PDA

View Full Version : Проблем със сондата



virusalfa
16-02-2007, 10:23
Сутринта като врътнах,завъртя хлабаво и не запали тая бангия.Такъв номер вчера на тръгване от работа ми направи,но запали,де.Ето ,че си отворих работа за събота.Забелязах по-рано,че сондата в резервоара ми прави мизерия.Някой от вас имал ли е проблеми с нея и как ги е решил?

П.П. Неведоми са пътищата нафтови

Boby
16-02-2007, 12:46
Аз съм я разглобявал сондата.Какво те мъчи в нея?

virusalfa
16-02-2007, 15:47
А бе веднъж я чистих,свалих от нея полвин кило тиня :shock: Ама ми се струва,че резервоара има малко нафта у водата.Показва на индикатора пълен 1/4 ,а май е свършила нафтата,щото върти хлабаво.Утре ще се занимавам с нея :frown:

virusalfa
17-02-2007, 11:03
Добре,че имам приятели в бмВ-сервиза.Докопах една инжекцион-помпа и сега съм тръгнал за маркуч.Ще изпомпам през сондата всичко,което може да се извади и ще налея после идно шише спирт,за да се смеси с останалата вода.Иначе всичката тази вода и други незапалими и инертни материали съм си ги платил на бензиностанциите.Затова гасне за гориво толкова рано. Средно за 40000см,които съм навъртял,се е насъбрало над 10 обемни литра

Boby
17-02-2007, 11:21
Когато свалях резервоара го източвах през сондата и след свалянето на резервоара бяха останали още към 8-9 литра който не можах да източа.Ако смяташ да го чистиш по-добре го свали и изчисти като хората.3-4 часа работа е,но си трябва или канал или подемник. :roll:

virusalfa
17-02-2007, 18:07
Такааа.... Значи,проблема е болестно състояние,трудно лечимо при мен и се казва "НЕМА НАФТА".В резервоара беше останало толкова,че не можа да се дръпне и капка с инжекцион-помпата. Проблема беше в мерилото.По-малоумно изпълнение на мерни прибори не бях виждал.В това отношение жигулата е далеч по-добре замислена.Все пак успях да я наглася някакси-показва нулева наличност и си свети лампата.
Доста псуване падна докато сваля сондата.Мина по едно време един от нашта маала с много лоши очи(ЕГА Лукан му присади от хамелеон,да си ги връти накъде му падне).Що мина и си ударих ръката.Дееба и сганта! Оттам директно се прибрах за един час да избега каръка.Колата е събрана,остава да се сипе нафта.Потвърждавам тезата,че ФИАТ са малоумници(сондата е с надпис FIAT-LANCIA). Това,което е техно производство като мастпласки ,разни финтифлюшки,вече е дало фира. :evil:

Alfamaniak
17-02-2007, 19:56
Фиат са ти виновни, че не си сипваш нафта айде нема нужда :twisted:

Boby
17-02-2007, 20:48
Е какво си правил с толкова сила,че да си смачкаш ръката? :shock: Теб те мъчи Фиат и Ланчия мен ме мъчи чичко Бош...Важното е че никога не е скучно и има какво да се прави. :wink:

п.п.Пази го тоя датчик щото в Т&Н гледат като гръмнати и за пръв път виждат такова нещо. :!:

virusalfa
18-02-2007, 12:38
Фиат са ти виновни, че не си сипваш нафта айде нема нужда :twisted:Чеши си пильоко па ти, бе! Не чети през ред аку обичъш,алоу! Не четеш ли,че сондата е направила мизерията да ме излъже,а не я карам само аз тая кола!

Alfamaniak
18-02-2007, 22:32
Блокирала е защото я караш без нафта :idea: Тикво зелена :lol:

Bobo
18-02-2007, 22:51
Блокирала е защото я караш без нафта :idea: Тикво зелена :lol:

Е то с нафта секи може я пробай и ти без нафта да те видиме :lol:

virusalfa
19-02-2007, 11:43
Киро,понеже си от Кюстендил,явно не приемаш от първия път,повтарям-не е защото я карам без нафта.Ако малко от малко ти работеше текновалото,бях казал в по-горния пост,че е спряла на 1/4 :idea: :wink:
.....И престанете да се бъзикате с батко си :evil:

virusalfa
25-02-2007, 18:57
Утре съм на една морга,не става нищо от тъпата фиатска сонда,зда й ............майката :evil: