PDA

View Full Version : Конверсия 164 3.0v612valve -> 2.0v6turbo



bohor
09-02-2007, 14:53
Здрвейте първо :D . Имам едно сериозно питане правил ли е някой конверсия от 3.0 в6 към 2.0в6 турбо? Най вече ме интересува възможността за замяна на електрониката дали ще пасне електрониката на 3.0 на 2.0 , защото като т.т. данни на двата електронни иунита както има еднакви така и доста различни, като версий и модели. Проблема е, че незнам кой точно са версийте на моята 3.0 и на 2.0-ката (не ме питайте защо :oops: ) колкото и да гледах не успях да се преборя (номера на рамата на 2.0-ката я нямам за момента). Като разлики за момента видях по-голямото налягане на турбо версията на горивната помпа, незнам какво е положението по датчици сензори и т.н.. Абе в голяма лудница съм попаднал ама на моята и превъртяха лагери на на коляновия вал (всичките лагери :twisted: ). И така моля за помощ , имам една 164 3.0в6 с превъртяли лагери и една 164 2.0в6турбо ударена . ПОМОЩ :) :D

Boby
10-02-2007, 14:56
Смени двигателя и всичко останало комплект и ще стане.Няма къде да ходи. :wink:

bohor
10-02-2007, 15:51
На мен идеята ми се състой в това : дали ще мога да използвам моето Еку, кабели и т.н., и да остане смяната на таблото евентуално. Иначе да двигателя ще го имплантирам директно.

virusalfa
10-02-2007, 15:55
Смени двигателя и всичко останало комплект и ще стане.Няма къде да ходи. :wink:Не е баш така :roll:

tayfun
10-02-2007, 20:21
не си навличай ядове аз скъсах ремък миналата година през юни и имам един блок и един колянов вал ако ти се ходи до кърджали твой е КАК УСПЯ ДА НАПРАВИШ ТАЗ РАБОТА Я РАЗКАЖИ

Boby
10-02-2007, 20:30
На мен идеята ми се състой в това : дали ще мога да използвам моето Еку, кабели и т.н., и да остане смяната на таблото евентуално. Иначе да двигателя ще го имплантирам директно.

Много ме съмнява,че като смениш само двигателите въобще нещо ще проработи,но пробвай.Ако не стане тогава сменяй останалите неща.

bohor
10-02-2007, 22:47
Ами как то е дълго , ама ще се опитам да обясния по кратичко. Алфата я взех от едно момче от София Кольо мисля се казваше. Още на 3-тия ден почна да ми свети лампата на маслото. Отидох при него и думите му бяха "ти на италиански лампи не вярвай". След два дни вече се уплаших защото стрелката на мяслото за налягането се вдигаше съвсем леко чак при 3500-4000 оборота. Закарах я отново там , този пъти я погледна по сериозно и се оказа, че тръбичката на цедката на маслената помпа беше пукната, като 2-3 дни съм я карал без масло или почти никакво на валовете. Скоро преди 2-3 месеца почна да ми работи на 5 цилиндъра, при форсиране заработвеше както си трябваше. Оказа се скъсана гарнитура на главата, гумените втулки между свещите и главата въобще се бяха изпарили, и така още седмица с малко бензинец (впоследствие и с малко масло) в масълцето. Оправих ги, но до миналата седмица, при потегляна на едно кръстовище ми загасна, запалих дигна си 6000-6300 оборота и тръгнах :D . На следващото кръстовище като тръгнах да намалявам пак ми угасна, пак форсаж и продължих. След 3-тия път почнаха да идват едни не много приятни звуци от двигателя. Оказа се, че на пръчката на маслото имаше само на върха. Купих ново масло, "източих" старото (от 7 литра имаше към 3 литра) което си течеше като вода, стана ми ясно че с тази скъсана гарнитура 1-во съм налял бензинец в маслото, а после съм го и изгорил. Странните звуци са били от валовете, след наливането звуците изчезнаха. Покарах я още 1-2 дни, и почна тропането. Оттам нататък е ясно , свалия мотора, оваряне , основните лагери превъртели с лек аксиален луфт. Това всичко от околко 2 години СЪС ЕДНО И СЪЩО МАСЛО БЕЗ ДА СЕ СМЕНЯ :!: . Никога не го правете, обаче ме убеди в едно - невероятно здрав и корав мотор , няма чупене или поне почти няма :shock: :) . Това е общо взето .

virusalfa
11-02-2007, 12:41
И все пак ми се струва,че е по-разумно да си направиш ремонт на мотора.На мотор втора употреба не може да се има доверие :roll:

Venci
14-02-2007, 05:09
Ако сменяваш и разменяш мотори, сменяй всичко! :!: ! Инсталацията за двигателя е на отделен сноп заедно е с куплунзи за релета за ЕКУ-то за делкото, ако го има. Изобщо не си и помисляй, че ще можеш да караш със старата инсталация и ЕКУ :lol: . Ако те притеснява ела до нас да ти покажа сноп от инсталация за туин спарк, или за V6. Не е толкова страшно. Това при положение, че другия мотор е здрав де. За да не стане след няколко месеца "Бате по-добре не пейййй". :shock:

Bobo
14-02-2007, 11:47
Слушай бат Венцо верно дума той :lol:

bohor
16-02-2007, 19:47
мерси на всички :D маи ще си правя моя мотор
само ми кайете каде мога да замеря вала за всеки случеи не се вийда да е надран дайе си изглейда перфектно :D



===============================
Колега пиши на кирилица!

Mury
18-02-2007, 18:23
mersi na vsi4ki :D mai 6te si pravq moq motor
samo mi kajete kade moga da zamerq vala za vseki slu4ei ne se vijda da e nadran daje si izglejda perfektno :D

щом има превъртяли лагери ще е за ремонт според мен,иначе има един гараж където правят валове-намира се в двора на международния гараж до Балканстар :wink: :wink: отиди там да го замерят и да видят за кой ремонт е :wink:

bohor
21-03-2007, 19:09
Стигнах до момента със стойностите на затягане на основните и биелните лагери в Nm или kg , кой както ги има , че с едно ръководство тука само допълнително се обърквам май :D :oops: .
Благодаря :roll:
А и на главата също :? .

Grigor
22-03-2007, 03:13
Мога да ти намеря всички данни за 3.0 мотора.

Ако не си ги намериш - пиши или се обади - 0888 520600

anton.mudev
09-06-2008, 20:23
колега да не би да имаш картер за 164 v6 turbo помагаи

Grigor
10-06-2008, 00:34
Имам 1, но не знам дали да се разделям с него. Утре мога да питам един познат дали няма да намери нещо в мазето :-)