PDA

View Full Version : Боядисване на джанти



търтей
12-01-2005, 18:52
да знаете къде могат да ми боядисат алу джанти? и идея за цена? че ми предлагат едни на добра цена ама им трябва боядисване
изправяни са - това дали е проблем?

Mury
12-01-2005, 20:18
Мисля 4е зад Вилхелм Пик биядисват прахово в сервиза на БАСФ :wink: :wink:

Psycho
13-01-2005, 12:26
За прахово боядисване трябва да са минати първо с пясакоструйка, иначе ще се обелят след време.

За 4 15-цолови джанти прахово + пясакоструене е 72 лева, стават мноо готини.
На разклонението от околовръстното за Банкя в ляво е цеха.

DiStefano
13-01-2005, 12:48
За прахово боядисване трябва да са минати първо с пясакоструйка, иначе ще се обелят след време.

За 4 15-цолови джанти прахово + пясакоструене е 72 лева, стават мноо готини.
На разклонението от околовръстното за Банкя в ляво е цеха.

мдам и много добре ги правят

JINXY
24-01-2005, 16:01
Може да не съм прав, но знам че алу джанти не се минават на песакоструйка, защото това водело до микропукнатини в тях и нали се сещате след това до какво :wallbash:

Alfa 156
24-01-2005, 16:18
Може да не съм прав, но знам че алу джанти не се минават на песакоструйка, защото това водело до микропукнатини в тях и нали се сещате след това до какво :wallbash:
Дайте повече инфо по този въпрос, че имам едни джанти за боядисване и да знам какво да правя???

JINXY
24-01-2005, 16:45
Ами аз гледах едни, които небяха боядисани а самия алу.. бе полиран до блясък. Цената обаче непомня............., но мога да попитам. Това е в Ботевград.

търтей
24-01-2005, 17:30
Ами аз гледах едни, които небяха боядисани а самия алу.. бе полиран до блясък. Цената обаче непомня............., но мога да попитам. Това е в Ботевград.

питай ако не друго поне за ориентация - пък ако ги снимаш д аги видим :whistle:
после бири мири :cheers:

sdmeood
30-08-2006, 16:54
Прахово боядисване и почистване с песъкоструй на джанти и всякакви изделия от метал има на бул. Европа 6, на около 150 метра от кръстовището на МакДоналдс на Орион. Тел. 0888524710 Симеон Митков. Стават супер...

sharky
30-08-2006, 17:25
Ами аз гледах едни, които небяха боядисани а самия алу.. бе полиран до блясък. Цената обаче непомня............., но мога да попитам. Това е в Ботевград.
Я питай верно щото района ми е познат а не съм чувал да има такова нещо? къде по-точно се намира тва?

Max
30-08-2006, 20:50
И в Дианабад има, фирмата се казва Пласто, доколкото знам работят добре. :)

VFTI
30-08-2006, 23:26
И в Дианабад има, фирмата се казва Пласто, доколкото знам работят добре. :)

къде по точно в Дианабад :roll: малко уличка,сграда за ориентир :roll:

Max
31-08-2006, 00:19
ул. Тинтява 15-17
тел.: 62 44 13,

Това изкарва мрежата при търсене. :) БГМАПС изкарва два адреса, като се зададе търсене, вторият е на фирмата..

twinturbo
28-03-2007, 13:49
Може да не съм прав, но знам че алу джанти не се минават на песакоструйка, защото това водело до микропукнатини в тях и нали се сещате след това до какво :wallbash:Ми не си прав колега:алуминиевите джанти също се минават с песакоструйка с тази разлика,че се използва ситен кварцов пясък и резултатът е без никакви микропукнатини.
www.blast.lozen-bg.com/ (http://www.blast.lozen-bg.com/)

ShoxXx
28-03-2007, 16:56
Ето ти снимки трички на джанти боядисвани на разколна за Банкя при сервиза на Субару. Аз съм много доволен от тях:

Bobi_33
28-03-2007, 19:26
Ето ти снимки трички на джанти боядисвани на разколна за Банкя при сервиза на Субару. Аз съм много доволен от тях:

Аз също съм виждал правени там джанти, на 2-3 коли. Бяха безупречно направени, без забележка. Изглеждат като от магазина... :wink:

PEPI-2ALFA
28-03-2007, 21:15
Може да не съм прав, но знам че алу джанти не се минават на песакоструйка, защото това водело до микропукнатини в тях и нали се сещате след това до какво :wallbash:Ми не си прав колега:алуминиевите джанти също се минават с песакоструйка с тази разлика,че се използва ситен кварцов пясък и резултатът е без никакви микропукнатини.
www.blast.lozen-bg.com/ (http://www.blast.lozen-bg.com/)
Аз също съм чистил алуминиеви с песъкоструйка, при това не със специялен пясък. Колкото по-ситен е пясъка толкова по-добре - ама те тия дето работят си знаят най-добре :D .

Nedovolen
04-06-2008, 11:00
Не съм доволен от тия прехвалените дето бяха на бул. Европа и същите имат второ прахово и песъкоструй на стария път за Банкя. Занесох ги там на разклона за Банкя. После 1 седмица - Ела днеска, ела утре- писна ми да ме мотаят. Отидох там, където са се преместили тия от Орион. Те се оказаха същата фирма. И там няколко пъти ходих - все пият. И пак ела днеска, ела утре. Момчето само късно вечерта работело. И накрая какво - много пари, мотане и джантите не са кой знае какво, от пияници какво да очакваш..... Май тия в Горна Баня са по-добре

Linkestis
20-03-2011, 17:29
Като нанеса шприц кита след него боята,самата боя с кои номер да я мина преди лака?И дали да я шлаифам въобще?

pi4_s_bravo
20-03-2011, 20:53
Аз съм на три готови,с много малки дефекти,но не ми стига времето.4-та е за полиране.Ако мога да ги подържам трите сезона преди зимата ги оставям така.Ако не боята :).Как се предпазват?Някъде бях чез за паста с восък??
И един малко тъпичък въпрос:като нанеса шприц кита след него боята,самата боя с кои номер да я мина преди лака?И дали да я шлаифам въобще?


Шлайфа се шприца на около 1000-1500 водно ,пръска се базата ,изсъхва и без да я шлайфаш с каквото и да е пръскаш лака след това.

kiko73
24-03-2011, 13:06
И един малко тъпичък въпрос:като нанеса шприц кита след него боята,самата боя с кои номер да я мина преди лака?И дали да я шлаифам въобще?

Шприца го остави няколко дни да го попече слънцето и след това - водна шкурка пр. 600 и 800. Знам, че за алуминий има специален шприц (не, че другия не става ама...), така че е по-добре да си купиш такъв, който е подходящ за алуминий. Задължително отстрани всички остатъци от полирането примерно шкурка 220. Не се изкушавай с евтинджосани марки боя `щото вече знаеш как се отстранява и като почне след N-месеца да ти жълтее лака или да се лющи... :boo:
п.с. Тая игра съм я играл, а лекцията за материалите я слушах след това (на поправителния) от един истински корифей в автотенекиджийство и бояджийството.

badmadafaka
24-03-2011, 14:39
Защо да оставя шприца да го пече слънце няколко дена, при положение, че той съхне за около 15-20 минути при температура ~ 16 градуса..? :shock: Не казвам, че не трябва, просто ми е любопитно какви са доводите за това :th_up:

kiko73
24-03-2011, 23:22
За съхнене - съхне ама не достатъчно, ако избързаш с тази процедура след това на боята "излизат" следите от шкурката - виждал съм го неведнъж с очите си на почти всички правени по бързата процедура поправки.
Това с 15-20 минути го правят със специални (мисля UV) лампи, които "изпичат" шприца. Един автобояджия ми разправя наскоро, че като си купил въпросната лампа "изпекъл" една подготвена за боядисване кола, която е висяла на слънцето 10 дни - следите от шкурката се показали.

pi4_s_bravo
25-03-2011, 23:38
Шприц или още наричан филер , без лампа/камера ако се пръсне днес се търка и боядисва утре. В противен случай се получава всмукване и матиране на базата и лака и ефекта е кофти. Моите джанти като ги пръсках миналата седмица базата я пръснах в събота, а лака в неделя за да успее да изсъхне хубаво базата.

kiko73
26-03-2011, 10:51
Шприц или още наричан филер , без лампа/камера ако се пръсне днес се търка и боядисва утре. В противен случай се получава всмукване и матиране на базата и лака и ефекта е кофти. Моите джанти като ги пръсках миналата седмица базата я пръснах в събота, а лака в неделя за да успее да изсъхне хубаво базата.

А ходи питай някой батка дет` ги прави тия работи професионално дали това е така :flirt:

pi4_s_bravo
27-03-2011, 00:03
А ходи питай някой батка дет` ги прави тия работи професионално дали това е така :flirt:


А защо си мислиш ,че незнам кое как става? Може би ти работиш в сервиз за боядисване на коли?

The_Game
29-03-2011, 16:11
Моите джанти бяха страшно корозирали. Алумина под боята беше корозирал и я беше надул. С един нож изтъргах всичко надуто и после с шкурка и няколко дневно търкане загладих местата където има боя и там където е само алумин та после след боята да не личи прeхода.

Ето ги бели само по шприц-кит :)
http://thegamepz.snimka.bg/tuning/alesio.495234.18405469

Харесах си боя в един бояджииски магазин. Цвета беше графит, на мострата беше с няколко нюанса по светъл от това което реално купих.
Сложиха ми боята в спрейчета купих си и лак и ето крайния резултат. Като боята е доста дебела и според мен стана доста здраво.
http://thegamepz.snimka.bg/tuning/alesio.495234.18405473


http://thegamepz.snimka.bg/tuning/alesio.495234.18405476


Като цена ми стъпи около 30-40лв и няколко дневно търкане.

ShoxXx
14-09-2012, 00:32
Колебая се между 2 вида боядисване на джанти: прахово и не прахово.

В единия случай ми искат 140лв за прахово боядисване на 4-те джанти. В тази цена влиза и песакоструя. Въпроса е, че джантите доста се награяват и в последствие става по-мека сплавта.

В другия случай ми искат 160лв за не прахово боядисване (в камера за боядисване при бояджия), при което джантите не се нагряват толкова, но пък не се маха старата боя с песакоструя.

Цената ясно, че не е фактор. Кой какво би избрал?

Ако ви интересува ще дам и координати на фирмите след това.

digitalundgrd
14-09-2012, 01:01
Аз бих избрал непраховото боядисване. Като предполагам, че поне една шкурка мята преди да пръска бояджията? Кит?

ShoxXx
14-09-2012, 01:05
И аз клоня към непраховото. Иначе ето примерни снимки от сервиза:

http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?p=131013#p131013

Иначе джантите бяха криви до една и боя си е наложителна, тъй като познават повечето тротоари в София. Пък и мисля да ги направя лееееко по-тъмни от оригиналния цвят.

badmadafaka
14-09-2012, 09:19
По същия начин, по който биха ти боядисали всеки друг детайл на колата - това е "правилния" начин... :th_up:

AgentStormbringer
04-10-2012, 23:43
Колеги имате ли информация за място, във Варна, в което, да ми минат алуминиевите джанти с песъкоструйка и после да ги боядисат прахово?

KirilSol
05-10-2012, 09:26
Колеги имате ли информация за място, във Варна, в което, да ми минат алуминиевите джанти с песъкоструйка и после да ги боядисат прахово?

караш по локалното след Технополис. Подминаваш бившето представителство на Мерцедес и на около 50 метра след него има един голям метален портал. Влизаш в него. В дъното завиваш на ляво и пак в дъното е цеха. Телефона там е 0890330979.

AgentStormbringer
07-10-2012, 22:30
Мерси колега :drive: