PDA

View Full Version : Имам само една бръчка и съм седнала върху нея.



Ранобудниче
03-11-2013, 08:07
Официалният световен рекорд по дълголетие принадлежи на французойката Жана Калман (Jeanne Calment). Тя живее 122 години и 164 дни (1875-1997) - единственият човек със съхранено официално удостоверение за раждане. В живота си Jeanne Louise Calment е видяла много. Когато завършват Айфеловата кула тя е на 14 години. През същата година се среща с Винсент Ван Гог, който идва в магазина на баща й да купи плат. По-късно тя си спомня, че Ван Гог никак не й харесал: "Той беше мръсен, зле облечен и мрачен." На 21 г. Жана се омъжва за втория си братовчед Фернан Калман, богат собственик на магазин, което й позволило да не работи и да практикува своите хобита: тенис на корт, колоездене, плуване, кънки, лов със съпруга си, пиано и да слуша опера. На същата възраст Жана блести. Казва, че животът й е ограничен до две цигари Madame на ден. Фернан Calment умира през 1942 г., четири години преди златната годишнина от сватбата им. Дъщеря й Jeanne Yvonnе умира през 1934 г. от пневмония, остава й само внукът, който също умира през 1960 г. в резултат на катастрофа с мотоциклет. Жана присъства на погребението на Виктор Юго. На 114 години тя участва в документален филм за Ван Гог и става най-възрастната актриса в света. Жана Калман е и най-старият пациент преживял операция на тазобедрена става - на 115 години! Пушенето Жана зарязва на 117 години, по това време почти е загубила зрението си. Живее сама, без чужда помощ до 110 години и едва след това се премества в приют. В живота на Jeanne Calment има още любопитни неща. Когато била на 90 години и наследници й вече са си отишли, тя сключва договор за пожизнена пенсия с адвоката си, 47-годишният тогава Francois Raffri. Докато е жив плаща наема й всеки месец (около $ 400) за да я наследи след смъртта й. Пазарната стойност на апартамента вече е изплатена за първите 10 години! И невероятно... както сте предположили, Raffri никога не получава заветния дом. Той плаща наема на Жана в продължение на 30 години, до смъртта му на 77-годишна възраст. След това, в съответствие със закона, продължава да плаща неговата вдовица - почти още три години. В крайна сметка надплатената от Raffri сума за апартамента по цените на пазара е повече от два пъти. Вдовицата на адвоката горещо хвали Жана: "Тя беше човек! Съпругът ми имаше чудесна връзка с мадам Calment ." В едно интервю репортер се сбогува с Жана: "Ще се видим! Може би следващата година..." Жана Калман подхвърля: " Защо не? Не изглежда толкова зле! " Жана смята, че тайната на дълголетието и сравнително младежкия й вид е в маслиновото масло, което тя използва в храните и което "смазва" кожата й; обожава порто и яде почти един килограм шоколад на седмица. Тя винаги добавяла чесън в месото и рибата. Нейни са думите: "Аз бях на средна възраст... преди сто години." "Имам само една бръчка и съм седнала върху нея." "Бог ме е забравил!"..

: ) (https://www.facebook.com/photo.php?fbid=567250066680350&set=a.133556683383026.27767.100001860845987&type=1&theater)


https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/994573_567250066680350_1937202731_n.jpg

Liminat
03-11-2013, 12:55
Абе... То за бръчката си ни ясна, но... ти кърмила ли си изобщо?

RUNNING WILD
03-11-2013, 20:39
Абе... То за бръчката си ни ясна, но... ти кърмила ли си изобщо?

интересно към кой е въпроса ?има 2 варианта единият не може да ти отговори с сигурност...

Ранобудниче
03-11-2013, 21:05
Абе... То за бръчката си ни ясна, но... ти кърмила ли си изобщо?

Човек, сложи малко мед на тия лимони, че ще се сбръчкаш без време :)

old alfist
03-11-2013, 21:35
Бабчето явно е било обаятелна личност, но както е изписал Хан Омуртаг на една колона в църквата "Св.Четиридесет мъченици" :

Човек и добре да живее, умира и друг се ражда.

dimitar_vd62
03-11-2013, 21:51
Дето викаше една - като бях млада не я давах, ся я давам ма никой не я иска.Не мога да схвана целта на темата.Не е хубаво човек да остарява, в един момент е бреме за самия себе си.Който и да ни е създал е трябвало да бъде по-милостив.

Ранобудниче
03-11-2013, 22:34
Дето викаше една - като бях млада не я давах, ся я давам ма никой не я иска.Не мога да схвана целта на темата.Не е хубаво човек да остарява, в един момент е бреме за самия себе си.Който и да ни е създал е трябвало да бъде по-милостив.

То е, щото си схванат - беги бърдже на кинезитерапевт.
Аз пък се смях от сърце сутринта, докато го четох.
Просто импулс да ви споделя нещо, сторило ми се забавно и без връзка с алкохолните градуси :)

Celestrial
03-11-2013, 22:40
То е, щото си схванат - беги бърдже на кинезитерапевт.
Аз пък се смях от сърце сутринта, докато го четох.
Просто импулс да ви споделя нещо, сторило ми се забавно и без връзка с алкохолните градуси :)

:prescription::drunk::prescription::drunk: ???
Не вярвам на очилата си. Добре, че мога и без тях. Не си го написала ти това.

Ранобудниче
03-11-2013, 22:42
:prescription::drunk::prescription::drunk: ???
Не вярвам на очилата си. Добре, че мога и без тях. Не си го написала ти това.

Не съм, разбира се.
Има линк към източника.

Celestrial
03-11-2013, 22:46
Не съм, разбира се.
Има линк към източника.

Сори, грешката е моя, бавен ми е нета, та не проверявам линковете, защото повечето са с музикални клипове и хептен ще спре.

А относно темата - всеки живее, колкото му е отредено, важното според мен е, как го прави. Тази достолепна госпожа на 120-и години е истински записан рекордьор, досега не бях чувал за чак такава продължителност.

Ранобудниче
03-11-2013, 22:53
Сори, грешката е моя, бавен ми е нета, та не проверявам линковете, защото повечето са с музикални клипове и хептен ще спре.

А относно темата - всеки живее, колкото му е отредено, важното според мен е, как го прави. Тази достолепна госпожа на 120-и години е истински записан рекордьор, досега не бях чувал за чак такава продължителност.

Всъщност, никой не съзря ползотворното зрънце в целия текст.. Зехтин и шоколад. В почти индустриални количества.
Този рекорд не ме блази.
Но обстоятелството, че е прибегнала до чужда помощ едва на 110, е..

Celestrial
03-11-2013, 23:03
Всъщност, никой не съзря ползотворното зрънце в целия текст.. Зехтин и шоколад. В почти индустриални количества.
Този рекорд не ме блази.
Но обстоятелството, че е прибегнала до чужда помощ едва на 110, е..

И двете да ги наречем храни, са отлични, но във Франция. Тук си знаем - олио от какъвто и да е магазин за 2лв, защото зехтинът е 20лв, шоколад - много разтегливо понятие също. Аз не съм много фен на сладкото, но на два пъти са ме черпили с Линд /на латиница не мога да го изпиша сега/ от малката швейцарска държава - няма подобен вкус. Направо все едно са ти ударили инжекция с адреналин. Не е Своге и Милка. Не знам какво друго да добавя.

Кайо
03-11-2013, 23:05
Зехтин в промишлени количества....те там е истината!

Liminat
03-11-2013, 23:07
Всъщност, никой не съзря ползотворното зрънце в целия текст.. Зехтин и шоколад. В почти индустриални количества.

А нима е невъзможно да е научила тези две думи 2 години преди да ослепее, при получаване на хонорар от производители на въпросните продукти, за реклама?

Ранобудниче
03-11-2013, 23:09
А нима е невъзможно да е научила тези две думи 2 години преди да ослепее, при получаване на хонорар от производители на въпросните продукти, за реклама?

Всичко е възможно.
Дори човек да не вижда, без да е сляп :)

Celestrial
03-11-2013, 23:13
Първо, важно е да не се прекалява с нищо. Второ, разликата в качественото си е безспорна /Франция - Бг/. Трето, ген. Четвърто, начин на живот - няма мотики, няма притеснения за сметки и всички останали "дребни" глупости. Пето, чак ми е неудобно да го кажа - медицина. Какво още има да се коментира по "начина на живот" и връзката му с продължителността, освен, че жените живеят повече от мъжете, защото по-малко се ядосват.

old alfist
03-11-2013, 23:13
Не е добре да се живее чак до такава възраст - да надживее някой децата си, пък даже и внуците си.
Всички хора са поставени в различни изпитания, за да се разбере какви са.

boris037
03-11-2013, 23:17
Всичко е възможно.
Дори човек да не вижда, без да е сляп :)

Мисля, че се наричаше зрителна агнозия.

Животът и историята на госпожата са наистина впечатляващи.
Честно казано не мисля да го обръщам на прагматизъм и да се чудя каква е причината за дълголетието, просто на някои хора енергията си им идва отвътре.

Ранобудниче
03-11-2013, 23:20
Мисля, че се наричаше зрителна агнозия.

Животът и историята на госпожата са наистина впечатляващи.
Честно казано не мисля да го обръщам на прагматизъм и да се чудя каква е причината за дълголетието, просто на някои хора енергията си им идва отвътре.

Благодаря ти.

Кайо
03-11-2013, 23:50
Не е добре да се живее чак до такава възраст - да надживее някой децата си, пък даже и внуците си.
Всички хора са поставени в различни изпитания, за да се разбере какви са.

.......а аз какво да кажа?
За жалост ще Ви надживея..:)

mordohy
04-11-2013, 09:24
Виждал съм много дълголетници и всички са имали интересен живот.
Всъщност, като изключим адептите, най-дълго живелия човек е един , май татарин, описан в "Съветите на д-р ФиС"
Интересното е, че и жените му живеят над сто години.
Човека живее над 140 години.
Умира през седемдесетте на миналия век. Бил е и депутат.
Много пъти са го подлагали на проверки и винаги ги е издържал. Спомените му са били учудващо точни.
Всеки ден е ходил по 10 километра. Независимо от времето.
Та всеки си има своя начин за дълголетие.
Не знам рецептата за дълголетие, но знам какво ни съкращава живота: омраза, завист, алчност, ревност, страх, нечистоплътност, горделивост, арогантност, щеславие....

Ранобудниче
04-11-2013, 12:56
...
Не знам рецептата за дълголетие, но знам какво ни съкращава живота: омраза, завист, алчност, ревност, страх, нечистоплътност, горделивост, арогантност, щеславие....

Дори не подозираш колко си прав.

bager
04-11-2013, 16:24
Всъщност, никой не съзря ползотворното зрънце в целия текст.. Зехтин и шоколад. В почти индустриални количества.
Този рекорд не ме блази.
Но обстоятелството, че е прибегнала до чужда помощ едва на 110, е..

Макар и късничко ще добавя, а ти защо забрави чесъна ;) ? ..в месото!!!и рибата(мноо ясно) :) .
Хехе, тая работа колкото и да я мъдрим едно е ясно - не всичко зависи от нас, да не кажа почти нищо.
Изводите за мен съм си ги направил - удоволствия без прекаляване. Аскетизмът ми е чужд, както и хедонизмът. Истината винаги е някъде по средата.Пък останалото е Божа работа.

dimitar_vd62
04-11-2013, 19:34
Бе то дълголетие, хубаво, ама да си останеш физически примерно на 50-55, па си живей 140 години.Пък то какво, кожата ти станала като спукана гайда, спъваш се в мъдите си, особено ако ума ти остане бистър и сече пък каросерията се амортизирала хем ти се иска хем не можеш...кофти.За туй кадвам природата да е била по-милостива да запазиш що годе някакъв вид и форма да не те затрудняват, пък като ти итече лимита ти дръпнат шалтера отведнъж.Както един комшия, налял си човека една бира, седнал да гледа някакъв мач и забил главата на масата.И точка.Само дето млад си отиде, на 52.Поне да е успял да пийне бира да не си отиде жаден.Пък колкото до зависта, алчноста, и т.н. най-добре да живееш така че като ти дойде времето да няма за какво да съжаляваш и да се обвиняваш.Съвеста е страшния съд, другото е ала-бала.

Един умирал и рекъл на сина си - Като умра ще разправяш че съм умрял от СПИН.-Що бе тате, ти никога не си боледувал от спин. -За да не таковат майка ти.

Някои и в последния час не се отказват.

pa4ito
04-11-2013, 21:25
Баси, тва си е живо наказание. Не си физически годен, макар че последно откриха че телата ни биха изкарали до 150. Ама в този живот се скапваме много преди това... Няма ги хората от твоето семейство и обкръжение. Ти си сам по някое време. Ако акълът ти е буден, можеш да решаваш някакви задачки, да пишеш нещо, да четеш. Ама ако не е ... Абе гадно си е. По-добре да не...

Ранобудниче
04-11-2013, 23:21
Бе то дълголетие, хубаво, ама да си останеш физически примерно на 50-55, па си живей 140 години.Пък то какво, кожата ти станала като спукана гайда, спъваш се в мъдите си, особено ако ума ти остане бистър и сече пък каросерията се амортизирала хем ти се иска хем не можеш...кофти.За туй кадвам природата да е била по-милостива да запазиш що годе някакъв вид и форма да не те затрудняват, пък като ти итече лимита ти дръпнат шалтера отведнъж.Както един комшия, налял си човека една бира, седнал да гледа някакъв мач и забил главата на масата.И точка.Само дето млад си отиде, на 52.Поне да е успял да пийне бира да не си отиде жаден.Пък колкото до зависта, алчноста, и т.н. най-добре да живееш така че като ти дойде времето да няма за какво да съжаляваш и да се обвиняваш.Съвеста е страшния съд, другото е ала-бала.

Един умирал и рекъл на сина си - Като умра ще разправяш че съм умрял от СПИН.-Що бе тате, ти никога не си боледувал от спин. -За да не таковат майка ти.

Някои и в последния час не се отказват.

Този виц не може да е интернационален.
Чисто нашенски е сигур.

Съвестта е истината.
За този, който има смелост да се изправи пред нея.
Без мишкуване, без (себе)предателство, без подлизурковщина.
Трудна работа.

fred
04-11-2013, 23:24
И двете да ги наречем храни, са отлични, но във Франция. Тук си знаем - олио от какъвто и да е магазин за 2лв, защото зехтинът е 20лв, шоколад - много разтегливо понятие също. Аз не съм много фен на сладкото, но на два пъти са ме черпили с Линд /на латиница не мога да го изпиша сега/ от малката швейцарска държава - няма подобен вкус. Направо все едно са ти ударили инжекция с адреналин. Не е Своге и Милка. Не знам какво друго да добавя.

Полезното в шоколада е какато, другото е балстра, колкотое по висок процента какао, толкова повече полза има, като оставим настрана психологическите нагласи.
А зехтина може и да е около 12 лв литъра.В Гърция може да се купи качествен зехтин на цена около 8 лв литъра, визирам отново Лидъл :wc:

---------- Post added at 03:24 ---------- Previous post was at 03:24 ----------


Баси, тва си е живо наказание. Не си физически годен, макар че последно откриха че телата ни биха изкарали до 150. Ама в този живот се скапваме много преди това... Няма ги хората от твоето семейство и обкръжение. Ти си сам по някое време. Ако акълът ти е буден, можеш да решаваш някакви задачки, да пишеш нещо, да четеш. Ама ако не е ... Абе гадно си е. По-добре да не...

А, точно така-за чий ти е да живеш 120 години примерно,сам като кукувица, отделно и най вероятно изкукал :balloon:

Бобби
05-11-2013, 00:43
Истината е в секса....ако има кой да ти опъва бръчките и на 120 години е добре.....:))
п.п. иде реч както за жени, така и за мъже....другото не е живот, а илюзия:))

Liminat
05-11-2013, 11:37
интересно към кой е въпроса ?има 2 варианта единият не може да ти отговори с сигурност...
Много по-интересно е защо прие толкова прост въпрос като заяждане, вместо да отговори. Толкова е просто - да, не.

Ранобудниче
05-11-2013, 12:18
Много по-интересно е защо прие толкова прост въпрос като заяждане, вместо да отговори. Толкова е просто - да, не.

Защото не смятам, че тук е мястото да ме питаш кърмила ли съм или не.
И също така, защото смятам, че имам право да избирам дали да ти отговоря с простичко "да" или "не", или да изобщо да пропусна.

Или греша?

ФЕРАРИСТ
05-11-2013, 18:15
Проблема на човека е че не оценява факта че Природата му е дала това което го държи на върха на хранителната верига на тоя свят.......и това не е интилигентноста, а имунната система която ние имаме........и не се иска човек да има доцентска степен по биология или генетика за да разбере че това е така - никое друго същество не би издържало с години да се тъпче с никотин, алкохол, фешън химия, да диша задимен въздух и да се тъпче със сякакви лайна през устата......не разума ни държи на върха, а имунитета ни......щото на сичкото отгоре и физически сме много назад спрямо повече от половината живи организми на земята.....

Бобби
06-11-2013, 00:40
Проблема на човека е че не оценява факта че Природата му е дала това което го държи на върха на хранителната верига на тоя свят.......и това не е интилигентноста, а имунната система която ние имаме........и не се иска човек да има доцентска степен по биология или генетика за да разбере че това е така - никое друго същество не би издържало с години да се тъпче с никотин, алкохол, фешън химия, да диша задимен въздух и да се тъпче със сякакви лайна през устата......не разума ни държи на върха, а имунитета ни......щото на сичкото отгоре и физически сме много назад спрямо повече от половината живи организми на земята.....
То и с полиеретан не става:)))).....само да не се засегнеш на работна основа!!!!.....хората го използуват за перзарвативи, вибратори и т.н......а другите живи организми са им чужди тез неща....той лъва е много силен, ама ако пинем с него по кило и канче...и му вкарам дневният ми никотин....тогава да го видим :spam_laser:...защо, задълба на Биология...:)))