PDA

View Full Version : Помагайте моля Ви. Спирачна помпа Алфа 33 1.7



18-01-2005, 12:49
Здравейте фенове на единствената КОЛА.
Имам проблем и ще съм благодарен ако ми помогнете.
Долната помпа на съединителя ми изпуска спирачна течност.
Как се сваля?Може ли да се сменят гумички или каквото е там?
Колата е Алфа 33 1.7 16v

hf hpe
18-01-2005, 13:27
за свалянето не знам как точно е, но предполагам че на канал ще е лесно
иначе може и само гумички да смениш, но парадокс е че наврмето като искаш помпа ти викат що не смениш само гумичките, сега като питаш за гумички ти предлагат целият цилиндър

тук в София има няколко места където ремонтират спирачни цилиндърчета като им сменят гумичките, и само едно место където продават гумички
за Пловдив за жалост не знам такова место

alf
18-01-2005, 14:41
ако питаш за помпата мисля че може и само гумичките - питай тука - http://www.emk-33.com/ аз си търсех ремонтен комплект за спирачната помпа, но както каза hf hpe веднага се опитаха да ми набутат помпа за 80лв, щото нямало да стане само с гумички ама им казах че първо ще си сменя уплътненията и като не стане с тях тогава ще взема помпата 8) иначе помпата ти се държи на два болта само и на два маркуча и от коша имаш достъп (поне при мене е така). ако питаш за цилиндъра при съединителя май пак можеш да минеш с гумички ма там вече ти трябва канал. а и провери откъде тече - да не е от маркучетата :wink:

18-01-2005, 14:52
мерси много.
Не тече от маркучите.От самата помпа е.

hf hpe
18-01-2005, 15:06
да това е доста срещан проблем при повечето коли на този принцип

аз миналата седмица применро сменях цилиндъра на съединителя на джипката

за алфата се сетих че има вероятност гумичките да станат и от лада

Mury
18-01-2005, 16:57
Цялата помпа е оклоло 15-20 лева не помня аз я сменях на моита :wink: :wink:

Angel
19-01-2005, 12:16
вдигаш капака и сваляш старата помпа /изпълнително цилиндърче е по-правилно/- държи се на една зегерка, става за 15 мин. купуваш нова за около 20лв. и си готов.