PDA

View Full Version : ланча делта



trustworthy
11-02-2014, 22:21
Колеги, пускам темата от името на един приятел. Мисли да купи "делта" с автоматична кутия. В "Ланча" форума нищо не пише за последната ланча. Ето един примерен линк: http://www.cars.bg/c471394 (http://www.cars.bg/c471394)

Някой да може да каже нещо за кутия, окачване, каквото и да е?

Мерси предварително.

BO
11-02-2014, 22:35
Фиат Стило, опа обновено Браво, превърнато в Делта. Демек окачването е евтино за поддръжка.
Кутията си е познатия "Селеспийд".

nicola 59
12-02-2014, 11:10
Добра колица е делтата аз съм карал няколко до сега ,и наскоро се возих в една дизел туинтурбо 190 коня много ми хареса.Автоматик не ти го препоръчвам понеже на тези коли знам ,че кара около 100 000 киломртра,и до сега съм виждал 2 коли на тези километри,и като я запалиш на таблото излиза надпис проверете скоросната кутия в сервиз.А и двете бяха нови на 120 000 км беше втората ,и се наложи да я преместя ,тогава видях,че и има нещо на кутията.

trustworthy
12-02-2014, 21:56
Селеспийд ли е наистина? нямаше ли да я слагат и в алфа, ако беше така? Говоря за дизеловите.

Mury
13-02-2014, 12:01
Селеспийд ли е наистина? нямаше ли да я слагат и в алфа, ако беше така? Говоря за дизеловите.

Селеспиид е,с друго име обаче.:brickwall::brickwall::brickwall:

sudo
13-02-2014, 14:38
Миналата година имах удоволствието да покарам за 1 седмица въпросната колица. Като возия, комфорт, дизайн, изпълнение всичко си е супер, даже жена ми (дето нищо не разбира от коли) каза "Абе ние що не си вземем такава?" Имам обаче две забележки: 1. Този двигател идва слабичък за това купе - казвам го като човек слязъл от 1.6 TS 120 hp и качил се на 1.6 mJTD 120 hp - двете коли нямат нищо общо като динамика. И 2 като следствие на 1 разхода ... не е като този публикуван в обявата аз измерих (пълно-празно) 6.2-3-4 не помня точно но в този порядък. Това изключително по магистрали и първокласни пътища в Италия с абсолютно спазване на ограниченията т.е. повече от 130 не съм вдигал и не съм се състезавал с никой. За автомата ако е като този който карам ... таман няма да разбере колко не му върви колата твоя приятел :)

vladu
13-02-2014, 20:49
Селеспиид е,с друго име обаче.:brickwall::brickwall::brickwall:

това лошо ли е?
липсата на повер не ме притеснява, но не искам ръчка...

Mury
14-02-2014, 10:41
това лошо ли е?
липсата на повер не ме притеснява, но не искам ръчка...

Ами за мен да,хубаво замислена кутия но с доста проблеми.Всеки си носи кръста,щом искаш автомат,после ще си носиш на ремонти.Няма хидравлична система с толкова компоненти,която да живее дълго,с толкова много хидроцилиндри,уплътнениица и гумички няма как да няма ядове след време.

П.С.Ти жив ли си бе момче........................да не се отказа от японската техника :big_beer::big_beer::big_beer::big_beer:

vladu
13-05-2014, 14:39
Покарах Ланчата, малко обратна връзка:
Скоростната кутия е "малоумна", робота е бавномислещ, сменя скорости за около секунда-две.
Мотора 1.6 дизел е отвратително шумен и очаквано спънат.
Колата е много красива, но не и удобна - шофьорската седалка е странна, никаква странична опора, седиш кат на табуретка.
Като цяло се отказах от Ланча Делта.

koolio
15-06-2014, 11:59
Т.е. същата работа като Фиат Браво.
Италианките след 2010-та явно са загубили и последния си чар - ергономия, удобство и пътно поведение.

optimeon
21-03-2018, 16:24
Каква се случва