PDA

View Full Version : Дойде време да взимам Alfa 155



Alfamaniak
19-01-2005, 00:57
Колеги мисля да взема една 155-ца с мотор 1.7 96 година е кажете плюсове и минуси :?
Благодаря ви предварително :yes:

Bulgarian_Stallion
19-01-2005, 08:16
ами времето ми е показало че с алфа никога не може да си сигурен..но лично мога дати кажа че вече 6месеца карам моята 155 и е просто СУПЕР!!!значи нормалните минуси на 155та са следни>чистачките за циклят по някога, също и ел.стъкла..и честно казано това са..поне на мене били главните проблеми..нооооо така и също са ми казвали че трябва да се внимава с някой щото на някой (ама майче са по мощните двигатели) 155 са инсталирани разпределителни валове по различни от колкото трябва, тоест клапаните могат да се преебат..майче беше така че на 2.0 се слагат некви валове за по мощни коли или нещо такова..аве ще те излъжа в момента.. другото гадно нещо поне за мене беше факта че колата е бая голяма а и тежи бая, не знам как ще дърпа 1.7, ама съмнявам се да е неква луда резачка, моята е 2.0 и е бая бързичка, поне според мене...Ноооо това са много малки минуси сравнение със плюсовете>колата изглежда просто невероятно (за мене това е най най якия модел на алфа преди 147,156и тн) ацки е комфортна, просто имаш чуство че си в неква лимузина а и е ацки стабилна на пътя..абе както ти казах с старата ми 33ка дето якарах 1 година все проблеми некви..а поне с 155та още да чукам на дърво няма..но всяка алфа е с собствено сърце и душа и затова просто не се знае какво ще ти се падне...но според мене 155та си е жестока алфа, нищо че бая хора даже и алфисти я плюят :evil: :evil:

Alfamaniak
19-01-2005, 10:03
Благодаря ти колега :D значи Алфата която съм харесал е супер запазена взел я е един /приятел/ итлиянец от икономическа полиция в Италия на реални километри е 205000 км и ми каза че бил подсилен модел специялно за техните полицаи, така че се надявам да излезе нещо наистина добро. :lol: :lol: :lol:

hf hpe
19-01-2005, 10:29
единственият им съществен дефект който се сещам е разпределителният вал на изпускателните колектори

иначе всички друго е като при купуването на всеки автомобил, не се връзвай на неща от рода на това не работи, но моя майстор ми каза че за 20 лева ще го оправи, или климатика не работи само трябва да се напълни с фреон и т.н.

ако е след '95 трябва да е с алфа код
тогава трябва да се предлага с 2 червени ключа(незнам алфите имат ли и мастер ключ-евентуално и такъв) и код карта на която са изписани механичен и електронен кодове

Alfamaniak
19-01-2005, 10:43
Ключовете са червени и колата е с код

Bobo
19-01-2005, 10:45
2 червени ключа и един тъмно червен Мастър ключ! +++ Код Карта ! задължително си търси код картата.

А +/- - Значи Плюс е че е алфаромео, минуса е че е 96 а не по-нова :wink: . Всичко останало е като на другите коли. :yes:

valjo
19-01-2005, 11:23
Колеги мисля да взема една 155-ца с мотор 1.7 96 година е кажете плюсове и минуси :?
Благодаря ви предварително :yes:

м аз квото гледах в еПер ....

1.7 8в се е произвеждала до 95та.... и то в някъв BASE вариант...
са ако е някоя карабинерска ... :wow: :wow: :wow:

ако искаш дай ВИН номер да видим ква е точно ....

Angel
19-01-2005, 12:11
1.7ТС има и след 96г. с новото купе. колата си е нормална, няма нищо карабинерско в нея.
Подсилено??? какво ще и е подсиленото и то на 1.7 - не се връзвай на тази приказки.

Bulgarian_Stallion
19-01-2005, 13:11
1.7ТС има и след 96г. с новото купе. колата си е нормална, няма нищо карабинерско в нея.
Подсилено??? какво ще и е подсиленото и то на 1.7 - не се връзвай на тази приказки.
що да не може да е подсилено..знам лично че тука полицайте карат с мондеота 1.8 дето са 180коня, ако наистина е била полицейска кола догава не ми се вярва че ще е под 100-120коня..поне знам че в Скандинавия полицейските в движение нямат право да са под 120коня

DiStefano
19-01-2005, 13:34
Аре и аз да се намеса не че разбирам ама поне да си кажа впечатленията от моята

1.8ТС 96 година със стария мотор
като проблеми
Ламбда-Сонда
Маркучите на бензина ... цвъркаше бензин направо върху алтернатора
оправих ги немаше ядове докато един ден
http://www.alfaromeo-bg.com/forum/viewtopic.php?t=471

и така и така се повече от 140 като загрееше не може
придръпва и това си беше
иначе студена :clap:

харчеше за страх :wazuup:
много разбита предница --- опраих я
и след 2 месеца пак се разтропа като се има предвид че и се сложиха уж оригинални части по окачването
проблеми с климатика не съм имал по простата причина че нямаше такова чудо в колата

и така като изключим тези "дребни" проблеми
извода специално за мен е --- 155 никога повече
или поне бензинова такава

а си мисля че най-много Pooh може да разкаже за проблемите с този модел на Алфа :baby:

valjo
19-01-2005, 14:35
1.7ТС има и след 96г. с новото купе. колата си е нормална, няма нищо карабинерско в нея.

http://valjo.rightnet.net/phorum/ePer%20sshot.jpg

без кой знае кви претенции, това е скрийншот от еПер-а ....

Bobo
19-01-2005, 15:02
Всяка кола за себе си Стефане това че твойта е била барака и никой не се е опитвал да я оправи нищо не значи ... както сам каза "уж оригинални части" предполагам на половин цена си ги взел! Другото е че окачването на 155 е като на 145 така че не ми разправяй простотий. За на пух алфата мога само да кажа че като наварши културен брой години дивгателят гръмна ще питате ЗАЩО? Ами защото Пух покара около 15 мин по магистралата с 210 и нагоре за тва.

valjo
19-01-2005, 15:07
. За на пух алфата мога само да кажа че като наварши културен брой години дивгателят гръмна ще питате ЗАЩО? Ами защото Пух покара около 15 мин по магистралата с 210 и нагоре за тва.

Пух е рацеррррр :punk: :wow: :tongue: :tongue: :tongue:

DiStefano
19-01-2005, 16:05
Всяка кола за себе си Стефане това че твойта е била барака и никой не се е опитвал да я оправи нищо не значи ... както сам каза "уж оригинални части" предполагам на половин цена си ги взел! Другото е че окачването на 155 е като на 145 така че не ми разправяй простотий. За на пух алфата мога само да кажа че като наварши културен брой години дивгателят гръмна ще питате ЗАЩО? Ами защото Пух покара около 15 мин по магистралата с 210 и нагоре за тва.

Ако не обърна внимание казах
че извода който съм си направил за мен е НИКОГА -- ЗА МЕН
не го натрапвам на никого
и второ ти по кво прецени че моята е била барака ?!!?
и трето ти откъде знаеш дали никой не се е опитвал да я направи
и четвърто предположенията ти за цените на частите които съм вземал въобще не са на половина
и пето въобще нямам намерение да ти разправям простотий специално за теб, защото това което съм го постнал тука е за човека който е постнал темата

п.с.
нямах на предвид да отказвам човека от покупка на такъв екземпляр
просто написах какви са ми били проблемите с този автомобил макар и моя да беше от последните произведени въобще според мен не е изгладен от дефектите на по-ранните произведени обаче на някои явно им доставя удоволствие да коментират чужди работи непрекъснато както и да си налагат мнението за други неща

DiStefano
19-01-2005, 16:07
амм да
забравих най-важното
пропуснах да спомена още в първия си пост е че щях да
препоръчам на човека да се ориентира към по-новите модели
145,146 ... все пак цените им вече са достъпни за автомобил от този клас

virusalfa
19-01-2005, 16:41
Най-добре е вариант 2,0т.спарк 8 клапанова,категорично!!!!0-100:9,3сек/разход:90/120/градско-6,3/8,1/9,7 по тия показатели и експлоатационни разходи и разходи за консумативи е пъти по-добър вариант от Фиатовите Алфи с по няколко назъбени ремъка,каквато никога няма да си купя(не се знае,вече са само такива :wallbash: )

Kostadin
19-01-2005, 17:18
моята е именно такава и съм доволен от нея :wink: верно е смених и това онова ама то е така при почти всички стари коли така, че това си е нормално поне за мен.другото комфортна е, бърза е, с огромен багажник който ми върши чудесна работа, за мен 155 има перфектната хидравлика на волана, 155 е с много приятен екстериор и интериор и не съм съгласен с колегата от Финландия че 155 е тежка напротив за тоя клас си е направо лека (1270кг) и гори културно когато не я настъпваш, но това е трудно изпълнимо когато караш 155.
за недостатъците-разбира се че има и недостатъци при мен се наблюдава този със чистачките сменил съм и двете главини отзад, както и цялата изпускателна система(но това рано или късно го прави всеки човек каращ кола) също смених и водната помпа понеже ми протече и горе долу е това.
като цяло си заслужава поне за мен, а тази която си харесал е и доста по-нова така, че би трябвало да е в добро състояние и да ти отваря сравнително по-малко грижи ако е гледана добре разбира се...
еми това от мен, дерзай и успех:)

Bulgarian_Stallion
19-01-2005, 18:19
едно друго нещо,поне както костадин потвърди проблемите на155та наистина не са чак толкова трудни за да не може човек да се оправи с тях сам. Не е както в някой други алфи (като 33ката например)дето евентеуално се прецаква синкротото на 2ра и след това е бати играта да я смениш..Това дето ДиСтефано каза за бензиновата маркучи и стана на мене..НООООО това беше станала преди месец и бех в Средна Финландия дето беше -15, тоест сопред мене от студа гръмнаха 5 маркуча (двата бензинови дето влизат и излизат от свещите, двата за анти фриз и един за вода на чистачтите)..аа и за последно някой беше казал че подставката на155та е боклук щото е на Типо и че лесно ръждясват и тн....е само да кажа че преди месец си имах прегледа тоест МОТ и там ми бъркаха с една жица и носче под колата и ми казаха че има ацки здрава тиникия за 10годишна кола..даже се учудиха колко малко ръжда е имало по принцип по колата!!!

Bobo
19-01-2005, 18:30
Всяка кола за себе си Стефане това че твойта е била барака и никой не се е опитвал да я оправи нищо не значи ... както сам каза "уж оригинални части" предполагам на половин цена си ги взел! Другото е че окачването на 155 е като на 145 така че не ми разправяй простотий. За на пух алфата мога само да кажа че като наварши културен брой години дивгателят гръмна ще питате ЗАЩО? Ами защото Пух покара около 15 мин по магистралата с 210 и нагоре за тва.

Ако не обърна внимание казах
че извода който съм си направил за мен е НИКОГА -- ЗА МЕН
не го натрапвам на никого
и второ ти по кво прецени че моята е била барака ?!!?
и трето ти откъде знаеш дали никой не се е опитвал да я направи
и четвърто предположенията ти за цените на частите които съм вземал въобще не са на половина
и пето въобще нямам намерение да ти разправям простотий специално за теб, защото това което съм го постнал тука е за човека който е постнал темата

п.с.
нямах на предвид да отказвам човека от покупка на такъв екземпляр
просто написах какви са ми били проблемите с този автомобил макар и моя да беше от последните произведени въобще според мен не е изгладен от дефектите на по-ранните произведени обаче на някои явно им доставя удоволствие да коментират чужди работи непрекъснато както и да си налагат мнението за други неща

Извинявайте че изразих МОЕТО МНЕНИЕ тук! :wallbash:
Повече няма да се меся в мненията на просветените :oops:

П.С. Стефане помисли след като аз съм разбрал от твоето мнение че не препоръчваш на човека този модел, има една малка вероятност и той това да е разбрал!

Dexer
19-01-2005, 18:40
купето е на 100 % поцинковано от едната страна, а всички ламарини - двустранно - тази кола е защитена от корозия не по-зле от едно ауди (много са силни в антикорозията)
ако платформата на типо беше кофти нямаше да направят на нея толкова модели - типо, темпра, дедра, делта 2, 155, 145, 146, браво, брава... нали?

аз карам 155 и съм доволен, не мога да я сравня с друг модел на алфа, щото не съм имал, но за парите си е много добър избор.

само за 1.7 мотора не знам много... :shock:

Bobo
19-01-2005, 19:07
п.с.
нямах на предвид да отказвам човека от покупка на такъв екземпляр
просто написах какви са ми били проблемите с този автомобил макар и моя да беше от последните произведени въобще според мен не е изгладен от дефектите на по-ранните произведени обаче на някои явно им доставя удоволствие да коментират чужди работи непрекъснато както и да си налагат мнението за други неща


амм да
забравих най-важното
пропуснах да спомена още в първия си пост е че щях да
препоръчам на човека да се ориентира към по-новите модели
145,146 ... все пак цените им вече са достъпни за автомобил от този клас

Мдаа даже си и противоречи! Успех

ALFA CORSE
19-01-2005, 20:20
Аз от мойта съм много доволен. Проблеми имам само с чистачките (то май при почти всички 155-ци го има), но той по-скоро дразни, не че не вършат работа, а също и с предния ляв ел прозорец,откакто е купена от време на време заяжда (на два-три месеца един път се случва). За годините си мисля че е ок. Без проблем стига и минава 200км/ч. Няма никъде ръжда. Пробега й е почти 280 000 км :) (реални, на 260 000 беше в Италия при купуването) и даже не ми гори масло, точно по книжка е, няма никъде скъсано по седалките и т. н. Абе аз такава си исках и мисля че покупката за парите си е 6, особено за алфа фен :D .

DiStefano
19-01-2005, 20:37
едно друго нещо,поне както костадин потвърди проблемите на155та наистина не са чак толкова трудни за да не може човек да се оправи с тях сам. Не е както в някой други алфи (като 33ката например)дето евентеуално се прецаква синкротото на 2ра и след това е бати играта да я смениш..Това дето ДиСтефано каза за бензиновата маркучи и стана на мене..НООООО това беше станала преди месец и бех в Средна Финландия дето беше -15, тоест сопред мене от студа гръмнаха 5 маркуча (двата бензинови дето влизат и излизат от свещите, двата за анти фриз и един за вода на чистачтите)..аа и за последно някой беше казал че подставката на155та е боклук щото е на Типо и че лесно ръждясват и тн....е само да кажа че преди месец си имах прегледа тоест МОТ и там ми бъркаха с една жица и носче под колата и ми казаха че има ацки здрава тиникия за 10годишна кола..даже се учудиха колко малко ръжда е имало по принцип по колата!!!

дам така е ... така беше де :D
ама моите не гръмнаха от студа а се бяха нацепили
и вследствие на което --- щях да --- :furious:
ама все пак говорим за 155 ...
аз си мислех че 145 и 146 са различни коли от 155
или съм се заблудил
или пък се различават само по надписите отзад
де да знам ...

DiStefano
19-01-2005, 20:42
п.с.
нямах на предвид да отказвам човека от покупка на такъв екземпляр
просто написах какви са ми били проблемите с този автомобил макар и моя да беше от последните произведени въобще според мен не е изгладен от дефектите на по-ранните произведени обаче на някои явно им доставя удоволствие да коментират чужди работи непрекъснато както и да си налагат мнението за други неща


амм да
забравих най-важното
пропуснах да спомена още в първия си пост е че щях да
препоръчам на човека да се ориентира към по-новите модели
145,146 ... все пак цените им вече са достъпни за автомобил от този клас

в кое точно си противореча ? :hmm:

Мдаа даже си и противоречи! Успех

Alfamaniak
22-01-2005, 16:42
Не издържам повече ще я взимам само чакам да ми се обадят и скачам, но ще си пазя и 33-та тя ми е перфектна... Благодаря на всички за откровенностите :lol: