PDA

View Full Version : Да си сменя ли алфата за по нова ударена



Pirlo
08-01-2005, 13:10
значи имам алфа 145 94г и ми предлагат да ми докарат от италия алфа 156 2.4JTD 2004г която е ударена предна лява гума
горе долу колко са скъпи частите по предницата

ShoxXx
08-01-2005, 13:53
Дай снимка, данни, тва предна лява гума нищо не ни казва. Тя може да е надрана джантата, а може и да е отнсена барабар с полуоски и да е ударило чак скоростната утия. Дай повечко инфо...

Pirlo
08-01-2005, 14:25
май е счупен носач и полуоски ама не сам сигурен точно какво и е нямам снимка защото колата е в италия един приател ми я предлага за 2000евро
и май ще я взема

Quadrifoglio
08-01-2005, 15:51
тази кола струва 20 000 евро, за да може да се продаде за 2000 трябва да има някаква изненада накрая :?
и тя е 175 к.с. което значи и че е акцизна

Pirlo
08-01-2005, 16:02
бях забравил че новото 2.4JTD е 175 а и е на под 1година и става вече много
мерси

Quadrifoglio
08-01-2005, 18:24
Akциза и е малко 1510 лв. трябва да е но ддс-то и е ниакъде около 7000лв. защото е много нова! Но и съм убеден че за толкова ниска цена ще има доста разходи по оправянето на колата

valjo
08-01-2005, 19:34
тази кола струва 20 000 евро, за да може да се продаде за 2000 трябва да има някаква изненада накрая :?
и тя е 175 к.с. което значи и че е акцизна

хмм може и да греша, но МJET 2.4 20V JTD се появи не в началото на 2004та... :unsure: :unsure: :unsure:

и си мисля че особено 156 може да си е със "стария" 2.4 10V unijet 150к.с. който не е акцизен :book:

Quadrifoglio
08-01-2005, 22:42
Ами аз поне до сега не съм срещал такава никъде но нищо не е невъзможно. Дори за много държави е различно, но това така или иначе може да бъде само минус защото ддс-то ще бъде около 5500 т.е. пестиш общо 3000лв. от ддс и акциз които пари си заслужава да дадеш за да караш м-джет 175к.с. :wow: :D

hf hpe
09-01-2005, 17:25
Ами аз поне до сега не съм срещал такава никъде но нищо не е невъзможно. Дори за много държави е различно, но това така или иначе може да бъде само минус защото ддс-то ще бъде около 5500 т.е. пестиш общо 3000лв. от ддс и акциз които пари си заслужава да дадеш за да караш м-джет 175к.с. :wow: :D
за коли до 1 година(нови) ДДС-то е на фактурна стойност на колата, но се начислява и върху транспортните разхпди, така, че ако я купи на фактурна стойност 2000 EUR и примерно 400 EUR транспорт, то ДДС-то ще му е 480 лв.

всичко това е според разни митнически калкулатори, но дали е наистина точно така, може би трябва да се консултира с някой в митницата

иначе наистина колата за да е оценена на 2000 EUR, там струва толкова

DiStefano
10-01-2005, 11:21
Ами аз поне до сега не съм срещал такава никъде но нищо не е невъзможно. Дори за много държави е различно, но това така или иначе може да бъде само минус защото ддс-то ще бъде около 5500 т.е. пестиш общо 3000лв. от ддс и акциз които пари си заслужава да дадеш за да караш м-джет 175к.с. :wow: :D
за коли до 1 година(нови) ДДС-то е на фактурна стойност на колата, но се начислява и върху транспортните разхпди, така, че ако я купи на фактурна стойност 2000 EUR и примерно 400 EUR транспорт, то ДДС-то ще му е 480 лв.

всичко това е според разни митнически калкулатори, но дали е наистина точно така, може би трябва да се консултира с някой в митницата

иначе наистина колата за да е оценена на 2000 EUR, там струва толкова


и това си е точно така
като изключим факта обаче че примерно от Германия вече ги карат
за скромната сума от 600 лева които са си 300 евро
освен това си е супер далавера защото освен задължителната застраховка която трябва да се направи преди да се вземат
тъй-наречените ЦОЛ-номера там се минава и през вътрешна митница
за която разходите примерно за 1.6 - 75 коня са около 130 евро
Цол-а е 45 евро и застраховката още 60 ... гориво, ченгета с рушвети особено в Сърбия и т.н. ... та далаверата е да не идва на собствен ход до БГ .. то тази е ударена така че и няма как
ооопссс забравих да спомена че се купува и една малка лепенка която се залепва на цоловите номера подобна на VIGNETTE която също струва около 30 евро и която показва за какъв период от време може да карате колата с тези номера ... говоря за червените ... жълтите са само за Евро съюза и понеже ние още нямаме нищо общо с Евро съюза в БГ и Сърбия и Хърватска се дерат кожи ако ви хванат с тези номера
за Италия е малко по кофти работата по простата причина че единствения вариант да изкарате колата от там на ход е само ако е закупена от Регистриран Авто Дилър в тяхната система за не знам си какво ... иначе макаронаджиите не дават никакви документи освен БРИФ-а на колата ... така че повечето идват насам само на автовоз, да не кажа всичките и "по-приятната" новина е че от там се товари всичко директно от МОРГИТЕ ...