PDA

View Full Version : Помагайте братя, че останахме без задно окачване



kalvach
21-02-2007, 18:06
Здравейте,
след една лека катастрофа счупихме половината задно окачване включително моста и сега трябва да се поръчват много части.
Колата има каско но като видях цените в е-пера ми се изправи косата.
Ако може да ми кажете от къде мога да набавя 4асти втора употреба.
Става въпрос общо взето за всичко по задното окачване от дясната страна плюс моста.
Предварително Благодаря

bouncer
22-02-2007, 01:53
много неприятна вест колега. за съжаление такава кола в моргите тука почти е невъзможно да намериш и респективно части втора ръка за ГТВ няма. пожелавам ти успех с търсенето и дано я оправиш бързо!

leshoiad
22-02-2007, 05:59
Мноооооо кофти пич, като знам аз през какви мъки минах за да оправя предна броня............. . Това дали ше ти излезе солено или ше минеш тънко зависи единствено от процента на застрахователя, който ти отпускат за смяна на елемент. При мен беше голямо набутване, щото БУЛСТРАТ тия тъпанари, отпускали 30% от сумата на новата част, заради процента овехтяване на автомобила, стискам ти палци и дано да моне всичко по леко!!!!!!!! Късмет!

proper
22-02-2007, 10:42
Колега успех ти желая. Когато я оправиш )надявам се да е скоро и на поносима цена) сподели тук за цените и мъките, по които си минал за да има полза за колегите.
За застраховките. Тук идва май ползата от Валутното каско, изплащат ти директно фактурите и не могат да орязват. Скоро боядисвах одрани неща и сумата не беше малка,а от БулИнс за 2-3 седмици ми платиха всичко коректно. Излиза ми по-скъпо с валутно, но ако стане беля недай си боже си стува всеки лев.
Успех колега!!!

kalvach
22-02-2007, 15:58
След първия оглед като записаха частите, от сервиза ми казаха цена 7000 лв :evil:(в тая цена влиза заден калник и броня които маи са доста скъпи) и сега се чудя дали задното окачване е едно и също както при моделите от 95-96 година че да купя едно само заради задното ока4ване.
Даваите идеи :?

proper
23-02-2007, 10:49
колега, не мога да кажа 100% макар че мислех е са идентични окачванията (и би трябвало), защото на едно друго не можаха да влезнат едни 17" джанти които при тест при мене влизат без грижи... като не говорим за свалено окачване,а опира по спирачни маркучи и други (не калника)... та може и една идея да има разлика,но.... не би трябвало. А за 7 бона ще я направиш нова по окачването и отпред и ще я караш 10 години още мисля. Дано имаш късмет. Ако имаш някой ударено отпред да ти докара.... ще искараш пари и от другите чаркове..

IXIBIT
23-02-2007, 21:14
колегата с удареното GTV,от къде си?
В Сливен има човек,който може да ти донесе части от Италия на много добра цена,но е малко труден.....
Това му е сайта http://shicauto.com/ ...... търси Петър Манов :wink:

kalvach
24-02-2007, 10:47
колегата с удареното GTV,от къде си?
В Сливен има човек,който може да ти донесе части от Италия на много добра цена,но е малко труден.....
Това му е сайта http://shicauto.com/ ...... търси Петър Манов :wink:

Ами аз съм от Кърджали, но от 4 - 5 години живея в Бургас.
Колата в момента е Пловдив в сервиза на Фиат.
За задния мост ми искат 2800 лв :shock: дали това е нормална цена??

IXIBIT
25-02-2007, 21:04
най-добре му се обади и го питай,но утре,че заминава за Италия.
Ами на мен предната броня в БГ ми струва около 700-800 лв нова оригинална,а той ще ми я донесе за около 300,друг е въпроса че чакам 4ти месец :wink: