в града, което на газ си е абсолютно нормално!
Ако на един от Вас /бензинджийте/ колата ми гори под 12/100 градко, аз ще си сменя ника на АХМЕД :lol: :lol: :lol:

spas
04-02-2007, 18:54
абе веднъж ходих при некакъв газаджия и оня вика всичко ти е наред :frown: ама тои май не беше кои знае какъв разбирач. мисля утре да се поразходя по газаджиите и след това ще звънкам на бобо за диагностика на двг-то та да не го занимавм с газови уредби и други глупости
марси за препоръката

Mury
04-02-2007, 18:57
А бе я гледайте на кого колата гори 16-20, това е колата на колегата WASP, която не е на газ, а колата на клегата SPAS дава 15/100 в града, което на газ си е абсолютно нормално!
Ако на един от Вас /бензинджийте/ колата ми гори под 12/100 градко, аз ще си сменя ника на АХМЕД :lol: :lol: :lol:

Колата на ВАСП гори толкова защото нещо не и е наред на мен старата ми кола харчеше 12 в града и сегашната ми пак харчи толкова но мисля че с леко каране ще я сваля до 11 :idea: :idea: па ти си карай на газ колко щеш :lol:

spas
04-02-2007, 18:58
тва 16-20 на бензин не е малко :shock: маи доста гас и дава на сфетофара :D

spas
04-02-2007, 19:04
абе и ти си прав ама в момента гаста е два пъти по малко от бензина . а и тва дето ви питах че в началото като и дам гас глъхне а после се истрелва го прави и на бензин :!: ... но както и да е за диагостика си е и тия дни ще я правя.дано покаже нещо

wasp
04-02-2007, 20:01
градско 16-20

Кви са тия разходи бе бате :shock: :shock: тва е абсурд я оди на диагностика :wink:


Е нали ходих при Бобо, всичко и е 6. Явно щото я карам студенка. Абе аз ще ида пак нейде да ми я проверят, нещо ръмжи повече от нормалното ма ще видим ...


тва 16-20 на бензин не е малко :shock: маи доста гас и дава на сфетофара :D

Мда 8) има нещо вярно ...


Не че ми дреме чааак толкоз. Печеля достатъчно че да не ми пука. Факт е обаче че следващата ще ми е 159 JTD :D Мнооого мразя да зареждам през 200 км :)

wasp
04-02-2007, 20:08
но мисля че с леко каране ще я сваля до 11

Ела карай моята леко ... не можеш ... иска си пущината, едва я удържам.

Mury
05-02-2007, 13:04
Е нали ходих при Бобо, всичко и е 6. Явно щото я карам студенка. Абе аз ще ида пак нейде да ми я проверят, нещо ръмжи повече от нормалното ма ще видим ...


Е щом е наред всичко значи наистина я караш студена и доста малко загрява ако трябва минавай по по-заобиколен път за да загрее малко,аз преди така правех и разхода си и беше нормален :wink:

wasp
09-02-2007, 07:46
Е нали ходих при Бобо, всичко и е 6. Явно щото я карам студенка. Абе аз ще ида пак нейде да ми я проверят, нещо ръмжи повече от нормалното ма ще видим ...


Е щом е наред всичко значи наистина я караш студена и доста малко загрява ако трябва минавай по по-заобиколен път за да загрее малко,аз преди така правех и разхода си и беше нормален :wink:

Ама пак същите пари ще ходят за бензин :D Само дето ще се нервя повече из София

50 cent
09-02-2007, 15:30
Ако на един от Вас /бензинджийте/ колата ми гори под 12/100 градко, аз ще си сменя ника на АХМЕД :lol: :lol: :lol:
Здрасти АХМЕД :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Аз съм на газ, но когато карах на бензин на два пъти съм свалял разхода до 10,5 , като имаш предвид засичането стана с пълнене на резервоара до горе до първото изключване на помпата на една и съща бензиностанция.



Aз лятото съм я докарвал моята в Сф до 9.3-9.4.
Ама този номер с пълненето докато ти изключи пистолета никак не е меродавен. Ако искаш да засечеш - се пълни докато поченеш да си виждаш бензина до къде е в тръбата. Т.е наистина пълно.

Crusader
09-02-2007, 18:45
Тя твойта е специална, даже единствена :wink: И кат ти гори толкоз малко що сложи газ :idea:
Тя си бърка в твоят джоб и ти си знаеш колко ти гори, и ако лъжеш ->лъжеш себе си, ако пък казжваш истината, то тогава твойта е наистина единствената, моят скромен опит обаче сочи друго по отношение на Алфа Ромео.
Я покажи днес 2-3 пъти по сфетофарите, че караш Алфа и ще ми кажеш пак как ти е разхода :!:

stelt
11-02-2007, 19:59
И аз да се вмъкна в темата. По принцип не си засичам разхода на гориво, но последния път го направих и останах учуден- около 10/100 градско. При това пробегът ми е бил само в градски условия в стил тръгни-спри. Единственото благоприятно условие е топлата зима в момента.

pr_00f
12-02-2007, 09:04
:oops: :oops: :oops:

Tук държа много са е извиня ,

Тази част от мнението на коелгата 50 cent е моя, но явно съм направил грешка и вместо цитат съм натиснал бутона смени :(

"Aз лятото съм я докарвал моята в Сф до 9.3-9.4.
Ама този номер с пълненето докато ти изключи пистолета никак не е меродавен. Ако искаш да засечеш - се пълни докато поченеш да си виждаш бензина до къде е в тръбата. Т.е наистина пълно."

Това е моето мнение - още веднъж се извинявам за грубото недоглеждане .

JJJ
04-03-2007, 00:18
Spas, може ли да попитам, какъв е разхода на бензин на същия маршрут и типа на газовата уредба. Причината да попитам е че по този начин би могло да се игнорират голяма част от причините за евентуално по-високия разход на газ.

50 cent
04-03-2007, 09:37
Тя твойта е специална, даже единствена :wink: И кат ти гори толкоз малко що сложи газ :idea:
Тя си бърка в твоят джоб и ти си знаеш колко ти гори, и ако лъжеш ->лъжеш себе си, ако пък казжваш истината, то тогава твойта е наистина единствената, моят скромен опит обаче сочи друго по отношение на Алфа Ромео.
Я покажи днес 2-3 пъти по сфетофарите, че караш Алфа и ще ми кажеш пак как ти е разхода :!:
Така. За разхода Ахмед ще ти кажа, че знам че не съм единствен, както можеш да се увериш от мненията след това. Сложих газ защото не знам ти колко въртиш на месец градско, но аз навъртам между 70 и 150 км. на ден. Ако искаш сметни за какви суми става дума на месец и сам ще си отговоиш. Мехмед, надявам се да не ти прозвучи грубо, но не мисля че трябва да ти давам обяснения защо съм си сложил газова уредба.
Разхода е една голяма променлива. Зависи от стила на шофьора, задръствания, състояние на автомобила, качество на горивото и т.н.
Така че не можеш да знаеш един автомобил колко ще харчи от познанията ти за марката.
За истина и лъжа замили се. ЗАщо лъжат хорта? Защото имат някаква изгода. Я ми кажи на мен каква ми е изгодата да кажаче колата ми ще харчи по-малко? Ще зпочне да харчи по-малко ли? Хахахахаха

Crusader
04-03-2007, 17:18
Нямам намерение да влизам в безсмислени спорове, пак ти казвам лъжеш себе си!!! Разхода ти по каталог градско е към 10.5 и то бензин!!!
Ей тук може да провериш кви разходи дават Алфа Ромео:
http://catalog.auto.ru/catalog/cars/

50 cent
04-03-2007, 21:02
Ако на един от Вас /бензинджийте/ колата ми гори под 12/100 градко, аз ще си сменя ника на АХМЕД :lol: :lol: :lol:
Здрасти АХМЕД :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Аз съм на газ, но когато карах на бензин на два пъти съм свалял разхода до 10,5 , като имаш предвид засичането стана с пълнене на резервоара до горе до първото изключване на помпата на една и съща бензиностанция.

Ахмед, прочети за какъв разход става дума.... Ставаше въпрос за разхода на БЕНЗИН. На газ не съм я свалял под 12/100 градско. :wink: :wink: :wink:

Crusader
04-03-2007, 21:36
10.5 е за нова кола младежо, а твойта е 10+г. и тва че 2 пъти си успял /евентуално/ да я свалиш пак нищо не означава, ако през останалите дни ти дава 11-12.
Не ми се спори вече с теб :!: - живей и вярвай в каквото искаш - все пак живеем в свободна страна :!:

50 cent
04-03-2007, 21:43
10.5 е за нова кола младежо, а твойта е 10+г. и тва че 2 пъти си успял /евентуално/ да я свалиш пак нищо не означава, ако през останалите дни ти дава 11-12.
Не ми се спори вече с теб :!: - живей и вярвай в каквото искаш - все пак живеем в свободна страна :!:
Приятелю....Защо не си признаеш грешката? Твърдиш, че не може да харчи под 12 аз ти казвам, че съм я свалял някоко пъти под 12 и съм сигурен, че голяма част от колегите ще свалят рахода под тази твоя граница. Изобщо не можеш да знаеш в какво състояние е автомобила ми та било то и на 10+ години. Аз съм втори собственик на мойта и я взех на 94 000 реални км. Ако не ми вярваш официално те каня да си чукнем една среща да я видиш в какво състояние е и да ми кажеш с ръка на сърцето, че автомобила ми е на повече км. от индикацията на таблото. Ако мислиш, че разхода е нереален ще напъним резервоара и ще засечем за да видим кой прав, кой крив.

Mind_Control
06-03-2007, 15:28
10.5 е за нова кола младежо, а твойта е 10+г. и тва че 2 пъти си успял /евентуално/ да я свалиш пак нищо не означава, ако през останалите дни ти дава 11-12.
Не ми се спори вече с теб :!: - живей и вярвай в каквото искаш - все пак живеем в свободна страна :!:

И мойта дава 10.5 като я карам доста леко... Понякога и по малко.. но под 10 ве4е е непостижимо. Най много ми е давала 12 с 40% рь4ка на 60% спокойно.

Mury
06-03-2007, 20:09
10.5 е за нова кола младежо, а твойта е 10+г. и тва че 2 пъти си успял /евентуално/ да я свалиш пак нищо не означава, ако през останалите дни ти дава 11-12.
Не ми се спори вече с теб :!: - живей и вярвай в каквото искаш - все пак живеем в свободна страна :!:

И мойта дава 10.5 като я карам доста леко... Понякога и по малко.. но под 10 ве4е е непостижимо. Най много ми е давала 12 с 40% рь4ка на 60% спокойно.

Е как па ги сметна тея проценти бре :shock: :shock:

Mind_Control
06-03-2007, 23:47
10.5 е за нова кола младежо, а твойта е 10+г. и тва че 2 пъти си успял /евентуално/ да я свалиш пак нищо не означава, ако през останалите дни ти дава 11-12.
Не ми се спори вече с теб :!: - живей и вярвай в каквото искаш - все пак живеем в свободна страна :!:

И мойта дава 10.5 като я карам доста леко... Понякога и по малко.. но под 10 ве4е е непостижимо. Най много ми е давала 12 с 40% рь4ка на 60% спокойно.

Е как па ги сметна тея проценти бре :shock: :shock:

По метода на Око (известен китайски учен)!!

vencislav_vitan4ov
15-06-2008, 17:03
колеги моита алфа гори 17 градско и 11навун.това не е нормално според мен такава разлика дали мойе да има значение дебитомера щото моя е преебан

koolio
15-06-2008, 17:49
колеги моита алфа гори 17 градско и 11навун.това не е нормално според мен такава разлика дали мойе да има значение дебитомера щото моя е преебан
Дебитомерът е един от датчиците, който играе основна роля при впръскването на гориво, така че има доста значение. Нормално е като е преебан колата да харчи много.
На мен с развалена ламбда сонда ми даваше 18 градско в София :) .

Crusader
15-06-2008, 19:51
Ако колата е с обикновена АГУ, дебитомера няма отношение. Вероятно си за настройка колега, иди на газанализатор

DeViL145
16-06-2008, 19:09
Те тоя разход ли те плаши :lol: 22.5 ако ГАЗ как ти се струва на 1.4 ? Невъзможно ? Ама факт беше бая разбутана сега е на 16.5-17 и се радвам . Да добавя че това е градско във Варна дето 3та е лукс. Извън градското при бясно шофиране (колкото може да е бясно с 1.4) е 10.5 при спокойно е под 9. Този разход дойде от нерегулирана газова + майсторлък да навия малко степмоторчето че гаснеше.