PDA

View Full Version : Изтичане на масло от ДВГ на chrysler voyager2,5td(alfa164td



DOCTORA
28-02-2007, 14:26
Здравейте,имам Крайслер вояджър 2500 тди(двигателя е алфа164 2500 тд)Затова и влязох вав форума,ние си нямаме форум.имам проблем.капе ми масло от двигателя и не мога да разбера от каде.Два пати сваляхме турбото и го носихме на ремонт вав русе и вав варна-казаха че турбото е здраво и не е за ремонт.като карам повеце километъри 100-200 и като спра под мен изтича масло,остават петна по асфалта.яд ме е да ги гледам.иначе Чръслера си варви много добре , ускорява си без проблем,ражода на гориво е 10 на 100 км дизел. мисля че е нормално.ако някоъ от вас е имал подобен проблем сас алфата си ,го моля да го сподели сас мен. благодаря ви предварително.

virusalfa
28-02-2007, 14:48
Хехе,проблема е в семеринга на коляновия вал-задния.Ако теча е в разумните норми(1-2л/10000км) и не се налага смяна на съединител,най-добре го остави така.Иначе семеринга струва средно 43лв и е един голям,с капачка.Сигурен съм,че оттам тече,и аз съм така

DOCTORA
28-02-2007, 15:49
Iмам чръслера от 4 месеца.изминал сам кам 3000 км.не мога да кага колко масло изтича но според мен не е малко.саединитела е добре за сега мога да кага че като измина 2-3 км до работата си масленото петно е колкото 50 стотинки,а като направя преход около 100 км и повече км ,масленото петно е 10 сантиметра.като стана дума за саединителя понякога когато изклуча скороста се чува странен сум и като натисна саединителя да вклучвам скорост сума изчезва.

Boby
28-02-2007, 20:53
Да ти е честит(ма да си беше взел 164 по-добре :D )10см. петно е МНОГО.Ако си сигурен,че теча не е от някой от маркучите до турбината смени семеринга.47лв струва в Т&Н,но си струва.Не прави експериминти с други семеринги и особенно с български.Пак ще протече(изпробвано е).Другото място от където може да протече е О-пръстена в края на разпредлителния вал който е м/у блока и голямата плоча.Ако ще сменяш семеринга смени и него.Шума явно ти идва от скоростната кутия щом като натиснеш съединителя спира,а те май не са като на алфата. :roll: