PDA

View Full Version : 145 1.9JTD със GT2256V



Pages : [1] 2

VLaDky88
09-07-2013, 10:44
Най накрая намерих малко време да споделя и моите аматьорски опити в домашни условия за силов тунинг :) Понеже всичко правих сам нямаше кой да снима и нямам много снимки :/

Като цяло бях направил най лесните неща които могат да подобрят силата на мотора.Махнах гърнетата, катализатора, запуших ЕГР клапана, сложих конус филтър, ремапнах я, но ми омаля и реших да потърся по голям сешоар :) Стоковия 1544 ми се видя доста малак. Търсих разглеждах и реших да взема GT2256V от алфа 156 2.4

Тук започнаха проблемите.
Със моя колектор турбината опираше в блока, намерих от морга колектор от 147 1.9 115коня с който турбото влезе на мястото си, само се наложи разпробиване на дупките за да съвпаднат. Оказа се обаче че опира във перките на радиатора :/ наложи се леко преместване на радятора напред и горе долу е на милиметри от перката, до тук добре, но като сложих downpipe (изходната тръба на турбото) се оказа че опира във масления ми филтър ?!? Както и да е взех от наи късичките филтри (около 3-4 см) и сега евентуално като сменям маслото ще се наложи да сваля турбината за да го развия :) на милиметри от него е. А за геометрията на турбината ? Стандартната е с Wastegate и нямам вакуум който да я управлява. Направих щуцер на студената част на новата турбина и препаснах клапана ми от старата който отваря гейта чрез налягане. Тоест като достигне определено налягане избутва лосчето което отваря и разтоварва геометрията. В крайна сметка монтирах всичко и взе че заработи трактора :) Тръбите след турбото бяха различни от моите разбира се наложи се да се завари нова тръба за да пасне на изхода на турбото, Проблемите несвършиха... колата прегряваше като я карам по агресивно :/ Купих маслен радиатор от някакво волво със охлаждаща перка и го монтирах преди турбото. Знам че не е правилно но долу на филтъра няма място за самия него камоли за плочка която да изведе изходи за маслен радиатор... а и там има охладител само че минава антифриза от радиатора. Общо взето колата тръгна добре непрегрява вече и съм доволен от целия труд и мъки :) жалко че нямах гараж,канал и някой които да ми подава поне ключове, иначе може би е по лесно. Моля споделете опит и мнение относно направеното до тук, че хабер си нямам как успях и дали всичко е правилно :D

пс: Благодарение на колегата Ilko Ivanov който ме посъветва да намеря евро 3 дюзи от 115 140 или 150 коньово жтд, за да постигна впръскването което съм задал по файла, колата вече е с тях и разликата е огромна - пуши и върви здраво :) (номера отгоре на дюзите е 0445110 119 ако някой със 105коньово реши да си търси по големи дюзи със този номер ще му е лесно да ги разпознае).

Малкото снимки които успях да направя:
http://vladky88.snimka.bg/automobiles/alfa-145-jtd-turbo-upgrade.763480.30953358

И един бърз клип при първия старт със големия сешоар :)

http://www.youtube.com/watch?v=Yu9KFW6ox4Q

Abar7h
09-07-2013, 11:24
Браво за труда, звука е жесток, очакваме клипче с ускорението и данни разбира се!

mirchozo
09-07-2013, 12:45
нека по-компетентните кажат, но аз мисля че на въздушния филтър не му е мястото там, първата сериозна локва и ще я удавиш, а после става мазало....

VLaDky88
09-07-2013, 13:04
Да доста е ниско знам и аз, но просто съм я сглобил да я подкарам докато намеря турбо пътища да го изведа по нагоре, ще внимавам със локвите :)

Da_Fuse
09-07-2013, 14:27
Колега, един съвет и от мен-махни водния охладител преди филтъра и на негово място си сложи една плочка с маслен термостат преди да си си сварил водата... :)

VLaDky88
09-07-2013, 16:30
Колега, един съвет и от мен-махни водния охладител преди филтъра и на негово място си сложи една плочка с маслен термостат преди да си си сварил водата... :)

Тя развива ли се как се сваля тая плочка ? точно това се случва като карам агресивно и антифриза стига 100 105 градуса.

MitakaNeikov
09-07-2013, 16:41
Здравей колега, а с какви дюзи е колата, на какво налягане работи турбото, каква е генерацията и на какви коне е ремапната?

VLaDky88
09-07-2013, 16:46
Здравей колега, а с какви дюзи е колата, на какво налягане работи турбото, каква е генерацията и на какви коне е ремапната?

Никаква идея нямам колега :) несъм стигнал до стенда още, дюзи рейл помпа сичко си е стоково, но помпата май е слаба като вдигна налягането в рейла и дам гас до долу изгасва :/ Генерацията е права тръба със стандартния размер който са ми тръбите просто няма гърнета.

MitakaNeikov
09-07-2013, 18:50
Никаква идея нямам колега :) несъм стигнал до стенда още, дюзи рейл помпа сичко си е стоково, но помпата май е слаба като вдигна налягането в рейла и дам гас до долу изгасва :/ Генерацията е права тръба със стандартния размер който са ми тръбите просто няма гърнета.
Да разбирам ли, че си правиш софта сам? Как вдигаш налягането в рейла? Ако го вдигнеш над 1450 бара е нормално да гаси колата, това не е заради помпата, а заради компютъра!

VLaDky88
09-07-2013, 22:37
Да разбирам ли, че си правиш софта сам? Как вдигаш налягането в рейла? Ако го вдигнеш над 1450 бара е нормално да гаси колата, това не е заради помпата, а заради компютъра!

Още на 1000 и ми гасне :/ несъм пробвал по нагоре. Явно бъркам нещо? Има ли някой хакер да ми разгледа файла данепропускам някой лимитер да вдигна ?

haljscho
10-07-2013, 00:08
Поздравления и от мен!

Махни шпилките на изхода на турбината и ги замени с болтове! Така ще може да си сменяш филтъра по-лесно!

И аз не разбрах как точно си свързал масления радиатор, но там където се завива филтъра няма ли 2-тапи от страни? Ако има свържи там маслото и няма да имаш проблем!:th_up:

VLaDky88
10-07-2013, 00:16
Поздравления и от мен!

Махни шпилките на изхода на турбината и ги замени с болтове! Така ще може да си сменяш филтъра по-лесно!

И аз не разбрах как точно си свързал масления радиатор, но там където се завива филтъра няма ли 2-тапи от страни? Ако има свържи там маслото и няма да имаш проблем!:th_up:

Идеята с болтовете не е лоша може и така да го направя мерси :) Иначе масления радиатор е между блока и турбото, а долу на масления филтър изходите са за антифриз те само минават от там да охлаждат маслото, там нециркулира масло няма как да закача там маслен радиатор ако не е специална такава плочка която да прекарва през изходите маслото и тогава да минава към филтъра.Във ибей съм виждал такива сандвич му казват дето извежда изходи за маслен радиатор трябва да поръчам нещо такова.

MitakaNeikov
10-07-2013, 10:28
Още на 1000 и ми гасне :/ несъм пробвал по нагоре. Явно бъркам нещо? Има ли някой хакер да ми разгледа файла данепропускам някой лимитер да вдигна ?

Как на 1000 гасне? Тя стандартно си работи на 1350 бара, така че едва ли е лимитър!

VLaDky88
10-07-2013, 16:54
Сложих евро3 дюзи неска. Полетях :)) но пак гасне ;/ нещо някъде не е както трябва.

Ilko Ivanov
10-07-2013, 22:05
Убеди ли се каква е разликата в дюзите?

VLaDky88
11-07-2013, 00:08
Убеди ли се каква е разликата в дюзите?

Бате добре че ме светна.. Направо неможах да повярвам как тръгна да пуши и да върви с тея евро3 дюзи. Много бира ще пиеш :))

t-1000
11-07-2013, 13:11
А сага е време някой мапер да я барне

VLaDky88
11-07-2013, 18:39
А сага е време някой мапер да я барне

Ами аз сам я барникам, ама несъм много хаберлия. Сега колегата Ilko Ivanov ми помага, за което съм му много благодарен. Аз трябваше по рано да пусна темата, че до сега се мъчих сам квото зная и мога, а сега получих доста съвети и идеи. Благодаря на всички които помагат !

ivaka89
11-07-2013, 22:49
Убеди ли се каква е разликата в дюзите?

Значи ако тръгна да правя ремап, да си взема и дюзи от 115 ска ???
Понеже имам същия 105 коня, ама доста мъртво ми се вижда вече :)
Само с дюзи без ремап ще има ли ефект??

VLaDky88
11-07-2013, 23:46
Значи ако тръгна да правя ремап, да си взема и дюзи от 115 ска ???
Понеже имам същия 105 коня, ама доста мъртво ми се вижда вече :)
Само с дюзи без ремап ще има ли ефект??

За твоето турбо инжекторите ти са достатъчни. Започни с ремап, ще се развърви.

ReLeFNIQ
11-07-2013, 23:55
А нямаш ли голяма турбо дупка? Кога тръгва? Сигурно след 2300?

VLaDky88
12-07-2013, 00:21
А нямаш ли голяма турбо дупка? Кога тръгва? Сигурно след 2300?

Разликата от стоковата е малка, и аз мислих че ще е много зле и голям лага, но е приемлив. Някъде там 2100-2300 и чупи вратни прешлени :) все пак съм направил управлението на геометрията на обратно, максимално затворена е докато ненадуе студената част и клапана я отваря.

Gena7a_Turb0
12-07-2013, 10:18
Сега остана един по-голям интеркулер и ще заспи.
Защо не качиш един клип с вървежа и на какво налягане я караш с таз турбина ?
Харесвам проекта ти :)

haljscho
12-07-2013, 11:38
Oil

VLaDky88
12-07-2013, 13:28
Сега остана един по-голям интеркулер и ще заспи.
Защо не качиш един клип с вървежа и на какво налягане я караш с таз турбина ?
Харесвам проекта ти :)

Благодаря колега, но като гледам колко по мащабни проекти има зад които стоят куп хора... моя ме е срам да го споделям направо :) направи си сам на тротоара... За клип ще направя но гумите ми са зле и върти до трета няма смисъл, трябва като намеря слик :)


Oil

От там ли може да се изведе радиатор ? При мен там преди масления охладител няма нищо, тея изходи са ми запушени с 2 шестограмни пробки.

ivaka89
12-07-2013, 15:20
Благодаря колега, но като гледам колко по мащабни проекти има зад които стоят куп хора... моя ме е срам да го споделям направо :) направи си сам на тротоара... За клип ще направя но гумите ми са зле и върти до трета няма смисъл, трябва като намеря слик :)



От там ли може да се изведе радиатор ? При мен там преди масления охладител няма нищо, тея изходи са ми запушени с 2 шестограмни пробки.

Отвиваш пробките и взимаш от браво брава мареа 1.9 ТД 100 масления охладител с маркучите, точно там се захваща :)

VLaDky88
12-07-2013, 15:31
Отвиваш пробките и взимаш от браво брава мареа 1.9 ТД 100 масления охладител с маркучите, точно там се захваща :)

Юпииии :metal: Много бири станаха ще ви купувам палет направо :bouncing_smiley:

haljscho
12-07-2013, 18:59
От там ли може да се изведе радиатор ? При мен там преди масления охладител няма нищо, тея изходи са ми запушени с 2 шестограмни пробки.

Е точно там де!
Тва мойто на оригинално ли ти прилича!

Резбата е 16х1.5 и след това както ти е удобно към масления радиатор според местоположението му!
Там където правят хидравлични маркучи ще го измислите!

Аз обаче не разбрах как точно си го свързал в момента?
Направи някоя снимка.....

VLaDky88
13-07-2013, 18:59
Е точно там де!
Тва мойто на оригинално ли ти прилича!

Резбата е 16х1.5 и след това както ти е удобно към масления радиатор според местоположението му!
Там където правят хидравлични маркучи ще го измислите!

Аз обаче не разбрах как точно си го свързал в момента?
Направи някоя снимка.....


Ами сега в момента го разкачих, но беше свързан между блока и турбото. Отрязах тръбичката за маслото на турбото и прекарах първо през радятора да минава и после да влиза в турбото.

haljscho
13-07-2013, 22:48
Ами сега в момента го разкачих, но беше свързан между блока и турбото. Отрязах тръбичката за маслото на турбото и прекарах първо през радятора да минава и после да влиза в турбото.
Аз мнооо ни ги разбирам, но тва не ми се струва много удачен вариант!

Разликата от със и без маслен радиатор при мен е около 10гр. при идентични условия!
Свържи си турбото както си е и гледай после да направиш възможно на-къс път до масления радиатор!

ivaka89
14-07-2013, 14:28
развитие по проекта или клипче на ускорението (happy)

VLaDky88
14-07-2013, 17:57
развитие по проекта или клипче на ускорението (happy)

Съединителя след втора приплъзва. Купил съм валео комплект и ще го сменям тея дни. Гуми предни зимни 14 цола... как да снимам ускорението? първа втора трета върти четвърта съединителя боксува и обръщам оборотомера :) хич не е за клип работата.. данеговорим че изгасва като задържа педала натиснат до край за по дълго, чакам аутокома да ми пристигне да разозная що така изгасва.

VLaDky88
15-07-2013, 19:07
Добре де изнудихте ме, ето един бърз клип да мине номера, но няма много смисъл. Като е готова и настроена ще направя хубав клип.

http://www.youtube.com/watch?v=C_tdfSwXTDU

tqnbtb
15-07-2013, 22:57
малиии колега кви са тия гуми ?? тя като по лед върви

Jivko7777
16-07-2013, 01:13
малиии колега кви са тия гуми ?? тя като по лед върви

това е съединител бе

VLaDky88
16-07-2013, 01:18
малиии колега кви са тия гуми ?? тя като по лед върви


това е съединител бе

И двете заедно.. гуми парцал, съединител чал :)

_br4vo_
16-07-2013, 16:55
усеща се че има сила,и моята 147 да бягаше толкова :(

ReLeFNIQ
17-07-2013, 00:44
данеговорим че изгасва като задържа педала натиснат до край за по дълго"

Това е заради по-големите дюзи, налягането в рейла пада и гасне. Трябва сериозна намеса върху ECU-то и то от човек дето знае какво прави, иначе ще се луташ като мен от бездарни тунери :)

VLaDky88
17-07-2013, 15:03
данеговорим че изгасва като задържа педала натиснат до край за по дълго"

Това е заради по-големите дюзи, налягането в рейла пада и гасне. Трябва сериозна намеса върху ECU-то и то от човек дето знае какво прави, иначе ще се луташ като мен от бездарни тунери :)

Значи в крайна сметка ако излезе от това, ще трябва голяма помпа и сензор ;/

Ilko Ivanov
17-07-2013, 22:35
данеговорим че изгасва като задържа педала натиснат до край за по дълго"

Това е заради по-големите дюзи, налягането в рейла пада и гасне. Трябва сериозна намеса върху ECU-то и то от човек дето знае какво прави, иначе ще се луташ като мен от бездарни тунери :)
Ако може да обясниш, защо гасне и с оригиналните дюзи?... И на колко бара трябва да падне налягането в рейла, за да угасне?
Аз съм видял с какъв софт кара колегата, който сам си е направил и мога да кажа, че според мен се е справил доста добре, ако наистина не се е занимавал преди с чип тунинг.

acko88
17-07-2013, 23:16
Търси помпа,така или иначе ти е нужна,а бууста с тоя мап да е максимум 1.4

VLaDky88
20-07-2013, 10:34
Нека да ми дойде AUTOCOM-а да разгледам какво се случва и се надявам да разбера защо гасне. Ако се наложи ще намеря помпа но незнам дали ще мога сам да я сменя ;/

pininfarina
20-07-2013, 23:07
Нека да ми дойде AUTOCOM-а да разгледам какво се случва и се надявам да разбера защо гасне. Ако се наложи ще намеря помпа но незнам дали ще мога сам да я сменя ;/

Той няма да ти помогне много, по добре си вземи Мулти Еку Скан-а с мултиплексор.Аз за Италианките Аутокома почти не го ползвам.

VLaDky88
21-07-2013, 13:12
Той няма да ти помогне много, по добре си вземи Мулти Еку Скан-а с мултиплексор.Аз за Италианките Аутокома почти не го ползвам.

Ще го поръчам и него сега, гледах евтин е. Мерси за информацията :) ще видим и аутокома какво може.

VLaDky88
03-08-2013, 19:28
Колеги Autocom-а е тук и направих един малък тест. Това което излиза като грешка когато изгасне колата е:

P0191 - Налягане горивна рейка сензорна верига обхват

Прикачам и графика със горивното налягане и момента на изгасване, дано наистина някой има идея какво се случва и защо изгасва и след това трябва да изгася контакта и да изчакам 10 секунди за да запали отново. Неми стигна батерията на лаптопа, но утре ще добавя всички стойности които могат да се гледат и ще направя нов тест със момента на изгасване но със сички стойности и графики.

oem
03-08-2013, 19:31
Имаш 1500 бара в рейла. Какъвто и проблем да имаш 1500 е максимума на датчика има и лимитери малко преди 1500 в софтуера които ти гасят нафтата.

VLaDky88
03-08-2013, 19:37
Значи да започна от датчика, да намеря 3 баровия от 2.4 но пиновете са 4 а моите 3 някой ще помогне ли със свързването ?

oem
03-08-2013, 19:57
Прочети пак какво съм ти написал :smackbum:

И друго: няма нужда от толкова високо налягане в рейката. Имаш нужда от добър тунер който да ти напише софтуера.

Ilko Ivanov
03-08-2013, 22:12
Аз доколкото видях от файловете дето ми показа колегата и от обясненията му, дори с оригинални карти за рейла си го има проблема.
Още тогава му казах, че си има проблем в горивната с-ма - регулатор, помпа, горивопроводи и т.н.

VLaDky88
05-08-2013, 16:00
Това аутокома е мега добър софт, благодарение на който установихме че колата изгасва поради голямото налягане в рейла... Днес си качих заводския софт по идея на колегата O.E.Motorsport, и се оказа че колата си върви нормално и неизгасва, явно нещо съм оплескал във опитите ми за тунинг по фаила ;))

VLaDky88
17-08-2013, 13:16
Чудесна новина ! Компа ми умря :sleep: При поредния ъплоад на файла програмата mpps се затвори сама и резултата е, "no ecu found", и непалеща алфа. MPPS и KWP2000+ Него разпознават, ще се сваля чипа и на епром. Ако някой може да помогне с епрома, сега отворих компа, чипа ми е AMD - AM29F400BT-90SE 0012ABC L моят епром е TOP853 и поддържа тоя чип, но нямам преходник за такива чипове със 44 крачета. Прикачам и PDF от аутокома, който успях да направя преди флаша, на който се вижда момента на изгасване, но налягането в рейла е под 1500.

oem
17-08-2013, 16:29
Пусни му запис без да пускаш ECU Info и ще тръгне да записва... освен ако не тръгне :cry:

VLaDky88
17-08-2013, 18:57
Пусни му запис без да пускаш ECU Info и ще тръгне да записва... освен ако не тръгне :cry:

Нестава ;/ Unknown ecu data not Disponible бла бла неиска да записва, а в долния край на софта пише Cannot find ECU control numbers. А като дам ECU Info и дам да запиша ми излиза тази грешка от снимката в горния пост.

oem
17-08-2013, 21:20
На края всичката играчка ще ти излезе на цената на един качествен софтуер и най-вероятно пак ще ги дадеш :)

Мога да ти възстановя ЕКУ-то между другото, но първо пробвай с Speed Options->Recovery Mode->Ecu Info->Write :)

ivaka89
17-08-2013, 21:29
На края всичката играчка ще ти излезе на цената на един качествен софтуер и най-вероятно пак ще ги дадеш :)

Мога да ти възстановя ЕКУ-то между другото, но първо пробвай с Speed Options->Recovery Mode->Ecu Info->Write :)

идеята не е да дадеш пари да ти го направят.
Най-сладко е сам да постигнеш желания резултат, дори след много проби и грешки:)
Както са казали хората "око да види, ръка да пипне"
:) Успех с ремонта на ЕКУ то, виж дали някое втора ръка няма да ти излезе по евтино .

VLaDky88
18-08-2013, 02:00
Колегата ОЕМ се опитва да помогне по всякакъв начин, за което му благодаря, но ми се иска да се справя сам някак, за да имам хабер ако пак го оплескам.. имам и епром, намирам модела на чипа във софта на прома но без адаптер нищо немога да направя.. а за опитите с mpps да незабравяме че моя е китайско копие и може затова дане сработва ...

spetsnaz_147
20-08-2013, 21:34
Колега попадна ми на едно място файлове за всички модели автомобили както заводски , така и дъмпове с доста интересни параметри някаде над 10000 броя :) .
Пробвани са на няколко алфи от мен чрез КВП 2000 .
Ако мога да ти помогна само кажи

---------- Post added at 20:34 ---------- Previous post was at 20:29 ----------

А забравих имам всички модели присадки за Уилям който работи с Епром , ако нещо ще ти ги дам назаем

VLaDky88
21-08-2013, 02:14
Колега попадна ми на едно място файлове за всички модели автомобили както заводски , така и дъмпове с доста интересни параметри някаде над 10000 броя :) .
Пробвани са на няколко алфи от мен чрез КВП 2000 .
Ако мога да ти помогна само кажи

---------- Post added at 20:34 ---------- Previous post was at 20:29 ----------

А забравих имам всички модели присадки за Уилям който работи с Епром , ако нещо ще ти ги дам назаем

Колега попринцип небих качил файл който не е свален от моя комп. Най много да ги разглеждам и да науча нещо от тея пакети с тунинговани файлове.

А адаптер за 44 пиновите чипове така или иначе трябва да си купя... ако утре пак оплескам нещо, трябва да мога да го оправя сам :) Мерси се пак ако се наложи нещо ще пиша.

VLaDky88
22-08-2013, 02:26
Oк, компа бе поправен от колегата Ilko Ivanov. Прикачам снимка със перфектно запоения от него чип! ЕВАЛА алфа оживя :) Другите проблеми продължават за сега... на пълна гас колата гасне, утре ще сваля регулатора да пробвам с друг дали пак ще гасне, а при агресивно каране загрява... прикачам и снимка със странната позиция на стрелката за температурата :/

Jivko7777
22-08-2013, 04:02
Oк, компа бе поправен от колегата Ilko Ivanov. Прикачам снимка със перфектно запоения от него чип! ЕВАЛА алфа оживя :) Другите проблеми продължават за сега... на пълна гас колата гасне, утре ще сваля регулатора да пробвам с друг дали пак ще гасне, а при агресивно каране загрява... прикачам и снимка със странната позиция на стрелката за температурата :/

виж дали ти работи първа степен като за начало, и втора после

VLaDky88
23-08-2013, 23:21
Днес свалих регулатора и го тествахме на стенд във дизел сервиза тук във варна. Регулатора ми си работи нормално, тестваха го до 1500 налягане, имаше минимално отклонение след 1300 около + -20. Махнах цедката и си го монтирах обратно, но колата продължава да си гасне при пълна газ, и да загрява. Ще се окаже софт проблема накрая колегата ОЕМ ще излезе прав :)) Иначе проверих и двете степени на вентилатора си включват.

oem
23-08-2013, 23:51
Да речеш, че съм хвърлял боб да се чудиш... аз ти видях файла и ти казах къде е проблема. Не се съмнявай в това! Изразходваш излишни средства да търсиш несъществуващи проблеми. Топлата вода е открита отдавна. Нужно е просто да отвиеш кранчето и да потече :)

haljscho
24-08-2013, 15:06
A кaквa грешкa зaписвa кaто зaгaсне?
Я пусни още еднa грaфикa нa горивото!

VLaDky88
24-08-2013, 15:10
Да речеш, че съм хвърлял боб да се чудиш... аз ти видях файла и ти казах къде е проблема. Не се съмнявай в това! Изразходваш излишни средства да търсиш несъществуващи проблеми. Топлата вода е открита отдавна. Нужно е просто да отвиеш кранчето и да потече :)

Много си затегнал крана :)) нямам сила да го развия ;/ Днес ми изкара още една грешка и ми светна дюзата на таблото. Грешката е Форсиране турбокомпресор неработеща верига... нещо такова ?! А и някакси успях да напрая 0-100 ето клипче

http://www.youtube.com/watch?v=UPn2weC34Tk

Gena7a_Turb0
24-08-2013, 17:42
Т'ва е страшна работа! Личи че има POWER :joly:

VLaDky88
24-08-2013, 18:46
Т'ва е страшна работа! Личи че има POWER :joly:

чак гасне от мн power :DD

pininfarina
24-08-2013, 22:13
Много си затегнал крана :)) нямам сила да го развия ;/ Днес ми изкара още една грешка и ми светна дюзата на таблото. Грешката е Форсиране турбокомпресор неработеща верига... нещо такова ?! А и някакси успях да напрая 0-100 ето клипче

http://www.youtube.com/watch?v=UPn2weC34Tk


От тия преводи на грешките май нищо не се разбира!
Случайно да ти дава и код на грешката?
Така ще е доста по лесно човек да се ориентира в проблема.

oem
24-08-2013, 23:35
Много си затегнал крана :)) нямам сила да го развия ;/ Днес ми изкара още една грешка и ми светна дюзата на таблото. Грешката е Форсиране турбокомпресор неработеща верига... нещо такова ?! А и някакси успях да напрая 0-100 ето клипче

http://www.youtube.com/watch?v=UPn2weC34Tk

Насочи си вниманието към софтуера. Ако искаш да се научиш разгледай си файла хубаво и помисли кога гасне и ще се сетиш защо.

thecleaner
25-08-2013, 00:40
Насочи си вниманието към софтуера. Ако искаш да се научиш разгледай си файла хубаво и помисли кога гасне и ще се сетиш защо.

Стига с тия викторини бре, или му кажи какво да оправи или го зарежи момъка. Егати клатушкането пада тука за некви сериозни 200-300лв. :yes:

ivaka89
25-08-2013, 00:54
леле това за 6 7 секунди прави 100 :) моята едвам за 12 13 ги прави това е двойно по добро ускорение от стоковия вариант :)
Много хубаво тръгва, с 15ски ли я караш ???

VLaDky88
25-08-2013, 12:23
От тия преводи на грешките май нищо не се разбира!
Случайно да ти дава и код на грешката?
Така ще е доста по лесно човек да се ориентира в проблема.

Знам разбира се :) Просто лаптопа ми изгасна преди да запиша пдф файла, а кода на грешката него гледах само я прочетох, ето прикачам пдф от днес със грешките. "P0235 turbocharger boost sensor a circuit malfunction" е новата грешка. Нещо се е случило със датчика понеже забелязах че аутокома неми показва стойности на атмосферното налягане.. стои си на 1000, явно датчика недава информация на компа.


Насочи си вниманието към софтуера. Ако искаш да се научиш разгледай си файла хубаво и помисли кога гасне и ще се сетиш защо.

Рейла сега е на 1400 и неизгасва като преди секи път, но явно прави пик и достига 1500 без да го отрази аутокома.


Иначе направих тест със телефона и скапания съединител 0-100 :)) показа 7 сек програмката ама замириса на съединител и на трета яко приплъзна :/

Bobo
26-08-2013, 17:51
Насочи си вниманието към софтуера. Ако искаш да се научиш разгледай си файла хубаво и помисли кога гасне и ще се сетиш защо.

Съгласен съм с теб, но мисля че няма как да се сети при положение че този сетъп изисква тотално рекалибриране на всички карти, лимитери и температурни и баро корекции;)

oem
26-08-2013, 19:40
Съгласен съм с теб, но мисля че няма как да се сети при положение че този сетъп изисква тотално рекалибриране на всички карти, лимитери и температурни и баро корекции;)

Тя целта с този ми пост е не да го накарам да се сети. То това е ясно, че ще стане много трудно. Целта е да разбере защо хората които могат и знаят как да го направят искат определена сума пари за това и защо не би трябвало да им се вижда висока. Няма как всеки повярвал си от веднъж да си купи китайския MPPS и да си мисли, че ще си направи тунинга още повече, че става въпрос за такъв сетъп. И тук си съгласен, знам :) Просто трябва да бъде ясно, че хората които се занимават сериозно с това, са прекарали стотици безсънни нощи в четене, имат практика, техника и знания да го направят безпогрешно и това им е коствало не малко усилия :)

MitakaNeikov
26-08-2013, 20:36
Здравей VLaDky88 съжелявам че неможах да пиша по-рано.
Та по темата, уж искаш сам да се научиш, а дори не си правиш труда да прочетеш внимателно какво е писано в темата. Точно в началото на темата ти писах кога компютъра гаси колата! Не се сърди на колегата ОЕМ, той се занимава професионално с това, но въпреки всичко и той се опита да ти помогне като ти каза че има лимитър, който пропускаш и трябва да го намериш и повишиш. Този лимитър се намира точно до картата за исканото налягане в рейла! Има същия лимитър и за налягането на въздуха в смукателния колектор, заради който най- вероятно получаваш втората грешка. Според мен тези лимитъри са последната защита на компютъра, която предпазва хардуера на колата от пишман тунери и повреди по системата. Така че умната да не си потрошиш колата. Надявам се си взел насериозно съвета, който ти дадох за дюрейшън картите и не повишаваш стойности ей така (ще бутна тук още малко, я върви повече значи е супер). Ако сменяш сензори, трябва да промениш линеаризационните карти! Успех от мен и се надявам скоро да видя колата.

VLaDky88
26-08-2013, 21:55
Радвам се да прочета нещо полезно. Затова съм тук и съм отворил тема, неспоря с никого за това какво умее и колко пари взима , закупил съм си китайска техника понеже съм любител, нямам опит, умения, дори гараж нямам на улицата пред вкъщи я правя, това какъв софт си купуваш зависи от това дали имаш възвращаемост на инвестицията нали така ? Колко да съм си повярвал незнам, нямам хабер затова съм тук колеги :) иначе щях да си я направя да кача 5 снимки и да заключим темата. И пак казвам нестава въпрос за пари, Ако ми се свидеха пари нямаше да ги влагам във 13 годишна кола струваща 1500 лв... просто ме влече, стана ми интересно и беше предизвикателство с което исках да се справя, но явно ентусиазма ми нестига. Благодаря ви пак за мненията и препоръките но май съм до тук :) ще си я карам така докато умре, и НЕ НЯМА да си купя оригинално mpps поне на този етап.

oem
27-08-2013, 11:17
Въобще не е проблема в хардуера :) Китайския си работи без грижи :)

Проблема е, че софтуера ти се нуждае от тотална промяна както Бобо се изрази. Картите ти са тотално грешни, а лимитърите които си намерил едно че не са настроени правилно и друго, че не са всички.

Имаш още няколко лимитъри които ти убягват, а и не само на теб. Има хора които се занимават професионално и пак им е трудно да ги намерят. Има няколко форумни коли правени и всичките гаснат до една и към този момент.

thecleaner
27-08-2013, 12:51
Въобще не е проблема в хардуера :) Китайския си работи без грижи :)

Проблема е, че софтуера ти се нуждае от тотална промяна както Бобо се изрази. Картите ти са тотално грешни, а лимитърите които си намерил едно че не са настроени правилно и друго, че не са всички.

Имаш още няколко лимитъри които ти убягват, а и не само на теб. Има хора които се занимават професионално и пак им е трудно да ги намерят. Има няколко форумни коли правени и всичките гаснат до една и към този момент.

Тук ставаааа интересно, изплюй камъчето

Anarki
27-08-2013, 19:39
Кои ще са тия дето гаснат, мойта си върви идеално....

VLaDky88
28-08-2013, 01:54
Днес сменях съединителя цял ден... Справих се най накрая, но маховика него смених, ходих в моргата при мои познати и ми казаха, че по добър втора ръка няма да намеря и си го сложих. Та сега имам няколко въпроса. Първия е колко километра да го пазя тоя съединител докато олегне добре данего запаля сега ако я настъпя ?

Другия ми въпрос е свързан със интериора. Някой слагал ли е седалки предни от 147 във 145 ? или като цяло от каква кола мога да си намеря 2 красиви кожени предни седалки със лого на алфа, и какви пари върви броя, да се ориентирам ако намеря тука из моргите.

И третия коренно различен въпрос: От къде мога да си поръчам автомобилно фолио, цяла ролка примерно бял мат да пробвам да си я облека във фолио ? Неискам да купувам на кв. метър от магазините тука, ще излезе колкото да я дам да ми я пребоядисат професионално :)

thecleaner
28-08-2013, 02:05
Днес сменях съединителя цял ден... Справих се най накрая, но маховика него смених, ходих в моргата при мои познати и ми казаха, че по добър втора ръка няма да намеря и си го сложих. Та сега имам няколко въпроса. Първия е колко километра да го пазя тоя съединител докато олегне добре данего запаля сега ако я настъпя ?

Другия ми въпрос е свързан със интериора. Някой слагал ли е седалки предни от 147 във 145 ? или като цяло от каква кола мога да си намеря 2 красиви кожени предни седалки със лого на алфа, и какви пари върви броя, да се ориентирам ако намеря тука из моргите.

И третия коренно различен въпрос: От къде мога да си поръчам автомобилно фолио, цяла ролка примерно бял мат да пробвам да си я облека във фолио ? Неискам да купувам на кв. метър от магазините тука, ще излезе колкото да я дам да ми я пребоядисат професионално :)

По въпрос едно, дано си сложил с по якия притискател, демек усиления, давай си му газ смело, не би требало да превърта. По-въпрос две търси седалки от ГТВ, за 145 стоят най-готино, виждал съм на живо а дали се преправя нещо незная.

Васил Петров
29-08-2013, 02:18
Имаш още няколко лимитъри които ти убягват, а и не само на теб. Има хора които се занимават професионално и пак им е трудно да ги намерят. Има няколко форумни коли правени и всичките гаснат до една и към този момент.

??????????????????

oem
29-08-2013, 09:50
Айде да не влизаме в интригите сега. Няма смисъл. :)

D22DJ
29-08-2013, 21:08
И третия коренно различен въпрос: От къде мога да си поръчам автомобилно фолио, цяла ролка примерно бял мат да пробвам да си я облека във фолио ? Неискам да купувам на кв. метър от магазините тука, ще излезе колкото да я дам да ми я пребоядисат професионално :)[/QUOTE]

http://www.microasu.com/Varna.htm

VLaDky88
30-08-2013, 01:34
Чудесни отговори, благодаря колеги :) Ще търся седялки от GTV дано да намеря черна кожа. Иначе последни новости, колегата илко барника софта и днес покарах без да ми е изгасвала, но след смяната на съединителя явно налягането стана по голямо и ми забива носа, светва дюзата на таблото и после изгасва... явно минавам 1.5 бара.

Jivko7777
30-08-2013, 02:05
Чудесни отговори, благодаря колеги :) Ще търся седялки от GTV дано да намеря черна кожа. Иначе последни новости, колегата илко барника софта и днес покарах без да ми е изгасвала, но след смяната на съединителя явно налягането стана по голямо и ми забива носа, светва дюзата на таблото и после изгасва... явно минавам 1.5 бара.

минаваш дрънки от над 1,5 боост колата не огасва огасва от рейла ти така ли не разбра

VLaDky88
30-08-2013, 02:14
минаваш дрънки от над 1,5 боост колата не огасва огасва от рейла ти така ли не разбра

Колата неизгасва написал съм го в поста :) просто забива муцуната и неускорява.. като изгасне дюзата пак почва да набира.

seik00
30-08-2013, 09:52
сори за спама ама се вазхищавам на всички уникални постове в темата:big_bow_down:

Drag0
30-08-2013, 14:11
Имаш още няколко лимитъри които ти убягват, а и не само на теб. Има хора които се занимават професионално и пак им е трудно да ги намерят.


Айде да не влизаме в интригите сега. Няма смисъл. :)

Вариант 1: "професионалистите" могат да направят добър ремап на дизел, а oem пише неверни неща вероятно с цел интрига и/или пренасочване на "клиентела" към него.
Вариант 2: Има някои от "професионалистите" на които "им е трудно да ги намерят" лимитърите, а взимат левове за тази процедура. oem пише верни неща.
Вариант 3: И интрига и че "им е трудно да ги намрят"

Без подробностите , които явно няма да бъдат написани, всеки може да си избере вариант.

oem
30-08-2013, 14:46
Тук ме хвана. Точно за вариант 1 става въпрос. :big_bow_down:

S_G_M
30-08-2013, 15:12
Евала пичове , евала мапери , евала браточки , яко ООсрахте темата на момчета :dyrvo_v_kenefa: трябва да се направи една тема за такива като вас.. като име на темата предлагам "ЯКО СРАНЕ и ИНТРИГА"

ReLeFNIQ
30-08-2013, 16:02
Никога няма да се накефиш нацяло на тая кола ако не и завършиш качествено софта. Аз така и не реших проблема със забиването на моята алфа(къде защото нямаше кой, къде защото ми беше писнало да се занимавам от бездарни тунери), която продадох и сега малко ме е яд че не довърших нещата до край с тази дреболия. Защото този мотор може много след качествена намеса по софта. Прежали 200-300 лв и си довърши проекта по силовия тунинг вместо да ги дадеш за интериор или екстериор...

Gosheto30v6
30-08-2013, 20:32
според мен ,всичко е вьпрос на време,като му омрьзне това вьрвене и знае ,че колата има още потенциал ще прежали и повече повече пари дори

VLaDky88
31-08-2013, 13:11
Някой може ли да ми обясни кой пин за какво е на моя мап ? купих си за 20лв от моргата сензор 0 281 002 437 със 4 пина е. Намерих в интернет кой за какво е но ненамирам за моя сензор пиноут. Моя е 0 281 002 215. Иначе има кой да помогне за софта но трябва да го свържа първо.

oem
31-08-2013, 19:28
Можеш да си останеш и с твоя датчик и да надуваш колкото искаш. Така или иначе нямаш никаква корекция по надува. За какво ти е този мап? Нужно е просто да се изключи функцията за овърбуст и си надувай колкото щеш :)

VLaDky88
31-08-2013, 20:24
Можеш да си останеш и с твоя датчик и да надуваш колкото искаш. Така или иначе нямаш никаква корекция по надува. За какво ти е този мап? Нужно е просто да се изключи функцията за овърбуст и си надувай колкото щеш :)

И аз това забелязах, че беше прекъснат единия кабел светеше си дюзата, че ненамира сензора и си вървеше колата... нему ли е нужно на компа да знае какво налягане получава мотора от турбото ?

И новата джаджа за налягането монтирах :)

VLaDky88
04-09-2013, 12:48
Сдобих се и с крило за задния капак за 40лв. :) Купих си и фолио да направя таваня черен :) даже и спойлерчето облякох във фолио. Само се колебая, да пробивам ли капака или с някакво здраво лепило ?

xctr
04-09-2013, 17:21
По-добре нищо не пробивай.
Има лепила във флакони като от силокон с отчетливото FIX или POWER FIX на тях. С такова се лепят спойлери обикновенно и държат много здраво!! Тествано е!! :)

VLaDky88
04-09-2013, 18:00
По-добре нищо не пробивай.
Има лепила във флакони като от силокон с отчетливото FIX или POWER FIX на тях. С такова се лепят спойлери обикновенно и държат много здраво!! Тествано е!! :)

Даа аз имам някъде такова. Бях купувал като правих бас касата и я лепих със момент супер фикс, мега здраво е :) даже направо върху черното фолио ще го зашкуря малко и отгоре му ще пробвам да го залепя, че след време ако го свалям да няма лепила по лака =)

VLaDky88
17-09-2013, 20:10
Тая алфа свети като елха и лети като шейна :)) Тази грешка-
P0101 - Mass or Volume Air Flow Circuit Range/Performance Problem
аджаба MAF сензора ли е ? Другите си ги знам ама тази е нова =) Ето и пдф файл.

MitakaNeikov
18-09-2013, 19:44
Тая алфа свети като елха и лети като шейна :)) Тази грешка-
P0101 - Mass or Volume Air Flow Circuit Range/Performance Problem
аджаба MAF сензора ли е ? Другите си ги знам ама тази е нова =) Ето и пдф файл.

Колега тази стойност 2864 us не те ли плаши малко?

VLaDky88
19-09-2013, 21:08
Колега тази стойност 2864 us не те ли плаши малко?

Ами незнам, трябва ли да ме плаши :) много ли е ? ако съдя по таблиците на някакво минимално количество го е направила това продължение.

Междудругото тавана е изцяло черен вече, направих и колонките отстрани на вратите, само огледалата остават, ще купя фолио тея дни и за тях :)

MitakaNeikov
20-09-2013, 11:40
Ами незнам, трябва ли да ме плаши :) много ли е ? ако съдя по таблиците на някакво минимално количество го е направила това продължение.

Междудругото тавана е изцяло черен вече, направих и колонките отстрани на вратите, само огледалата остават, ще купя фолио тея дни и за тях :)

Пробвай да обърнеш това време в градуси.
Задната броня непочернява ли и тя?

VLaDky88
20-09-2013, 13:32
Пробвай да обърнеш това време в градуси.
Задната броня непочернява ли и тя?

0.o Поизпушва до към 2400 оборота после несе вижда да пуши в огледалото поне.

oem
20-09-2013, 13:42
Колко градуса са колега? :)

ivaka89
21-09-2013, 21:09
какви са тези градуси, я ми обяснете като на неразбиращ човек :D

VLaDky88
25-09-2013, 01:48
Нищо неразбирам... със стоковия мап сензор забива... новия недава никакви данни... а без да закачам кабелите на сензора пак забива на около 1.1-1.2 бара ? и записва грешка мап и маФ, данеби тоя маф данеможе да отчита толкова голямо количество засмукан въздух ? иначе от къде ще знае компа че пренадува като съм изключил мапа горе ? А и моя стоковия сензор щом мери до 1.5 неби трябвало на 1.1 да забива нали?

MitakaNeikov
28-09-2013, 18:36
Нищо неразбирам... със стоковия мап сензор забива... новия недава никакви данни... а без да закачам кабелите на сензора пак забива на около 1.1-1.2 бара ? и записва грешка мап и маФ, данеби тоя маф данеможе да отчита толкова голямо количество засмукан въздух ? иначе от къде ще знае компа че пренадува като съм изключил мапа горе ? А и моя стоковия сензор щом мери до 1.5 неби трябвало на 1.1 да забива нали?

Здравей колега, има лимитър и за МАФ сензора.

JTDsajdi
02-10-2013, 23:47
Колега,това ти е правилният MAP,с него може да надуваш до 2.1-2.2 bar чисто.
Колата ти гасне от реилът ,там може да си поиграеш и да смениш реил сензорът с такъв до 1.800 bara или да заковеш един диод,но за диодът не те съветвам.

Успех

VLaDky88
03-10-2013, 04:12
Колега,това ти е правилният MAP,с него може да надуваш до 2.1-2.2 bar чисто.
Колата ти гасне от реилът ,там може да си поиграеш и да смениш реил сензорът с такъв до 1.800 bara или да заковеш един диод,но за диодът не те съветвам.

Успех

Мапа съм го свързал но недава данни незнам защо :/ А колата неизгасва а просто спира да ускорява на около 1,2 бара и записва грешка МАФ, затова се питам дали просто въздуха който засмуква турбото не е извън границите на МАФ сензора ? Това ми го прави и при разкачен МАП сензор дори. Нямам идея компа от къде получава данни че пренадува освен МАФ сензора друго за налягането на въздуха неустана май ?

Dagi
03-10-2013, 11:28
Новият мап сензор трябва да се калибрира иначе с него няма да върви колата :)

oem
03-10-2013, 11:43
Освен това хубаво е и да се свърже правилно :)

VLaDky88
03-10-2013, 17:12
Освен това хубаво е и да се свърже правилно :)

То няма много варянти, няма как да го объркам. Замервам с мултицета 5волта + - и третия е датата , а този ресистор пина го оставям свободен нали така ?

oem
03-10-2013, 17:28
Сега не ми е пред очите но ако не ти мърда напрежението значи не е свързан правилно :) Отделно, че се налага да се калибрира в софтуера после, но напрежението така или иначе трябва да се променя.

VLaDky88
03-10-2013, 17:45
Сега не ми е пред очите но ако не ти мърда напрежението значи не е свързан правилно :) Отделно, че се налага да се калибрира в софтуера после, но напрежението така или иначе трябва да се променя.

Точно това замервах. Надувах направо датчика с ръчната помпа но несе променя напрежението на дата изхода... Ходих до моргата смених датчика за всеки случай, не е от него проблема несе променя напрежението и рез аутокома невиждам данни за атмосферното налягане, стои си 1000. По късно ще кача ПДФ по който гледам за изходите на пиновете на новия датчик, че е на телефона ми файла, а трябва да го заредя :)

radostin_ivanov
03-10-2013, 18:38
Замисли си дали си струват нервите и времето дето си губиш,вместо да дадеш некой лев на мапер да ти ги направи,както трябва.Успех.

VLaDky88
03-10-2013, 19:10
Замисли си дали си струват нервите и времето дето си губиш,вместо да дадеш некой лев на мапер да ти ги направи,както трябва.Успех.

Ако исках да я правят в сервиз колата, щях да я оставя във TST Racing и да въртя синджирче от скука :) така ми е по сладко да пипна да разваля нещо.

haljscho
03-10-2013, 22:32
Точно това замервах. Надувах направо датчика с ръчната помпа но несе променя напрежението на дата изхода... Ходих до моргата смених датчика за всеки случай, не е от него проблема несе променя напрежението и рез аутокома невиждам данни за атмосферното налягане, стои си 1000. По късно ще кача ПДФ по който гледам за изходите на пиновете на новия датчик, че е на телефона ми файла, а трябва да го заредя :)
Само че не работи на надуване, а на засмукване...:-D

oem
03-10-2013, 23:29
Само че не работи на надуване, а на засмукване...:-D

Как, как? Евала брато, евала... не ми го побира в ума как можа да го изръсиш това... :respect:

1912
04-10-2013, 00:00
то тука от 5 страници всичко е пълна боза ,,, .. ю
тъй че се връзва с картинката ,,
темата май тряаа са смени . как да не дам пари на някой ,.
а да се помъча сам да си строша колата

VLaDky88
04-10-2013, 13:54
то тука от 5 страници всичко е пълна боза ,,, .. ю
тъй че се връзва с картинката ,,
темата май тряаа са смени . как да не дам пари на някой ,.
а да се помъча сам да си строша колата

Напълно съм съгласен с това заглавие :) няма за 10-ти път да обяснявам, че нестава въпрос за пари.

haljscho
04-10-2013, 14:10
Как, как? Евала брато, евала... не ми го побира в ума как можа да го изръсиш това... :respect:

Ми влетя ми!
Дaтчикa е нaмушкaн в колекторa, пък нa него му викaт Всмукaтелен......

oem
04-10-2013, 14:27
Ти си го наричай както ти е кеф. Смучи си го колкото ти е кеф, но остави определенията за себе си тъй като не са верни.

haljscho
05-10-2013, 07:51
Ти си го наричай както ти е кеф. Смучи си го колкото ти е кеф, но остави определенията за себе си тъй като не са верни.

Кaкви определения ползвaш ти си е твоя грижa!
Точно щот съм го зaсмуквaл ти кaзвaм кaк рaботи.

И не могa дa рaзберa щом не желaеш дa помaгaш нa момчето, що продължaвaш дa пишеш в темaтa му!

oem
05-10-2013, 10:58
Голяма мъка в тая тема. Диагностици, мапери... и не вдяват елементарни неща.

Сега на теб да ти обеснявам как работи MAP сензора (manifold absolute pressure sensor) който първо името му говори толкова много за себе си ще е смешно.

Да не говорим пък в тъй наречения от теб "всмукателен колектор" какво става вътре в същност. Дали някой смуче нещо от мапа или нещо го натиска? Или физиката ни е далечена наука.

Относно това аз какво съм помогнал и какво бих помогнал той си знае момчето.

Научи се първо да се замислиш когато някой се опита да те поправи дали не си сгрешил с нещо, и тогава вземи да спориш. Има много четива за МАП сензорите. Това е сензор от начално образователно ниво и е много грубо когато ни липсва това ниво. Така, че съветвам те да се подготвиш за другия път с верни данни.

VLaDky88
05-10-2013, 11:51
За сензора ОЕМ е категорично прав. Аз съм гола вода с елементарни познания, но това е доста ясно, даже в името на сензора си го пише, че измерва налягане нямa спор. Турбото е което засмуква, от там нататък всичко е налягане. Проблема ми е че него свързвам правилно, а не дали е налягане или вакуум в колектора :) От този файл гледам за свързването.

VLaDky88
02-11-2013, 14:37
Юпииии :tooth: сдобих се със рейл сензор 1800мбар при моите хора срещу 20лв :) Сега ще трябва стругар обаче маи, че на 16в сензора е с по дебела резба и ще трябва преходник :/ Иначе подготвям и джантите, полирам ги до огледало, ама май на пролет ще ги слагам.. сега вече за кога.

oem
02-11-2013, 16:15
Е са се надяна на хой :tooth:

tribaleo
02-11-2013, 17:04
TRU ZTORI

Jivko7777
02-11-2013, 17:09
Е са се надяна на хой :tooth:

шштттт тихо :tooth: :coolio:

pininfarina
02-11-2013, 23:15
Юпииии :tooth: сдобих се със рейл сензор 1800мбар при моите хора срещу 20лв :) Сега ще трябва стругар обаче маи, че на 16в сензора е с по дебела резба и ще трябва преходник :/ Иначе подготвям и джантите, полирам ги до огледало, ама май на пролет ще ги слагам.. сега вече за кога.


Много малко вероятно е да не протече от преходника. По добре щеше да е да намериш от Опел - резбата е като твоята ;-)

VLaDky88
03-11-2013, 02:00
Много малко вероятно е да не протече от преходника. По добре щеше да е да намериш от Опел - резбата е като твоята ;-)

На секундата го сменям ;) на познат е моргата, само да подскажете от кой опел е? Гледам един пдф файл за сензорите, и май има един с малка резба и до 1800 - 0 281 002 398 правилно ?

pininfarina
03-11-2013, 07:39
На секундата го сменям ;) на познат е моргата, само да подскажете от кой опел е? Гледам един пдф файл за сензорите, и май има един с малка резба и до 1800 - 0 281 002 398 правилно ?

Трябва да се опитам да потърся номера. Иначе по пътя със щуцера отдавна минахме :-(

zx12r
03-11-2013, 09:23
Много малко вероятно е да не протече от преходника.

Моя не тече, ма три пъти сменяхме преходници със стругаря докато направи правилния. От голямо значение е и материала от който е направен - бронз!

VLaDky88
03-11-2013, 13:51
Трябва да се опитам да потърся номера. Иначе по пътя със щуцера отдавна минахме :-(

Ще съм благодарен да получа някаква полезна информация, мерси за помощта ;) не да чета постове "е ся яди ..я" :tooth:
Аз рових ето този файл, и гледам само един има такъв с резба като на тея до 1500 само че е до 1800, другите сички са дебеланковци, като тоя дето съм взел :book:

oem
04-11-2013, 11:00
Това е правилния сензор.

VLaDky88
04-11-2013, 13:01
Това е правилния сензор.

Ти успяяя :clap: най накрая нормален полезен и точен пост благодаря :) Ще мина днес да поровя из моргата дано да го намеря по номера. Пък за софта шии гледам ко се случва с аутокома и ши му мисля :)

thecleaner
04-11-2013, 15:22
Ти успяяя :clap: най накрая нормален полезен и точен пост благодаря :) Ще мина днес да поровя из моргата дано да го намеря по номера. Пък за софта шии гледам ко се случва с аутокома и ши му мисля :)

А така напредък постигнахте евала. А инак търси и на Волво 2.4 се слага тоя датчик ;)

VLaDky88
04-11-2013, 15:58
Рових до сега намерих 398 от сивик някакъв исузу мотор... Дано да стане.

oem
04-11-2013, 18:50
Айде да почерпиш :)

VLaDky88
04-11-2013, 21:13
Айде да почерпиш :)

Ако помогнеш и за овербууста ши почерпъ обещавам :)

VLaDky88
20-11-2013, 19:47
Каква е тая моята алфа гаснеща вече незнам, регулатора тествахме на стенд - перфектен, рейл сензора сложих - дава си данни работи си, горивния филтър сменях, пак си гасне... секи път на различно налягане в рейла изгасва, какво остава ? помпата ми да прави проблем ?

Jivko7777
20-11-2013, 21:12
Каква е тая моята алфа гаснеща вече незнам, регулатора тествахме на стенд - перфектен, рейл сензора сложих - дава си данни работи си, горивния филтър сменях, пак си гасне... секи път на различно налягане в рейла изгасва, какво остава ? помпата ми да прави проблем ?

Охх човек въри да ти направят чип моля те тая кола дося отдавна щеше да си забравил и да си караш, ти парите за чип ги даде за хиляда други глупости и хиляда главоболия...
Пропускаш определени неща това е!

VLaDky88
20-11-2013, 23:50
Колега, трима хакера вече ми правиха файлове върху стоковия, и тримата казват има проблем в колата, нетрябва да гасне...

oem
21-11-2013, 00:39
Слаби са ти хакерите :) И от диагностиката нищо не става ясно щото нищо вярно не показва. К'ви са тия 74 мг нафта бре? И 3 бара надув? К'во става тука? Рейла ти на колко налягане е настроен и на какво налягане гасне?

Ама ако искаш смени и помпата да пробваш с друга :)

VLaDky88
21-11-2013, 01:12
Слаби са ти хакерите :) И от диагностиката нищо не става ясно щото нищо вярно не показва. К'ви са тия 74 мг нафта бре? И 3 бара надув? К'во става тука? Рейла ти на колко налягане е настроен и на какво налягане гасне?

Ама ако искаш смени и помпата да пробваш с друга :)

Хихихиии ами даа тамън за помпи гледам :)) изгасва на различно... някой път на 800 някой път на 1200.. иначе на 1400 е настроен.Ако припомпя педала са цепи до червените ама задържа ли я 2 3 сек иии мре.

hamel1
21-11-2013, 09:36
Проблемите ти са в euro 3 инжекторите, 1600 bar датчик на рейла (ако си го сложил) и до някъде софтуера. Има лека вероятност и в регулатора на налягане.

oem
21-11-2013, 09:51
Пусни файла с който си в момента тука да го видим, защото никой не може да ти каже какво и е на колата така без да знае какво е правено. Излишно е да питаш просто без да покажеш кое какво е настроено.

Той проблема е ясен, че не ти стига дебит на гориво и разликите в налягането минават допустимите граници и за това гаснеш (поне е логично това да се случва след като хвърлих боба тука). Но дали проблема е в настройките или просто си стигнал лимита на помпата трябва да се погледне в софтуера.

Иначе проблем с инжекторите не може да има освен ако някой не пикае здраво или "хакерите ти" не са ги настроили правилно. :)

VLaDky88
21-11-2013, 13:04
Пусни файла с който си в момента тука да го видим, защото никой не може да ти каже какво и е на колата така без да знае какво е правено. Излишно е да питаш просто без да покажеш кое какво е настроено.

Той проблема е ясен, че не ти стига дебит на гориво и разликите в налягането минават допустимите граници и за това гаснеш (поне е логично това да се случва след като хвърлих боба тука). Но дали проблема е в настройките или просто си стигнал лимита на помпата трябва да се погледне в софтуера.

Иначе проблем с инжекторите не може да има освен ако някой не пикае здраво или "хакерите ти" не са ги настроили правилно. :)

Евала :) пак полезен пост, прав си. Инжекторите ми са добре, работи тихо и равномерно мотора, сенсора е 1800 бара, просто развих стария и сложих тоя от снимките в предните постове :) даже буксичката е същата 3 пина, несъм рязал кабели да запоявам дет са вика plug & play :D И така де ето последния файл с калибрирания мап, и може би оем е прав, като сложих големите дюзи почна да гасне яко... може би нестига налягането.

DMS
21-11-2013, 13:40
Ама ти още ли си със стоковата помпа бе мами?

oem
21-11-2013, 14:16
Ахххх... нищо не ти е на ред на тебе. Гасненето няма да се оправи докато не се напише софтуера както трябва. Дори и с тази помпа може да не гасне.

И друга помпа да сложиш пак ще гасне :)

VLaDky88
21-11-2013, 19:40
Ахххх... нищо не ти е на ред на тебе. Гасненето няма да се оправи докато не се напише софтуера както трябва. Дори и с тази помпа може да не гасне.

И друга помпа да сложиш пак ще гасне :)

Ужъссс няма са научЪ явно :/ и със тоя съединител ко да правя незнам вече, на браво слагат едномасов от 5 цилиндровия бензак, ама при мене е по голям маховика... няма смисъл да я правя ако нереша проблема със съединителя.Иначе помпи има евтини гледам из форума.

italfen
21-11-2013, 22:15
Пич не си първия, няма и да си последния с тоя проблем. Една камара хора преди теб са го минали тоя път и повтаряш грешките им. То не бяха да сменят помпи, регулатори, датчици на рейла и к'во ли не. Единия така се доигра с тея "хакери" Че от гаснения , колата един път перманентно угасна с блокирала помпа и двигател на салата. Задели си едни пари за ремап и ще спестиш много повече. И не се занимавай със скраперски съединители, а си направи една керамика за 300 лв и да не го мислиш.

VLaDky88
22-11-2013, 02:30
Натам вървят нещата, а за съединитела що така си мисля че маховика му идват повечко нютоните и тресе , пружините се свиват до край сигурно незнам.

acko88
23-11-2013, 09:56
Помпа си е нужна Р55 не стига,слагай 65 и си оправи софта,а ако искаш ето го съединтеля:

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=81205

VLaDky88
02-02-2014, 22:40
Колеги, втори сезон на филма започва на... пролет :biggrin: сега ми е едно такова студенооо, намерил съм помпа от 2.4, но нямам гараж, неми се занимава, даже несъм я палил от есента , изгни проекта докат го завърша. Има вариант да се сдобия с 2.4 136 но като разгледах темата на 145 2.4 4х4 и се отказах мн бързо ;))

mirchozo
02-02-2014, 23:16
И сега ? Нов проект ли се заформя или така ми се струва ? Това 145 2.4 4х4 ще е...

VLaDky88
02-02-2014, 23:43
Вече го има направено ;) просто четох темата и се отказах, видя ми се сложно.

alfa20
03-02-2014, 00:46
дай линк на темата за 4 по 4 че ме заинтригува

acko88
04-02-2014, 09:28
И аз много искам да видя 145 2.4 4х4

1115
04-02-2014, 11:20
http://www.youtube.com/watch?v=qi5ya_i_uVk

digitalundgrd
04-02-2014, 12:40
Абсолютно... Има вече доста преправени фиат купета "по чужбината" петаци турбо бензинови 2.0 и 2,4 4х4, но то реално ще е горе долу същото и с 2,4 жтд в 145 146. До колкото съм чел, има заигравка с картера, камбаната на скоростите и резервоара.

А ето и точните обяснения кое как и защо от човек, който го е правил. На английски е, но мисля повечето ще могат да си го преведат:

What has to be done to do the conversation
Biggest problem is:
- the oil sump... you need to modify the original oil sump - we cut away some parts from the original one and welded it again... this was a sh... job!
Attention: provide enough baffle plates – else you will get problems with oil pressure in quick corners… (like me L)
- a tank: you have to cut away the spare tyre boot. I installed a selfmade tank - but there are some older rare Delta 2 with a tank (I think the five-door), which matches to the coupe (you need one which can be placed after rear axle).
- a new downpipe + exhaust - I welded a custom part.
The other parts are almost "plug in"
The engine moves about 1,25cm towards the right (then there is no space between the frame carrier and engine any more)...
The original engine mounts will do this little way.
Then you have to use the Integrale gearbox (fits perfectly to the engine) with the tranfer box and the original transfer box mount from the Dedra/Q4
To get the gearbox fitted you will have to use the gear box cover + mount from the 5-gear 20VT.
Some minor modifications have to be done to get all fitted...but not great...you need a good mechanic...
The complete rear axle will fit per drag and drop... you will need spacers, because the rear axle of 155 Q4 / Dedra is smaller than Fiat Coupe.
You can use a Dedra Integrale (advantage: longer gear ratio - the Alfa Q4 gear ratio is too short) or a Alfa 155Q4 as "donor"-car
advantage Q4:
- a real Torsen differential as rear axle
- power 47% in the front / 53% in the rear towards 54%/46% (Dedra)

These cars become very rare meanwhile.

http://img504.imageshack.us/img504/369/sump.jpg#

http://img268.imageshack.us/img268/2095/exhaus2.jpg#

1115
05-02-2014, 10:07
Светльо защо да гледаме по Албион-а, като тук си имаме всичко

alfa20
05-02-2014, 10:43
май ще се откажа от 1.9 16ката и ще и набутам 24.20 па да видим колко са прословуто здрави трансмисиите на Q4ките

digitalundgrd
05-02-2014, 12:02
Светльо защо да гледаме по Албион-а, като тук си имаме всичко

Луд си чичо, признал съм те :) На 4х4 ли е в момента или предняк с презумция да става кючка?

А иначе хубавото на Албиона е, че имат и дават много инфо, подкрепено с богат снимков матр'ял. Нещо, което при нас за съжаление вече липсва - всеки мунингова тайно :( :surrender:

VLaDky88
07-02-2014, 00:30
Светльо защо да гледаме по Албион-а, като тук си имаме всичко

Ахх тая снимкаааа, право У сърцетоооо умираам :stretcher:

1115
07-02-2014, 10:27
Светльо 4х4 за Ф40-ка още не са по 2 за левче
като станат и това:)

digitalundgrd
07-02-2014, 11:05
Уфф, да бе. Не съобразих, че 20в е с куцата опИлова кутия :)

seik00
07-02-2014, 14:15
влади идваи да вземаш 2.4ката не ми се прави в неделя ще го вадя хаха

VLaDky88
07-02-2014, 21:52
влади идваи да вземаш 2.4ката не ми се прави в неделя ще го вадя хаха

Немa ядосвaй и тиии, дaнетa нaтиря дa и прaйш кaбелaжa :bangin:

acko88
07-02-2014, 22:31
Светльо защо да гледаме по Албион-а, като тук си имаме всичко

Конкуренция ли ми гласите бе?

mirchozo
07-02-2014, 22:33
Абе не е лошо 145 2,4 ама ако не е 4х4 няма смисъл. И на мен ми е мечта от доста отдавна но още не съм насмогнал за такъв проект.

VLaDky88
08-02-2014, 23:48
Колеги , някой ще сподели ли кaкви сa рaзликите 1.9 105 2.4 136 10в? Кутиятa сменя ли се ? Тaмпоните пaсвaт ли , скоростния мехaнизъм? Кaретa полуоски ? Компa също ли дa вземa от 156? Aко някои със опит несе нaмеси дa ми дaде информaция едвa ли ще се хвaнa сaм дa откривaм топлaтa водa. Нaмерих гaрaж, и двигaтел имa и кинти имaaa сaмо остaвa някой сериозен информaтор дa удaри 1 ,2, 5 рaменa :)

nicola 59
09-02-2014, 01:12
Колега разликите са като при 156 2.0 туин спарк и 2.5 V6 24 сменя се целия свят,та дори и пружините понеже този Туч 2.4 тежи един милион тона.Кутии ел инсталация ,тампони,по добре си купи за 1500 лева една 156 2.4 ,а особено че ти искаш да го слагаш в 145 ца кадето го няма сериино,значи че ще срешнеш и други проблеми.

vegatta
09-02-2014, 11:48
Колеги , някой ще сподели ли кaкви сa рaзликите 1.9 105 2.4 136 10в? Кутиятa сменя ли се ? Тaмпоните пaсвaт ли , скоростния мехaнизъм? Кaретa полуоски ? Компa също ли дa вземa от 156? Aко някои със опит несе нaмеси дa ми дaде информaция едвa ли ще се хвaнa сaм дa откривaм топлaтa водa. Нaмерих гaрaж, и двигaтел имa и кинти имaaa сaмо остaвa някой сериозен информaтор дa удaри 1 ,2, 5 рaменa :)

Взимаш само лапите на мотора и скоростите, компа, чипа в ключа и кутията на имобилаизера. А и си пускаш една жица за 5-тата дюза...
И после имаш малко заигравка с полуоските...

VLaDky88
09-02-2014, 20:42
Взимаш само лапите на мотора и скоростите, компа, чипа в ключа и кутията на имобилаизера. А и си пускаш една жица за 5-тата дюза...
И после имаш малко заигравка с полуоските...

Знaчи несе сменя целия свят :)) невиждaм нищо което дaнемогa дa нaпрaвя. Бях при колегaтa сейко дa рaзгледaм 2.4 мaторяя aмa вече го беше рaзглобил якaтa нa чaсти :) хaресaх си помпaтa поне, до ден двa ще я сложa дa видим ко ще стaвa, пък aко полудея може дa се хвaнa дa слaгaм 2.4 шъ видим.

acko88
10-02-2014, 09:49
Знaчи несе сменя целия свят :)) невиждaм нищо което дaнемогa дa нaпрaвя. Бях при колегaтa сейко дa рaзгледaм 2.4 мaторяя aмa вече го беше рaзглобил якaтa нa чaсти :) хaресaх си помпaтa поне, до ден двa ще я сложa дa видим ко ще стaвa, пък aко полудея може дa се хвaнa дa слaгaм 2.4 шъ видим.

Нищо страшно няма,както Веско ти е казал взимаш лапите от 156-цата,кутията принципно и твойта става,но ще е много къса а на 136 коня е най-дългата 5 степенна мисля,полуоските пак взимаш тези от 156 заедно с вътрешните карета.

seik00
10-02-2014, 12:12
няма да издържиш ми се стува хаха алчен гъз за 5цилиндрово прасе

VLaDky88
10-02-2014, 19:26
Мдаа има една такава че кутията ми е мега къса... първа я ползвам само на баир нагоре ;/ данеговорим че максималната скрост нестига 200 дори.. на 195 сам във критични :) и със тея 13ки в момента... на трета ги върти.

acko88
11-02-2014, 09:19
Мдаа има една такава че кутията ми е мега къса... първа я ползвам само на баир нагоре ;/ данеговорим че максималната скрост нестига 200 дори.. на 195 сам във критични :) и със тея 13ки в момента... на трета ги върти.

13-ки!?!С 2.4 с тия спирачки на 257мм ще се самоубиеш,по горе ти бяха казали и за окачването отпред че бил много тежък мотора,в такъв случей имаш 2 варианта,от мареа 2.4 или баво хгт предни пружини

VLaDky88
11-02-2014, 21:17
Иееее монтирах помпатаа :)) до сега карах тесгвах, най накраяя доживях да карам НЕГАСНЕЩА алфаа :) за спирачките ще видя на пролет дискове челюсти, за сега толкова ... добре върви доволен съм :razz:

DMS
11-02-2014, 21:47
Сега остава да сложиш и едни 14-ки... 8-) Приготвил съм ти страхотни тасове :*

mirchozo
11-02-2014, 22:45
Браво, дано дълго време се задържи усмивката ти, макар че силно се съмнявам..., щом вече си мислиш за 2,4...

Bobi_33
11-02-2014, 22:46
13-ки!?!С 2.4 с тия спирачки на 257мм ще се самоубиеш,по горе ти бяха казали и за окачването отпред че бил много тежък мотора,в такъв случей имаш 2 варианта,от мареа 2.4 или баво хгт предни пружини

При 257мм диск е физически невъзможно да се сложи 13 цола джанта. Минимумът е 14 цола. Нещо има подадена невярна информация.

VLaDky88
11-02-2014, 23:15
При 257мм диск е физически невъзможно да се сложи 13 цола джанта. Минимумът е 14 цола. Нещо има подадена невярна информация.

Оофф бее 14 сa! 13ките сa нa брaт ми нa фордя... по рефлвкс съм писaл 13. Скоро слaгaм 17кaтa сaмо дa я довършa, полирaм я огледaлнa ще стaвa :) 14ките сa сaмо зa зимaтa. И другото интересно пaк прегрявa кaто я понaстъпя... нещо куцa охлaждaнето и ми се струвa че късно се вкл перкaтa. Бaтериятa нa лaптопa ми умряя поръчaл съм новa но докaто дойде немогa дa я зaкaчa с aутокомя дa видя кво се случвa aджaбa с тaя помпa и твa прегрявaне ;/

acko88
12-02-2014, 01:23
Иееее монтирах помпатаа :)) до сега карах тесгвах, най накраяя доживях да карам НЕГАСНЕЩА алфаа :) за спирачките ще видя на пролет дискове челюсти, за сега толкова ... добре върви доволен съм :razz:
От кога ти го говоря това за помпата...

VLaDky88
12-02-2014, 01:47
От кога ти го говоря това за помпата...

Дaм смених полвинaтa кaрaнтия докaт ми доди aкъля ;) тя гaснеше нa 800 900 нaлягaне a по фaилa е нa 1300... явно че не е успявaлa дa го достигне , и след големите дюзи се влоши гaснеше още по често ;/ сa немогa дa и сa нaрaдвaм изгорих 40 кинтa нaфтa от кеф цялa вaрнa сaжди стaнa :smoke:

Drag0
12-02-2014, 02:01
сa немогa дa и сa нaрaдвaм изгорих 40 кинтa нaфтa от кеф цялa вaрнa сaжди стaнa :smoke:

:lol_sign:

seik00
12-02-2014, 09:56
малко по малко звяра кърти, сега на лято и лятната жантъ и ши гърмии.Тряя един тестдраив да направимм

VLaDky88
12-02-2014, 16:07
малко по малко звяра кърти, сега на лято и лятната жантъ и ши гърмии.Тряя един тестдраив да направимм

Aми ко чaкaш ,идвaй към грaдa дa я покaрaш ;)

krasko123
19-02-2014, 18:45
съединителя от 2.4 издържа ли ако не е с какъв си в момента

VLaDky88
19-02-2014, 21:41
съединителя от 2.4 издържа ли ако не е с какъв си в момента

Колега, съединителя ми е стандартен ВАЛЕО даже не е подсилен, и мисля че засега издържа, ако се скапе със сигурност ще сложа подсилен претискател.

krasko123
20-02-2014, 02:40
колега ами помпата ти с какъв номер е R колко и с прегряването справи ли се

VLaDky88
20-02-2014, 20:27
колега ами помпата ти с какъв номер е R колко и с прегряването справи ли се

Помпaтa е от 2.4 136 , тaбелкaтa я нямaше незнaм кaквa е ,65 Ц5 сигурно , прегрявaнето мaй е от перкaтa... гледсм при всички сa 2 перки a моятa е еднa и явно е зaкaченa нa вторaтa степен... много късно се вкл.

VLaDky88
01-03-2014, 19:54
Малко клипчета направих днес на километража макар, че не е готова, рейла е на 1300 а турбото на 1.6 тестов период :)

3та 60-100 превърта гуми - http://www.youtube.com/watch?v=gntUrC4M_co

Бууста на трета - http://www.youtube.com/watch?v=iEuyM4NT_tg

0-100 - http://www.youtube.com/watch?v=tPyGK8FFAc0

DMS
01-03-2014, 20:14
Що свети дюзата бе мами?

VLaDky88
01-03-2014, 20:51
Що свети дюзата бе мами?

Сине бащин, ти как мислиш ? Празник е затова светят лампичките :bangin:

mirchozo
02-03-2014, 17:59
Нещо около 7 секунди от 0/100, дали не са и по-малко, горкия съединител :)

_power_
07-03-2014, 02:33
Никъв шанс :hi_temerature: За секундите говоря :innocent:

mi7aka922
07-03-2014, 10:55
А бе 6 секунди ги изброих аз! :D :clap2:

BillyBoy`
07-03-2014, 13:35
Това видео клип засичането по точно от G-tech.

VLaDky88
11-03-2014, 18:52
Някой ако има идея как да засека най точно 0-100 да предложи. Освен да истегля някое приложение за телефона дето засича според гпс-а, ама май неса много точни, пък и трябват хубави гуми за тая работа :)

_power_
12-03-2014, 21:33
Джи-тек е машинката за най точно измерване:firstprize:
Приложенията за телефони са... пожелателни доста + и -

VLaDky88
28-04-2014, 12:44
Някой да ме светне, тази схема ще управлява ли добре геометрията ? И другия въпрос, да сложа ли скоростите от 156 2.4 136кс. по дълги ли са ?

pininfarina
01-05-2014, 08:13
1. Как ще управляваш вакуума за управление на турбината през ECU-то при твоя мотор?
2. Как ще сложиш кутия от 156 на 145 като не са съвместими?

acko88
01-05-2014, 10:01
1. Как ще управляваш вакуума за управление на турбината през ECU-то при твоя мотор?
2. Как ще сложиш кутия от 156 на 145 като не са съвместими?

Има вариант да управлява вакуума и с неговата инсталация дори.Както може и да сложи инсталация и еку от 110/115.

Кутийте са напълно съвместими,има една заменка на капаци и една гривна.

pininfarina
01-05-2014, 10:19
Има вариант да управлява вакуума и с неговата инсталация дори.Както може и да сложи инсталация и еку от 110/115.

Кутийте са напълно съвместими,има една заменка на капаци и една гривна.


Да, и аз имах в предвид ECU-то.
За кутията не мисля че ще станат нещата толкова лесно ама щом има желание има и начин :-)

VLaDky88
01-05-2014, 18:49
Помагайте за управлението на геометрията докато съм я разглобил, слагам и кулер най накрая, и масления радиатор ще сложа на тапите преди масления филтър. Мисля да взема вакуума който утива за ЕГР клапана, който успява да прибере до край клапана на трубото тествах го, и ще има тройник по пътя някъде към бууст контролер които пък ще пропуска налягането от студената част на турбото и вакуума спада клапана се връща и това изпробвах както е на тези схеми по горе и като давам гас клапана се мести плавно, вече от бууст контролера ще редактирвам на какво налягане да пуска към вакуума бууст ?

pininfarina
01-05-2014, 21:12
Помагайте за управлението на геометрията докато съм я разглобил, слагам и кулер най накрая, и масления радиатор ще сложа на тапите преди масления филтър. Мисля да взема вакуума който утива за ЕГР клапана, който успява да прибере до край клапана на трубото тествах го, и ще има тройник по пътя някъде към бууст контролер които пък ще пропуска налягането от студената част на турбото и вакуума спада клапана се връща и това изпробвах както е на тези схеми по горе и като давам гас клапана се мести плавно, вече от бууст контролера ще редактирвам на какво налягане да пуска към вакуума бууст ?

В описания случай дали ще я управляваш на вакуум или на налягане не виждам особенна разлика

VLaDky88
02-05-2014, 00:32
В описания случай дали ще я управляваш на вакуум или на налягане не виждам особенна разлика

Мисля че и двете ще играят роля за управлението, въпроса е че до сега беше просто маркуч от студената част към клапана от старата ми турбина ( wastegate ) и се затваряше заведнъж и до край... и падаше рязко налягането, сега се опитвам да го напрая със вакуум и да затваря по плавно без да ми пада бууста заведнъж.

pininfarina
02-05-2014, 11:32
Мисля че и двете ще играят роля за управлението, въпроса е че до сега беше просто маркуч от студената част към клапана от старата ми турбина ( wastegate ) и се затваряше заведнъж и до край... и падаше рязко налягането, сега се опитвам да го напрая със вакуум и да затваря по плавно без да ми пада бууста заведнъж.


Ми и на него маркуч можеш да вържеш разтоварващ клапан и да регумираш мембранния да е по твърд за да намалиш пиковете - нищо че е на налягане.

VLaDky88
02-05-2014, 18:55
Ми и на него маркуч можеш да вържеш разтоварващ клапан и да регумираш мембранния да е по твърд за да намалиш пиковете - нищо че е на налягане.

А тези схеми по горе невършат ли работа ? аз я зглобих вече запалих я, утре ще правя управлението на турбото и мисля да е така както е на схемите. Състоянието на дисковете на спирачките ми е критично, спукани са на по 5-6 места, от какав фиaт ставаха по големи дискове с апарати ? или да си взема пак стандартни и да ги счупя от прегряване ;/

seik00
02-05-2014, 19:41
от купе турбо брат ми

VLaDky88
03-05-2014, 17:50
Чисто нов проблем, неми се включва перката, стигна до 98 градуса (по мултиекускан) и несе включи нито първа нито втора степен, иначе като ги пробвам през екускана и двете степени работят, някакви идеи кое да проверя ?

oem
03-05-2014, 18:05
Чисто нов проблем, неми се включва перката, стигна до 98 градуса (по мултиекускан) и несе включи нито първа нито втора степен, иначе като ги пробвам през екускана и двете степени работят, някакви идеи кое да проверя ?

Софтуера си провери. Щом ги пускаш от ЕКУ скана значи всичко е изправно. :hump:

VLaDky88
03-05-2014, 18:27
Софтуера си провери. Щом ги пускаш от ЕКУ скана значи всичко е изправно. :hump:

АУУуу пак ми разтуптяваш сърцето :new_Eyecrazy: сменях перката и тоя датчик дето е на радиатора го изместих по нагоре, каква роля играе тои като реотанче навито гледам замервах го само съпротивлението си променя като го нагрея?

mirchozo
03-05-2014, 20:22
Направи си едно копче за принудително включване на перката, когато решиш да я мачкаш го пускай, за да не разчиташ само на техниката. Така направихме на една ланчия делта хф-турбо с двг от интеграле, вярно там е бензин но все пак не е излишно.

VLaDky88
03-05-2014, 21:00
Направи си едно копче за принудително включване на перката, когато решиш да я мачкаш го пускай, за да не разчиташ само на техниката. Така направихме на една ланчия делта хф-турбо с двг от интеграле, вярно там е бензин но все пак не е излишно.

Отдавна се каня да направя нещо такова, сега и масления радиатор има перка и ще ги направя двете да се включват от копче и така, а релето каде се намира за перките ? да му пусна един ключ направо :)

oem
03-05-2014, 21:09
АУУуу пак ми разтуптяваш сърцето :new_Eyecrazy: сменях перката и тоя датчик дето е на радиатора го изместих по нагоре, каква роля играе тои като реотанче навито гледам замервах го само съпротивлението си променя като го нагрея?

Това не е датчик първо :) Второ щом на диагностика ти показва градуси, а перка не се пуска и в същто време можеш да я активираш по диагностика имаш софтуерен проблем. Маперчето е бутнало нещо което и той не знае за какво е :)

И помисли малко какъв е шанса техниката да забрави да пусне перката и какъв е ти да я забравиш :)

И на последно място да не говорим, че перката може да се настрой да се пуска при каквито градуси искаш ти :)

VLaDky88
04-05-2014, 16:01
На колко да я карам тая турбина 2256в ? На 2 бара ще я счупя ли ?

thecleaner
04-05-2014, 16:03
На колко да я карам тая турбина 2256в ? На 2 бара ще я счупя ли ?

Нищо и нема на 2 бара.

VLaDky88
04-05-2014, 16:08
Нищо и нема на 2 бара.

До сега я карах на 1.3.... сега направих управлението и видях колко сила имала, до 2.4 бара утива ама я свалих на 1.9-2.0 холд. А звука над 1.5 бара е подобен на излитащ самулят :))) А и как най лесно да си изведа бутон за перките да ги пускам, вънка до гредата от релето ли ?

thecleaner
04-05-2014, 16:18
До сега я карах на 1.3.... сега направих управлението и видях колко сила имала, до 2.4 бара утива ама я свалих на 1.9-2.0 холд. А звука над 1.5 бара е подобен на излитащ самулят :))) А и как най лесно да си изведа бутон за перките да ги пускам, вънка до гредата от релето ли ?

Климатика работи ли ти или си го махнал.

VLaDky88
04-05-2014, 16:20
Климатика работи ли ти или си го махнал.

Това беше най голямото предизвикателство :big_heat: на 2 пъти полудях и мислех да го махна, но със малко огъване на трабите и смачкване тук там го спасих :) и даже неизлетя фреона, работи си климатика а интеркулера е пред него под гредата, иначе схванах идеята ти да го пускам от копчето и тои да ги включва перките.

thecleaner
04-05-2014, 16:23
Това беше най голямото предизвикателство :big_heat: на 2 пъти полудях и мислех да го махна, но със малко огъване на трабите и смачкване тук там го спасих :) и даже неизлетя фреона, работи си климатика а интеркулера е пред него под гредата, иначе схванах идеята ти да го пускам от копчето и тои да ги включва

Пускаш климатико и те ти втора степен на перката :) Инак като го махнеш си ползваш управлението на климатика, и без да товариш компресора цъкаш копчето и те ти па втора степен, слага се едно реле де.

VLaDky88
04-05-2014, 16:30
Пускаш климатико и те ти втора степен на перката :) Инак като го махнеш си ползваш управлението на климатика, и без да товариш компресора цъкаш копчето и те ти па втора степен, слага се едно реле де.

Мдаа ще го изубретя утре, за неска толкос :) яко варви на 2 бара чак ме е страх да задаржа гаста до долу, викам да питам първо данечупя турбото, а иначе има ли опасност за буталата така като се затваря толкова малко геометрията че да държи 2 бара на напълно натиснат педал, данесе получава голямо налягане в колектора сега ? 80мг гориво имам на напълно натиснат педал до към 4200 уборота.

thecleaner
04-05-2014, 17:27
Мдаа ще го изубретя утре, за неска толкос :) яко варви на 2 бара чак ме е страх да задаржа гаста до долу, викам да питам първо данечупя турбото, а иначе има ли опасност за буталата така като се затваря толкова малко геометрията че да държи 2 бара на напълно натиснат педал, данесе получава голямо налягане в колектора сега ? 80мг гориво имам на напълно натиснат педал до към 4200 уборота.

Мотора е последното което ще умре, па и един такъв мотор е 300лв. :)

VLaDky88
04-05-2014, 19:10
Мотора е последното което ще умре, па и един такъв мотор е 300лв. :)

Той пък ако умре дали ще сложа 1.9 :evilsmiley: , сега остава генерация да направя и ще я кача на валяците да видим ко е станало :) колко ММ тръби да правя ?

pininfarina
04-05-2014, 19:21
Той пък ако умре дали ще сложа 1.9 :evilsmiley: , сега остава генерация да направя и ще я кача на валяците да видим ко е станало :) колко ММ тръби да правя ?


За 1,9 63 мм са ти достатъчни, ако мислиш да слагаш скоро 2,4 направо слагай 76 мм ;-)

VLaDky88
04-05-2014, 19:32
За 1,9 63 мм са ти достатъчни, ако мислиш да слагаш скоро 2,4 направо слагай 76 мм ;-)

76 ? :shocking: буриите на баба на село май са 76 :-D ще се ориентирам значи към 65мм, дали ще усетя разлика ? тя заводската тръба 55 ли е ?

pininfarina
04-05-2014, 19:40
76 ? :shocking: буриите на баба на село май са 76 :-D ще се ориентирам значи към 65мм, дали ще усетя разлика ? тя заводската тръба 55 ли е ?


Определено ще я усетиш ако минеш на 63!

VLaDky88
04-05-2014, 19:47
Определено ще я усетиш ако минеш на 63!

Ехе нави ме, ша я правъ начи , да взема мека връска 63, и след даунпайпа сичко 63 тръба така ли ?

pininfarina
04-05-2014, 20:27
Ехе нави ме, ша я правъ начи , да взема мека връска 63, и след даунпайпа сичко 63 тръба така ли ?

Горе на околовръстното до складовете на Айсберг-а има склад за тръби, меки връзки и т.н. Могат и да огъъват!

VLaDky88
04-05-2014, 20:33
Горе на околовръстното до складовете на Айсберг-а има склад за тръби, меки връзки и т.н. Могат и да огъъват!

Ааа сещам се да, златен си ! Къде си до ти донеса някой бира :)

seik00
04-05-2014, 20:55
еии браво бе брат доиде време и на тая пуста генерация наи после !!!

VLaDky88
04-05-2014, 21:00
еии браво бе брат доиде време и на тая пуста генерация наи после !!!

Ония твоя дет имаше някаква, продаде ли я? Тя колко мм е?

seik00
04-05-2014, 21:30
ами нз мога да звънна да попитам ако искаш над 63 е гаранция

VLaDky88
05-05-2014, 00:05
Адеее пак почна овърбуустя :/ резистор ли да слагам на дата пина на мап-а ? Или някой благороден алфист ще подскаже как да го махна от софта тоя шииитттТ :(

VLaDky88
07-05-2014, 04:03
Справих се със овърбуустя веднъж за винаги, остава генерацията и да приключват мъките :)

digitalundgrd
07-05-2014, 18:35
Аааалелуя!

oem
07-05-2014, 20:07
С резистора ли?

VLaDky88
07-05-2014, 20:53
Бам бум чики рики 160 за нула време от светофар до светофар, и светна червено :) ама и аз малко позакъснях със спирачния тунинг, ето резултата.

Bobi_33
07-05-2014, 20:58
Бам бум чики рики 160 за нула време от светофар до светофар, и светна червено :) ама и аз малко позакъснях със спирачния тунинг, ето резултата.

Абе ти да не си още с оригиналните 257 дискове?

При условие, че 145 ЖТД минава много лесно на 284 не знам какво чакаш.

VLaDky88
07-05-2014, 21:01
Абе ти да не си още с оригиналните 257 дискове?

При условие, че 145 ЖТД минава много лесно на 284 не знам какво чакаш.

14-ките ми ще влязат ли на 284 диска ? утре ги свалям да видя в моргата дали ще имат от фиат по големи нещо.

pininfarina
07-05-2014, 21:07
14-ките ми ще влязат ли на 284 диска ? утре ги свалям да видя в моргата дали ще имат от фиат по големи нещо.


Имам предни спирачни апарати за 284 вентилирани дискове от Ланча Либра 2,4Jtd, не съм сигурен дали ще станат - не ми се е налагало да ги сравнявам. Ако мислиш че ще ти свършат работа се обади - ще ти ги подаря ;-)

VLaDky88
07-05-2014, 21:24
Имам предни спирачни апарати за 284 вентилирани дискове от Ланча Либра 2,4Jtd, не съм сигурен дали ще станат - не ми се е налагало да ги сравнявам. Ако мислиш че ще ти свършат работа се обади - ще ти ги подаря ;-)

Тии неказа каде да ти донеса бирите, сега и дискове ще ми подарява :) алфата има малък багажник, как да ти донеса няколко каси ? :drunk:

pininfarina
07-05-2014, 21:29
Тии неказа каде да ти донеса бирите, сега и дискове ще ми подарява :) алфата има малък багажник, как да ти донеса няколко каси ? :drunk:

Не се притеснявай - направи бегачката пък ще дойдеш да се похвалиш и ще пием по една бира ;-)
А и бира имам на корем - хладилника е винаги пълен :-)

VLaDky88
07-05-2014, 21:36
Не се притеснявай - направи бегачката пък ще дойдеш да се похвалиш и ще пием по една бира ;-)
А и бира имам на корем - хладилника е винаги пълен :-)

Ууухаа ИдвЪм да работя при тебе :big_beer:

Bobi_33
07-05-2014, 22:26
14-ките ми ще влязат ли на 284 диска ? утре ги свалям да видя в моргата дали ще имат от фиат по големи нещо.

За 14-ки забравяш при 284 диск. Минимум 15-ка.

---------- Post added at 18:26 ---------- Previous post was at 18:07 ----------


Имам предни спирачни апарати за 284 вентилирани дискове от Ланча Либра 2,4Jtd, не съм сигурен дали ще станат - не ми се е налагало да ги сравнявам. Ако мислиш че ще ти свършат работа се обади - ще ти ги подаря ;-)

Стават въпросните апарати, само трябва да се набавят и дискове. Може да станат и Либровите. Не съм сигурен какъв им е офсета. По принцип би трябвало да станат дискове от Фиат Купе със стария мотор. Стават и дискове 284 от 156-ца, но трябва да се разпробият от 5 на 4 отвора.

pininfarina
07-05-2014, 22:31
За 14-ки забравяш при 284 диск. Минимум 15-ка.

---------- Post added at 18:26 ---------- Previous post was at 18:07 ----------



Стават въпросните апарати, само трябва да се набавят и дискове. Може да станат и Либровите. Не съм сигурен какъв им е офсета. По принцип би трябвало да станат дискове от Фиат Купе със стария мотор. Стават и дискове 284 от 156-ца, но трябва да се разпробият от 5 на 4 отвора.


Имах и дисковете но отдавна отидоха за желязо :-(
Иначе за 15-ките че ще трябва да се минава - няма как, най малкото че колата вече е доста засилена и и трябва по голям цолаж и по нископрофилна гума според мен и дори 15-ката е минимума който трябва да се слага при тоя тунинг!

VLaDky88
07-05-2014, 23:01
Имам 17" азевки ама нямам гуми за тях. Сега е неуправляема просто, 2 бара 80++ гориво и 14ки зимни гуми, ще направя един клип за гавра, на трета без да ритам съединитела, просто натискам и върти гуми докато непусна... 60 - 100 бърнаут ;d